Page 5

»5

Piątek, 6 września g 11 LAT NA RYNKU www.naszraciborz.pl, www.naszwodzislaw.com, www.naszrybnik.com

Aktualności

REKLAMA

względu pozostałe osoby - korzystające z H2Ostróg podczas treningów - mogą liczyć na ulgi i czy na karnetach będzie wzmianka o ograniczonej dostępności obiektu. - Ile aquapark straci przychodów? - dopytywał. Jak poinformował naczelnik Krzysztof Żychski, nowy dyrektor OSiR poczynił wyliczenia oparte o przegląd frekwencji w aquaparku w rozbiciu na godziny, poszczególne niecki i strefę spa. Zapewnił urząd, że klasy sportowe, zajmując 6 torów dużego basenu, przy notowanym obecnie obłożeniu obiektu ludźmi z zewnątrz, mogą spokojnie realizować profesjonalny trening. Dla pozostałych klientów nie było konieczności stosowania zniżek czy wyznaczania godzin. - Aquapark może pomieścić pływaków i tych co przyjdą - konkludował, dodając, że jeśli dojdzie do konfliktu, wtedy urzędnicy będą reagować. Zdaniem rodziców, treningi ograniczą jednak dostępność obiektu dla osób z zewnątrz. Wskazują, że aquapark nie jest przygotowany do profesjonalnego szkolenia. Podają następujące argumenty: - Aquapark H20stróg jest basenem ogólnodostępnym, nieprzystosowanym do treningów (brak chorągiewek, ścian do nawrotów) - nieodpowiednia kubatura budynku przeszkadza w komunikacji trener - zawodnik; - brak swobodnej komunikacji trener - zawodnik (przy osobach postronnych trudno jest wpłynąć na postawę zawodnika); - szkoła, w czasie treningów, nie ma wyłączności na basen; 2 tory basenu oraz pozostała część aquaparku będzie udostępniana mieszkańcom.

Dyrektorska narada w ratuszu z nowymi szefami szkół W raciborskiej oświacie zaszło kilka zmian. W gronie osób zarządzających szkołami, dla których organem prowadzącym

REKLAMA

jest Miasto Racibórz witamy nowych dyrektorów. Patrycję Pol, której powierzono stanowisko dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu na 5-letnią kadencję (01.09.2019 - 31.08.2024) . Marcina Handziuka, któremu powierzono stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu na 5-letnią kadencję 01.09.2019 - 31.08.2024). Karinę Pacułt, pełniącą obowiązki dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 od 05.06.2019 na okres 10 miesięcy. Jesteśmy przekonani, że doskonałe przygotowanie merytoryczne i wieloletnie doświadczenie zawodowe, połączone z odpowiedzialnością, chęcią do pracy, kreatywnością i troską o powierzoną placówkę, przełożą się na pozytywne efekty ich działalności. Życzymy samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu, owocnej współpracy z pracownikami, wychowankami, rodzicami i organem prowadzącym oraz wszelkiej pomyślności, wiele zapału, sił, energii i satysfakcji z realizacji zawodowych planów.

997/998 Pompy monstrum trafiły z Raciborza do Warszawy Ich wydajność to 24 metry sześcienne na minutę - ogromne agregaty pompowe raciborscy strażacy przewieźli do stolicy. Właścicielem urządzeń jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Pompy brały m.in. udział w akcji powodziowej w maju w Wilkowicach. Jedną pompę wieźli tam wtedy ochotnicy z Brzezia. Z końcem czerwca tego roku, działający w strukturach Wód Polskich Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, przekazał trzy pompy na stan raciborskich OSP. OSP Racibórz REKLAMA

Brzezie i Markowice, Krzyżanowice i Ruda Kozielska zawiozły cztery agregaty do stolicy. Kolumna wyjechała z Raciborza w sobotę 31 sierpnia przed północą - Markowice i Ruda Kozielska bezpośrednio do Siewierza, Krzyżanowice i Brzezie najpierw do Wilkowic, gdzie odebrały urządzenia. Na czele jechał wóz operacyjny raciborskiej komendy. Do stolicy zastępy dotarły w niedzielę 1 września około 7.00 rano. Agregaty przekazano służbom oddziału przepompowni ścieków na Bemowie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Po odpoczynku wyruszono w drogę powrotną na Śląsk.

Profile for fabrykainformacji

Nasz Racibórz 35-2019-[549]  

Nasz Racibórz 35-2019-[549]  

Advertisement