Page 1

TEEME ISE! Näpunäiteid asjade meisterdamiseks. Jaga oma ideid ja soovitusi lugejaga. Kontakt: Artur Jurin tel 680 4517, e-post: artur.jurin@epl.ee

Olgu toit teile ravimiks, ravim aga toiduks! (Hippokrates, 377 e.m.a.) Elav organism vajab eelkõige bioloogiliselt täisväärtuslikku toitu, samuti elusaine struktuuri säilitanud toiduaineid koos neile omase eluks vajaliku energiaga. Toit, mis sisaldab endas looduse tervendavat jõudu, kaitseb meie tervist ja aktiivset pikaealisust. Õige toitumise korral võib toiduaineid vaadata kui ühte energia omandamise allikat. Toiduainete pikaajaline termotöötlus keevas vees on üsnagi kahjulik - laguneb ainete struktuur, energia hajub, hävivad fermendid, toidu mineraalne koostis kahaneb, toidu keemilises koostises toimuvad pöördumatud muutused. Kasulikud omadused säilivad Šveitsi firma ZEPTER küpsetusnõudes on võimalik valmistada mahlaseid, värskeid juur- ja aedvilju ilma veeta. Seejuures säilitavad nad oma loomuliku maitse, värvi, lõhna ja tervislikud omadused. Tähelepanuväärne on see, et temperatuur nendes nõudes tõuseb kuni 95 kraadini. Nii näiteks saab magusast piprast mitte ainult maitsva toidu, vaid talle pole võrdset ka Cvitamiini sisalduse poolest. Baklažaan, mida saab samuti ilma veeta suurepäraselt valmistada, säilitab täielikult oma skleroosivastaste omaduste efektiivsuse. Mahlaste aed- ja juurviljade valmistamine on erakordselt lihtne. Iseloomulik on see, et viljade lõhn küpsetamisel ei segune. Näiteks võib potti asetada kõrvuti sibula ja õuna, seejuures säilitavad nii sibul kui ka õun nendele omase lõhna. Värsketes viljades sisaldub piisavalt soola, ja Zepteri nõudega küpsetades pole vaja soola lisadagi. Kui aga keeta värskeid aedvilju vees, kaotavad nad enamiku endas sisalduvatest mineraalainetest ning muutuvad maitsetuteks. Zepteri nõudes valmistatud toit on kauni väljanägemisega, aromaatne ja väga tervislik. Nõud ise on ebatavaliselt kaunid ning nende ehitus patenteeritud. Nendes nõudes toitu valmistada on väga meeldiv: esiteks kulub küpsetamise peale kõigest 1/3 elektrienergiast, teiseks ei kee midagi üle ääre ja pliit jääb alati puhtaks ning ühel tasapinnal saab küpsetada mitmekorruseliselt samal ajal.

KEEDA ILMA VEETA, PRAE ILMA RASVATA ! •• Kuidas keeta suppi ilma veeta ZEPTERI moodi ? 1. Aseta külma potti kõik supikomponendid korraga: poti põhjale liha, siis sibul, porgand, kapsas, kartul, paprika. 2. Aseta pott pliidile, pane kaas peale ja kasuta 1/3 pliidi võimsusest. Jälgi termokontrollerit, kuni osuti jõuab rohelise ala keskpunkti. 3. Seejärel vala keedetud (mitte keev) vesi supimassile, lisa maitseained ja lase veel seista kaane all 10 minutit. Ja ongi supp valmis! Selle tehnoloogia juures pole vaja vahtu korjata. Vaht on aga kõige ehtsam valkaine, mida meie organism väga vajab. •• Kuidas praadida ilma rasvata ZEPTERI moodi ? 1. Kõigepealt aja pann nii kuumaks, et vee pritsimisel panni pinnale tekivad veepärlid. 2. Siis aseta liha kuumale pannile ja suru kahvliga vastu panni põhja, et liha poorid sulguksid ja mahl ei tuleks välja. 3. Natukese aja pärast (3 min) laseb liha ennast ise panni küljest lahti ja saad keerata teise poole. 4. Pärast teise külje küpsetamist kata pann kaanega 5 minutiks. Ja ongi liha valmis ! Kui soovid, siis maitsesta.

Kutsume kõiki, kes on huvitatud ZEPTERI küpsetussüsteemidest, toitu degusteerima!

suta a t e l u T le! e s u l t i es

Helistage meile ja leppige aeg kokku. Valmistame teie juuresolekul supi ning praeme liha ilma rasvata.

Zepter Eesti OÜ • Info telefonil 630 9130 • Narva mnt 7, Tallinn 10117

Teeme ise: zepter küpsetusnõu!  

Ilmus: 07.04.2010 Olgu toit Teile ravimiks, ravim aga toiduks! (Hippokrates, 377 e.m.a)