Page 11

» 11

Piątek, 30 sierpnia g 11 LAT NA RYNKU www.naszraciborz.pl, www.naszwodzislaw.com, www.naszrybnik.com

Rozrywka

REKLAMA

U Pana Darka

w Sowie

39.90 zł

23.90 zł

Wojciech Chmielarz | Rana

997 Wyjaśniona zagadka pożaru w lesie Bismarck

Do zdarzenia doszło 23 sierpnia o godz. 21.49. Do lasu przy ul. Brzeskiej, tuż przy początku zabudowy Brzezia, wysłano trzy zastępy strażaków. Na miejscu, około 50 m od drogi, ujawniono dwa ogniska. Jak informuje straż pożarna, w lesie wypalano kable! To osoba bądź osoby, które się tym zajmowały, rozpaliły ogniska. Ogień szybko ugaszono, a zgłaszający twierdzą, że chwilę wcześniej ktoś uciekł z lasu na rowerze w stronę Raciborza. Ogniska na szczęście były widoczne z pobliskich domów dzięki czemu udało się szybko wyeliminować zagrożenie.

Pociski ujawnione na budowie zbiornika Racibórz. Policja ostrzega!

REKLAMA

REKLAMA

W czeskich Strahovicach niedaleko Krzanowic 8 sierpnia eksplodowała bomba przyniesiona do domu przez 28-letniego poszukiwacza pamiątek po II wojnie światowej. W ubiegłym tygodniu trzykrotnie ujawniono pociski na terenie zbiornika Racibórz. Policja przypomina więc podstawowe zasady bezpieczeństwa, tym bardziej, że na ziemi raciborskiej toczyły się w 1945 r. ciężkie walki. 25 sierpnia kilkunastu społeczników biorących udział w akcji sprzątania Odry, płynąc kajakami od śluzy do mostu Zamkowego, dwieście metrów poniżej strzelnicy Rafako natrafiło na mierzący około pół metra pocisk z II wojny światowej. - Lato i jesień to wzmożony okres prac polowych. Często do dyżurnego raciborskiej komendy policji napływają zgłoszenia o znalezionych niewybuchach, które pozostały po wojnie. Czy na pewno wiemy jak w prawidłowy sposób postępować w przypadku kiedy odkryjemy takie znalezisko? pyta KPP. Pierwszą najważniejszą zasadą w przypadku odnalezienia niewybuchu jest - jak dodaje rzecznik - zachowanie najwyższej ostrożności. Nie wolno dotykać znalezisku. Dobrze jest też wyraźnie oznakować miejsce odnalezienia niewybuchu w celu ostrzeżenia osób postronnych, aby nie narażać ich bezpośrednio na niebezpieczeństwo. Po znalezieniu niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję. Funkcjonariusze w dalszych krokach powiadomią patrol saperski, który zabezpieczy ładunek. To mundurowi na miejscu podejmują decyzję, czy niewybuch może grozić bezpieczeństwu osób postronnych i czy konieczne jest organizowanie ewakuacji. Podczas zgłaszania należy dokładnie określić miejsce oraz podać szczegółowy opis znalezionego przedmiotu. Jeśli znalezisko znajduje się w miejscu trudnym do zlokalizowania, np. pole wtedy pozostańmy na miejscu do czasu przybycia służb. Pamiętajmy, że pod żadnym pozorem nie możemy lekceważyć znaleziska. Ładunek znajdujący się w pocisku może w każdej chwili detonować.

Policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu poszukuje naocznych świadków zdarzenia drogowego, które miało miejsce 20 sierpnia 2019 roku około godziny 14:30 w Raciborzu na drodze dla rowerów w pobliżu ulicy Sudeckiej, gdzie doszło do zdarzenia z udziałem motorowerzysty. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do świadków o pilny kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie pod numerem 32 459 42 34 lub 32 459 42 00 lub adres mailowy pod adresem kryminalny@raciborz.ka.policja.gov. pl, lub osobiste stawiennictwo w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu ul. Bosacka 42- Wydział Kryminalny (pokój 214B).

Profile for fabrykainformacji

Nasz Racibórz 34-2019-[548]  

Nasz Racibórz 34-2019-[548]  

Advertisement