Page 1

1


AppStudio for ArcGIS’in 2.1 Sürümü Kullanıma Hazır! AppStudio for ArcGIS’in yeni sürümü ile gelen yepyeni özellikler sayesinde uygulamalar oluşturabilir ve dilerseniz kurumunuz özelinde, dilerseniz herkese açık şekilde geliştirmiş olduğunuz bu uygulamaları paylaşabilirsiniz. AppStudio’nun yeni sürümünü appstudio.arcgis.com‘a giriş yaparak veya indirme sayfasından indirebilirsiniz. Detaylar için tıklayın.

Uluslararası Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi’ne Katıldık Esri Türkiye ekibi olarak CBS Günü’nü Adana’da kutladık. CBS ve ilgili alanlarda çalışmalar yapan bilim insanları, kamu kurumları, yerel yönetimler, özel sektör çalışanları ve çok sayıda öğrenciye Esri ürün ailesi ve yeniliklerinden bahsettik.

2


Dünya CBS Günü’nü Ankara’da Kutladık Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu CBS Günü’nde Esri Türkiye olarak yer aldık. 2 gün süren etkinliğe uluslararası ve ulusal düzeyde kamu görevlileri, yerel yönetimler, özel sektör, üniversite ve araştırma kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarından uzmanlar katıldı. Ana teması “Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı: Akıllı Şehirler” olan etkinlik boyunca düzenlenen panellerde, kamu ve özel sektörden üst düzey yöneticiler tarafından “Dünyada ve ülkemizde akıllı şehir teknolojilerindeki mevcut uygulamalar ve gelişmeler, CBS destekli akıllı şehir uygulamaları, iletişim teknolojileri, siber şehirler, büyük veri ve veri güvenliği, sürdürülebilirlik ve yaşanabilir şehirler, akıllı şehirler ve yönetişim” başlıklarına ilişkin uluslararası mevzuat, standartlar ve başarılı uygulama örnekleri paylaşıldı. Etkinliğin açılışında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Mehmet Özhaseki, ülkemizin ve bakanlığının konuyla ilgili vizyonunu ve desteğini katılımcılarla paylaştı ve ardından ekibi ile birlikte stantları ziyaret ederek katılımcılarla temaslarda bulundu. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Sn. Akif Özkaldı da Esri Türkiye standını ziyaret ederek ürünlerimizle ilgili merak ettiği konularda görüşmelerde bulundu.

3


2. gün yapılan Akıllı Şehirler ve CBS uygulamaları paneline katılan CEO’muz Barış Uz, “Esri’nin Akıllı Topluluk Vizyonu’nu” katılımcılarla paylaştı. Barış Uz konuşmasında, “Esri’nin akıllı şehirlere daha geniş bir açıdan yaklaşarak, akıllı topluluklar olarak sergilediği yaklaşımı ve Esri’nin sektördeki lider duruşuyla standartlara yaptığı katkıyı, yeni çözümlerimizin akıllı topluluklara nasıl katkıda bulunduğunu aktardı.

Insights for ArcGIS Artık ArcGIS Online’da! Insights for ArcGIS, web tabanlı çalışan sayısal ve sözel verilerinizi aynı anda, aynı platformda analiz etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Aralık ayında ise ArcGIS Online için yeni sürüm kullanıma sunuldu. Insights, yalnızca ArcGIS Enterprise ile kullanılabilirken artık ArcGIS Online’da da mevcut. Insights hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın. 4


Mapic 2017’de Perakende Sektörü ile Buluştuk 15 - 17 Kasım tarihlerinde Fransa Cannes’da düzenlenen Mapic 2017’deydik. Sponsoru olduğumuz Mapic 2017’de perekande sektörünün önde gelen markalarıyla Esri ürün ailesinin sektöre faydalarını konuştuk.

CityEngine 2017.1 ile 3D Modellemenizi ve Planlamanızı Yepyeni Bir Seviyeye Taşıyın CityEngine 2017.1 sürümü ile gelen birçok yeni geliştirmeler ve düzeltmeler için buradan bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, CityEngine 2017.1’e yükseltmek için My Esri’yi ziyaret edebilirsiniz. Eğer CityEngine’i kullanmaya yeni başlıyorsanız, ücretsiz deneme sürümünü yükleyerek tasarıma başlayın. Detaylı bilgi için tıklayın.

5


Operations Dashboard for ArcGIS Yenilikleri Artık Kullanıma Hazır! ArcGIS Online üyeliğinizle birlikte Operations Dashboard for ArcGIS uygulamasına sahip olabilirsiniz. Ayrıca Ocak ayında ArcGIS Enterprise 10.6 sürümüyle birlikte de satışa sunulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayın.

Living Atlas of the World ile Yüksek Performanslı Altlık Haritalardaki Yenilikleri Gördünüz mü? İlginç bulduğunuz herhangi bir altlık haritasını görüntülemek ve etkileşimde bulunmak için buraya tıklayın.

6


ArcGIS Pro 2.1 Çok Yakında! Esri’nin temel ürünlerinden 64-bit masaüstü CBS uygulamasının bir sonraki sürümü olan ArcGIS Pro 2.1 çok yakında. İleride kulanabileceğiniz bazı yeni özelliklere göz atın. Detaylar için tıklayın.

Akıllı Haritalarınızı Kümeleyin Akıllı Haritalarda kümeleme yaparak verilerinizi daha verimli kullanabileceğinizi anlatan StoryMap’e göz attınız mı? Siz de akıllı haritalarınızı oluşturmak istiyorsanız buraya tıklayın.

7


Saha İş Akışında Daha İyi Bir Rotalama için: Navigator for ArcGIS ArcGIS, rotalama ve ulaşım ağı analizi için birçok araç sunar. Bu rotalama ve analiz ofiste tamamlandıktan sonra ne olur? Belirlemiş olduğunuz rotayı operasyonel hale getirmek ve saha çalışanlarınıza güzergahı, durak noktaları listesini paylaşmak için ne yapmalısınız? Detaylar için tıklayın.

ArcGIS Pro’da Twitter! Twitter API’si yalnızca kullanıcıların zaman çizelgesine değil, tweet’lerin oluşturulmasına, yayınlanmasına ve aynı zamanda belirli bir alanda veya tanımlanmış arama öğeleri ile tweet’ler toplamasına erişim sağlar. Anlık ve son 2 hafta içerisindeki tweetlerin nasıl toplanacağını öğrenmek için tıklayın.

8


Eğitimlerimiz

Yayınlar

9


Esri (Environmental Systems Research Institute), merkezi Redlands, California’da olan ve 1969 yılında kurulmuş olan coğrafi bilgi sistemleri (CBS) yazılımı geliştiricisidir. Esri Türkiye, Dünya çapındaki Esri ağının bir üyesidir. 2007 yılında Esri firması ortaklığı ile faaliyetine başlamış olup, firmanın Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir. Esri Türkiye, ArcGIS teknolojisine dayalı olarak kapsamlı ürün ve çözümleri, profesyonel hizmetler, teknik destek ve eğitim hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca Esri’nin Dünya çapındaki teknik destek ağı olan “Global Support” sistemine entegre olup, verilen hizmetlerin kalitesi, Esri tarafından da değerlendirmekte ve gün geçtikçe artmaktadır.

www.esriturkey.com.tr

10

Merkez Ofis

İstanbul Şube

Cyberpark Vakıf Binası 2. Kat No: 204 06800 Bilkent Çankaya, Ankara

Esentepe Mah. Kore Şehitleri Cd. No:16-1 İstanbloom Kat: 7 Daire: 57 Şişli, İstanbul

0 312 999 0005

0 212 403 9915

Esri Türkiye Bülten Aralık 2017  
Esri Türkiye Bülten Aralık 2017