Журнал AgroTech № 45 январь 2021 г.

Page 1ЗМIСТ 12

Що змінилося в законодавстві для аграріїв з 1 січня 2021 р

У 2020 р вперше вдалося освоїти весь бюджет на АПК

Українські заводи виробили 1 млн тонн цукру

Вартість української пшениці перевищила 6-річний максимум

13

Bobcat представив нові навантажувачі для Європи

Відома компанія з тюнінгу займеться газонокосарками Розроблено концепт робота-годувальника для ферм

14

Госгеокадастр передав територіальним громадам 2 млн га сільгоспземель В Україні в 2020 р приватизували 20 спиртзаводів

17

Без брехні, або дещо про безпечні мінеральні добрива

Засновник, видавець і головний редактор: Кладійова Людмила Петрівна

Журнал “AgroTech “ нагороджений Міжнародною Академією Технологій і Соціології “Золота Фортуна” Медаллю “Трудова Слава” в номінації “За високий професіоналізм і за журналістську майстерність”.

Адреса редакції: м. Харків пл. Конституції, 26 оф. 403 (057) 75-110-75, моб.: 068-550-97-51 Свідоцтво про державну реєстрацію друкарського засобу масової інформації: серія КВ №23046-12886Р від 28.12.2017 р.

E-mail: redacauto@gmail.com Тираж 30 000 екз., поширюється безкоштовно

У разі, якщо Ваша діяльність вимагає лицен­ зії, необхідно вказати номер і дату видачі ліцензії, оскільки Ваше оголошення відповідно із ст.24 Закону України «Про рекламу» не може бути опубліковано без цих даних. Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень. Згідно з правилами, що діють в редакції, відповідальність за достовірність оголошень несе рекламодавець. Він самостійно відповідає за зміст наданих даних, за наявність посилань на ліцензії і вказівок на сертифікацію продукції і послуг в порядку, передбаченому законодавством. Редакція виходить з того, що рекламодавець має право і заздалегідь отримав усі необхідні для публікації дозволи. Думка редакції не завжди співпадає з думкою авторів статей.

AgroTech

11


Що змінилося в законодавстві для аграріїв з 1 січня 2021 р Основні зміни в законодавстві нас ще очікують, проте вже з 1 січня в силу вступили кілька нових законів. Отже, з 1 січня 2021 року набрав чинності другий етап посилення вимог до якості молока і молочних продуктів (наказ Мінагрополітики № 118 від 12.03.19 р). З початку 2021 року допустима кількість мікроорганізмів в молоці не повинно перевищувати 300 тис. КУО/мл, а соматичних клітин – не більше 400 тис. КУО/мл. Для сирого молока безпосередньо перед переробкою кількість мікроорганізмів не повинен

перевищувати 900 тис. КУО/мл. Проте в наказі уточнюється, що вимоги до безпеки і якості молока і молочних

продуктів, затверджені цим наказом, будуть застосовуватися з 1 січня 2022 р. Другий закон, який набув чинності 1 січня (а саме Законом № 592), стосується членів фермерських господарств. Відповідно до закону, з 01.01.2021 року для членів фермерських господарств (і ще ряду категорій не-фермерів) скасовується обов’язок платити ЄСВ за місяці, в яких не було отримано доходу (прибутку). Тобто, для них самостійне визначення бази нарахування ЄСВ в «неприбуткової» періоди є правом, а не обов’язком.

У 2020 р вперше вдалося освоїти весь бюджет на АПК Державна підтримка АПК в 2020 році була найбільш ефективною за останні роки: майже весь її бюджет в 4 мільярди гривень було освоєно. Про це сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький. «Станом на 30 грудня 2020 аграріям нараховано 3,97 мільярда гривень фінансової підтримки, що становить 99,3% всіх коштів. Таку максимальну ефективність маємо вперше за останні роки», – написав він. При цьому в 2019 році було освоєно 88% коштів програми держпідтримки, а в 2018 році – 82,8%. Висоцький зазначив, що прийнятий Верховною Радою в 2020 році закон про розширення держпідтримки сільгоспвиробників (№3295) вдосконалює допомогу аграріям, розширює коло потенційних одержувачів підтримки в сфері органічного виробництва, аквакультури, овочівництва, ягідництва, козоводства, зрошення, а також вводить можливість підтримки виробників, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Українські заводи виробили 1 млн тонн цукру Станом на 4 січня цукрові заводи України виробили з початку сезону (5 вересня 2020 р.) 1,003 млн т цукру. Про це повідомила пре с-служба Національної асоціації цукровиробників України «Укрцукор».

Як уточнюється в повідомленні, для виробництва зазначеного обсягу продукту було перероблено 7,56 млн тонн цукрового буряка. Також зазначається, що на звітну дату сезон цукроваріння в Україні як і раніше продовжували 30 заводів.

Вартість української пшениці перевищила 6-річний максимум З середини грудня на експортному ринку України (базис FOB) продовжується зростання цін на пшеницю. Ситуація в сегменті української пшениці розвивалася в кореляції з російською і багато в чому залежала від введення урядом РФ мита і квоти на експорт даної зернової. Підтримку цінам надають високий попит імпортерів на тлі наближення обсягів експорту пшениці з України до узгодженого меморандуму граничного значення, а також істотне подорожчання російської зернової і складності з її відправкою за поточними контрактами через раптову затримку огляду вантажів митною службою на термін до 10 днів при оформленні зерна на з/д відправку в сторону прибалтійських та південних портів. Зростанню цін сприяють складності

12

AgroTech

з формуванням партій потрібних обсягів, зважаючи стримування продажів аграріями та подорожчання зернових на світових майданчиках. Під впливом вищевказаних факторів ціни пропозиції на пшеницю з відвантаженням через глибоководні порти України помітно

зросли і за станом на 4 січня нерідко досягають 268 USD/т FOB, тим самим перевищивши 6-річний максимум (265 USD/т FOB), який фіксувався на початку січня 2015 р. Більш активне підвищення цін стримують необхідність збереження конкурентоспроможності зернової на світовому ринку і сприятливі погодні умови для озимих посівів в ключових регіонах виробництва в цілому і в Україні зокрема, які на більшості посівних площ країни знаходяться в доброму та задовільному стані. При цьому в зоні ризику залишаються зверхпізні посіви (після 15 жовтня), де рослини почали зимівлю в нерозкущеному стані і, як правило, відрізняються мілким закладенням насіння в грунт, що теж не сприяє стійкості рослин до низьких температур.


Bobcat представив нові навантажувачі для Європи Bobcat виходить на європейський ринок з компактними колісними навантажувачами і невеликими зчленованими навантажувачами. Зараз пропозиція навантажувачів Bobcat в Європі включає навантажувачі з бортовим поворотом, компактні гусеничні навантажувачі, гусеничні міні-навантажувачі та телескопічні навантажувачі. Тепер Bobcat розширює асортимент компактними колісними навантажувачами і невеликими зчленованими навантажувачами. Виробник виходить на ринок з компактними колісними навантажувачами двох моделей: L65 і L85. Машини L65 і L85 CWL спроектовані і виготовлені на заводі в Чехії. Потужність двигуна L65 становить 55 к.с., а ємність ковша – від 0,6 до 1 м3. У свою чергу аналогічні показники L85 складають 68 к.с. і від 0,8 до 1,2 м3. Bobcat виводить на ринок Європи також малі навантажувачі з жорсткою рамою. Це дві моделі L23 і L28, які виготовляються в США. Bobcat L23 може оснащуватися ковшем, об’ємом 0,2 – 0,4 м3 і двигуном, потужністю 25 л.с. Bobcat L28 – з ковшем об’ємом 0,3 – 0,5 м3 та 25-сильним двигуном.

Відома компанія з тюнінгу займеться газонокосарками Німецьке тюнінг-ательє Mansory представило стильну газонокосарку GT XI, виконану спільно з магазином спортивного одягу BSTN. Лімітовану модель, побудовану поки в єдиному екземплярі, створили на честь виходу нової серії кросівок Air Jordan – XI Jubilee. Газонокосарка BSTN GT XI виконана в стилістиці оригінальних кросівок Air Jordan 11 серії. Дизайн садового трактора поєднує в собі матові і глянсові вставки чорного кольору, а також білий обід коліс, що відсилає до підошов «Jordan». Кузов, а також спойлер і передні повітрозабірники тюнери виготовили з вуглепластика. Головною особливістю ексклюзивної газонокосарки стало нове спортивне крісло, виконане з натуральної шкіри і карбону. За словами фахівців Mansory, всі доопрацювання покликані перетворити рутинний процес косіння трави в щось стильне і спортивне. Для унікального садового трактора провели чорно-білу фотосесію в стилі нуар. Вартість лімітованого садового трактора не називається. До того ж, до цих пір невідомо, чи можна буде придбати стильну газонокосарку Jordan або ж машина так і залишиться в єдиному виконанні.

Розроблено концепт робота-годувальника для ферм Компанія Lely представила концепт автономного мобільного сільськогосподарського робота Exos, який адресований власникам молочних ферм. Цей робот з електроприводом здатний автономно, вдень і вночі, косити і збирати траву на прилеглих до ферми полях і підгодовувати цією травою корів. Ідея Exos в тому, що при такому підході господарство зможе економити на заготівлі кормів, насамперед, на силосуванні. Крім того, за рахунок більшої поживності трави, яка на 10% – 20% вище, ніж у силосу, можна буде заощадити за рахунок зниження витрат на закупівлю комбікормів. Настільки значний виграш пов’язаний зокрема з відсутністю значимих втрат під час заготівлі, консервації та роздачі кормів. Також при підгодівлі травою коровам потрібно менше силосу, можна буде заощадити також на закупівлі концентратів. За даними Lely, ферма може задовольнити половину своїх потреб у грубому

кормі за рахунок свіжої трави протягом її вегетаційного періоду – з весни до пізньої осені. Система Exos може працювати в комбінації з роздавальником кормів Vector. Exos безперервно відстежує відсоток

свіжої трави в раціоні. Система збирає всі необхідні дані для того, щоб контролювати доставку трави. Виробник заявляє, що в найближчі роки Lely продовжить розробку системи, щоб її можна було вивести на ринок.

AgroTech

13


Госгеокадастр передав територіальним громадам 2 млн га сільгоспземель С т а н ом н а к і н е ц ь 2 0 2 0 р о к у Госгеокадастр передав з державної власності в комунальну власність тисячу двісті п’ятьдесят однієї територіальної громади більше 2 млн млн га земель сільськогосподарського призначення. Передача земель здійснювалася на виконання Указу президента України від 15 жовтня 2020 № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» – повідомляють в пресслужбі Госгеокадастра. У чотирьох областях України, які є лідерами по передачі, громади вже отримали в

своє користування близько 140 і навіть 170 тис. гектарів земель: Одеська – 171,29 тис. га; Вінницька – 168, 69 тис. га; Херсонська – 140,16 тис. га; Кіровоградська – 138,5 тис. га. У той же час на сьогодні ще не всі територіальні громади отримали від Госгеокадастра землі в комунальну власність, оскільки у частині з них ще не проведена перша сесія через перевибори голів, судових справ тощо. Такі громади отримають ділянки сільськогосподарського призначення в 2021 році, коли будуть усунені зазначені перешкоди.

В Україні в 2020 р приватизували 20 спиртзаводів На останньому тижні минулого року було приватизовано ще 2 об’єкти спиртової галузі. «У цьому році ми почали реформування спиртової галузі та вже маємо 20 успішних аукціонів на загальну суму 1 млрд 258 млн грн. Ми бачимо велику зацікавленість бізнесу в інвестиціях в цю сферу та створення справжньої конкуренції на новому ринку», – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, 28 грудня відбувся аукціон з продажу майна «Мишковицький МПД і

зберігання спирту» – бази матеріально-технічного постачання неподалік від Тернополя. За об’єкт приватизації на торгах змагалися 5 компаній, стартова ціна виросла в 10,6 разів – з 1,2 млн. грн до 12,9 млн. грн. Крім того, 29 грудня, на аукціоні ДП «Прозорро.Продажі» було приватизовано майно «Борокський МПД». За об’єкт приватизації змагалися 3 компанії, а його стартова ціна виросла в 4,2 рази – з 13,2 млн. грн до 55,1 млн. грн.
БЕЗ БРЕХНІ, АБО ДЕЩО ПРО БЕЗПЕЧНІ МІНЕРАЛЬНІ ДОБРИВА

Насамперед доцільно нагадати, що добрива – це органічні й неорганічні речовини, які застосовують для поліпшення умов живлення культурних рослин з метою підвищення врожаю й поліпшення його якості. Основними речовинами, які необхідні рослині для ефективного росту і дозрівання є азот, фосфор та калій. Їх брак в ґрунті призводить до зниження врожайності і, як наслідок, зменшує доходи. Щоб підняти показники збору врожаю, потрібна або заміна ділянки вирощування, або відновлення у бездоганні смакові якості. ній запасу хімічних елементів. Тому використання мінеральних добрив– Враховуючи багатовіковий досвід ви- не компроміс із совістю, а єдино можливий користання людиною органіки (гною, пта- спосіб отримувати від землі прибуток і рошиного посліду тощо), ми намагаємось по- звивати свою справу. повнити запас поживних речовин ґрунту, При виборі мінеральних добрив основспоживаних культурами для зростання і ро- не – збільшити урожайність поточного сезвитку. При цьому досить часто забуваємо, зону, не нашкодивши родючості землі, адже що органічні добрива в процесі мінералізації перетворюються на хімічні елементи, а саме це є азот, фосфор, калій, магній, кальцій, сірка і мікроелементи, які засвоюються рослиною. У той же час заКращий Добре лишаємо поза увагою небезпечні розвиток розвинена вегетативної наслідки, як результат непракоренева маси вильного їх використання. система До прикладу, застосування свіжого гною здатне спровокувати опік коренів рослин Збережена і грибкові захворюродючість вання; використання ґрунту добрив тваринницького господарства може спричинити поширення небезЗДОРОВА РОСЛИНА печних для людей ВИСОКИЙ ВРОЖАЙ Рослини захворювань (багалегше то хвороб здатні пепереносять редаватися від людистреси ни до тварини і назад).

Норвезька компанія Yara International ASA, яка працює з 1905 року. Рішення компанії ЯРА щодо живлення рослин і точного землеробства дозволяють покращити врожайність та підвищити якість продукції, одночасно зменшуючи вплив на навколишнє середовище. Перевагою добрив Yara є те, що кожна гранула містить всі необхідні макро- та мікро-елементи в доступній для рослини формі. Оскільки всі поживні речовини містяться в одній гранулі, зникає ризик втрати поживних речовин під час доставки, обробки або внесення. Продукція Yara має безліч позитивних відгуків, адже представляє на ринку найширший асортимент безпечних Кращий мінеральних добрив фотосинтез для польових, плодових, овочевих, ягідних культур, а також для квітів, газонних трав і декоративних рослин. Покупець Кількість завжди може бути і якість впевнений, що опис урожаю на упаковці мінеральвища них добрив ЯРА відображає реальний склад добрива. Щоб захистити себе від Підвищена Стійкість придбання фальсифікату та стійкість до посухи втрати врожаю, купуйте мінедо хвороб та заморозків ральні добрива ЯРА у офіційних дистриб’юторів, які надають сертифікат якості продукції. від неї залежить врожай наступних років. Якість – це в природі українців. А проЯк же вибрати правильні добрива і от- цес вирощування рослин (зернових, овочів, римати якісний високий врожай, коли ри- фруктів…) приносить неймовірне задовонок насичений різноманіттям мінеральних лення тим, хто господарської натури. Так, що всі витрати, включаючи особидобрив? На перший погляд всі ці добрива «май- стий час і сили, швидко окупляться вже же однакові», проте між ними існують сут- тільки від одного виду екологічно чистих тєві відмінності, зокрема це спосіб вироб- плодів на сімейному столі. А що вже говоництва, який визначає склад добрив. рити про той момент, коли рідні та близькі Світовим лідером у галузі виробни- спробують на смак урожай, вирощений зі цтва та розподілу мінеральних добрив є знанням і любов’ю!

ДОБРИВА

Таким чином переконуємось – існують тісні стосунки: органіка, хімічні елементи, грунт, рослина, урожай, людина. При цьому мінеральні і органічні добрива виконують одну і ту ж функцію – наповнюють поживними речовинами грунт, що використовується рослинами для зростання і розвитку. Також мінеральні добрива є найбільш ефективним, швидким і безпечним (при правильному використанні) способом підвищення родючості ґрунту. Всі, хто вирощує сільськогосподарські культури, займається овочівництвом чи садівництвом, прагнуть отримувати високий та стабільний урожай, який є корисний для споживання має гарний вигляд та

AgroTech

17

ПОЛІУРЕТАНОВЕ ФУТЕРУВАННЯ ЕЛЕВАТОРНОГО ОБЛАДНАННЯ Поліуретанове футерування елеваторного обладнання – це технологія захисту робочих поверхонь обладнання від зношування та засіб як зменшити витрати на його обслуговування. Нашим підприємством розроблено та впроваджено в виробництво різні методи нанесення захисного шару поліуретану на робочі поверхні обладнання: - Футерування за допомогою поліуретанових вставок; - Футерування листовим армованим поліуретаном; - Футерування методом заливки гарячого поліуретану; - Футерування методом гарячої адгезії. Ми розробили поліуретанове футерування методом заливки гарячого поліуретану в ротаційних установках. Цей метод дуже добре себе зарекомендував при футеровці самопливних труб круглого перерізу. При цьому методі футерування шар поліуретану щільно та надійно вкриває всю внутрішню поверхню обладнання, метал та поліуретан утворюють одну єдину монолітну систему, що дуже

важливо для запобігання дії теплового лінійного розширення на метал та поліуретан окремо. Таке обладнання зручне при транспортуванні, зберіганні та на монтажі, а головне, в цьому випадку унеможливлюються помилки, які можуть виникнути при монтажі поліуретанових вставок в труби. Також ми пропонуємо заливку гарячого поліуретану для секторів, патрубків перехідних. Цей метод був використаний для футерування внутрішніх поверхонь норій, конвеєрів, а також для футерування сепараторів. Метод гарячої адгезії поліуретану ми рекомендуємо при фу т е р у в а н н я о бл а д н а н н я складної геометрії. Замовник отримує обладнання, яке повністю футероване з середини, всі нерівності та гострі кути надійно прикриті шаром поліуретану. І треба зазначити, ці методи футерування є

ремонтопридатними. І на при кінці ще раз нагадаємо, як слугує поліуретанове футерування на елеваторах: - Значно подовжується строк експлуатації самопливного та транспортного обладнання; - Зменшується кількість пошкодженого та битого зерна; - Зменшується пилоутворення; - Зменшуються затрати на обслуговування обладнання.

Тож, який би метод футерування ви не обрали, поліуретанове футерування на елеваторі повинно бути! Запрошуємо вас до співпраці. З повагою, комерційний директор ТОВ НВП «Форполімер»

Лариса Ткаченко www.forpolimer.com.ua тел: 380-660459888, 380-987939315

RICH – БАГАТСТВО ВАШИХ МОЖЛИВОСТЕЙ

СТУПИЦI ДО ГРУНТООБРОБНОЇ ТЕХНIКИ ДЛЯ СIЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПIДПРИЄМСТВ Науково-виробниче підприємство Rich знаходиться в м. Дніпро. Rich – це 13 років досвіду роботи з державними замовниками та великими підприємствами. Компанія використовує актуальні науково-технічні розробки та сучасне устаткування для виробництва якісної продукції, яка має попит на вітчизняному ринку, в країнах СНД, а також має конкурентні переваги для реалізації в країнах Європейського співтовариства. Тут працюють декілька цехів: цех плазмового різання, цех токарної обробки з ЧПУ, цех фрезерної обробки з ЧПУ, цех термічної обробки металу, цехи механічної обробки і ковальсько-пресовий цех. Зупинимося на роботі ковальсько-пресового цеху і деякій його продукції. Цей цех виробляє цілісно-штампувальні ступиці для сільгосптехніки. Головна перевага цієї ступиці в тому, що вона є цільнокованою, виготовленою з єдиного шматка металу. Ступиця формується завдяки роботі гарячо-штампувального преса за допомогою ковальсько-пресового штампу. Дана ступиця має переваги перед литими ступицями і зварними ступицями, які використовуються при виробництві сільгосптехніки. Спеціалісти компанії Rich розробили технологію штампування і механічної обробки ступиць. Наша компанія пропонує ступиці готові, в повному зборі, але може пропонувати і пакування ступиць для подальшої обробки. Ступиці виробляються на території України із сталі марок: 20, 35 і 45. Ступиці обробляються на високоточному токарно-фрезерному устаткуванні. Вага ступиць від 2 кг до 25 кг.

Основні ступиці: ступиця колеса рами БДВП; • ступиця сошняка; • ступиця під розпушувачі та ін. Ступиця компанії Rich є аналогом бренду Fat, мають такий же рівень якості, але значно нижчу ціну. Ця ступиця вироблена в Україні, її якість відповідає європейським стандартам. Вона – цілісно-кована, високоміцна і не лопається при застосуванні. Оскільки ступиця зроблена на високоточному устаткуванні, то посадочні місця під підшипник, під болти мають високу точність. •

На сьогоднішній день виробляються: - ступиця турбодиска діаметром фланця 170 мм, разболтовка 33х35; - ступиця з гайками і болтами для борони БДВП з разболтовкой W 8х16 - піввісь ступиці в зборі, разболтовка 6х2.05; - підколісний диск 9.15.3 Компанія Rich має можливість розробляти будь-які цілісно-штампувальні ступиці. Це лише невелика інформація про діяльність НПП Rich. Багатство можливостей Rich – це багатство Ваших бажань.

м. Дніпро, вул. Мічуріна, 9А 067 562 46 00 | R.sem@ltd-rich.com 067 564 30 83 | S.maks@ltd-rich.com ltd-rich.com