Aukcni katalog 3/2016

Page 292

263 EMLER František (1912 Přelouč – 1992 Praha) ZIMNÍ ROZHOVOR Tempera na kartonu, 22,5 x 28 cm, rámováno, pod sklem, datace 1959, signováno vpravo dole F.Emler, zezadu opatřeno výstavním štítkem a razítkem. Posoudil a pravost potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Vystaveno a publikováno: Mistři české krajinomalby, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, Praha, 2011, str. 50. Malíř. Studoval u O. Nejedlého na AVU v Praze. V roce 1938 mu byla udělena Italská cena a celoroční italské stipendium. V letech 1938-39 studoval na Accademia di belle Arti v Římě. Maloval krajiny, postavy i zátiší. Na jeho kolorit působili staří mistři zejména v obrazech ovocných zátiší a interiérů s figurami. Autor viz T 1/200, TD 51, V 5/458, Ch 2/189. 30 000 – 45 000 CZK / 1 111 – 1 667 €

20 000 CZK / 741 €

264 MUDROCH Bedřich (1898 Bavorov – 1962 Mladá Boleslav) PARK Olej na plátně adjustovaném na lepence, 44 x 59 cm, rámováno, datace 1940, signováno vlevo dole B.Mudroch 1940, zezadu opatřeno věnováním. Malíř a grafik, studoval na UPŠ u prof. Dítěte a Brunnera, na AVU v Praze u prof. Švabinského, kde studoval grafiku. Věnoval se převážně krajinomalbě. Počáteční tvorba je zaměřena na tesklivé barvy tichých krajin, časem přechází k jasnějším tónům jara a léta, paleta se stává živější a světlejší. Autor viz T 2/162. 30 000 – 50 000 CZK / 1 111 – 1 852 € 22 000 CZK / 815 €

288_309_pol_263_286.indd 288

2.9.2016 13:48:52