Page 1

BAKALAURO STUDIJOS 2013


KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETE TAVĘS LAUKIA PALAIKANTI IR KŪRYBINGA BENDRUOMENĖ, KURI PADĖS TAU TOBULĖTI, SIEKTI SAVO TIKSLŲ IR DŽIAUGTIS KIEKVIENA DIENA, PRALEISTA KARTU.


© Kauno technologijos universitetas 2013

MIELAS MOKSLEIVI!

3

Visada jaunimui sakau – svajok, bandyk įgyvendinti tai, kas atrodo neįmanoma, ir nebijok klysti. Kauno technologijos universitetas suteiks Tau galimybes išbandyti daugelį kelių. Įstojęs į Universitetą, pasisemk kuo daugiau įvairiapusės patirties. Išnaudok tarptautines galimybes – taip praplėsi savo akiratį, pažinsi kitų šalių kultūrą, rasi draugų visame pasaulyje. Aktyviai įsitrauk į praktiką – tai Tavo proga pasitikrinti pasirinktą kelią, pasirodyti galimam darbdaviui, įgauti patirties. Dalyvauk papildomoje veikloje: sporto, meno kolektyvų, studentų organizacijose, – tai padeda rasti bendraminčių ir smagiai praleisti laisvalaikį. KTU studentai ne tik sėkmingai įsidarbina, bet ir kuria darbo vietas. KTU “Startup Space” erdvėje susibūrę studentai jau dabar savo idėjas paverčia verslu. Norėčiau, kad vienu iš jų būtum ir Tu! Kintančiame pasaulyje svarbu būti įvairiapusiam. Eksperimentuok, išbandyk save skirtingose veiklose. Būk lyderis, kuris keičia pasaulį. Arba tiesiog būk savimi. P. S. Ir negalvok, kad KTU mokosi vien vaikinai. KTU “Ledi” rinkimuose niekada nebūna lengva išrinkti, kuri iš gausaus būrio šaunių studenčių yra verčiausia šio titulo. Laukiame Tavęs KTU! Rektorius Petras Baršauskas


APIE KTU – IŠ STUDENTŲ LŪPŲ Nori sužinoti, ką apie mokslus pasakoja studentai, kokia jų dienotvarkė, kur gyvena, ką veikia po paskaitų? Visas studentiškojo gyvenimo paslaptis Tau atskleis 4 KTU studentai, atstovaujantys skirtingoms studijų sritims. Technologijos mokslų “veidas„ – Neringa Gogolinskaitė, fizinių – Justinas Bliūdžius, socialinių – Viktorija Baltrūnaitė. Humanitariniam mokslam ir menam atstovauja Marius Radvilas. © Kauno technologijos universitetas 2013

Žiūrėk šių studentų parengtus TV reportažus ir skaityk jų tinklaraštį interneto puslapyje www.ktu.lt/studijos arba sek naujienas socialiniame tinkle “Facebook„“ – KTUmoksleiviams.

Daugiau informacijos www.ktu.lt/studijos

4


Labas, aš

Labas, aš

JUSTINAS. Be taikomosios fizikos studijų dar priklausau Studentų mokslinei draugijai.

NERINGA. KTU studijuoju automatiką ir valdymą.

MARIUS

Labas, aš . Džiaugiuosi studijuodamas medijų filosofiją – tai atveria platesnį požiūrį į daugelį dalykų.

Labas, aš

© Kauno technologijos universitetas 2013

VIKTORIJA.

5

Studijuoju finansus, taip pat dainuoju KTU chore “Jaunystė”.


Dar nesi tikras dėl ateities? Norėtum studijuoti net porą specialybių vienu metu? Tai, kas taip populiaru užsienio valstybėse, įmanoma jau ir Lietuvoje. Tu gali įgyti dvigubą bakalauro kvalifikacijos laipsnį (pagrindinės + gretutinės studijų krypties). Pavyzdžiui, gali kartu studijuoti ir technologijos, ir socialinius mokslus.

© Kauno technologijos universitetas 2013

KTU gali rinktis ne tik tradicines technologijos, fizinių, socialinių, humanitarinių mokslų ar menų studijas, bet ir moderniausias studijų programas, kuriose persipynusios kelios sritys. Studijų programos rengtos analizuojant pasaulyje vykstančius aukštojo mokslo pokyčius ir konsultuojantis su studentais bei verslininkais. Studijuodamas KTU galėsi ir pats siūlyti, kaip patobulinti studijas – konstruktyvios studentų pastabos čia labai vertinamos.

Į ATEITIES PERSPEKTYVAS ORIENTUOTOS STUDIJOS

6


Jei norėsi sustiprinti žinias, kad galėtum studijuoti tiksliuosius mokslus, Tau į pagalbą ateis KTU Pažangos centras. Čia gali gauti papildomų matematikos, fizikos, chemijos, informatikos ir kitų dalykinių bei psichologinių konsultacijų. Juk niekas negimė viską mokėdamas.

KTU skatina tobulėti ir suteikia didžiulę laisvę atsiskleisti.

© Kauno technologijos universitetas 2013

7

Visoje Europos Sąjungoje pripažįstamas ir vertinamas KTU diplomas atvers daugelį verslo įmonių durų. Be to, susipažinti su darbdaviais ir išbandyti darbo vietą praktikos metu galėsi jau studijų metais. Per verslo renginius ir verslininkų skaitomas paskaitas galėsi ne tik pasiklausyti, ką kalba darbdaviai, bet ir drąsiai klausti pačių netikėčiausių klausimų.

Daugiau informacijos www.ktu.lt/studijos

Nuskanuok ir žiūrėk reportažą

apie dvigubą kvalifikacijos laipsnį savo telefone.


Nuskanuok ir žiūrėk reportažą

savo telefone. Pajausk BEST kursų dvasią.

Nori pasisemti tarptautinės patirties, bet pusė metų per ilgas laikotarpis? Užtektų poros savaičių? Tuomet Tau padės tarptautinė studentų organizacija BEST, vienijanti 93 techniškuosius Europos universitetus. KTU yra vienintelis Lietuvos universitetas, priklausantis šiai organizacijai. Savaitės ar dviejų savaičių kursuose susitiksi su 20–30 skirtingų tautybių studentų, turinčių bendrą tikslą, – įgyti naujų žinių apie technologijas ir įgūdžių puikioje naujų draugų kompanijoje, taip pat užmegsi kontaktus su didžiausiomis ir prestižiškiausiomis užsienio įmonėmis, kuriose vėliau galėsi įsidarbinti, atlikti praktiką ar stažuotis. Daugiau apie šią organizaciją skaityk internete www.best.ktusa.lt

© Kauno technologijos universitetas 2013

Jau girdėjai apie į užsienį išvykusių studijuoti studentų patirtį? Studijuojant KTU Tavęs taip pat laukia tokios galimybės! Pagal mainų programas ir dvišales sutartis galėsi išvykti studijuoti į Europos Sąjungos šalių, Norvegijos, Šveicarijos, Japonijos, Pietų Korėjos ir kitų šalių universitetus.

8


© Kauno technologijos universitetas 2013

PASIDALYK IDĖJOMIS SU VISU PASAULIU

9

Pagal ERASMUS programą semestrą ar du galėsi studijuoti viename iš daugiau nei 240 užsienio universitetų, su kuriais KTU yra pasirašęs dvišales sutartis. Taip pat pagal šią programą jau yra galimybė atlikti praktiką Europos Sąjungos šalių įmonėse.

Daugiau informacijos www.ktu.lt/studijos Man ERASMUS studijos – beprotiškai įdomus, studentišku gyvenimu alsuojantis ir gyvenimo patirčių kupinas laikas Prancūzijoje. Tikriausiai pirmą kartą savo gyvenime ištisus kelis mėnesius nejaučiau rutinos. Simona Puskunigytė Humanitarinių mokslų fakulteto studentė

Išvykęs pasisemsi žinių ir patirties, reikalingų Tavo ateities profesijai, pagerinsi savo anglų ar kitos užsienio kalbos žinias ir susirasi draugų iš viso pasaulio. Jei pamatysi studijų svetur privalumus, galėsi parsivežti idėjų į Lietuvą. KTU bendruomenėje visada esi laukiamas su geromis idėjomis, kaip keisti Universitetą.

IAESTE programa (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) suteiks Tau galimybę atlikti praktiką užsienyje. Tai – tarptautinė organizacija, vykdanti apsikeitimo programą, skirtą techniškųjų universitetų studentams. Šioje programoje dalyvauja 86 pasaulio šalys ir daugiau nei 6000 įmonių visame pasaulyje.


KTU – vienintelis universitetas, jau turintis “Startup Space” erdvę. Tai – KTU jaunojo verslo vystymo skyrius, kuriame specialistai Tau padės patikrinti verslo idėjos sėkmingumą, atrasti finansavimą verslo pradžiai, duos daugybę patarimų, kaip įgyvendinti idėją. Per metus KTU buvo įkurtos net 7 studentų įmonės. “Startup Space” visada rasi pagalbininkų, bendraminčių ir šaunių draugų.

Nuskanuok ir žiūrėk

reportažą apie “Karjeros dienas” savo telefone.

KTU SKATINA TAVO VERSLUMĄ

Reikia parašyti gyvenimo aprašymą (CV) ar motyvacinį laišką? Atrasti savo stipriąsias puses, kurios patrauklios darbdaviui, Tau padės Universiteto Karjeros centras. Čia galėsi analizuoti savo gabumus ir pomėgius, galimybes ir įgūdžius, kuriuos tobulinsi studijuodamas. KTU Karjeros centras kasmet organizuoja didžiausias Lietuvoje “Karjeros dienas”, kuriose dalyvauja beveik 100 įmonių su darbo ir praktikos pasiūlymais studentams, renka sumaniausią studentą renginyje “Ingenium”, organizuoja seminarus ir kitus mokymus karjeros klausimais, ištisus metus platina darbo skelbimus.

© Kauno technologijos universitetas 2013

KTU studentų sukurtoje verslo organizacijoje “Smart Union” susibūrę skirtingų specialybių studentai mokosi, kaip parduoti savo paslaugas ir sukurtus produktus. “Šis projektas mums leidžia užmegzti kontaktus su verslo įmonėmis visame pasaulyje. Planuojame rengti mokymus užsienyje”, – taikomosios chemijos studentė Goda Toliušytė labai džiaugiasi įsitraukusi į “Smart Union” veiklą.

Daugiau informacijos 10 www.ktu.lt/studijos


© Kauno technologijos universitetas 2013

Neringos šeima ūkininkauja, ir ji nuo vaikystės domėjosi technika. “Noriu viską automatizuoti. Juk tai yra būdas palengvinti žmonėms gyvenimą. Pavyzdžiui, kaip smagu, jei sušildyti pirtį gali vos tik nusiuntęs trumpąją žinutę.” Neringa džiaugiasi, jog KTU laboratorijose gali eksperimentuoti kurdama pačias netikėčiausias idėjas.

11

Esi mergina ir Tau patinka technologijos? Dvejoji, ar tokie mokslai tinka merginai? Būk drąsi – KTU laužo vyraujančius stereotipus apie vyrus ir moteris. Štai iš Kėdainių rajono kilusi šviesiaplaukė Neringa Gogolinskaitė neįsižeidžia, jei kas nors pasakoja anekdotus apie kvailas blondines. “Esu protinga blondinė”, – drąsiai atkerta mergina, pasirinkusi “vyrišką” specialybę – automatiką ir valdymą.

Daugiau informacijos www.ktu.lt/studijos

Čia – pati naujausia aparatūra, naujausia programinė įranga. Tikrai daug galima pasiekti.

KTU studentai dirba tokių įmonių laboratorijose kaip “Schneider Electric”, “Allen Bradley”, “Wonderware”, “Phoenix Contact”, kurios yra vieninteliai šių įmonių sertifikuoti mokymo centrai Baltijos šalyse. Įmonės savo lėšomis kasmet atnaujina techninę bei programinę bazę. 2012 m. KTU buvo atidaryta didžiausia Lietuvoje mobiliųjų aplikacijų laboratorija su naujausios kartos “Samsung” planšetiniais ir nešiojamaisiais kompiuteriais, išmaniaisiais televizoriais ir kita vaizdo įranga. Šioje laboratorijoje Tu galėsi mokytis šiuolaikinių informacinių ir telekomunikacijų technologijų, atlikti praktikos darbus ir vykdyti mokslinius tyrimus.

LABORATORIJOSE – MODERNIAUSIA TECHNIKA


EKSPERIMENTUOK IR PASINERK Į MOKSLINIUS ATRADIMUS

Sustiprintų studijų grupė – pats nuostabiausias dalykas. Čia studijuoja patys geriausi studentai iš visų fakultetų. Todėl būtent čia atrasite pačius įdomiausius draugus.

Nuskanuok ir žiūrėk reportažą

apie studentų eksperimentą “Ar skystas azotas pavojingas?” savo telefone.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Jei įstosi į bet kurią fizinių ar technologijos mokslų programą, esi kviečiamas žinias dar labiau pagilinti Sustiprintų studijų grupėje (SSG). Čia studentai nuo pat pirmo kurso ne tik sustiprintai studijuoja tiksliuosius mokslus, bet ir pačių pasirinktus papildomus modulius. Kiekvienam grupės studentui yra skiriamas akademinis globėjas, kuris skatina įsitraukti į mokslinę veiklą. Tradiciškai SSG studentai savanoriauja laboratorijoje ir įvairių renginių metu rodo eksperimentus moksleiviams – nuo antros klasės pradinukų iki gimnazistų.

12


Moderniausiose KTU laboratorijose padirbėti gali visi studentai. Neringa Gogolinskaitė džiaugiasi veikla Studentų mokslinėje draugijoje (SMD). “Čia galima susipažinti su veikliais žmonėmis, kurti projektus ir organizuoti renginius”, – Neringa entuziastingai pasakoja, kaip studentai organizavo didžiulio populiarumo visuomenėje sulaukusią “Tyrėjų naktį”, per kurią Universiteto laboratorijose demonstruoti įvairūs linksmi moksliniai bandymai. Daugiau informacijos

© Kauno technologijos universitetas 2013

www.ktu.lt/studijos

13

Jei esi aktyvus ir nori, kad kuo daugiau žmonių žinotų apie naujausius mokslo pasiekimus, SMD – kaip tik Tau. Čia galėsi organizuoti seminarus, konferencijas, ekskursijas ir kitus renginius, kurie suburia studentus, moksleivius, mokslininkus ir visuomenę.

Nuskanuok ir žiūrėk reportažą

apie studentų eksperimentą “Ar galima su bananu sutaisyti kėdę?” savo telefone.


SPORTUOTI, KELIAUTI AR DAINUOTI?

Kai pradėsi studijuoti KTU, Tavo didžiausia bėda gali būti... per didelis laisvalaikio veiklos Jei sportas Tau svarbus kaip maistas, pasirinkimas. Dainuoti KTU Kūno kultūros ir sporto centre ar šokti? Vaidinti ar fogalėsi lankyti daugiau nei 20 sporto tografuoti? Sportuoti ar šakų treniruotes, kurias rekonstruotose bei moderniose sporto bazėse veda kvalifikuoti tre- žygiuoti po pelkes? neriai. Taip pat galėsi rinktis iš 10 laisvalaikio sporto šakų. Per metus Universitete organizuojama daugiau nei 30 sporto renginių, iš kurių populiariausi “Rektoriaus taurė”, KTU bendrabučių sporto žaidynės, “Rudeninė studentų regata”, aerobinės gimnastikos čempionatas. Merginų ir vaikinų krepšinio, merginų tinklinio, vaikinų rankinio ir futbolo komandos sėkmingai dalyvauja Lietuvos čempionatuose ir yra daugkartinės Lietuvos studentų pirmenybių čempionės ir prizininkės. Daugiau informacijos www.ktu.lt/studijos

Sporto salėje Tau trūksta gryno oro? Judėk gamtoje. Žygiai pėsčiomis, dviračiais, slidėmis, baidarėmis, specialaus pasirengimo reikalaujantys alpinizmo žygiai kitose šalyse, laipiojimo uolomis, kalnų technikos ir speleologijos treniruotės – visa tai vyksta KTU žygeivių klube “Ąžuolas”.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Chemikei Godai Toliušytei pasirinkti nebuvo sunku, nes ji sportuoja nuo vaikystės. Besiruošdama studentiškam gyvenimui, mergina taupė pinigus sporto treniruotėms. Ir siurprizas – paaiškėjo, kad užsiimti lengvąja atletika KTU sporto manieže galima visiškai nemokamai. “Sąlygos – puikios, pritaikytos sportuoti profesionalams”, – džiaugiasi studentė.

14


© Kauno technologijos universitetas 2013

Jei dainuoji, groji, šoki, vaidini, KTU rasi net 13 įvairių meno kolektyvų, kuriems vadovauja profesionalai ir savo srities entuziastai. Chorai, tautiniai ansambliai, šokių klubai, orkestrai, teatro studija, dizaino studija, foto studija garsina KTU vardą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Televizijos projekte “Chorų karai” Kauno choras visus nustebino įspūdingu “Liūto karaliaus” pasirodymu. O ar žinai, kad šiam chorui vadovavusi Danguolė Beinarytė yra KTU choro “Jaunystė” vadovė? Ji išugdė jau ne vieną scenos žvaigždę, tad jei ir Tu sieji savo gyvenimą su muzika, susipažink su charizmatiškąja Danguole ir galbūt įgyvendinsi savo svajonę!

15

Man choras “Jaunystė” – tai ne tik dainavimas koncertuose ir repeticijose. Tai ir galimybė laisvalaikį leisti kartu su bendraminčiais. Pavyzdžiui, su choro nariais mes susirenkame kavinėje ir dainuojame karaokė.

Nuskanuok ir žiūrėk kaip “Chorų

karuose” KTU chorvedė persikūnijo į “Liūto karaliaus” šamanę savo telefone.


SAVIRAIŠKOS GALIMYBĖS IR TURININGAS LAISVALAIKIS

Nuskanuok ir žiūrėk

KTU turi ir savo televiziją “Kobra TV”, kurios laidas ir programas kuria patys studentai. Šios televizijos reportažai dažnai atsiduria ir populiariuose Lietuvos interneto portaluose, transliuojami per “Init” bei “Gala” televizijas. 2012 m. “Kobra TV” buvo pripažinta Metų studentų žiniasklaida.

Turi žurnalisto gyslelę? Savo tekstus galėsi publikuoti studentų leidinyje “Njuspeipis”, kuris buvo apdovanotas kaip originaliausias ir šauniausias studentų leidinys.

Esi visuomeniškas ir nori pagerinti komunikacijos bei darbo grupėje įgūdžius? Tuomet esi laukiamas KTU Studentų atstovybėje. Čia save gali atrasti kiekvienas. Vieni atstovauja studentams ir gina jų teises, kiti organizuoja renginius, rengia naujienas ar organizuoja mokymus. Stipendijų ir paskolų skirstymas, patogumai bendrabučiuose, studijų ir darbo klausimai Lietuvoje ir užsienyje, su Lietuvos studento pažymėjimo (LSP) išdavimu susiję klausimai – šie visam Universitetui gyvybiškai svarbūs klausimai patikėti studentams. Studentų atstovybės nariai atstovauja studentams KTU senate, rektorate, fakultetų tarybose ir Lietuvos studentų sąjungoje. KTU Studentų atstovybės veikla ne kartą įvertinta apdovanojimais.

KTU radijo stotis “Gaudeamus” – tai populiari nekomercinės ir džiazo muzikos mėgėjų stotis – jos laidas taip pat rengia studentai. “Gaudeamus” transliuojama ir FM bangomis – 93,6 MHz, ir internetu.

© Kauno technologijos universitetas 2013

KTU studentų “Lip Dub” savo telefone.

16


KTU Studentų miestelis – tai vieta ir mokytis, ir bendrauti. Apsigyventi šiuolaikiškai sutvarkytame bendrabutyje gali visi norintys pirmakursiai. Atnaujinti kambariai, virtuvės, skalbyklės – viskas Tavo patogumui. Kai kuriems studentams į paskaitas savo fakultete teks eiti vos penkias minutes. Tie, kurie norėtų per dieną labiau pramankštinti kojas, galės apsilankyti bendrabučio sporto salėje. Daugiau informacijos

KTU STUDENTŲ MIESTELYJE – LAISVĖ BŪTI KARTU Studentų laisvalaikio centre žaidžiame stalo futbolą, biliardą, stalo tenisą, įvairius stalo žaidimus, o svarbiausia, čia visada yra draugų.“

© Kauno technologijos universitetas 2013

www.ktu.lt/studijos

17

KTU Studentų miestelyje esančio 3 bendrabučio pusrūsyje įsikūręs Studentų laisvalaikio centras (SLC). Jame įrengtos keturios erdvės, skirtos studijoms, poilsiui ir laisvalaikiui, taip pat Lietuvos studento pažymėjimo (LSP) skyriaus padalinys. Čia – puiki vieta turiningai praleisti laisvas po paskaitų valandas. SLC galima ir pasimokyti, ir pailsėti, pažaisti, išgerti arbatos, paskaityti naujausią spaudą. Visišką ramybę galėsi rasti KTU centrinėje bibliotekoje ir jos padaliniuose, įsikūrusiuose kiekvienuose Universiteto rūmuose. Čia galėsi mokytis nors ir visą dieną, naudotis gausiais pasaulinių duomenų bazių elektroniniais ištekliais. Neturi savo kompiuterio? Ne bėda – kompiuterinių darbo vietų bibliotekoje nestinga.

Nuskanuok ir žiūrėk

reportažą apie KTU bendrabučius savo telefone.


Nuskanuok ir žiūrėk

reportažą apie Kauno miesto studentų lygą savo telefone.

KAUNAS – STUDENTŲ MIESTAS

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kaunas – tai akademinis miestas, kuriame studentams visada yra ką veikti. Vien KTU studentai per metus suorganizuoja daugiau nei 80 renginių, į kuriuos įsitraukia viso miesto jaunimas.

KTU studentų festivalis “Rafes” – tai didžiausias studentų renginys Lietuvoje. Per jį vienai nakčiai Universitete įsikuria pramogų centras su keliomis skirtingų stilių koncertų salėmis. “Dizaino dienos” – tai giliausias tradicijas puoselėjantis KTU Dizaino ir technologijų fakulteto studentų atstovybės “Didi” festivalio renginys, kiekvienais metais pritraukiantis vis daugiau norinčiųjų pasižiūrėti originalių mados idėjų. To paties fakulteto studentai organizuoja ir šauniausios studentės rinkimus – “Ledi”. Kauno miesto studentų lyga – tai net du mėnesius trunkančios Kauno studentų varžybos, susidedančios iš keturių turnyrų – biliardo, boulingo, dažasvydžio ir kartingo. “InfoShow” – tai “informatiškiausias” festivalis Lietuvoje, kviečiantis pasinerti į kultūros ir studentiškų pramogų fiestą. “Sidabrinė styga” – tai gyvos muzikos bei dainuojamosios poezijos festivalis, kurį organizuoja Humanitarinių mokslų fakulteto studentai.

18


© Kauno technologijos universitetas 2013

KTU Moksleivių universitetas Tau suteikia galimybę klausytis paskaitų Universiteto auditorijose, bendrauti su dėstytojais, apsilankyti mokslinių tyrimų laboratorijose. Čia galėsi įvertinti savo žinias ir ruoštis studijoms, dalyvaudamas olimpiadose, konkursuose, forumuose ir kursuose. Moksleivių universiteto paskaitos skirtos 9–12 klasių moksleiviams.

19

Moksleivių skaičius paskaitose, o ypač laboratorijose, ribotas: užpildžius skirtas vietas, registracija baigiama. Todėl į laboratorijas pateks tie, kurie užsiregistruos pirmieji. Išsamesnė informacija teikiama telefonu (8 37) 30 02 57 arba el. paštu vilija.dabrisiene@ktu.lt.

PASIJUSK KTU STUDENTU JAU DABAR!

Nori trumpam įlįsti į KTU studento kailį? Tavęs laukia Moksleivių universitetas, kurio tikslas – padėti moksleiviams pasijusti “savais” įdomiame mokslo ir technologijų pasaulyje.

Daugiau informacijos www.ktu.lt/studijos


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Aplinkosaugos inžinerija Aprangos mados inžinerija Atsinaujinančioji energetika Automatika ir valdymas Aviacijos inžinerija Biomedicininė elektronika Branduolinė energetika Cheminė technologija ir inžinerija Eksporto inžinerija Elektronikos inžinerija Elektroninio mokymosi technologijos Elektros energetikos technologijos Elektros inžinerija Gamybos inžinerija ir technologijos Informatikos inžinerija Inžinerinis dizainas Interjero ir eksterjero medienos inžinerija Maisto technologija ir inžinerija Mechanikos inžinerija

40 Mechatronika 41 Medžiagos ir nanotechnologijos 42 Multimedijos technologijos 43 Pastatų inžinerinės sistemos 44 Plastikų inžinerija 45 Pramoninė biotechnologija 46 Robotika 47 Šilumos energetika ir technologijos 48 Sporto inžinerija 49 Statybos inžinerija 50 Statybų technologijos 51 Tekstilės inžinerija 52 Telekomunikacijos 53 Transporto elektronika 54 Transporto priemonių inžinerija 55 Urbanistinė inžinerija (*nauja) 56 Žiniasklaidos inžinerija

SOCIALINIAI MOKSLAI

FIZINIAI MOKSLAI

76 77 78 79 80 81 82

57 Informacinės sistemos 58 Informatika 59 Programų sistemos 60 Taikomoji chemija 61 Taikomoji fizika 62 Taikomoji matematika

63 Apskaita 64 Ekonomika 65 Europos studijos 66 Finansai 67 Lyderystė 68 Marketingas 69 Socialinė pedagogika 70 Sociologija 71 Vadyba 72 Verslo administravimas 73 Viešasis administravimas 74 Viešoji politika 75 Žmonių išteklių vadyba

HUMANITARINIAI MOKSLAI IR MENAI Architektūra Kompiuterinė lingvistika Medijų filosofija Muzikos technologijos Naujųjų medijų kalba (*nauja) Paveldosauga (*nauja) Technikos kalbos vertimas

* – į programą bus priimama tuomet, kai ją patvirtins Studijų kokybės vertinimo centras. Informaciją apie bendrojo ir papildomo priėmimo tvarką KTU rasi Prašymą stoti užpildyti gali Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) interneto puslapyje

www.ktu.lt/studijos www.lamabpo.lt

© Kauno technologijos universitetas 2013

PASIRINK TINKAMIAUSIĄ STUDIJŲ PROGRAMĄ

20


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

APLINKOSAUGOS INŽINERIJA Kodėl rinktis aplinkosaugos inžineriją?

Jei Tave domina aplinkosaugos problemos ir jų sprendimo būdai, rinkis šią specialybę. Studijuodamas sužinosi, kaip techninėmis ir organizacinėmis priemonėmis galima sumažinti lokalią ir globalią aplinkos taršą. Studijų metu išmoksi nustatyti pagrindinius aplinkos kokybę apibūdinančius rodiklius, gebėsi suprojektuoti nuotekų ir išlakų valymo bei atliekų tvarkymo įrenginius.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

21

Studijos ir praktika užsienyje

KTU turi gilias aplinką tausojančias ir puoselėjančias tradicijas bei siekia oficialiai pasaulyje pripažinto darnaus universiteto vardo ir visų veiklos sričių įvertinimo remiantis tvarumo principais. Universiteto studentai ir darbuotojai inicijuoja įvairias akcijas, renginius, kūrybinius projektus, skatinančius ekologinę mąstyseną ir gyvenseną, todėl dar bestudijuodamas galėsi įgytas žinias pritaikyti praktiškai ir spręsti aplinkosaugos problemas.

Suteikiama kvalifikacija Aplinkos inžinerijos bakalauras

Glaudūs KTU Cheminės technologijos fakulteto Inžinerinės ekologijos katedros dėstytojų ryšiai su kolegomis iš užsienio universitetų sudaro galimybes studentams laikinai išvykti studijuoti užsienyje. Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Švediją, Suomiją, Daniją arba Vokietiją.

Studijos suteikė tai, kas padeda sėkmingai įsitraukti į projektuotojų kolektyvą – žinių ir patirties veiklos pradžiai. Giedrius Kazakevičius UAB „Evikta“ inžinierius

Karjeros galimybės Aplinkosaugos inžinerijos specialybės bakalaurai pasižymi inžineriniu mąstymu. Kaip tik tokių specialistų ieško daugelis darbdavių. Baigęs studijas dirbsi Lietuvos ir užsienio pramonės įmonėse, savivaldybėse, mokslinėse ar konsultacinėse įmonėse.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Chemija arba fizika o,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Cheminės technologijos

Adresas Radvilėnų pl. 19 Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


APRANGOS MADOS INŽINERIJA Kodėl rinktis aprangos mados inžineriją?

Dinamiškai kintantis ir radikaliai atsinaujinantis globalus mados pasaulis neįsivaizduojamas be naujų idėjų ir kūrybinių atradimų. Mados pramonei reikia Tavęs, jei domiesi mada ir sieki originalumo, ieškai naujovių ir nebijai eksperimentuoti, nekantrauji išbandyti informacinių technologijų galimybes kuriant aprangą, nori žinoti, kaip kūrybiškai įgyvendinti mados produktų dizaino idėjas, sieki savarankiškai dirbti modernioje įmonėje ir dalyvauti globaliame mados versle.

Vien abstrakčių mados studijų nenorėjau, todėl džiaugiuosi pasirinkusi KTU. Tikiu, kad KTU ir ateityje išliks mano draugu ir svarbia gyvenimo dalimi. Karolina Radiunaitė IV kurso studentė

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Studijos ir praktika užsienyje

Tai vienintelė universitetinė programa Lietuvoje, kuri jau daugiau kaip 50 metų ugdo jaunų specialistų techninį meistriškumą, originalų požiūrį ir kūrybinę nuojautą. Šiuolaikinis požiūris į aprangos kūrimą ir informacinių technologijų išmanymas modeliavimo, mados vizualizavimo, gamybos valdymo srityse garantuoja profesinę sėkmę moderniose įmonėse ir savarankiškumą nuosavame versle. Glaudūs ryšiai su geriausiomis įmonėmis leidžia pasirinkti karjeros perspektyvas, o tarptautinės studijų mainų programos suteikia galimybę jėgas išmėginti užsienyje ir kaupti tarptautinę praktinę patirtį.

Suteikiama kvalifikacija Polimerų ir tekstilės technologijų bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi studijuoti Švedijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Čekijoje bei kitose Europos Sąjungos šalyse, taip pat galėsi atlikti praktiką užsienio įmonėse.

Karjeros galimybės Absolventai dirba kūrybinį, gamybinį ar vadybinį darbą aprangos dizaino, gamybos ir prekybos įmonėse, tokiose kaip “Kauno Baltija”, “Audimas”, “Utenos trikotažas”, “Apranga”, “Omniteksas”, LTP, “Nortijos grupė”, “Tūta”, “Xpert Fashions”, “Interegus”, “Kelemana” / Mados namai “leKeckas”.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Chemija arba fizika o,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Dizaino ir technologijų

Adresas Studentų g. 56, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

22


ATSINAUJINANČIOJI ENERGETIKA Kodėl rinktis atsinaujinančiąją energetiką?

Atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas yra prioritetinė Europos Sąjungos energetikos politikos kryptis. Visuose be išimties ES ateities energetikos plėtros scenarijuose ir prognozėse numatoma sparti tolesnė atsinaujinančių energijos šaltinių technologijų plėtra ir slinktis į decentralizuotą energijos generavimą ir valdymą. Kuo daugiau šalis pasikliauja decentralizuotais vietiniais energijos šaltiniais, tarp jų ir atsinaujinančiais, tuo labiau energetiškai nepažeidžiama ir nepriklausoma ji tampa.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

23

Tai nauja ir vienintelė Lietuvoje universitetinė tokios krypties studijų programa. KTU Elektros ir valdymo inžinerijos fakultete moksliniai atsinaujinančiosios energetikos darbai vykdomi Atsinaujinančių energijos šaltinių technologijų centre, kurio laboratorijose mokomi ir studentai. Sukauptas nemenkas patyrimas, dėstytojai stažavosi užsienio universitetuose, įkurtos ar atnaujintos laboratorijos aprūpintos modernia įranga, todėl pasiekta aukšta studijų kokybė.

Suteikiama kvalifikacija Atsinaujinančiosios energijos inžinerijos bakalauras

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Austriją, Kiprą, Daniją, Vokietiją, Ispaniją, Prancūziją, Suomiją, Graikiją, Italiją, Lenkiją, Švediją, Turkiją.

Karjeros galimybės Baigęs studijas galėsi dirbti tokiose įmonėse kaip LESTO, “Lietuvos energija”, ABB, koncernas “Achemos grupė”, “Schneider Electric”, “Siemens Osakeyhtio”, “Empower”, “Kauno energetikos remontas”, “Energotechnika”, “Elinta”, “Renerga”, “Dalis GERO”, “Vėjų spektras” ir kt.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Elektros ir valdymo inžinerijos

Adresas Studentų g. 48 Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis automatiką ir valdymą?

Automatika — tai technika, atliekanti tam tikras funkcijas žmogui tiesiogiai nedalyvaujant, pavyzdžiui: autopilotai, modernioji medicinos įranga, transporto valdymas, kosminių objektų sujungimo sistemos ir pan. Moderni automatika naudoja kompiuterinę regą, dirbtinio intelekto sistemas ir operatyviai adaptuojasi prie besikeičiančių aplinkos sąlygų. Automatika yra vienas iš pagrindinių progreso variklių ir Tu gali tapti tokių sistemų kūrėju! Ne kartą teko išgirsti nusiskundimų, kad Lietuvoje trūksta automatikos specialistų. Štai ir mūsų įmonė planuoja gamyboje įdiegti keletą pramoninių robotų, automatinių įrenginių – juos turės prižiūrėti šią sritį gerai išmanantys žmonės. Rimas Bagavičius Absolventas, AB Vilkyškių pieninės automatikos inžinierius

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

KTU sukaupta milžiniška mokslinių tyrimų ir dėstymo patirtis yra įvertinta ir užsienio įmonių – mokomosios ir mokslinės laboratorijos aprūpintos moderniausia tokių mecenatų kaip “Siemens”, “Schneider Electric” ir kt. įranga. Dėstytojai yra sertifikuoti dirbti ir mokyti dirbti su šia įranga. Be to, gali pasirinkti mokytis šią studijų programą Kaune arba Panevėžyje.

Suteikiama kvalifikacija Valdymo sistemų bakalauras

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į pasirinktą ES šalį. KTU Technologijų fakultetas glaudžiai bendradarbiauja su Švedijos, Suomijos, Čekijos, Ispanijos ir kt. universitetais.

Karjeros galimybės Absolventai kuria, projektuoja ir diegia modernias valdymo sistemas Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonėse, tokiose kaip “Siemens Osakeyhtio”, ABB, “ORLEN Lietuva”, “Achema”, “Lietuvos geležinkeliai”, “Lifosa”, Lietuvos elektrinė, “Philip Morris Lietuva”, “Axis Industries”, “Elinta”, “Dematic”.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Elektros ir valdymo inžinerijos Panevėžio instituto Technologijų

Adresas Studentų g. 48, Kaunas S. Daukanto g. 12, Panevėžys

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

AUTOMATIKA IR VALDYMAS

24


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

AVIACIJOS INŽINERIJA Kodėl rinktis aviacijos inžineriją?

Jei domiesi orlaiviais ir norėtum išmokti juos projektuoti, gaminti, techniškai prižiūrėti ir spręsti kitas su aviacija susijusias problemas, ši specialybė kaip tik Tau. Studijuodamas aviacijos inžineriją sužinosi, kaip veikia aerodinamika, iš kokių medžiagų gaminami orlaiviai ir kokios jų konstrukcijos bei tipai. Kodėl studijuoti KTU?

© Kauno technologijos universitetas 2013

Baigęs studijas KTU, galėsi gauti orlaivių techniko ar inžinieriaus licenciją – studijų programa parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinės aviacijos administracijos rekomendacijomis.

25

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Didžiają Britaniją, Vokietiją, Daniją, Suomiją, Lenkiją, Ispaniją, Portugaliją. Universitetas glaudžiai bendradarbiauja su avialinijų bendrove “Ryanair”, todėl studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės

Studijų KTU metu įgytos orlaivių projektavimo, moderniosios gamybos technologijų, skrydžio dinamikos teorijos žinios bei įsisavinti kompiuterinės lengvųjų konstrukcijų analizės metodai leidžia sėkmingai darbuotis kūrybinėje veikloje. Marius Andrikaitis UAB „Sportinė aviacija & Ko“ inžinierius-konstruktorius

Absolventai dirba tokiose įmonėse kaip “Sportinė aviacija & Ko”, Kauno aviacijos gamykla, “Aviabaltika”, “Helisota”, FL TECHNICS, DOT LT, “Termikas”, “Aurela”, Klaipėdos avialinijos bei avialinijų bendrovės “Ryanair” orlaivių techninės priežiūros bazėje Kaune ir Vakarų Europos oro uostuose. Jei nuspręsi tęsti studijas magistrantūroje, galėsi siekti karjeros Europos aviacijos saugos agentūroje ir Lietuvos civilinės aviacijos administracijoje.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Suteikiama kvalifikacija Aviacijos inžinerijos bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Mechanikos ir mechatronikos

Adresas Kęstučio g. 27, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis biomedicininę elektroniką?

Rokas Jurkonis LSMU ligoninės Kauno klinikų Medicinos technikos tarnybos sektoriaus viršininkas

Kodėl studijuoti KTU? Tai vienintelė tokio profilio studijų programa Lietuvoje. Baigęs bakalauro studijas KTU, galėsi rinktis biomedicininės inžinerijos magistrantūros studijas, o jeigu trauks moksliniai tyrimai – doktorantūros studijas KTU Biomedicininės inžinerijos institute ar Lietuvos sveikatos mokslų universitete.

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Daniją, Suomiją, Švediją, Didžiąją Britaniją, Ispaniją, Prancūziją ar Graikiją, ir šis sąrašas kiekvienais metasi vis didėja.

Karjeros galimybės Biomedicininės elektronikos absolventai gali dirbti (studijų programa vykdoma tik nuo 2010 m., todėl absolventų dar neturi) tokiose įmonėse kaip LSMU ligoninės Kauno klinikose, VU ligoninės Santariškių klinikose, “Viltechmeda”, “Medelkom”, “Telemed”, “Elinvision”, “Medical Technologies LBI”, “Limeta” ir kt.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Suteikiama kvalifikacija Biomedicinos inžinerijos bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Telekomunikacijų ir elektronikos

Adresas Studentų g. 50, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Į šiuolaikinę elektroninę medicininę įrangą Lietuvoje jau investuojamos milžiniškos lėšos, tačiau technika dažnai yra ne visiškai išnaudojama, neužtikrinamas jos efektyvumas ir patikimumas dėl biomedicininės inžinerijos specialistų trūkumo. Todėl tikimės, kad KTU biomedicininės elektronikos absolventai padės išspręsti šią problemą.

Be tinkamų įrankių net ir geriausi gydytojai negalėtų gerai atlikti savo darbo, o kad tie įrankiai būtų kuo geresni ir visada veiktų, rūpinasi biomedicininės elektronikos inžinieriai. Jeigu Tau įdomu, kaip veikia sudėtinga elektroninė medicininė įranga, jeigu nori prisidėti prie atsakingo gydytojų darbo, padėdamas jiems suderinti medicininę įrangą ar ją suremontuoti, tuomet rinkis šią specialybę. O galbūt Tave domina medicina, tačiau nejauti pašaukimo būti gydytoju? Tuomet pasirinkęs biomedicininę elektroniką įgysi ne tik elektronikos, bet ir žmogaus fiziologijos, medicinos žinių.

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

BIOMEDICININĖ ELEKTRONIKA

26


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

BRANDUOLINĖ ENERGETIKA Kodėl rinktis branduolinę energetiką?

Tai ypatinga energijos inžinerijos krypties bakalauro studijų programa, kadangi branduolinė energetika kol kas vienintelė rimta alternatyva iškastinio kuro energetikai. Kita būdinga šios programos savybė – tvirti energijos inžinerijos pagrindai, leidžiantys branduolinės energijos inžinerijos bakalaurams dirbti tiek branduolinės energetikos ir jos infrastruktūros įmonėse, tiek ir tradicinės energetikos bei energijai imliose pramonės įmonėse.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

27

Universitetas šioje srityje turi sukaupęs ilgaamžes tradicijas ir patirtį – studijas kuruojanti Šilumos ir atomo energetikos katedra gyvuoja nuo 1922 m. Katedra ruošė specialistus Ignalinos atominei elektrinei, kurie dalyvavo eksploatuojant ir aptarnaujant branduolinės energetikos objektus.

Papildomos galimybės Specializacijos: atominės elektrinės; branduolinės energetikos inžinerija.

Suteikiama kvalifikacija Branduolinės energijos inžinerijos bakalauras

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Vokietiją, Daniją, Suomiją, Prancūziją, Vengriją, Italiją, Didžiają Britaniją ar kitas Europos šalis.

Karjeros galimybės Absolventai dirba tokiose įmonėse kaip Visagino AE, Ignalinos AE uždaryme dalyvaujančiose įmonėse ir organizacijose, Valstybinėje atominės energetikos saugos inspekcijoje, VĮ Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūroje, Lietuvos energetikos institute, Fizikos institute ir kitose su energetika susijusiose įmonėse.

Branduolinės energetikos studijų kryptį pasirinkau vos tik atsirado tokia galimybė (1995 m.). Įgytos žinios ir specialybės išskirtinumas leido dalyvauti įdomiuose projektuose ir pamatyti tiek, kiek būtų buvę sunku tikėtis pasirinkus labiau „žemišką“ profesiją. Nors ši pramonės sritis ir patiria didelių iššūkių, tačiau ji suteikia ir daug galimybių – tokio masto darbai kaip naujos branduolinės elektrinės statyba ir jos eksploatavimas yra puiki erdvė specialistams pasireikšti ir kilti karjeros laiptais Valdas Ledzinskas UAB Visagino atominės elektrinės Technologijų departamento direktorius

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Mechanikos ir mechatronikos

Adresas Kęstučio g. 27, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis cheminę technologiją ir inžineriją?

Linas Čiapas Absolventas, AB „ORLEN Lietuva“ gamybos direktorius

Cheminės technologijos ir inžinerijos specialistai geba valdyti ir projektuoti pažangias gamybos technologijas, laboratorijoje atlikti medžiagų cheminę bei fizikocheminę analizę, vertinti ir analizuoti technologinius bei ekonominius parametrus. Lietuvoje trūksta aukštos kvalifikacijos cheminės technologijos ir inžinerijos jaunosios kartos specialistų, todėl šios studijos gali užtikrinti geras karjeros perspektyvas. Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

KTU cheminės technologijos ir inžinerijos programos dėstytojai ir mokslininkai palaiko glaudžius dalykinius santykius su chemijos pramonės įmonėmis ir gerai žino jos poreikius. Cheminės technologijos fakulteto laboratorijos atnaujintos modernia tyrimų įranga, todėl jei domiesi moksliniu darbu, galėsi čia realizuoti savo idėjas, ambicijas ir troškimus.

Papildomos galimybės Įpusėjus studijoms galėsi rinktis vieną iš siūlomų specializacijų: naftos perdirbimo technologijos, neorganinių medžiagų technologijos, polimerinių medžiagų cheminės technologijos, silikatų technologijos, tekstilės apdailos technologijos. Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Suteikiama kvalifikacija Chemijos inžinerijos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti ar atlikti praktiką į Švediją, Norvegiją, Ispaniją, Vokietiją, Daniją, Austriją, Čekiją bei kitas šalis. Cheminės technologijos fakultetas bendradarbiauja daugiau nei su 50-čia Europos universitetų.

Karjeros galimybės Absolventai dirba praktiškai visose chemijos pramonės įmonėse, tokiose kaip “ORLEN Lietuva”, “Achema”, “Lifosa”, “Akmenės cementas”, “Neo Group”, “Orion Global Pet”, “Arvi Fertis” ir daugelyje kitų gamyklų.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Cheminės technologijos

Chemija 0,2 Užsienio kalba 0,2

Adresas Radvilėnų pl. 19, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

AB „ORLEN Lietuva“ esu atsakingas už naftos produktų gamybos procesus ir šioje srityje dirbančius įmonės žmones. KTU bei AB „ORLEN Lietuva“ bendradarbiauja jau ne vienerius metus. Kasmet įmonę aplanko būrys praktikantų, kurie turi galimybę tiesiogiai pajusti naftos perdirbimo įmonės dvasią, įsigilinti į įmonėje kylančias nūdienos problemas.

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

CHEMINĖ TECHNOLOGIJA IR INŽINERIJA

28


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

EKSPORTO INŽINERIJA Kodėl rinktis eksporto inžineriją?

Eksportas – vienas iš pagrindinių valstybės pažangos ir gerovės garantų. Eksporto procesas prasideda nuo gaminio idėjos, jo kūrimo ir baigiasi ekspertize bei sėkmingu realizavimu Lietuvos ir tarptautinėje rinkoje. Todėl eksporto inžinerijos programa – tai plačių inžinerinių žinių, importo ir eksporto technologijų, tarptautinio verslo ekonomikos ir vadybos pagrindų derinimas su puikiu užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių) mokėjimu. Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

© Kauno technologijos universitetas 2013

Šią KTU studijų programą puikiai įvertino užsienio ekspertai, be to, greta pramonės inžinerijos įgysi ekonomikos ir socialinių mokslų žinių ir tapsi plataus profilio inžinieriumi, gebančiu dirbti tarptautinėse kompanijose ir įmonėse.

29

Papildomos galimybės Jei norėsi, antrame semestre galėsi rinktis ekonomikos gretutinės studijų krypties programą. Baigus studijas Tau bus suteiktas pagrindinės ir gretutinės studijų krypties dvigubas bakalauro kvalifikacinis laipsnis – eksporto inžinerijos ir ekonomikos bakalauras.

Suteikiama kvalifikacija Pramonės inžinerijos bakalauras

Tarptautinės patirties galėsi pasisemti viename iš 33 pasaulio universitetų. Bendradarbiaujame su Prancūzijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Danijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Italijos, Turkijos, Belgijos, Ispanijos, Bulgarijos ir kt. šalių aukštosiomis mokyklomis.

Karjeros galimybės Absolventai dirba tokiose įmonėse kaip “Formateka”, “Barclays Technology Centre Limited”, “FL Technics”, “Philip Morris International”, “Schmitz Cargobull Baltic”, “Švyturys-Utenos alus”, “Vičiūnų” įmonių grupė, “Baltec CNC Technologies”, “Mars Lietuva”, “Hoptrans Group” ir kt.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Universitete supratau, kas yra studijavimas ar studentavimas, jame galėjau tobulėti kaip asmenybė: gebėjimas bendrauti anglų kalba, individualus ir komandinis darbas, atsakomybė, ryžtas, pasitikėjimas savimi, imlumas naujovėms, intelektualumas, smalsumas, geras humoro jausmas – visa tai ir dar daugiau suteikė galimybę suvokti, kas yra žmogus ir kokia jo vieta pasaulyje. Ignas Grybas Absolventas, UAB „Arvi fertis“ projektų vadybininkas

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Tarptautinių studijų centras

Adresas A. Mickevičiaus g. 37, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis elektronikos inžineriją?

Vaidas Jankauskis UAB „Vitrolab“ direktorius

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Tai šiuolaikiška, sparčiai besivystanti inžinerijos šaka, apimanti naujausius pasiekimus technologijų pasaulyje. Studijuodamas išmoksi suprojektuoti, pagaminti ir priversti veikti elektronines schemas, sužinosi apie elektrotechnines medžiagas ir jų savybes, kaip sklinda elektromagnetinės bangos ir kaip jas priimti, susipažinsi su audio-, video- technologijomis, navigacinių sistemų pagrindais, išmoksi programuoti mikroprocesorius ar pagaminti veikiantį robotą. Kodėl studijuoti KTU? Elektronikos inžinerijos mokomosios laboratorijos 2012 metais iš esmės atnaujintos iš Europos Sąjungos ir Lietuvos lėšų, čia dirba aukščiausios kvalifikacijos dėstytojai ir konsultantai. Studijuodamas turėsi galimybę dalyvauti vykdant įvairius projektus, galėsi pristatyti praktinius darbus studentų kūrybos parodose ar dalyvauti studentų mokslinėse konferencijose.

Suteikiama kvalifikacija Elektronikos inžinerijos bakalauras

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Švediją, Norvegiją, Ispaniją , Bulgariją, Vokietiją arba Graikiją. Fakultetas glaudžiai bendradarbiauja su UAB “Proton engineering”, UAB “Sirijus”, UAB “Kitron”. Studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką aukštųjų technologijų įmonėse Lietuvoje bei jų filialuose užsienyje.

Karjeros galimybės Elektronikos inžinerijos studijų absolventai dirba tokiose įmonėse kaip “Proton engineering”, “Sirijus”, “ Kitron”, taip pat kitose su elektronika susijusiose įmonėse, kurių Lietuvoje yra daugiau nei 350. Absolventai yra pageidaujami Lietuvos kariuomenėje elektronikos įrenginiams prižiūrėti ir konstruoti, medicinos įstaigose medicininės įrangos priežiūrai.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Fizika 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Užsienio kalba 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Telekomunikacijų ir elektronikos

Adresas Studentų g. 50, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto studentas Zigmas Motuzas sėkmingai darbuojasi mūsų įmonėje: jis Lietuvos gydymo įstaigose diegia, derina ir remontuoja sudėtingą šiuolaikinę medicininę įrangą. Zigmas nuolat kelia kvalifikaciją įrangos gamintojų kursuose, išradingai sprendžia iškylančias problemas. Kartą reikėjo į nišą sienoje įstatyti didžiulį įrenginį. Užsieniečių specialistai prakalbo apie specialų keltuvą, o Zigmas sugalvojo, kaip tai padaryti daug paprasčiau. Būtent tokių – mąstančių – elektronikų mums labai trūksta.“

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

ELEKTRONIKOS INŽINERIJA

30


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

ELEKTRONINIO MOKYMOSI TECHNOLOGIJOS Kodėl rinktis elektroninio mokymosi technologijas?

Jeigu domiesi kompiuteriais ir informacinėmis technologijomis, norėtum įdomiau ir efektyviau mokyti kitus, atskleisti, ką pats moki, ši specialybė skirta Tau. Studijuodamas įgysi žinių apie kompiuterius ir jų architektūrą, programų ir jų sistemų projektavimą, kūrimą bei diegimą, sužinosi, kaip mokyti kitus ir kokią mokymui ir mokymuisi skirtą IT aplinką vertėtų naudoti. Kokybiškas mokymas ir mokymasis, gebėjimas panaudoti IT yra prioritetinė Europos Sąjungos iniciatyva, kuriai vystyti ir palaikyti skiriamos didžiulės lėšos.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

31

Studijos ir praktika užsienyje

Studijos organizuojamos nuotoliniu būdu, paskaitos transliuojamos internetu, todėl mokytis galima patogiu laiku ir norimoje vietoje. KTU turi naujausią kokybiškų studijų užtikrinimui reikalingą įrangą bei kvalifikuotą ir patyrusį personalą. Čia dirba gerai žinomi informatikos dėstytojai bei e. mokymosi technologijų plėtros Lietuvoje pradininkai. Yra galimybė atlikti praktiką viename iš didžiausių Lietuvoje KTU E. mokymosi technologijų centre. Šią programą KTU teikia kartu su Vytauto Didžiojo universitetu.

Papildomos galimybės Šiose studijose įgysi ne tik pagrindinę informatikos inžinerijos, bet ir gretutinę pedagogo kvalifikaciją. Baigus studijas bus įteiktas pedagogo kvalifikaciją patvirtinantis pažymėjimas.

Suteikiama kvalifikacija Informacinių technologijų bakalauras + pedagogo kvalifikacija

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Švediją, Suomiją, Daniją, Vokietiją, Austriją, Ispaniją, Prancūziją, Bulgariją, Turkiją. Studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką įmonėje “Ammado Internet Services Limited” Airijoje, “Backys Software” Danijoje, “Bella Studios” Graikijoje, Linčiopingo universitete Švedijoje, stažuotis “STMicroelectronics” Prancūzijoje ir Vokietijos banke “Deutsche Bank”.

Karjeros galimybės Baigęs studijas galėsi dirbti mokyklose informatikos mokytoju, universitetuose, kolegijose ir kitose švietimo institucijose bei verslo įmonėse IT ir elektroninio mokymosi technologijų specialistu, dėstytoju bei projektų vadovu.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Informacinės technologijos 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Užsienio kalba 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Informatikos

Adresas Studentų g. 50, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis elektros energetikos technologijas?

Lina Stankevičienė „Philip Morris Lietuva“ logistikos koordinatorė

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

Tai seniausias tradicijas turinti studijų programa – 1922 m. įkūrus Lietuvos universitetą Kaune, pradėti ruošti elektros energetikos inžinieriai. Praktiškai visi Lietuvos elektros energetikos specialistai yra studijavę KTU Elektros sistemų katedroje. Ryšiai su pramonės įmonėmis yra labai glaudūs ir dėl energetikų užsakomų mokslinių tyrimų. Aktyviai bendradarbiaujama ir su tokiais užsienio energetikos gigantais kaip ABB, “Keila Cables” ir kt. Studijų laboratorijose naudojama naujausia šių įmonių gaminama įranga.

Suteikiama kvalifikacija Elektros energijos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Austriją, Kiprą, Daniją, Vokietiją, Ispaniją, Prancūziją, Suomiją, Graikiją, Italiją, Lenkiją, Švediją, Turkiją.

Karjeros galimybės Baigęs studijas galėsi dirbti įmonėse, susijusiose su elektroninės įrangos, valdymo įtaisų projektavimu, gamyba ir eksploatavimu, įvairių šakų pramonės bei energetikos įmonėse, medicinos įstaigose ar kito profilio organizacijose. Absolventai dirba tokiose įmonėse kaip “Lietuvos energija”, LESTO, AWALED, “Elinta”, “Fima”, ABB, “Kauno energetikos remontas”, “Elektromontuotojas”, “Accel elektronika” ir kt.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Elektros ir valdymo inžinerijos

Adresas Studentų g. 48, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Studijos KTU Elektros ir valdymo inžinerijos fakultete buvo geriausias mano kaip jauno žmogaus pasirinkimas. Šis fakultetas išskirtinis, nes kiekvienam studentui jame suteikiamas be galo vertingas žinių bagažas, įdomus studentiškas gyvenimas, ir žinoma, galimybė augti. Nuoširdžiai sveikinu kiekvieną studentą, tampantį šios šaunios organizacijos nariu.

Elektros energetika – viso ūkio ekonomikos pagrindas. Pasikeitus elektros energijos gamybos, perdavimo, vartojimo bei valdymo procesams, Lietuvos elektros energetikos ūkiui labai reikalingi specialistai, išmanantys naujausias technologijas. Kadangi ES ir kitose šalyse daug dėmesio skiriama tradiciniams ir atsinaujinantiems energijos šaltiniams, svarbūs tampa elektros energetikos technologijų specialistai, kai reikia pasirinkti ir įvertinti įvairių energijos šaltinių efektyvumą.

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

ELEKTROS ENERGETIKOS TECHNOLOGIJOS

32


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

ELEKTROS INŽINERIJA Kodėl rinktis elektros inžineriją?

Trokšti žinių apie naujausias elektros ir elektronikos technologijas? Tuomet rinkis elektros inžinerijos studijų programą. Studijų metu sužinosi, kaip valdyti ir naudoti elektrinius, elektroninius ir elektromechaninius automatikos ir energetikos įtaisus, energijos keitiklius įvairiose elektros ir elektronikos srityse. Atlikdamas praktines užduotis išmoksi kurti, projektuoti ir eksploatuoti elektroninius energetikos įtaisus, energijos keitiklius bei transformatorius. Šios programos absolventai labai paklausūs Lietuvos įmonėse.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

33

Studijos ir praktika užsienyje

Studentai ir elektros inžinerijos studijų programos dėstytojai dirba kaip partneriai, labai vertinamas studentų inovatyvus požiūris į studijuojamus dalykus, sudaromos pačios palankiausios sąlygos siekti žinių ir tobulėti. KTU pagrįstai gali didžiuotis šiuolaikiškai įrengtomis elektros inžinerijos laboratorijomis su modernia laboratorine įranga. Todėl studijuojant šią specialybę be išsamių teorinių žinių įgyjama ir daug praktinių įgūdžių, kurie, baigus studijas, yra labai gerai vertinami darbdavių.

Suteikiama kvalifikacija Elektros inžinerijos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Austriją, Kiprą, Daniją, Vokietiją, Ispaniją, Prancūziją, Suomiją, Graikiją, Italiją, Lenkiją, Švediją, Turkiją.

Karjeros galimybės Baigęs studijas galėsi dirbti įmonėse, susijusiose su elektroninės įrangos, valdymo įtaisų projektavimu, gamyba ir eksploatavimu, įvairių šakų pramonės bei energetikos įmonėse, medicinos įstaigose ar kito profilio organizacijose. Absolventai dirba tokiose įmonėse kaip “Lietuvos energija”, LESTO, AWALED, “Elinta”, “Fima”, ABB, “Kauno energetikos remontas”, “Elektromontuotojas”, “Accel elektronika” ir kt.

Pastaraisiais metais į mūsų įmonę esame priėmę ne vieną elektros inžinerijos specialybės absolventą. Svarbu, kad studentai jau studijų metu įtraukiami į bendrus universiteto ir įmonių projektus, kuriuose įgauna vertingų praktinių žinių ir baigę studijas gali sėkmingai įsilieti į darbuotojų kolektyvus. Laurynas Šriupša UAB AWALED direktorius

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Elektros ir valdymo inžinerijos

Adresas Studentų g. 48, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis gamybos inžineriją ir technologijas?

Vilius Senkus UAB „Stevila“ vadovas

Lietuvoje yra didžiulis stygius specialistų, gebančių dirbti integruotos gamybos sąlygomis. Daugelis procesų, pradedant gaminio projektavimu ir baigiant užbaigto gaminio išsiuntimu užsakovui, yra kompiuterizuoti. Reikia ne tik išmanyti savo specialybės darbo procesus ar funkcijas, bet ir informacines technologijas bei suprasti, kaip jie dalyvauja kompiuterizuotos integruotos gamybos erdvėje. Būtent tokios žinios ir yra suteikiamos šios specialybės studentams. Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

Mašinų gamybos srities studijos KTU vykdomos jau daugiau nei 80 metų. Universitetas turi sukaupęs didžiausią patirtį, pramonės standartus atitinkančią įrangą ir kitas priemones, reikalingas šios srities specialistams parengti. Gali pasirinkti mokytis šią studijų programą tiek Kaune, tiek Panevėžyje.

Papildomos galimybės Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: ekonomika, vadyba, marketingas. Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Suteikiama kvalifikacija Gamybos inžinerijos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Suomiją, Daniją, Švediją, Ispaniją Vokietiją, Didžiają Britaniją, Austriją ir Belgiją. Universitetas BALTECH universitetų konsorciume glaudžiai bendradarbiauja su Latvijos, Estijos, Švedijos, taip pat Vokietijos, universitetais ir pramonės įmonėmis, todėl studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės Absolventai dirba tokiose gamybos įmonėse Lietuvoje kaip “Stevila”, “Baltec CNC Technologies”, “Astra”, “CIE LT Forge”, “Achema”, “Snaigė”, “Axis Industries”, “Hi-steel”, “Schmitz Cargobull Baltic”, Vakarų laivų statykla, taip pat dalis absolventų dirba inžinerinį darbą Vokietijoje, Austrijoje, Suomijoje, Italijoje.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Mechanikos ir mechatronikos

Adresas Kęstučio g. 27, Kaunas

Panevėžio instituto Technologijų

S. Daukanto g. 12, Panevėžys

© Kauno technologijos universitetas 2013

Verslininkai vertina gamybos srities specialistus, sėkmingai dirbančius tarptautinėse rinkose, išmanančius modernius gamybos metodus, gebančius kurti technologinius procesus ir valdyti įmonės veiklas. Tačiau juntamas nuolatinis tokių aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumas. Todėl darbdaviai noriai bendradarbiauja su universitetu organizuojant studentų praktikas bei dalijasi savo patirtimi.

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

GAMYBOS INŽINERIJA IR TECHNOLOGIJOS

34


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

INFORMATIKOS INŽINERIJA Kodėl rinktis informatikos inžineriją?

Informacinių technologijų ateitis – visur mus supančios “išmaniosios” sistemos, pavyzdžiui, tai išmanieji telefonai, išmanieji namai, interaktyviosios televizijos ir paslaugų teikimo sistemos, išmanioji buitinė technika ir daugelis kitų. Jeigu Tu nori valdyti ir kurti šias ateities sistemas, informatikos inžinerijos specialybė kaip tik Tau – išmoksi projektuoti, kurti ir diegti programinę ir techninę išmaniųjų sistemų įrangą, administruoti įmonių ir debesų kompiuterijos sistemas, užtikrinti šių sistemų saugą ir daugelį kitų naudingų dalykų Tavo ateičiai.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

35

Studijuodamas informatikos inžinerijos programą prisidėsi prie realių darbų ir projektų, kuriuos vykdant bus kuriamos ateities išmaniosios sistemos ir protingi daiktai, dirbsi su naujausiomis informacinėmis technologijomis ir debesų kompiuterijos priemonėmis, Tau dėstys specialistai, turintys ilgametę praktinę patirtį šioje srityje.

Suteikiama kvalifikacija Informatikos inžinerijos bakalauras

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą studentai galės išvykti studijuoti į Švediją, Suomiją, Daniją, Vokietiją, Austriją, Ispaniją, Prancūziją, Bulgariją arba Turkiją. KTU man suteikė naujausių Studentai turi galimybę atlikti praktiką užsienyje. 2012 m. universiteto studentai informatikos inžinerijos žinių ir galėjo atlikti praktiką Linčiopingo universitete (Švedija), įmonėse “Ammado įgūdžių, o aktyviai dalyvaudama Internet Services Limited” (Airija), “Backys Software” (Danija), “Bella Studios” Informatikos fakulteto studentų (Graikija), stažuotis įmonėje “STMicroelectronics” (Prancūzija) ir “Deutsche atstovybės ir fakulteto tarybos Bank” (Vokietija).

Karjeros galimybės Informatikos inžinerijos studijų absolventai dirba Lietuvoje ir užsienio įmonėse “Barclays”, “Call Credit”, “TEO LT”, “Baltic Data Solutions”, “MagicDraw”, “Teltonika”, “Penki kontinentai”, “Net Frequency”, “ATEA”, “Lintel” ir kt.

veikloje turėjau galimybes tobulėti ir lavintis savo profesinėje srityje. Įgytas žinias dabar sėkmingai pritaikau savo darbe.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Užsienio kalba 0,2

Alma Ravinytė Kompanijos „ATEA“ darbuotoja

Informacinės technologijos 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Informatikos

Adresas Studentų g. 50, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis inžinerinį dizainą?

Studijuodamas šią programą išmoksi kurti paklausius, estetiškus, ekologiškus, plačiai vartojamus gaminius, galinčius užimti išskirtinę poziciją šiuolaikinėje rinkoje. Tai studijos, susiejančios inžinerinę mintį su meniniu pojūčiu ir skatinančios derinti originalias idėjas su meniniais ir techniniais-inžineriniais sprendimais.

Džiaugiuosi studijų programa, kuri yra intensyvi ir įdomi, o darbo perspektyvos baigus yra labai aiškios. Jau antrakursiai gauname įvairių darbo pasiūlymų, pavyzdžiui, iš įmonės UAB „ACME Baltija“. Manau, baigusi šias studijas būsiu įgijusi ne tik techninių žinių, bet ir mokėsiu jas pritaikyti praktikoje. Jovita Markuckytė Antro kurso studentė

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Nauja studijų programa parengta bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademija, todėl užsiėmimus veda kelių universitetų dėstytojai.

Papildomos galimybės Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis gretutinės krypties studijų programą – pramoninį dizainą. Absolventams suteikiamas dvigubas pramoninio dizaino ir inžinerinio projektavimo kvalifikacinis laipsnis.

Suteikiama kvalifikacija Inžinerinio projektavimo bakalauras

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi studijuoti Airijoje, Italijoje, turėsi galimybę atlikti praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės Baigęs studijas galėsi dirbti įmonėse ir organizacijose, kurioms reikalingi inžinerinio dizaino specialistai: pramoninio dizaino kūrybinėse studijose, gaminių projektavimo, gamybos, reklamos, dizaino paslaugų srityse, galėsi dirbti savarankiškai, plėtoti nuosavą dizaino, projektavimo ir konsultacijų verslą. Inžinerinio dizaino specialistų poreikį akcentavo Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija, taip pat įmonių “Plėtra”, “ACME Baltija”, “Danplastas”, “Baltec CNC Technologies”, “Stevila”, “Snaigė”, “Lazertekas” ir kt. atstovai.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Dizaino ir technologijų

Adresas Studentų g. 56, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

INŽINERINIS DIZAINAS

36


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

INTERJERO IR EKSTERJERO MEDIENOS INŽINERIJA Kodėl rinktis interjero ir eksterjero medienos inžineriją?

Jei domiesi baldais ir kitais gaminiais iš medienos ir norėtum išmokti juos projektuoti, gaminti, pritaikyti interjero ir eksterjero dizaine, ši specialybė kaip tik Tau. Studijuodamas interjero ir eksterjero medienos inžineriją sužinosi viską apie baldų stilius, interjero ir eksterjero formavimą, kompiuterizuotą baldų bei kitų inžinerinių medienos gaminių projektavimą, naudojamus gamybos įrenginius ir technologinius gamybos ypatumus, mokėsi kurti kokybiškus ir konkurencingus baldus bei kitus sudėtingo dizaino medienos gaminius, projektuoti jų gamybos technologijas ir procesus.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

37

KTU yra vienintelė Lietuvoje aukštoji mokykla, kuri rengia universitetinio lygmens medienos dirbinių technologijų bakalaurus. Interjero ir eksterjero medienos inžinerijos studijų programoje yra dvi specializacijos: baldų dizainas ir technologija bei medienos gaminių dizainas ir technologija. 90 proc. Lietuvoje pagaminamos produkcijos eksportuojama, tad norėdamas nesunkiai galėsi įsitraukti į tarptautinę rinką.

Suteikiama kvalifikacija Medienos dirbinių technologijų bakalauras

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Liublianos universitetą (Slovėnija), Mendelio žemės ūkio ir miškininkystės universitetą (Čekija), Helsinkio universitetą (Suomija), Brasovo Transilvanijos universitetą (Rumunija), Zvoleno technikos universitetą (Slovakija) arba Karabuko universitetą (Turkija).

Karjeros galimybės

Studijos buvo įdomios ir informatyvios, kiekvienoje paskaitoje sužinodavau naujų dalykų. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę prisiliesti prie šimtmečius kaupto ir plėtoto šios srities pažinimo lobyno. Įstojęs čia suradau tikrąjį savo pašaukimą!

Įgijus medienos dirbinių technologijų bakalauro laipsnį labai didelės galimybės įsidarbinti medienos produktus gaminančiose įmonėse, kurių šiuo metu Lietuvoje yra apie 2000. Medienos sektorius apima apie 8 proc. Lietuvos metinio BVP, o pastarųjų dvejų metų gamybos ir eksporto augimai sudaro apie 20 proc.

Algirdas Požerskis UAB „Scapa Baltic“ darbuotojas

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Dizaino ir technologijų

Adresas Studentų g. 56, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis maisto technologiją ir inžineriją?

Arvidas Žvirblis UAB „Panemunės eglė“ direktorius

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

KTU – vienintelė Lietuvos aukštoji mokykla, kuri rengia visų lygių universitetinių studijų maisto pramonės, viešojo maitinimo ir kitų su maisto gamyba, technologijų kūrimu ir įsisavinimu bei tyrimais susijusių sričių specialistus. Universitete įsteigtos modernios maisto technologijų laboratorijos su naujausia įranga, leidžiančia modeliuoti, optimizuoti ir tirti pieno, mėsos, duonos, alaus ir kitų produktų gamybos procesus.

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Švediją, Daniją, Ispaniją, Prancūziją ar Vokietiją. Universitetas glaudžiai bendradarbiauja su Suomijos “Olvi” įmonių grupe, antra pagal dydį pasaulyje maisto pramonės kompanija “Kraft Foods”, todėl studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką užsienyje.

Suteikiama kvalifikacija Maisto technologijų bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Karjeros galimybės Maisto technologas dirba įvairiose maisto pramonės, viešojo maitinimo, prekybos įmonėse, dideliuose pieno, mėsos, vaisių ir daržovių perdirbimo kombinatuose, duonos kepyklose, alaus daryklose, konditerijos, cukraus fabrikuose. Mūsų absolventus, užimančius svarbias pareigas, galima rasti įmonėse “Rokiškio sūris”, “Pieno žvaigždės”, “Utenos mėsa”, “Krekenavos agrofirma”, “Švyturys”, “Kraft Foods”, “Stumbras” ir daugelyje kitų. Kai kurie iš absolventų yra įkūrę savo įmones.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Chemija 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Cheminės technologijos

Adresas Radvilėnų pl. 19, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Maisto pramonei reikalingi plačios erudicijos maisto technologijų bakalaurai, kurie greta maisto mokslo ir technologijos turėtų ir inžinerijos žinių. KTU studijų programa – vienintelė Lietuvoje, kuri parengia maisto pramonės specialistus, gebančius ne tik kurti ir diegti maisto produktų gamybos technologijas, bet ir valdyti gamybos procesus.

Kiekvienas maisto produktas, kurį nusiperki parduotuvėje ar valgai viešojo maitinimo įstaigoje, – maisto technologo darbo rezultatas. Tai jis kuria maistingų, biologiškai vertingų, ekologiškų maisto produktų technologijas ir atsako, kad žmonės valgytų tik saugų ir sveiką maistą. Maisto pramonė – didžiausia Lietuvos ūkio dalis (per 20 proc.), ypač svarbi šalies ekonomikai, todėl įmonės nuolat ieško jaunų maisto technologų, gebančių diegti ir valdyti naujas technologijas.

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

MAISTO TECHNOLOGIJA IR INŽINERIJA

38


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

MECHANIKOS INŽINERIJA Kodėl rinktis mechanikos inžineriją?

Jeigu domiesi įvairiomis mašinomis, mechanizmais bei įrenginiais ir norėtum išmokti juos projektuoti bei organizuoti jų gamybą, techniškai prižiūrėti gamybos įrenginius ir spręsti kitas su technika susijusias problemas, ši specialybė kaip tik Tau. Konstruktoriaus veikla universali – sunku rasti sritį, kur nereikėtų mechanikos inžinerijos žinių. Mūsų absolventai dirba ne tik mašinų gamybos įmonėse, bet ir transporto, lengvosios pramonės, maisto pramonės, chemijos pramonės, medienos perdirbimo, įrangos projektavimo firmose bei kitų sričių kompanijose.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

39

Studijos ir praktika užsienyje

KTU yra giliausias tradicijas mechanikų rengimo srityje turinti aukštoji mokykla. Studentai mokosi projektuoti naudodamiesi šiuolaikinėmis kompiuterinio projektavimo programomis, programuoti detalių apdirbimą šiuolaikinėmis programinėmis staklėmis, kurios naudojamos Lietuvos ir užsienio pramonės įmonėse.

Kodėl studijuoti KTU? Gali pasirinkti mokytis šią studijų programą tiek Kaune, tiek Panevėžyje.

Suteikiama kvalifikacija Mechanikos inžinerijos bakalauras

Jei studijuosi KTU Kaune, pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti arba atlikti praktiką į Didžiąją Britaniją, Prancūziją, Italiją, Ispaniją, Vokietiją, Daniją, Olandiją, Portugaliją, o jei studijuosi KTU Panevėžio institute – į Didžiają Britaniją, Suomiją, Švediją, Ispaniją, Austriją, Belgiją, Turkiją. Taip pat galėsi atlikti studijų praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės Baigęs studijas galėsi dirbti projektavimo, gamybos ir techninės priežiūros organizavimo ir valdymo bei kitą inžinerinį darbą mašinų gamybos, metalo apdirbimo įmonėse, chemijos, elektronikos, lengvosios pramonės, medienos apdirbimo, maisto pramonės, ortopedijos, sporto įrenginių gamybos ir kitose įmonėse. Iš viso Lietuvos inžinerinę pramonę sudaro per 1000 įmonių.

Rinkdamasis profesiją, atsižvelgiau į tai, kuris Lietuvos universitetas turi stipriausią bazę, tad pasirinkau KTU. Studijų metu išmokau daug dalykų, kurie man praverčia iki šiol. Visų pirma, išmokau kritiškai mąstyti ir vertinti techninius sprendimus. Tai kertinis dalykas mano kasdieniniame darbe – projektuojant optomechaninius mechanizmus bei įrenginius.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Mechanikos ir mechatronikos

Adresas Kęstučio g. 27, Kaunas

Panevėžio instituto Technologijų

S. Daukanto g. 12, Panevėžys

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Gražvydas Kazokaitis UAB „Altechna“ konstruktorius


Kodėl rinktis mechatroniką?

Šiuolaikiniai technologiniai įrenginiai, įvairios mašinos, robotai, matavimo, kontrolės ir valdymo įrenginiai ir net buitiniai prietaisai jau tampa sudėtingomis techninėmis sistemomis, kurios kuriamos remiantis mechatronikos principais, t. y. panaudojant naujausius mechanikos ir elektronikos bei informatikos pasiekimus ir galimybes. Šios sistemos kurs ateities pasaulį, o jas gali kurti Tu!

Žinios, įgytos studijuojant KTU, padėjo mano sėkmingai profesinei veiklai ir karjerai. Mechatronika – tai ta sritis, kurioje labai plačios galimybės tiek karjerai, tiek ir nuolatiniam tobulėjimui. Dr. Antanas Daugėla Korporacijos „Seagate Technology LLC“ vyr. tyrimo darbų inžinierius (JAV, Mineapolis)

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

KTU pirmasis Lietuvoje pradėjo siūlyti mechatronikos studijas ir šioje srityje yra pasiekęs daugiausiai laimėjimų. Mechatronikos studijų programa aprūpinama naujausiomis mokymo(si) priemonėmis – vien 2008–2012 m. išleista apie 40 mokymo(si) priemonių lietuvių kalba.

Suteikiama kvalifikacija Mechatronikos bakalauras

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Daniją, Vokietiją, Švediją, Norvegiją, Ispaniją arba Jungtinę Karalystę. Pagal ERASMUS praktikos programą turėsi galimybę atlikti praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės Absolventai turi ypač didelį įmonių pasirinkimą – mechatronikai Lietuvoje galima priskirti iki 20 proc. visos apdirbamosios ir gavybos pramonės. Tačiau ir kitose Lietuvos pramonės šakose yra tarptautiniu mastu konkurencingų įmonių, gaminančių aukštosiomis technologijomis grįstus produktus, priskirtinus mechatronikai. Tai “Siemens”, “Teltonika”, “Medelkom”, “Limatika”, “Elinta” ir kt. Daugiausia mechatroninių sistemų ir jų elementų gamintojų, kaip ir aukštųjų technologijų įmonių, yra Vilniuje ir Kaune.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba 0,2

Chemija arba fizika o,2 Užsienio kalba 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Mechanikos ir mechatronikos

Adresas Kęstučio g. 27, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

MECHATRONIKA

40


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

MEDŽIAGOS IR NANOTECHNOLOGIJOS Kodėl rinktis medžiagas ir nanotechnologijas?

Tai unikali studijų programa, idealiai tinkanti tam, kuris domisi ne tik moderniais fundamentaliais mokslais, bet ir praktine inžinerija. Studijuodamas pagal šią programą gilinsiesi į tai, kaip naudoti, vertinti, kurti, keisti medžiagų savybes, pritaikomas šiuolaikinėje elektronikoje, statybos pramonėje, metalurgijoje ir nanotechnologijose.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

41

KTU medžiagų ir nanotechnologijų studijų programa – modernius fundamentaliuosius tyrimus ir praktinę inžineriją apimantis mokslas. Mokydamasis pagal šią programą įgysi platų žinių spektrą apie medžiagų ir nanodarinių gavimo bei jų savybių tyrimo technologijas.

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Bulgariją, Daniją, Graikiją, Prancūziją, Slovėniją. Sudaromos galimybės studijuoti pagal įsteigtas AF CONSULT ar DAAD programos stipendijas.

Studijuojant medžiagotyros ir taikomosios fizikos specialybes įgyjamos fundamentalios žinios, kurios padeda perprasti moderniąsias energetikos ir medžiagotyros technologijas, skirtas ateities energetikai, padeda susipažinti su nanomedžiagų taikymu transporto, alternatyviosios energetikos, mikroelektronikos ir kituose sektoriuose. Pasaulyje nuolat augant žmonių skaičiui ir gerovei energijos sunaudojimas buityje ir transporto sektoriujenuolat didės, taigi šios srities specialistai išliks paklausūs.

Karjeros galimybės Baigę šias studijas absolventai suranda darbą įmonėse, parduodančiose ir gaminančiose šiuolaikines medžiagas, muitinėse, leidybos, farmacijos ir medicinos įmonėse, kuriančiose ir įdiegiančiose modernias medžiagas, atsikuriančioje ir turinčioje gilias tradicijas Lietuvos elektronikos pramonėje, aplinkos apsaugos laboratorijose, kuriose naudojamos šiuolaikinės medžiagų analizės ir tyrimo metodikos bei įrengimai.

Dr. Darius Milčius Lietuvos energetikos instituto Vandenilio energetikos technologijų centro vadovas

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Suteikiama kvalifikacija Medžiagų technologijų bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Fundamentaliųjų mokslų

Adresas Studentų g. 50, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis multimedijos technologijas?

Multimedijos technologijų studijų programa sieja įvairias technologijų ir meno sritis bei šiuolaikinę mediją. Jeigu Tave domina kompiuterinių, interneto ar mobiliųjų žaidimų programavimas, kompiuterinė grafika, trimatė animacija, skaitmeninio garso ir vaizdo programinė bei techninė įranga, interaktyvių ir virtualių pasaulių kūrimo technologijos, tuomet ši specialybė skirta Tau. Studijų metu taip pat susipažinsi su skaitmeninio vaizdo ir garso apdorojimo metodais, garso ir vaizdo leidyba, vaizdo montažo principais. Kodėl studijuoti KTU?

Mantas Kavaliauskas ir Mantas Radvila UAB „Edukacinės sistemos“ akcininkai ir vadovai

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Studijos ir praktika užsienyje

KTU vienas iš pirmųjų Lietuvoje pradėjo dirbti multimedijos technologijų srityje ir ruošti šios krypties specialistus. Turime sukaupę nemažą patirtį ir grupę specialistų, besidarbuojančių ne tik universitete, bet ir televizijos, interaktyvių sistemų žaidimų kūrimo studijose, įmonėse. Aktyviai bendradarbiaujame su verslo partneriais, turime naujai įrengtą modernią laidų filmavimo, vaizdo ir garso montažo studiją, kompiuterių laboratorijas, vietinę televiziją studentų praktikai, specializuotą judesio valdymo techninę įrangą, mobiliųjų įrenginių programavimo laboratoriją.

Suteikiama kvalifikacija Informacinių technologijų bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Švediją, Suomiją, Daniją, Vokietiją, Austriją, Ispaniją, Prancūziją, Bulgariją arba Turkiją.

Karjeros galimybės Multimedijos technologijų studijų absolventai dirba įmonėse “Unity technologies”, “Ivolgamus”, “PM Screen”, “Telesoftas”, “iTo”, “NFQ”, Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje, LNK, TV3 ir kitose.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Užsienio kalba 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Informacinės technologijos 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Fakultetas Informatikos

Adresas Studentų g. 50, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Vidurinėje mokykloje sukūrėme pirmąjį kompiuterinį žaidimą, lankėme KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokyklą, kuri paskatino dar labiau domėtis informatika. Čia supratome, kad informatikos studijos KTU Informatikos fakultete yra tikrai aukšto lygio, taigi pasirinkome KTU.

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

MULTIMEDIJOS TECHNOLOGIJOS

42


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

PASTATŲ INŽINERINĖS SISTEMOS Kodėl rinktis pastatų inžinerines sistemas?

Šiuolaikiškos pastatų inžinerinės sistemos turi sukurti žmonėms geras gyvenimo ir darbo sąlygas, taupyti energiją, išnaudoti atsinaujinančius energijos šaltinius (geoterminę šilumą, saulės energiją). Be šių sistemų nefunkcionuos nė vienas statomas ar atnaujinamas pastatas, todėl apie tai nusimanančių specialistų poreikis darbo rinkoje yra pakankamai didelis. Kodėl studijuoti KTU?

© Kauno technologijos universitetas 2013

Fakultete atnaujinta laboratorinė įranga, palaikomi glaudūs kontaktai su partneriais, iš kurių sužinome apie atsiradusias darbo vietas.

43

Studijos ir praktika užsienyje Studijų metu galėsi dalyvauti studentų mainų programoje ir išvykti studijuoti į kitą Europos Sąjungos šalies (Suomijos, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Graikijos, Čekijos, Portugalijos, Rumunijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir kt.) ar Turkijos universitetą.

Karjeros galimybės Pastatų inžinerinių sistemų studijų absolventai dirba įmonėse “Kauno energija”, “Pramprojektas”, “YIT Technika”, “Pentacom”, TERMA ir kt.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Suteikiama kvalifikacija Statinių inžinerinių sistemų bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Statybos ir architektūros

Adresas Studentų g. 48, Kaunas

Įgijusi šią specialybę, pastatų inžinerines sistemas galiu projektuoti sau patogiu laiku net keliaudama po įvairias pasaulio šalis – ar tai būtų Marokas, ar JAV, ar Tailandas. Sugrįžusi į savo darbovietę Lietuvoje tik sudalyvauju projektų pristatymuose ar susitikimuose. Jolanta Vengalienė UAB „SIV projektai“ projektuotoja

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis plastikų inžineriją?

Daug naujų, pažangių plastikų ir kompozitų naudojama medicinoje, transporte, elektronikoje, energetikoje. Pažangioms polimerinėms medžiagoms būdingos naujos savybės: jos gamina, kaupia ir taupo energiją, transportuoja ir valdo informaciją, šviečia, įsimena ir atkuria formą bei trimačius vaizdus. Įvairūs, nekenksmingi aplinkai plastikai yra ir bus patikimi žmonių pagalbininkai. Jų gamyba dažnai neįmanoma be inovatyvių technologijų.

Mano darbas glaudžiai susijęs su baigtomis bakalauro ir KTU tęsiamomis magistrantūros studijomis. Darbe tenka nuolat analizuoti ekologijos problemas, ieškoti naujų atliekų perdirbimo sprendimų. Praktinės žinios praverčia magistrantūros studijose – kartu su dėstytojais aptariame naujausius atliekų perdirbimo sprendimus, ieškome būdų, kaip juos įgyvendinti. Ingrida Ivanovienė UAB „Antrinis perdirbimas“ darbuotoja Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Tai vienintelė tokia studijų programa Lietuvoje. Moderniai mąstantiesiems plastikų inžinerija yra puiki proga studijuoti naujausias polimerines medžiagas, ypatingas jų savybes, gamybos technologijas, veikliesiems ir kūrybingiesiems – kurti ir projektuoti paklausius, inovatyvius, įvairios paskirties gaminius, imliesiems mokslo naujovėms – domėtis mokslo ir technologijų naujovėmis, įgyti praktinių įgūdžių taikyti jas savo kūrybinėje ir profesinėje veikloje.

Suteikiama kvalifikacija Polimerų ir tekstilės technologijų bakalauras

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi studijuoti Ispanijoje, Turkijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Čekijoje, turėsi galimybę atlikti praktiką Ispanijoje, Airijoje.

Karjeros galimybės Baigęs studijas galėsi įsidarbinti technologu, konstruktoriumi ar vadybininku plastiko gaminių projektavimo, gamybos ir perdirbimo įmonėse, plėtoti savo verslą. Studentai įsidarbina ar atlieka praktiką Lietuvos ir užsienio kompanijose, pavyzdžiui, “Ortopedijos technika”, “Baltic Orthoservice”, “Danplastas”, “Fleksima”, “Komex”, “Plaskanta”, “Panevėžio Lironta”, “Petpaka”, “Lenbra”, “Pack Klaipėda”, “Centre Català del Plàstic” (Ispanija), “Protech Performance Plastics Ltd” (Airija) ir kitose.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Chemija arba fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Dizaino ir technologijų

Adresas Studentų g. 56, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

PLASTIKŲ INŽINERIJA

44


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

PRAMONINĖ BIOTECHNOLOGIJA Kodėl rinktis pramoninę biotechnologiją?

Jei domiesi biologija, mikrobiologija, biochemija, genetika, chemine technologija ir norėtum biotechnologines žinias pritaikyti pramonėje, ši specialybė Tau. Studijuodamas pramoninę biotechnologiją sužinosi šiuolaikines naujas technologijas ir jų pritaikymą biotechnologinės pramonės srityse – maisto, farmacijos, žemės ūkio, energetikos ir kitose.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

45

Studijos ir praktika užsienyje

Studijuodamas įgysi molekulinės biologijos, biochemijos, mikrobiologijos, biotechnologijos, bioinformatikos, genų inžinerijos, baltymų išskyrimo ir gryninimo technologijų, biotechnologijos įmonių įrenginių, biotechnologinių procesų modeliavimo, optimizavimo ir valdymo žinių. Teorines žinias įtvirtinsi atlikdamas profesinę praktiką didžiausiose Lietuvos biotechnologijos įmonėse.

Suteikiama kvalifikacija Biotechnologijos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Švediją, Daniją, Austriją, Suomiją, Vokietiją.

Karjeros galimybės Baigęs studijas galėsi dirbti įvairiose biotechnologijos, biochemijos mokslo įstaigose, maisto, žemės ūkio, farmacijos, bioenergetikos pramonės įmonėse.

Įmonėje esu atsakingas už augalų mitybinių terpių gamybą. KTU įgytos žinios bei įgūdžiai padeda išspręsti gamyboje iškylančias problemas, o daugybė laboratorijose praleistų valandų ir dėstytojų pastangos padėjo išsiugdyti savybes, kurios itin vertinamos mano darbe. Studentams, pasirinkusiems pramoninės biotechnologijos specialybę, patariu neabejoti ir stengtis tapti kuo geresniais specialistais, juk tai palyginti jaunas, daug galimybių teikiantis mokslas. Justinas Dauknys UAB „Euromediena“ tyrėjas

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Chemija 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Cheminės technologijos

Adresas Radvilėnų pl. 19, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis robotiką?

Egidijus Vileišis UAB „Profibus“ direktorius, „Yaskawa Motoman“ robotikos padalinio atstovas Lietuvoje

Robotika – tai mokslas apie robotus ir išmaniąją techniką, kuri jau dabar iš pagrindų keičia žmonijos veidą. Šiandien robotai vis dažniau naudojami kasdieniame gyvenime ir jau nebėra srities, kur nebūtų bandomi ar naudojami mobilieji robotai. Dabar namuose turime kompiuterius, rytoj turėsime robotus. Pasirinkęs robotiką, Tu tapsi šio kūrybinio proceso dalimi. Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

Tai nauja ir vienintelė Lietuvoje universitetinė tokios krypties studijų programa. KTU Elektros ir valdymo inžinerijos fakultete (Kaune) moksliniai robotikos darbai atliekami jau seniai, dėstytojai stažuojasi užsienio (Europos ir JAV) universitetuose, įkurtos ar atnaujintos reikalingos laboratorijos, todėl studijų kokybė yra aukšta. KTU Panevėžio instituto Technologijų fakultete veikia vienintelė Lietuvoje pramoninių robotų laboratorija, kurioje studentai mokosi dirbti su garsiausių firmų (ABB, “Fanuc”, “Motoman”, “Yamaha” ir “Toshiba”) robotais. Šiose kūrybinėse erdvėse studentai kuria mobiliuosius robotus, jų valdymo, kompiuterinės regos sistemas, bendradarbiauja su dėstytojais, vykdančiais pramonės užsakymus ir mokslinius projektus, patys dalyvauja tarptautinėse robotų varžybose.

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Suteikiama kvalifikacija Robotikos ir kibernetikos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti į pasirinktą Europos Sąjungos valstybę.

Karjeros galimybės Baigęs studijas galėsi dirbti robotus ar robotų sistemas eksploatuojančiose, gaminančiose ir kuriančiose kompanijose, visur, kur gamybos, technologinei ir mokslo plėtrai reikalingi robotikos specialistai, turintys žinių apie robotų kūrimą, konstravimą ir eksploatavimą. Tavęs laukia įvairiausio profilio įmonės, paslaugų, aptarnavimo, medicinos ir kitos sritys, kuriose naudojama išmanioji technika.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Elektros ir valdymo inžinerijos

Adresas Studentų g. 48, Kaunas

Panevėžio instituto Technologijų

S. Daukanto g. 12, Panevėžys

© Kauno technologijos universitetas 2013

Įmonės, kurios savo technologiniuose procesuose nesinaudoja robotų „paslaugomis“, tampa nekonkurencingos ES rinkose. Tai jau ne kartą įrodyta, todėl stambūs, ir ne tik tokie, gamybiniai procesai be robotų sunkiai įsivaizduojami.

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

ROBOTIKA

46


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

ŠILUMOS ENERGETIKA IR TECHNOLOGIJOS Kodėl rinktis šilumos energetiką ir technologijas?

Tai išskirtinė energijos inžinerijos krypties bakalauro studijų programa, kadangi šiandien ypač aktualūs šilumos energijos gamybos ir vartojimo efektyvumo klausimai. Šios srities specialistai yra būtini visų pramonės šakų įmonėse, kur naudojami šiluminiai įrenginiai ir technologijos. Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

© Kauno technologijos universitetas 2013

Pagrindiniai privalumai: ilgaamžės tradicijos ir patirtis – studijas kuruojanti Šilumos ir atomo energetikos katedra gyvuoja nuo 1922 m., aukšta dėstytojų kvalifikacija, platus studijų turinio spektras – nuo buitinių šiluminių įrenginių iki pramoninių sistemų, didelis dėmesys atsinaujinantiems šiluminės energijos šaltiniams.

47

Papildomos galimybės Specializacijos: naftos, dujų ir biokuro inžinerija; šaldymo inžinerija; šilumos energetika. Jei norėsi gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: ekonomika, vadyba, marketingas.

Suteikiama kvalifikacija Energijos inžinerijos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į įvairias Europos šalis.

Karjeros galimybės Šilumos energetikos ir technologijų studijų absolventai dirba “Kauno energija”, “Klaipėdos energija” ir kitų savivaldybių šilumos tiekimo įmonėse, “Lietuvos energija”, “Lietuvos dujos”, įmonių grupėje “Dalkia”, “Snaigė” ir kitur.

Kai 2002 m. baigiau šilumos energetikos studijas, teko dirbti įvairiuose projektuose, vėliau su bendramoksliais nusprendėme pradėti gaminti lietuviškus produktus, skirtus šilumos gamybai. Mes susiduriame su daugybe iššūkių, tačiau džiaugiamės, kad universitete įgytas žinias galime panaudoti praktikoje ir kurdami darbo vietas bei mokėdami mokesčius duoti grąžą valstybei. Virginijus Ramanauskas UAB „Enerstena“ generalinis direktorius

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Mechanikos ir mechatronikos

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Adresas Kęstučio g. 27, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis sporto inžineriją?

Kodėl studijuoti KTU? Ši programa yra vienintelė šalyje, sukurta ir vykdoma bendradarbiaujant su Lietuvos sporto universitetu. Todėl turėsite galimybę naudotis ne tik KTU, bet ir LSU laboratorijomis bei sporto baze.

Deividas Šatikas UAB „Baltic Orthoservice“ darbuotojas

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti į Didžiąją Britaniją, Daniją, Prancūziją, Vokietiją, Italiją, Ispaniją, Portugaliją ir kitas šalis.

Karjeros galimybės Sporto inžinerijos absolventai gali dirbti visose įmonėse ir organizacijose, kurioms reikalingi mechanikos inžinerijos specialistai. Įgytos specialiosios žinios bus papildomas privalumas įsidarbinti ten, kur kuriamos, gaminamos ir naudojamos techninės sporto priemonės ir neįgaliųjų, laisvalaikio įranga, taip pat sporto klubuose ir neįgaliųjų sporto organizacijose: “Baltec CNC Technologies”, “Baltic Orthoservice” ir kt. Galėsi kurti ir tirti netradicines technines sporto priemones bei laisvalaikio įrangą ir kitus inžinerinius gaminius.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Suteikiama kvalifikacija Biomechanikos inžinerijos bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Mechanikos ir mechatronikos

Adresas Kęstučio g. 27, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Esu labai patenkintas, kad inžinieriumi tapau atlikęs su mano pomėgiu – futbolu – susijusius baigiamuosius bakalauro ir magistro darbus, kuriuose suprojektavau ir tobulinau futbolininko antblauzdį dažnai pasitaikančioms traumoms išvengti. Šiais darbais pelniau vardinę Kalifornijos universiteto profesoriaus E. K. Jarašūno stipendiją. Šiuo metu dirbu įdomų darbą prestižinėje ortopedinės technikos įmonėje ir gilinu žinias KTU doktorantūros studijose.

Jei nori tapti ne tik klasikinės, bet ir gyvų organizmų mechanikos specialistu, išmokti konstruoti ir diegti sporto, laisvalaikio praleidimo, neįgaliųjų prarastų funkcijų kompensavimo įrenginius, padėti sportininkams siekti ir fiksuoti jų treniruočių ir varžybų rezultatus, taip pat spręsti įvairiausius sistemos “žmogusmašina” inžinerinius uždavinius, verta rinktis šią studijų programą.

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

SPORTO INŽINERIJA

48


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

STATYBOS INŽINERIJA Kodėl rinktis statybos inžineriją?

Statyba yra viena iš seniausių ir reikalingiausių žmonijos istorijoje specialybių, turinčių ilgaamžes tradicijas. Statybos inžinerija – tai statybos, statybinių medžiagų ir gaminių gamybos procesų priežiūra ir valdymas, praktinis statybos ir kitų su ja susijusių sričių inžinerinio darbo uždavinių sprendimas. Išmanyti šiuolaikinės statybos tendencijas, gebėti jas atpažinti, vertinti ir suprasti jų socialines, kultūrines, technologines ir kitas priežastis, suvokti darniosios plėtros idėjų svarbą – tai perspektyvios karjeros pagrindas.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

49

Studijos ir praktika užsienyje

Tapti specialistu būsi rengiamas naujausia įranga aprūpintose laboratorijose, būsi skatinamas veikti savarankiškai, kurti ir diegti naujoves, čia įgyvendinsi savo svajones. Statybos inžinieriaus veiklą pažinsi ne tik organizuojamų ekskursijų į statybos objektus metu, bet ir atlikdamas profesinę praktiką konkrečioje įmonėje.

Papildomos galimybės Gali pasirinkti mokytis šią studijų programą Kaune arba Panevėžyje.

Suteikiama kvalifikacija Statybos inžinerijos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į įvairius Europos universitetus. ERASMUS mainų programa suteikia galimybę atlikti praktiką užsienio įmonėse, mokymo centruose, mokslinių tyrimų centruose bei kitose organizacijose.

Studijuodamas žmogus išmoksta ne tik tam tikro „amato“, bet ir išlavina gebėjimą bendrauti su žmonėmis, kuris labai praverčia profesinėje veikloje. Mokslas duoda pamatus, o visa kita priklauso nuo asmeninių savybių – darbštumo, užsispyrimo, noro siekti žinių, judėti į priekį ir, be abejo, trupučio sėkmės.

Karjeros galimybės Baigęs studijas galėsi dirbti specialistu, statybos vadovu konsultavimo, projektavimo, statybos ir statybos pramonės įmonėse, ekspertu ir inžinieriumi statybos priežiūros bei valstybinės statybos kontrolės įstaigose, bankuose, draudimo įstaigose, nekilnojamojo turto agentūrose, tyrėju mokslo tyrimo institutuose ir universitetuose.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Statybos ir architektūros

Adresas Studentų g. 48, Kaunas

Panevėžio instituto Technologijų

S. Daukanto g. 12, Panevėžys

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Mantas Raišys UAB „Immo-Invest“ direktorius


Kodėl rinktis statybų technologijas?

Giedrius Žirgulis Norvegijos mokslų ir technologijų universiteto doktorantas

Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

Dabartinė KTU Statybos ir architektūros fakulteto bei KTU Panevėžio instituto Technologijų fakulteto struktūra visiškai pritaikyta statybų technologijų pirmosios pakopos studijų programai vykdyti, o turima fakultetų pedagoginio personalo patirtis, nuolat atnaujinama specializuota laboratorinė įranga bei glaudus bendradarbiavimas su statybų technologijų specialistais praktikais sudaro sąlygas sėkmingai ir kokybiškai vykdyti statybų technologijų studijų programą.

Papildomos galimybės

www.ktu.lt/ studijos

Suteikiama kvalifikacija Statybos inžinerijos bakalauras

Karjeros galimybės Galėsi dirbti statybos ir statybos projektų vadovu, statybos darbų vykdytoju, statybos technologinių, organizacinių bei ekonominių projektų dalies vadovu, statybos produktų gamybos įmonių vadovu, statybos produktų gamybos technologu, statybinių medžiagų gamybos technologinių procesų žinovu, gaminių kokybę kontroliuojančiu darbuotoju bei gebėsi kurti ir plėtoti savarankišką statybos verslą.

Konkursinio balo dedamosios

Gali pasirinkti mokytis šią studijų programą Kaune arba Panevėžyje. Plačiau apie studijų programą

Fakultetai bendradarbiauja su įvairių šalių universitetais. Studijų metu galėsi dalyvauti ERASMUS studijų mainų programoje ir išvykti studijuoti į užsienio šalis, atlikti ten profesinę praktiką.

Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Statybos ir architektūros

Adresas Studentų g. 48, Kaunas

Panevėžio instituto Technologijų

S. Daukanto g. 12, Panevėžys

© Kauno technologijos universitetas 2013

Žinios, kurias gavau KTU, man iki šiol tarnauja kaip pagrindas įgyjant naują patirtį. Baigęs bakalauro studijas toliau tęsiau studijas magistrantūroje ir kartu dirbau inžinieriumi technologu. Vėliau persikėliau į betono tyrimų ir technologijų vystymo laboratoriją, esančią Suomijoje. Sulaukiau pasiūlymo ir šiuo metu studijuoju doktorantūroje universitete Norvegijoje.

Apie statybų technologijų specialistų poreikį statinių statybos ir statybos produktų gamybos srityje byloja užsienio šalių investicijos į statybos sektorių, kurios per pastaruosius penkerius metus sudarė 2,36 mlrd. Lt. Kartu su investicijomis iš užsienio į Lietuvą atkeliauja pažangiosios ir naujos statinių statybos bei statybos produktų gamybos technologijos, kurioms įdiegti mūsų šalyje reikalingi statybų technologijų specialistai.

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

STATYBŲ TECHNOLOGIJOS

50


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

TEKSTILĖS INŽINERIJA Kodėl rinktis tekstilės inžineriją?

Tekstilė – tai perspektyvi, sparčiai besivystanti sritis, apimanti šiuolaikines technologijas ir mokslą. Šios srities plėtotė glaudžiai susijusi su įvairiomis pramonės ir mokslo sritimis, medicina ir sveikatos apsauga, sausumos, vandens ir oro transportu, informacinėmis technologijomis, naujausiais mokslo pasiekimais, grįstais naujų aprangos medžiagų kūrimu. Beveik 90 proc. visų Lietuvoje pagaminamų tekstilės medžiagų parduodama Vakarų Europos šalyse.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

51

Tai vienintelės studijos Lietuvoje, kuriose įgysi žinių apie tekstilės inžinerijoje naudojamas medžiagas ir jų savybes, tekstilės medžiagų ir gaminių gamybos technologijas, projektavimo metodus, technologinius procesus ir jų valdymą. Šiuo metu Lietuvos tekstilės pramonė sparčiai auga (15 proc. kasmet), todėl jai reikia aktyvių, inovatyvių, idėjų nestokojančių specialistų. Mūsų absolventai sėkmingai dirba, užima aukštas vadovų pareigas.

Suteikiama kvalifikacija Polimerų ir tekstilės technologijų bakalauras

Studijos ir praktika užsienyje Studentams sudaromos sąlygos dalyvauti studijų mainų programose užsienio universitetuose, atlikti praktiką kitų šalių tekstilės įmonėse. Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Belgiją, Vokietiją, Prancūziją, Italiją, Ispaniją ir kitas Europos Sąjungos šalis.

KTU vykdomam tekstilės specialistų rengimui asociacija taria pagiriamąjį žodį – šią pramonės sritį papildo gerai specialybę išmanantys absolventai. Pagrindinė problema ta, kad jų rengiama per mažai. Linas Lasiauskas Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos LATIA prezidentas

Karjeros galimybės Tekstilės inžinerijos studijų absolventai dirba įvairiose Lietuvos įmonėse, pavyzdžiui, “Klasikinė tekstilė”, “Vegateksa”, “Liteksas”, “Gija”, “Audėjas”, “Lietlinen”, “Linas”, “Camira Fabrics”, “Vernitas”, “Plungės tekstilė” ir kitose tekstilės įmonėse.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Chemija arba fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Dizaino ir technologijų

Adresas Studentų g. 56, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis telekomunikacijas?

Kiekvieno iš mūsų gyvenimas glaudžiai susijęs su telekomunikacijomis: su artimaisiais ir pažįstamais susisiekiame telefonu, laisvalaikį leidžiame interneto platybėse, pasaulio naujienas išvystame televizijos transliacijų metu. Naujausios telekomunikacijų technologijos suteikia galimybę perduoti bet kokią informaciją, o telekomunikacijų specialistai užtikrina, kad ši informacija saugiai pasiektų net pačius tolimiausius pasaulio kampelius, todėl šie specialistai yra labai paklausūs darbo rinkoje. Kodėl studijuoti KTU?

Hicham Ibrahim Libanietis, UAB „KH sprendimai“ generalinis direktorius Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Studijos ir praktika užsienyje

KTU telekomunikacijų specialistams atviros moderniausios ir inovatyviausios telekomunikacijų srities laboratorijos. Būsimų studentų čia laukia profesionalūs dėstytojai ir praktika didžiausiose šalies įmonėse bei mokslo slėniuose, alternatyvių studijų modulių studijų programoje pasirinkimas pagal individualius poreikius, dalinės studijos ir praktika užsienyje.

Papildomos galimybės Specializacijos: belaidžio ryšio technologijos; optinio ryšio technologijos.

Suteikiama kvalifikacija Telekomunikacijų inžinerijos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Bulgariją, Švediją, Norvegiją, Ispaniją, Didžiąją Britaniją, Daniją ar Graikiją. KTU glaudžiai bendradarbiauja su užsienio įmonėmis, todėl studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės Baigusieji šią studijų programą tampa gerais telekomunikacijų technologijų specialistais, telekomunikacijų verslo organizatoriais. Karjeros galima siekti Lietuvos ir užsienio telekomunikacijų bendrovėse (pavyzdžiui, “TEO LT”, “Omnitel”, “Bitė”, “Tele2”, “Ericsson”, “Nokia” ir kitose), dirbti projektų vadovu, projektuotoju ar specialistu, vykdyti mokslinius tyrimus, projektuoti ir eksploatuoti modernius fiksuotojo ir judriojo ryšio tinklus, kurti naujas telekomunikacijų paslaugas.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Fizika 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Užsienio kalba 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Telekomunikacijų ir elektronikos

Adresas Studentų g. 50, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

KTU man suteikė reikiamų žinių, kurios naudingos darbinėje veikloje telekomunikacijų srityje. Liko geriausi įspūdžiai iš studijų laikų, nes bendravimas su telekomunikacijų katedros dėstytojais buvo produktyvus, labai naudingas ir kartu labai žmogiškas. Kaip atvykusiam iš svetur jaunam studentui studijos Telekomunikacijų katedroje padėjo įgyti gyvenimiškos patirties. Esu dėkingas kiekvienam Dėstytojui už tai, ką aš šiuo metu turiu ir koks esu.

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

TELEKOMUNIKACIJOS

52


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

TRANSPORTO ELEKTRONIKA Kodėl rinktis transporto elektroniką?

Greitį, saugumą, ekologiškumą, komfortabilumą, ekonomiškumą ir kitas savybes transporte lemia elektronika. Šiuolaikinis transportas – nuo automobilio iki sudėtingos išmanios didmiesčio transporto valdymo sistemos – neįsivaizduojamas be elektronikos. Važiuojam į ateitį!? Prisijunk ir Tu!

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

53

Studijuodamas gilinsiesi į automobilių ir elektromobilių elektronines sistemas, jų eksploataciją, transporto jutiklius, valdiklius, transporto energijos šaltinius, mokysiesi dirbti su testavimo ir diagnostikos priemonėmis, kursi ir projektuosi transporto srautų valdymo ir automobilių statymo sistemas, elektronines logistikos sistemas ir tinklus.

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Daniją, Suomiją, Vokietiją, Švediją, Didžiąją Britaniją, Ispaniją, Islandiją, Prancūziją, Bulgariją, Graikiją ir kitas šalis, su kurių universitetais yra pasirašytos sutartys.

Karjeros galimybės Baigęs studijas galėsi dirbti ekspertu, inžinieriumi, projektų vadovu, transporto technologijų organizavimo ir valdymo, techninės priežiūros ir eksploatacijos specialistu, dalyvauti transporto priemonių bei sistemų kūrimo ir modernizavimo projektuose. Transporto elektronikos absolventai dirba įmonėse “Accel Elektronika”, “Robert Bosch”, “Lietuvos geležinkeliai”, “Kautra”, “Aviabaltika”, “Kauno autobusai”, “Arevita” ir kitose.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Suteikiama kvalifikacija Elektronikos inžinerijos bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Telekomunikacijų ir elektronikos

Adresas Studentų g. 50, Kaunas

Projektuodami ir gamindami autotransporte naudojamus įvairius jutiklius ir elektroninių sistemų mazgus, pastebime gilesnes žinias automobilių elektronikos srityje turinčių šios srities specialistų trūkumą. Inovatyvi transporto elektronikos studijų programa užpildo potencialias spragas rengiant šios srities specialistus. Darius Belazaras UAB „Accel Elektronika“ mokslinių tyrimų ir plėtros skyriaus vadovas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis transporto priemonių inžineriją?

Jei domiesi kūrybine inžinerine veikla, su transporto priemonių ir jų sistemų projektavimu ir technine priežiūra susijusi specialybė – kaip tik Tau. Studijuodamas sužinosi, kokie yra jėgos agregatai automobiliuose ir riedmenyse, perprasi jų veikimo bei eksploatavimo ypatumus, susipažinsi su transporto priemonių gamybos ypatumais ir techninio modernizavimo metodika. Transporto sektorius yra vienas iš svarbiausių šalies ūkio sektorių. Kodėl studijuoti KTU?

Mindaugas Stonkus „Ford Motor Company“ (Vokietija) inžinierius

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Studijos ir praktika užsienyje

Studijuoti transporto priemonių inžineriją verta todėl, kad Tavęs laukia įdomios studijos ir laisvalaikis, mokslas moderniose laboratorijose, galimybė dalyvauti bendruose projektuose su Lietuvos ir užsienio partneriais.

Papildomos galimybės Gali pasirinkti mokytis šią studijų programą Kaune arba Panevėžyje.

Suteikiama kvalifikacija Sausumos transporto inžinerijos bakalauras

Studentams pagal ERASMUS studijų mainų programą galima išvykti studijuoti į įvairius Europos universitetus.

Karjeros galimybės Baigęs studijas turėsi galimybę dirbti transporto priemonių projektavimo, gamybos ir remonto įmonėse, įvairiose automobilių bei geležinkelio įmonėse, dalyvauti jų gamybos ir atnaujinimo projektuose, o pratęsus studijas magistrantūroje, siekti karjeros transporto sritį kuruojančiose valstybinėse institucijose.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Mechanikos ir mechatronikos

Adresas Kęstučio g. 27, Kaunas

Panevėžio instituto Technologijų

S. Daukanto g. 12, Panevėžys

© Kauno technologijos universitetas 2013

Užsiimti sėkminga inžinerine veikla užsienio kapitalo įmonėje leidžia studijų metu KTU įgytos teorinės žinios bei galimybė jas realizuoti praktikoje – teko dalyvauti KTU eksperimentinio hibridinio automobilio modernizavimo projekte.

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

TRANSPORTO PRIEMONIŲ INŽINERIJA

54


TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

URBANISTINĖ INŽINERIJA (nauja*) “ – į programą bus priimama tuomet, kai ją patvirtins Studijų kokybės vertinimo centras.

Kodėl rinktis urbanistinę inžineriją?

Urbanistinės inžinerijos specialistai padeda spręsti gyvenamo būsto ir kitas socialines problemas, plėtoti miestų ir kaimų infrastruktūrą. Absolventai gali kritiškai stebėti, analizuoti ir vertinti miestų problemas, geba planuoti ir projektuoti miestų inžinerinę infrastruktūrą, derinti susisiekimo ir inžinerinių tinklų įrengimą gyvenamosiose, pramonės ir kitose teritorijose, rengti teritorijų planavimo dokumentus bei investicinius projektus.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

55

Studijų procese, taikant įvairius studijų metodus, studentai įgyja reikalingų dalykinių žinių ir praktinių gebėjimų, sugeba savarankiškai parengti teritorijų planavimo projektus ir teisinius dokumentus, apibendrinti ir analizuoti urbanizuotų teritorijų problemas ir rasti jų sprendimų būdus. Urbanistikos inžinieriaus veiklą jie pažįsta ne tik iš organizuojamų ekskursijų į naujai urbanizuojamas ar rekonstruojamas teritorijas, bet ir atlikdami profesinę praktiką konkrečioje įmonėje.

Suteikiama kvalifikacija Urbanistinės inžinerijos bakalauras

Studijos ir praktika užsienyje Statybos ir architektūros fakultetas yra pasirašęs ERASMUS bendradarbiavimo sutartis su 34 Europos Sąjungos šalių universitetais. Studijų metu galėsi dalyvauti studentų mainų programoje ir išvykti studijuoti į kitą ES šalies ar Turkijos universitetą. Taip pat turėsi galimybę ES šalyse atlikti profesinę praktiką, fakultete klausytis paskaitų anglų kalba kartu su studentais iš užsienio.

Lietuvos projektavimo įmonėms trūksta specialistų, turinčių žinių apie miestų planavimo aspektus bei inžinerines sistemas, kurie Karjeros galimybės galėtų padėti suvaldyti stichinę urbanistinę plėtrą ir teisingai vertinti miestų problePagrindiniai sektoriai, susiję su urbanistinės inžinerijos bakalaurų poreikiu, yra miestų užstatymo planavimo, bendrųjų, specialiųjų ir detaliųjų planų mas. Šios programos studijos yra reikarengimo, teritorijų inžinerinių tinklų įrengimo projektavimo, transporto srautų lingos ir būtinos ugdant naują statybos ir jo poveikio aplinkai modeliavimo sektoriai. Galėsi dirbti specialistu projekinžinierių kartą, kuri sugebės kūrybiškai tavimo darbus atliekančiose kompanijose, savivaldybių įmonėse ir statybos mąstyti ir spręsti urbanistines projektų valdymo organizacijose, bankuose, draudimo įstaigose, nekilnojamoproblemas. jo turto agentūrose, tyrėju mokslo tyrimo institutuose ir universitetuose.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Regina Remeikienė UAB Konstruktorių cecho direktorė

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Statybos ir architektūros

Adresas Studentų g. 48, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis žiniasklaidos inžineriją?

Spauda, reklama, elektroninė ir internetinė erdvė bei jų dizainas yra neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalis. Naudodamasis naujausiomis žiniasklaidos technologijomis ir kurdamas estetinį vaizdą galėsi daryti pasaulį gražesnį, tokį, kokį jį pats įsivaizduoji. Kodėl studijuoti KTU?

Arūnas Akstinas Bendrovės „Aurika“ direktorius

Studijos ir praktika užsienyje

Tai studijų programa, kurioje gilinsiesi į poligrafijos, elektroninės leidybos, reklamos technologijas, vykdysi realius projektus dirbdamas mechatroninėmis, grafinių medijų leidybos ir reklamos sistemomis, skaitmeninės spaudos technologijomis. Mokysiesi tinkamai sukurti leidinio, pakuotės ar kito poligrafijos ar elektroninio gaminio dizainą, parinkti įrangą bei medžiagas kūrybiniam sprendimui įgyvendinti.

Papildomos galimybės Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: marketingas, vadyba, ekonomika.

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Suteikiama kvalifikacija Spaudos inžinerijos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Airiją, Slovėniją, Prancūziją ar Vokietiją. Universitetas glaudžiai bendradarbiauja su užsienio šalių (Didžiosios Britanijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Nyderlandų) įmonėmis, todėl studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės Baigęs studijas galėsi rinktis vieną iš maždaug 2000 Lietuvos įmonių savo idėjoms realizuoti – spaustuvę, leidyklą, laikraščio ar žurnalo redakciją, reklamos agentūrą, pakavimo technologijų ar kitą įmonę.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės - 4 metai Ištęstinės - 6 metai

Fizika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Dizaino ir technologijų

Adresas Studentų g. 56, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Labiausiai trūksta aukštąsias technologijas išmanančių spaudos technologų ir spaudos elektroninio paruošimo specialistų, kurie be techninio redagavimo įgūdžių puikiai suvoktų ir spaudos technologijas bei grafinių medijų subtilybes. Taip pat jaučiamas marketingo specialistų, išmanančių spaudos technologijas bei verslo specifiką, stygius.

TECHNOLOGIJOS MOKSLAI

ŽINIASKLAIDOS INŽINERIJA

56


FIZINIAI MOKSLAI

INFORMACINĖS SISTEMOS Kodėl rinktis informacines sistemas?

Verslo ir informacinių sistemų analitikų, projektuotojų, programuotojų ir projektų vadovų paklausa Lietuvoje ir užsienyje yra didžiulė. Todėl šios studijos Tau užtikrins puikias galimybes rasti gerai apmokamą, įdomų, Tavo specialybės vertą darbą. Studijuodamas ne tik susipažinsi su įvairiomis technologijomis, bet ir ugdysi sisteminį, analitinį mastymą.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

57

Studijos ir praktika užsienyje

Ši studijų programa buvo parengta ir yra nuolat tobulinama, atsižvelgiant į gerąsias pasaulines praktikas bei Lietuvos IT sektoriuje dirbančių verslo įmonių atsiliepimus ir konkrečius poreikius. Ilgametis sėkmingas bendradarbiavimas su Lietuvos IT verslo įmonėmis padėjo mums susikurti gerą vardą – Tavo būsimieji darbdaviai mumis pasitiki. Šią KTU studijų programą baigę specialistai laukiami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse.

Papildomos galimybės Studijuodamas galėsi pasirinkti vieną iš dviejų specializacijų: interneto informacinės sistemos ir duomenų bazių programavimas; informacinių sistemų projektavimas ir projektų valdymas.

Suteikiama kvalifikacija Informacijos sistemų bakalauras

KTU Informatikos fakultete dėstytojai yra šiuolaikiški, mokantys prikaustyti dėmesį. Jų paskaitose įgyjamos informacinių sistemų srities žinios, kurios būtinos žengiant karjeros keliu. Evaldas Naudžiūnas

Studentai praktiką atlieka ne tik Lietuvos įmoAbsolventas, šiuo metu nėse, bet ir už jos ribų: praktikos įgyti išvyksta į dirbantis įmonėje „Hilti“ Lichtenšteine įsikūrusią pasaulinio garso statybos Lichtenšteine technologijų įmonę “Hilti”, stažuojasi Prancūzijoje savo būstinę turinčioje įmonėje “ST Ericsson”. Pagal ERASMUS studijų mainų programą studentai išvyksta į Austrijos, Danijos, Suomijos, Švedijos, Ispanijos, Vokietijos ir kitų Europos šalių universitetus.

Karjeros galimybės Absolventai dirba tokiose įmonėse kaip “Affecto”, ATEA, “Būtenta”, “CSC Baltic”, “Microsoft”, LESTO, “No Magic Europe”, Registrų centras, “Sekasoft”, “Senukai”.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Užsienio kalba 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės - 4 metai Ištęstinės - 6 metai

Informacinės technologijos 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Fakultetas Informatikos

Adresas Studentų g. 50, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis informatiką?

Egidijus Bartušis UAB „Baltic Car Equipment“ tarptautinių projektų vadovas

Jeigu Tave domina kompiuterių techninės ir programinės įrangos naujovės, nori sužinoti, kaip yra projektuojamos ir diegiamos įvairios debesų kompiuterijos, interneto bei multimedijos sistemos, ši specialybė kaip tik Tau. Studijuodamas informatiką sužinosi, kaip atlikti kompiuterinės grafikos darbus, projektuoti kompiuterių tinklus ar internetines sistemas. Išmoksi šias sistemas diegti duomenų centruose. Kodėl studijuoti KTU? KTU yra viena iš seniausių informatikos specialistų kalvių Lietuvoje. Čia informatikos studijos buvo ir yra orientuotos į naujausių informatikos pasiekimų praktinį taikymą. Darbdaviai gerai vertina ir laukia KTU informatikos specialybės absolventų.

Papildomos galimybės Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis gretutinių studijų matematikos krypties dalykus.

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Suteikiama kvalifikacija Informacijos sistemų bakalauras

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Švediją, Suomiją, Daniją, Vokietiją, Austriją, Ispaniją, Prancūziją, Bulgariją arba Turkiją. Taip pat turėsi galimybę atlikti praktiką užsienyje. Universiteto studentai praktikavosi “Ammado Internet Services Limited” įmonėje Airijoje, “Backys Software” įmonėje Danijoje, “Bella Studios” įmonėje Graikijoje, Linčiopingo universitete Švedijoje, stažavosi “STMicroelectronics” Prancūzijoje ir “Deutsche Bank” Vokietijoje.

Karjeros galimybės Lietuvoje ir užsienyje yra didelis informatikos specialistų poreikis. Baigę šias studijas jauni bakalaurai dažnai kuria savo verslą, dirba informacines paslaugas kuriančiose ir teikiančiose įmonėse, dalyvauja įvairiuose infrastruktūros vystymo projektuose Lietuvoje ir užsienyje.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Užsienio kalba 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Informacinės technologijos 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Fakultetas Informatikos

Adresas Studentų g. 50, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Man studijos suteikė ne tik žinių, bet ir tarptautinės praktikos. Pagal ERASMUS mainų programą gilinau žinias Vokietijos Darmštadto aukštojoje technikos mokykloje, atlikau praktiką „Barclays“ technologijų centre. Net ir baigęs studijas glaudžiai bendrauju su fakulteto dėstytojais.

FIZINIAI MOKSLAI

INFORMATIKA

58


FIZINIAI MOKSLAI

PROGRAMŲ SISTEMOS Kodėl rinktis programų sistemas?

Išmokti programuoti gali kiekvienas, labai gerai – tik programų sistemų studentas! Jeigu esi gabus ir nori išmokti kurti patikimas ir naudingas programas paprastiesiems ar planšetiniams kompiuteriams, mobiliesiems telefonams ir kitiems įrenginiams, jeigu vilioja taikomosios interneto programos, žaidimų ir robotų programavimas, – ši specialybė skirta Tau!

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

59

Studijos ir praktika užsienyje

Universitetas glaudžiai bendradarbiauja su stambiomis, įvairias programas kuriančiomis įmonėmis, o tai užtikrina aktualių šiuolaikinių dalykų mokymą. Studentai daug bendrauja su praktikais, IT bendrovių atstovai veda paskaitas ir praktinius užsiėmimus, skiria paramą laboratorijų įrengimui, kviečia studentus atlikti praktiką įmonėse. Akademinė aplinka bei Inovacijų ir verslo centro Jaunojo verslo vystymo skyrius “Startup Space” skatina burtis žmones ir pradėti savo verslą dar studijų metais.

Suteikiama kvalifikacija Programų sistemų bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Švediją, Suomiją, Daniją, Vokietiją, Austriją, Ispaniją, Prancūziją, Bulgariją arba Turkiją. KTU Informatikos fakulteto Programų inžinerijos katedra glaudžiai bendradarbiauja su įmonėmis ir mokslo centrais užsienyje (pvz.: FESTO, “DevBridge”, “Nortal”), todėl studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Karjeros galimybės

Bakalauro studijų metu įgijau ganėtinai daug techninių žinių apie programavimo kalbas ir technologijas. Magistrantūros studijų – programų sistemų inžinerijos – metu sužinojau daugiau apie programų kūrimo procesus, visa tai išmokau pritaikyti praktikoje. Šiuo metu mūsų įmonėje dirba 8 KTU programų sistemų inžinerijos magistrantai ir magistrai. Justinas Prelgauskas UAB „SoftDent“ vyresnysis programuotojas / projektų vadovas

Absolventai dirba tokiose įmonėse kaip “Callcredit Group”, FESTO, “DevBridge”, ATEA, “Alna”, “Microsoft”, “Baltijos programinė įranga”, “Adform”, IBM, “Telesoft”, “Omnitel” ir kitose. Šios srities specialistų atlyginimai dažniausiai yra aukštesni nei vidutiniai.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Užsienio kalba 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Informacinės technologijos 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Fakultetas Informatikos

Adresas Studentų g. 50, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis taikomąją chemiją?

Sandra Gustaitė UAB „Aconitum“ chemikėanalitikė

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

Ši studijų programa skiriasi nuo kitų universitetų chemijos krypties programų tuo, kad be fundamentinių chemijos dalykų ją sudaro mokslai, tiriantys reakcijas ir procesus biologinėse sistemose. Be to, studentams perteikiami chemijos inžinerijos pagrindai, jie susipažįsta su vaistų ir kosmetikos technologijomis bei šiuolaikinėmis medžiagomis energetikai ir elektronikai. Šiose srityse KTU Cheminės technologijos fakulteto mokslininkai yra pasiekę svarių mokslinių rezultatų. Baigiamiesiems bakalauro darbams studentams parenkamos įdomios novatoriškos temos, kurias jie tyrinėja laboratorijose, naudodamiesi modernia aparatūra.

Suteikiama kvalifikacija Chemijos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Šveicariją, Čekiją, Vokietiją, Estiją, Prancūziją, Latviją, Lenkiją ir Olandiją.

Karjeros galimybės Chemijos bakalaurai yra laukiami įvairiose chemijos analitinėse bei mokslinėse laboratorijose, gali dirbti tiriamąjį ar inžinerinį darbą chemijos pramonės, farmacijos, kosmetikos įmonėse. Lietuvoje yra nemažai institucijų, kur vykdomi tiriamieji darbai chemijos srityje. Tai dauguma Lietuvos universitetų, Maisto, Lietuvos energetikos, Tekstilės, Biotechnologijos, Biochemijos institutai, “Achemos” koncerno mokslinės laboratorijos.

Konkursinio balo dedamosios Chemija 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Cheminės technologijos

Matematika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Adresas Radvilėnų pl. 19, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

KTU įgytos žinios ir mokslinio tiriamojo darbo su šiuolaikine aparatūra patirtis man labai praverčia dirbant farmacijos įmonėje UAB „Aconitum“.

Norint suvokti mus supančią aplinką, suprasti, iš ko pagaminti kasdieniniame gyvenime naudojami daiktai, kokia vaistų, buitinės chemijos ir kosmetikos preparatų sudėtis, reikia gerai pažinti chemiją – visa, kas mus supa, o ir mes patys, esame sudaryti iš atomų ir molekulių. Šią programą kviečiame pasirinkti visus, kurie domisi chemija, mėgsta tiriamąjį darbą, yra kūrybingi ir veržlūs.

FIZINIAI MOKSLAI

TAIKOMOJI CHEMIJA

60


FIZINIAI MOKSLAI

TAIKOMOJI FIZIKA Kodėl rinktis taikomąją fiziką?

Jei esi smalsus ir domiesi mokslo bei technologinėmis naujovėmis – ši studijų programa neleis Tau nuobodžiauti. Studijų metu aiškinsiesi fizikinius makro-, mikro- ir nanopasaulio reiškinius, išmoksi juos pritaikyti kuriant naujas medžiagas ar diegiant aukštąsias technologijas.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

61

KTU taikomosios fizikos studijos yra orientuotos ne tik į teorinį, bet ir į taikomąjį pobūdį (t. y. fizikinės technologijos ir jų taikymas, ploni sluoksniai, mikro- ir nanodariniai, taikomoji optika, vakuuminės technologijos, šiuolaikiniai analizės metodai ir kt.).

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Bulgariją, Daniją, Graikiją, Prancūziją ar Slovėniją. Taip pat turėsi galimybę studijuoti užsienyje pagal įsteigtas AF CONSULT ar DAAD programos stipendijas.

KTU Fundamentaliųjų mokslų fakulteto taikomosios fizikos bakalauro studijų programa ruošia kvalifikuotus fizikinių procesų specialistus, kurie savo įgūdžius gali pritaikyti įvairiose aukštųjų technologijų įmonėse. Taikomosios fizikos studijų programos suteikia solidžius pagrindus, reikalingus toliau gilintis į fizikos mokslo paslaptis, bei paruošia absolventus pirmiesiems žingsniams mokslo pasaulyje. Dėl šių priežasčių rekomenduoju taikomosios fizikos bakalauro studijų programą visiems moksleiviams, kurie domisi fizika ir norėtų sieti savo ateitį su šios mokslo šakos taikymu pramonėje arba moksliniais tyrimais šioje srityje.

Karjeros galimybės Taikomosios fizikos absolventai dirba mokslo centruose ir tyrimo įstaigose, naudojančiose aukštąsias technologijas, įmonių padaliniuose ir laboratorijose, taikančiose šiuolaikines fizikines technologijas, medicinos įstaigose, aplinkotyros bei aplinkosaugos žinybose, radiacinės saugos, valstybės saugumo tarnybose.

Prof. Žilvinas Rinkevičius Karališkojo technologijos instituto Skaičiuojamųjų mokslų ir inžinerijos centro studijų direktorius (Švedija)

Konkursinio balo dedamosios Fizika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Suteikiama kvalifikacija Fizikos bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Matematika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Fundamentaliųjų mokslų

Adresas Studentų g. 50, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis taikomąją matematiką?

Romualdas Svitojus AB Ūkio banko Kauno filialo valdytojas

Taikomosios matematikos specialistai, naudodami įvairius matematikos teorijų skaičiavimo algoritmus, modeliavimo metodus, kompiuterius ir naujausią programinę įrangą, sprendžia praktinius ekonomikos, inžinerijos, draudimo, verslo ir kitų sričių uždavinius. Jie dalyvauja kuriant naujus gaminius, kompiuterių programinę įrangą, analizuojant įmonių veiklos duomenis, sprendžiant prognozavimo bei optimalaus valdymo uždavinius ir kita. Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

Studijų programa jau daug metų yra viena iš populiariausiųjų KTU, o 2012 m. pirmavo pagal priimtų į valstybės finansuojamas vietas studentų skaičių. Programa orientuota į matematikos taikymus įvairiose srityse, tarpdisciplinines studijas, stiprų parengimą informatikos srityje. Studentai turi didelę pasirinkimo laisvę sudaryti individualų studijų planą, galimybę rinktis iš dviejų specializacijų (verslo sistemų modeliavimas, duomenų analizė).

Papildomos galimybės Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: ekonomika, finansai, informatika, pedagogika. Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Suteikiama kvalifikacija Matematikos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Didžiąją Britaniją, Daniją, Italiją, Prancūziją, Slovėniją, Vokietiją ir kt. Galėsi išvykti į užsienio šalis pagilinti savo specialybės žinių, atlikti praktiką.

Karjeros galimybės Absolventai dirba analitikais, modeliuotojais, analitikais-programuotojais, duomenų analizės specialistais tokiose įmonėse kaip “Lietuvos draudimas”, Ūkio bankas, SEB bankas, “Kraft Foods Lietuva”, “Softera Baltic”, “Dematic Ltd.”, “Lietuvos energija”, “General Financing”, “Ernst & Young”, “Vičiūnų” įmonių grupė, Statistikos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, “Barclays Technology” centre Lietuvoje.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Užsienio kalba 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Informacinės technologijos 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Fakultetas Fundamentaliųjų mokslų

Adresas Studentų g. 50, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Visų pirma, noriu padėkoti Universiteto dėstytojams, personalui, kurie išaugina gerus studentus ir puikius darbuotojus. Visais į praktiką priimtais studentais likome patenkinti, o iš tų, kurie liko dirbti toliau, per ketverius metus niekas nepabėgo kitur, visi kopia karjeros laiptais.

FIZINIAI MOKSLAI

TAIKOMOJI MATEMATIKA

62


SOCIALINIAI MOKSLAI

APSKAITA Kodėl rinktis apskaitą?

Svajoji tapti auditoriumi, finansininku, vyriausiuoju buhalteriu, valdymo apskaitos specialistu, analitiku ar įmonių vadovu, gebančiu kvalifikuotai tvarkyti finansinę apskaitą pagal nacionalinius ar tarptautinius reikalavimus? Nori išmokti atlikti įmonės finansinės, valdymo ir mokesčių apskaitos analizes, be kurių nebūtų įmanoma priimti valdymo sprendimų? Rinkis apskaitos studijų programą.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

63

Studijos ir praktika užsienyje

KTU siūloma apskaitos programa iš esmės atitinka visame pasaulyje pirmaujančių universitetų ir verslo mokyklų, tokių kaip Harvardo ar Londono, apskaitos studijų programas. KTU absolventai nesunkiai įsitvirtina darbo rinkoje, nes kintant verslo aplinkai bei suinteresuotų grupių požiūriui į apskaitą, didėja universitetą baigusių apskaitos specialistų, galinčių įvairiapusiškai pažvelgti į organizacijose vykstančius procesus, poreikis.

Papildomos galimybės Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: marketingas, žmonių išteklių vadyba, finansai.

Suteikiama kvalifikacija Apskaitos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą vienam arba dviem semestram galėsi išvykti studijuoti į vieną iš 52 Europos ir Azijos šalių universitetų bei atlikti praktiką užsienyje.

Studijos KTU padėjo man tobulėti, suteikė naujų įgūdžių ir profesinių žinių, išplėtė kolegų ratą. Lankstūs ir supratingi dėstytojai sudarė galimybes atlikti įdomius ir inovatyvius tyrimus, nagrinėti netradicines temas.

Karjeros galimybės Apskaitos studijų absolventai dirba tokiose įmonėse kaip “Swedbank”, Ūkio bankas, SEB bankas, “Achema”, audito įmonėse “Ernst&Young”, KPMG, “Deloitte & Touche”, “PricewaterhouseCoopers”.

Goda Kvedaravičienė IBM pardavimų valdymo analitikė Centrinei ir Rytų Europai

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Istorija 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Užsienio kalba arba biologija 0,2

Fakultetas Ekonomikos ir vadybos

Adresas Laisvės al. 55, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis ekonomiką?

Šarūnas Kraujalis Ūkio banko Tarptautinių mokėjimų departamento direktorius

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

Ekonomikos studijų programa sudaryta atsižvelgiant į verslo institucijų, bankų ir kitų socialinių partnerių poreikius. Aktyvus bendradarbiavimas ir ryšių palaikymas su verslo įmonėmis lemia, kad studentai, besigilinantys į ekonomikos studijas KTU, gauna ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių.

Papildomos galimybės Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: finansai, apskaita, žmonių išteklių vadyba, marketingas. Nepasirinkus gretutinių studijų galėsi rinktis tarptautinės ekonomikos ir prekybos, turizmo ekonomikos ar verslo ekonomikos specializaciją (studijuojantiems Kaune). Jei studijuosi Panevėžyje, galėsi rinktis projektų vadybos ar verslo administravimo gretutines studijas.

Suteikiama kvalifikacija Ekonomikos bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į vieną iš 52 Europos ir Azijos šalių universitetų bei atlikti praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės Ekonomikos studijų absolventai dirba tokiose įmonėse kaip ACME grupė, “Aprangos” grupė, ARVI, “Lytagra”, SBA koncernas, SEB bankas, “Swedbank”, Ūkio bankas, DNB bankas, “Omnitel”, TEO įmonių grupė, “Amilina”, “DanSuker Kedainiai”, “Linas Agro Group”, “KalnapilioTauro grupė”, “Schmitz Cargobull Baltic” ir kt.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Istorija 0,2 Užsienio kalba ar biologija 0,2

Fakultetas Ekonomikos ir vadybos

Adresas Laisvės al. 55, Kaunas

Panevėžio instituto Vadybos ir administravimo

Nemuno g. 33, Panevėžys

© Kauno technologijos universitetas 2013

Ekonomikos studijos KTU Ekonomikos ir vadybos fakultete man suteikė gilių žinių, būtinų norint analizuoti sudėtingus mokėjimo sistemų procesus ir duomenų struktūras, diegiant naujus tarptautinių mokėjimų produktus ir tobulinant esamus, prognozuojant ekonominius įvykius.

Šios studijos suteiks reikalingų žinių ir gebėjimų, kurie padės Tau tapti ekspertu finansų ir apskaitos srityje. Ekonomistas – žmogus, turintis gebėjimų analizuoti, prognozuoti ir vertinti verslo situaciją, šalies ar organizacijos būklę, remdamasis atliktais ekonominiais skaičiavimais. Be ekonomisto verslininkams sunku įvertinti, ar siūlomos paslaugos, naujo gaminio sukūrimas ar naujos prekės patekimas į rinką bus sėkmingas ir pelningas.

SOCIALINIAI MOKSLAI

EKONOMIKA

64


SOCIALINIAI MOKSLAI

EUROPOS STUDIJOS Kodėl rinktis Europos studijas?

Ši studijų programa skirta norintiesiems išmanyti Europoje vykstančių politinės ir ekonominės integracijos procesų tikslus, eigą ir pasekmes bei gebėti profesionaliai komunikuoti gimtąja ir keliomis užsienio kalbomis. Studijuodamas daugiau sužinosi apie ES, jos pasiekimus, vaidmenį pasaulyje, kultūrą, politiką, ekonomiką bei verslą. Darbuotojų su tokiomis kompetencijomis reikia Lietuvai ir šiuolaikinei Europai, pasižyminčiai kalbų ir kultūrų įvairove bei itin glaudžiu, niekur kitur pasaulyje nesutinkamu, valstybių politiniu ir ekonominiu bendradarbiavimu.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

65

Studijos ir praktika užsienyje

KTU Europos institute jau keturiolika metų yra vykdomos antrosios pakopos (magistrantūros) Europos integracijos studijos. Instituto darbuotojai yra sukaupę unikalią patirtį analizuojant Europoje vykstančius integracinius procesus ir perteikiant sukauptas žinias studentams. Ši patirtis yra įvertinta europiniu lygmeniu: institute veikia Europos Komisijos remiami Europos dokumentacijos bei Jean Monnet Europos kompetencijos centrai, penkiems moduliams yra suteiktas Jean Monnet kurso statusas.

Papildomos galimybės Nuo antrojo kurso rekomenduojama rinktis gretutines vertimo studijas, kurių metu yra įtvirtinamos anglų kalbos žinios, suteikiami antrosios užsienio kalbos pagrindai. Taip pat gali rinktis gretutines verslo administravimo, viešojo administravimo ar sociologijos studijas.

Suteikiama kvalifikacija Europos Sąjungos studijų bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Švediją, Vokietiją, Suomiją arba Lenkiją. Universitetas glaudžiai bendradarbiauja su ES institucijomis, todėl studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės Tavęs lauks Lietuvos ir Europos Sąjungos administracinės struktūros, tarptautinės organizacijos, regioninės ir vietos valdžios institucijos, verslo įmonės, nevyriausybinės organizacijos, žiniasklaidos priemonės bei politinės partijos.

Konkursinio balo dedamosios Istorija 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Institutas Europos

Adresas Kęstučio g. 8, Kaunas

Užsienio kalba 0,2 Matematika 0,2 Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Dabar žinau, kad čia gausiu tai, ko atėjau. Jeigu myli Europą, nori žinoti, kuo gyvena kiti Europos piliečiai, – stok čia. Nepasigailėsi! Sandra Radčenkaitė Studentė


Kodėl rinktis finansus?

Verslo įmonės, bankai, valstybinės organizacijos ar valdžios institucijos turi efektyviai planuoti ir valdyti savo finansus. Visi supranta, jog gyvenimas tik “šia diena” neleidžia jaustis saugiai niekam. Pajamų ir išlaidų prognozavimas, veiklos efektyvumo analizė, finansinės rizikos vertinimas, investavimo galimybių planavimas – tai vieni iš pagrindinių finansininko uždavinių. Gebėti šiuos uždavinius spręsti ir ugdyti finansų specialisto kompetencijas kviečiame ir Tave!

Saulius Adamauskas „Swedbank“ Stambių verslo klientų departamento projektų vadovas

Studijos ir praktika užsienyje

Kodėl studijuoti KTU? Ekonomikos vystymosi patirtis XXI amžiaus pirmajame dešimtmetyje aiškiai pademonstravo verslo ir fizinių asmenų kuriamos gerovės pažeidžiamumą bei priklausomumą nuo finansų srityje vykstančių procesų. KTU finansų programa yra viena pirmųjų Lietuvoje įregistruotų 2010 m. programų, suteikiančių finansų bakalauro laipsnį. Ši programa 2012 m. buvo teigiamai įvertinta tarptautinio išorinio vertinimo ekspertų grupės. Apie programą palankiai atsiliepia tiek darbdaviai, tiek patys studentai.

Papildomos galimybės

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į vieną iš 52 Europos ir Azijos šalių universitetą bei atlikti praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės Finansų studijų absolventai sėkmingai dirba tokiose verslo organizacijose kaip “Swedbank”, “Achema”, Ūkio bankas, SEB bankas, “Senukai”, “Plaza” bei įvairiose valdžios institucijose.

Konkursinio balo dedamosios

Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 studijų programų: tarptautinė ekonomika ir prekyba; Istorija 0,2 Užsienio kalba ar biologija 0,2 marketingas; apskaita; žmonių išteklių vadyba. Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Suteikiama kvalifikacija Finansų bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Ekonomikos ir vadybos

Adresas Laisvės al. 55, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Džiaugiuosi pasirinkęs KTU ir įgijęs pakankamą žinių ir kompetencijų portfelį, kuris šiandien leidžia jaustis konkurencingam rinkoje, profesionalu darbe, leidžia puoselėti karjeros ambicijas.

SOCIALINIAI MOKSLAI

FINANSAI

66


SOCIALINIAI MOKSLAI

LYDERYSTĖ Kodėl rinktis lyderystę?

Programa skirta ambicingiems ir asmeninę iniciatyvą vertinantiems žmonėms, siekiantiems būti savo profesinės karjeros šeimininkais. Todėl šios programos šūkis yra: “Aquila non captat muscas!” (lot. “Erelis musių negaudo!”) Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

© Kauno technologijos universitetas 2013

Skirtingai nuo šalies aukštajame moksle vyraujančių tendencijų, šioje programoje akcentuojamos ne siauro profilio specialiosios žinios, bet siekiama suteikti platų ir patikimą pagrindą profesinei karjerai. Programoje akcentuojamas novatoriškas strateginis požiūris į vadybinę veiklą, ugdomos lyderystės praktikai vertingos kompetencijos. Lietuvoje nėra nė vienos kitos studijų programos, kuri suteiktų panašų žinių ir įgūdžių komplektą.

67

Papildomos galimybės Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: sociologija; verslo administravimas; viešasis administravimas; viešoji politika; socialinė pedagogika; psichologija.

Suteikiama kvalifikacija Žmonių išteklių vadybos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti į 42 priimančias partnerių institucijas 19 šalių. Universitetas glaudžiai bendradarbiauja su įvairiomis užsienio įmonėmis ir organizacijomis, todėl studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką svetur.

Karjeros galimybės Lyderystės studijų absolventai dirba įmonių ir organizacijų vadovais, žmonių išteklių vadovais, organizacijų konsultantais, antrepreneriais, viešųjų ryšių vadovais.

Konkursinio balo dedamosios

Lyderystės studijos man – tai dovana, padėjusi daugiau pamatyti ir geriau suprasti tai, kas vyksta aplink mane ir manyje. Tai jėga, kuri skatina dirbti tik maksimaliai, ir kelias, kuris jau padėjo ir, neabejoju, dar padės man pasiekti visus išsikeltus tikslus ateityje! Mantas Janavičius Profesionalus fotografas

Matematika 0,4 Istorija 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Užsienio kalba arba biologija 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Socialinių mokslų

Adresas K. Donelaičio g. 20, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis marketingą?

Esi veržlus, kūrybingas ir norintis sužinoti, kaip sukurti vartotojus užburiančią reklamą, valdyti prekės ženklą? Domiesi, kaip pasiekti klientą ir paskatinti jį pirkti paslaugą ar produktą, kokias akcijas vykdyti prekės ženklo žinomumui didinti? Tuomet marketingo studijos kaip tik Tau! Studijos ir praktika užsienyje

Kodėl studijuoti KTU? Aktyvus bendradarbiavimas ir ryšių palaikymas su verslo įmonėmis lemia, jog studentai, besigilinantys į marketingo studijas KTU, gauna ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių. Marketingo studentams dažnai paskaitas skaito tokių verslo institucijų kaip “Swedbank”, “Camelia”, “Raibec” atstovai, taip pat paskaitas veda vizituojantys dėstytojai iš užsienio šalių universitetų. Studentams suteikiama galimybė dalyvauti įvairių įmonių rengiamuose projektuose ir taip gilinti savo teorines žinias bei lavinti praktinius įgūdžius.

Papildomos galimybės

Mantas Kalvelis Absolventas

Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: finansai; apskaita; tarptautinė ekonomika ir prekyba; žmonių išteklių vadyba. Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Suteikiama kvalifikacija Rinkodaros bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į vieną iš 52 Europos ir Azijos šalių universitetų bei atlikti praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės Marketingo studijų absolventai dirba reklamos ir viešųjų ryšių agentūrose, didžiųjų prekybos centrų, bankų ar tarptautinių įmonių marketingo skyriuose.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Istorija 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Užsienio kalba arba biologija 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Ekonomikos ir vadybos

Adresas Laisvės al. 55, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Galvodamas apie savo ateities karjerą, kuri lydės mane likusį gyvenimą, neabejodamas rinkausi marketingo studijas. Studijų metu įsitikinau, kad čia dirba tik profesionalai, kurie orientuoti į gerus studentų rezultatus ir jų panaudojimą praktikoje, o gausybė lyderiaujančių Lietuvos įmonių atstovų paskaitų papildė puikiai rinkai pritaikytą studijų programą.

SOCIALINIAI MOKSLAI

MARKETINGAS

68


SOCIALINIAI MOKSLAI

SOCIALINĖ PEDAGOGIKA Kodėl rinktis socialinę pedagogiką?

Jei Tau patinka bendrauti, domiesi žmonių santykiais ir visuomenėje vykstančiais procesais, nori padėti vaikams ir suaugusiesiems tobulėti, spręsti socialines problemas, užtikrinti jų saugumą ir gerovę, ši specialybė kaip tik Tau. Studijuodamas socialinę pedagogiką, įgysi kompetencijų, reikalingų vykdant įvairias socialines programas ir projektus, vertinant socioedukacines problemas, kylančias žmonėms, gyvenantiems įvairiose šalyse, bei projektuojant problemų sprendimo kelius.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

69

KTU įgysi socialinę kompetenciją, aktualią įvairiose karjeros srityse ir asmeniniame gyvenime. Baigęs šią studijų programą galėsi dirbti įvairiose ugdymo ir socialines paslaugas teikiančiose institucijose Lietuvoje ir užsienyje.

Papildomos galimybės Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: lyderystė; psichologija; sociologija; viešasis administravimas; verslo administravimas; viešoji politika.

Suteikiama kvalifikacija Pedagogikos bakalauras + socialinio pedagogo kvalifikacija

Studijos ir praktika užsienyje

Džiaugiuosi, kad KTU socialinės pedagogikos studijos vyksta taikant naujus, šiuolaikiškus mokymo metodus, laikomasi dėstytojo ir studento bendradarbiavimo principų. Studijuojant šioje programoje buvo atskleisti visi svarbiausi niuansai, kuriuos turi žinoti socialinės pedagogikos praktikas ir teoretikas. Studijuoti dalykai padėjo man pačiai susivokti gyvenime ir tobulėti.

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti į 42 priimančias partnerių institucijas 19-oje šalių. 2003 m. pasirašyta KTU bendradarbiavimo sutartis su Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro valdyba ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija suteikia galimybę studentams dalyvauti tarptautiniuose projektuose, seminaruose, mokytis dirbti su migrantais ir pabėgėliais tarptautinėse misijose ir organizacijose.

Vilija Dulevičiūtė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorė

Karjeros galimybės Absolventai įsidarbina įvairiose Lietuvos ir užsienio ugdymo įstaigose, pabėgėlių centruose, darbo biržose, socialinių reikalų skyriuose, savivaldybėse, Seime, nevyriausybinėse organizacijose, įvairių organizacijų žmogiškųjų išteklių vystymo padaliniuose.

Konkursinio balo dedamosios Istorija 0,4 Užsienio kalba 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Matematika 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Stojantiesiems į švietimo ir ugdymo studijų krypčių grupės programas, kurias baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, privalomas motyvacijos įvertinimas.

Fakultetas Socialinių mokslų

Adresas K. Donelaičio g. 20, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis sociologiją?

Živilė Daraškevičiūtė Studentė

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Studijos ir praktika užsienyje

Kodėl studijuoti KTU? Mes žinome, kaip sudominti ir įtraukti studentus. Kuriame šiltus bei demokratiškus santykius ir padedame asmenybėms augti. Studentai jau pirmaisiais studijų metais įsilieja į mokslinę ir praktinę veiklą – atlieka tyrimus, dalyvauja konferencijose, parodose, publikuoja straipsnius. KTU sociologijos programa išsiskiria dėmesiu praktinių analitinių įgūdžių lavinimui – tai teigiamai veikia absolventų karjerą.

Papildomos galimybės Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: lyderystė; verslo administravimas; viešasis administravimas; viešoji politika; socialinė pedagogika; psichologija.

Suteikiama kvalifikacija Sociologijos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti į 42 priimančias partnerių institucijas 19-oje šalių. Universitetas glaudžiai bendradarbiauja su užsienio įmonėmis ir organizacijomis, todėl studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką svetur.

Karjeros galimybės Sociologijos absolventai dirba įvairiose veiklos srityse: visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimai, socialiniai ir socialinės atsakomybės projektai, personalas ir žmogiškieji ištekliai, viešieji ryšiai, pardavimai, mokymai ir švietimas, pilietinis aktyvumas, valdžios ir viešojo administravimo institucijos, mokslinė tiriamoji veikla.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Istorija 0,2 Užsienio kalba ar biologija 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės - 4 metai Ištęstinės - 6 metai

Fakultetas Socialinių mokslų

Adresas K. Donelaičio g. 20, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kai buvau abiturientė, mane tarsi pagavo didžiulė cunamio banga ir nežmonišku greičiu nešė per egzaminus, stojamuosius ir staiga STOP, kur stoti? Ką veikti gyvenime? Akimirksniu reikėjo apsispręsti, o galvoje tvyrojo tiktai netvarka. Sociologijos katedros dėstytojai padėjo man surasti savo vietą gyvenimo kelyje.

Sociologijos studijos – tiems, kurie yra smalsūs, nemėgsta plaukti pasroviui, nori pažinti tikruosius socialinių reiškinių veidus ir siekia pakeisti pasaulį, spręsdami įvairias organizacijų, bendruomenių ar valstybių socialines problemas. Sociologai – puikūs konsultantai ir analitikai. Sociologinė vaizduotė padeda efektyviai veikti socialiniuose tinkluose, valdyti socialinę informaciją bei komunikacijos procesus, įgalina formuoti ir pagrįsti kūrybingus sprendimus versle ar kitose organizacijose.

SOCIALINIAI MOKSLAI

SOCIOLOGIJA

70


SOCIALINIAI MOKSLAI

VADYBA Kodėl rinktis vadybą?

Tiki, kad lyderio savybės ne tik įgimtos, bet jas galima išsiugdyti? Rinkis vadybos studijų programą ir sužinok, koks yra tikrasis vadybininko darbas, kaip vystyti savo kompetenciją ir tapti vadovu, kuris geba ne tik koordinuoti savo komandos narių veiklą, bet ir juos įkvėpti bei motyvuoti, pateikti ateities strategines įžvalgas. Vadybos specialistai reikalingi įvairiose verslo srityse, jie turi gebėti vesti derybas, parduoti paslaugą ar gaminį, išmanyti personalo valdymo klausimus, atpažinti įvairias organizacines problemas ir novatoriškai jas spręsti.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

71

Studijos ir praktika užsienyje

Vadybos studijų programa KTU išsiskiria tarpkryptiškumu ir tarptautiškumu. Dėl technologinių ir socialinių mokslų dermės KTU gali pasiūlyti tarpkryptinę vadybos studijų programą, įtraukdamas savo srities profesionalus į studijų procesą, rengiant kompetentingus vadybininkus, turinčius gilius vadybos pagrindus ir išmanančius pasirinktos pramonės ar verslo šakos specifiką. Visą programą ar atskirus jos modulius galima studijuoti lietuvių arba anglų kalba kartu su studentais iš įvairių Europos ir Azijos šalių.

Papildomos galimybės Jei studijuosi Kaune ir norėsi gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, II semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: apskaita; marketingas; žmonių išteklių vadyba; finansai. Nepasirinkus gretutinių studijų, galima rinktis vieną iš penkių vadybos programos specializacijų: projektų vadyba; procesų vadyba; gamybos vadyba; energetikos vadyba; mados vadyba. Panevėžyje - galėsi rinkti ekonomikos gretutines studijas.

Suteikiama kvalifikacija Vadybos bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės - 4 metai Ištęstinės - 6 metai

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į vieną iš 52 Europos ir Azijos šalių universitetų bei atlikti praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės

Mokslas ir išsilavinimas man suteikė pasitikėjimą savimi bei pažinimo džiaugsmą, savo gebėjimų įvertinimą, norą kurti ir tobulėti, galimybę užsidirbti realizuojant save mėgstamoje srityje. KTU man davė pakankamą žinių ir pagrindinių gebėjimų bei įgūdžių komplektą, reikalingą mano esamai specialybei.

Vadybos studijų absolventai kuria savo verslus arba dirba tokiose įmonėse kaip “Omnitel”, “Tele2”, “Bitė Lietuva”, “Swedbank”, Ūkio bankas, SEB bankas, “Lietuvos draudimas”, “Lietuvos energija”, “Achema”, TEO įmonių grupė, “Amilina”, “DanSuker Kedainiai”, “Linas Agro Group”, “Kalnapilio-Tauro grupė”, “Schmitz Cargobull Baltic” ir kt.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Istorija 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Užsienio kalba arba biologija 0,2

Fakultetas Ekonomikos ir vadybos

Adresas Laisvės al. 55, Kaunas

Panevėžio instituto Vadybos ir administravimo

Nemuno g. 33, Panevėžys

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Drąsutė Burbienė UAB „Panoden“ pardavimų plėtros grupės vadovė


Kodėl rinktis verslo administravimą?

Rasa Žilionė UAB „Globalios idėjos“ direktorė

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

KTU pradėti rengti pirmieji verslo administravimo specialistai po Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo. Daugelis šios programos absolventų dabar yra aukštos kvalifikacijos verslo įmonių ar funkcinių padalinių (finansų, marketingo, rinkų plėtros ir kt.) vadovai, kurie mielai renkasi ir įdarbina KTU absolventus, žinodami šios studijų programos kokybę, dėstytojų profesionalumą ir kvalifikaciją.

Papildomos galimybės Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: psichologija; lyderystė; viešasis administravimas; viešoji politika; sociologija; socialinė pedagogika (jei studijuosi Kaune) ir ekonomika arba vadyba (jei studijuosi Panevėžyje).

Suteikiama kvalifikacija Verslo bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės - 4 metai Ištęstinės - 6 metai

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti į 42 priimančias partnerių institucijas 19-oje šalių. Universitetas glaudžiai bendradarbiauja su užsienio įmonėmis ir organizacijomis, todėl studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką svetur.

Karjeros galimybės Absolventai dirba paslaugų, gamybos, prekybos, verslo organizacijose – visuose Lietuvos bankuose, telekomunikacijų ir mobiliojo ryšio, apgyvendinimo, logistikos paslaugų, konsultavimo, IT diegimo, finansinių paslaugų, įvairiuose gamybos ir prekybos sektoriuose, įkuria savo verslus.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Istorija 0,2 Užsienio kalba ar biologija 0,2

Fakultetas Socialinių mokslų

Adresas K. Donelaičio g. 20, Kaunas

Panevėžio instituto Vadybos ir administravimo

Nemuno g. 33, Panevėžys

© Kauno technologijos universitetas 2013

Verslo administravimo bakalauro studijos leido į verslo pasaulį pažvelgti kitu kampu: paskatino domėtis naujovėmis rinkoje, studijų metu išmokau susirasti reikalingos informacijos, sutikau bendraminčių, įgijau žinių, kaip įvertinti rinkos galimybes ir organizuoti įmonės veiklą. Visa tai sudarė tvirtą pagrindą pradėti savo verslą – veikti tarptautinėje rinkoje, kurti naujas darbo vietas didžiuosiuose Lietuvos miestuose, įgyvendinti ES projektus, vykdant socialiai atsakingą verslą.

Jei nori pokyčių, nuolatos ieškai kūrybiškų sprendimų, nori vadovauti ir esi veržlus, siūlai netradicinius veikimo būdus ir sprendimus, galvoji, kaip uždirbti pinigų, gebi įkvėpti kitus imtis bendros veiklos, tai ši specialybė – Tau. Ši studijų programa padės įgyti verslo praktikai svarbių žinių, suprasti verslo kūrimo, valdymo ir plėtros principus, gebėti tirti, analizuoti ir vertinti verslo aplinką ir verslo procesus, motyvuoti darbuotojus, ieškoti ir rasti verslo konkurencingumą didinančių sprendimų.

SOCIALINIAI MOKSLAI

VERSLO ADMINISTRAVIMAS

72


SOCIALINIAI MOKSLAI

VIEŠASIS ADMINISTRAVIMAS Kodėl rinktis viešąjį administravimą?

Jei domiesi, kaip vyksta valstybių valdymas, kas lemia šalių vystymąsi, politinius ir administracinius sprendimus, jei Tau rūpi šalies, miesto ar konkrečios organizacijos ateitis, jei norėtum siekti politiko, valstybės tarnautojo, administravimo specialisto, vadybos metodų žinovo ar įvairių organizacijų vadovo karjeros, jei norėtum dirbti valdžios institucijose ir rūpintis ne tik savo, bet ir visuomenės narių gerove, tuomet ši specialybė kaip tik Tau! Čia sužinosi, kaip veikia galinga ir dinamiška, sudėtingų iššūkių nuolat veikiama valstybės valdymo sistema, pažinsi viešojo sektoriaus specifiką, valstybės tarnybos esmę, suprasi valdymo institucijų įtaką visuomenės gyvenimui.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

73

Studijos ir praktika užsienyje

KTU Viešojo administravimo katedra, kurios programoje studijuosi, yra pirmoji viešojo administravimo katedra Lietuvoje! Tarptautiniai partneriai, patirtis, studijų mokslinės-metodinės literatūros gausa suteiks Tau išskirtines studijų galimybes! Vykdant aktualias studijų užduotis gilinti teorines žinias ir lavinti svarbius praktinius įgūdžius Tau padės kvalifikuota ir kompetentinga dėstytojų komanda.

Papildomos galimybės Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: lyderystė; sociologija; verslo administravimas; viešoji politika; pedagogika; psichologija.

Suteikiama kvalifikacija Viešojo administravimo bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti į 42 priimančias partnerių institucijas 19-oje šalių. Universitetas glaudžiai bendradarbiauja su įvairiomis užsienio įmonėmis ir organizacijomis, todėl studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką svetur.

Karjeros galimybės Viešojo administravimo studijų absolventai dirba įvairiose tarptautinėse ir šalies viešojo administravimo institucijose, užima postus ministerijose, savivaldybių skyriuose, viešųjų paslaugų teikimo organizacijose, viešosiose įstaigose, priklauso skirtingoms asociacijoms, draugijoms.

Studijų metu išmokau analizuoti ir kritiškai vertinti gaunamą informaciją, diskutuoti, plėtoti ir, svarbiausia, pagrįsti savo idėjas. Paskaitų metu buvau nuolat skatinama laisvai mąstyti, plėsti akiratį, praturtinti save, greitai orientuotis ir tobulėti. Baigusi šią programą supratau, kad turiu galimybę dirbti daugialypėje aplinkoje, kas, mano manymu, globaliame pasaulyje yra didelis privalumas, juk kadaise pats Č. Darvinas sakė: „Išlieka ne stipriausi, o geriausiai mokantys prisitaikyti prie aplinkos pokyčių.“

Konkursinio balo dedamosios Istorija 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Socialinių mokslų

Neringa Micevičiūtė Absolventė

Užsienio kalba 0,2 Matematika 0,2

Adresas K. Donelaičio g. 20, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis viešąją politiką?

Julija Stanaitytė Studentė

Tai perspektyvi, nauja ir aktuali programa, skirta parengti viešosios politikos specialistams, turintiems politinių sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo, politikos analizės žinių bei gebėjimų. Sužinosi apie viešosios politikos veikėjus, viešuosius ryšius, tarptautinius santykius, valstybės ekonominę ir sveikatos politiką, strateginį valdymą, viešosios politikos problemas ir inovatyvius jų sprendimo būdus. Galėsi gilinti žinias ir gebėjimus darbo rinkos ir užimtumo, kultūros ir kūrybinių industrijų, aplinkos, mokslo ir inovacijų, ES socialinės ir ekonominės politikos srityse. Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

Programos dėstytojų sukauptos teorinės žinios, svarbūs praktiniai patarimai, įgyta vertinga patirtis tarptautinio ir nacionalinio lygmens konferencijose, parengtos mokslinės monografijos ir publikacijos, bendradarbiavimas su tarptautiniais partneriais įrodo deramą žinių ir praktinės informacijos potencialą, kurį siekiama perduoti studentams ir būsimiems programos absolventams.

Papildomos galimybės

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: lyderystė; sociologija; verslo administravimas; viešasis administravimas; pedagogika; psichologija.

Suteikiama kvalifikacija Politikos mokslų bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti į 42 priimančias partnerių institucijas 19-oje šalių. Universitetas bendradarbiauja su įvairiomis užsienio įmonėmis ir organizacijomis, todėl studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką svetur.

Karjeros galimybės Galėsi dirbti viešajame sektoriuje (ES ir kitose tarptautinėse institucijose, valstybės ir savivaldos institucijose), nevyriausybinėse (labdaros organizacijose, viešosiose įstaigose ir kt.) ir privačiose (tyrimų, projektų valdymo, konsultavimo) organizacijose.

Konkursinio balo dedamosios Istorija 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Socialinių mokslų

Užsienio kalba 0,2 Matematika 0,2

Adresas K. Donelaičio g. 20, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Niekada nesitikėjau studijuosianti KTU ir tuo labiau studijų, susijusių su politika. Kaip tai atsitiko? Pirmiausia, akį patraukė šių studijų programos aprašas. Suviliojo ir tai, jog šiose studijose nebus matematikos modulio bei mokytis teks įvairesnių dalykų, kurie padės įgyti naudingos patirties. Studijomis esu labai patenkinta, patirtis ir įgūdžiai neįkainojami. Be to, visus sunkumus „atperka“ geranoriški dėstytojai, jauki akademinė aplinka, o pasiektus gerus rezultatus – gauta stipendija.

SOCIALINIAI MOKSLAI

VIEŠOJI POLITIKA

74


SOCIALINIAI MOKSLAI

ŽMONIŲ IŠTEKLIŲ VADYBA Kodėl verta rinktis žmonių išteklių vadybą?

Strateginis verslo partneris – taip šiandien vadinamas žmonių išteklių vadybos specialistas. Jis atsakingas ne tik už darbuotojų priėmimą, atleidimą, teisinių su personalu susijusių klausimų sprendimą, bet ir organizacinio klimato formavimą, motyvavimo, atlygio, mokymo, adaptavimo sistemų kūrimą, investicijų į žmonių išteklius planavimą. Tad jei Tave domina, kaip teisingai valdyti žmones, juos motyvuoti, ši specialybė kaip tik Tau! Studijos ir praktika užsienyje

Kodėl studijuoti KTU?

© Kauno technologijos universitetas 2013

KTU yra vienintelis universitetas, kuriame galima studijuoti žmonių išteklių vadybą! Žmonių išteklių vadybos studijos, tai tarpdisciplininės vadybą, psichologiją ir teisę apimančios studijos, kurios suteikia visas reikalingas žinias būsimam specialistui!

75

Papildomos galimybės Jei nori gauti dvigubą kvalifikacijos laipsnį, antrame semestre galėsi rinktis vieną iš šių gretutinės krypties studijų programų: tarptautinė ekonomika ir prekyba; vadyba; marketingas; apskaita; finansai.

Suteikiama kvalifikacija Žmonių išteklių vadybos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į vieną iš 52 Europos ir Azijos šalių universitetų bei atlikti praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės Žmonių išteklių vadybos studijų absolventai dirba tokiose įmonėse, kaip “Swedbank”, “Achema”, Ūkio bankas, SEB bankas, “Accel elektronika”, “Camelia” vaistinė ir daugelyje kitų.

Konkursinio balo dedamosios Matematika 0,4 Istorija 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Užsienio kalba arba biologija 0,2

Fakultetas Ekonomikos ir vadybos

Adresas Laisvės al. 55, Kaunas

Žmonių išteklių vadybos studijų absolventai, atėję dirbti pas mus, ne tik žino naujausias mokslo teorijas, bet ir turi puikių praktinių įgūdžių. Tai leidžia jiems sėkmingai vykdyti organizacijos užduotis ir siekti karjeros. Kristina Keršienė UAB „Accel elektronika“ personalo vadovė

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


MENAI

ARCHITEKTŪRA

Vilius Urbonas UAB „Archis“ architektas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Kodėl rinktis architektūrą?

Be architekto neprasidės ir nepasibaigs nė viena nauja statyba, nė viena rekonstrukcija, nė vienas pastato ar net teritorijos atnaujinimas. Tai tarsi orkestro dirigentas, vadovaujantis visoms pastato kūrimo piramidės dalims ir valdantis visus procesus. Architektūros studijos Tau suteiks pastatų kūrimo įgūdžių, studijuosi architektūros kompoziciją, piešimą, architektūros filosofiją, dalyvausi projektavimo praktiniuose užsiėmimuose. Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

KTU yra Europos architektūrinio mokymo asociacijos ir Europos architektūros mokyklų vadovų tinklo aktyvi narė, o KTU architekto diplomas pripažįstamas ir suteikia galimybes dirbti visoje Europos Sąjungoje. Tarptautinė studijų vertinimo komisija KTU architektūros studijų programą teigiamai įvertino ir akreditavo maksimaliam 6 metų terminui. Šią studijų programą dėsto patyrusių ir žinomų architektūros profesionalų bei teoretikų kolektyvas, vyrauja šiltų santykių tarp dėstytojų ir studentų atmosfera, studentams organizuojamos įvairios kūrybinės dirbtuvės ir konkursai.

Suteikiama kvalifikacija Architektūros bakalauras

Studijų metu pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į daugelį Europos šalių – KTU Statybos ir architektūros fakultetas bendradarbiauja su daugiau nei 30-čia užsienio universitetų. Galėsi dalyvauti tarptautiniuose renginiuose ir kūrybinėse dirbtuvėse su užsienio šalių studentais.

Karjeros galimybės Absolventai dirba pastatų ir teritorijų projektuotojais, projekto vadovais Lietuvos ir užsienio įmonėse, aktyviai dalyvauja ir laimi prizines vietas architektūriniuose konkursuose. Geras architektas reikalingas visada: tiek pastatų kūrybos srityje, tiek vykdant pastatų renovaciją ar netgi įrengiant naujas inžinerines sistemas esamuose pastatuose.

Konkursinio balo dedamosios Stojamasis egzaminas 0,5 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Matematika 0,2 Užsienio kalba 0,1

Fakultetas Statybos ir architektūros

Adresas Studentų g. 48, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Studijuodamas architektūros mokslus dar II kurse įkūriau statybos ir architektūros įmonę, kurios veiklą plėtoju iki šių dienų. Taip pat savo praktines žinias perduodu dėstydamas studentams. Architektūra mus supa kasdien – tai beribė specialybė, pilna filosofinių ieškojimų bei iššūkių, meno ir mokslo šaka, apimanti tiek miestų planavimą, tiek interjerų dizainą.

76


HUMANITARINIAI MOKSLAI

KOMPIUTERINĖ LINGVISTIKA Jei svyruoji tarp humanitarinių ir tiksliųjų mokslų, jei patinka filologija ir sekasi informatika, šios tarpdalykinės studijos – kaip tik Tau. Studijuodamas įgysi žinių apie lietuvių ir anglų kalbų sandarą ir mokėsi jas taikyti dirbdamas su kalbos atpažinimo, vertimo, žodynų kūrimo ir kitomis kalbos technologijomis. Susipažinsi su hiperteksto, žiniatinklio, leidybos, lokalizacijos, reklamos, medijų technologijų pagrindais.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

77

Manau, itin svarbu prisidėti prie Lietuvos pažangos kėlimo, tinkamai atstovauti šaliai pasaulyje ir Europoje, dalintis tuo, ką ji turi unikalaus ir vertingo. Mes tai darome kurdami naująsias kalbines technologijas. Kalbinės technologijos šios srities specialistams padeda priklausyti pasauliui ir Europai, tačiau lygiai taip pat skatina būti ir išlikti lietuviais.

Kodėl rinktis kompiuterinę lingvistiką?

Tai unikali tarpdisciplininė bakalauro studijų programa Lietuvoje. KTU Kalbos signalų tyrimo mokslo laboratorijoje sužinosi, kaip balso atpažinimą bei sintezę pritaikyti telefoninėms savitarnos paslaugoms, naujoms priemonėms neįgaliesiems, kuriant lituanizuotus šnekos atpažintuvus ir kitas kalbos signalų technologijas.

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Vokietiją arba Čekiją.

Renata Špukienė „Tildė IT“ direktorė

Karjeros galimybės Kompiuterinės lingvistikos studijų absolventai dirba kalbos sintezės, elektroninės leidybos srityse, vertimo, kalbos paslaugų ir technologijų, programinės įrangos kūrimo įmonėse, tokiose kaip “Synergium”, “E-Bros”, kuria kalbos analizės, mokomąsias programas, internetines svetaines, duomenų bazes.

Konkursinio balo dedamosios Užsienio kalba 0,4 Istorija 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Kita užsienio kalba baigusiems 2013 metais (antroji užsienio kalba baigusiems iki 2012 m. įskaitytinai) arba gimtoji kalba 0,2

Suteikiama kvalifikacija Lingvistikos bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Humanitarinių mokslų

Adresas Gedimino g. 43, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis medijų filosofiją?

Jei nori studijuoti filosofiją ne tik skaitydamas knygas, bet ir naršydamas socialiniuose interneto tinkluose, žaisdamas kompiuterinius žaidimus ar žiūrėdamas kino filmus – šios tarpdalykinės studijos kaip tik Tau. Studijuodamas sužinosi, kaip technologijos keičia žmogų, jo kasdienius įpročius, nulemia komercinę ar politinę sėkmę. Baigęs studijas, sugebėsi filosofinės analizės būdu tyrinėti įvairias žinias, kurių reikia siekiant tapti medijų ekspertu. Kodėl studijuoti KTU? KTU yra inovatyvių technologijų, ypač kompiuterinės komunikacijos, lyderis, todėl čia yra tinkamiausia vieta studijuoti technologijų poveikį kultūrai bei visuomenei.

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Švediją, Lenkiją, Vokietiją, Turkiją, Suomiją. Universitetas glaudžiai bendradarbiauja su Olandijos “Spil Games” kompiuterinių žaidimų ir panašiomis kompanijomis, todėl studijuodamas turėsi galimybę atlikti praktiką užsienyje.

Karjeros galimybės Ši programa rengia komunikacijos ekspertus, suvokiančius komunikacijos būdo – medijos poveikį tiek dvasinei kultūrai, tiek viešiesiems ryšiams ar reklamai. Absolventai dirba su medijų analize, kūrimu bei verslu susijusiose kompanijose.

Viktoras Bachmetjevas Reklamos kompanijos UAB „Not Perfect“ vykdomasis direktorius

Konkursinio balo dedamosios Istorija 0,4 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Suteikiama kvalifikacija Kultūros filosofijos bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Matematika 0,2 Užsienio kalba 0,2

Fakultetas Humanitarinių mokslų

Adresas Gedimino g. 43, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Medijų filosofijos programa yra itin svarbi ir reikalinga medijų verslui Lietuvoje, kadangi pagal ją (bene vienintelę) ruošiami specialistai, mokomi šios srities pamatinių prielaidų bei jų pritaikymo šiuolaikiniame versle.

HUMANITARINIAI MOKSLAI

MEDIJŲ FILOSOFIJA

78


MENAI

MUZIKOS TECHNOLOGIJOS Kodėl rinktis muzikos technologijas?

Jei domina garso technika ir mėgsti muzikuoti, ši studijų programa skirta Tau! Studijuodamas susipažinsi su muzikos istorija ir teorija, kultūros vadyba, akustikos, vaizdo ir garso technologijų pagrindais. Mokysiesi atlikti daugiakanalį įrašą, jį redaguoti ir restauruoti, projektuoti multimedijos procesus ir juos valdyti, sinchronizuoti garso ir vaizdo medžiagą. Kodėl studijuoti KTU?

Studijos ir praktika užsienyje

© Kauno technologijos universitetas 2013

Tai vienintelė tokio pobūdžio programa Lietuvoje. Studijuodamas tyrinėsi ne tik teorinius muzikos technologijų aspektus, bet ir galėsi naudotis specializuota laboratorija ir muzikos įrašų studija.

79

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Austriją, Islandiją, Italiją, Lenkiją, Didžiąją Britaniją, Prancūziją.

Karjeros galimybės Absolventai dirba garso režisieriais ir muzikos renginių vadybininkais muzikos įrašų studijose, teatruose ir koncertinėse organizacijose, radijo ir televizijos studijose, leidybinėse ir prodiuserinėse kompanijose.

Į įmonę esame priėmę muzikos technologijų studijų programos absolventą ir jo darbu esame patenkinti – pakankama kvalifikacija, turi praktinės patirties, lengvai įsitraukė į įmonės veiklą. Apskritai, visur, kur tenka dirbti su muzikos technologijų absolventais, darbas einasi sklandžiai. Dalius Nomicas UAB „Midiaudio“ direktorius

Konkursinio balo dedamosios Stojamasis egzaminas 0,6 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Suteikiama kvalifikacija Muzikos technologijų ir industrijos bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Muzikologija 0,1 Užsienio kalba 0,1

Fakultetas Humanitarinių mokslų

Adresas Gedimino g. 43, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


“ – į programą bus priimama tuomet, kai ją patvirtins Studijų kokybės vertinimo centras.

Kodėl rinktis naujųjų medijų kalbą?

Jeigu nori išmokti “žaisti su kalba”, pažinti elektroninės komunikacijos paslaptis, gebėti analizuoti “vaizdo dizaino” gramatiką – rinkis naujųjų medijų kalbos studijas anglų kalba. Kodėl studijuoti KTU? KTU yra vienintelis Lietuvos universitetas, siūlantis pirmosios pakopos medijoms skirtą lingvistikos studijų programą anglų kalba. Tokio pobūdžio tarpdisciplininės studijos yra labai populiarios užsienio aukštojo mokslo institucijose.

Sandra Nezabitauskienė AB „Volfas Engelman“ personalo direktorė

Studijos ir praktika užsienyje Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į užsienį, nes fakultetas glaudžiai bendradarbiauja su universitetais Austrijoje, Čekijoje, Islandijoje, Ispanijoje, Italijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Švedijoje ir Didžiojoje Britanijoje. ERASMUS praktikos stipendija suteiks galimybę atlikti praktiką užsienio įmonėje.

Karjeros galimybės Absolventai gali sėkmingai siekti karjeros komunikacijos, viešųjų ryšių, leidybos, el. leidybos, el. verslo, marketingo, el. marketingo, reklamos, medijų dizaino, vertimo srityse, dirbti naujienų portalų redaktoriais, atstovais spaudai, apžvalgininkais. Baigęs naujųjų medijų kalbos studijas galėsi steigti ir plėtoti savo konsultacines ir verslo įmones, dirbti tarptautinėse kompanijose, rinkodaros bendrovėse, televizijoje, radijuje ar spaudos centruose.

Konkursinio balo dedamosios Užsienio kalba 0,4 Istorija 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Kita užsienio kalba baigusiems 2013 metais (antroji užsienio kalba baigusiems iki 2012 m. įskaitytinai) arba gimtoji kalba 0,2 Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos

Suteikiama kvalifikacija Lingvistikos bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Humanitarinių mokslų

Adresas Gedimino g. 43, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Medijų kalbos studijas baigę studentai, mano, kaip personalo specialistės, manymu, būtų konkurencingi rinkoje ir paklausūs, ypač viešųjų ryšių ir marketingo srityse. Pasigendame moderniai ir naujoviškai mąstančių, apie naujausius medijų sprendimus nusimanančių absolventų.

HUMANITARINIAI MOKSLAI

NAUJŲJŲ MEDIJŲ KALBA (nauja*)

80


MENAI

PAVELDOSAUGA (nauja*)

“ – į programą bus priimama tuomet, kai ją patvirtins Studijų kokybės vertinimo centras.

Kodėl rinktis paveldosaugą?

Jei domiesi senove, jei norėtum savo gyvenimą susieti su praeities tyrinėjimu ir išsaugojimu – rinkis paveldosaugos studijas. Paveldosaugos specialistai rūpinasi, kad istorinis palikimas būtų tvarkomas ir naudojamas taip, kad patenkintų šios dienos poreikius, tačiau tuo pat metu išlaikytų savo vertę ateities kartoms. Istoriniai tyrimai, panaudos strategijų rengimas ir įgyvendinimas, visuomenės švietimas – visa tai yra kasdienis paveldosaugos specialisto darbas.

© Kauno technologijos universitetas 2013

Kodėl studijuoti KTU?

81

Studijos ir praktika užsienyje

Bėgant laikui, aplinka, kurioje mes gyvename, – miestai, gatvės, interjerai – nepaliaujamai kinta ir nyksta. Tačiau išlikę pastatai ir daiktai dėl savo unikalumo tampa kultūrine ir ekonomine vertybe. Istorine aplinka tampa valstybės ar jos valdytojo prestižo bei išskirtinumo simboliu, o šių vertybių saugojimas – išskirtinė, profesionalumo reikalaujanti veikla. Nepaisant specialybės patrauklumo, paveldosaugos studijų pirmosios pakopos lygmenyje Lietuvoje iki šiol nėra. Tad būsi vienas iš pirmųjų šios specialybės absolventų Lietuvoje!

Suteikiama kvalifikacija Paveldosaugos bakalauras

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į vieną iš 34 Europos ir Azijos šalių universitetų bei atlikti praktiką užsienyje ar klausytis paskaitų anglų kalba kartu su užsienio studentais.

Kultūros paveldas įtvirtina šalies tapatumą, bendruomenės savitumą, jis yra kultūrinio turizmo ir kitų su rinka susietų veiksnių, dažnai lemiančių vietos bendruomenių ir šalių išlikimą, pragyvenimą ar net klestėjimą, pagrindas. Taigi paveldo apsauga – tai atsinaujinantis, kuriantis naujas vertes procesas, kurio įtaka socialiniams, politiniams ir ekonominiams pokyčiams labai didelė, dažnai esminė. Šiam procesui valdyti reikalingi geri profesionalai.

Karjeros galimybės

Dalė Puodžiukienė

Architektė, architektūros istorikė, Absolventai rengia ir vykdo kultūros paveldo objektų istorinio tyrimo ICOMOS Lietuvos nacionalinio projektus, nustato objektų vertę, vykdo edukacijos projektus, atlieka komiteto pirmininkė kultūros paveldo tvarkybos ir eksponavimo darbus. Baigęs studijas galėsite dirbti Lietuvos bei Europos Sąjungos valstybinėse institucijose, kurios yra susijusios su paveldo tyrimais, saugojimo bei sklaidos (populiarinimo) procesais, įvairiose su kultūros paveldu susijusiose nevyriausybinėse organizacijose, muziejuose, švietimo įstaigose (fonduose, galerijose, kultūros centruose ir kt.).

Konkursinio balo dedamosios Istorija 0,4

Užsienio kalba 0,2

Lietuvių kalba ir literatūra 0,2

Geografija arba kita užsienio kalba baigusiems 2013 m. (antroji užsienio kalba-baigusiems iki 2012 m. įskaitytinai) 0,2

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Statybos ir architektūros

Adresas Studentų g. 48, Kaunas

Plačiau apie studijų programą

www.ktu.lt/ studijos


Kodėl rinktis technikos kalbos vertimą?

Jei nori tapti kvalifikuotu vertėju, mokėti dvi užsienio kalbas ir įgyti lietuvių bei anglų kalbotyros, įvairių technologijos mokslų pagrindų, redaguoti įvairių sričių tekstus – rinkis šią studijų programą. Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, profesionalių vertėjų poreikis nuolat auga. Kodėl studijuoti KTU?

www.ktu.lt/ studijos

Pagal ERASMUS studijų mainų programą galėsi išvykti studijuoti į Švediją, Ispaniją, Prancūziją, Vokietiją ir Čekiją.

Karjeros galimybės Technikos kalbos vertimo studijų absolventai dirba įvairiuose vertimų biuruose, tarptautinėse įmonėse, leidyklose, valstybinėse institucijose Lietuvoje ir užsienyje.

Konkursinio balo dedamosios Užsienio kalba 0,4 Istorija 0,2 Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 Kita užsienio kalba baigusiems 2013 metais (antroji užsienio kalba-baigusiems iki 2012 m. įskaitytinai) arba gimtoji kalba 0,2

Kristina Straševičiūtė Absolventė

Plačiau apie studijų programą

Studijos ir praktika užsienyje

Suteikiama kvalifikacija Vertimo bakalauras

Studijų trukmė Nuolatinės — 4 metai Ištęstinės — 6 metai

Fakultetas Humanitarinių mokslų

Adresas Gedimino g. 43, Kaunas

© Kauno technologijos universitetas 2013

Baigiau technikos kalbos vertimo iš anglų kalbos studijų programą. Įgytų žinių pakako laimėti konkursą darbui Europos Sąjungos institucijose. Šiuo metu dirbu Briuselyje, Europos Tarybos Teisės tarnybos anglų kalbos grupėje.

Tai vienintelė bakalauro studijų programa Lietuvoje, skirta specializuotam vertimui. Studijuodamas išmoksi versti, naudodamasis naujausiomis vertimo technologijomis.

HUMANITARINIAI MOKSLAI

TECHNIKOS KALBOS VERTIMAS

82


CHEMINĖS TECHNOLOGIJOS FAKULTETAS Radvilėnų pl. 19, LT-50254 Kaunas Tel. (8 37) 30 01 50, el. paštas ctf@ktu.lt www.ktu.lt/ctf DIZAINO IR TECHNOLOGIJŲ FAKULTETAS Studentų g. 56, LT-51424 Kaunas Tel. (8 37) 30 02 00, el. paštas dtf@ktu.lt www.ktu.lt/dtf EKONOMIKOS IR VADYBOS FAKULTETAS Laisvės al. 55, LT-44309 Kaunas Tel. (8 37) 30 05 50, el. paštas evf@ktu.lt www.ktu.lt/evf ELEKTROS IR VALDYMO INŽINERIJOS FAKULTETAS Studentų g. 48, LT-51367 Kaunas Tel.: (8 37) 35 12 16, 30 32 50 El. paštas evif@ktu.lt www.ktu.lt/evif FUNDAMENTALIŲJŲ MOKSLŲ FAKULTETAS Studentų g. 50, LT-51368 Kaunas Tel. (8 37) 30 03 00, el. paštas fmf@ktu.lt www.ktu.lt/fmf HUMANITARINIŲ MOKSLŲ FAKULTETAS Gedimino g. 43, LT-44240 Kaunas Tel. (8 37) 32 05 04, el. paštas hmf@ktu.lt www.ktu.lt/hmf

INFORMATIKOS FAKULTETAS Studentų g. 50, LT-51368 Kaunas Tel. (8 37) 30 03 50, el. paštas if@ktu.lt www.ktu.lt/if MECHANIKOS IR MECHATRONIKOS FAKULTETAS Kęstučio g. 27, LT-44312 Kaunas Tel. (8 37) 30 04 00 El. paštas mmf@ktu.lt www.ktu.lt/mmf SOCIALINIŲ MOKSLŲ FAKULTETAS K. Donelaičio g. 20, LT-44239 Kaunas Tel. (8 37) 30 01 00, el. paštas smf@ktu.lt www.ktu.lt/smf STATYBOS IR ARCHITEKTŪROS FAKULTETAS Studentų g. 48, LT-51367 Kaunas Tel. (8 37) 30 04 50 El. paštas saf@ktu.lt www.ktu.lt/saf TELEKOMUNIKACIJŲ IR ELEKTRONIKOS FAKULTETAS Studentų g. 50, LT-51368 Kaunas Tel. (8 37) 30 05 00, el. paštas tef@ktu.lt www.ktu.lt/tef

EUROPOS INSTITUTAS Kęstučio g. 8, LT-44320 Kaunas Tel. (8 37) 30 01 40, el. paštas euroi@ktu.lt www.ktu.lt/ei KTU PANEVĖŽIO INSTITUTO STOJANČIŲJŲ ATRANKOS GRUPĖ Klaipėdos g. 3 – 410, LT-35209 Panevėžys Tel. (8 45) 46 56 87 El. paštas priemimas.pi@ktu.lt PANEVĖŽIO INSTITUTO TECHNOLOGIJŲ FAKULTETAS S. Daukanto g. 12, LT-35212 Panevėžys Tel. (8 45) 51 61 61, el. paštas tf@ktu.lt www.ktu.lt/tf PANEVĖŽIO INSTITUTO VADYBOS IR ADMINISTRAVIMO FAKULTETAS Nemuno g. 33, LT-37164 Panevėžys Tel. (8 45) 57 00 30, el. paštas vaf@ktu.lt www.ktu.lt/vaf KTU PRIĖMIMO SKYRIUS K. Donelaičio g. 73, 107 kab., LT-44029 Kaunas Tel. (8 37) 30 00 45, 32 41 11 El. paštas priemimas@ktu.lt


Perskaityk ir PASIDALINK šiuo leidiniu su kitais

KTU PRIĖMIMO SKYRIUS

K. Donelaičio g. 73, 107 kab., LT-44029 Kaunas Tel. (8 37) 30 00 45, 32 41 11 El. p. priemimas@ktu.lt

Nori daugiau sužinoti apie stojimą į KTU, studijų programas, priėmimo tvarką, ar turi kitų klausimų? Atvyk pas mus į svečius! Daugiau informacijos www.ktu.lt/studijos

Kviečiame į Atvirų durų dienas visus mokslo metus. Išankstinė registracija vyksta internetu www.atvirudurudiena.ktu.lt

KTUpriemimas

TAVĘS LAUKSIME DARBO DIENOMIS 8–17 VAL., O VASARĄ IR ŠEŠTADIENIAIS 9–13 VAL.

Kauno technologijos universitetas Bakalauro studijos 2013  

Kauno technologijos universitetas Bakalauro studijos 2013

Advertisement