Dvě spony do vlasů
Spona do vlasů, ČECHY
Knoflíčky manžetové, RAKOUSKO, VÍDEŇ
Přelom 19. a 20. stol., obecný kov postříbřený, bílé a červené kameny, imitace želvoviny, délka 10,5 cm.
60. – 70. léta 19. stol., nízkoryzostní slitina, želvovina, granáty, hmotnost 6,85 g btto, délka 10 cm.
1 600 – 2 000 CZK / 59 – 74 € 1 200 CZK / 44 €
2 000 – 2 500 CZK / 74 – 93 € 1 500 CZK / 56 €
Konec 19. stol., stříbro zlacené, hmotnost 6,67 g btto, ryzost 800/000, gravírované, gilošované, kruhové, průměr 1,9 cm, opatřeno RU puncovní značkou.
Knoflíčky manžetové, ČECHY, PRAHA
Knoflíčky manžetové
Dóza,
Konec 19. stol., stříbro zlacené, hmotnost 9,80 g btto, ryzost 800/000, červené smalty, říční perličky, kruhové, průměr 2,1 cm, opatřeno RU puncovní značkou.
Polovina 20. stol., zlato, hmotnost 9,86 g netto, ryzost 585/000, dopuncováno CZ puncovní značkou.
20. léta 20. stol., stříbro uvnitř zlacené, hmotnost 101,20 g btto, ryzost 935/000, oválná s pantovým víčkem, modrý transparentní smalt, na víčku reliéfní dekor vykládaný markazity, rozměr 8,3 x 5,3 x 1,5 cm, atest.
1 200 – 1 500 CZK / 44 – 56 € 800 CZK / 30 €
7 000 – 8 000 CZK / 259 – 296 € 5 000 CZK / 185 €
8 000 – 10 000 CZK / 296 – 370 € 6 000 CZK / 222 €
Dóza na tablety
Řetízek s přívěskem
Přívěsek – sfinga, EGYPT
První třetina 20. stol., zlato, hmotnost 28,00 g btto, ryzost 750/000, osazena briliantem o hmotnosti0,05 ct, ryté zednářské symboly, rozměr 4 x 3 x 1 cm, atest.
První pol. 20. stol., mosaz, přívěsek ve tvaru brouka s ametystem, délka řetízku 83 cm.
Konec 20. stol., zlato, hmotnost 2,90 g netto, ryzost 750/000, délka 3,2 cm, dopuncováno CZ puncovní značkou.
1 000 – 1 200 CZK / 37 – 44 € 500 CZK / 19 €
2 500 – 3 000 CZK / 93 – 111 € 2 000 CZK / 74 €
44 000 – 48 000 CZK / 1 630 – 1 778 € 38 000 CZK / 1 407 €
090_107_Sperky.indd 92
19.11.2014 13:18:18