Page 1

C M Y K

1111213TRTHA

EXPRESS

Redakcja nie odpowiada za treść zamieszczonych ogłoszeń

C M Y K

C M Y K

C M Y K


24

4 października 2013

FORTE ARTUS FESTIVAL 2013

www.artus.torun.pl

5 października /sobota/ godz. 19.00

C M Y K

bilety: 30 zł / 35 zł

Fot. Filip Kabulski

Natalia Przybysz - Kozmic Blues - Janis Joplin Tribute Natalia Natu Przybysz - wokal | Jurek Zagórski - gitara | Hubert Zemler - perkusja | Filip Jurczyszyn - bas | Mariusz Obijalski - instrumenty klawiszowe | Marcin Gańko - saksofon | Rafał Gańko - trąbka | Tomasz Dworakowski - puzon

Natalia Przybysz (wokalistka zespołu Sistars) po nagraniu dwóch solowych albumów z okazji 50-lecia debiutu scenicznego Janis Joplin postanowiła zmierzyć się z repertuarem wielkiej gwiazdy hipisowskich czasów. Powstał program i album, który pokazuje, że stworzone ponad 40 lat temu utwory wciąż mają w sobie siłę i moc, wciąż zachwycają i wciąż stanowią artystyczne wyzwanie. SPORT - ZDJĘCIE POJEDYNCZE MIEJSCE 1 BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI (Polska Agencja Prasowa PAP) Piłkarz reprezentacji Włoch Mario Balotelli (P) otrzymuje żółtą kartkę od sędziego Stephane’a Lannoya (L) za zdjęcie koszulki po strzeleniu drugiego gola w półfinałowym meczu z Niemcami podczas mistrzostw Europy UEFA EURO 2012 w Warszawie. Warszawa (Polska), 28 czerwca 2012 r.

5-6 października /sobota-niedziela/ godz. 11.00-17.00

Warsztaty fotograficzne BZ WBK Bezpłatne warsztaty fotograficzne prowadzone przez Kingę Kenig - jurorkę konkursu. Udział w warsztatach potwierdzić wysyłając wiadomość pod adresem: biuro@bzwbkpressfoto.pl z dopiskiem „Warsztaty fotograficzne - Toruń”

zapisy

W Galerii Artus będzie można obejrzeć najlepsze fotografie prasowe nagrodzone w konkursie BZ WBK Press Foto 2013. Konkurs fotograficzny BZ WBK Press Foto skierowany jest do polskich zawodowych fotoreporterów. Jego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej.

7 października /poniedziałek/ godz. 19.00

C M Y K

wstęp wolny

Wernisaż wystawy BZ WBK Press Foto

11 października /piątek/ godz. 19.00

bilety: 35 zł / 40 zł

Fot. Piotr Ratajski

Zbigniew Wodecki Zbigniew Wodecki - śpiew, trąbka | Jarosław Zawadzki - klawisze | Mirosław Wiśniewski - gitara basowa | Paweł Twardoch - perkusja | Zbigniew Stelmasiak - gitara

Podczas koncertu Zbigniew Wodecki zaśpiewa swoje najbardziej znane przeboje. Usłyszymy: Z Tobą chcę oglądać świat do słów Jonasza Kofty, Lubię wracać tam, gdzie byłem Wojciecha Młynarskiego, Izoldę, Zacznij od Bacha i wiele, wiele innych utworów zaliczanych do uwielbianych hitów.

Koncert Prezydecki

13 października /niedziela/ godz. 18.00

wstęp wolny

Marcin Meller Spotkanie autorskie Tomasz Pasiut - prowadzenie

Znany dziennikarz podczas spotkania promować będzie najnowszy zbiór reportaży swojego autorstwa zatytułowany Między wariatami. Opowie o dziennikarskim rzemiośle, jego blaskach i cieniach, ale także podzieli się z publicznością wieloma osobistymi anegdotami, barwnymi opowieściami o przyjaciołach i znajomych, które zapewne zaciekawią każdego.

18 października /piątek/ godz. 19.00

bilety: 50 zł / 60 zł

Anita Lipnicka Vena Amoris w

Anita Lipnicka - wokal | Danny Cummings - perkusja | Ali Friend - kontrabas | Melvin Duffy - instrumenty strunowe | Charlie Kassey - gitara elektryczna, keyboard

Anita Lipnicka, najbardziej popularna z wokalistek Varius Manx, powraca na trasę koncertową z solową płytą. Najnowszy krążek został zatytułowany Vena Amoris i jest pierwszym od ponad 10 lat nagranym w całości w języku polskim. Wokalistka wystąpi z towarzyszeniem brytyjskich muzyków sesyjnych znanych z występów z George’em Michaelem, Brianem Adamsem czy Robbie Williamsem.

bilety: 40 zł / 45 zł

Andrzej Seweryn Wokół Szekspira Andrzej Seweryn wciela się w postaci z największych arcydzieł Szekspira - Hamleta, Makbeta, Romea i Julii, Henryka V, Burzy, Ryszarda III, Sonetów i wielu innych. Ten monodram to nie tylko popis kunsztu aktorskiego i ukazanie maestrii szekspirowskich tekstów, ale także zaproszenie skierowane do Publiczności, aby stała się współtwórcą wieczoru. Wielu zapewne znajdzie odpowiedź na pytanie, co w Szekspirze najbardziej zafascynowało Andrzeja Seweryna jako artystę i człowieka.

24 października /czwartek/ godz. 19.00

wstęp wolny

Tree Stones Quartet Jazz Bałtycki Kęstutis Vaiginis - saksofony (Litwa) | Dmitrij Golovanov - fortepian (Litwa) | Peedu Kass - kontrabas (Estonia) | Kaspars Kurdeko - perkusja (Łotwa)

basador Pod patronatem J.E. Amenė Lorety Zakareviči

Litewski muzyk jazzowy Kęstutis Vaiginis, lider Tree Stones Quartet, to jeden z najbardziej utalentowanych saksofonistów młodego pokolenia na Litwie. Wykonuje swoje własne oryginalne kompozycje, zawierające składniki zarówno nowoczesnego jazzu, jak i muzyki klasycznej. Koncert wpisuje się w obchody litewskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

25 października /piątek/ godz. 19.00

bilety: 20 zł / 25 zł EXPRESS

Jacek Kleyff Jacek Kleyff - gitara, śpiew | Jerzy „Słoma” Słomiński - perkusjonalia, mandolina

Toruńskiego Pod patronatem Starosty ka czy Gra a aw osł Mir

Redakcja nie odpowiada za treść zamieszczonych ogłoszeń

20 października /niedziela/ godz. 18.00

C M Y K

Twórczość artystyczna Jacka Kleyffa naznaczona jest przede wszystkim Salonem Niezależnych, stworzonym wspólnie z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim. Śpiewa zarówno piosenki z okresu Salonu Niezależnych, jak i Orkiestry Na Zdrowie, dzięki czemu te dwie części jego muzycznego życiorysu komponują się w jedną całość.

Centrum Kultury Dwór Artusa Rynek Staromiejski 6, Toruń 56 655 49 29, bilety@artus.torun.pl

KASA BILETOWA czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 18.00 oraz godzinę przed koncertem

C M Y K


C M Y K

www.artus.torun.pl

FORTE ARTUS FESTIVAL 2013 27 października /niedziela/ godz. 18.00

4 października 2013

25

wstęp wolny

Jerzy Bralczyk & Michał Ogórek Spotkanie autorskie Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek to tytani dowcipu i mistrzowie finezji językowej, którzy na spotkaniu w Dworze Artusa poprowadzą ciekawą rozmowę nie tylko o języku ojczystym. Będzie to także wzajemny, krzyżowy ogień pytań, w tym dość osobistych.

2 listopada /sobota/ godz. 19.00

Grażyna Auguścik Man behind the sun - songs of Nick Drake

Fot. Marta Marczewska

C M Y K

bilety: 35 zł / 40 zł

Grażyna Auguścik - śpiew | Rob Clearfield - fortepian, electric piano | Matt Ulery - kontrabas | Jon Deitemyer - perkusja | John Kregor - gitary

Grażyna Auguścik wystąpi z najnowszym programem Man behind the sun - songs of Nick Drake. Usłyszymy interpretacje piosenek Nicka Drake’a, brytyjskiego wokalisty, gitarzysty i autora piosenek, który za życia nie zdobył dużej popularności i uznania. Nie doczekawszy sławy za życia, zyskał ją po śmierci. Doceniony za pełne poetyzmu i bólu teksty, łagodny głos i melancholijny urok muzyki stał się inspiracją dla wielu współczesnych artystów.

3 listopada /niedziela/ godz. 20.00

bilety: 35 zł

CeZik & Klejnuty Kameralny Akt Solowy Peter J. Birch - support Kameralny Akt Solowy to zmaterializowana wersja CeZika, wypełniona muzyką i obrazem. Zaprezentuje wszystkie dotychczasowe produkcje w specjalnie na tę okazję zaaranżowanych wersjach. Po udanej, debiutanckiej wyprawie solowej w roku 2012, CeZik i jego KlejNuty wracają na trasę. Jako support zagra Peter J. Birch!

8 listopada /piątek/ godz. 19.00

wstęp wolny

Jolanta Fraszyńska Spotkanie Magdalena Wichrowska - prowadzenie

Jolanta Fraszyńska od lat uznawana jest za jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Znana jest z takich kinowych hitów jak Skazany na Bluesa czy kultowej komedii Machulskiego Kilerów 2-óch. Zagrała w dwudziestu pięciu spektaklach Teatru Telewizji. Publiczność pamięta ją z programów Kocham Cię Polsko, Taniec z Gwiazdami i seriali Na dobre i na złe, Licencja na wychowanie.

10 listopada /niedziela/ godz. 18.00

bilety: 25 zł / 30 zł

Bogdan Hołownia & Wojciech Pulcyn Henryk Wars Songbook Bogdan Hołownia - fortepian | Wojciech Pulcyn - kontrabas

Toruńskim akcentem na Forte Artus Festivalu będzie koncert nazywanego romantykiem fortepianu Bogdana Hołowni, który wystąpi w duecie z Wojciechem Pulcynem. W świeżych interpretacjach tego tandemu znakomitych muzyków polskiej sceny jazzowej usłyszymy utwory wybitnego polskiego kompozytora Henryka Warsa. C M Y K

15 listopada /piątek/ godz. 19.00

wstęp wolny

Marcin Czyżniewski - prowadzenie

Andrzeja Stasiuka krytycy literaccy nazywają często ostatnim buntownikiem polskiej literatury. Nie tylko ze względu na to, co pisze, ale także z powodu jego barwnej biografii. Jednym z tematów podczas spotkania w Dworze Artusa będzie najnowsza książka laureata Nagrody Nike, zatytułowana Nie ma ekspresów przy żółtych drogach, która jest kolejnym eksplorowaniem wciąż obecnego w twórczości Stasiuka motywu wędrówki.

17 listopada /niedziela/ godz. 19.00

Natalia Niemen - głos, altówka | Piotr Baron - saksofon | Irek Głyk - perkusja | Tomasz Kałwak - instrumenty klawiszowe | Adam Szewczyk - gitara | Wojtek Gąsior - bas

d Pod patronatem Radia Zet Gol

Pomysłodawczynią projektu Niemen mniej znany jest córka Czesława Niemena. Artystka przybliża w nim szerszej publiczności mniej znaną i mniej rozpowszechnioną twórczość swojego ojca. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się na albumach Terra Deflorata czy Spodchmurykapelusza. Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych hitów Czesława Niemena, takich jak Płonąca stodoła, Dziwny jest ten świat, Jednego serca.

Fot. Anna Gluszko-Smolik

EXPRESS

20 listopada /środa/ godz. 19.00

bilety: 45 zł / 55 zł

Katarzyna Nosowska z zespołem Kasia Nosowska znana jest głównie jako wokalistka zespołu Hey, ale od kilku lat wydaje także własne solowe płyty. W Dworze Artusa wystąpi z programem Nosowska.zip. Jest to przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Nie zabraknie więc podczas koncertu organicznych brzmień z ostatniej płyty 8, energetycznych beatów z Ery Retuszera, czy elektronicznych eksperymentów, jakie zawierała płyta puk.puk - solowy debiut wokalistki.

www.facebook.com/CentrumKulturyDworArtusa znajdź nas na Foursquare

C M Y K

bilety: 30 zł / 35 zł

Natalia Niemen Niemen mniej znany

Fot. Mateusz Otremba

Redakcja nie odpowiada za treść zamieszczonych ogłoszeń

Andrzej Stasiuk Spotkanie autorskie

www.artus.torun.pl

Wszystkie koncerty

odbywać się będą w Dworze Artusa w Sali Wielkiej


26

FORTE ARTUS FESTIVAL 2013

4 października 2013

www.artus.torun.pl

C M Y K

wi a

aś trun ia S eter K af tła Sala

Wie lka

C M Y K

rna

Sreb

ma

ZAPEWNIAMY:

Sala r Lust a zan

trzy sale o zabytkowych i niepowtarzalnych wnętrzach, przystosowane do różnego typu spotkań (w tym zasiadanych z udziałem nawet 350 osób) nowoczesne nagłośnienie (system liniowo wyrównany Nexo) wraz z mikrofonami bezprzewodowymi ekran o wymiarach 427 x 320 cm projektory multimedialne (NEC 4100 z teleobiektywem [6200 ANSI], Sharp XG-C55X [3000 ANSI])

eń rz

Wynajmij jedną z reprezentacyjnych sal i ciesz się kompleksową obsługą eventu!

monitor plazmowy 50” na statywie specjalistyczne oświetlenie sceniczne dostęp do bezprzewodowego Internetu zaplecze gastronomiczne klimatyzację, szatnię wraz z obsługą profesjonalną obsługę techniczną eventu (realizator dźwięku i światła)

Sala a Mał

FORTE ARTUS FESTIVAL 2013 patroni medialni

sponsorzy

Sala Mała Miasto Toruń

DZIENNIK TORUŃSKI

C M Y K

Redakcja nie odpowiada za treść zamieszczonych ogłoszeń

Sala

n Dworze Artusa o ! K w

EXPRESS

bal Two i a j c n e ic h fer

Powiat Toruński

Sala Malinowa

C M Y K

Forte Artus Festival  
Forte Artus Festival  
Advertisement