Page 1

MEDIA COVERAGE

EYP MARATHOM DEDICATED TO EUROPE DAY THE EUROPEAN YOUTH PARLIAMENT – UKRAINE 16-18 OF MAY, 2014


КРИВИЙ РІГ Міністерство освіти і науки України http://www.mon.gov.ua/ua/regionalnews/33090-u-krivomu-rozi-vidsvyatkuvali-denevropi

У Кривому Розі відсвяткували День Європи 17 травня 2014 року на «Артмайдані» міста Кривий Ріг відбулося святкування Дня Європи. Ініціаторами заходу виступили організація «Європейський молодіжний парламент Україна» та КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу». До підготовки та проведення заходів організованого «Європейського містечка» долучилися педагоги та учні загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Досвідчені вчителі іноземних мов КГ №95 та КЗСШ №4 працювали в «Експресшколі», надаючи можливість усім бажаючим вивчити основні фрази на англійській/німецькій мовах та взяти участь у розважальних вікторинах. Творчі, креативні методисти та керівники гуртків позашкільних навчальних закладів оформили тематичну виставку «Єдина родина – моя Україна», де талановиті вихованці, керівники гуртків проводили майстер-класи та ярмарку-продаж виробів декоративно-вжиткового мистецтва. Євроклубівці Центрально-Міського району разом зі своїми наставниками презентували пам’ятки культури та архітектури країн Європи. Мешканці Кривого Рогу мали змогу оглянути інформаційні стенди, які розкривали особливості співпраці країн ЄС з Україною.


Інститут розвитку міста Кривого Рогу http://irm.kr.ua/uk/golovne-menyu/2-uncategorised/482-institut-rozvitku-mistaorganizatsiji-mini-sesiji.html

КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Криворізької міської ради долучається до організації міні-сесії міжнародної молодіжної громадської організації КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Криворізької міської ради долучається до організації міні-сесії ММГО «Молодіжний Європейський парламент Україна» (ЄМП-Україна) та виступить співорганізатором проведення сесії ЄМПУкраїна у м. Кривому Розі в рамках Всеукраїнського проекту «InterRail-4». «Inter-Rail» – це навчальний проект ЄМП – Україна, спрямований на розвиток активної позиції молоді у регіонах України. Протягом одного тижня п’ять команд модераторів (голів комітетів) подорожуватимуть Україною, залучаючи місцеву молодь у якості учасників англомовних конференцій. Загалом буде проведено 15 дводенних конференцій у різних містах України, а саме: Луцьку, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Черкасах, Тернополі, Полтаві, Запоріжжі, Дніпродзержинську, Херсоні, Хмельницькому, Чернігові, Ялті, Кривому Розі, Одесі. Загальна тема Inter Rail – 2013: «Від Асоціації до Згоди» (From Association to Agreement). Під час конференцій учасники мають унікальну можливість застосувати свої власні підходи до вирішення обговорюваних проблем, а також набути практичного досвіду у дослідженнях, дебатах та процесі демократичного прийняття рішень стосовно соціально-політичних питань на регіональному, національному та міжнародному рівнях. ЄМП – Україна проводить подібний захід вже вчетверте, зокрема і в Кривому Розі, де перша міні-сесія була проведена у 2009 р на базі Криворізького економічного інституту та за підтримки міської влади. В 2012 році у Всеукраїнському заході Inter Rail прийняло участь 505 учнів та студентів з різних куточків України, 213 з яких офіційно приєдналися до організації, а частина була відібрана для участі у міжнародних заходах, які регулярно проводяться організацією.


KRYVORIJA https://www.youtube.com/watch?v=_H9_AQCklfw&list=UU3OCSUk3PLQblmpkl_dgYg

ДЕНЬ ЄВРОПИ у Кривому Розі


МИКОЛАЇВ Миколаївська обласна державна адміністрація http://www.mykolayiv-oda.gov.ua/ua/news/?id=10611

Ініціатива молоді – благополуччя країни 17-18 травня у місті Миколаєві відбулась сесія Європейського молодіжного парламенту, яка зібрала 40 школярів та студентів із різних навчальних закладів міста. Захід, приурочений до Днів Європи в Україні, пройшов у рамках проекту «ЄМП-вікенд» ММГО «Європейський Молодіжний Парламент - Україна» та за підтримки Миколаївської обласної ради, Миколаївської обласної державної адміністрації, Чорноморського державного університету імені Петра Могили, Миколаївського муніципального колегіуму, Коледжу преси та телебачення, Благодійного фонду «Фудбенк». Міжнародна молодіжна неурядова громадська організація «Європейський Молодіжний Парламент - Україна» є аполітичною, неприбутковою організацією, яка представляє національний комітет Європейського молодіжного парламенту в Україні з 2000 року. Основним видом діяльності організації є проведення молодіжних конференцій на території України з метою сприяння міжкультурному діалогу та неформальній освіті. Відповідно й проект «ЄМП–вікенд» є 2-денним заходом ЄМП, метою якого є підвищення обізнаності молоді у питаннях європейської інтеграції та громадянського суспільства, популяризація волонтерства, ознайомлення молоді з діяльністю ММГО «Європейський Молодіжний Парламент – Україна» та підготовка молоді до участі в масштабних ЄМП -подіях, таких як Національна відбіркова конференція, Міжнародний Форум чи Міжнародна Сесія. Розкриваючи загальну тему сесії «Ініціатива молоді – благополуччя країни», найактивніші та найбільш свідомі учні та студенти різних навчальних закладів Миколаєва провели дискусії та дебати на важливі питання сьогодення, які турбують всю Європу й Україну зокрема, та запропонували свої варіанти вирішення проблем, пов’язаних із тютюновою промисловістю, ВІЛінфікованими, безробіттям та дискримінацією прав людини. Президент та модератори «Вікенду» із Києва, Херсона та Хмельницького, досвідчені члени «ЄМП-Україна», відповідали за академічне наповнення сесії, керуючи роботу комітету з соціальних питань, комітету з прав людини та двох комітетів із навколишнього середовища, охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів. Організаторами сесії були студенти та волонтери нашого міста, члени


«ЄМП-Україна», випускники ЧДУ імені Петра Могили та студенти НУК імені адмірала Макарова. Під час Генеральної асамблеї учасники гідно представили свої комітети та свої навчальні заклади: Чорноморський державний університет імені Петра Могили, Миколаївський національний університет імені В.О.Сухомлинського, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Миколаївський муніципальний колегіум, Миколаївський ліцей «Педагог», Миколаївська спеціалізована школа №22, Миколаївська гімназія №2.


NikLife. Интернет журнал http://niklife.com.ua/politics/43371

Николаевские студенты сыграли в политику в духе Европы

В Николаеве, на минувших выходных, прошел двухдневный ЕМП-уикенд. Так, с европейским размахом, в окружении английского языка, николаевские студенты перевоплотились в политиков.

Европейский Молодежный Парламент (ЕМП) – это международная аполитическая независимая молодежная организация. На сегодняшний день ЕМП – это одна из крупнейших Европейских платформ для политических дебатов, межкультурного диалога, неформального политического образования и обмена идеями между молодежью со всей Европы.

В этом году на николаевский уикенд европейского формата собралось более 40 школьников и студентов, которые на собственной шкуре прочувствовали, каково это быть политиком, да еще и англоязычным. Участники проекта делились на комитеты, прежде всего, выбирали спектр проблем города, которые им


нужно преодолеть в качестве политика, а позже знакомились между собой, налаживали контакты в игровой форме, а далее уже непосредственно рассматривали пути решения поставленных перед ними задач.

Сам уикенд, по словам, организаторов, формировался на волонтерской основе, на личной инициативе членов Парламента и просто «потому чт о им это нравится».

Словом, и николаевские участники проекта остались весьма довольны. Ребята не только усовершенствовали свой английский в двухдневном общении с членами Парламента, но обзавелись новыми знакомствами и получили опыт в политическом деле.


ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬК Управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради http://uondmr.at.ua/news/sesija_evropejskogo_molodizhnogo_parlamentu/2014-05-06-236

СЕСІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МОЛОДІЖНОГО ПАРЛАМЕНТУ 16-17 травня 2014 у м.Дніпродзержинську за підтримки управління освіти і науки, депутатів міської і районних у місті рад на базі гімназії №39 зберуться представники мережі євроклубів, щоб взяти участь у засіданні Другої сесії Європейського Молодіжного Парламенту (ЄМП). Європейський Молодіжний Парламент – це міжнародна аполітична незалежна молодіжна організація. На сьогодні ЄМП – це одна із найбільших європейських платформ для політичних дебатів, міжкультурного діалогу, неформальної політичної освіти та обміну ідеями між молоддю з усієї Європи. ЄМП являє собою мережу із 38 європейських осередків, у яких тисячі молодих людей проявляють свою волонтерську активність. ЄМП заохочує молодь до незалежного мислення та соціально-політичної ініціативи, а також сприяє отриманню необх ідних соціальних та професійних вмінь та навичок. Під керівництвом досвідчених модераторів ЄМП 50 активних школярів віком від 15 до 17 років у складі 4 комітетів будуть обговорювати теми, об’єднані загальною ідеєю розвитку громадянського суспільства в Україні. Мова спілкування – англійська. У ході сесії учасники також візьмуть участь у дискусіях та дебатах з важливих питань сьогодення, що турбують Україну і Європу, зможуть запропонувати свої варіанти конкретних ситуацій, які потім будуть надіслані для розгляду в якості молодіжної ініціативи до Європейського Парламенту. Підсумком роботи заходу стане створення відео-роліку, в якому активісти євроклубів зможуть показати різноманітні погляди сучасної молоді Дніпродзержинська до євроінтеграційних процесів, які відбуваються в Україні. Матеріали про роботу Другої сесії Європейського Молодіжного Парламенту будуть розміщені на сторінках місцевих і обласних ЗМІ, сайтах навчальних закладів, управління освіти і науки міської ради.


Управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради http://uondmr.at.ua/news/sesija_evropejskogo_molodizhnogo_parlamentu_ukrajina/2 014-05-22-242

СЕСІЯ

ЄВРОПЕЙСЬКОГО

МОЛОДІЖНОГО

ПАРЛАМЕНТУ

Україна 16-17 травня 2014 у рамках святкування Дня Європи в Україні на базі комунального закладу «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня - гімназія №39 м. Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради за підтримки управління освіти і науки міської ради відбулася сесія Європейського молодіжного парламенту. Це вже друга сесія, яку управління проводить протягом 2013-2014 навчального року в партнерстві з Міжнародною молодіжною громадською організацією «Європейський молодіжний парламент – Україна». Для довідки: Європейський молодіжний парламент – це освітній проект, який об’єднує 38 національних осередків у країнах Європи. Метою його діяльності є підвищення рівня обізнаності молоді з питань європейської інтеграції та отримання відповідного навчального досвіду. Сесія Європейського молодіжного парламенту – це відтворена у деталях робота дорослого Європарламенту з усіма процедурами, вимогами і правилами. Відкрила засідання Другої сесії Європейського молодіжного парламенту інспектор управління освіти і науки міської ради, координатор з питань євроінтеграції закладів освіти міста, керівник мережі євроклубів Долина Лариса Миколаївна. У роботі сесії взяли участь головний спеціаліст департаменту молоді і спорту облдержадміністрації Мосійчук Д.В., досвідчені модератори ЄМП-Україна, активісти євроклубівського руху м.Дніпродзержинська та їх опікуни.


Протягом двох днів євроклубівці технічного ліцею, НВО-ліцею НІТ, НВК №3, СЗШ №4, 5, НВК №7, СЗШ №9, 10, гімназії №11, НВК №12, 13, НВК-ДАЛ №15, колегіуму №16, СЗШ №19, 20, 21, 22, 23, 25, 30, СЗШ №34, 35, НВК №36, гімназії №39, СЗШ №40, 42 обговорювали теми, пов’язані з розвитком громадянського суспільства в Україні та Європі, ініціативами молодих людей на шляху до перетворень. Захід відбувався виключно англійською мовою. Основною частиною сесії була робота в комітетах за темами: «Соціальна політика і безробіття молоді», «Промислові технології та атомна енергетика», «Навколишнє середовище, здоров’я та безпека їжі», «Освіта і культура». Працюючи в них, делегати ЄМП озвучували своє бачення з вирішення питань, які розглядались, та працювали над складанням резолюцій. Заключним етапом заходу стало проведення Генеральної Асамблеї Європейського молодіжного парламенту. У ході її роботи кожен комітет презентував та захищав власну резолюцію. Після завершення дебатів були підведені підсумки роботи сесії, прийняті резолюції, делегатам сесії і опікунам комітетів вручені сертифікати. Із заключним словом виступили Президент Другої сесії ЄМП – Ганна Лачихіна і член правління Європейського молодіжного парламенту – Україна Олена Єрмакова. У своїй промові вони запросили євроклубівців до активної участі у подальшій діяльності Парламенту і наголосили, що найкращі учасники Першої і Другої сесій матимуть нагоду у серпні 2014 року представляти Дніпропетровський регіон на засіданні Національної сесії Європарламенту молоді у м.Черкаси.


СУМИ Факультет економіки та менеджменту Сумського державного університету http://fem.sumdu.edu.ua/uk/news/news/1919-sesja-vropejskogo-molodzhnogoparlamentu.html

Сесія Європейського молодіжного парламенту 17-18 травня на базі СумДУ за підтримки факультету економіки та менеджменту було проведено сесію Європейського молодіжного парламенту. ЄМП – це одна із найбільших Європейських платформ для політичних дебатів, міжкультурного діалогу, неформальної політичної освіти та обміну ідеями між молоддю з усієї Європи. У зустрічі взяли участь понад 50 учнів 9-11 класів сумських шкіл та студенти СумДУ. Учасники були поділені на комітети (команди), що вирішували питання промисловості, здорового довкілля, зайнятості, культури та освіти. Після першого дня зустрічі, що передбачав розробку вищезазначених питань, делегати від кожного комітету мали змогу продемонструвати свою роботу, зробивши публічну доповідь за темою свого комітету. Захід було проведено силами студентів-членів ЄМП та факультету економіки та менеджменту. Член правління ЄМП з регіонального розвитку, Михайло Рожков, відмітив, що сучасному стану аудиторій та озелененої територій СумДУ можуть позаздрити всі київські ВНЗ. Декан факультету економіки та менеджменту Ольга Прокопенко відмітила відкритість університету та факультету до співпраці з міжнародною спільнотою й активною молоддю.


КИЇВ (КИЇВСЬКИЇ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ) «Лови Момент!» —портал студентів ВНЗ України. http://lovi-moment.com.ua/studentska-sesiya-evropejskoho-molodizhnoho-parlamentu-vukrajini-anons.html

Студентська сесія Європейського Молодіжного Парламенту в Україні — анонс

Якщо ти не проти поміркувати про актуальні проблеми сучасного суспільства та ще й попрактикувати англійську мову, тоді приєднуйся до студентської сесії Європейського Молодіжного Парламенту (ЄМП) – Україна, яка відбудеться 17-18 травня у м. Київ на базі НТУУ «КПІ» та збере більше 60 студентів з різних ВНЗ. Захід відбувається під патронатом Кабінету Міністрів України. P.S. На вас чекають фан, жваві дискусії, кава-брейки, смачний обід та дружня атмосфера! Набір учасників відкрито, тож не зволікай, адже кількість місць обмежена — подробиці за посиланням!


Studway http://studway.com.ua/texts/interview/1836 -studenty-hotuvatymut-rezoliutsiiyevroparlamentu

Студенти готуватимуть резолюції Європарламенту

Незабаром активні та небайдужі до проблем сучасності студенти зберуться для обговорення актуальних проблем нашого часу на черговій сесії Європейського молодіжного парламенту (ЄПУ). Цьогоріч вона пройде у Київському політехнічному інституті. А що саме обговорюватимуть майбутні лідери думок та рішення яких проблем шукатимуть, розповіла одна з організаторів заходу Поліна Мєдвєдєва. ─ Які актуальні проблеми обговорюватимуться? ─ Загальною темою сесії є розвиток громадянського суспільства в Україні та Європі. На ЄМП-вікенді в КПІ будуть підніматися проблеми різного характеру, залежно від напрямів комітетів: проблема вибору безпечних альтернативних джерел енергії та дешевої ядерної енергетики, проблема просвітництва підростаючого покоління в екологічній сфері, проблема працевлаштування випускників вишів, проблема різниці освіти в пострадянській та європейській країнах. Виокремити одне актуальне питання буде важко, тому що всі питання є гострими та потребують негайного вирішення. ─ Які шляхи вирішення бачите ви? ─ Шляхи вирішення подібних питань можуть бути різними. І, власне, пошуком перспектив розвитку і вирішенням подібних проблем займуться студенти на ЄМПвікенді в КПІ. Свої роздуми з цього приводу вони оформлять в резолюції, подібні до європейських законопроектів. Потім будуть їх захищати й обговорювати. ─ А яка подальша доля резолюцій?


─ Студентам проведуть два дні в дискусії і дебатах щодо важливих питань сучасності і запропонують свої варіанти рішення конкретної ситуації, які потім будуть направлені в Європейський парламент на розгляд як молодіжні ініціативи. ─ Тобто в студентів є шанси втілити свої ідеї в життя? ─ Так, якщо резолюції будуть варті уваги , то їх відправлять на розгляд до Європарламенту. Щоправда до того, як відправити резолюції до Європарламенту, її спершу надсилають на допрацювання в міжнародний офіс. ─ Чому студенти беруть участь в подібних проектах? ─ Виходячи з мотиваційних листів, які присилались нам на пошту, робимо висновки, що делегати бажають як і попрактикувати англійську, так і не стояти осторонь до проблем сучасності, обговорити їх колективно чи навіть поділитись своїми думками з цього приводу.


Департамент освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної облдержадміністрації http://oblosvita.com/vnz-bukovini/12432-studenti-chernveckogo-koledzhu-dizaynuta-ekonomki-vzyali-uchast-u-robot-sesyi-yevropeyskogo-molodzhnogoparlamentu.html Студенти Чернівецького коледжу дизайну та економіки взяли участь у роботі сесії Європейського молодіжного парламенту Міжнародною молодіжною громадською організацією «Європейський молодіжний парламент–Україна» у партнерстві з Національним університетом «Києво– Могилянська академія», Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут», Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Національним авіаційним університетом в місті Києві 17 – 18 травня 2014 р. проводилася сесія Європейського молодіжного парламенту, загальною темою якої є розвиток громадянського суспільства в Україні та Європі та ініціатива молоді на шляху до перетворень. Захід відбувався виключно англійською мовою. Враховуючи соціальну спрямованість цього заходу, його освітньо–виховне і консолідуюче значення для української молоді представники органів студентського самоврядування Чернівецького коледжу дизайну та економіки вирішили прийняти в ньому участь. У супроводі викладача англійської мови Крістіни Зикової студенти Октавіан Константинюк, представник коледжу у Студентському парламенті Буковини, та Руслан Зелінський, секретар Студентської ради коледжу, працювали у складі комітетів над політичними, економічними, соціальними та культурними питаннями, які перебувають на розгляді у відповідних комітетах Європейського Парламенту. Зокрема, наші студенти працювали у комітетах: «Безробіття молоді в Європі», «Атомна енергетика в Європі», «Еко–технології та здоровий спосіб життя».


За результатами роботи в комітетах відбувся круглий стіл, на якому відбулося обговорення ідей та прийняття рішень. Ті резолюції, які отримують схвалення Генеральної Асамблеї, будуть передані до Європейського Парламенту як ініціатива європейської молоді. Для довідки: Європейський молодіжний парламент – це освітній проект, який об’єднує 38 національних осередків у країнах Європи. Метою його діяльності є підвищення рівня обізнаності молоді з питань європейської інтеграції та отримання відповідного навчального досвіду. Європейський молодіжний парламент (ЄМП; англ. European Youth Parliament (EYP) – міжнародна молодіжна організація, яка заохочує європейську молодь до активної участі у громадському та культурному житті. Організація об’єднує понад 40000 молодих людей з усієї Європи на своїх заходах і має близько 5000 активних членів у різних країнах. Організація була заснована у 1987 році у Фонтенбло, Франція. Протягом останніх 20 років організація пройшла процес зростання та розширення; сьогодні її робота базується на діяльності 38 національних комітетів у європейських країнах. ЄМП успішно функціонує в країнах–членах ЄС, а також у сусідніх країнах. Тричі на рік ЄМП проводить міжнародні сесії, які збирають понад 250 молодих людей віком від 16 до 22 років з усієї Європи. Сесії також відвідують викладачі, які не лише супроводжують делегації, але й беруть участь в обговореннях практичних аспектів навчання та діляться власним досвідом. Також щороку національні комітети ЄМП проводять десятки національних і регіональних сесій та форумів. Європейський молодіжний парламент сприяє отриманню молодими людьми унікального навчального досвіду.


ЖИТОМИР Новини Житомира – інтернет-видання http://zt-news.org.ua/index.php?newsid=3437

50 молодих житомирян обговорювали загальноєвропейські проблеми, спілкуючись виключно англійською 17-18 травня у Житомирі пройшла мінісесія Європейського молодіжного парламенту. Європейський молодіжний парламент було засновано у 1987 році як пан’європейський проект для шкіл з метою поширення та пропагування ідеї єдиної Європи та європейського громадянства. Міжнародна молодіжна громадська організація «Європейський молодіжний парламент – Україна» представляє один із 37 національних комітетів. Організація залучає українську молодь до діяльності однієї із найбільших європейських платформ для дебатів, міжкультурних зустрічей, освіти та обміну ідеями між молодими європейцями. Як повідомила одна з активісток організації Роксолана Підласа, конференцію у Житомирі було організовано у співпраці з департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації. У заході взяли участь близько 50 учнів провідних шкіл Житомира, які спеціалізуються на вивченні іноземних мов і мають інтерес до обговорення загальноєвропейських проблем.


Молоді люди, спілкуючись виключно англійською мовою, обговорювали проблеми атомної енергетики, перспективи її розвитку і доцільність використання; проблеми екологічної освіти; шляхи покращення загальноосвітніх програм; безробіття молодих людей – випускників вузів. Перший день конференції проходив в Європейському університеті, де делегати познайомились з роботою євроклубів. За словами Роксолани Підласої, результатом сесії у Житомирі стали 4 резолюції, які будуть запропоновані до розгляду департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації і Міністерству молоді та спорту України. Такі ж конференції цього дня пройшли у Києві, Дніпродзержинську, Миколаєві та Сумах. Делегатів привітав заступник голови обласної ради Руслан Годований, який висловив переконання в тому, що саме це покоління забезпечить розвиток науковотехнічного прогресу у країні і зробить так, щоб Україна стала центром Європи. «Для нас є дуже важливим напрямок інтеграції молоді в європейський світ, зауважив у своєму виступі заступник директора департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Антонюк. - Я радий, що в Житомирі є стільки молодих активних людей. Захищати свої власні інтереси, щоб впроваджувати свої власні думки і плани і реалізовувати себе можливо лише за активної громадської позиції». Олександр Антонюк запросив активну молодь до участі у веб-семінарі з питань реалізації молодіжної політики на регіональному рівні, який відбудеться у червні.

ЖОДТРК. Новини.Мінісесія Європейського молодіжного парламенту http://www.youtube.com/watc h?v=O0BKFW5fhcs#t=125


INITIATED BY

Profile for EYP Ukraine

2014/05 EYP-UA Marathon Media Coverage  

Media coverage of the EYP-UA Marathon dedicated to Europe Day in Ukraine held on May 16-17, 2014

2014/05 EYP-UA Marathon Media Coverage  

Media coverage of the EYP-UA Marathon dedicated to Europe Day in Ukraine held on May 16-17, 2014

Advertisement