Page 1


Linda Bird Look gorgeous always 2007

Raamatu eesti keeles kirjastamise õigus kuulub eranditult kirjastusele ERSEN. Selle raamatu reprodutseerimine, tõlkimine ja levitamine ilma valdaja loata on õigusvastane ja seadusega karistatav.

Kujundanud Baseline Arts Ltd, Oxford Toimetanud Maria Kleimann Korrektor Mari Mets

© 2005, 2007 by The Infinite Ideas Company Limited. All rights reserved. © 2007 Kirjastus ERSEN B11160307 ISBN 978-9949-12-437-4

Kirjastuse ERSEN kõiki raamatuid võite osta Interneti-poest aadressil www.ersen.ee

ii


Hiilgavad ideed Hiilgavad alajaotused............................................................................................................xii Sissejuhatus .........................................................................................................................xiii 1. Paranda oma minapilti ..............................................................................................1 Kuulutus-kuulutus! Sa ei pea ilus olema, et kaunina mõjuda. Hea välimuse saladus on enesekindlus. Alusta enesekindluse suurendamise nippidest. 2. Sügavpuhastus ............................................................................................................5 Kui oled kunagi läinud magama meiki eemaldamata (kes meist poleks seda teinud?), siis vajad võib-olla korralikku sügavpuhastust, et nahk uuesti särama lüüa. 3. Vesi teeb imet ............................................................................................................9 Vesi on kraanist voolav ilutoonik. Kaheksa klaasi vett päevas annab energiat, muudab su saledamaks, taibukamaks ja positiivsemaks. Kohe saad teada, miks. 4. Kaalukaotus kerge vaevaga ..................................................................................13 Jäta dieetidega hüvasti. Kaalust mahavõtmiseks ja saleduse hoidmiseks on ka lihtsamaid ja valutumaid viise. Kui tahad ühe suurusnumbri võrra väiksemaid kleite kanda, tee elustiilis paar lihtsat muudatust. 5. Massaaž ......................................................................................................................19 Ära jäta proovimata üht värskendavama ja lõdvestavama mõjuga protseduuri, mida naine võib kogeda. Luba endale massaaži.


52 hiilgavat ideed – Ole alati imekaunis

6. Ole fotodel kaunis ....................................................................................................23 Kuulsused ja fotograafid teavad kõiki nippe. Võta kasutusele need nutikad kehahoiakud ja lihtsad jumestustehnikad, ning kaamera valetab su kaunimaks, kui vaid soovid. 7. Ravikuurid kätele ....................................................................................................27 Käed ütlevad nii mõndagi su kehahooldusrituaalide kohta. Kui sa ei saa endale salongimaniküüri lubada, võid küüned ka lihtsamalt ja odavamalt korda teha. 8. Liiguta ennast............................................................................................................31 Liikumine vormib su keha ja teeb nahaga imet. Ning see on tasuta! 9. Viska pilk kulmudele ..............................................................................................35 Õige kujuga kulmud võivad su mitu aastat nooremaks muuta. Kuidas vormida kulme nii, et ei jääks muljet, nagu oleksid pidevalt üllatunud. 10. Puhasta oma meel ..................................................................................................41 Kas stress on su näkku sööbinud? On su silmad unetutest öödest punased? Proovi hõrgutavalt kosutavat vaimuvanni ning juba viie minuti pärast tunned end paremini ja su välimus on märksa veetlevam. 11. Võta dieedita alla viis kilo......................................................................................45 Riietu nutikalt – kanna selliseid päikeseprille, tee soenguid ja kasuta stiile, mis sulle sobivad. See on lihtsaim viis näida saledam ja vormikam. 12. Meelad huuled ..........................................................................................................49 Kas tahad lopsakaid, justkui mesilaselt nõelata saanud huuli, mis lausa kutsuvad suudlema? Enne nõela alla minekut proovi mõnd lihtsat nippi, kuidas huuli visuaalselt lopsakamaks muuta. 13. Kenad kikud ..............................................................................................................53 Särav naeratus annab märku enesekindlusest, heast välimusest ja edukusest. Otsi hambaniit juba täna välja.

iv


Hiilgavad ideed

14. Mürkidest vabanemine ..........................................................................................59 Mürkidest vabanemine mõjub su nahale imeliselt. Värsket jumet ja ilu on võimalik saavutada mõne päevaga, juhul kui sa ei näljuta ennast, vaid toitud korralikult. 15. Miks kõndimine teeb imet ....................................................................................65 Kui sulle ei meeldi kehalised harjutused, siis võid piirduda kõndimisega. See kergema vastupanu tee muudab su pepu, kõhu ja reied kiiresti pringimaks. 16. Ilu ja vann ..................................................................................................................69 Kakskümmend minutit vannis võib olla peaaegu niisama hea kui terve päev spaas. 17. Rõhuta oma silmi......................................................................................................73 Silmad olevat hinge peegel, esimene asi, mida inimese juures märgatakse ning vahend, mille abil meest saja sammu kauguselt relvituks teha. Aga mida teha, kui su silmad on pigem nagu Mutionul kui Bette Davisel? 18. Ammuta energiat, ilma et peaksid rohkem magama......................................77 Energia mõjutab su välimust rohkem kui näohooldus või soeng. Ent just siis, kui sa seda kõige rohkem vajad, kipub see olema raskesti kättesaadav. Siin on näpunäiteid energia püüdmiseks. 19. Päevitamisreeglid ....................................................................................................83 Kui unustad päikesekaitsevahendid, on tagajärjed kiired tulema. Päevita turvaliselt või hangi ilus kunstpäevitus. 20. Jalad ees ....................................................................................................................87 Tavaliselt ei mõelda jalgadele enne suve, kuid selleks ajaks on nad korralikult käest ära läinud. Hoolitse jalgade eest iga päev. 21. Puhitusest vabaks ....................................................................................................91 Puhitus on nii mõnegi naise kirstunael. See võib üleöö lisakilosid tekitada, silmapilkselt sinu riietumisvalikuid piirata ja sundida sind “paksukeste rõivaid” kandma. Õnneks leidub sellele lahendus.

v


52 hiilgavat ideed – Ole alati imekaunis

22. Hinga end ilusaks ....................................................................................................95 Ärevil? Närviline? Paanikas? Õpi selgeks paar lihtsat hingamistehnikat ja peatselt purjetad sisemise rahu ning välimise säraga läbi eluraskuste. 23. Bikiinivorm ................................................................................................................99 Et nappides riietes oivaline välja näha, peab teadma spetsialistide nippe. 24. Iluuni ..........................................................................................................................103 Pole midagi magusamat ja kosutavamat kui hea öine uni. Siin on juhtnöörid, kuidas seda juba täna öösel kogeda. 25. Ilu ja rand ................................................................................................................109 Jõulised ettevalmistustööd, hädaabitaktikad ja vankumatu enesekindlus panevad sind oma kaupa uhkusega letti lööma. 26. Ole rõõmus ..............................................................................................................113 Elurõõm kiirgab väljapoole ja sellepärast peetaksegi õnnelikke inimesi meeldivaks. Õpi uuesti särama. 27. Tselluliidisõda..........................................................................................................117 Harjutused, kreemid, ravikuurid, söögisedel, ravipüksid – tselluliidist saad jagu niikuinii. 28. Oivalised aluskihid ................................................................................................123 Ilus nahk annab märku noorusest, heast tervisest, laitmatust hoolitsusest, headest geenidest või mitmest asjast korraga. Kui sul jääb millestki vajaka, saad hea naha pudelist. 29. Aroomteraapia jõud ..............................................................................................127 Ainult lõhnad suudavad sind rahustada, rõõmustada ja tekitada tunde, et oled kaunim. Kuid millal ja mida nuusutada?

vi


Hiilgavad ideed

30. Rind ette ..................................................................................................................131 Paraku vihkavad pooled naistest oma rindu, ehkki peaaegu kõik (hetero)mehed armastavad neid. Pole tähtis, kas rinnad on liiga väikesed, liiga suured või allapoole lontis – kõike saab parandada. 31. Toida oma nägu ......................................................................................................137 Jume seisukohalt on söögisedel märksa olulisem kui jumestus. Siit saad teada, mida täna süüa, et nahk homme rohkem säraks ja vähem muret valmistaks. 32. Rühist ........................................................................................................................141 Sinu kehahoiak võib jätta mulje, et oled pikem, saledam ja enesekindlam. Selg sirgu, naised! 33. Lõhnataju ..................................................................................................................145 Lõhnad kutsuvad mälestusi esile sagedamini kui teised meeltetajud. Lõhnad muudavad meid rõõmsamaks, rahulikumaks ja seksikamaks, kui neid õigesti kasutada. 34. Ilu kiirabi ..................................................................................................................151 Tursunud silmad? Tumedad rõngad? Krussis juuksed? Kui sind ootab ees kuum kohting, katseta neid kiireid ilunippe. 35. Esmamuljed..............................................................................................................155 Kuidas tekitada inimestes ohoo-efekti ja panna nad oma peost sööma kohe, kui ruumi sisened. 36. Võrgutamise saladused ........................................................................................161 Kui oled relvastatud seksika kõnnaku, kutsuva pilgu ja sensuaalse häälega, on maailm sul peos. 37. Ilus selg ....................................................................................................................165 Kui sa pole varem seljale tähelepanu pööranud, siis nüüd on paras aeg see patt heaks teha.

vii


52 hiilgavat ideed – Ole alati imekaunis

38. Juuksehooldus ........................................................................................................171 Kui võtta arvesse, et sinu peas on 80 000 – 120 000 juuksekarva, siis pole ime, et sul nendega aeg-ajalt probleeme tekib. Niiviisi ohjeldad oma juukseid. 39. Värvidemäng............................................................................................................175 Nunnu roosa? Harmooniline roheline? Avasta, kuidas värvid silmapilkselt su veetlust suurendavad. 40. Jalad seksikaks ......................................................................................................181 Kuidas jalgu olenemata nende kujust salendada, trimmida, siluda, pehmendada ja kenamaks muuta. 41. PMS-ist priiks ..........................................................................................................187 Kümme parimat vihjet igakuise masenduse leevendamiseks. 42. Kehakumerused ......................................................................................................193 Õrn piht tähistab suurt seksapiili. Kuidas oma vöökohta mõne nädalaga lihvida, trimmida ja kahandada. 43. Peosulestik ..............................................................................................................197 Kuidas saavutada peomeeleolu, head välimust ja õiget suhtumist mõne minutiga, lisaks taastumisnäpunäiteid üliagaratele peotüdrukutele. 44. Nutikas juuksehooldus ........................................................................................201 Lihtsad nipid kehva soengu parandamiseks ja soengud, mis muudavad su mitu aastat nooremaks. 45. Hellita ennast ..........................................................................................................207 Miks oivaliselt plikalikud vahendid – siidpesu, ahvatlevad toidud ja kaunilt pakitud ilutooted – hingele hästi mõjuvad.

viii


Hiilgavad ideed

46. Oivaline elujõud ......................................................................................................213 Avasta elujõu saladus, mis paneb silmad särama ja tervest kehast ilu kiirgama. 47. Vesiteraapia ............................................................................................................217 Vees või vee lähedal olemises on midagi vabastavat. Niisiis, miks mitte vette sulpsata ja ennast värskendada? 48. Võta puhkusest maksimum ................................................................................221 Mitte miski ei muuda sind ilusamaks ega tekita paremat enesetunnet kui kaks nädalat päikese käes. Broneeri puhkusereis juba täna, et sul oleks, mida oodata. 49. Loo oma ilubuduaar ..............................................................................................225 Pöördu oma seesmise glamuurikiisu poole ja muuda magamistuba hellituste paleeks. 50. Juukseprobleemid ..................................................................................................229 Hallinevad juuksed? Sügelev ja ketendav peanahk? Rasused juuksed? Siit saad oma pisimuredele otsekohesed vastused. 51. Spaateraapia............................................................................................................235 Kui ma esimest korda spaasse sattusin, tabas mind šokk. Astusin sisse ja märkasin kiigel kaht alasti naist harkisjalu hullamas. Palvetasin mõttes, et mina ei peaks nendega liituma. 52. Ilu ABC ......................................................................................................................241 Seesmise ja välimise ilu saavutamiseks on mitmeid erinevaid viise. Lõpp ..................................................................................................................................248 Või hoopiski uus algus?

ix


52 hiilgavat ideed – Ole alati imekaunis

Hiilgavad alajaotused Iga selle raamatu peatükk pakub välja inspireerivaid ideid, mida võib kiiresti läbi lugeda ja kohe ellu viia. Need neli alapealkirja aitavad sul ideede sisust paremini aru saada.

I Katseta järgmist ideed.... Kui mingisugune idee tundub olevat su elupäästja, siis ära kaota aega. Sind juhatatakse teemaga seotud järgmise vihje juurde, mis täiendab eelmist ja suurendab selle mõju. I Siin on sulle sobiv idee.... Proovi seda kohe ja tee kindlaks, kui hästi sul momendil läheb. I Määrav idee.... Tarkuseterad meistritelt pluss mõned huvitavad lisamärkused. I Kuidas läks? Ära imesta, kui saavutasid edu. Aga kui ei saavutanud, siis leiad siit küsimused ja vastused sageli esinevate probleemide ning nende lahenduste kohta.

x


Sissejuhatus Teeme ühe asja selgeks. Ilu on pinnapealne. Tunnistan puhtsüdamlikult, et sinu välimus ei aita ülemaailmset rahu saavutada, vaesust kaotada ega globaalset soojenemist peatada. Ilu ja selle jahtimine on tühine, pealiskaudne, nautlev ja kergemeelne. Ent samas pole võimalik eitada, et sinu enesehinnang on tihedalt seotud enesekindluse ja õnnetundega ning väärib vähemalt pisut leheruumi – ehkki mitte liiga tõsist suhtumist. Lisa sellele tõik, et kergemeelsed ja naudingut pakkuvad harjumused on head ning tervislikud ja väikeses koguses äärmiselt ahvatlevad, ning ongi olemas vabandus järjekordse iluraamatu ilmumisele. Sellele, mida sa praegu loed. Mille poolest see raamat teistest erineb? Minu arvates on see midagi enamat kui isetegevuslik juhend murdunud küünte ravimiseks või täiuslikult kitkutud kulmude saavutamiseks. See on terviklik lähenemine heale välimusele ja parimale enesetundele. Ma ei propageeri konkreetseid kaubamärke, tooteid ega kirurgilisi protseduure. Samuti ei kirjutata sulle ette dieete, mida järgida ja pooleli jätta. Käesolev raamat annab näpunäiteid ilu ja elustiili kohta, pakub nutikaid soovitusi oma ressursside maksimaalseks ärakasutamiseks, enesehinnangu tõstmiseks ja oma maailma kaunistamiseks. Kui palju sulle sündides ilu kaasa anti? Peab antropoloogidega nõustuma, et ilu, mis tugineb sümmeetrilistele ja lapselikele näojoontele (suured silmad, väike nina, paksud säravad juuksed, sile nahk ja õrn luustik), tuleb sündides kaasa. Ent aastate jooksul võivad enesekindlus, särav mõistus, huumorimeel, sarmikus, laitmatu stiil, hea hoolitsus ja elujõulisus keskpäraselt nägusa naise üpris säravaks ning silmapaistvaks muuta. Ja kui ümbritsed end ilusate asjadega, pakud endale aeg-ajalt

xi


52 hiilgavat ideed – Ole alati imekaunis

lisaluksusi ning lased end hellitada, ärkab sinus tõeline glamuurikiisu. Kui geenid ja hea luustik kõrvale jätta, pean mina tervislikku söögisedelit ja liikuvat eluviisi ilu nurgakivideks. Nendeta ei näe sa kõige parem välja ja pealegi pole energiat ning elurõõmu, mida liikumine tekitab, veel pudelisse pandud (vähemalt mitte seadusega lubatutesse). Selles raamatus õpetatakse sind liikumist armastama ja erilise vaeva, näljatunde ning masenduseta igapäevases menüüs kaloreid vähendama. Samuti saad teada, kuidas saavutada parimad tulemused minimaalse liikumisega. Minu suurepäraste ideede seas on harjutused meelte rahustamiseks, mõtete sügavpuhastamiseks ja halbade ning negatiivsete mõtete peletamiseks. Siit leiad ohtralt nippe, kuidas mõjuda enesekindlalt üksnes kehahoiaku, kõnnaku ja kõne abil, ning mõningaid geniaalseid tehnikaid enesekindluse teesklemiseks pidudel, rannas või kuumal kohtingul, kus sul sellest vajaka jääb. Hea välimus ei tohiks sõltuda paksust rahakotist, arvukatest terapeutidest ja stilistidest, heast kirurgist või Chaneli arvest. Kõike võib saavutada odavalt. Selleks vajad lihtsalt paari oivalist vihjet, õigeid vahendeid ja privaatsust. Suhtu sellesse raamatusse kui oma isiklikku teejuhti, mis aitab sul avastada oma kauni, jõulise ja kütkestava mina ning õpetab lummama kõiki, kes sind ümbritsevad. Võid nimetada seda ka häbitult kergemeelseks enesehellitamise õpikuks, mis rõhutab naiste haprust. (Ja ometi on need naised neetult kaunid!)

xii

Ole alati imekaunis  

Ole alati imekaunis