Aukční katalog prosinec 2014

Page 94

Dvě spony do vlasů

Spona do vlasů, ČECHY

Knoflíčky manžetové, RAKOUSKO, VÍDEŇ

Přelom 19. a 20. stol., obecný kov postříbřený, bílé a červené kameny, imitace želvoviny, délka 10,5 cm.

60. – 70. léta 19. stol., nízkoryzostní slitina, želvovina, granáty, hmotnost 6,85 g btto, délka 10 cm.

1 600 – 2 000 CZK / 59 – 74 € 1 200 CZK / 44 €

2 000 – 2 500 CZK / 74 – 93 € 1 500 CZK / 56 €

Konec 19. stol., stříbro zlacené, hmotnost 6,67 g btto, ryzost 800/000, gravírované, gilošované, kruhové, průměr 1,9 cm, opatřeno RU puncovní značkou.

Knoflíčky manžetové, ČECHY, PRAHA

Knoflíčky manžetové

Dóza,

Konec 19. stol., stříbro zlacené, hmotnost 9,80 g btto, ryzost 800/000, červené smalty, říční perličky, kruhové, průměr 2,1 cm, opatřeno RU puncovní značkou.

Polovina 20. stol., zlato, hmotnost 9,86 g netto, ryzost 585/000, dopuncováno CZ puncovní značkou.

20. léta 20. stol., stříbro uvnitř zlacené, hmotnost 101,20 g btto, ryzost 935/000, oválná s pantovým víčkem, modrý transparentní smalt, na víčku reliéfní dekor vykládaný markazity, rozměr 8,3 x 5,3 x 1,5 cm, atest.

1 200 – 1 500 CZK / 44 – 56 € 800 CZK / 30 €

7 000 – 8 000 CZK / 259 – 296 € 5 000 CZK / 185 €

8 000 – 10 000 CZK / 296 – 370 € 6 000 CZK / 222 €

Dóza na tablety

Řetízek s přívěskem

Přívěsek – sfinga, EGYPT

První třetina 20. stol., zlato, hmotnost 28,00 g btto, ryzost 750/000, osazena briliantem o hmotnosti0,05 ct, ryté zednářské symboly, rozměr 4 x 3 x 1 cm, atest.

První pol. 20. stol., mosaz, přívěsek ve tvaru brouka s ametystem, délka řetízku 83 cm.

Konec 20. stol., zlato, hmotnost 2,90 g netto, ryzost 750/000, délka 3,2 cm, dopuncováno CZ puncovní značkou.

1 000 – 1 200 CZK / 37 – 44 € 500 CZK / 19 €

2 500 – 3 000 CZK / 93 – 111 € 2 000 CZK / 74 €

44 000 – 48 000 CZK / 1 630 – 1 778 € 38 000 CZK / 1 407 €

090_107_Sperky.indd 92

19.11.2014 13:18:18