Page 7

»7

Piątek, 9 sierpnia h 11 LAT NA RYNKU www.naszraciborz.pl, www.naszwodzislaw.com, www.naszrybnik.com

Reklama

Skuteczna rehabilitacja LEKARSTWEM NA BÓL ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Racibórz » Obecnie rehabilitacja odgrywa coraz większą rolę w leczeniu dolegliwości bólowych. Świadomość pacjentów zmienia się, coraz częściej decydują się na rehabilitację, a nie na tabletkę przeciwbólową, która tylko łagodzi objawy a nie przyczynę dolegliwości bólowych. O tym co robić, jakie metody leczenia wybrać rozmawiamy z fizjoterapeutą z Centrum Diagnostyki i Rehabilitacji Fizjo-med mgr Pawłem Locińskim. - Ból to zjawisko jakie towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Co zrobić, by go uniknąć, a jeśli już się pojawi jak sobie z nim radzić? Powszechnie wiadomo, że aktywny tryb życia, różne formy aktywności fizycznej oraz zdrowe odżywianie sprzyjają dobremu samopoczuciu i pozwalają się cieszyć zdrowiem. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak łatwe, gdyż dostęp do tzw. „zdrowej żywności” jest obecnie utrudniony, a na ruch po prostu brakuje czasu. Z pewnością siedzący tryb życia sprzyja pogłębianiu dolegliwości bólowych głównie w obrębie krę-

Czy są to bezpieczne zabiegi i jaką rolę odgrywają w procesie leczenia? To naturalna i całkowicie nieinwazyjna metoda polegająca na subtelnych zabiegach w ob- Jakie i które zabiegi świadrębie narządów wewnętrznych. czone w placówce Fizjo-med To niezastąpiona metoda mająszczególnie poleca Pan w walca szerokie zastosowanie w różce z bólem? nego rodzaju zaburzeniach poNie sposób odpowiedzieć na karmowych, problemów z trapytanie, które zabiegi są najskuwieniem i przemianą materii, teczniejsze. Metody leczenia dorozwolnienia, zaparcia i nietrzybiera się indywidualnie, w zależmaniem moczu itp. Terapia winości od schorzenia, zaawansosceralna jest czasem jedynym wania procesu chorobowego sposobem na pozbycie się długo i wielu innych czynników. Naj- - W jakich dolegliwościach trwających lub nawracających ważniejsze jest dotarcie do istoty sprawdza się zabieg fali ude- - Wspominał Pan wcześniej bólów kręgosłupa, które powstaproblemu a dopiero potem dobie- rzeniowej i na czym on polega? również o terapii wisceralnej. ją i dokuczają latami a jest to gosłupa i kończyn. Jeśli już do tego dojdzie najlepiej udać się do dobrego fizjoterapeuty, aby trafnie zdiagnozował problem i podjął właściwe metody leczenia.

ra się zabiegi nierzadko w formie skojarzonej a więc połączenia np. terapii manualnej wraz z zabiegami fizykalnymi czy gimnastyką. W naszym Centrum możemy pochwalić się wysoce wyszkoloną kadrą, a także bardzo bogatym wachlarzem zabiegów. W naszej ofercie posiadamy terapię manualną, w skład której wchodzą neuromobilizacje, manipulacje, terapia wisceralna, jak również masaż oraz cała gama zabiegów fizykalnych. Od niedawna stosujemy również falę uderzeniową.

Racibórz, ul. Lwowska 9 Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00 tel. 32 454 34 58 REKLAMA

Fala uderzeniowa wykorzystuje energię pocisku (wewnątrz rękojeści zabiegowej), która zamieniana jest na falę uderzeniową wnikającą w sposób kontrolowany w tkanki. Efekt fali przyśpiesza proces gojenia oraz regeneracji uszkodzonych struktur tkanek ścięgien, mięśni a także kości. Zabieg ten ma szerokie zastosowanie i doskonale sprawdza się w leczeniu dolegliwości takich jak łokieć tenisisty, ostroga piętowa, zapalenie ścięgien i kaletek mięśni, może być również pomocna w terapii punktów spustowych, itp.

mgr Paweł Lociński fizjoterapeuta tel. 691 709 195 REKLAMA

dr Marek Sroka specjalista fizjoterapii tel. 603 129 454

często problem wynikający z napięć w obrębie jamy brzusznej. Jak widać bogata paleta zabiegów oraz wiedza i umiejętności wykwalifikowanej kadry sprawia, że w Fizjo-medzie można leczyć różne schorzenia na wiele sposobów. W rzeczy samej, te czynniki sprawiają, że odsetek wyleczonych pacjentów jest bardzo wysoki, co świadczy o skuteczności zabiegów i trafnej diagnozie, która jest istotą skutecznej rehabilitacji. - Dziękuję za rozmowę Dziękuję również i zapraszamy na bezpłatne konsultacje.

mgr Michał Kotula fizjoterapeuta tel. 519 864 700

Profile for fabrykainformacji

Nasz Racibórz 31-2019-[545]  

Nasz Racibórz 31-2019-[545]  

Advertisement