__MAIN_TEXT__

Page 1


MAGNELIS® – №1 ЗАХИСТ

ВІД КОРОЗІЇ І АБРАЗИВНОГО ЗНОСУ!

Корозійна стійкість при циклічних випробуваннях для різних хімічних складів з вмістом цинку, алюмінію, магнію число циклів до появи червоної іржі

10 мкм покриття для чергуючихся циклів 8-годинний цикл в тумані (5% NaCl) / сухий цикл/вологий цикл. Джерело: НДР і ДКР компанії «АрселорМіттал» (ArcelorMittal)

Переваги Magnelis: • До 10 разів вище показники корозійної стійкості ніж у оцинкованої сталі. • В 2 рази краще показник стійкості до корозії ніж у алюмоцинка. • Найвища стійкість до впливу агресивних середовищ. • Найкращий самовідновлюваний захист на обрізаних кромках. • Найкращий захист від абразивного зносу. • Кращі показники оброблюваності і збереження захисних властивостей при виробництві. Хімічний склад цього матеріалу дає можливість на порядок підвищити антикорозійну якість покриття в порівнянні з оцинкованої сталлю і іншими варіантами захищених покриттів, які застосовуються при виробництві силосів та елеваторів (наприклад, алюмоцинком). Що особливо важливо – покриття захищає і зрізані краї матеріалу, на яких не з’являється корозія навіть через багато років. Особливо слід відзначити місця зрізів і кріплень в нахлест. Зазвичай вони стають «слабкими ланками» покрівлі і корпусу силосу і елеватора, але покриття Magnelis® захищає і ці області навіть в прибережних районах з їх особливо активним впливом морського клімату, насиченого сольовими розчинами. Коефіцієнт тертя у сталі з покриттям Magnelis® в 2 рази нижче, ніж у стандартної гарячої оцинкованої сталі. Тому покриття більш стійке до стирання.

Випробування на стирання

Покриття Magnelis® має підвищені властивості стійкості до стирання Оцинкована сталь

Коефіцієнт тертя

MAFAL Magnelis задає нові високі критерії і стандарти серед захисних покриттів силосів та елеваторів свого виробництва і галузі в цілому. MAFAL з гордістю презентує силоси і елеватори із захисним покриттям Magnelis® від Arcelor Mittal. Magnelis сталь від Arcelor Mittal, яка в 10 разів перевищує якість і довше протистоїть корозії, ніж звичайне оцинкування, і в 2 рази перевершує за характеристиками сталь з покриттям Алюмоцинк (Aluzinc®). Magnelis® – революція в якості! Металеве покриття Magnelis® від Arcelor Mittal – це на ділі сучасна вершина серед захисних покриттів. Завдяки новому покриттю Magnelis силоси і елеватори стали довговічнішими на 60 років і стійкішими до впливу (механічного, атмосферного і т.д.). Зовні сталь Magnelis схожа на оцинковану сталь. Однак для реального розуміння потрібен не візуальний, а поглиблений підхід: технічний, фізичний і хімічний аналіз. За рахунок чого були досягнуті такі результати? Новий захисний шар для Magnelis® MAFAL силоси і елеватори – це матеріал на цинковій основі з вмістом магнію. Покриття виготовляють на стандартній лінії для гарячого цинкування, але з додаванням додаткових складових, а саме – 3,5% алюмінію і 3% магнію. Ці компоненти роблять Magnelis® найбільш ефективним рішенням для застосування в самих різних умовах, у тому числі в несприятливому середовищі (наприклад, хлористому або лужному).

Переривчасте ковзання вiд 45 МПа

Контактний тиск (МПа) Мастило Fuchs 41075 в надлишку. Джерело: НДР і ДКР компанії «АрселорМіттал» (ArcelorMittal)

Magnelis® дуже добре себе веде під час профілювання і стабільний під час формувальних операцій. Таким чином MAFAL Magnelis® силоси і елеватори довгі роки слугуватимуть в зерносховищах, розташованих в будь-яких регіонах України. Переваги MAFAL Magnelis силоси і елеватори: 1. Вага обладнання у нас на 20-30% вище, ніж у конкурентів з низькою ціною. Наше обладнання надійне відносно безпеки експлуатації і погодних катаклізмів. Більш стійке до руйнувань. 2. Magnelis метал – найкращий в галузі відносно корозії, 60 років експлуатації в порівнянні з оцинковкою 600 г/м2. Як правило, вже протягом перших 2-х років видно негативні руйнівні процеси у звичайної оцинкованої сталі – біла, а потім червона іржа. Наші силоси стійкі в агресивному середовищі! 3. Конструктив конвеєрів – литий кований вілчатий ланцюг у нас витримує в 3 разів більше навантажень в порівнянні з пластинчастим у дешевих виробників. Також наш ланцюг не провисає, тому що в наших конвеєрах встановлені направляючі по всій довжині ланцюга в порівнянні з натяжними роликами у дешевих виробників. 4. Швидке виготовлення – 30 днів і доставка 7 днів. 5. Лідери в потужностях виробництва 3 млн т зберігання в рік. Експорт в 105 країн світу. Виробник №1 силосів та елеваторів в Туреччині. Виробнича компанія MAFAL входить до складу групи компаній ALTUNTAS GROUP (ТМ MAFAL, OBIAL, ALFAN, АЕМОТ), спеціалізується на виготовленні зерносховищ і технологічного обладнання для елеваторно-складського господарства. Наше обладнання відрізняється міцністю і довговічністю, стійкі в агресивному середовищі. Наше виробництво є високоточним і найпотужнішим в Євразії. Наше обладнання успішно експлуатується в 105 країнах світу, кількістю 3873 проекта та загальним об’ємом зберігання 75 млн. т. Наша персональна відповідальність – це наповнювати український аграрний ринок якісним обладнанням та передовими технологіями, щоб дбайливо зберігати врожай на довгі роки. До того ж ми застосовуємо матеріал обладнання, який не чинить негативний вплив на довкілля. Також ми прагнемо задіяти щонайбільше українських фахівців, надавши їм тут привабливу роботу й гідну зарплатню, піднявши їхню кваліфікацію на вищий рівень.

Керівник ТОВ «АТРИБУД Груп», представництва MAFAL  Україна Іван Жданов, +38 044 361-87-37 www.mafal.com.ua

AgroTech

15


ЗМIСТ 18

19

20

21

22 25 26 27

Місця в ТОПі українського експорту зайняли аграрії Україна відновила рекорд в експорті соняшникової олії Уряд посилить розвиток зрошення на півдні України ХТЗ представить оновлені моделі тракторів на Агроекспо-2020 Пандемія COVID-19 прискорила розвиток роботів в АПК Corteva Agriscience відкриває новий дослідницький центр у Східній Європі ВР прийняла за основу принципи Державного аграрного реєстру У кадастр внесли майже 32 мільйони гектарів сільгоспземель Кабмін збільшив покарання за порушення земельного законодавства Аграрії очікують від Ради зниження ПДВ для АПК до 14% Тест-драйв глибокорозпушувача Case IH Ecolo Tiger 870 На що здатні будівельні самоскиди Scania Fendt виводить на ринок новий топовий комбайн Чому аграрії йдуть з агробізнесу Tempo L 16 — високий рівень точності висіву соняшнику

28 28

31

32

33 34

Головні інновації нового покоління роботів-аграріїв Fendt Xaver Як підвищити ефективність зберігання зерна на 30% Україна нарощує виробництво і експорт азотних добрив OKKO збільшила обсяги продажів мінеральних добрив Фірташ вирішив судитися з Мінекономіки через скасування квот на добрива В Україні планують створити систему національної оцінки якості збіжжя на елеваторах Який культиватор придбати для дачі В Україні з’явилися зерновози на новому шасі

Засновник, видавець і головний редактор: Кладійова Людмила Петрівна

Журнал “AgroTech “ нагороджений Міжнародною Академією Технологій і Соціології “Золота Фортуна” Медаллю “Трудова Слава” в номінації “За високий професіоналізм і за журналістську майстерність”.

Адреса редакції: м. Харків пл. Конституції, 26 оф. 403 (057) 75-110-75, моб.: 068-550-97-51 Свідоцтво про державну реєстрацію друкарського засобу масової інформації: серія КВ №23046-12886Р від 28.12.2017 р.

E-mail: redacauto@gmail.com Тираж 30 000 екз., поширюється безкоштовно

У разі, якщо Ваша діяльність вимагає лицен­ зії, необхідно вказати номер і дату видачі ліцензії, оскільки Ваше оголошення відповідно із ст.24 Закону України «Про рекламу» не може бути опубліковано без цих даних. Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень. Згідно з правилами, що діють в редакції, відповідальність за достовірність оголошень несе рекламодавець. Він самостійно відповідає за зміст наданих даних, за наявність посилань на ліцензії і вказівок на сертифікацію продукції і послуг в порядку, передбаченому законодавством. Редакція виходить з того, що рекламодавець має право і заздалегідь отримав усі необхідні для публікації дозволи. Думка редакції не завжди співпадає з думкою авторів статей.

AgroTech

17


МІСЦЯ В ТОПІ УКРАЇНСЬКОГО ЕКСПОРТУ ЗАЙНЯЛИ АГРАРІЇ За підсумками перших восьми місяців 2020 р зернові культури і соняшникова олія увійшли в трійку найбільш експортованих Україною товарів. Про це повідомила Державна митна служби України. Як уточнюється, обсяг експорту зерна в звітний період в грошовому вираженні склав $ 5,9 млрд, що дозволило даній позиції очолити ТОП-3. Соняшникова олія зайняло 3 місце з показником $ 3,4 млрд, поступившись

тільки чорним металам ($ 5,2 млрд). В цілому за підсумками січня-серпня товарообіг України оцінюється в $ 64,25 млрд. При цьому за звітний період країна експортувала продукцію на суму $ 30,9 млрд, що на 6,6% ($ 2,2 млрд) поступається результату аналогічного періоду роком раніше. Сумарний імпорт в країну скоротився більш суттєво - на 12,4% (на $ 4,7 млрд), до $ 33,3 млрд.

УКРАЇНА ВІДНОВИЛА РЕКОРД В ЕКСПОРТІ СОНЯШНИКОВОЇ ОЛІЇ За підсумками 2019/20 МР (вересень-серпень) Україна відновила рекорд в експорті соняшникової олії, відвантаживши на зовнішні ринки з України 6,68 млн т цієї продукції на суму $ 4,9 млрд. В порівнянні з рівнем попереднього сезону відвантаження української соняшникової

олії зросли на 10,2% в кількісному вираженні і на 17% - в грошовому. В цілому за даними асоціації за сезон-2019/20 Україна експортувала 7,2 млн тонн олії на загальну суму $ 5,28 млрд (+ 16,9%). Із зазначеного обсягу 335 тис. тонн склала соєва олія і 184 тис. тонн - рапсова.

УРЯД ПОСИЛИТЬ РОЗВИТОК ЗРОШЕННЯ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ

Розвиток зрошення на Херсонщині та в інших південних областях України є важливою умовою для реалізації аграрного потенціалу, збільшення сільськогосподарського виробництва і зміцнення лідерства на аграрних ринках в світі.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко під час робочої поїздки в Херсонську область. «Розвиток зрошувальних систем ми будемо посилювати в рамках розширення програми «Велике будівництво» за дорученням президента України і прем’єра. Зараз діє державна фінансова підтримка на придбання нового обладнання та зрошувальної техніки - надається 25% компенсація. Так, за 20192020 аграріями України вже було закуплено зрошувальної техніки на суму 15,9 млн. гривень і отримано компенсації на суму 3,4 млн. грн. Аграріями Херсонщини - закуплено на 3,4 млн. гривень і отримано компенсації 1,1

млн. гривень (32% від загальної кількості компенсації) », - зазначив Ігор Петрашко. В і н т а кож п о і н ф о р м у в а в , щ о Д епарт аментом аграрної політики Мінекономіки та Інститутом водних проблем і меліорації НААН опрацьовані всі пропозиції та зауваження, підготовлена оновлена редакція законопроекту «Про об’єднання водокористувачів». Наступним етапом є прийняття на законодавчому рівні механізму використання державних насосних станцій підприємствами на умовах державно-приватного партнерства та продовження реалізації Плану заходів «Стратегії зрошення і дренажу в Україні на період до 2030 року».

ХТЗ ПРЕДСТАВИТЬ ОНОВЛЕНІ МОДЕЛІ ТРАКТОРІВ НА АГРОЕКСПО-2020 Харківський тракторний завод традиційно візьме участь у виставці Агроекспо-2020. Завод представить сучасні моделі тракторів, а також візьме участь в демонстрації техніки на спеціальному полігоні з використанням сільськогосподарських знарядь. Відзначимо, що в поточному році ХТЗ продовжував удосконалювати свої трактори. Зокрема, оновив лінійку машин 240-й серії. Серед нововведень - оновлений інтер’єр і поліпшена шумоізоляція кабіни, встановлена нова сучасна рульова колонка з цифровим дисплеєм, транспортні фари (технологія вільної форми), стопор замка капота, сферичні дзеркала, які дозволили отримати більш широку область огляду під час експлуатації трактора. І це ще не весь перелік удосконалень. Нагадаємо, «Агроекспо» - одна з найбільших в Україні міжнародних агропромислових виставок з польової демонстрацією техніки і технологій. Виставка буде проходити в м. Кропивницький з 30 вересня по 3 жовтня 2020 р.

18

AgroTech


ПАНДЕМІЯ COVID-19 ПРИСКОРИЛА РОЗВИТОК РОБОТІВ В АПК Компанія Saga Robotics, що базується в Норвегії і Великобританії, залучила 9,5 млн євро від міжнародних інвесторів на підтримку своїх амбітних планів зростання. «Пандемія COVID-19 прискорила необхідність подальшого використання робототехніки в сільському господарстві, оскільки технології будуть відігравати більшу роль в зниженні трудового ризику в процесі збирання врожаю. Фонд CIBUS Enterprise радий додати Saga Robotics до свого зростаючого портфелю стійких інвестицій в агропродовольчі технології. Роботи Saga підвищують стійкість сільського господарства за рахунок зниження ущільнення грунту, викидів CO2 і виробничих втрат через цвілі. Використовуючи технологію точного землеробства, Saga скорочує використання пестицидів і фунгіцидів і підвищує врожайність рослин. За допомогою якісних додатків для обробки даних ми почнемо бачити більш дієвий інтелект, що надається фермерам», - каже Алістер Купер, керівник відділу венчурних інвестицій ADM Capital Europe LLP. Роботи Thorvald працюють на декількох фермах по всьому світу, де проводять світлову обробку для боротьби з цвіллю на полуниці і виноградній лозі, різко знижуючи потребу в фунгіцидах. В даний час ведеться розробка довгоочікуваних автономних збирачів полуниці, і незабаром послідує їх комерційне впровадження. Ферми в Норвегії, США і Великобританії вже вибрали Saga Robotics в якості свого партнера-робота після того, як побачили результати врожаю, а також універсальність і ефективність інтеграції платформи Thorvald. «Будучи спеціалізованим інвестором в харчову та сільськогосподарську промисловість, ми в інвестиційному фонді Rabo Food & Agri глибоко усвідомлюємо зростаючу необхідність автоматизації для підвищення ефективності того, як ми вирощуємо і збираємо нашу продукцію. Існує кілька пов’язаних з цим вигод, включаючи поліпшення умов праці, впровадження ресурсів, врожайності,

управління витратами і якістю і, в свою чергу, відчутне поліпшення стійкості. З огляду на прогрес і глибокі науково-дослідні можливості, продемонстровані на сьогоднішній день, ми дуже пишаємося партнерством з Saga Robotics, оскільки вони розгортають більше функціональності на базі робота Thorvald, і з нетерпінням очікуємо масштабування компанії разом з сильною групою інвесторів», - додає Річард О’Горман, «Завдання полягає в тому, щоб збільшити виробництво продовольства в умовах мінливого клімату. Технологія роботів Saga показує нам багатообіцяюче майбутнє, де інтелектуальні та точні машини використовують менше ресурсів для досягнення більш високої продуктивності. Разом з провідними інвесторами ми сподіваємося на подальше масштабування Thorvald і зростання Saga Robotics», - зазначає Сірі Кальвіг, генеральний директор Nysnø Climate Investments, ще одного інвестора.

CORTEVA AGRISCIENCE ВІДКРИВАЄ НОВИЙ ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ЦЕНТР У СХІДНІЙ ЄВРОПІ Corteva Agriscience повідомляє про об’єднання і розширенні своїх можливостей в області дослідження насіння і засобів захисту рослин в комплексному дослідному центрі, розташованому в Сегеді, Угорщина. Центр служить хабом для співпраці членів наукової команди Corteva Agriscience для розробки новаторських і стійких сільськогосподарських рішень для фермерів Європи і всього світу. Новий інтегрований центр в Сегеді із загальним обсягом інвестицій 1,9 млн доларів США є одним з найбільших комплексних дослідницьких центрів з вивчення сільськогосподарських культур компанії Corteva в Європі. У новому офісі працюють 34 людини, в тому числі вісім вчених, які займаються інноваціями в галузі насінництва та захисту рослин. Команда селекціонерів, що базується в Сегеді, відповідає за селекцію кукурудзи і соняшнику і розробку елітної гермоплазми Corteva. Команда розробляє гібриди з високим потенціалом врожайності і агрономічними властивостями, включаючи стійкість до теплового стресу, що є поширеним явищем в континентальній Європі. Попередня селекційна робота команди внесла свій внесок у створення багатьох

продуктів, які формують ринок, в тому числі стійких до гербіцидів гібридів соняшнику ExpressSun бренду Pioneer, високоолійного насіння соняшнику і лідируючої на ринку лінійки продуктів гібридів кукурудзи Optimum AQUAmax бренду Pioneer. Можливості команди по формуванню набору характеристик батьківських форм і виробничі дослідження також підтримують

роботу насіннєвого заводу, розташованого в сусідньому місті Сарваш. Команда інтегрованих польових наукових дослідників, що базується в Сегеді, в рамках польових випробувань зосереджена на розробці нових рішень по боротьбі з бур’янами, шкідниками і хворобами, а також на розробці технологій по обробці насіння і біологічних препаратів.

AgroTech

19


ВР ПРИЙНЯЛА ЗА ОСНОВУ ПРИНЦИПИ ДЕРЖАВНОГО АГРАРНОГО РЕЄСТРУ

Верховна Рада України на засіданні 4 вересня прийняла в першому читанні законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів

України щодо функціонування Державного аграрного реєстру і удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції». (Рег. №3295). Метою законопроекту є вдосконалення функціонування системи державної підтримки сільського господарства, а також усунення адміністративних перешкод і витрат для сільгосптоваровиробників при отриманні державної допомоги. Зокрема документом вводяться законодавчі підстави для функціонування Державного аграрного реєстру державної автоматизованої інформаційної системи збору, обліку, накопичення, обробки та надання інформації про

виробників сільгосппродукції. Державний аграрний реєстр - це інформаційна онлайн система для аграріїв України незалежно від їх розміру і організаційно-правової форми, яка допоможе виробникам отримати доступ до державної підтримки та державних послуг онлайн. Законопроектом також визначаються принципи, на яких надається державна підтримка і передбачається, що за кожним видом державної підтримки виробник сільгосппродукції не може отримати державну допомогу в сумі більше, ніж 50 млн грн на одного такого виробника на рік з урахуванням пов’язаних з ним осіб.

У КАДАСТР ВНЕСЛИ МАЙЖЕ 32 МІЛЬЙОНИ ГЕКТАРІВ СІЛЬГОСПЗЕМЕЛЬ

До Державного земельного кадастру за станом на 25 серпня 2020 внесені відомості про 21,9 млн земельних ділянок

загальною площею 43,8 млн га, зокрема 14,7 млн земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 31,6 млн га. Також триває процес внесення відомостей до земельного кадастру по адміністративно-територіальним одиницям. Зараз із загальної кількості населених пунктів на території України за заявами органів місцевого самоврядування внесено відомості про межі 8002 адміністративно-територіальних одиниць (за останній тиждень - 74) і нормативну грошову оцінку 3909 населених

пунктів (за останній тиждень - 44). Крім цього, згідно з повідомленням, минулого тижня в державні кадастрові реєстратори надійшло 35,7 тис. заяв про реєстрацію земельних ділянок (в тому числі новосформованих, утворених в результаті поділу, об’єднання і встановлення або відновлення меж), зареєстровано 27,7 тис. земельних ділянок, серед яких 31,3 тис. заяв, сформованих сертифікованими інженерами-землевпорядниками в режимі онлайн і зареєстровано 23,7 тис. земельних ділянок.

КАБМІН ЗБІЛЬШИВ ПОКАРАННЯ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Кабінет міністрів України збільшив покарання для порушників земельного законодавства, а саме: за самовільне зайняття

ділянок, використання земельних ділянок не за призначенням, за зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу. Уряд вводить ефективний механізм боротьби з порушниками земельного законодавства, збільшивши розрахунок збитків орієнтовно в три рази. Це зробить порушення земельного законодавства економічно невигідним. На сьогодні деякі сільгоспвиробники порушують порядок використання земельних ділянок - обробляють пасовища і самовільно захоплюють державні землі.

При цьому чинний розрахунок збитків, заподіяних державі, не перевищує доходів від використання земель. Реалізація відповідної постанови уряду сприятиме зменшенню кількості правопорушень у сфері охорони і використання земель, а також збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів від сплати платежів за землю. Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру має намір публікувати в кадастровій карті України інформацію про сплату податків з земельних ділянок.

АГРАРІЇ ОЧІКУЮТЬ ВІД РАДИ ЗНИЖЕННЯ ПДВ ДЛЯ АПК ДО 14%

На розгляд Верховної Ради винесено законопроект №3656 про зниження ставки ПДВ з операцій з постачання окремих видів с/г продукції з 20% до 14%. Зокрема пропонується встановити ставку

20

AgroTech

податку на додану вартість в розмірі 14% за операціями з поставки на митній території України та ввезення на митну територію України цільного молока, великої рогатої худоби, живих свиней, пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, насіння льону, ріпаку, соняшника та інших олійних культур, цукрових буряків. Аграрії підтримують даний законопроект і чекають його прийняття. Адже, скасувавши в 2017 році спецрежим ПДВ, який давав можливість господарствам не платити податок, а спрямовувати кошти на свій розвиток, держава не запропонувала аграріям нічого натомість. Даний

законопроект дозволяє агровиробникам скоротити витрати і мати можливість інвестувати додаткові кошти в придбання техніки, обладнання тощо. Крім того, на думку ВАР, зниження ставки ПДВ сприятиме виходу агросектора з тіні. Зараз в Україні нелегально обробляється близько 40% с/г земель, на яких вирощується великий обсяг продукції. Значна частина врожаю йде на експорт через так звані «скручування» - маніпуляції, в результаті яких з держбюджету експортеру повертається ПДВ, яке насправді не було оплаченим. Зменшення ставки ПДВ різко знизить ефективність таких шахрайських схем.


СІВАЛКИ ЗЕРНОТУКОВІ ВАРІАТОРНІ Сівалки причіпні модельного ряду SEED-V Призначені для рядового посіву насіння зернових культур (пшениця, жито, ячмінь, овес), зернобобових культур (горох, квасоля, соя, сочевиця, боби, нут, чина, люпин) дрібнонасінних культур (ріпак, гірчиця, льон) з одночасним внесенням мінеральних добрив і коткуванням грунту в засіяних рядках. Сівалка може бути використана для посіву насіння інших культур, близьких до зернових за розмірами насіння і нормам висіву (гречка, просо, сорго та ін.). ПЕРЕВАГИ: • Замість шестерінчастих механізмів передач на сівалках встановлені варіатори, окремо на вали зернових і на вали тукових висівних апаратів, що дає можливість безступінчатого регулювання норм висіву як насіння, так і добрив. • На валах зернових і тукових висівних апаратів встановлено рукоятки групового відкриття заслінок для очищення бункерів від залишків посівного матеріалу. • Зернові та тукові висіваючі апарати виконані з полімерного матеріалу, що виключає можливість корозії деталей апаратів і відповідно збільшує термін служби. • Зерновий висіваючий апарат має гвинтову котушку для висіву зернових і зернобобових культур та штифтову котушку для дрібнонасінних культур (ріпак, гірчиця), а також висіву сипучих і середньо сипучих насіння трав.

• Зерновий і дрібнонасінний висіваючий апарат має заслінки з трьома фіксованими положеннями, які регулюють норму подачі насіннєвого матеріалу на висівні котушки. • Бункер для насіння і добрив зі збільшеним об’ємом в 1,5 рази (зернові – 1000 дм3, тукові – 500 дм3). • На валу підйому і опускання сошників встановленні точки для змащування, що полегшить їх роботу. • Дводискові сошники з зміщеними дисками з борованої сталі дозволяє проводити посів при наявності пожнивних залишків. • Посилена конструкція амортизатора, пружина підвищеної жорсткості і посилена штанга (пруток 16 мм) забезпечують навантаження сошника до 70 кг. На замовлення сівалки комплектуються транспортним пристроєм і прикочуючими катками.

Україна, м. Кропивницький, смт. Нове, вул. Мурманська, 7 +38 (097) 777-77-33 e-mail: office@origin.ua www.origin.ua

Модель

Продуктив­ ність га/ год

Ширина захва­ ту, м

Кількість рядів, шт.

Ширина міжрядь, см

Робоча швидкість, км/год

Глибина заділки на­ сіння, мм

SEED-4,0V

3,6-4,8

4,0

26

15

9-12

20-80

SEED-5,4V

4,9-6,5

5,4

36

15

9-12

20-80

Об’єм бун­ керу для на­ сіння, дм3

Об’єм бун­ керу для туків, дм3

Габаритні розміри, мм

Агрегується з трактора­ ми, к.с

850

400

5450х2950х3435

вiд 80

1000

500

6750х2950х3200

вiд 90

ТЕСТ-ДРАЙВ ГЛИБОКОРОЗПУШУВАЧА CASE IH ECOLO TIGER 870

Ущільнення заважає вільному переміщенню вологи між верхнім і нижнім шарами грунту, а також перешкоджає розвитку коріння рослин. Компанія Case IH запропонувала інструмент для вирішення цієї проблеми - глибокорозпушувач Ecolo-Tiger 870. Глибокорозпушувач Case IH Ecolo Tiger 870 має 2 ряди передніх ріжучих дисків діаметром 61 см, кожен з яких розташований на індивідуальній стійці, що дозволяє агрегату ефективно працювати на глибині до 15-18 см і не забиватися навіть в умовах великої кількості пожнивних залишків на полі. Основні робочі органи Ecolo-Tiger - це

лапи, які здатні працювати на глибину до 40 см і витримувати навантаження до 1400 кг. Кожна лапа забезпечена спеціальною двосторонньою накладкою, яка завдяки своїй гострій формі зменшує тиск грунту на неї і відповідно дозволяє заощадити паливо. За лапами розташований ряд вирівнюючих дисків і каток. Ecolo-Tiger 870 відрізняється потужною

міцною рамою, яка створює необхідний тиск на лапи і диски, забезпечуючи стабільну роботу агрегату. Глибокорозпушувач може працювати зі швидкістю до 12 км/год і мати ширину від 4,3 до 7,9 м. Тест-драйв відбувся в рамках демонстрації на «Битві титанів». Case IH Ecolo Tiger 870 агрегатувався з трактором Case IH Magnum 380 CVT потужністю 380 к.с.

AgroTech

21


НА ЩО ЗДАТНІ БУДІВЕЛЬНІ САМОСКИДИ SCANIA «Сканія Україна» приділяє велику увагу напрямку Construction, в рамках якого пропонується спеціальна техніка для роботи у важких умовах. Але «лінійка» тільки одних самоскидів у Scania настільки широка, що зрозуміти нюанси змін не завжди просто. Інша справа, коли техніку можна випробувати в реальних умовах, з реальним завантаженням і з різними надбудовами. «Сканія Україна» провела масштабний тест-драйв будівельної техніки на території Рокитнянського гранітного кар’єру в Київській області. Для випробувань було надано 8 вантажівок Scania в різних виконаннях, з різними двигунами і кузовами різних виробників. Тестові самоскиди були завантажені однаковою породою - щебенем з Рокитнянського кар’єра і відправлялися по одному і тому ж маршруту. І ось тут уже керівники будівельних та видобувних підприємств самі могли оцінити, в якому виконанні самоскид їм більше підходить. До слова, Рокитнянський гранітний кар’єр був обраний теж зовсім не випадково. Як повідомив директор підприємства Богдан Свинарчук: «В автопарку Рокитнянського кар’єра 117 одиниць техніки, з яких 75 - це Scania. Притому 50 самоскидів - це Scania з колісною формулою 8х4. Вони щодня розвозять продукцію кар’єра до кінцевих споживачів, працюють на будівництві доріг. Техніка Scania в кар’єрі з’явилася з 2008 року і більшість вже накатала більше 1 млн. км, але досі на ходу і в хорошому стані». «Сканія Україна» пропонує самоскиди серії Construction в виконаннях 6х4 і 8х4 з кузовами Schmitz Cargobull, Wielton, Meiller-Kipper в специфікаціях під різні фракції і породи. На тест були надані 16-кубові Scania P360 у виконанні 6х4 з кузовом Meiller-Kipper, які завдяки режиму «OffRoad» легко справлялися з перевезенням 27 т щебеню по дорогах Рокитнянського кар’єру. До того ж Scania дуже легка в управлінні завдяки автоматичній КПП Opticruse. У виконанні Construction Scania має збільшений кліренс, трансмісію, адаптовану під високе навантаження, блокування диференціала, систему допомоги водієві при спуску і підйомі і т.д. Кабіни обладнані гнучкими нижніми ступенями, захисними сітками на фарах, посиленими бамперами. Самоскид Scania P400 у виконанні 8х4 з кузовом Schmitz Cargobull вміщує 19,1 м3 породи і здатний взяти на борт до 30 т. Але завдяки 400-сильному двигуну на ходу він швидше і має більш високу плавність ходу. До того ж керовані дві передні осі дозволяють 4-вісному самоскиду легко маневрувати. Аналогічний самоскид 8х4 з кузовом Meiller-Kipper вміщує 20 м3 і здатний брати на борт до 32 т. Як показали тести,

22

AgroTech

13-літрового 400-сильного двигуна Scania цілком достатньо, щоб легко підійматися по серпантину кар’єра на висоту 75 м. Він має момент 2150 нм, а завдяки колісним редукторам з передавальним числом 3,96 легко долає підйоми. До того ж оптимальні передачі підбирає «автомат» Opticruse. Крім самоскидів, Scania представила також «лінійку» тягачів G-серії у виконанні 400, 420 і 440 к.с. Директор «Рокитнянського кар’єру» Богдан Свинарчук: «Свого часу нас підкупила надійність техніки Scania, а також її економічність. Поряд з іншими виробниками, а в нашому автопарку є і MAN, і Volvo, і китайські Howo і БєлАЗи, Scania стала для нас пріоритетним брендом. Ми навіть організували у себе на підприємстві сервіс і відкрили невеликий склад запчастин. Тепер ми впевнені, що наші машини завжди в потрібний момент будуть на ходу. Крім того, Scania досить надійний і економічний самоскид. Але щоб техніка служила довго і себе виправдовувала, до неї потрібно дбайливо ставитися. У нас неухильно дотримується обов’язковий регламент згідно з вимогами виробника. Ми використовуємо тільки кращі мастила. В даний момент Mobil, притому заливаємо їх навіть в БєлАЗи. Колодки і фільтри використовуємо тільки відомих і перевірених брендів або оригінал. І тому наші самоскиди вже пройшли понад 1 млн. км і відмінно себе почувають. Такий підхід до сервісу і техніки себе на 100% виправдовує. У нас немає простоїв через поломки, техніка має відмінні показники економічності і постійно в роботі». Директор з розвитку дилерської мережі та дилерів «Сканія Україна» Олександр Тицький: «Одна з важливих переваг «Сканія Україна» на українському ринку - це гарантована наявність будь-якої, підкреслюю,

будь-якої запчастини за програмою «Доставка 24». Це означає, що якщо якоїсь деталі немає на складі дилера або імпортера в Україні (а їх там 92%), то її доставлять протягом 24 годин. Притому для клієнта це не відіб’ється на вартості. Навпаки, якщо деталі не буде протягом 48 годин, то він заплатить за неї менше. Тому клієнти Scania, що б не сталося, завжди впевнені, що їхня техніка буде на ходу максимум через 2 доби. У бізнесі це важливо». Крім Scania, в Рокитнянському кар’єрі пройшли і тести будівельної техніки CAT від компанії Zeppelin. Потенційним клієнтам продемонстрували новинку українського ринку - фронтальний навантажувач CAT 950 GC з вантажопідйомністю ковша понад 5 т, міні CAT246D, а також старий екскаватор-навантажувач CAT428F з невеликою напрацюванням трохи більше 2 тис. м.ч. Показово, що і в будівельній техніці CAT вже доступна телеметрія, яка дозволяє дистанційно отримувати дані про піднятий тоннаж і кількість таких підйомів. Більш того, новинка CAT950GC має систему стабілізації ковша, яка мінімізує пробудження породи під час руху. Як повідомив директор «Рокитнянського кар’єру» Богдан Свинарчук, зараз важливо оптимально підбирати техніку для бізнесу. «Наш кар’єр щодня видобуває 5000-8000 т щебеню, працюємо в 3 зміни. І обсяги зростають, плюс в нашу групу входить 4 кар’єра по Київській області та плануємо ще нарощувати видобуток. Плануючи закупівлі, необхідно враховувати економічний аспект, а також сервісну підтримку і забезпеченість запасними частинами. З цієї причини наше підприємство і відмовилося від ряду вантажівок та зробило ставку на перевірену, надійну і економну техніку».


FENDT ВИВОДИТЬ НА РИНОК НОВИЙ ТОПОВИЙ КОМБАЙН

Великогабаритний комбайн Fendt IDEAL 10 проходить тестові випробування і готується до виходу на ринок Європи.

Fendt IDEAL 10 керується без звичайного рульового колеса - для цього служить система IDEALdrive. Рульове управління IDEALdrive дозволяє керувати машиною пропорційно руху джойстика, розташованого на лівому підлокітнику. Функції джойстика на правому підлокітнику залишилися колишніми. Таким чином рульове управління знаходиться в лівій руці, а швидкість - в правій. Новий пристрій керування машиною забезпечує оптимальний огляд вперед, а також прямий огляд жатки і похилої камери з транспортером. Унікальна система відповідає всім європейським нормам для транспортних засобів і всім правилами дорожнього руху. До речі, систему управління джойстиком IDEALdrive можна замовити для моделей 2021 року. Для всіх гусеничних комбайнів IDEAL серії 7-10 вона буде доступна в якості опції. Отже, нова топова модель в серії великогабаритних зернозбиральних комбайнів Fendt IDEAL 10 оснащена новим двигуном MAN обсягом 16,2 л і відповідає нормам європейського стандарту Євро-5. Завдяки максимальній потужності 790 к.с., новій системі очищення і розширенню добре відомої сепарації Dual Helix комбайн Fendt IDEAL 10 пропонує більшу продуктивність і велику пропускну здатність. У нового Fendt IDEAL 10 потужність не тільки на 143 к.с. більше, ніж у другій за величиною моделі IDEAL 9. Нова топ-модель також оснащена новою системою очищення і має на 15% більше потужності очистки. Завдяки системі очищення Ciclone Cleaning зерно потрапляє на верхнє решето через дві вигнуті подвійні ступені падіння. Завдяки вигнутій формі важкі зерна збираються в нижній частині, а легкі за законами фізики вгорі. Вигнуті сходи забезпечують більш широкий потік повітря, таким чином кількість повітря може бути значно збільшено, а очищення ще більш ефективне. За допомогою двох ступенів падіння велика частина

короткої соломи і полови може бути відокремлена на першій ступені. Решта незернових компонентів відокремлюються на другій. Fendt IDEAL 10T має чотири секції очищення, тому IDEALbalance був оптимізований. Ротор Dual Helix, вже відомий по Fendt IDEAL 8 і 9, було розширено для Fendt IDEAL 10. Завдяки двом додатковим секціях деки загальна площа деки комбайна Fendt IDEAL 10T збільшується на 12 відсотків. Зернозбиральний комбайн з площею сепарації 4,54 м2 має ще більшу продуктивність сепарації для ще більшої пропускної здатності.

AgroTech

25


ЧОМУ АГРАРІЇ ЙДУТЬ З АГРОБІЗНЕСУ

Вже колишній фермер з Миколаївської області Олександр Кучай вважає, що сукупність ризиків і відсутність виразної державної політики робить рослинництво на Півдні невигідним. Ми познайомилися з Олександром Кучаєм в 2016 році. Тоді молодий фермер, який раніше займався овочами, здійснив справжній прорив в рослинництві, отримавши врожайність цукрових буряків на краплинному поливі в районі 150 т/га. Досвід Олександра отримав досить велике визнання і його технологіями вирощування цікавилися відомі українські агрокомпанії. Здавалося, що в подальшому господарство буде тільки розвивається. Тим більше гірким було наше розчарування, коли ми почули від Олександра, що він припиняє свою фермерську діяльність... - Я почав працювати в сільському господарстві в 2009 році. Тоді все займалися овочами - з одного боку потенційно прибутковим, а з іншого - досить ризикованим бізнесом. Згодом мінуси переважили і я став придивлятися до інших культур. У підсумку я почав співпрацювати з одним цукровим заводом, цілком вклавшись в технологію, - розповідає Олександр Кучай. Всі свої накопичені в овочівництві знання фермер вклав у вирощування цукрових буряків на зрошенні, посіявши більше 80 га цієї культури. Його досвід став, тим ціннішим, що Олександр довів, що навіть дрібні фермерські господарства можуть активно розвиватися і досягати гарної рентабельності. Разом з поливною водою посіви цукрових буряків отримували широкий спектр поживних елементів, що спільно з продуманою технологією захисту дозволило отримати фактично рекордні результати. - Я думав, що буду розвивати цей напрямок і надалі, але в 2017 році, якраз під сезон, цукор різко подешевшав на 37%. До того ж закрився цукровий завод, з яким я співпрацював. Що робити? Я вдарився в вирощування зернових культур і ріпаку, - згадує Олександр. Однак рентабельність вирощування цих культур виявилася незрівнянно нижчою. Кучай порахував, що говорити про більш-менш прийнятні результати можна починаючи від площі 500 га. - Я порахував техніку, плату за оренду паїв, інші витрати і зрозумів, що займатися в наших кліматичних умовах зерновими культурами немає сенсу на таких невеликих площах. До того ж ви самі бачите, які погодні умови складаються на Півдні в останні роки. Особливо в цьому - майже всюди посіви всохли без вологи, причому не тільки озимих культур, а й соняшнику. Коротше кажучи, я з цифрами в руках прорахував всі можливі моделі розвитку господарства і зрозумів, що на даний момент не існує реальних варіантів. І я поясню зараз, чому, - каже Кучай. - Я міг би, звичайно, знову зайнятися овочевими культурами, проте ризики на цьому ринку сьогодні надто високі. Це не зерно, в якому можна більш-менш чітко підрахувати витрати на вирощування і вартість вирощеного врожаю. Тут працюють інші фактори і, в першу чергу, чи зумієш ти вчасно продати овочі за прийнятною ціною. Ось з цим останні років шість присутні дуже великі проблеми. Розумієте, ми живемо в бідній країні, велика частина населення якої має низьку купівельну спроможність. Зараз практично зникло таке поняття, як «закладки» - це коли люди в сезон збору врожаю планували закупити собі запаси на зиму. Ціноутворення просто непередбачуване. Так, в сезон збору врожаю ціна кілограма овочів може бути на 50% дешевше собівартості вирощеної продукції... Якщо ви вкладете гроші в будівництво овочесховища, то це нічого не гарантує. Так, я пам’ятаю рік, коли навесні овочі коштували в два рази дешевше, ніж в сезон збору. Уявіть собі при цьому, що вкласти в вирощування овочів потрібно набагато більше, ніж в зернові або олійні. До того ж тут висока частка ручної праці, а нормальних працівників зараз знайти просто нереально - всі в Польщі, - пояснює Олександр. Олександр зазначає, що погодні та ринкові ризики - це лише частина факторів, які спонукали його призупинити свій аграрний бізнес. - Вся земля, на якій я працював - це орендовані паї, власникам яких

26

AgroTech

потрібно платити по 5 тисяч грн за 1 га. Великі гравці на ринку хапають все, що можна - вони заробляють на валі, тому власники паїв пропонують городникам завищені ставки - по 10 тисяч за гектар. Плюс потрібно платити податки, робити відрахування в місцевий бюджет. Ось і виходить, що заробляють усі, хто на цій землі не працює, зате фермер, який на ній працює від зорі до зорі, не отримує нічого. Я вважаю, що сама система розпаювання землі в корені неправильна. Людина, якій вона буквально впала з неба в спадок, викручує мені руки - тому, хто на ній працює. Земля повинна бути в тій чи іншій формі державної власності. Або ж потрібен нормальний, а не такий, як планується, ринок землі, - вважає Олександр Кучай. Найважливіший момент, на якому загострює увагу наш співрозмовник - різні умови власників невеликих і середніх господарств в порівнянні з агрохолдингами. - Нас просто не можна ставити в рівні умови і чесати під одну гребінку. Мені пропонують в банку (спробуй ще взяти!) кредит під 30 з гаком відсотків, а у них - європейські ставки кредитування. У мене немає компенсації ПДВ, вони знаходять, як її отримати. При цьому у дрібного фермера відібрали можливість купувати вітчизняну техніку дешевше, фактично проігнорувавши урядову програму компенсації. Йдемо далі: раніше я запускав полив на полях переважно в нічний час, використовуючи пільговий тариф. Це все скасували, а сумарна плата за воду та електроенергію зросла уп’ятеро. При цьому вся Південнобузька зрошувальна система знаходиться в катастрофічному стані. Якщо щось десь виходило з ладу на державному об’єкті, я приходив і купував за свої: насос, електромотор і т.д. До пори до часу я міг працювати в таких умовах, але зараз я бачу, що сукупність всього цього негативу не дозволить нормально працювати. Ризики занадто високі, - розповідає Олександр. На думку Олександра Кучая, повернутися в поле зараз варто хіба що з проектом вирощування кукурудзи на підземному зрошенні. - Це реально перспективна тема і можна вирощувати до 20 т/га, використовуючи мінімальну кількість води. Я б цим зайнявся б, і може б навіть знайшов гроші, але проблема впирається в недосконалість земельного законодавства. Справа в тому, що якщо покласти підземні трубопроводи на глибині 20-25 см, то їх мінімальний термін ефективної служби складає 10 років. Якщо за ними правильно доглядати, промивати, то і 20 або навіть 30 років. Обсяг інвестицій при цьому складає 3,5 тис дол/га. Але як їх можна вкладати, якщо через рік власники паїв можуть знайти хорошого юриста і розірвати договір, як це нерідко трапляється. В цьому і проблема - не працює нормально ні земельне законодавство, ні прокуратура, ні суди. В цьому плані я дуже побоююся ринку землі за нинішнього стану справ в країні, оскільки він відкриває величезні можливості для різного роду махінацій, - резюмує Олександр Кучай.


TEMPO L 16 — ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ТОЧНОСТІ ВИСІВУ СОНЯШНИКУ

Кожна насінина соняшника має різну форму і розміри, що ускладнює роботу сівалок точного висіву. У більшості сівалок насіння вільно падає по сім’япроводу у ґрунт.

У разі збільшення швидкості руху зростає вібрація і точність розподілу насіння в рядку значно погіршується, збільшується кількість пропусків та двійників. Проте, у сівалці Tempo Väderstad насінина рухається під дією надлишкового тиску повітря. Насіння переміщується швидше, час руху менший, за рахунок цього насінина потрапляє в ґрунт з більшою точністю. Тому вібрації і специфічна форма насіння не впливають на якість сівби. Що і було підтверджено 2017 року в господарстві ТОВ «Вест АгроГруп». Незважаючи на складну конфігурацію поля, сівалка Tempo L 16 за 24 години роботи виконала сівбу соняшника на 479,73 га за середньої швидкості руху 20,8 км/год, питомі витрати пального становили 2,8 л/га. Показники проведеної сівби дослідили спеціалісти Українського науково-дослідного інституту (УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого). Дослідження продемонструвало високий рівень якості висіву за заданої норми 68 тис. шт./га. Середній інтервал між насінинами в рядку — 19,31 см, процент варіації інтервалів — 13,1%. Отримані показники підтверджують, що точний висів соняшнику для сівалки Tempo L 16 Väderstad — легке завдання, як і сівба інших технічних культур.

AgroTech

27


ГОЛОВНІ ІННОВАЦІЇ НОВОГО ПОКОЛІННЯ РОБОТІВ-АГРАРІЇВ FENDT XAVER Ми розповімо читачам, як AGCO/Fendt розробляє нове покоління польових роботів в рамках проекту стратегічних досліджень. Нова серія роботів-сівалок Xaver відрізняється від двох попередніх не тільки зовнішнім виглядом. Внутрішній устрій, так званий висіваючий апарат, теж абсолютно новий. Відділ досліджень і перспективних розробок виробника сільськогосподарської техніки AGCO/Fendt з 2017 року займається стратегічно орієнтованими темами майбутнього, такими як ройові технології і робототехніка. Крім того, екологічні переваги, такі як низький тиск на грунт і споживання енергії, відсутність шуму, витоків або викидів, грають все більш важливу роль в сучасній сільськогосподарській економіці. Копіткі ручні роботи, які в даний час все ще повинні виконуватися багатьма робочими в полі, в майбутньому можуть бути автоматизовані. Це звільняє від монотонної роботи і прокладає соціально виправданий шлях до більш екологічно безпечного виробництва продуктів харчування. В рамках стратегічного дослідницького проекту Fendt Xaver вся роботизована система отримала подальший розвиток після обширних польових випробувань, в тому числі в області «Розумного землеробства». Нові роботи відрізняються від обох попередніх моделей не тільки зовнішнім виглядом. Після великих польових випробувань вся система була переглянута і перероблена, в тому числі в області «Розумного землеробства». У нове покоління роботів Fendt Xaver була інтегрована технологія, розроблена в концерні AGCO: висіваючий апарат від Precision Planting. «Завдяки Precision Planting ми

28

AgroTech

змогли використати агрономічні ноу-хау і перевірені технології нашого концерну AGCO для наших робот-сівалок», - говорить д-р. Бенно Піхлмайер, директор з глобальних технологій та інновацій. «Ми змогли адаптувати модулі перших поколінь Xaver і об’єднати їх з новим висіваючих апаратом. Перевірені технології були об’єднані з інноваційною концепцією робототехніки, що призвело до створення нової інтегрованої системи». Технологія vSet розділяє насіння швидко і з високою точністю за допомогою негативного тиску повітря (тиск, яке нижче атмосферного). За допомогою системи управління з електроприводом окремі зерна розміщуються в ряду з точністю до сантиметра на заздалегідь певній відстані. Зерна викладаються в борозну за допомогою еластичного ущільнювача. В майбутньому також може

бути встановлений новий «Smart Firmer» з датчиками від Precision Planting для визначення вологості грунту, температури, вмісту гумусу і рослинних залишків. Таким чином досягається адаптований до умов ґрунту посів зі змінною глибиною і частотою посіву. Завдяки триколісній концепції останнє колесо не тільки надає руху роботу, але і функціонує як колесо для накочування: при русі між борознами воно м’яко накочує грунт над насінням, покращуючи контакт насіння з грунтом і таким чином забезпечуючи приплив вологи для проростання. Останнє покоління польового робота також оснащено системою ведення в колії VarioGuide, яка управляє роботом з точністю до сантиметра. Крім того, Fendt Xaver інтегрований в платформу FendtONE і таким чином може управлятися разом з іншим парком машин. Це забезпечує безперешкодний обмін польовими даними, включаючи колії, як між трактором і роботом, так і між роботом і базою карт полів, дозволяючи зручно створювати завдання. «Наріжними каменями нашої ройової системи є масштабованість з точки зору інвестиційних витрат і ефективності, мінімізація ризиків простою за рахунок дублювання роботів і інтеграції автономії і точного землеробства. Після посів роботом Xaver у нас є, так би мовити, карта всіх культур на полі, яка становить основу для всіх наступних робіт, таких як хімічна обробка рослин, механічна боротьба з бур’янами та внесення добрива. Незалежно від того, виконуються вони роботами або тракторами», - говорить д-р. Бенно Піхлмайер. «Необхідною умовою для ройової технології є надійне покриття комунікаційної мережі. У перспективі ми


спираємося на послідовну реалізацію цифрової стратегії з розширенням мережі 5G в Німеччині і в усьому світі. Це означає, що роботи можуть також представляти майбутні функції Farming 4.0 з великими і більш динамічними обсягами даних». Роботи-сівалки отримують команди через Fendt Xaver Cloud і відправляють назад свої звіти про стан. Система є веб-інтерфейсом і керується незалежно від пристрою через додаток Xaver. Таким чином фермер або сельхозподрядчік може вибирати, чи хоче він отримати доступ до всього парку або до окремих роботів в полі з планшета або з офісу через комп’ютер. Сам додаток в свою чергу можна відкрити з порталу FendtONE. Додаткового введення даних для входу в систему користувачеві не потрібно. Дизайн і призначений для користувача інтерфейс програми Xaver відповідають стандартам FendtONE, тому користувач може орієнтуватися інтуїтивно. Перше, що кидається в очі в новому поколінні Fendt Xaver - це зміна концепції з чотириколісного на триколісний. Колеса більшого розміру забезпечують більш широку площу контакту, більший дорожній просвіт і більш точне ведення по глибині. Сила нового покоління особливо очевидна на разворотной смузі: новий Fendt Xaver шириною всього два метри практично не потребує площі при розвороті і завдяки рульовому управлінню заднім колесом і повному приводу виконує цей процес щадним чином для грунту і економічним навіть на м’якому грунті. Додаткові вантажі на передніх колесах забезпечують не тільки більш плавний хід, але і високий тиск сошників при посіві на суглинних грунтах. У повністю балластованному стані максимальна загальна маса робота становить 250 кг, а власна маса робота - менше 150 кг. Насіннєвий бункер збільшений до 20 літрів, чого вистачає приблизно на 0,5 га при нормі висіву 90000 насінин/га. Ємність літій-іонного акумулятора

збільшена до 2,6 кВт/г. Fendt Xaver може пропрацювати близько півтори години, перш ніж йому потрібно буде підійти до базової станції для зарядки. Рій з шести роботів досягає продуктивності близько 3 га/год, включаючи час завантаження близько 2 га/год. Система забезпечує цілодобове автономне використання. Мета робототехнічного підходу - презентувати інтелектуальну, ресурсосберігаючу і високопродуктивну альтернативу сталій тенденції до збільшення ваги окремих великих машин. Важкі машини наносять пошкодження м’яким або вологим ґрунтам, що призводить до втрати врожаю і скорочення кількості днів у полі. Суспільство очікує стійких, екологічно чистих продуктів харчування з мінімальним використанням пестицидів або без них. В даний час це можливо тільки при великій кількості ручної праці. Роботи можуть полегшити цю монотонну, фізично важку роботу. Основою для цього, незалежно від конкретної культури, є точний посів. Наступні роботи, такі як, наприклад, культивація, значно спрощуються і з’являється можливість моніторингу і підтримки якості.

«Енергоспоживання і, отже, викид CO2 при експлуатації Xaver в порівнянні з традиційною технологією значно нижче. Причинами цього є, з одного боку, незначний опір коченню в полі через невелику вагу, а з іншого боку, можлива відмова від таких споживачів енергії, як кондиціонер або допомога в рульовому управлінні, тому що в машині немає водія. Не в останню чергу цьому сприяє ефективний і простий електричний прямий привід», - пояснює д-р. Бенно Піхлмайер. Крім енергетичних аспектів, екологічні аспекти також відіграють велику роль. Роботи-сівалки не викидають шкідливих речовин в повітря, не шумлять і не мають потенційних втрат мастила. Тиск на грунт до 80 відсотків нижче, ніж у поширених в даний час машин. Значно нижчі витрати на заробітну плату і електроенергію підтримують економічну стійкість ройової системи Xaver. Нове покоління Fendt Xaver поєднує в собі переваги невеликих ройових роботів з продуктивним висіваючим апаратом від Precision Planting і додатковою цифровою платформою FendtONE.

AgroTech

29


ЯК ПІДВИЩИТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА НА 30% Зберігання врожаю на елеваторі вимагає додаткових витрат, зберігання в господарстві несе ризик втрати якості. Як же розпорядитися врожаєм? На сьогоднішній день в світі (і вже в Україні) набирає чинності тренд зберігання зерна в рукавах. Розповімо, чому ж вигідна ця технологія. Процес зберігання зерна в рукавах досить простий. Зерно завантажують в поліетиленовий рукав за допомогою машини для упаковки зерна (завантажувача) і герметично закривають. Такий рукав розміщують на підготовленої відкритому майданчику. В рукаві зерно зберігається в умовах, майже наближених до вакууму. А в разі необхідності поліетиленовий рукав розрізають, і інший спеціальною машиною (розвантажувачем) з нього вивантажують зерно. Основою технології зберігання є природна консервація вмісту рукава за рахунок створення анаеробного середовища в щільно завантаженому (більше 3 тонн на 1 метр) і герметично закритому полімерному рукаві. У процесі «дихання» зерна, а також життєдіяльності комах і грибків, які потрапляють в рукав разом з зерном, поглинається кисень і заміщується вуглекислим газом, який є природним консервантом, що запобігає життєдіяльності грибків і мікроорганізмів. Таким чином можна ефективно зберігати зернові (соняшник, пшениця, кукурудза, ячмінь, рапс, соя, рис) та корми (буряковий жом, плющене зерно, силосна маса, зелена маса, пивна дробина, фураж, сінаж, макуха томатів і оливок). Також зернові рукави придатні для зберігання добрив і навіть виробництва біогазу з побутових відходів. Використання зернових рукавів дозволяє тривалий час зберігати зерно прямо в господарстві. Українські аграрії в середньому зберігають зерно в рукавах протягом 6 місяців. Однак технологія дозволяє зберігати зерно в полімерних рукавах і 18 місяців. А термін експлуатації зернових рукавів Harwell досягає 24 місяців! Відзначимо, що тривалість зберігання зерна в рукавах залежить від вологості і якості завантаженого зерна. Чим вище вологість зерна і температура зовнішнього середовища, тим коротше термін зберігання. Переваги технології зберігання в зернових рукавах: - можливість продати урожай за вищою ціною, ніж під час збору врожаю; ви можете збільшити свій прибуток на 30% і вище в залежності від культури, яку зберігаєте, та терміну зберігання; - ви не втрачаєте час і кошти на перевезення і заготовку, або простій в порту; - ви самі керуєте власним врожаєм - зберігайте зерно у себе на полі під відкритим небом і під власним спостереженням; - ви економите кошти - низькі капітальні витрати для старту; - ви можете легко змінювати ємність зберігання для розміщення будь-якого обсягу врожаю; - зерно зберігається герметично без комах і шкідників, і Ви маєте легкий доступ до зерна для контролю його стану і якості. Зернові рукава Harwell захищають ваш урожай від снігу, дощу, ультрафіолетового випромінювання і перепадів температури. Хто використовує зернові рукава Технологію зберігання в рукавах застосовують як дрібні фермери і середні агрофірми, які відчувають нестачу в зерносховищах, так і великі агрохолдинги, які володіють власною мережею елеваторів, а також птахівницькі і тваринницькі компанії, елеватори, комбікормові заводи, маслозаводи і агротрейдери. «У холдингу« Агро-Регіон» ми вперше спробували частково зберігати зерно в рукавах TM Harwell ще в 2014 році, а потім

поступово повністю перейшли на зернові рукава цієї торгової марки - розповідає Василь Вікторович Мельник, головний агроном холдингу «Агро-Регіон». - Зберігання зерна в чистому полі в тришарових полімерних рукавах - це прекрасна альтернатива стороннім елеваторам. Або в разі, коли не вистачає власних складських приміщень для зберігання. Це як «безрозмірний елеватор», ви розвертаєте склад під відкритим небом прямо у себе на полі в розмірі, який потрібно для закладки свого зерна». Чим вигідні зернові рукави ТМ Harwell Зернові рукава TM Harwell захищають ваш урожай від снігу, дощу, ультрафіолетового випромінювання і перепадів температури. ТОВ «Планета Пластик» - єдиний в Україні виробник зернових рукавів. Полімерні рукава ТМ Harwell виробляються на автоматизованій багатошаровій лінії за точно дозованою унікальною рецептурою. Саме рецептурний набір, що складається з 10 різних компонентів, включаючи поліетилен нового покоління, надає зерновому рукаву Harwell цілий ряд відмінних властивостей: - висока міцність на розрив і еластичність, високий опір проколу і розриву, а також ударна міцність, що захищає від можливих пошкоджень градом, тваринами або людьми. - високий опір розповзанню (зерновий рукав зберігає форму після завантаження) забезпечує можливість обслуговування рукава і дозволяє експлуатувати в найспекотніших регіонах світу. - світловідображення - перешкоджає перегріву зернового рукава влітку. У будь-який час року температура зерна не перевищує 10 градусів і не падає нижче нуля. - світлонепроникність - повністю виключає проникнення світла всередину і освітлення середовища для розвитку життєдіяльності мікроорганізмів. - морозостійкість плівки до мінус 50 градусів. - стійкість до термоокисної і ультрафіолетової деструкції до плюс 50 градусів. - термін експлуатації зернових рукавів Harwell до 24 місяців. Рукав для зберігання зерна Harwell пройшов випробування в акредитованій лабораторії Європи на харчову безпеку, за вмістом важких металів, мігруючих речовин, мономерів і технічного вуглецю, і відповідає всім вимогам нормативів ЄС. Також зернові рукави ТМ Harwell повністю придатні до вторинної переробки по закінченню періоду експлуатації.

AgroTech

31


УКРАЇНА НАРОЩУЄ ВИРОБНИЦТВО І ЕКСПОРТ АЗОТНИХ ДОБРИВ В кожному сегменті відбулися серйозні зміни, що впливають на розвиток українського ринку добрив. Виробництво аміаку і карбаміду в I півріччі 2020 року зросло на 80% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року; Експорт карбаміду з України виріс в 4 рази;

Вперше з 2017 року Україна експортувала селітру; Імпорт селітри впав більш ніж в 2,5 рази; Імпорт NPK впав на 21%; Сульфоамофос 20:20 став лідером з імпорту NP добрив. Не увійшовши в минулому році навіть в ТОП-10, DAP 18:46 вирвався на 2-е місце.

OKKO ЗБІЛЬШИЛА ОБСЯГИ ПРОДАЖІВ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ За підсумками першого півріччя 2020 року обсяги продажів мінеральних добрив ОККО виросли на 44% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. «Ми вже 4 роки інвестуємо в сільське господарство. У нас є форвардна програма, яку активно розвиває наш спеціалізований оператор «ОККО Агротрейд». Її суть полягає в тому, що ми надаємо фермерам паливо, мінеральні добрива, природний газ, а вони розраховуються з нами зібраним урожаєм. Отриману продукцію ОККО реалізує переважно на експорт. Проект з постачання мінеральних добрив стартував ще в 2017 році. Другий рік поспіль імпортуємо міндобрива з Литви. Був також досвід імпорту морським транспортом з Болгарії», - коментує віце-президент ОККО Юрій Кучабський.

Компанія вже переобладнала дві свої колишні нафтобази в Хмельницькій і Рівненській областях під склади для зберігання сипучих мінеральних добрив місткістю 6000 тонн добрив кожен. Крім того, відкрила у Вінницькій області додатковий склад для зберігання рідких мінеральних

добрив типу КАС. Присутність в Сумській і Тернопільській областях забезпечено за рахунок відповідального зберігання у партнерів. Географія продажів продовжує розширюватися. У 2017-2019 роках ОККО придбала 45 автомобілів для перевезення добрив. В цілому інвестиції в ці інфраструктурні проекти на сьогодні склали 111 мільйонів гривень. Нагадаємо, що влітку цього року ОККО отримала два довгострокові кредити від Європейського банку реконструкції та розвитку і Міжнародної фінансової корпорації в загальному розмірі 70 мільйонів USD. Частину отриманих коштів компанія планує направити на розширення програми забезпечення агровиробників паливом і добривами, на розвиток мережі складів і автопарку.

ФІРТАШ ВИРІШИВ СУДИТИСЯ З МІНЕКОНОМІКИ ЧЕРЕЗ СКАСУВАННЯ КВОТ НА ДОБРИВА

Черкаський «Азот», що входить в азотний бізнес холдингу Ostchem, оскаржить рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі Мінекономіки про відмову від введення квот на імпорт мінеральних добрив.

Відповідне провадження за позовом Черкаського «Азоту» відкрито Окружним адміністративним судом м. Києва (Справа № 640/16665/20). Головним приводом для позову стала незгода Черкаського «Азоту» з рішенням МКМТ Мінекономіки. У позовній заяві ВАТ «Азот» вимагає: - в и з н ат и п р о т и п р а в н и м и д і ї Мінекономіки при підготовці висновків в рамках проведеного спеціального розслідування щодо імпорту в Україну азотних добрив; - визнати протиправним та скасувати рішення МКМТ Мінекономіки від 22 червня 2020 р, яким відомство припинило

спецрозслідування щодо імпорту добрив без застосування спеціальних заходів. - прийняти рішення на основі первинних основних фактів і висновків, які прямували членам МКМТ до розгляду в рамках спеціального розслідування. «Суд зобов’язав МКМТ Мінекономіки надати всі копії рішень, висновків та інших документів, що стосуються розслідування щодо імпортних квот, і які прямували членам МКМТ, а також докладну інформацію про те, в якому форматі відбувалося голосування за рішення про завершення розслідування без застосування спеціальних заходів» - йдеться в повідомленні.

В УКРАЇНІ ПЛАНУЮТЬ СТВОРИТИ СИСТЕМУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОЦІНКИ ЯКОСТІ ЗБІЖЖЯ НА ЕЛЕВАТОРАХ Уряд України працює над забезпеченням прозорої простежуваності та об’єктивності даних щодо об’ємів збіжжя на елеваторах. Окрім того планується інтегрувати можливість національної оцінки якісних характеристик зернових та олійних. Про це на конференції «Елеватор Плюс. Ефективне зерносховище» розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький. «У нас в рамках дерегуляції зараз немає обов’язкового інформування чи реєстру. Ми готові запровадити систему, яка забезпечить можливість бути всім відкритими й прозорими. Втім, це не буде повернення до

32

AgroTech

обов’язкового державного регулювання, яке дуже часто не працювало», – заявив заступник міністра. Висоцький відзначив, що у першу чергу необхідно створити систему приватних платформ реєстрів, щоб доступ до даних

був у всіх і вони були впевнені у своїх партнерах. Також, за його словами, основним завданням для України є не нарощення об’ємів зберігання в абсолютному значенні, а збільшення його ефективності. «У нас досі 60-70% навантаження на інфраструктуру та логістику припадає на перше півріччя. Це створює нездорові перекоси і з точки зору вартості послуг, і з точки зору доступності. Якраз інвестування в технології, які даватимуть змогу якісно зберігати збіжжя протягом усього року, дозволить нам ці перекоси виправити», – зауважив Висоцький.


ЯКИЙ КУЛЬТИВАТОР ПРИДБАТИ ДЛЯ ДАЧІ Постійно копати землю вручну – справа досить клопітка, витратна за часом і трудомістка. Тому краще зробити цей процес максимально простим і автоматизованим. І тут на допомогу приходить культиватор.

Культиватор – сільськогосподарська машина, обладнана бензиновим або електричним двигуном, що обертає фрези з певною швидкістю, які виконують розпушування, культивацію грунту, знищення бур’янів. Основними його перевагами вважають легкість, маневреність, можливість роботи у важкодоступних місцях. Також при культивації грунту не відбувається «перевертання пласта землі» і всі поживні речовини залишаються в оброблюваної поверхні. Коли ми переконалися, що без автоматизації обробки грунту нам не обійтися, перед нами стоять два питання: як вибрати культиватор і який краще культиватор придбати? ЯКИЙ ВИБРАТИ КУЛЬТИВАТОР: ЕЛЕКТРИЧНИЙ АБО БЕНЗИНОВИЙ Культиватори бувають 2 типів: електричні (до них відносяться також акумуляторні); бензинові з двотактним або чотиритактним двигуном. Всі вони мають ряд своїх переваг і недоліків. Електричні культиватори рекомендовано використовувати на невеликих ділянках землі біля будинку при наявності вільного доступу до мережі 220В. Їх можна підключати через переноску або за допомогою подовжувача мережевого кабелю. Але в даному випадку потрібно пам’ятати, що довгий мережевий кабель викликає великі втрати в мережі та відповідно зменшення потужності культиватора. Рекомендується не перевищувати довжину мережевого подовжувача більш ніж на 20-30 метрів. Ще одним з недоліків електричних культиваторів є невелика ширина обробки грунту (до 55 см) і неможливість встановити додаткове навісне обладнання (плуг, окучник, картоплекопач). До явних переваг електрокультиватора відносяться: - безшумність роботи; - вони ідеальні для використання в закритих теплицях, парниках, оранжереях, оскільки не дають шкідливих викидів в повітря або в грунт (витоку палива, мастила на землю); - мінімальні витрати в експлуатації (електрика набагато дешевше бензину) і обслуговуванні; - простий і легкий запуск з кнопки. Бензинові культиватори найчастіше завжди більш маневрені, могутніші і важчі за електричні. Завдяки автономності їх можна використовувати на великих, середніх і віддалених від будинку

ділянках землі. Величезною перевагою бензинового культиватора є наявність ланцюгового приводу, що дозволяє встановлювати додаткове навісне обладнання. Однозначної відповіді на питання, який культиватор краще, немає. Все залежить від завдань, які ви плануєте виконувати, і можливості застосувати до них той чи інший культиватор. ЦІНИ НА КУЛЬТИВАТОР І ЯКИЙ КРАЩЕ ПРИДБАТИ? У питанні ціни багато експертів сходяться в одному: головним і вирішальним фактором є потужність культиватора, відповідно, чим вона вище, тим вище і ціна. Другорядними факторами прийнято вважати знатність бренду, тип двигуна, якість збірки, комплектацію. Більшість культиваторів, що продаються в Україні, випускаються на різних заводах в Китаї під брендами Кентавр, Могильов, Витязь, Vorskla, Iron Angel, Grand, Weima, Forte, Sadko і інші. Всі вони відрізняються досить-таки непоганою якістю, високою потужністю, великим асортиментом продукції, досить низькими і доступними для українського споживача цінами. Для більш вимогливих покупців у продажу є бензинові і електричні культиватори всесвітньо відомих виробників, таких як Pubert, Daewoo, Hyundai, Einhell, Könner & Söhnen, Viking. Якість вироблюваної ними техніки трохи вище і ціни відповідно теж. Купівля дорогого культиватора буде виправдана лише при значному обсязі виконуваних робіт і великих ділянок оброблюваної землі, в іншому випадку витрати на культиватор та витратні матеріали до нього можуть не виправдатися і за кілька років.

AgroTech

33


В УКРАЇНІ З’ЯВИЛИСЯ ЗЕРНОВОЗИ НА НОВОМУ ШАСІ

Компанія «Голекс» офіційний дилер Dongfeng Commercial Vehicle Co., Ltd спільно з ТОВ «Завод «Алеко» виготовили і передали замовникам партію автомобілів для перевезення сільськогосподарських вантажів на шасі Dongfeng DFH 3330 Дані автопоїзди в складі автомобіль + причіп дозволяють перевозити всі види зернових та олійних культур, гранульовані корми, кормові фосфати, солод, а також інші види сипучих вантажів і вантажі в європалетах. Автомобіль і причіп мають заднє і правостороннє перекидання, верхні і нижні борти, що відкриваються, тент. Автопоїзди з даними кузовами з корисним об’ємом 65 куб.м. забезпечують максимальну економічну ефективність перевезень, порівняну з залізничними, як на коротких, так і довгих відстанях. Сьогодні Dongfeng Motor Corporation є найбільшим глобальним комерційним альянсом з випуску вантажних автомобілів, який з’явився в результаті створення спільного підприємства між Dongfeng Motor і шведською групою компаній Volvo. На відміну від інших китайських автовиробників компанія Dongfeng Motor має власне виробництво дизельних двигунів для всього модельного ряду вантажівок. При цьому за основу беруться добре зарекомендовані мотори відомих світових брендів. Так, наприклад, на автомобілі Донгфенг, що поставляються в Україну, встановлюються

34

AgroTech

мотори Cummins, примітні тим, що сьогодні кожен десятий вироблений в світі дизельний двигун носить саме це горде ім’я. Цікаві факти: 1) Назва DONGFENG означає по-китайськи «Східний вітер». DONGFENG правильно вимовляється як «Дунфен». 2) У глобальному рейтингу Fortune Global 500 корпорація DONGFENG MOTOR займає 65 місце серед найбільших світових компаній за 2018 рік. 3) DONGFENG MOTOR CORPORATION має спільні підприємства з VOLVO, NISSAN, CUMMINS, DANA, HONDA, KIA і PEUGEOT-CITROEN. На моделі DFH 3330 для українського ринку встановлюється класичний «великий» Cummins ISLe об’ємом 8,9 л і розмірністю 114 на 144,5 мм, який має чавунні блок і головку, «мокрі» легкозьомні гільзи циліндрів з надійним центруванням гільз по верхньому і нижньому поясам. Завдяки гільзуванням блоку цей дизель може витримувати незліченні капремонти. Тут застосований надійний сталевий кований коленвал c чотирма ремонтними розмірами для перешлифовки. Відсутність гидрокомпенсаторов та електронного

врядування ТНВД з повністю механічним керуванням подачею палива полегшують запуск двигуна в холодну пору року, а також спрощують обслуговування і ремонт. Як тривісні, так і чотиривісні шасі Dongfeng оснащуються сучасною, повністю синхронізованою 12-ти ступінчастою КПП Fast Gear 12JS 180T, в яких шість ступенів плюс два діапазони забезпечує демультіплікатор. Вона має хороший запас по моменту, тому надійно і ефективно працює з моторами 340 к.с. / 1480 Н.М та 380 к.с. / 1 682 Н. м. Дані моделі комплектуються сухим однодисковим зчепленням SACHS F430, мостами Dana Axle Co., гальмівною системою з компонентами Wabco. Кабіна зі спальним місцем, пневмосидінням водія, кондиціонером і радіо MP3 / USB. Крім зерновозів з самоскидними кузовами «Алеко» також в наявності на складі офіційного дилера великотоннажні будівельні самоскиди DFH 3330 (6x4) вантажопідйомністю 20,05 т, і обсягом кузова 19,4 куб.м., і DFH 3440 (8x4) вантажопідйомністю 25,6 т і об’ємом кузова 24,15 куб.м. На всю техніку надається гарантія 2 роки без обмеження пробігу.


Profile for Eugenia

Журнал AgroTech №41 сентябрь 2020 г.  

Журнал AgroTech №41 сентябрь 2020 г.  

Profile for eugenia59
Advertisement