Oma äri (oktoober 2017)

Page 6

6 OMA ÄRI

SISUTURUNDUS

Hea raamatupidaja näeb numbritest kaugemale

R

ita Jaansonist sai ettevõtja 2011. aastal. Ta teab, mida tähendab ettevõtlusega alustamine ja kui palju aega peab ettevõtja iga päev kulutama infovahetusele, aruandlusele, uute oskuste omandamisele ning kontaktvõrgustiku loomisele. „Lisaks erialastele täiendkoolitustele olen kuue aasta jooksul õppinud palju uusi asju kodulehe ehitamisest ja brändingust erinevate majandussektorite iseärasusteni. Ettevõtjana on olnud minu töölaud palju mitmekülgsem kui palgatöölisena. Kuid samuti olen õppinud, et iga minut maksab. Tean nüüd väga selgelt, et aeg, mille kulutan uute klientide otsimisele, ei lase mul tegeleda põhilisega – oma olemasolevate klientidega – ja seepärast teen praegu koostööd turundusettevõtetega,” ütleb Rita. Kas alustav ettevõtja võiks saada oma raamatupidamisega ise hakkama? Ma tean, et alustavale ettevõtjale võib raamatupidamine tunduda hiina keelena, kuid õnneks on meil head riigi e-teenused ning pigem lihtne kui keeruline maksusüsteem. Tänapäeval on ka veebis saadaval häid tasuta tööriistu. Sageli ongi raamatupidaja ülesanne olla hoopis tõlk või nõuandja. Mõnikord

lihtsalt ei olda teadlikud, et raamatupidamisteenust võib sisse osta ka tunnivõi kandepõhiselt. Alustavatele ettevõtetele soovitangi osta sisse kasvõi paaritunnine konsultatsiooniteenus, et tõhus raamatupidamissüsteem välja töötada. Rohkem ei ole alguses võib-olla välist abi tarviski. Milliseid ämbrisse astumisi alustavad ettevõtjad finantside juhtimisel kõige sagedamini teevad? Rahavoogude haldus on iga ettevõtte jaoks võtmetähtsusega. Kõige n-ö valusam viga või puudujääk on sageli see, et rahavoogudest ei omata operatiivset ülevaadet ega osata püstitada realistlikke eesmärke. Kui avastatakse, et kasumit ei teenitagi, võib olla juba liiga hilja. Hea raamatupidaja aitab näha numbrimaailmas nii detaile kui ka laiemat pilti nende taga. Millistele ettevõtetele sobib raamatupidamisteenust sisse osta? Enamasti ostavad teenust sisse väiksemad ettevõtted, kellel ei oleks täiskohaga raamatupidaja palkamine mõttekas. Mõnikord aga tellivad ka suuremad ettevõtted väljast mõne konkreetse teenuse sisse.

Millised on RL Raamatupidamise põhiväärtused? Need väärtused on usaldus, paindlikkus ja efektiivsus. Minu kliendid teavad, et nende andmed on turvaliselt hoitud ning pilvepõhine juurdepääs raamatupidamisprogrammile ja dokumentidele võimaldab paindlikkust meile mõlemale. Oma teekonnal olen lähtunud eesmärgist olla klientidele usaldusväärne partner või lausa meeskonnaliige, et nemad saaksid oma põhitegevusele keskenduda. Raamatupidamisteenustele lisaks pakun järelevalvet (controlling’ut), maksukonsultatsiooni ja äriidee või tehingute kasumlikkuse analüüsi. RLi teenuste hinnakiri on üles ehitatud kannete arvule ning igale kliendile on iga kuu hinna sees kaks tundi tasuta konsultatsiooni.

RL Raamatupidamine OÜ www.rlraamatupidamine.ee tel 522 9191 Viimsi Äritare, Paadi 3