Page 1

KAR YAĞĞ IYOR . . .

Merhaba sevgili dostlarım, Memleketim de heryer yangın yeri; Trabzon Sürmene kışta kıyamette bir orman yangına şahit oluyor, ne hikmetse heryerden tutuşup 50 hektar orman , canlılar kül oluyor, tam da kış turizmi için tesisler yapılacak yer kadar, hayret etmiyor kimse; gıkı çıkmıyor kimsenin. Dolar körükle giriyor yangına 4.00 aşmış. İlkokul çocukları kör karanlıkta, sabah namazı, ayazda okul yolunda. Meclisimizde vekillerimizin gözü dönmüş, ne anayasa, ne nezaket, ne insanlık... Herşeyi unutup, hipnoz olmuşçasına TEK adamlığa izin, rejim değişikliğine evet


diyen bir Anayasa değişikliği oylamasında muhalif bir bayan vekilin gırtlağını sıkacak kadar gaddarlaşıp, vekil sayısını 600 e çıkarıyor, Kontenjan vekilliği hayaliyle stepnelikten öte gidememiş, hiçbir siyasi soruna çözüm üretemiş, büskevit lokum birlikteliği, 18 yaşındaki biat etmiş 2002 çocuklarına Milletvekilliği yolunu açıyor. Kör olasın demiyorum, kör olma da göörrrr ülkeyi, ne haldeyiz, siz neredesiniz? Yurtta , yakın ve uzak coğrafyamızdaki tablo bu! Hep sisli, puslu, soğuk bir iklim yaşıyoruz. Fethiye’ de 10 ay güneşi özletmeyen Akdeniz iklimine alışkınım. Güneş ısıtır, huzur, mutluluk verir. İnsanlarımız mutsuz, huzursuz, gülmeyi unutmuş... Hep iyiye, güzel bakmayı ilke edinmiş bir insan olarak bu durumdan bıktım,sıkıldım.

Taş olmamız istenmesin! İnsanız, insanlıktan çıkmamız beklenmesin lütfen!


Bu kadar olumsuzluklara; sol dizimin kireçlenmesine, eniştemin amansız hastalığıyla hastanede olması, bir de havalar çok soğuyunca yakın yerlere yürüdüğümüz yerlerin geçmiş yıllardaki fotoğraflarına bakarak avutuyorum kendimi.

Helal olsun Mortırnaklar grubumuz sizleri seviyorum. Maşallah çakı gibisiniz...

Bunlar da grubumuzun gözde 5 listesinden arkadaşlarım. İyi ki varsınız ve hoşgörülüsünüz, minnettarım.


Yağmur çamur, dere çay geçilmez demeden; yol arkadaşlığınıza paha biçilmez...

Beraber ıslandık yağan yağmurda. Mertol dostumuz Acıpayam’ a ‘’güneş tarlasını’’ kurdu gitti. Güneş bizi ısıtmaz oldu!


Ayşe hanımefendi tanıtmadı mı? ‘’ Sumak’’ ın bir ağaç bitkiden olduğunu ondan öğrendim...


Huzur vadisi’ nden İnlice’ye aralıksız 16 km. yağmur altında keyifle yürüdüğümüz unutulmayacak anı’ mız. Fahri bey ve Sıdıka hanımefendi dostlarımız bir daha gelmez oldu; ama sağlıklı, keyifli oldukları haberlerini alıyoruz, mutlu oluyoruz.

Fransızların işlettiği zamandan 100 sene evvelden kalma, 100 mt.lik tünelin ucunu Berrin hanımefendi arkadaşımız göstermedi mi?


Mortırnaklar doğa yürüyüş grubumuz Maden marşandiz tüneli ağzında; içinde iki tane de madenci çocuğu var! Birisi Ali Uğur, birisi de ben...

Tanrı’ mın takdiri! Kuraklık derken yağdırdı da yağdırdı mevlam!


Fethiye’ de yaşayanlar çok şanslıyız! Her türlü iklim şartlarında yürüyebileciğimiz bir coğrafyanın çocuklarıyız. Tüm olumsuzluklara rağmen; mutlu olabileceğimiz herşeyi sunuyor Tanrı m. Sağlıklı, huzurlu, mutlu düşünen liderlerimizi de bir doğru seçebilsek; ne kadar mutlu oluruz, ahhh ah bir bilebilsek ! Bu hafta da dertleştim sizinle... Sürç’i lisan ettiysem affola, evlerimize güneşli, tertemiz havalar, kuş sesleri dola.

SOĞUK HAVALAR YAŞIYORUZ! SOKAKTA YAŞAYAN DOSTLARIMIZI UNUTMAYALIM ! Haftaya mutluluk haberleri yazmak dileğim. Hoşça kalın , dostça kalalım olur mu?

Kar yağiyor  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you