Page 1


KALE KİLİT HİKAYEYE AÇILAN KAPILAR (2017) kale Kilit Firması tarafından düzenlenen ‘Hikayeye Açılan Kapılar Kapı Tasarım Yarışması’projesidir.Door 7, kullanıcıları tasarım sürecinde özne haline getirmeyi amaçlamış, aidiyet kavramını sorgulayan bir kapı tasarımıdır.


DOĞALTAŞ TASARIM YARIŞMASI (2016) İMİB tarafından düzenlenen ‘Doğaltaş Tasarım Yarışması-Aydınlatma Kategorisi’ projesidir.Lightone, dış mekanlarda kullanılabilen, ısı farkı sayesinde kendi elektiriğini üretebilen, peltierin çalışma prensibiyle tasarlanmış bir aydınlatma tasarımıdır.


LEAF PARAMETRİK CEPHE TASARIMI Leaf, yaprak kılcallarının oluşturduğu örüntü modeli baz alınarak dizayn edilmiş parametrik cephe tasarımıdır.Yapraklar, kılcallardaki basınç sayesinde dik durabilmektedir.Bu dokuya benzer bir algoritma ile üretilecek örüntü de aynı şekilde kendini taşıyabilecektir.Tasarımın 3d modeli


LOG TEKNOLOJİ PARKI Levent Levent Plazalar bölgesinde konumlanmış, teknoloji temalı kültür parkı projesidir. Projede kozmopolit bir yerleşim alanı olan Levent için, hem bölgenin ihtiyacı olan yeşil alan gereksinimi düşünülmüş hem de farklı kullanıcı tiplerini bir araya getirebilecek olan ‘teknoloji’ teması geliştirilmiştir.


1. KAT PLANI


2. KAT PLANI


portfolyo/2018  
portfolyo/2018  

Ezgi Kizil-İstanbul Teknik Üniversitesi

Advertisement