Page 9

»9

Piątek, 6 września g 11 LAT NA RYNKU www.naszraciborz.pl, www.naszwodzislaw.com, www.naszrybnik.com

Lanos w polu. Zderzenie na DK 45

REKLAMA

nia osób trzecich. Na polecenie prokuratora ciało zabezpieczono do sekcji. Mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo przez powieszenie. Stało się to w jednej z sal na I piętrze budynku głównego, równoległego do ul. Bema. Na miejscu działała również straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego. Policja nie udziela więcej informacji w tej sprawie.

Czech z narkotykami złapany w Chałupkach

Do zdarzenia doszło 2 września około godz. 7.00 na drodze krajowej nr 45 Racibórz-Opole na wysokości zjazdu na Czerwięcice w gminie Rudnik. Jak informuje policja, zderzyły się tu opel astra oraz daewoo lanos - jego 56-letni kierowca, mieszkaniec powiatu raciborskiego, to sprawca zdarzenia. Powód: nadmierna prędkość. Nikomu na szczęście nic się nie stało, mimo dachowania daewoo. Zderzenie zakwalifikowano jako kolizję. Poszkodowany to 27-latek z opla. Obaj uczestnicy byli trzeźwi. Na miejscu działały straż pożarna, ratownicy medyczni oraz policja.

Na oczach policjanta wjechał pijany do rowu Do zdarzenia doszło na terenie powiatu raciborskiego. Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach w czasie wolnym od służby zauważył kierowcę poloneza, który wjechał do rowu. Policjant natychmiast podbiegł, aby udzielić mężczyźnie pomocy. Jak się szybko okazało, 59-latek był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Asp. sztab. Radosław Piotrowski wezwał na miejsce patrol z Wydziału Ruchu Drogowego raciborskiej komendy, który przejął zatrzymanego. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu raciborskiego ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

29 sierpnia około godziny 8.00 dzielnicowy z krzyżanowickiego komisariatu, podczas obchodu rejonu służbowego, uzyskał informację, iż w miejscowości Chałupki kręci się młody mężczyzna, który bez powodu wchodzi na posesje, rozgląda się. Zachowanie to wzbudziło obawy zgłaszającego, że może to być złodziej. Swoje spostrzeżenie przekazał dzielnicowemu. Mundurowy natychmiast zareagował i na ulicy Powstańców Śląskich zatrzymał - jak się okazało - 32-letniego obywatela Czech. Młody mężczyzna podczas rozmowy z policjantem zachowywał się bardzo nerwowo, co wzbudziło podejrzenie, że może posiadać przy sobie coś zabronionego. Policyjna intuicja stróża prawa nie zawiodła. Ujawnił przy 32-latku prawie 2 gramy metamfetaminy. Czech został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo nielegalnego posiadania narkotyków mężczyźnie grozi nawet 3-letni pobyt w więzieniu. REKLAMA

Makabryczne odkrycie w starym szpitalu Policję 31 sierpnia po godzinie 13.00 wezwała osoba postronna, które weszła na teren starego szpitala przy ul. Bema. Jak informuje rzecznik komendy powiatowej w Raciborzu, kom. Mirosław Szymański, w zrujnowanym budynku lecznicy ujawniono zwłoki 25-letniego mężczyzny. Podczas oględzin nie stwierdzono działa-

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Aktualności

Profile for fabrykainformacji

Nasz Racibórz 35-2019-[549]  

Nasz Racibórz 35-2019-[549]  

Advertisement