Page 1

E-Dergi


Ye

. . . l ı Y ni Bir

Umut ve heyecanla başladığımız 2012'nin bu ilk ayında sizlere çok özel dosya konuları hazırladık. Doğum tarihinizin dekorasyon stilinizi etkilediğini biliyor muydunuz? Burçlara göre stilleri belirlediğimiz ve özel dekorasyon önerilerinde bulunduğumuz dosyamızı incelemeyi unutmayın. Her ay olduğu gibi keyifli röportajlar gerçekleştirdik. Türkiye'de önemli projelere imzasını atan Çağlayan Tuğal'ın ofisine konuk olduk. İstanbul kültürünün zenginliklerini ortaya çıkaran İstanbul Koleksiyon'un tasarımcısı Ayşegül Özmen'le sohbet ettik. Ondan "Made in İstanbul" projesinin hikayesini öğrendik. Florya&Bakırköy hattında dekorasyon turuna çıktık. Mobilya dünyasının içinde size özel seçimler yaptık. Sadece bunlarla kalmadık. Bloggerlarımız da dekorasyon önerileri ve lezzetli tarifleriyle bizimleydi. Bloggerlarımız Elif Durmaz ve Zeliha Kaya'nın önerilerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir 2012 geçirmeniz dileğiyle... Aslı Gökdere

3


İçindekiler

EV TREND 8 Ergünler Yapı Market, Modoko, Seramiksan

Hafele - 10

9 Marshall, Doğtaş 10 Hafele, Tepe Home, Decorise

9 30

Vitra

11 Creavit, Artlimits 12 Leolux, Tuna Ev, Italdeko 13 Kaindl, Artstone, Dantell SİZİN İÇİN SEÇTİK 30 Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri 60 Çay & Kahve Keyfi

68 Taze Sıkılmış Meyve Suyu

90

PRATİK FİKİRLER 88 Deri Çekmece Kulbu Nasıl Yapılır?

90 Fonksiyonel Bir Giyinme Odası Nasıl Oluşturulur?

94 Sehpanın İçindeki Ferrari 4


30

DEKORASYON 26 Dekorasyonda Burçların Enerjisi 44 Eskitme Mobilyalarla Romantik Evler

52 98

52 2012 Dekorasyon Trendleri

14

64 Koltuk Yastıksız Olur mu? 72 Kar Beyaz Dekorasyon

H&M Home

76 Çağlayan Tuğal 98 Ayşegül Özmen 112 Kış Düğünleri İçin İlham Veren Dekorasyon

76

98 5


KİTAP & BLOG 102 Designer’s Block UK, Kireei, Made Frem Scratch, Selina Lake

16

103 XX Lofts, 10 Principles of

Good Interior, Town Houses & More, Midwestern Inspired Home Designes

MEKAN 125 Florya & Bakırköy Dekorasyon Turu

BEBEK ODASI 104 Alice Harikalar Diyarında Teması

108 Patchwork Duvarlar TASARIM

22

15

BLOGGER KÖŞESİ

16 Topuklu Ayakkabı Aşkına 20 Mebrure Oral’dan Özel Tasarımlar

22 Suzani Deseni Koltuklarda! 24 Askılık Bulutu

46 Kitaplık Kedisi: Evde Okuma

Köşeleri ve Yaratıcı Kitaplıklar LEZZETLİ TARİFLER

136 EVMANYA REHBER

118 Zeliha Kaya’dan Size Özel Tarifler

6


Ergünler Yapı Market'ten Ev Fırsatları Ergünler Yapı Market, bir ev için her türlü ihtiyacın bulunabildiği noktalardan biri. Mutfak, banyo, salon ya da evin herhangi bir alanında ürün bulmamanız neredeyse imkansız hale geliyor. Sadece ürünler değil, bakım ve tamirat için de çözümler bulabiliyorsunuz. Evlilik hazırlığında olanlar mutlaka uğramalı!

8


Ev Trend

Marshall'dan Yeni Yılın Renkleri Marshall Boya, uluslararası renk akımları araştırmalarının sonucunda 2012’nin teması ve renklerini belirlemiş. Çalışmaya göre yılın teması “Olasılıklar”, yılın rengi de iştah açıcı, parlak, cüretkar, maceraperest ve çarpıcı bir renk olan “Mercan Kırmızısı” olarak seçilmiş. Mercan kırmızısı bizim de son zamanlardaki favori renklerimizden!

Doğtaş'tan Şık Koleksiyon:

Arte

Doğtaş, yatak odasından yemek odasına kadar evlere bütünlük getirecek, çok özel Arte serisi ile evlere huzurlu, ferah ve konforlu bir seri hazırlamış. Şıklık ve modernliği aynı anda yaşatan Arte serisi; yatak odası, yemek odası, TV ünitesi ve köşe oturma gurubundan oluşuyor. Özellikle beyaz ağırlıklı seri zarafetiyle bizi etkiledi. 9


Ev Trend

Hello Kitty Aşkı Banyoda! Hello Kitty'nin hayran kitlesi bu haberi çok sevecek. Çünkü Hello Kitty'ye artık banyonuzda da yer verebilirsiniz. Hafele Hello Kitty koleksiyonu artık Evmanya.com’da!

Tepe Home'dan Şık Yemek Odaları Tepe Home, farklı tarzlarda döşenmiş evlere ve farklı ihtiyaçlara hitap eden yemek odası takımları koleksiyonu ile beğenileri topluyor. 60lı yılların dekorasyonu eve geri dönüyor.

Decorise'ın Legosu: Freetown Decorise‘ın yeni serisi Freetown modüler oturma grupları hayatı kolaylaştırırken, konforu ile rahat ve keyifli konseptler yaratıyor.

10


Ev Trend

Creavit Nava ile Modern Banyolar Değişiklik isteği insanın doğasında var. Çünkü amaç daha iyiyi, güzeli; daha fonksiyonel ve çağdaş olanı yakalamak. Creavit Nava serisi, tam da bu tür bir arayış içinde olup, “Ruhumdaki değişim, banyoma da yansısın” diyenlerin tercih edeceği bir ürün. Bu yüzden de banyolarında farklılık arayanlara ve klasik çizgiler yerine modern tasarımlarla bütünleşmek isteyenlere hitap ediyor.

Çağdaş Sanat Eserleri

Artlimits'te! Artlimits'in çağdaş sanat eserleri ile tanıştırmak istiyoruz sizi. Michael Schlegel, Anna Simeonoff, Raycho Stanev,Hannelore Aydın, İsmet Değirmenci, Michael Vincent Manalo, Stefan Fransson... Ama her birinin tarzı o kadar farklı ki hangisini beğeneceğinizi şaşırıyorsunuz. 11


Ev Trend

Leolux Studio, Özel Tasarımlar 2012'ye girerken kendini yenileyen markalardan biri de Leolux! 2012'yi yeni mağaza, yeni ürünler ve indirimlerle karşılıyor. Özel tasarım yeni serileri görmek için Leolux’e uğramayı unutmayın.

Tuna Ev ile Modern Mobilyalar Modern mobilyaların pratik ve fonksiyonel oluşu hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri haline geldi! Artık modern tasarımlar da kişilikli ve şıklığıyla hepimizin evindeki yerini aldı. Modern mobilya diyince aklımıza gelen markalardan biri de Tuna Ev!

Yere Yakın Mobilya Mı? Gündelik yaşamda stres arttıkça mobilyalar alçalıyor, diyen İtaldeko'dan ilginç bir koleksiyon var. Hantal, yüksek ve koyu renkli eşyalardansa daha minimal formlara sahip, hafif görünüşlü, yere yakın mobilyalar yeni koleksiyonunda! 12


Ev Trend

Tabloların Pabucu Dama mı Atılıyor? Mozart gibi bir sanat dehasıyla aynı havayı soluyarak eşsiz parkeler üreten, Dünya’nın en büyük parke üreticisi olarak nitelendirilen Kaindl, zemin kaplamalarını duvarda uygulayarak yeniliğe imzasını atmış!

Artstone'dan Ahşap Duvar Panelleri

Duvar panelleriyle mekanların güzelleşmesine yardımcı olan Artstone farklı bir ürünüyle karşımıza çıkıyor. Ahşabın dokusunu duvarda hissetmek için güzel bir deneyim olabilir.

Dantell'in Romantizmi Yatak Odasında

Yatak odasında romantizmden vazgeçemeyenlerin ilk adreslerden biri Dantell! Kültürümüzden bolca alışkın olduğumuz danteller, çeyizler, el işi tekstillerin çağdaş halini Dantell'de görmek mümkün. Anne eli değmiş gibi değil mi sizce de? 13


Tasarım - Topuklu Ayakkabı Aşkına!

Topuklu Ayakkabı Askına! . Kadınlar için ayakkabı tutkusu vazgeçilmezdir. Son zamanlarda modayla dekorasyonun birbirinden aldığı ilhama her gün şahit oluyoruz. İşte bu kez de ayakkabı ve koltuk tasarımının uyumunu fark eden blogger Erin Loechner'in örneklerine tam anlamıyla ba-yıl-dık!

Bu topuklu ayakkabı da tasarımıyla bir hayli ilgi çekici. Karanlık ve cezbedici bu ayakkabının tarzına uygun koltuk tasarımı ise Black Diamond Chair. Gerçekten birbirleri için yaratılmış gibi gelmiyor mu size de?

16


Tasarım - Topuklu Ayakkabı Aşkına!

Bu örnekleri gördükten sonra etrafımızdaki her objeye her tasarıma dikkatlice baktık. Gerçekten de moda ve tasarımın birbirile ne kadar bağımlı olduğunu fark ettiniz mi? Bu bizi şaşırtsa da aynı zamanda ilham verici! Zarif bir topuklu ayakkabıyla zarif bir sandalye, çılgın bir platform topukluyla çılgın bir koltuğun uyumu bize çok eğlenceli geldi.

Bu beyaz ayakkabı ve sandalyede ayakkabı - tasarım uyumunu iyi yakalamış. Design for Mankind blogunda karşılaştığımız bu örnekleri sizinle paylaşmadan edemedik. Blogun sahibesi Erin çılgın örnekler vermeye bayılıyor. Mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

17


Tasarım - Topuklu Ayakkabı Aşkına!

Her stilde ayakkabı ile sandalye tasarımını birlikte görmek mümkün. Dikkatli bakın etrafınıza, oturduğunuz kullandığınız tasarımlar içinde bir bütünlük görüyor musunuz?

18


Tasarım - Mebrure Oral'dan Özel Tasarım

Mebrure Oral'dan Özel Tasarım En sık takip ettiğimiz bloglardan FresHome'da Türk bir tasarımcının izine rastladık. Mebrure Oral, son zamanlarda trend haline gelen tipografik tasarımlara imza atmış. Bu özel kitaplık okunmuş ve okunacak olan kitaplarınız için çok hoş bir şekilde tasarlanmış. Sade, şık ve hafiften kitap ayracı etkisi yaratan bu tasarımı görür görmez çok sevdik. Bu tasarımın bir özelliği de geri dönüşümlü malzemeden olması! Ekolojik dünyaya uyum sağlayan tasarımlar bizi sevindiriyor. Bu tasarım bir de Türk imzası taşıyorsa daha da mutlu ediyor.

20


Tasarım - Mebrure Oral'dan Özel Tasarım

Mebrure Oral'ın diğer tasarımlarını da mutlaka incelemeniz gerek! Dünya çapında başarısını kanıtlamış tasarımcılar bizce her daim hak ettiği yeri bulmalı! Son zamanlarda bizi de saran tipografi aşkını Mebrure Oral'ın tasarımında daha çok sevmediniz mi? Bu kitaplık tüm dünyada kendini kanıtladı bile, peki siz Mebrure Oral’ı tanıyor musunuz? Daha yakından tanımak için adresiniz: www.mebrureoral.com

21


Tasarım - Suzani Deseni Koltuklarda!

Suzani Deseni Koltuklarda! Eşsiz bir koleksiyon keşfi daha! Orta Asya'nın dünyaya yayılmış Suzani deseni bu mobilyalarda hayat bulmuş. Daha önce Bokja Design'da da gördüğümüz bu desenler bu kez karşımıza KMP'de çıktı. Bu koltuklar birer sanat harikası gibi! Eşsiz işçilik ve karmaşık desenlerin uyumu göz alıcı! Dikişler tamamıyla el işçiliği ürünü. Yüzlerce yıllık bu desenler, ipekler, vintage kumaşlar dikilerek yapılmış tasarımlar. Bizi geçmişe götüren, bizim kültürümüze yakın çok özel tasarımlar. Bu tasarımlar Orta Asya’dan çıkıp tüm dünyayı etkisine alıyor.

22


Tasarım - Suzani Deseni Koltuklarda!

Bu koleksiyondaki favorimiz ise bu koltuk. Formu çağdaş ama desenleri nostaljik bu koltuğun renk paleti muntazam! Mor, kırmızı ve turuncunun mükemmel uyumunu görebilirsiniz. Formu modern, desenleri bizden bu tasarımları yakında her yerde görebilirsiniz. Birbirinden ilham alan tasarımcılar ve etkileyici desenlerin birlikteliğini seviyoruz!

23


Tasarım - Askılık Bulutu

Askılık Bulutu

Bu mevsimin kapalı ve yağmurlu havasında içimizin biraz açılması için evi renklendirmek şart! Hatta en doğru zaman... O zaman evi renklendirmenin küçük yollarını arayabilirsiniz. Bu askılar da basit ama renkli bir seçenek olarak gözümüze çarptı. Bu metal askılar istediğiniz gibi duvarda kullanılıp şekillendirilebiliyor. 24


Tasarım - Askılık Bulutu

Merkled Studio, deri, metal ve keçeden tasarımlarıyla meşhur. Tasarımlarının en belirgin özelliği de minimallik. Basit, sade, işlevsel ama bir o kadar da farklı. Bu askılık da ilk bakışta aslına bu neden aklımıza gelmemiş etkisi yaratıyor. Gri, füme ve pembenin uyumu da harika görünmüyor mu? Tek yapmanız gereken duvara monte etmek.

Merkezi Amerika'da olan bu Merkled Studio tasarımları kesinlikle yakından takip edilmeli! Bu askılıkların da tanesi 15 $ ve 7li seti de 95 $ imiş. 25


Dekorasyon - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

Doğum tarihimizin kişiliğimizi ve zevklerimizi etkilediği bilinir. Hatta dış görünüşümüzde bile burcumuzun özelliklerini taşırız. En önemlisi de beğeniler. Etrafınıza dikkat ettiniz mi bilemiyoruz ama aynı burç gruplarının ya da doğum tarihi yakın olan insanların benzer özellikler ve tercihler yaptığını fark edebiliriz. İşte bu durum dekorasyon zevkimize de yansıyor. 26


Dekorasyon - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

Su Grubu: Yengeç, Akrep ve Balık burçları bu gruptandır. Bu burçlar en evcimen burçlar olarak bilinirler. Evde vakit geçirmeyi seven su grubu için de dekorasyon çok önemlidir. Krem ve fildişi tonlarını kullanmayı seven su grupları için evde huzur hakim olmalıdır. Hem yaratıcı hem sade evler tam onlara göredir. Ayrıca sanatsal yönleri ağır bastığında art-deko stilini de severler. Evlerinde sanattan izler görmeniz mümkündür. Su grubu diyoruz adı üstünde, okyanus ve denizden ilham alan tüm aksesuarları su grubunun evinde görebilirsiniz. Evini şımartmayı seven bu burçlar misafirperverliğiyle ünlüdür. 27


Dekorasyon - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

Hava Grubu: İkizler, Kova ve Terazi bu grubun burçlarından! Yeniliklere açık olan hava grubu trendlerin takipçisidir. Renkli, eğlenceli dekorasyonlar tam onlara göre. Kırmızı ve pembe ana renkleri. Pastel tonlara da bolca rastlamak mümkündür. Bir hava grubu burcunun evinde sürekli bir yenilenme ve değişim görebilirsiniz. Toprak Grubu: Boğa, Oğlak ve Başak bu gruptandır. Bu grup tam bir düzen delisidir. Evde her şey düzenli ve yerli yerinde olmalıdır. Ayrıca onlar için yeme-içme alanları çok önemlidir. Teknolojiyi çok severler. Düzeni sevdiklerinden en sık depolama ve organizasyon ürünlerini görmek mümkündür. Titizliğiyle ünlü başak burçları dekorasyon konusunda en başarılı olan burçtur. 28


Dekorasyon - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

Ateş Grubu: Yay, Aslan ve Koç burçları bu gruptandır. Egoları oldukça yüksek olan bu burçların evleri çoğunlukla iddialıdır. Parlaklık ve ışıltıyı severler. En cesur dekorasyonlar bu gruptan ortaya çıkar. Davet vermeyi sevdiklerinden evin görünümüne önem verirler. Evde ilginç nesneler kullanmayı da severler. Sadece kendi seçtikleri renkleri sever, diğer seçimleri beğenmezler. Dekorasyon konusunda en inatçı grup diyebiliriz. Peki sizin burcunuz ne? Burcunuzun dekorasyon zevkinize etkisini bilmiyorsanız önerilerimize göz atmanızı tavsiye ederiz!

29


Sizin İçin Seçtik - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

Koç

21 Mart - 20 Nisan

Cesur dekorasyonlar yaratmayı seven koç burcu evi için ilginç nesneler kullanır. Her zaman dekorasyon için süprizlerle doludur. Sadece kendi seçtiği renkleri kullanmayı sever, başkasının renk seçimi hoşuna gitmez. Nostalji kokan objeler dekorasyonunun vazgeçilmezidir.

2

1

3

4

5

1- Taç Carlin Percale Nevresim Takımı - 120 TL 2- iF Clock Koç Burcu Duvar Saati - 39,90 TL 3- The Gali Collection Gümüş Kapama Çay Takımı - 149 TL 4- SweetHome Telefonluk - 103 TL 5- Kanca Ev Amerikan Servis - 2`li Set - 44 TL 30


Sizin İçin Seçtik - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

B

21 Nisan - 20 Mayıs

Düzenli hayatı seven boğa burcu için doğadan ilham alan objeler önemlidir. Keyfine düşkün boğa burçları için sevdikleriyle geçirecekleri zamanları özel kılan ev aksesuarları baş roldedir. Onları eğlendiren seçimler yapmayı tercih ederler. Zevkli tercihleriyle dekorasyonda örnek gösterilmesi gereken burçlardandır.

2

1 3

4 5 1- iF Clock Boğa Burcu Duvar Saati - 39,90 TL 2- Cemile 2 Ağaç Gövdeli Abajur - 299 TL 3- Cemile Ağaçlı 3'lü T Light - 77 TL 4- M3Decorium News Siyah Gazetelik - 84,90 TL 5- Kitta Home 4 Adet Puzzle çerçeve - 108 TL 31


. I

Sizin İçin Seçtik - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

21 Mayıs - 21 Haziran

İkizler burcu yeniliklere açıktır. Sürekli hareket halindeki bu insanın evinin kendisi gibi renkli, değişken ve eğlenceli olması en belirgin özelliğidir. Gökkuşağı renkleri onun ana renkleridir.

1

2

3

4

5

1- Kanca Ev Kadeh Ayaçları - 29,90 TL 2- Kanca Ev Supla - 17,70 TL 3- Step Collection Paşa Abajur - 225 TL 4- Umbra Fotofalls Ayaklı Metal Masaüstü Resimlik - 69,90 TL 5- Furrow Wildflower Banyo Seti - 228 TL 32


Sizin İçin Seçtik - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

Yengeç

22 Haziran - 22 Temmuz

Ev denince aslında akla ilk gelen burçlardan biri yengeçtir. Bu burç insanı kadar ”evim evim güzel evim” diyen bir burç daha olamaz. Dekorasyon konusunda en yaratıcı ve en etkili burç yengeç burcu diyebiliriz. Evinde romantik, sade ama iddialı seçimler yapar.

1

2

3

4 5 1- Gobbis Goblen Yastık - 44,90 TL 2- Decortie Labirent Kitaplık - 275 TL 3- Özgül Grup Kanvas Tablo - 139 TL 4- Beverly Hills Polo Club Baskılı Tek Kişilik Nevresim Takımı - 139 TL 5- Umbra Flo Metal 4'lü Resim Çerçevesi - 57,80 TL 34


Sizin İçin Seçtik - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

A

23 Temmuz - 22 Agustos

Ateşli ve parlak dekorasyondan hoşlanan aslan burcu evini de saray gibi süslemekten inanılmaz keyif alır. Davet ve özel günlerde aslan burcunun dekore ettiği ev gibisi yoktur.

2 1

3

5

4 1- Furrow Tropic Banyo Seti - 234 TL 2- Gobbis Kokoş Yastık - 49,90 TL 3- iF Clock Aslan Burcu Duvar Saati - 39,90 TL 4- Bosphorus Gümüş Renkli Cam Şamdan - 15 TL 5- Kanca Ev Gümüş Yüzük Peçetelik - 48 TL 35


Sizin İçin Seçtik - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

B .

23 Agustos - 22 Eylül

Başak burcu tüm burçlar içinde düzen ve kontrol gücü en yüksek burçtur. Dekorasyonda en çok sıkıntı çeken ve en geç karar veren burçlardan biridir. Bu sebepten en iyi dekorasyon uygulaması başak burçlarından çıkar. Geleneksel seçimleriyle ünlü başak burçlarında özel seçilmiş, el emeği ürünler görebilirsiniz.

2

1

3

5

4

1- SweetHome 2'li Tepsi - 36,90 TL 2- iF Clock Başak Burcu Duvar Saati - 39,90 TL 3- Furrow Green Rope Banyo Seti - 204 TL 4- Ottoman Kavanoz Yuvarlak 10 Cm - 13 TL 5- Casa de Ella Antepasado Havlu - 19,90 TL 36


Sizin İçin Seçtik - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

T

23 Eylül - 23 Ekim

Terazi burcu güzel sanatlara olan merakını dekorasyona yansıtır. Bu kişiler en yüksek felsefik düşünceye sahip oldukları için evlerini bir müzeye bile çevirebilirler. Bu burçlar aynı zamanda trendleri takip etmeyi de sever. En orijinal ev ürünlerini terazi burcunun evinde görebilirsiniz.

2 1 3

5 4 1- Probest Design 4'lü Kaset Amerikan Servis - 39 TL 2- Gobbis Pixel Deri Yastık - 44,90 TL 3- iF Clock Terazi Burcu Duvar Saati - 39,90 TL 4- Decortie Toraki Lambader - 425 TL 5- J-Me - Key Dish Bozuk Para & Anahtar Kase - 34,90 TL 37


Sizin İçin Seçtik - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

Akrep

24 Ekim - 22 Kasım

Akrep burçları gösterişe meraklıdır. En şık ve en farklı olmayı sever. Bu nedenle evinde kullandığı her obje onu etkilemelidir. En sevdiği renk kırmızıdır. Özel zevkleri olan ateş burçlarının evinde tasarım ürünler görmeniz mümkündür.

2

1

3 5 4

1- Marina Collection Topuk Koltuk Düz Renk - 149 TL 2- Gobbis İkat Pamuklu Yastık - 27,90 TL 3- Step Collection Fatma Ana Eli - 37,50 TL 4- iF Clock Akrep Burcu Duvar Saati - 39,90 TL 5- Adım Aydınlatma Avize - 94,90 TL 38


Sizin İçin Seçtik - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

Y

23 Kasım - 21 Aralık

Yay burçları özgürlüğüne ve yolculuklara düşkün, kendince harika dünyalar yaratan bir insandır. Yay burcunun evi hem rahat hem huzurludur. Fazla takıntıları olmayan yay burçları için az eşya idealdir. Karışık düzen onların vazgeçilmezidir. Doğal ürünler tercih edip, doğadan izler taşıyan dekorasyonlar yaratır.

1

2

3 5 4

1- Kanca Ev Supla 6`lı Set - 40,50 TL 2- Kütahya Porselen Nature Cream 24 Parça Yemek Seti - 59,90 TL 3- iF Clock Yay Burcu Duvar Saati - 39,90 TL 4- Gobbis Deri Yastık - 27,90 TL 5- Step Collection Dal Abajur - 98 TL 39


Sizin İçin Seçtik - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

O

22 Aralık - 20 Ocak

Oğlak burcu boğa burçları gibi yeme içme konusuna oldukça meraklıdır. Oğlak burçları dekorasyonunda müzik, iletişim ve teknoloji ürünleri ile evini donatmayı sever. Bunun yanında iddiayı da seven bu burcun insanları misafir ağırlamayı çok sever. Bu nedenle bir oğlak burcunun evinde harika ev partileri görebilirsiniz.

1

4

2

3 5

1- Gobbis Kokoş Yastık - 49,90 TL 2- Vaisselle 46 Parça Bone China Yemek Takımı - 699 TL 3- Step Collection Kulplu Kokuluk - 25 TL 4- Arte Home Heart Flüt Şampanya Bardak Seti 2 'Li - 39 TL 5- Basri Dekor 2 Katlı Tabak Servis - 63 TL 40


Sizin İçin Seçtik - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

K

1

21 Ocak - 18 Şubat

Dekorasyonda mantıklı kararlar veren, keşifçi, kendince sade ve düzgün dekorasyon uygulamasını seven kova burçları için kişisellik önemlidir. Bu nedenle kova burcunun evinde gördüğünüz bir aksesuarın aynısından bulmanız neredeyse imkansızdır. Kendini özel hissettirecek, evini güzelleştirecek her şey kova burcunun çekim alanına girer.

2

3

4

5

1- Cotton Box Ranforce Tek Kişilik Nevresim - 59,90 TL 2- Duvardizayn Küçük Ebat Aynalar - 39,90 TL 3- The Gali Collection Firuzeli Taşlı Gümüş Kaplama Kutu - 54 TL 4- iF Clock Kova Burcu Duvar Saati - 39,90 TL 5- Lavia Renkli Kupa - 15 TL 41


Sizin İçin Seçtik - Dekorasyonda Burçların Enerjisi

B 1

19 Şubat - 20 Mart

Tıpkı terazi burcu gibi güzel sanatlar düşkünü olan balık, meraklı ve araştırmacı kişiliği sayesinde moda dekorasyon uygulamalarını takip eder. Sanat ile etkileşim içinde bir ev yaratmak balık burcunun en büyük özelliğidir. Romantizme bayılır. Su grubundan olmasının da etkisiyle ona denizi anımsatan her şeye evinde yer verebilir.

2 3

4

5

1- iF Clock Balık Burcu Duvar Saati - 39,90 TL 2- Primanova Nazar Banyo Seti - 176 TL 3- iF Clock Akvaryum Resimli Duvar Saati - 39,90 TL 4- SweetHome Çerçeve - 20,70 TL 5- Funny Design Tepsili Diz Minderi - 34,90 TL 42


Dekorasyon - Eskitme Mobilyalarla Romantik Evler

Eskitme Mobilyalarla Romantik Evler Tüm mobilyalarda doğal malzemeye ve masif ahşaba yönelmeye başladık. 2012'de bunun etkileri gitgide artacak. Masif ahşabın eve taşıdığı romantizm de cabası... Eskitme mobilyaların şık ve stil sahibi duruşları modern mobilyaları sollamaya başladı. Vintage ve provence evlerde görmeye alışık olduğumuz bu mobilyalar artık her çeşidiyle ulaşılabiliyor. Şık bir konsol, dresuar, dolap hatta cd rafı bile bulabilirsiniz. Patine beyaz boyalı bu mobilyalar romantik görünümleriyle evlere çok yakışıyor. Ruhsuz modern mobilyalar yerine hikayesi olan, yaşanmışlık hissiyle büyüleyen eskitme mobilyaları tercih etmenizi öneririz.

44


Dekorasyon - Eskitme Mobilyalarla Romantik Evler

Bu mobilyalar vintage görünümlü olsalarda tasarımların modern yorumu gibi! Görünüm eski olsa da dışı yeni! Mobilya dünyasının en yeni trendlerinden biri de bu eski görünümlü, patine boyalı ama yeni mobilyalar tasarlamak. İngiliz tarzı bu mobilyalar, geçmiş yılların tüm özelliklerini taşıyor. Eski bir Hollywood filminden fırlamış hissi yaratıp geçmişin ruhunu size yansıtıyor. Bu mobilyalar sizin için de göz alıcıysa artık uygun fiyatalara da bulabileceğinizi unutmayın! Salon, yatak odası, yemek odası gibi evin tüm alanları için tercih edebileceğiniz bu mobilyalar Evmanya.com’da da bulunabilir. 45


46


Blogger Köşesi - www.kitaplikkedisi.com/

Sevgili Lagerfeld’in kütüphanesi de zaten dillere destan. Onu da paylaşmadan edemedim. Kitap aşıkları için cennet gibi!

47


Blogger Köşesi - www.kitaplikkedisi.com/

Kitapları peşi sıra dizmek artık eskisi gibi çok da ‘cool’ bir şey değil. Yeni kitaplıklar ilginç tasarımlarıyla kitapları daha da eğlenceli hale getiriyor! İnsanın kitaplığına bakıp bakıp mutlu olması gibisi yok sanırım… Evde büyük bir kütüphaneye yer yoksa, ilginç bir kitaplığa her zaman yer vardır! Bu kitaplıklar da aklınızda bulunsun… Son zamanlarda kitaplıklardaki trend de sıradanın dışında yenilikçi tasarımlar. Hazırda bu tasarımlar varken sıradanı tercih etmek niye? 48


Blogger Köşesi - www.kitaplikkedisi.com/

Özellikle sonuncu kitaplık evlere şenlik! Bir de Türkiye’de bunlar gibi kitaplıkları nereden edinebileceğimizi bulsak şahane olmaz mıydı?! 49


Blogger Köşesi - www.kitaplikkedisi.com/

Kitap destekleri de kitaplıkların olmazsa olmazı elbette. Birbirinden güzel ve tasarım harikası kitap destekleri varken neden kitaplıkları renklendirmeyelim ki? Bu seçenekler çok eğlenceli! En üstte sol köşedeki kitap desteğini Evmanya.com’da da bula- bilirsiniz. 50


Blogger Köşesi - www.kitaplikkedisi.com/

Kedilisinden dalgalısına, yazılılardan binalılara, hepsini istiyorum. Yeniden kocaman bir kitaplık almam lazım sanırım. Hem bu kitap destekleri hem de kitaplığımdan taşan kitaplar için. Sizin de var mı gördüğünüzde bayıldığınız kitap destekleri? 51


Dekorasyon - 2012 Dekorasyon Trendleri

2012

Dekorasyon Trendleri 2012'ye eğlenceli kutlamalarla hoşgeldin dedik. Yeni yılda geleneksel trend dosyasını hazırlamadan olmaz. O halde bu sene ne var ne yok ortalığa dökelim. Son 5 yıldır dekorasyondaki gelişmenin hızını biz bile zor takip ediyoruz. Daha kişisel, daha eklektik ve yaratıcı örneklerle karşılaşıyoruz. Çünkü artık hiçkimse birbirinin aynı hatta kopyası evlerden hoşlanmıyor. Bu da bizi kişisel dekorasyonlara yöneltti ki gelmiş geçmiş en önemli trend bu bize göre. Portakal rengini sevenlere müjde! Bu yıl bu rengi bol bol görecek gibiyiz. Enerjik evler bizi bekliyor. 52


Dekorasyon - 2012 Dekorasyon Trendleri

Ahşap mobilyaların modası hiçbir zaman geçmeyecek. Ama önümüzdeki birkaç yıl ahşabı başka bir formuyla karşılayacağız. Doğaya olan eğilimimiz bizi cilasız, yıpranmış görünümünde işlenmemiş ahşap mobilyalara yönlendirecek. Ahşabın gerçek dokusunu hissedebileceğiz. 53


Dekorasyon - 2012 Dekorasyon Trendleri

Gri, iç karartıcı olduğu düşünüldüğünden pek tercih edilen renklerden biri değildi. Bu yıla kadar! Artık tüm tasarımlar, duvarlar, aksesuarlar ve mobilyalar hatta mutfaklar griyle donanacak. Çünkü nötr renkler canlı renkleri sollamaya başladı bile! 54


Dekorasyon - 2012 Dekorasyon Trendleri

Endüstriyel tasarımları daha geleneksel aksesuarlar ve patine boyalı mobilyalarla kombinleyeceğiz. Eklektik stil bu yılın vazgeçilmezi olacak. Anneannelerinizin eşyalarına da el atmanın zamanı geldi. Biraz araştırma yapın, ne parçalar çıktığına inanamayacaksınız. Hasır bir tabureyi salonunuza koymak istemez misiniz? Ya da annenizin çeyiz sandığını salonda kahve sehpası olarak kullanmayı tercih eder misiniz? Hem nostaljik hem de romantik bir trend bu! 55


Dekorasyon - 2012 Dekorasyon Trendleri

Ham keten ve yumuşak pamuklulara, kremsi tonlara alışın. Nötr renklerin çekiciliğinden bahsetmiştik. Bu renkler ham keten ve organik pamuklularla birleşince uyumun muhteşemliğini sergileyecek. Nötr renkleri elektrik renkleri dediğimiz fosforlu tonlarla kobinleyebilirsiniz. En başında da söylediğimiz gibi portakal renkleri nötr renkleri hareketlendirmeye birebir! Zıt desenlerle kontrast oyunları da denenebilecek yollardan!

56


Dekorasyon - 2012 Dekorasyon Trendleri

Kültür ve sanattan izler, bir evin vazgeçilmezi olmalı! Artık tablolara ulaşmak o kadar kolay ki! Picasso'nun elinden çıkmış olmasa da duvarlarınızı tablo, fotoğraf, çerçeve ve aynalarla süsleyebilirsiniz. Ancak 2012 bize gösteriyor ki bu tabloların boyutları biraz sıradışı olacak. Tablolar zeminde kullanılarak farklı boyutlarıyla yer alacak. Posterler ve duvar kağıtları da 2011’deki gibi ihtişamını sürdürecek. Duvar oyunlarına siz de katılın!

57


Dekorasyon - 2012 Dekorasyon Trendleri

Stiller gibi malzemeler de karışacak! Ahşap, metal ve pileksiyi aynı anda kullanacağız. Doğal ve endüstriyel birlikte olacak. Bu karışık malzemelerle eklektik evler yaratacağız. Fonksiyonellik atlanmamalı. 2012'nin en önemli trendlerinden biri de bu! Çünkü kullanışlı olmayan hiçbir eşyanın hayatımızda yeri yok! Katlanan, az yer kaplayan, çok işlevli, pratik ürünler evimizin temel taşları olmaya aday!

58


Dekorasyon - 2012 Dekorasyon Trendleri

Avizeler, aplikler ve aydınlatmalar artık dekorasyonun en temel parçaları haline geldi. Bu dünyada ise sıradana yer yok. Aydınlatmanızı evinizi mücevherleri gibi düşünün. Şimdi hem ekolojik hem şık binlerce aydınlatma seçeneğine sahibiz. Bu kadar çeşitlilik varken neden sıradan olalım değil mi? 2012 trendleri kendini belli etti bile! Siz evinizde yenilik yapmaya hazır mısınız? 59


Sizin İçin Seçtik - Çay & Kahve Keyfi

Çay & Kahve

Keyfi!

Tefal Keyif Çayı Paslanmaz Çelik Çay Seti 184 TL

Korkmaz A341 Çaykolik Semaver 126 TL

Nespresso Pixie C60 Kapsül Kahve Makinesi 624 TL

Acura AC-2030 1 Lt Paslanmaz Çelik Çay Makinesi 67,90 TL

60


Sizin İçin Seçtik - Çay & Kahve Keyfi

Gün boyunca 1 bardak sıcak çayın, 1 fincan kahvenin tadını hiçbir şeye değişemeyiz. Bizde bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır. Çayın yanında eşlik eden sohbetin unutulmaz anıları vardır. İşte bu yüzden çay & kahve keyfimiz özeldir! King K8287 Duo Set Çay Kahve Makinesi Seti 95 TL Homend 1803 Pottoman Türk Kahve Makinası 69,90 TL

Nespresso CitiZ & Milk C120 Kapsül Kahve Makinesi 994 TL

Arçelik K 3190P Telve Türk Kahve Makinası 312 TL 61


Sizin İçin Seçtik - Çay & Kahve Keyfi

Ariete Espresso, Kahve, Cappucino ve Çay Makinesi 194 TL

Krups Artese 04 Espresso Makinesi 543 TL

Nespresso Latissima F321 Espresso/Cappuccino Makinesi 1.445 TL

Bosch MKM6000 Kahve Değirmeni 66TL

Çalışırken sizi ne motive eder? Yorgunluğunuzu alan, enerjinizi yenileyen ve zihninizi tazeleyen filtre kahvenin etkisini seviyorsanız kahve makineniz sizin için vazgeçilmezdir! 62


Dekorasyon - Koltuk Yastıksız Olur Mu?

Koltuk Yastıksız Olur Mu? Dekorasyonun en güzel yardımcılarından biri de yastıklar! Salonu neşelendiriyor, yatak odasını süslüyor, sandalyede destekliyor. Üstelik bunları dekoratif şekilde yapıyor. Yastıklar o kadar çeşitli ki stilinize göre seçimler yapmanıza da imkan tanıyor. İşte bu yüzden dekorasyonda yastık kullanmaya bayılıyoruz. Ya da sıkıldığımızda değiştirebildiğimizden, mevsime göre yenileyebildiğimizden tercih ediyoruz. Biz de yastıkları sınıflandıralım dedik, bakın ortaya neler çıktı? Eğlenceli yastıklar; sıradan ve monoton bir dekorasyon için birebir. Retro detayları olan, sevimli desenleri olanları tercih edebilirsiniz. Bu aralar en sevdiklerimiz de internet tutkunu sosyal kelebekler için olan ikonlu yastıklar. Bir de deri olursa tadına doyum olmaz! 64


Dekorasyon - Koltuk Yastıksız Olur Mu?

Goblen yastıklar; annelerimizin döneminden kalma bir nostalji hissi yaratıyor. Hatta kişilikli olduklarını bile söyleyebiliriz. Vintage ve provence dekorasyonlarda tercih etmek mümkün. Özel dokuma oldukları için ekstra özen gerektiriyor. Ama üzerine işlenen desenlerle birer sanat eseri gibi değiller mi? Tablo etkisi yaratan desenler, zarif çiçekler, doğadan ilham alan etkilerle herbiri salonun eşsiz parçaları gibi! Ne dersiniz?

65


Dekorasyon - Koltuk Yastıksız Olur Mu?

İkat desenli yastıklar; son zamanlarda yeniden trend haline geldi. Bu Orta Asya desenleri gerçekten büyüleyici! Kültürümüze yakın olduğundan mıdır nedir bizde ayrı bir yere sahipler. Sezonun son trendi olan bu yastıklarla evinizi güzelleştirmek mümkün!

İstanbul temalı yastıklar; İstanbul aşıklarına hitap ediyor. Bu aralar en sık karşılaştıklarımızdan biri de metropollerin ikonlarını aksesuarlar üzerinde görmek! Biz de birer İstanbul tutkunu olarak bu yastıklara kayıtsız kalamıyoruz. Kız Kulesi, martılar, vapurlarla süslü yastıklara dekorasyonumuzda yer açıyoruz. Kumaş, deri ve goblen seçeneklerini de bulabileceğinizi unutmayın!

66


Dekorasyon - Koltuk Yastıksız Olur Mu?

Kırlentler; hepimizin bolca aşina olduğu yastık türlerinden. Çocukluğunuzdan hatırlarsınız annelerimiz özenle korurlardı. Kırlentler sadece salonu değil yatak odasını da süslemeye birebir. Her deseni bu yastıklarda kullanmak mümkün. Oldukça da pratik bir kullanıma sahipler.

Piksel yastıklar; dijital dünyanın kapılarını araladığımızdan beri ilham veriyor. Pikselin bir dekorasyon ikonu haline geleceğini hangimiz tahmin edebilirdik ki? Ama iyiki de olmuş. Çünkü gerçekten çok şık ve eğlenceli görünüyorlar. Sizce de öyle değiller mi? 67


Sizin İçin Seçtik - Taze Sıkılmış Meyve Suyu

Taze Sıkılmıs. Meyve Suyu

Kış aylarında hasta olmamak için önlem alıyor musunuz? En büyük destekçiniz ise vitaminler! Sabahları 1 bardak taze meyve suyu hastalıklara karşı mücadelenizde yardımcı! King K1080 Rabbit Katı Meyve Presi 74,60 TL Moulinex JU650 XXL Katı Meyve Sıkacağı 265 TL

Homend 2701 Projuicer Katı Meyve Sıkacağı 307 TL

68


Sizin İçin Seçtik - Taze Sıkılmış Meyve Suyu

Tefal Elea Duo Katı Meyve Presi 129 TL

King P1110 Exotic Katı Meyve Presi 109 TL

Fakir Maxie Paslanmaz Çelik Katı Meyve Sıkacağı 176 TL

Braun Citromatic Vario Narenciye Sıkıcısı 48,90 TL

69


Sizin İçin Seçtik - Taze Sıkılmış Meyve Suyu

Otantic Light Severin Es 3559 Katı Meyve Sıkıcısı Nazar Topu170 TL 24 TL

Tefal Prepline 600 Narenciye Sıkacağı 47,50 TL

Moulinex Juice Machine Katı Meyve Presi 163 TL

Breville CP 800 Narenciye Sıkacağı 717 TL 70


Dekorasyon - Kar Beyaz Dekorasyon

Kar Beyaz Dekorasyon Dekorasyonun en büyük ilham kaynağı doğa! Kış mevsimi deyince de aklımıza ilk gelen karın bembeyaz büyüsüdür. Kar beyazlığında bir dekorasyon da kış mevsimine uyum sağlayabilir. Bu dekorasyon örneğinde doğanın tüm izlerini görebiliyoruz. Taş duvarlar, beyaz tekstiller, ahşap sehpa tezatlığın uyumunu yansıtıyor. Son zamanlarda doğal taş görünümlü duvarlar, ahşap ve doğa renklerinin birlikteliği bu tezatlığı uyumlu hale getiriyor. Doğaya olan eğilimlerimiz bunun en büyük sebeplerinden. Kış mevsiminin vazgeçilmezi “kar” büyülü beyazlığıyla bu kış da dekorasyondaki yerini alıyor. 72


Dekorasyon -Kar Beyaz Dekorasyon

Bembeyaz bir ev, ferahlık ve ışığı bolca kullanmayı sevenler için idealdir. Beyazdan yansıyan ışığı daha iyi kullanmak için aynalardan da yardım alabilirsiniz. Ayna hem genişlik hem sonsuzluk duygusu uyandırdığından size daha da ferah bir ev hissi verecektir. Bu salonda kullanılan devasa aynaya ise bayılmamak elde değil. Aynı uygulamayı yapabilmek için bir duvarınızı boş bırakın. O tek duvara ise büyük boy bir ayna yerleştirin. Işığı yansıtabilecek, karşılayabilecek olan duvarı seçmeniz önemli bir detay! Tek hamlede ferah bir mekan yaratabilirsiniz.

73


Dekorasyon - Kar Beyaz Dekorasyon

Beyaz, evin her odasında kullanıma musait bir renk. Mutfak da buna dahil. Kar beyaz bir mutfak size hijyeni hatırlatır. Daha rahat ve keyifli bir çalışma ortamı yaratıp daha lezzetli yemekler yapmanıza yardımcı olabilir. Beyaza en çok yakışan materyal ise ahşap! Bembeyaz karı anımsatan huzurlu tekstiller ahşabın sıcaklığıyla harika bir uyum sergiliyor. Aksesuardan tekstile, duvarlardan halıya kadar her alanı bembeyaz kullanmaktan da çekinmeyin. Ahşabın dokusu onu yumuşatacaktır. 74


Dekorasyon - Kar Beyaz Dekorasyon

Yatak odasında kullanmaktan en çok zevk aldığımız renklerden! Huzurlu, ferah ve kar beyazlığında bir yatak odası dekore edebilirsiniz. Uyku düzeninize etkisi olacağına eminiz. Aksesuar seçimlerinde ise konrast renkler tercih edebileceğiniz gibi canlı renkler de tercih etmek mümkün. Tek düze beyaz hakimiyetinden kurtulmak için renklerden yararlanmayı unutmayın!

75


Dekorasyon - Çağlayan TUĞAL

www.tmimarlik.com Kuruçeşme'de etkileyici bir ofiste Çağlayan Tuğal'ın konuğu oluyoruz. Türkiye'deki pek çok önemli projenin mimarı ve iç mimarı olan Çağlayan Tuğal ile son projelerini ve dekorasyonu konuştuk. 1988'den beri mimarlık ve iç mimarlık yapıyorum. Okurken çalışmaya başladım. O tarihten bu yana ismimin duyulduğu projelerden ilki Maslak NTV Binası'dır. Metrocity Residence, Topkapı Sarayı'nın Hazine Bölümü, Anıtkabir Atatürk Müzesi bunlardan bazıları. Yurt dışında da Rusya'nın en büyük hipodromu diyebiliriz. Çok sayıda ev yaptım ama yaptığım evlerin fotoğraflanmasını doğru bulmuyorum. Ev kişisel olmalı, mahrem olmalı. Bu yüzden genelde dergilerde yaptığım evlerin resimlerini bulamazsınız. Hamdi Akın, Derin Mermerci, Ali Sabancı, Yücel Çelik gibi isimlerin evleri bunlardan bazıları... 76


Dekorasyon - Çağlayan TUĞAL

Peki son zamanlarda Çağlayan Tuğal hangi projeler üzerinde çalışıyor? Ragıp Paşa köşkü bitmek üzere, 27 odalı bir Osmanlı köşkü. İçinde bir aile yaşayacak. Bodrum'da 6 büyük residence yapıyoruz. Bomonti Resort bitmek üzere bu aralar, sosyal alanları kaldı. O da güzel bir proje oldu.

TOG Concept sosyal sorumluluk projesine de değinmeden geçmemek gerek! Çok iyi bir projeydi. TOG'a hem finansal hem manevi bir destekti. Çok iyi bir reklam oldu. Arzuhan Doğan Yalçındağ ile birlikte çalıştık ve kendisi çok şeker bir insan. Çok keyif aldık. Sadece duvarlarda kullandığımız resimler Arzuhan Hanım'ın aile koleksiyonuydu. Geri kalan her şey ise Mudo Concept'ten seçildi.

İç mimari projelerinizde hangi markaları tercih edersiniz? Mutfakta çözümlerini ve detaylarını sevdiğim markalar Bochi, Şık Mutfak (Bomonti Residencelerde kullandık). Hareketli mobilyada creative bir şeyler aramıyorsak over design ürünleri seviyorum.


Dekorasyon - Çağlayan TUĞAL

Çağlayan Tuğal evde ne tercih eder? Home Sweet Home! Dergiye çıkacak ev yapmaktan hoşlanmıyorum. Kesinlikle kişisel olmalı ve rahat edilmeli. Hiçbir zaman tek stile bağlı kalmadım. Karıştırmayı seviyorum. 2012'deyiz, artık stillere bağlı kalmamalıyız. Kültüründen bir şeyler koy ama günümüzü ve teknolojiyi de kullan. Dengeyi tutturamadığın zaman aşağı düşersin. Çoğu mimarın aksine IKEA'yı seviyorum. Özellikle dekoratif kutularını çok fonksiyonel. Neden tercih etmeyelim ki?

Evinizde olmazsa olmazınız nedir? İyi bir mutfak. Yemek yapmaktan çok hoşlanıyorum. İyi çalışan fonksiyonel bir mutfağım olmalı. Çünkü benim için tam bir meditasyon. En çok mutfakta zaman geçiriyorum. O gün kafama ne eserse onu pişirmeyi seviyorum.

İnternetle aranız nasıl? Kimleri takip ediyorsunuz? Tasarım bloglarını, mobilya ve aydınlatma firmalarını takip etmeyi seviyorum. Zaten dünyada ne olup bittiğini bilmek zorundayız. Bu konuda iç mimari dünyasının sıkı takipçisiyim.

Kişiselleşmiş evler dedik, sizin evinizde size ait neler var? Eski mimari projelerimi tablo haline getirdim (ofisinin duvarlarında birkaç tanesini gördük, harika bir fikir) Fotoğraf çekmeyi seviyorum, motor meraklısıyım, yemek yapmayı seviyorum. Nasuh'la beraber Butan Krallığı'na gidip harika fotoğraflar çekmiştim. Sonra onları büyütüp enteresan kareleri bir araya getirip eve asmak çok hoş oluyor. Benim kişisellerim de bunlar.


Prafik Fikirler - Deri Çekmece Kulbu Nasıl Yapılır?

Deri Çekmece Kulbu Nasıl Yapılır? Evinde zaman geçirmeyi sevenler için do it yourself projeleri vazgeçilmez bir hal almaya başladı. Artık etrafımızda gözlemlediklerimiz kadarıyla herkes evinde kendi aksesuarını kendi yapıyor, salonunun yastıklarını kendi dikiyor ya da tablosunu kendi yapıp asıyor. Dekorasyon gitgide kişiselleşiyor. İşte bunun gibi pratik fikirlere bir yenisi daha! Deri mobilya kulpları! Küçük dokunuşlarla evde fark yaratmayı sevenler için sıradan mobilya kulplarına çözüm gibi bir proje! Yapımı da oldukça basit ve uygulamaya elverişli! 88


Prafik Fikirler - Deri Çekmece Kulbu Nasıl Yapılır?

Daha önce hangimiz aklına deri kulp yapmak gelirdi ki! Zannettiğimizden daha da kolaymış üstelik. Eskiyen deri kemerlerinizi kullanabilirsiniz. Daha dayanıklı olacaktır. Mobil- yanızda zaten halihazırda bulunan kulp alanlarında özel vidalama yaparak kulpları değiştirebilirsiniz. Deri kulplar hem nostaljik hem retro bir görünüm sergileyecek. Çekmece ve konsollarda deneyebilirsiniz. Sadece onlarda değil kulbu olan herhangi bir mobilya bile olabilir. Aklımıza gelmişken modaya da el atalım. Neden çantalar da bundan nasibini almasın? Hamarat eller iş başına! 89


Prafik Fikirler - Fonksiyonel Bir Giyinme Odası Nasıl Oluşturulur?

Fonksiyonel Bir Giyinme Odası Nasıl Oluşturulur?

Önceden giyinme odaları yerine tek bir gardırop bize yeterken artık giyinme odalarına taşınıyoruz. Çünkü devir değişti, hatta bu akım mimariyi bile etkiledi. Artık giyinme odaları bile evin olmazsa olmazlarından olmaya başladı. Giyinme odaları artık bir lüks değil ihtiyaç haline geldi. Çünkü tüketim çılgınlığında eşyalarımızı sığdıracak yer bulmakta zorlanıyoruz. 90


Prafik Fikirler - Fonksiyonel Bir Giyinme Odası Nasıl Oluşturulur?

Yaşam tarzınıza bağlı olarak günlük ihtiyaçlarınızı, en sık kullandıklarınızı belirleyin. Bunlar her zaman elinizin altında olmalı. Örneğin yoğun çalışan biriyseniz iş kıyafetleriniz ve aksesuarlarınızın olduğu alanlara kolay ulaşmak sabahları zaman kazanmak için önemlidir. Kıyafetlerinizi renklerine göre ve türlerine göre ayırın. Gömleklerinizi renklerine göre dizin. Kıravat, fular gibi akse- suarları gömleklere yakın bulundurun. Böylece kombin yaparken daha hızlı karar verebilirsiniz. Aynı şekilde pantolon ve kemerler de yakın durmalı! 91


Prafik Fikirler - Fonksiyonel Bir Giyinme Odası Nasıl Oluşturulur?

Entegre depolama çözümleri üretin. Çok büyük bir gardırop bize kolaylık sağlamıyor. Küçük birimlerle neyin nerede olduğunu daha kolay bulabilirisiniz. Bu arada dolap içlerinde ayna kullanmak da iyi fikir olabilir. Böylelikle sık sık ayna karşısına gidip dönerek zaman kaybetmekten kurtulabilirsiniz. Aydınlatma önemlidir. İyi aydınlatılmış bir giyinme odası size farkında olmadıığınız ayrıntıları gösterir. Spotlardan ve apliklerden yararlanabilirsiniz. Duş sonrasında ihtiyaç duyacağınız malzemeleri bir araya getirin. Ekstra havlu, saç kurutma makinesi, tarak, kremler, iç çamaşırları ve gecelikler bu alanda durabilir. 92


Prafik Fikirler - Fonksiyonel Bir Giyinme Odası Nasıl Oluşturulur?

Dekoratif saklama kutuları, sepetler, ev organizasyon ge- reçlerinden destek alın. Bunlar daha düzenli olmanıza yardım edecek. Ayakkabılarınızı yerleştirirken temizleyip, içine kalıp koymayı unutmayın. Böylelikle hem uzun ömürlü olacaklar hem de sabahları temizlemekle uğraşarak vakit kaybını önlemiş olacaksınız. Dekoratif dokunuşları da unutmayın. Sevdiklerinizin resimleri bulunan çerçeveler, hoş bir tablo, güzel aydınlatmalar içinde güne çok daha iyi başlarsınız. Üzerinizdeki pozitif enerjisinin size iyi geleceğinize eminiz. 93


Prafik Fikirler - Sehpanın İçindeki Ferrari!

Japonya'daki araba kazası haberlerini gördünüz değil mi? 8 Ferrari, 3 Mercedes Benz, 1 Lamborghini birbirine girdi ve tarihin en lüks kazasına imzalarını atmış oldu. Dünya tarihinin unutulmazları listesinde yerlerini aldılar sanırız. Bu kazadan ilham veren örnekler de çıkmadı değil. Tabii bu örnek tasarım kazadan önce yapılmış olsa bile aklımıza direkt kazayı getirdi. 94


Prafik Fikirler - Sehpanın İçindeki Ferrari!

O kazadan ve yazık olan arabalardan sonra hurdası bile para eden arabaları böyle değerlendirseler fena mı olurdu? Ferrari'nin ön kaportasını sandık şeklinde olan sehpanın içine anı diye koyabilirler mesela! Böyle bir kazadan sonra biz olsak bir parçasını saklardık... En basitinden plakası duvarlarımızı süslerdi!

95


Prafik Fikirler - Sehpanın İçindeki Ferrari!

Tabii sehpanın içine Ferrari parçaları yerleştirmek bizim için ütopik bir karar olsa da bunu farklı bir şekilde uygulayabiliriz. Artık içinde depolama yapılabilen bir sehpa bulmak hiç zor değil. Sandık şeklinde de olabilir hatta bir marangoza da yaptırabilirsiniz. Kapak kısmı cam olmalı ama onun da kırılacak kadar hassas bir cam olmaması önemli. 96


Prafik Fikirler - Sehpanın İçindeki Ferrari!

Siz içine araba parçaları yerleştirmek yerine çiçekler, kar küreleri, doğadan toplanmış taş, yaprak vb., çerçeveler, retro aksesuarlar koymayı deneyebilirsiniz. Salonunuz için en güzel parçalardan biri olacak.

97


Dekorasyon - Ayşegül ÖZMEN

Ayşegül Özmen kulturisleritasarim.com

İstanbul Koleksiyon'un tasarımcısı Ayşegül Özmen'in home-ofisine konuk olduk. Sohbetimize “Ayşegül Hanım Kimdir?” sorusuyla başladık. Uzun süreli bir eğitim hayatından sonra master için Amerika'ya gittim. Orada bilgisayar programcılığı eğitimi aldım. 1993 senesinde henüz bilgisayar yaygınlaşmamıştı. Tekrar Amerika'ya dönüp grafik eğitimi aldım. Bir süre akademik hayatım sürdü. Ajans hayatı bana göre değildi. 1997'den itibaren ise kendi çalışmalarım başladı. Sonrasında Kültür İşleri'ni kurduk. 98


Dekorasyon - Ayşegül ÖZMEN

İstanbul Koleksiyon nasıl doğdu? Ortak bir fikirdi. İstanbul'un zenginliğini, Türk kültürünün ucu bucağı olmayan özeliklerini neden daha iyi kullanmayalım dedik. Kapalıçarşı'daki hediyelik eşyaların dışında insanların anı olarak saklayabilecekleri bir koleksiyon yaratmayı amaçladık. Bu sırada benim de müzeler için çalışma yaparken Türkiye'nin çoğu müzesini gezme şansım oldu ve yeniden hayran kaldım. Bir İznik Çinisini, Anadolu'yu yok sayamayız. İstanbul da bu kültür konusunda derya gibiydi. İstanbul Kültür Başkenti dönemine denk gelmesi güzel oldu.

Bu koleksiyon sadece İstanbul’la mı sınırlı kalacak? Elimizde 10 koleksiyon çıkacak kadar tasarım var. İnanılmaz tasarımlar çıktı. Bu gördükleriniz buz dağının görünen kısmı sadece. İstanbul'un referansları da Bizans, Osmanlı ve Türkiye. 3 ana uygarlık geçmiş üzerinden. Ama bunlarla sınırlı kalmayacak.

99


Dekorasyon - Ayşegül ÖZMEN

İstanbul Koleksiyon'un logosunun da sevimli bir hikayesi var... İstanbul'da yaşama sanatını anlatan bir koleksiyon oldu. Yemek kültürü, içme kültürü, boğaz kültürü... İstanbul ile ilgili tanım yapabilir misiniz? İstanbul gençtir, güzeldir, çirkindir, kalabalıktır, gürültülüdür. Bunun hepsini kapsayacak ne olabilir derken demokratik olsun istedik. Zengini, fakiri, herkesi kapsasın ama Kız Kulesi de olmasını istemedik. En sonunda karar "kuş"tu. Çünkü kuş her yerde ve İstanbul'a kuş bakışı bakıyoruz diyerek bakış açımızı da anlatmak istedik.

Ayşegül Hanım'ın evindeki olmazsa olmazlarına da değinmeden edemedik. Tarzları karıştırmayı, eklektik yapıyı seviyorum. Yay burcuyum ve meraklı bir insanım. Farklı kültürleri tanımayı seviyorum. Bu yüzden tüm gezilerimden topladığım aksesuarların bulunduğu bir seyahat köşem var. Çok fazla etniklikten de hoşlanmıyorum. Örtü örtmeyi sevmem. Modern ve klasiği bir araya getirebilirim. İnternet alışverişim genelde kitap ve elektronik aletler üzerine. Gezerek alışveriş yapmayı seviyorum çünkü daha çok gözlem amaçlı geziyorum. Ev ürünlerinde de daha çok küçük parçalar satın alıyorum. Mesela fırın eldiveni gibi. Mobilyada ise ergonomisi olmayan mobilyaları tercih etmiyorum. 100


Dekorasyon - Ayşegül ÖZMEN

İstanbul Koleksiyon'un yeni koleksiyonunu da heyecanla beklemeye başladık, çok yakında yeni koleksiyonlar geliyor. Takip etmeyi unutmayın deriz.

MADE IN ISTANBUL İstanbul Koleksiyon yaratılırken ortaya çıkan harika bir fikir daha var. Adı da “Made in İstanbul”! Bir aksesuar ya da eşya satın alırken nerede üretildiğini hepimiz inceleriz. Peki bu ürünlerin altında Made in İstanbul yazsa nasıl olurdu? İstanbul’un markalaşması adına güzel fikirlerden biri! Yurt dışında bir ürünün altında Made in İstanbul yazdığını hayal edin. İşte bu proje çok yakında hayata geçecek.

101


Kitap & Blog

Designers' Block UK Designers' Block UK keyifle takip ettiğimiz bloglardan biri! Özellikle Avrupa'nın dekorasyon ve tasarım trendlerinden haberdar olmak isteyenler için takip edilesi bir blog. http://designersblock.blogspot.com/ Kireei Sadece Amerika ve Avrupa değil dünyanın diğer ülkelerinden de dekorasyon önerilerini merak edenler için ideal bir blog! http://www.kireei.com/ Made From Scratch Rachel McMahon'un sahibi olduğu bu blog iç açıcı görünümüyle daha ilk andan sizde okuma hevesi uyandırıyor. http://madefromscratch.co.nz/ Selina Lake Stilist Selina Lake'in romantik blogu dekorasyon aşıklarının en sevdiği adreslerden! http://selinalake.blogspot.com/ 102


Kitap & Blog

XX Lofts Bu kitap aslında Türkiye'de çok az kullanılan bir stilin ipuçlarını veriyor. Loft stilini uygulamak isteyen biri için rehber niteliğinde bir kitap! 10 Principles Of Good Interior Her işin bir prensibi ve olmazsa olmazları vardır. İç mekan tasarımcısı Vinny Lee, bu işin de 10 temel prensibini belirleyerek bizim keyifli bir el kitabı yaratmış. Town Houses & More Şehirler ve kentsel hayat tarzının yeni bir ifadesi olan modern yapıların gelişimi ile birlikte mimarlar, şehir yapılarının estetik ve işlevsel potansiyellerini yeniden yorumlamaya başladı. İşte bu kitap sizi modernizme götürecek. Midwestern Inspired Home Designs Filmlerde görüp keşke bizim de böyle bir evimiz olsa dediğimiz banliyö evlerini örneklerle görebileceğimiz bir başucu kitabı! 103


Bebek - "Alice Harikalar Diyarında" Teması

Çocuk odası dekorasyonları için ilham bulmak en kolay yollardan biri! Masallar bu konuda en büyük yardımcımız. Bu çocuk odasında da hepimizin çok iyi bildiği bir masaldan ilham alınmış. Bu dekorasyondaki ayrıntılar masalı anımsatan eğlenceli detaylar. Film sahnelerini, Alice'in evini gözünüzün önüne getirin. Ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. 104


Bebek - "Alice Harikalar Diyarında" Teması

Siz de çocuğunuz odası için bir tema belirleyerek işe başla- yabilirsiniz. Prenses odası gibi klasik çocuk odalarının dışında bir şey yaratmak için Alice in Wonderland harika bir seçim! Zeki, eğlenceli ve sevimli bir oda olmuş. Üstelik bu havayı yaratmayı başaran da küçük detaylar. Yani her yerde bağıran Alice posterleri değil. Alice Harikalar Diyarı'nda kullanılan film dekoru bu odada uyarlanmış. Sarı beyaz çizgili duvar kağıtları, ilginç forma sahip ahşap kitaplık, kareli halı sizi o dekora götürüyor sanki. Her an bir yerlerden tavşan çıkacak gibi... 106


Bebek - "Alice Harikalar Diyarında" Teması

Bu kapı dekorundan gerçekten çok etkilendik. Çift kapılı ahşap kapılar ve üzerindeki anahtarlar iyi fikir. Alice'in önündeki seçenekleri düşünün, bunu anımsatıyor mu? Tam bir masal kapısı gibi olmuş. Çocuğunuzun odası için biraz yaratıcı olmanızı tavsiye ederiz. Eğlenceli masallardan ilham alabilirsiniz. Kırmızı Başlıklı Kız, Uyuyan Güzel ve tüm çocuk masalları dekorasyonda ilham almak için uygun! 107


Bebek - Patchwork Duvarlar

Patchwork Duvarlar Geleneksel patchwork deseni tüm dünyayı sarmışken çocuk odalarını da atlamadı. Özellikle çocuk odaları için yapılan bu dekor biraz değiştirilince her mekanda yapılabilir diye düşünüyoruz. Ama şimdilik bu örneğe bakalım. Mavi ya da pembe bir oda tasarlamaktan sıkıldığımızı her defasında belirtiyoruz. Alter- natifleri denemek gerek! Pembe veya mavi ağırlıklı dekorlar yerine daha nötr, daha renkli bir oda tasarlayabilirsiniz. Çocuk odalarında yeni trend nötr odalar! 108


Bebek - Patchwork Duvarlar

Bunun için yapmanız gereken de rengarenk kumaşlar bulmak. Eşit boyutlarda kesilmiş kare kumaşları nasıl düzenleyeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Bu kumaşların düzgün durması için özel kaplama malzemeleri ya da kartonlar kullanabilirsiniz. Kumaşları kartonlara zımbalarsanız dizilimi daha kolay olacaktır. Renkleri dengeli bir şekilde nasıl bir araya getireceğinizi planlamanız gerekiyor. 109


Bebek - Patchwork Duvarlar

Sadece duvarlar için değil aksesuarlarda da bu kumaşla kaplama durumu oldukça eğlenceli! Çocuğunuzun isiminin baş harfini ya da ismindeki tüm harfleri kumaşlarla kaplayıp aksesuara dönüştürebilirsiniz. Kumaş seçimi konusunda özgürsünüz. Kendi ellerinizle yapabileceğiniz eğlenceli bir yol!

Biz bu fikri çok sevdik. Patchwork stilinin duvarlarda uygulanması da güzel bir dekorasyon önerisi! Patchwork severler için ilham verici olabilir. 110


Evlilik Hazırlıkları - Kış Düğünleri İçin İlham Veren Dekorasyon

Her ne kadar düğünler yaz ve bahar aylarında olsa da kış düğünü de oldukça romantik! Başarılı bir temayla daha büyülü hale gelebilir. Karın büyüsü, kış mevsiminde doğanın büründüğü görünüm düğünün detaylarına yansıyor. İdeal bir kış düğünü nasıl olmalının cevabını bulduk! Şifre: KAR ! 112


Evlilik Hazırlıkları - Kış Düğünleri İçin İlham Veren Dekorasyon

Doğanın aldığı renkleri temanıza seçerek işe başlayabilirsiniz. Yaz düğünlerinin aksine renkler çoğunlukla bej, krem ve beyaz tonlarında seçilebilir. Daha görkemli bir görünüm için de dore ve gümüş renkli aksesuarlar ile destekleyebilirsiniz. Baykuşların uğursuzluk getirdiğine inanılır çoğunlukla. Ama bu batıl inançtan sıyrılıp kullanıldığında ne kadar başarılı olduğunu da görebilirsiniz. Uğursuzluğuna inanılan ama aslında sevimli olan baykuşlar sizin uğurunuz olabilir. 113


Evlilik Hazırlıkları - Kış Düğünleri İçin İlham Veren Dekorasyon

Kış mevsimi deyince dekorasyona en çok yakışan da kozalaklar! Bir kış düğünü için kozalakları kullanmak en doğru fikirlerden biri! Masa dekorunuz için ideal...

Tercih edilmesi gereken aksesuarlar çoğunlukla klasik ağırlıklı olmalı! Zarif, avangard ve ihtişamlı objeler kış mevsiminin büyüsüne daha çok yakışacaktır. 114


Evlilik Hazırlıkları - Kış Düğünleri İçin İlham Veren Dekorasyon

Mumlar da şık bir düğün dekorunun olmazsa olmazlarından. Bu düğün dekorunda müzik notalarının yazdığı peçeteler de kullanılmış. En sevdiğiniz şarkının notaları ya da sözlerinden oluşan peçeteler bastırabilirsiniz. Retro görünümlü peçeteler de şık seçenekler arasında. İnci ve dantel de kış düğünü için tercih edilebilecek seçenekler arasında! Beyazın, dorenin ve şamdanların birlikteliğiyle harika bir kış düğünü sizi bekliyor. İlham almayı unutmayın!

115


Lezzetli Tarifler - Zeliha Kaya - umutsepeti.blogspot.com

umutsepeti.blogspot.com

Zeliha Kaya, 2012’nin ilk bu ilk ayında Evmanya.com takipçileri için özel tarifler hazırladı. Parmaklarınızı yemeye hazır olun!

Yeni yıla tatlı yiyelim tatlı başlayalım diyoruz. İşte bu yüzden bademli kurebiye ve çikolatalı cheescake ile başladım. 2012’de sağlıklı, mutlu, huzurlu ve ağzımızın tadı hep yerinde olsun diye size önerimiz küçük mutluluklar ekleyin. Fırından taze taze çıkmış, dumanı üstünde bir bademli kurabiyenin çözemeyeceği dert, çikolatalı cheescake’in üstesinden gelemeyeceği sorun düşünemiyorum. Ayrıca aşkın kalbine giden yolun mideden geçtiğini de düşünürseniz bu tarifler yıl boyu baş ucunuzda, tarif defterinizin ilk sayfalarında olmalı diyorum. Umarım beğenirsiniz. Mutfakta her zaman yardımcılarım olan ürünlerden de vazgeçilmezlerimi ekledim. Önerilerimin işinize yaramasını umuyorum. Mutluluk ve huzurla geçen bir yıl bizim olsun... 118


Lezzetli Tarifler - Zeliha Kaya - umutsepeti.blogspot.com

Blogger’ın Seçimi; Kütahya Porselen Medusa Yemek Takımı

Verda 6 Parça Tencere Seti Kırmızı Kalpli Korkmaz Provita Midi Çaydanlık Takımı Emsan Nazar 5 Lt. Düdüklü

Korkmaz Titanium Tencere Seti 119


Lezzetli Tarifler - Zeliha Kaya - umutsepeti.blogspot.com

BADEMLİ KURABİYE: MALZEMELER • 225 gr.yumuşamış tereyağ • 2/3 bardak şeker • 1 adet yumurta • 1 paket vanilya • 2 çay kaşığı kabartma tozu • 1 yemek kaşığı pudra şekeri • Hamurun kıvamını tutturacak kadar un • 1 su bardağı robotta çekilmiş badem • Çokokrem (Piştikten sonra üzerine eklemek için.) HAZIRLANIŞI 1. Tereyağ,toz ve pudra şekerini karıştırıyoruz. Yumurtayı da ekleyip, karıştırmaya devam ediyoruz. 2. 2 su bardağı un, vanilya ve kabartma tozunu ekleyip, hamuru yoğuruyoruz. 3. 1 su bardağı bademi de hamura ekleyip,iyice yoğuruyoruz. 4. Eğer hamur yumuşaksa azar azar un ilave ederek, olması gereken kıvama gelene kadar yoğuruyoruz. 5. Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopartıp, yuvarlıyor ve yağlı kağıt serdiğimiz tepsiye diziyoruz. 6. Kurabiyelerin ortalarını parmağımızla hafif bastırıp, çukur oluşmasını sağlıyoruz. 7. 160 derecede kurabiyeler hafif kızarana kadar pişiriyoruz. 8. Fırından çıkan kurabiyelerin üzerine yarım çay kaşığı çokokrem sürüp afiyetle yiyoruz.

120


Lezzetli Tarifler - Aslı Çifteler - aslininmutfakgunlugu.blogspot.com

Fırından taze taze çıkmış, dumanı üstünde bir bademli kurabiye size her şeyi unutturur. Hem kendinizi hem sevdiklerinizi mutlu etmek için lezzetli bir tarif...

121


Lezzetli Tarifler - Zeliha Kaya - umutsepeti.blogspot.com

ÇİKOLATA SOSLU CHEESECAKE MALZEMELER • 1 paket + yarım paket yulaflı bisküvi • 2 çorba kaşığı tereyağ • 300 gr.labne peyniri • 200 gr. krema • 1 su bardağı toz şeker • 2 yumurta • 3 çorba kaşığı un • 1 paket vanilya • 1 paket çikolata sos HAZIRLANIŞI 1. Bisküvileri robotta iyice ufaladıktan sonra 2 çorba kaşığı tereyağ ile hamur yoğurur gibi yoğuruyoruz. 2. Kelepçeli kalıbımızı yağlayıp, bisküvili karışımı iyice bastırarak yerleştirip dolabın dondurucu kısmına kaldırıyoruz. 3. Kremayı ve labne peynirini kıvam alana kadar çırpıp, un vanilya ve toz şekeri de ekleyip çırpmaya devam ediyoruz. 4. Önce yumurtaların beyazlarını sonra sarılarını ekleyerek karıştırıp dondurucuda beklettiğimiz bisküvili karışımın üzerine döküp önceden ısıttığımız 175 derecede 50 dk. pişiriyoruz. NOTLAR: 1. Keki fırına koyarken bir tas su koymayı ihmal etmiyoruz ki kekimiz çatlamasın. 2. Kekimiz pişince fırının kapağını az açıp soğumasını sağlıyoruz. 3. Soğuyunca kalıptan çıkartıp servis tabağına alıyoruz ve üzerine, tarife göre hazırladığımız çikolata sosunu dökerek servis yapıyoruz.

122


Lezzetli Tarifler - Aslı Çifteler - aslininmutfakgunlugu.blogspot.com

123


Mekan - Florya & Bakırköy Deko-Rehber

Florya & Bakırköy Dekorasyon Turu

Bu ay dekorasyon turumuz Florya & Bakırköy hattında! Özellikle mobilya showroomlarının yoğunlukta olduğu bu hatta gözümüze çarpanları sizinle paylaşalım dedik. İlk adresimiz Fatih Kıral!

Fatih Kıral Lüks mobilya denildiğinde ilk aklımıza gelenlerden biridir. Avangard, feminen, ihtişamlı mobilyalarıyla lüksü sevenlerin vagzeçilmez markalarından. İthal markaların bulunduğu Florya showroomunda Versace'yi bile bulabilirsiniz. Adres: Sefaköy Gültepe Mahallesi Şehit Özcan Demirci Cad. No:8 Küçükçekmece İstanbul 125


Mekan - Florya & Bakırköy Deko-Rehber

Bilgili Mobilya Estetik, ekonomik ve özgün tasarımlarıyla Bilgili Mobilya showroomu da ziyaret edilmesi gerekenlerden! Şehir insanının günlük koşuşturmalarında pratik ve şık çözümler üreten marka, modernin yanında neo-klasik tutkunlarına da hitap ediyor. Ayrıca müşteri isteklerine özel üretim de yapıyor.Siz isteğinizi belirtiyorsunuz, Bilgili Mobilya’da size özel çözümler üretiyor. Adres: Londra Asfaltı, Florya Kavşağı Beşyol İstanbul

126


Mekan - Florya & Bakırköy Deko-Rehber

Enza Mobilya Enza Mobilya son zamanların en favori mobilya markalarından. Modern ve genç tasarımları özellikle evlilik hazırlığında olan genç çiftlerin en çok tercih ettiği markalardan olmuş. Türkiye'ye hızlı bir başlangıç yapan ve Yataş'la birlikte adını duyuran Enza Mobilya'yı seviyoruz. Adres Zuhuratbaba Mah.Zuhuratbaba Cad. No: 28 / 6 Bakırköy İstanbul 127


Mekan - Florya & Bakırköy Deko-Rehber

Milano Mobilya Çeyiz mağazacılığından yola çıkıp tasarım mobilya mağazasına dönüşen Milano Mobilya, bir evin tüm ihtiyacını tek seferde karşılayacak cinsten. Şimdi de tüm tasarımlarını konseptler üzerinde tasarlamaya başlamış. Görülmeye değer! Adres: Yeşilköy cad. No:11/A D:3 Florya Bakırköy İstanbul 128


Mekan - Florya & Bakırköy Deko-Rehber

Home Sweet Home Kişisel zevklere hitap eden Home Sweet Home için fazla bir şey söylemeye gerek yok, çünkü adı üstünde! Ev tekstili ve dekoratif aksesuarlar konusunda zarif ürünleriyle kendini özel hissetmeyi sevenlerin sık sık uğradığı adreslerden biri! Adres: Eski Londra Asfaltı No:18 Beşyol Florya İstanbul 129


Mekan - Florya & Bakırköy Deko-Rehber

By Kepi Klasik ve provence mobilyaları seviyorsanız By Kepi uğramanız gereken adreslerden biri. Masif ağaçlar, özel kaplamalar ve el oymaları ile üretilmiş şık mobilyaları gerçekten göz alıcı! Tasarımlarını mutluluk üzerine tasarlayan By Kepi tasarımcılarının bunu başardığı kesin! Adres: Yeşilköy Cad. 13/1 Florya İstanbul 130


Mekan - Florya & Bakırköy Deko-Rehber

Penelope Maya Tekstil Uykusuna düşkünler için sağlıklı uyku çözümleri sunan Maya Tekstil'in Penelope markası en sevdiklerimizden! Rahat bir uyku için ideal bir marka arıyorsanız tercih edebilirsiniz. Yorgan ve yastıklarına sarınmayı seveceğinize eminiz. Adres: Harman Sokak No: 43/1 B/1 Florya İstanbul 131


Mekan - Florya & Bakırköy Deko-Rehber

Lazzoni Lazzoni'yi iki kelime ile özetleyebiliriz: sade ve modern. Gelip geçici modellerdense zamansız ve klasikleşmiş mobilyalar tasarlamayı amaçlayan Lazzoni, dünyaca ünlü tasarımcılarla yaptığı çalışmalarla kendinden sıkça söz ettiriyor. En beğendiğimiz tasarımların başında da oturma grupları geliyor. Adres: Beşyol E-5 Üzeri Florya İstanbul 132


Mekan - Florya & Bakırköy Deko-Rehber

Sihir Mobilya İtalyan markaların adresi Sihir Mobilya daha butik çalışmaları tercih ediyor. Ayrıca Sihir Mobilya'nın dekoratör, iç mimar ve tasarımcılarla çalıştığı ve özel projeler tasarladıklarını da öğrendik. Yani her bir Sihir Mobilya mağazası aynı zamanda bir dekorasyon platformu olarak düşünülebilir. Adres: Yeşilköy Cad. 11-A2 Sahilyolu Florya İstanbul 133


Mekan - Florya & Bakırköy Deko-Rehber

Birsen Perde Dikiş tecrübesi, zengin çeşit ve model seçenekleri ile dantel perdeler, organik keten tüller, stor, zebra perdeler ve uyumlu aksesuar seçenekleri ile kişisel zevklerinize göre tasarlanıyor. Perdelerinizi yenilemek mi istiyorsunuz, bir uğrayın deriz. Bunun yanında çeyiz için de çözümler bulabilirsiniz. Adres: Ataköy 7/8 Kısım Barış Sitesi L2 Blok No:21 Bakırköy İstanbul 134


Rehber

Damask

........................................................................................................................

EV TEKSTİLİ Avenant Luxury Linens Valikonağı Caddesi Prof. Dr. Orhan Ersek Sokak Uğur Apt. No:4/A Nişantaşı 0212 296 35 32 Confetti Turgut Reis Mahallesi Giyimkent Sitesi A2 Blok B:78 No:106-107 Esenler İstanbul 0212 438 19 99 Damask Süleyman Seba Cad. Üçgen Apt. No:64 Kat:3 Maçka 0212 236 35 50

Confetti Turgut Reis Mahallesi Giyimkent Sitesi A2 Blok B:78 No:106-107 Esenler İstanbul 0212 438 19 99 Taç Zorlu Plaza 34310 Avcılar İstanbul 0212 456 20 00 Tapya Home Terazidere Mah. Esenler Cad. No:165 Bayrampaşa İstanbul Casa De Ella Maçka Cad. Tuncer Apt. No: 29/4 Teşvikiye, İstanbul 0212 296 17 94

Dört Mevsim Cevdet Paşa Cad. No: 17 D. 2 Bebek 0212 263 87 81

MOBİLYA

Kancaev "Necatibey Caddesi 104 Kat:3 Karaköy 80030 İstanbul 0212 251 76 51

Adore Konya Yolu 19. Km Ahiboz Mevkii PK: 90 Gölbaşı 06380 Ankara 0312 616 60 66

Moneta Y.Dudullu Mah. Bostancı Yolu. Emin Sokak No:24 Ümraniye İstanbul 0216 420 75 80

Arte Gruppo Ahmet Mithat Efendi Kalamış İstanbul 0216 414 96 08

Oda Dizayn Çamlıköşk Sok. Otan Apt. 23/2 Erenköy İstanbul 0216 355 78 79

Berker Design Okulyolu Sokak No:27 Ambarlıdere Ulus İstanbul 0212 265 28 63

Cad.

No:15

136


Rehber Q Too

........................................................................................................................ Decortie İstiklal Mah. 2 Nolu Sanayi Sitesi 4.Blok No:7 Biga Çanakkale 0286 317 4373

Cemile Store Boğazkesen Cad. Ferit Bey İşhanı No:56 Tophane İstanbul 0212 249 91 34

Demonte Mobilya Ek Sanayi Sitesi D-2 Blok No:8-10 Merkez Osmaniye 0538 384 74 74

Q too Kanyon AVM G Kat Büyükdere Cad. No:185 Levent İstanbul 0212 642 92 10

Free and Joy Küsget Halıcılar Sitesi Sanayi Mahallesi 306 Sok. No:2 Şehitkamil Gaziantep 0342 239 04 50

Rayka Design Studio Kışlak sok. No:11/2 34470 Rumelihisarı 0212 257 93 49

Labianca Mobilya Masko Mobilyacılar Sitesi 18/A Blok No:28 İkitelli İstanbul 0212 675 19 32

Royal Bone China Boğazkesen Cad. FeritBey İşhanı No:56 Tophane İstanbul 0212 249 91 34

Ozan Mobilya Modoko Mobilyacılar Sitesi 1. Sok No: 174 Y.Dudullu Ümraniye İstanbul 0216 364 21 82

Emsan Merkez Mah. Basın Express Yolu No:19 Halkalı Küçükçekmece İstanbul 0212 495 22 22

Starmobi Masko Mobilya Kenti 19A Blok No: 12-14 İkitelli İstanbul 0212 675 08 38

Tupperware Saniye Ermutlu Sk. Şaşmaz Plaza Kat:6 Kozyatağı İstanbul 0216 571 60 00

MUTFAK

YER DUVAR DÖŞEMELERİ

Biev Cemal Sahir Sokak No: 26/28 Profilo Plaza A Blok Kat:1 Mecidiyeköy İstanbul 0212 444 24 38

DC Panel Ottoman Stone Bakır ve Pirinç Sanayicileri Sitesi Çiğdem Cad. Büyükdemir İş Mer. No:1 K:6 Beylikdüzü İstanbul 0212 876 81 78 137


Rehber Hafele

........................................................................................................................

ISINMA SİSTEMLERİ Deco Depo Soyak Evreka Residance Kat: 8 No: 69 Yenisoğanlık E5 Yanyol Kartal İstanbul 0216 672 12 88

MİMARLIK OFİSİ Elips Tasarım Mimarlık Gazeteciiler Mah. Yazarlar Sok. Karaca İş Merkezi No: 19 D: 5 Esentepe İstanbul 0212 288 56 67 Milimetrik Yapı Sarayardı Cad. No:5/A Acıbadem İstanbul 0216 545 12 36

-

DUVAR KAĞIDI Evist Muhittin Üstündağ Caddesi No: 81 Koşuyolu Kadıköy İstanbul 0216 545 53 05 Festiwall Dereboyu Cad. No:6/2 34396 Ayazağa Şişli İstanbul 0212 296 80 74 Göz-de İthalat Ertuğrul Mah. Ayazmadere Caddesi Yavuzlar İş Hanı No: 36/4 Otimyolu Gayrettepe İstanbul 0212 216 38 09

SK Concept Duvar Kağıtları Tepecik yolu Tunca Sok. No:2/C Etiler İstanbul 0212 352 21 66

BANYO Hafele Dudullu Organize Sanayi Bölgesi 1. Cad. No:10 Ümraniye İstanbul 0216 528 59 00

DEKORATİF AKSESUAR Herkese Hediye Güzelbahçe Sok. Tuğrul Apt. Kat:1 No:33-35 34365 Nişantaşı İstanbul 0212 343 40 90 Bosphorus İnönü Mah. Kayışdağı Cad. Yeşil Konak Sitesi No:178 A Blok Kat:2 Daire 6 İçerenkoy İstanbul 0216 469 4202 Kitta Home Mecidiyeköy Mah. Lati Lokum Sokak No:7/14 Şişli İstanbul 0212 275 11 55 Step Collection Atatürk Organize Sanayi 10026 Sok. No:15 Çiğli İzmir 0232 328 34 77

Bölgesi

138


Studio HD Design

Rehber

........................................................................................................................

BOYA

AYDINLATMA

Polisan Ali Nihat Tarlan Cad. No: 86 İçerenköy 34752 İstanbul O216 578 56 00

Studio HD Design Atatürk Cad. Omca Kozyatağı İstanbul 0216 363 11 77

Sokak

No:4/5

HALI İvi Yavuz Selim Mah. 3. Alpay Sok. No:45 Yıldırım Bursa 0224 366 6702 Reform Halı Mollafenari Sok. Cağaloğlu İstanbul 0212 528 41 25

No:19/G

34110

BAHÇE Deha Metal İkitelli Organize Sanayi Bölgesi ESOT Sanayi Sitesi G Blok No:3 Küçükçekmece İstanbul 0212 549 4955 Odeco 7416 Sokak No:16 5. Sanayi Sitesi Pınarbaşı İzmir 0232 478 20 42 Özgen Plastik İkitelli Organize Sanayi Bölgesi İPKAS Sanayi Sitesi 9/A No:26 İkitelli İstanbul 0212 549 52 70 139


Türkiye’nin ilk Ev Yaşam, Dekorasyon ve Alışveriş Portalı

E-Dergi

Bizi Takip Edin!

}

Evmanya E-Dergi’ye Abone Olun! ..................... Esentepe Kasap Sokak Eser İş Merkezi B Blok No: 18 D:33 Şişli / İstanbul / Türkiye 0 212 216 0 286

‘ta Evmanya ‘da Evmanya

Arkadaşına Gönder! .............

Evmanya.com ©2011 Evimiz A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Ocak 2012  

Evmanya.com E-Dergi Ocak 2012

Ocak 2012  

Evmanya.com E-Dergi Ocak 2012

Advertisement