Page 1

FETHİYE’Lİ HAYVAN DOSTLARIYLA MUTLU !!!


Merhaba dostlarım, Mevsim bahara durdu Fethiye’ de. Son üç beş senenin en soğuk kışını yaşadık. ‘’ Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır ‘’ sözü de dedelerimizden kalmıştır; Fethiye çukuruna pek te uğramaz Mart soğuğu. Mart’ ı tomurcuklardan, kedilerin coşmalarından anımsarız biz. 11 ay güneşle buluşuruz, kasvetli havalar sıkar bizi; alışmamışız ki!

İnsanlar huzurlu olduklarında; paylaşırlar mutluluklarını. Bülent beyefendi dostumun ilk balık yemlesi bu. Mutluluğu gözlerini görmesek te; her halinden belli değil mi ? Şu tadımlık hayatı geri almak Tanrı’ dan kopara kopara Boşa geçmiş bir dakikayı Yaşamak kana kana Nur Gökırmaklı


Karnı doyuyorsa canlının, sıcak bir yuvası varsa, huzurluysa huzur verir, mutludur...


Ev yapmak, ev kiralamak niyetindeyseniz; sokaklarında hayvan dostlarımızın size olan tavırlarına bakın, sakinseler; doğru yerdesiniz.


Fethiye’ de hayvan dostlarımızla mutluyuz. Bu bayan arkadaşımız deniz kenarında bir kafede kitabını okuyup, içkisini yudumlarken mutlu, köpeği de betonda rahatsız olmasın diye şal seriyor Boğaziçi işletmecileri Hayvan dostu Vildan ve Aydın dostlarımız.


Işık ülkesi Fethiye sahil bandı her zaman huzurlu insanlarla cıvıl cıvıl renkli...


3 sahil bandında tartan pistler gibi yürüyüşe insanı çeken, rahat bir yürüme sağlayan pist dolup taşıyor;sabah ve akşam üstlerinde. Deniz Feneri Reis teknelerin barınağıyla örtüşüyor. Devlet Hastanemiz ve Adliye Sarayı da Akarca mahallemizde yer alıyor.


Her türlü kötü hava şartlarında deniz araçlarına yardım için dizayn edilmiş tekne de; hazırım der gibi bekliyor.


İnsanların mutlu olması için herşey var memleketimizde. Yerel yönetimler de katkılarıyla yanımızda her zaman. Geçen yıl çektiğim fotoğraflarla sizinle adım adım Fethiye sahil bandınında yürüyüş yaptık.

Mevsim geçişlerinde gripal enfeksiyon kırıp geçiriyor. Yine memleketimizin ürünlerinden yediveren limonlar ilacımız. Pazar günü Mortırnaklar grubumuzla Çal dağının küçüğü, ortancası, büyüğünün eteklerinde 15 km.yürüyeceğim. Yürüyüşü de, dostlarımı da özledim. Sizleri de bekliyorum.

DOĞADA ATACAĞINIZ HER ADIM KALBİNİZE İYİDİR. Hoşça kalın, haftaya yepyeni fotoğraflarla burada olacağım. Buluşalım lütfen.

Fethiye'li hayvan dostlariyla mutlu !!!  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you