Page 1

ports

. s t i u elans


Jim Ashilevi

Portselansuits 2006

lavastaja Lauri Lagle kunstnik Laura K천iv

(Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia체li천pilane)

valguskunstnik Airi Eras muusikalised kujundajad Lauri Lagle ja Laura K천iv etenduse juht Kadri Tammiste esietendus 1. augustil 2007 Eesti Teatriliidu saalis


Ike Kristo Viiding

(Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli 23. lennu üliõpilane)

Kioko Maarja Mitt

(Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli 23. lennu üliõpilane)

Kassini Sten Karpov (Endla)

portselan - keraamiline materjal (tahke) - tugev, kõva, elastne, habras, klaasjas, valkjas, poolläbipaistev (v.a tihedam portselan), resonantne, väga vastupidav elektrile, kemikaalidele ja temperatuurišokile suits - mittetäieliku põlemise kaasnähe (gaasiline) - mürgine, haihtuv


Jim Ashilevi on sündinud 1984. aastal. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikoolis audiovisuaalse meedia eriala. Oma esimese täispika näidendi „Nagu poisid vihma käes” kirjutas ta 20. eluaastal, see võitis Eesti Näitemänguagentuuri 2005. aasta näidendivõistlusel II preemia ja lavastati sama aasta suvel Endlas. 2006. aastal pälvis näidend Eesti Kultuurkapitali näitekirjanduse aastapreemia. Ashilevi on oma debüütnäidendi kohta öelnud: „„Nagu poisid vihma käes” oli minu esimene armastuskiri teatrile ja ma loodan südamest, et ta vastab.” Ashilevi on avaldanud oma loomingut ajakirjades Vihik ja Värske Rõhk, aidanud korraldada Pimedate Ööde Filmifestivali anima- ja tudengifilmide festivali ning teinud ETV-s „Pöffihundi” saateid, olnud filmi „Malev” operaatori abi, juhtinud Raadio 2-s saadet „Kinoteek”.


Lauri Lagle on sündinud 1981. aastal. Ta lõpetas 2006. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli (22. lend) ja töötab samast aastast Eesti Draamateatris näitlejana. Tema koduteatri rollid on Kõivu „Finis nihili” Susi ja Sigridi peigmees, Shakespeare’i „Suveöö unenäo” Lysander ja Puck (Lavakunstikooli bakalaureusetöö), Lutsu „Kevade” Arno, Frieli „Kodukoha” David, Karusoo „Küpsuskirjand 2005” Lauri, Dostojevski „Sortside” Liputin. Kooliaegsetes lavastustes on ta mänginud Orwelli–Kolditsa „Loomade farmis” Lumepalli (Tallinna Linnateater), Tšehhovi–Pepeljajevi „Kirsiaias” ning Anu Lambi „Keeleuuenduse lõpmattus kurvis” (NO99), Vanatühja rolli Kivirähu „Rehepapis” (Endla). Ta on mänginud filmis „Tupik” (2003) ning lavastajana juhendanud Eesti Draamateatris Esimese lugemise sarjas uute eesti näidendite ettelugemisi (Jim Ashilevi „Nagu poisid vihma käes” ja „Portselansuits”, Eeva Park „Geeniuste algkursus”).


Laura Kõiv on sündinud 1982. Ta on õppinud Tartu Kunstikoolis, praegu aga Eesti Kunstiakadeemia 3. kursuse stsenograafiaeriala üliõpilane. 2007 osales ta Supernooval kollektsiooniga meestele Teine Viktor. Armastab värve, eriti virvendavaid ja vibreerivaid. 2007 tegi ka lühifilmi kurttummast poisist režissöör Peter Kilkkenny’ga, see oli meeldiv koostöö. Unistab värviooperist.


Airi Eras on sündinud 1968. aastal. Ta lõpetas 1996. aastal Eesti Kunstiakadeemia stsenograafiaosakonna ning seejärel Londonis Rose Bruford Colledge’i valguskujunduse erialal. Ta on vabakutseline teatrikunstnik, ent töötanud kõigis Eesti teatrites, teinud üle 150 lava- ja valguskujunduse teatrilavastustele, kontsertidele jm etendustele. Kõige enam on ta seni seotud olnud Eesti Draamateatriga, kus ta on teinud valgus- ja lavakujundusi koostöös paljude lavastajatega („Kui me Moondsundi Vasseliga kreeka pähkleid kauplesime, siis ükski ei tahtnud osta”, „Kuningas Lear”, „Othello”, „Müügimehe surm”, „Kuu aega maal” jpt).


Kristo Viiding on sündinud1984. aastal. Praegu õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikoolis 4. kursusel näitlejaks – selle kooli 23. lennus. Ta on mänginud Kindralit ja Petis-rätsepat Mati Undi poolt Anderseni muinasjuttude põhjal kirjutatud lastetükis „Tinasõdur, baleriin ja siga” Eesti Draamateatris ning Treplevi rolli NO99 ja lavakunstikooli ühistööna valminud lavastuses Tšehhovi „Kajaka” ainetel. Ta on kaasa teinud ka tudengifilmides ja kursuse koolitöölavastustes (Kuldari roll Marion Jõepera „Julgestajas”). On kaasa teinud seriaalides „Kelgukoerad” ja „Ohtlik lend”.


Maarja Mitt on sündinud (süütamaarjapäeval) 1983. Ta on üheksa aastat viiulit õppinud. Kaks aastat õppis ta Tartu Ülikoolis taani filoloogiat ja ülikooli ajal töötas poole kohaga TÜ Kliinikumi neuroanestesioloogia osakonnas hooldajana. Praegu õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikoolis näitlejaks – kooli 23. lennus, 4. kursusel. Teatris on ta mänginud Karjatüdrukut ja Kunstööbikut lastenäidendis „Tinasõdur, baleriin ja siga”, Niinat Tšehhovi „Kajakas”, samuti kursuse koolitöödes. Filmirollid on Rita Mihkel Ulki ja Mihkel Soe lühifilmis „Inspiratsioon” ning Dana Dirk Hoyeri filmis „Võõras”.


Sten Karpov on sündinud 1984. aastal. 2007. aasta juulis lõpetas näitleja erialal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ning septembrist alates on Pärnu Endla trupi liige. Esimene roll uues koduteatris on Treplev Tšehhovi „Kajakas”. Kooli diplomilavastustes mängis Tšehhovi „Kolmes ões” Veršininit, Dario Fo „Müsteerium buffis” rändnäitlejat. Ta on kaasa teinud ka muusikalis „Fame”.


lavameister Villi Vernik valgustaja Triin Suvi helindaja Jaan Allikmaa dekoratsioonid valmistasid Juho Kokamägi ja Peeter LoitKülliki Falkenbergi juhendamisel mehaanikud Hendrik Kiisler, Indrek Odamus tislerid Toivo Sakk, Rein Kalmus lavastusala juhataja Andres Bergström etendusteenistuse juht Toivo Kaev dekoratsiooniala juhataja Külliki Falkenberg kava koostaja Ene Paaver kava kujundaja Epp Kaavere fotode autor Ivar Veermäe teatrijuht Rein Oja peanäitejuht Priit Pedajas


theatre program  

theatre program