Page 1

Rozwijamy kompetencje przyszłości

NEWSLETTER Jesień pod znakiem SIETAR Jesienne miesiące - jak co roku - związane są z wytężoną pracą, nowymi projektami oraz aktywnym uczestnictwem w branżowych wydarzeniach. Eksperci ETTA silnie angażują się w szerzenie informacji na temat pożytków płynących z różnorodności, czy też „oswajania” międzykulturowości oraz przełamywania barier. Zobaczcie jak pracujemy!

W tym wydaniu: SIETAR Warszawa SIETAR Berlin SIETAR Minneapolis

Ponadto: Being a foreigner in Wrocław - seria filmików prezentujących życie obcokrajowców we Wrocławiu. Autorką nagrań jest nasza praktykantka z Czech – Jana.

„Dobre praktyki” w ETTA – ucz się od najlepszych!

Kongres SIETAR Polska 2012, 15-16. IX, Warszawa „Migracje, mobilność, międzykulturowość” Katarzyna Chrulska oraz Piotr Pluta poprowadzą kick-off na rozpoczęcie Kongresu. Ich celem będzie prezentacja narzędzia Diversity Icebreaker®, którego założeniem jest zmierzenie preferencji uczestników co do ich stylu komunikacji oraz interakcji, poprzez podział na 3 grupy kolorystyczne: Czerwoni, Niebiescy i Zieloni. Dowiedz się jakim kolorem jesteś! Tego samego dnia, w części warsztatowej wystąpią Monika Chutnik oraz Anna Zelno, które pokażą jak powinna wyglądać „Międzykulturowa walizka trenera”. Celem warsztatu jest odpowiedź na pytanie o to, jakie wyposażenie (modele, narzędzia, testy, metody, gry i ćwiczenia) oraz kompetencje są niezbędne do wspierania mobilności i migracji w wielokulturowym świecie.

SIETAR Deutschland Forum 2012+38, 27-29. IX, Berlin „Global Integral Competence: mind, brain, culture and system”

Wywiad z Michaliną, praktykantką która spędziła z nami intensywne wakacje, zamieszczony na blogu oraz kanale YouTube.

Cykl recenzji książek polecanych trenerom oraz praktykom zarządzania. Pierwszym tytułem jest „Marketing 3.0” autorstwa Philipa Kotlera, który opisuje korzyści płynące z wpisania na stałe działań CSR w strategię firmy.

3 Urodziny ETTA - podsumowanie naszych działań i sukcesów w formie multimedialnej.

Jeden z warsztatów w trakcie konferencji poprowadzi Monika Chutnik oraz Anna Zelno. Będą one omawiać kwestie „poruszania się w systemie” z perspektywy trenera międzykulturowego. Oczekiwanym celem warsztatu jest osiągnięcie przez uczestników głębszego zrozumienia swojej roli jako trenera międzykulturowego, wymiana wiedzy i doświadczeń oraz wzajemne wsparcie w tworzeniu nowego systemu komunikacji kosmopolitycznej.

SIETAR USA Congress, 17-20. X, Minneapolis, Minnesota „Navigating Complexity in an Intercultural World” W trakcie kongresu Monika Chutnik oraz Radek Walentynowicz poprowadzą interaktywną sesję, która ma na celu zaproszenie uczestników do dyskusji oraz podzielenia się wiedzą i doświadczeniami na temat tego, czy łatwo jest współpracować z Centralną i Wschodnią Europą. Celem sesji jest przybliżenie uczestnikom zmian, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich lat, oraz ich wpływu na kulturę, dzięki czemu będą oni w stanie lepiej kooperować z przedstawicielami (partnerami biznesowymi, dostawcami czy klientami) tego obszaru Europy.

Więcej informacji na: www.ettaconsult.pl/blog


Rozwijamy kompetencje przyszłości

NEWSLETTER Podczas wakacji nie próżnowaliśmy  Wakacje uważamy za udane i satysfakcjonujące - zarówno pod względem zawodowym, jak i prywatnym. Udało nam się wypocząć i naładować akumulatory na następne miesiące intensywnej pracy. Zobaczcie jak eksperci ETTA pracowali oraz gdzie można było nas spotkać !!! Zarządzanie międzypokoleniowe, 15. V, Wrocław Jak i po co zarządzać różnorodnością wiekową w firmie?

SUKCESY ETTA: Oficjalnie spełniamy

ETTA we współpracy z Dolnośląską Izbą Gospodarczą współorganizowała seminarium poświęcone korzyściom płynącym z różnorodności wiekowej. Monika Chutnik podczas interaktywnej prezentacji omówiła wyzwania współczesnych pracodawców w obliczu skutecznego zarządzania różnorodnością wiekową w firmie. Tadeusz Reimus przedstawił dobre praktyki zarządzania międzypokoleniowego w firmach. Więcej na blogu!

Standard Usługi Szkoleniowej opracowany przez PIFS.

Jesteśmy sygnatariuszem

Karty Różnorodności

W trakcie seminarium Monika Chutnik poprowadziła również warsztat, na którym zaprezentowała narzędzie od lat wykorzystywane do pracy w różnorodnych zespołach - Diversity Icebreaker®. Relacja na blogu oraz YT.

Kongres Sprzedaż IV, Sprzedawaj w Kryzysie, 21-23. V, Warszawa Skuteczna sprzedaż na rynkach międzynarodowych

Przystąpiliśmy do

Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej

Organizowaliśmy inspirujące „spotkanie

globalnych liderów” z prof. Miltonem Bennettem. Więcej Ruszyła angielska

Pierwszego dnia Katarzyna Chrulska z ETTA podzieliła się swoimi praktycznymi doświadczeniami z pracy w międzynarodowych projektach, szczególnie w zakresie negocjacji międzykulturowych. Korzystając z okazji zadaliśmy ekspertce kilka pytań odnośnie współpracy w międzynarodowym środowisku. Wywiad tu

Szkolenia dla wolontariuszy EURO 2012, 26-29. V, Wrocław Komunikacja interpersonalna oraz międzykulturowa ETTA również ma swój wkład w organizację EURO 2012  W ciągu czterech dni trenerzy ETTA przeprowadzili treningi dla 20 grup wolontariuszy we Wrocławiu. Celem projektu było zapewnienie sprawnej obsługi gościom oraz mieszkańcom Miast Gospodarzy, a także stworzenie jak najlepszego miejsca pracy dla samych wolontariuszy. Szczegółowa relacja na blogu oraz YouTube.

Tożsamość zawodu Trenera Zarządzania, 12. VI. 2012 Prowadzenie szkoleń dla grup zróżnicowanych wiekowo

wersja bloga! W ciągu wakacji

z oferty praktyk ETTA skorzystały aż 3 osoby! (Sylwia, Michalina i Jana)

ETTA zaangażowała się również w Konferencję Stowarzyszenia Matrik, której byliśmy partnerem merytorycznym. W części warsztatowej Monika Chutnik prowadziła zajęcia dla uczestników, którzy zainteresowani byli zdobyciem wiedzy w zakresie prowadzenia szkoleń dla różnorodnych wiekowo grup. Więcej na blogu !

Więcej informacji na: www.ettaconsult.pl/blog

Powakacyjny newsletter ETTA  

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami na temat działań ETTA w trakcie wakacji oraz planów firmy na jesień. Zobaczcie jak pracujemy!

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you