Page 1

MAGAZYN

6 / marzec 2012

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Konrad Gaca

Z nami warto się odchudzać

Marcin 117 Makarski minus

kg

Mam coraz więcej energii Iwona Guzowska

Przeciwności mnie mobilizują

Marcin Gogłoza

Centrum w Gali: nowocześnie i kompleksowo


MAGAZYN

2

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Działa SOS Odchudzanie

Możesz dołączyć do nas przez D  Konrad Gaca, prezes Stowarzyszenia Walki z Otyłością, specjalista żywieniowy, trener klasy Master Propta

ziałalność portalu sos-odchudzanie nabiera tempa. Fatkillersi z całego kraju, a także z zagranicy, stosując program odchudzający Konrada Gacy, pozbyli się już tysięcy kilogramów. Ty też tak możesz! Dołącz do nas i rozpocznij walkę o nowe, lżejsze, zdrowsze i piękniejsze życie! Na każdym etapie odchudzania na podstawie osiąganych wyników otrzymasz określone w programie dokładne instrukcje postępowania, indywidualnie dobraną dietę, program treningowy i suplementy, a przede wszystkim opiekę renomowanych specjalistów.

Otrzymasz program Dostaniesz szczegółowe instrukcje krok po kroku. W portalu SOS Odchudza-

nie i systemie Gaca Diet System wiernie oddajemy wypracowany przez lata i sprawdzony sposób postępowania. Podobnie jak osoby odchudzające się z nami stacjonarnie uczestnicy programu raz na dwa tygodnie mają spotkania z wybranym przez siebie Konsultantem Konrada Gacy (poprzez system video konferencji). Podczas takiej sesji otrzymują wszystkie wytyczne dotyczące diety, treningu i suplementów. Cała historia odchudzania jest dostępna na indywidualnym koncie w portalu.

Nie będziesz już sam Zawsze możesz zwrócić się do znającego Twoją historię odchudzania konsultanta. Teraz w kryzysowych momentach nie będziesz już sam. Specjalnie przeszkoleni i doświadczeni Konsultanci Konrada Gacy pomogą Ci przejść

Konsultanci KONRADA GACY

 Michał Zajko dyrektor ds. szkoleń, fizjoterapeuta

 Aleksandra Machlarz koordynator KKG, psycholog

 Bartłomiej Zembrzuski Lider Akcji, schudł 90 kg

 Monika Kubera psycholog

 Edyta Kawiak psycholog

 Jarosław Rosiński fizjoterapeuta

 Anna Całka Lider Akcji, schudła 82 kg

 Piotr Pieczul psycholog


3 EFEKTY SOS ODCHUDZANIE

Internet przez cały proces odchudzania. Dzięki ich wsparciu o wiele łatwiej będzie Ci pokonać każdy kilogram zbędnej wagi i co ważne – zrobić to w sposób efektywny i trwały, raz na całe życie.

Wymienisz doświadczenia

POLACY ZA GRANICĄ Najwięcej naszych rodaków w SOS jest z:  Stanów Zjednoczonych  Kanady  Niemiec  Wielkiej Brytanii  Austrii  Francji

Wiemy, jak ważna jest wymiana doświadczeń. Dlatego tworzymy także wirtualną społeczność. Każdy może stać się naszym aktywnym klubowiczem. W portalu SOS Odchudzanie będzie mieć własną pocztę, dostęp do forum, możliwość wzajemnego wspierania się i współuczestniczenia w życiu „wirtualnego klubu” na facebooku.

Pomoc specjalisty Masz dostęp do unikalnych informacji. Podczas całego procesu odchudzania swoją wiedzą i doświadczeniem będą służyć eksperci wspierający akcję Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie. W specjalnej sekcji Baza Wiedzy zamieszczane są artykuły dotyczące żywienia, medycyny, rehabilitacji, suplementacji i psychologii odchudzania. Na Twoje pytania odpowiadać będą specjaliści: lekarz, fizjoterapeuta, psycholog, a przede wszystkim pomysłodawca i autor akcji Konrad Gaca.

Wystartuj już teraz Jeśli masz dosyć swoich kilogramów, to właśnie teraz jest dobry moment na

Łączna suma spalonych kilogramów

rozpoczęcie procesu odchudzania. Z nami zrobisz to w końcu raz, a porządnie. Tysiącom osób udało się, Tobie również się uda! po pierwsze Już po miesiącu poczujesz różnicę. Pierwsze sukcesy zdopingują cię do dalszej ki walki ze zbędnymi kilogramami, po drugie niektórym uda się zrobić fantastyczną mie formę już w 3–4 miesiące, po trzecie te osoby, które po mają do zgubienia ponad 60 kg, mają szansę wyśmie na zrobienie wyśmienitej wakacyjnej formy – nie będziecie musieli się już wstydzić siebie w ciepłe i słoneczne dni przyszłego roku.

2

Niektóre atuty SOS:

2

SYSTEM VIDEO do wideo konsultacji (działa także na słabszych komputerach i nie wymaga dodatkowych instalacji). Aktywne forum i baza wiedzy – czyli mocne i wiarygodne źródła wiedzy. Możecie się również wspierać nawzajem. Możliwość dodatkowego wysłania 2 wiadomości w miesiącu do swojego konsultanta. Wyszukiwarkę treści w portalu. Powiadomienie e-mailowe o zbliżającej się konsultacji. Sklep na portalu umożliwiający zakup po rabatowych cenach. Sprawnie działający dział pomocy technicznej i merytorycznej.

3 4 5 6 7

tys.

NAJWIĘKSZY SPADEK WAGI

w pierwszym miesiącu

19 kg

1

3

1

23

NAJSTARSZY UCZESTNIK (71 lat)

schudł 11 kg w 8 tygodni.

NAJSTARSZA UCZESTNICZKA

(71 lat) schudła 7,4 kg w 6 tygodni.

Ranking

SOS-owych owych Fatkillersów Już schudła(e)m: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.

katarynka iwonka9x monika14 weronika pepa60 lmt1 mellissa111 paulina_1977 ulaścibior pilot M.B ALICJA

65,3 kg 46,5 kg 43,6 kg 43,5 kg 43,3 kg 38,4 kg 38,0 kg 37,7 kg 37,7 kg 36,2 kg 35,9 kg


MAGAZYN

4

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych naszym obecnym i przyszłym Fatkillerom oraz sympatykom, składamy najlepsze życzenia: aktywnego wypoczynku, zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń oraz satysfakcji z dobrze wykonanej pracy i radości z jej rezultatów!

Od redakcji

W

Konrad Gaca, Marcin Gogłoza wraz z całym teamem Centrum Odchudzania

MAGAZYN

Autorką tych pięknych pisanek jest Barbara Zbyrad z Lublina, która w 4 miesiące schudła z nami 15 kg

iosna! Przekazuję państwu kolejny Magazyn Fatkillera. Robię to z tym większą przyjemnością, że dzieje się tak wiele! Obecne wydanie zbiega się z wejściem naszej firmy w nowy etap rozwoju – Centrum Konrada Gacy SPA & Wellness zyskało bowiem nową siedzibę, w lubelskiej Galerii Gala. Siedzibę na najwyższym, światowym poziomie zarówno jeżeli chodzi o jakość świadczonych usług, jak i klasę sprzętu, wyposażenia itp. Relacjonujemy w tym magazynie inaugurację pierwszego z serii wykładów prozdrowotnych Pana Konrada Gacy w największych polskich miastach. Przedstawiamy ludzi, którzy jak poseł Iwona Guzowska - mistrzyni świata w kick boxingu i świetna sportsmenka – popierają naszą prozdrowotną działalność i tych, którzy jak dr. Krystyna Wilsz z nami współpracują. Znajdziecie tu państwo porady ekspertów i materiały na które, jak słyszę z wielu stron, czekacie. Uważnie czytam opinie na temat pisma. Piszecie Państwo, że jest to bardzo przydatne kompendium wiedzy na temat autorskiego programu odchudzającego Konrada Gacy, dające odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Spokojna lektura naszego pisma daje szansę na to, by poznać dokładnie skuteczny sposób rozprawiania się z otyłością, najczęstszą chorobą, wręcz epidemią XXI wieku. Przybliża też sposób realizacji programu za pośrednictwem internetowego portalu SOS-odchudzanie, który powstał dla chcących zrzucać wagę w swoim miejscu zamieszkania. Piszemy więc, tak o założeniach programu Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie, jak i ludziach, którzy go tworzą i z niego korzystają. Pokazujemy związane z tym działania i ich dobroczynne skutki: dla zdrowia, samopoczucia i wizerunku. Sprawdźcie, jak działa nasz program

 Maria Balicka-Kasprzak, redaktor naczelna

i nowe Centrum Odchudzania Konrada Gacy SPA & Wellness! Już teraz czas zacząć dbać o siebie, by na urlopie bez skrępowania pokazać się w kostiumie kąpielowym! Wystarczy tylko chcieć. Zdążycie się zmienić. Pokazujemy, że to jest możliwe na przykładach konkretnych osób. Powiemy, jak to zrobić, zapewnimy skuteczny, kompleksowy program, wsparcie i warunki jego realizacji. Dodam, że także dobre towarzystwo, osób równie jak Wy zdeterminowanych w dążeniu do wspólnego celu. Magazyn, który dziś przekazujemy w Wasze ręce, adresujemy do wszystkich, którzy już spełniają swoje marzenia, pracując razem z nami nad swoją sylwetką i zdrowiem, ale także do wciąż odkładających taką decyzję. Jest źródłem cennych informacji i po trosze przewodnikiem po naszym programie. Może właśnie po lekturze zdecydujecie się Państwo na odchudzanie z nami? Zapraszam też do współpracy przy tworzeniu następnych numerów magazynu! Liczę na to, że będziemy je razem tworzyć, publikując Wasze opinie, zdjęcia, historie odchudzania, podróży, zainteresowań i pasji. Czekamy na maile, listy i telefony!


5

Spis treści

MAGAZYN

2-3 SOS Odchudzanie 6-7 Marcin Gogłoza: Nowocześnie i wygodnie 8-9 Centrum Gala: Tak będziemy ćwiczyć 10-11 Gala: Klubowa oaza wypoczynku 12-13 Gala: Strefa SPA 14-15 Iwona Guzowska: Przeciwności mnie mobilizują 16-17 Trzymaj się zielonego 18 Konrad Gaca: Dlaczego warto odchudzać się z nami 19 Michał Zajko: Jak dbać o kręgosłup… 20 Beata Ossowska: Co ze skórą podczas odchudzania 21 Marcin Makarski: Taki byłem przed odchudzaniem 22-23 Tak wyglądam po odchudzaniu…. 24 25 Małgorzata Żelechowska: Dołącz do naszych metamorfoz 27 Relacja z wykładu Konrada Gacy w Sopocie 28-29 Odchudzamy Polaków za granicą 30 Pomagamy sobie wzajemnie, konkursy 31 Zioła w kuchni Iwony Pawlović 32-33 Przepisy – Ela Witkowska 34-35 Nasz team: Michał Zajko manager Centrum Gala 36 Rozmowa z dr Krystyną Wilsz 37 Lista członków honorowych Stowarzyszenia Walki z Otyłością Fatkillers 38-39 Renta Zajko: Warto było się starać! 41 Ola Machlarz: Jem świadomie i chudnę 42 Listy, maile telefony

Miesięczny biuletyn informacyjny Wydawca: KM Magnum, 20-301 Lublin, ul. Fabryczna 2, tel. 81 46 99 700 www.chudniesz-wygrywasz.pl oraz www.sos-odchudzanie.pl Zespół redakcyjny: Konrad Gaca, Agnieszka Kozłowska – foto, Beata Ossowska, Michał Zajko, Małgorzata Żelechowska, Aleksandra Machlarz Maria Balicka-Kasprzak – red. naczelna, m.balicka@chudniesz-wygrywasz.pl Korekta: Teresa Wojcieszczak; Opracowanie graficzne i skład: AS, MZ Druk: Comernet Lublin


MAGAZYN

6

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

NOWE CENTRUM

Centrum Odchudzania SPA&Wellness w Gali to przede wszystkim przestrzeń ponad

2 tys. mkw. To również liczne udogodnienia, jak: kompleks kosmetyczny i SPA z jedną z największych łaźni w Polsce. Jest tam także sporo nowości związanych z unikalnymi możliwościami treningu i obserwowania jego skutków.

Rozmowa z Marcinem Gogłozą współwłaścicielem Centrum Odchudzania

GALA Firma wciąż się rozwija, zyskuje nowych klientów. Stąd potrzeba powołania do życia nowego Centrum Odchudzania w lubelskiej Gali? Zgodnie z oczekiwaniami klientów chcemy zapewnić im bardziej kompleksową usługę, dodając do jednego z najlepszych w Europie programu odchudzającego i wyposażenia w sprzęt na światowym poziomie, nieco komfortu. Jest to przestrzeń ponad 2 tys. mkw. i liczne udogodnienia takie jak m.in. kompleks kosmetyczny i SPA z jedną z największych łaźni w Polsce. Jest tam także sporo nowości związanych z unikalnymi możliwościami treningu i obserwowania jego skutków, jak np. system Suunto Fitness Solution, Medyczny Trening Funkcjonalny czy analiza składu ciała na InBody 220 czy też innowacyjne zabiegi urządzeniem Eximia, które skutecznie redukują cellulit, poprawiają elastyczność i sprężystość skóry, liftingują i modelują rysy twarzy. Będą także inne nowości ułatwiające życie klientom Centrum. Wygodna sala konferencyjna, powszechnie dostępny Internet oraz bieżnie i elipsy, które... nie pozwalają na nudę podczas treningu. Dlatego – zapraszamy do Centrum, by to sprawdzić. Nie mówiąc już o bezpłatnych miejscach do parkowania. Inwestujemy w klub w Lublinie, ponieważ to „kwatera główna” naszej akcji oraz miasto, którego zarówno władze jak i mieszkańcy, dali nam wiele wsparcia i pozytywnej energii. Centrum miasta narzucało pod tym względem pewne ograniczenia? Tak, zarówno w aspekcie przestrzennym, jak i technicznym. Działaliśmy dotąd w ścisłym centrum w budynku zabytkowego Pałacu Parysów. Ale to miejsce jest dla nas nadal bardzo ważne. To właśnie tam uczestnicy programu Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie, tracąc zbędne kilogramy, odzyskiwali formę, wspaniałą

sylwetkę i dobre samopoczucie. Stworzyliśmy tam przyjazną atmosferę i zapewniliśmy odchudzającym się sprawną obsługę. To chcemy utrzymać również w nowym Centrum i mamy nadzieję odzyskać tych, którym dotychczasowe ograniczenia przeszkadzały, bądź w ogóle uniemożliwiały korzystanie z naszych usług. Teraz to już zupełnie inna firma... Zdecydowanie. Przed 8 laty zaczynaliśmy więcej niż skromnie: od trzech sal na jednym piętrze. Teraz mamy trzy ośrodki, portal SOS-odchudzanie umożliwiający skorzystanie z programu wszystkim Polakom niezależnie od miejsca zamieszkania. Nasze Centra czynne są aż 7 dni w tygodniu, do 15 godzin dziennie z kilkudziesięcioma stanowiskami treningowymi i kompleksem dodatkowych usług każdy. Podzielone są na specjalistyczne strefy do ćwiczeń, w których klubowicze wykonują treningi o różnej specyfice, zgodnie z założeniami programu Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie. W naszym nowym Centrum w Gali uruchomiliśmy punkt medyczny, w którym przyjmuje nasz specjalista hipertensjolog – pani Beata Ossowska. Można więc na bieżąco kontrolować stan swojego zdrowia. Odbywać się tam będą również konsultacje z psychologami i fizjoterapeutami, którzy przeszli szkolenia pod okiem Konrada Gacy. W Gali działa również nasze biuro prasowe, które zajmuje się redagowaniem stron internetowych i przygotowywaniem materiałów dla prasy w Polsce i za granicą. Dla początkujących najważniejsze są treningi spalające tłuszcz? Stąd w każdym z ośrodków, a najnowszym szczególnie, mamy rozbudowaną strefę do treningów cardio. Są wyposażone w sprzęt najlepszych na świecie producentów tego typu urządzeń – firm


7

{ A

nowocześnie

kompleksowo i wygodnie

Hera oraz Matrix. Tylko na stacjonarnych rowerach poziomych i pionowych może trenować kilkadziesiąt osób równocześnie! Oprócz tego strefa cardio wyposażona jest w bieżnie, maszyny eliptyczne, stepery oraz urządzenia do specjalistycznego treningu wibracyjnego – maszyny Vibro oraz bieżnie podciśnieniowe Vacu Fitness. Czy równie imponująco wygląda strefa treningów kształtujących sylwetkę? Tak, mamy pełne wyposażenie do treningów fitness. Z unijną pomocą zakupiliśmy wyspecjalizowane urządzenia do ćwiczeń kształtujących i ujędrniających ciało. Oprócz imponującego designu, co doceniają szczególnie nasze klientki, mają techniczne walory: bezszmerowe działanie, płynne ruchy, umożliwiają trening, szczególnie newralgicznych partii ciała i ćwiczenia wyselekcjonowanych grup mięśni. To cenią sobie wszyscy. Jest też strefa wolnych ciężarów. Natomiast sala umożliwiająca Medyczny Trening Funkcjonalny przeznaczona jest dla osób z różnego rodzaju problemami ortopedycznymi, przede wszystkim kręgosłupa. Prowadzony jest na niej grupowy trening Physio Class „brzuchuda-pośladki” i Physio Class „stretching”: pod okiem fachowców, z wykorzystaniem specjalistycznych mat oraz piłek gimnastycznych. W nowym centrum klubowicze mają do dyspozycji jeszcze inne udogodnienia? Gabinet patronacki firmy Norel, w którym będą wykonywane zabiegi na twarz, na ciało, masaże oraz manicure i pedicure. Wszystko przy użyciu najwyższej jakości kosmetyków i specjalistycznych maszyn, w tym wspomnianej już przeze mnie unikalnej w skali kraju innowacyjnej maszyny Eximia wykorzystującej połączenie zaawansowanych technologii:

ultraporacji kawitacyjnej oraz endoliftu. Zabiegi te skutecznie redukują celulit, poprawiają elastyczność i sprężystość skóry a także liftingują i modelują rysy twarzy oraz wygładzają zmarszczki. Będzie tam też wyspecjalizowana strefa SPA&Wellness z wielką łaźnią parową, suchymi saunami natryskami wrażeń i „wiadrem bosmana”. Oprócz tego rekomendujemy dużą strefę wypoczynku, w tym klub fatkillera z wygodnymi kanapami, kawą a nawet stołami bilardowymi. Będą tam ponadto solaria, cocktail bar i sklep z suplementami. Managerem Centrum został Michał Zajko, który właśnie kształci nową załogę. Przed nimi ogromne wyzwanie, ale wierzę, że pod wodzą wysokiej klasy specjalisty, wyszkolonego przez Konrada Gacę i doświadczonego już w wielu trudnych sytuacjach, sprostają mu bez pudła. Mam nadzieję, że do nowego centrum zostanie przeniesione to, co najcenniejsze z naszego dotychczasowego dorobku, czyli przede wszystkim atmosfera życzliwości i profesjonalizm. Jesteśmy jedynym klubem w kraju oferującym tak kompleksową i fachowa opiekę, wyposażonym w nowoczesny, sprzęt. Z nami można chudnąć także na odległość. Sprawdzają to i chwalą sobie ludzie z całej Polski, a także wielu obcokrajowców. Dzięki temu tysiące osób wróciło do zdrowia i wymarzonej formy. Rozmawiała: Maria Balicka


MAGAZYN

8

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Strefa

ćwiczeń CARDIO


9

Najnowocześniejszy sprzęt najlepszych producentów - firm Hera oraz Matrix: bieżnie, maszyny eliptyczne, stepery a także urządzenia do specjalistycznego treningu wibracyjnego – maszyny Vibro oraz bieżnie podciśnieniowe Vacu Fitness – to znajdziecie w naszej strefie ćwiczeń aerobowych.


MAGAZYN

10

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

OAZA wypoczynku

Klubowa


A

11

Wygodne kanapy i bilard – to znajdziecie w naszym klubie Fatkillera. To miejsce, gdzie można się

spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczeniami

związanymi ze stosowaniem programu. Albo po prostu poplotkować...


MAGAZYN

12

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Prysznic wrażeń  niezastąpiony po wizycie w saunie lub łaźni

Strefa

SPA&Welln SPA& Welln Jacuzzi, sauna, prysznice wrażeń i wiadro bosmana, oraz największa w Polsce łaźnia parowa to atuty naszej strefy SPA & Wellness. Można się tutaj zrelaksować po ćwiczeniach. Warto również skorzystać z zabiegów w salonie patronackim firmy Norel. Szczególnie warte polecenia są te, wykonywane przy użyciu aparatu Exima, wykorzystującego połączenie zaawansowanych technologii: ultrapolacji kawitacyjnej oraz endoliftu. Po zabiegach skóra staje się jędrna i gładka, znika również cellulit.


ness

13


MAGAZYN

14

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Rozmowa z Iwoną Guzowską wielokrotną mistrzynią świata i Europy w kick-boxingu boksie zawodowym, Posłem na Sejm RP

PRZECIWNOŚCI

MNIE

MOBILIZUJĄ Już drugą kadencję jest pani posłem na Sejm RP. Także najbardziej utytułowaną polską zawodniczką kick boxingu, jedyną polską zawodową bokserką, wielokrotną mistrzynią Świata i Europy – czyli młodą osobą z bardzo długą listą sukcesów. Hart ducha i dążenie do sukcesu to recepta na zwycięstwo? Zdecydowanie. Bezczynność do niczego nie prowadzi. Duże wymagania wobec siebie i konieczna do osiągania życiowych celów kondycja, jest nam wszystkim bardzo potrzebna. Powinniśmy bardziej zwracać uwagę na zdrowy tryb życia: swój, ale przede wszystkim naszych dzieci. Zdrowie fizyczne kształtuje się w ruchu, a nie podczas siedzenia przy komputerze. Każdy powinien wybrać odpowiedni dla niego rodzaj aktywności, różna jest także motywacja. Dla jednych będzie to gubienie zbędnych kilogramów,

dla innych dopiero widmo utraty zdrowia. U mnie najpierw była pasja życia: radość z tego, że świeci słońce, że pada deszcz. Potem rozliczne zajęcia i zabawy ruchowe, wreszcie pokonywanie kolejnych przeciwności losu, które mnie stop-

niowo hartowały. Sprawiły, że ćwiczyłam się w skutecznej walce o przetrwanie, doskonalenie się i wreszcie o sukcesy. Jakie były dziecięce marzenia małej Iwony? Jako dziewczynka byłam bardzo sprawna. Jeździłam na rowerze, biegałam, tata zabierał mnie na narty biegowe, startowałam w zawodach. Potem marzyłam o koniach: chciałam skakać, pokonywać przeszkody i udało mi się to marzenie spełnić. O dalszej drodze zadecydował przypadek. Kiedyś moja serdeczna przyjaciółka zaciągnęła mnie na trening taekwondo. Na początku to była zabawa. Ale znalazłam tam grupę rówieśników, w której dobrze się czułam. Gdy już zaczęłam uprawiać sporty walki okazało się, że mam refleks, silne ciosy, psychiczne predyspozycje. Zacięcie do kick boxingu z czasem przerodziło się w pasję, potem


15

 Jeździectwo jest wielką pasją Pani Iwony

 Podczas treningu na nadmorskiej plaży – o formę trzeba dbać!

w zawód boksera. Ciężko pracowałam i szybko zaczęłam odnosić sukcesy. Otwarcie mówi Pani o swoim dzieciństwie, wczesnym macierzyństwie – przeciwności losu Panią mobilizują? To były twarde lekcje życia, które mnie ukształtowały. Nie mogłam się użalać nad sobą. Od dzieciństwa walczyłam. Byliśmy z bratem z praktycznie zdani na siebie, choć rodzice dali mi wiele miłości i to był kapitał na dalsze życie. Potem zostałam sama z synem Wojtkiem, który 30 marca

Jako sportsmenka odniosła Pani wiele sukcesów. Które ceni pani najbardziej? Mistrzostwa świata i Europy w kick-boxingu i boksie – czterokrotnie zdobyłam Puchar Świata w kick-boxingu, a także tytuł mistrzyni Holandii i Finlandii, siedmiokrotne mistrzostwo Polski. W 1999 r. przeszłam na boks zawodowy. W tym samym roku zdobyłam mistrzostwo świata, potem dwa następne, każde w innej federacji. To nie było łatwe, a sukces nie był pewny. Żeby zdobyć mistrzostwo świata,

Zacięcie do kick boxingu z czasem przerodziło się w pasję, potem w zawód boksera. skończy 20 lat. Też potrafi walczyć. Jest wspaniałym człowiekiem i sportowcem, miłośnikiem snowboardu – zapalonym skaterem. Po wypadku na desce narzucił sobie bardzo intensywny tryb ćwiczeń, by wzmocnić mięśnie kręgosłupa i dzięki temu jest w pełni sprawny. Skąd pani zainteresowanie „męskimi” dyscyplinami sportu? Przeciwności mnie mobilizują, wychodzę z założenia, że im ciężej człowiek pracuje, im więcej z siebie daje, tym więcej dostaje. Ja mam fantastyczne życie, jestem szczęśliwą i spełnioną osobą. Ale to nie przychodzi samo, trzeba nad sobą pracować. Każdy musi znaleźć swoją dziedzinę i odpowiednią motywację. Ja byłam częścią walki, a walka częścią mnie. Podstawą była oczywiście dobra kondycja.

trzeba walczyć nie trzy, ale dziesięć rund. Bez kasku. Z bardzo silnymi zawodniczkami. To była harówa na granicy moich możliwości, ale im ciężej przyszło pracować, tym sukces smakował lepiej. Jak Pani trafiła do polityki? Trochę z przypadku. Dostałam propozycję kandydowania, bo było za mało kobiet na liście. Pierwszy raz startowałam z dalekiego miejsca, nic sobie nie obiecując. Ale podeszłam poważnie do tego zadania i robiłam wszystko, żeby to miało sens i efekt. To zaprocentowało kolejną kadencją. Czym zajmuje się poseł Iwona Guzowska? Tak jak wyborcom obiecywałam, przede wszystkim polityką społeczną. Ale warto pamiętać, że jest to szeroki rodzaj działalności, trudno się ograniczyć wyłącznie do

wybranej dziedziny. Zajmuję się jednak odrzuconymi dziećmi, a także działaniami związanymi z profilaktyką zdrowotną. Jest Pani członkiem honorowym naszego Stowarzyszenia Walki z Otyłością Fatkillers. Czy uważa Pani, że Polacy żyją zdrowo? Co należałoby w tej dziedzinie zmienić? Z radością obserwuję, że moda na zdrowy, aktywny tryb życia przyszła i do nas. Widzę w swoim otoczeniu, jak wiele osób uprawia jogging, nordic walking i inne formy aktywności oraz obserwuję działania takie jak akcja Chudniesz-Wygrywasz Zdrowie. Popieram ją, bo wiem jak ważny jest zdrowy styl życia. Ale tu dużo zależy też od nawyków wyniesionych z domu, stąd musimy uczyć i mobilizować dziadków i rodziców do kształtowania ruchowych nawyków najmłodszych Polaków. Jakie są pani sportowe plany na najbliższą przyszłość? Mam pewne, ale to jeszcze tajemnica. Na razie nic nie zdradzę. Postaram się Państwa zaskoczyć... Rozmawiała Maria Balicka Zdjęcia: archiwum prywatne Iwony Guzowkiej


MAGAZYN MAGAZYN

16

CENTRUM ODCHUDZANIA ODCHUDZANIA KONRADA KONRADA GACY GACY

Gaca Diet System

Trzymaj się

ZIELONEGO O

dchudzając się z nami, realizujecie mój autorski program odchudzający. Co to znaczy? Lata historii i doświadczeń. Przez 7 lat ponad 14 tysięcy osób realizując go, straciło tony zbędnego tłuszczu.

A teraz Wy jesteście z nami i mam nadzieję, że i Wam uda mi się pomóc. Program odchudzający to połączenie systemu żywieniowego GACA DIET SYSTEM z indywidualnie dobranym programem treningowym i regeneracyjną suplementacją roślinną SWL. Pamiętajcie, jesteście cały czas prowadzeni przez mnie tak, aby uzyskać jak najszybszy sukces w odchudzaniu. Drogę tą wyznaczać Wam będę na konsultacjach, zaznaczając na kolor zielony te programy w GACA DIET SYSTEM, które ten sukces przyspieszą. Trzymajcie się po prostu koloru zielonego. Zależy mi bardzo, by każdy z Was zrozumiał dogłębnie idee i działanie całego programu odchudzającego, dlatego postaram się go troszkę Wam przybliżyć.

Co musicie wiedzieć? W GACA DIET SYSTEM znajdują się cztery rodzaje 14-dniowych systemów żywieniowych, które będziecie pobierali podczas konsultacji. Który z nich będę Wam zalecał na danym etapie odchudzania, będzie uzależnione od spadków parametrów, które są mierzone przez trenerów przed każdą konsultacją.

TŁUSZCZÓWKA Pierwszy tydzień – dieta tłuszczowa. Drugi tydzień – program oparty na posiłkach przygotowywanych na parze, gotowanych lub ewentualnie surowych CEL: od 3 do 6 kg spadku wagi przez okres dwóch tygodni

Głównym zadaniem tego systemu jest ustawienie organizmu do ćwiczeń poprzez obniżenie poziomu glikogenu w mięśniach. Dzięki temu szybciej spalasz tkankę tłuszczową podczas ćwiczeń.

SZYBKI 4 dni – dieta tłuszczowa 3 dni – program oparty na posiłkach przygotowywanych na parze, gotowanych lub ewentualnie surowych. Stosowany przez dwa tygodnie. CEL: od 2,5 do 4 kg spadku wagi w okresie dwóch tygodni. Głównym zadaniem tego systemu jest przyspieszenie procesu odchudzania poprzez dobranie programu żywieniowego w oparciu o: dietę tłuszczową i odpowiednio dobrane diety o zróżnicowanej zawartości węglowodanów i białka.

MIESZANY

5 dni – dieta tłuszczowa 9 dni – program oparty na posiłkach przygotowywanych na parze, gotowanych lub ewentualnie surowych CEL: od 2 do 3,5 kg spadku wagi w okresie dwóch tygodni. Głównym zadaniem tego systemu jest rozbudzenie metabolizmu poprzez odpowiednie dobranie trzech programów żywieniowych o różnej zawartości węglowodanów, białek i tłuszczów.

METABOLIZM 14 – dniowy system żywieniowy oparty na posiłkach przygotowywanych na parze, gotowanych lub ewentualnie surowych. CEL: od 1,5 do 2 kg spadku wagi w okresie dwóch tygodni. Głównym zadaniem tego systemu jest przyspieszenie metabolizmu po-


17

przez podładowanie tkanki mięśniowej większą ilością glikogenu. Program ten jest zawsze dedykowany osobom, które nie stosują diety tłuszczowej lub są wegetarianami.

j! Pamiętalon ego! Trzymaj się zie

Co oznaczają kolory w GACA DIET SYSTEM? ZIELONY

Konrada Gacę

– zalecony przez

ŻÓŁTY

– dopuszczony przez Konrada Gacę, ale uzyskasz słabszy efekt, niż przy wyborze koloru zielonego

CZERWONY – niemożliwy do zrealizowania na tym etapie odchudzania

PAMIĘTAJ! Programy będą zapalały się na odpowiednie kolory w zależności od tego, jakie będziesz uzyskiwał spadki parametrów, które wpisujesz w Kartę Zdrowia. PAMIĘTAJ! Dla ustalenia dalszej diety zawsze brane są pod uwagę parametry wpisywane w 13-tym lub 14-tym dniu diety. WAŻNE! Diety dobierane są dla Ciebie indywidualnie, w zależności od: • twojej wagi, • etapu odchudzania, • celu, jaki chcesz osiągnąć, • spadków parametrów wpisywanych do Karty Zdrowia w 13-tym lub 14-tym dniu diety. Ważne jest, żebyś ważył produkty do posiłków, ich gramatura nie jest przypadkowa. Są one odpowiednio dla Ciebie dobierane, w celu zapewnienia ciągłego i trwałego spadku wagi przez cały okres odchudzania. Zasada jest prosta: Trzymaj się zawsze koloru zielonego, który wskazuje Ci Konrad Gaca.

Jaka jest rola Konsultantów Konrada Gacy w procesie odchudzania • Omówienie programów żywieniowych • Zalecenie programów treningowych • Określenie odpowiedniej suplementacji • Wsparcie motywacyjne Ważne, abyś korzystał z ich pomocy – ułatwią Ci to konsultacje w naszym Centrum lub wideo konferencje. Nie możesz pozwolić sobie na błędy. Szkoda Twojego czasu! Ten proces odchudzania ma być Twoją ostatnia próbą walki z nadwagą. Próbą zakończoną sukcesem!

TRENING Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie

To precyzyjne plany treningowe dobrane indywidualnie i ściśle uzależnione od etapu Twojego odchudzania. Wszystko zgodnie z procedurami ustalony-

mi przez Konrada Gacę, które przekażą i omówią Ci jego Konsultanci podczas konsultacji.

SUPLEMENTACJA W programie Chudniesz - Wygrywasz Zdrowie od wielu lat stosowane są sprawdzone, najlepsze w Europie roślinne suplementy SWL Nutrico NV. Ambasadorem tych suplementów w Polsce jest czterokrotna Mistrzyni Świata Fitness – Aleksandra Kobielak. Korzystają z nich wszyscy obecni uczestnicy Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie trenujący w Centrach Odchudzania Konrada Gacy. To między innymi dzięki nim Liderzy Akcji, którzy zgubili po 80 kg i stracili 60 cm w talii, uzyskali jędrność ciała, zdrowie i witalność. Rolą suplementów jest regeneracja organizmu. To dzięki nim uzyskacie poprawę wyglądu skóry, silne włosy i paznokcie. Ich największą zaletą jest unikalna kompozycja witamin i minerałów oraz specjalny system przyswajalności – Special Nutrient Delivery System.

Powodzenia!

Życzę Wam powodzen ia i sukcesów. Mam nadzieję, że dobrze będzie się Wam pracować z moimi konsultantami, którzy są moimi najlepszym ii najbardziej zaufanym i pracownikami. Zostali przeze mnie przeszkoleni do tego, żeby przeprowadzić Was przez mój progra m odchudzający. Pamiętajcie! - Trzymajc ie sie zielonego!


MAGAZYN

18

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Dlaczego warto

odchudzać się z nami

{

Jest tyle sposobów na odchudzanie, ilu ekspertów – a każdy mówi, że jest najlepszy. Dlaczego warto powalczyć o swoją formę z nami? Odpowiedź jest prosta:

bo warto zrobić to w końcu raz a porządnie!

Brzmi pięknie, ale czy jest to możliwe? A pisząc te słowa, mam na myśli głównie osoby, które już w to zwątpiły, bo wielokrotne odchudzanie kończyło się kolejnym powrotem kilogramów. Co jest najważniejsze? Po pierwsze:

musicie zrozumieć, że odchudza odchudzanie nie polega na głodzeniu się.

Po drugie:

motywacja jest podstawą, zwłaszcza podczas dwóch pierwszych miesięcy od odchudzania. Ale to już rola moja i naszego teamu – w tym przede wszystkim liderów akcji. Postaramy się wzbudzić w Was ogromny zapał do pracy. Podobno jesteśmy w tym naprawdę dobrzy... A te dwa miesiące to dla niektórych 50 procent sukcesu.

Po trzecie:

Konrad Gaca

Prezes Stowarzyszenia Walki z Otyłością, specjalista żywieniowy amerykańskiej federacji Propta, trener klasy Master

aktywność fizyczna – je jeżeli ją pokochacie i stanie się ona częścią Waszego życia, już osiągnęliście suk sukces. W trakcie procesu właści właściwie realizowana aktywność rozbudza Wasz metabolizm. Co to znaczy? Musimy sprawić, żeby Wasz dzienny bilans kalo kaloryczny zdecydowanie wzrósł po zakończo zakończonym procesie odchudzania, w stosunku do poziomu przed rozpoczęciem. Oznacza to, że będziecie mogli zjeść więcej i nie przy przytyć. Da się to zrobić, a to znacznie zwięk zwiększa komfort życia po odchudzeniu, po ponieważ nie będziecie musieli być stale na diecie, by utrzymać wagę.

Po czwarte:

edukacja – należy przyswoić sobie prawidłowe nawyki żywieniowe – kończycie proces i wiecie dokładnie, jak macie postępować.

Po piąte:

z każdym uczestnikiem programu już po wyprowadzeniu z diety ustalamy wagę z czerwoną lampką. Co to znaczy? Ważysz 100 kg, realizujesz proces i po 3–4 miesiącach ważysz już 60 kg. Waga z czerwoną lampką to dla Ciebie 65–66 kg – tej wagi nigdy już nie możesz przekroczyć. Poznacie żelazne reguły, które Wam to umożliwią. Nauczymy Was też, jak w bardzo prosty sposób ściągnąć wagę w dół o 4–6 kg w 4–5 dni. To nie są sztuczki – poznacie sposób na okiełznanie otyłości.

Dlatego warto nam zaufać? Bo nikt tu nikogo nie czaruje, ale daje receptę na dobrą formę. Receptę ściśle powiązaną z Waszą motywacją, samodyscypliną i konsekwencją – pamiętajcie, jak wiele zależy od Was. Pracować z Wami będą moi najlepsi wychowankowie, eksperci z dziedziny psychologii i fizjoterapeuci. Będziecie mieli również możliwość korzystania z opieki naszego lekarza – hipertensjologa, na bieżąco monitorując poprawę kondycji zdrowotnej. Przyjdźcie na mój wykład, posłuchajcie i sami zdecydujcie, czy warto nam zaufać – zapraszam serdecznie. Konrad Gaca


19 Nasz ekspert: Michał Zajko, dyrektor ds. szkoleń w COKG, fizjoterapeuta

Jak dbać

o kręgosłup

Ciągły pośpiech, stres, siedzący tryb życia czy błędy żywieniowe, a co za tym idzie nadwaga i otyłość,

prowadzą do zespołów bólowych kręgosłupa. Problem ten jest jedną z najczęstszych dolegliwości społeczeństw i określany jest mianem choroby cywilizacyjnej. Ból utrudnia, a nawet uniemożliwia wykonywanie najprostszych czynności, a także negatywnie wpływa na samopoczucie.

CHOROBA PRZECIĄŻENIOWA KRĘGOSŁUPA Jest to choroba polegająca na stopniowym, wieloetapowym zużywaniu i zdzieraniu elementów kręgosłupa, nadmiernym i przyspieszonym wskutek oddziaływania na nie przeciążeń przewyższających ich wytrzymałość, w warunkach obniżonych zdolności adaptacyjnych. Głównym objawem choroby przeciążeniowej jest ból.

EPIDEMIOLOGIA

Program Odchudzający Konrada Gacy – nieocenione narzędzie w walce z chorobą przeciążeniową kręgosłupa

1

Problem ten może dotyczyć niemal każdego odcinka kręgosłupa, jednak określone jego części są do tego szczególnie predysponowane. Według szacunkowych danych przyjmuje się, że około 80% bólów kręgosłupa dotyczy jego dolnej części. Proporcjonalnie rzadziej występują one w odcinku szyjnym, a najrzadziej w segmentach piersiowych. Z badań wynika, że bóle kręgosłupa dotyczą 30-60% ogółu populacji. Niektórzy autorzy uważają, że ból kręgosłupa, szczególnie w jego odcinku lędźwiowo-krzyżowym, wystąpił choć raz w życiu u 80% ludzi. Część badaczy uważa, że 60-80% Europejczyków w wieku do 30 lat odczuwa dolegliwości bólowe, natomiast wśród osób powyżej 55 roku życia dolegliwości te w różnym stopniu nasilenia dotyczą już 98% społeczeństwa.

CZYNNIKI RYZYKA

Czynniki niemodyfikowalne, wśród których występuje: - wiek, - uwarunkowania genetyczne, - wady wrodzone, - wady rozwojowe. Czynniki modyfikowalne, które obejmują takie elementy jak: - nadwaga i otyłość, - siedzący tryb życia, - błędne nawyki żywieniowe, - chroniczny stres, - zła organizacja stanowiska pracy, - nawarstwiające się urazy i mikrourazy, - palenie papierosów, nadużywanie alkoholu oraz innych używek.

Większość przyczyn występowania choroby przeciążeniowej kręgosłupa i związanych z nią dolegliwości jest nieznana. Mając na uwadze aktualny stan wiedzy oraz czynniki usposabiające do dolegliwości bólowych kręgosłupa, można je sklasyfikować następująco:

Po pierwsze – redukcja wagi.

Systematyczne i dokładne wykonywanie ćwiczeń z obciążeniem uczy świadomego napinania mięśni brzucha, co w połączeniu z mechanizmem tłoczni brzusznej (wzrost ciśnienia w jamie brzusznej i klatce piersiowej występujące w trakcie wysiłku fizycznego) stanowi ochronę dla kręgosłupa przy wszystkich ruchach zginania i prostowania tułowia.

Po drugie – poprawa stabilizacji statycznej i dynamicznej stawów. Przy pomocy zajęć Medical Fitness dążymy do przywrócenia równowagi napięć pomiędzy mięśniami posturalnymi (m. in. część szyjna i lędźwiowa prostownika grzbietu, mięśnie biodrowo-lędźwiowe, mięśnie dwugłowe ud, mięśnie proste ud), które w przypadku zespołów bólowych są zwykle przykurczone i powinny być rozciągane i rozluźniane, a mięśniami fazowymi (m. in. część piersiowa prostownika grzbietu, mięsień prosty brzucha, mięśnie pośladkowe średnie i wielkie), które z kolei przy wspomnianych zespołach bólowych z reguły są osłabione i należy je wzmacniać.

4

Po czwarte – regeneracja struktur okołostawowych.

Zwiększenie wydolności tlenowej wpływa na poprawę perfuzji i utlenowania wszystkich składowych układu ruchu (mięśnie, więzadła, torebki, krążki międzykręgowe).

5

Każdy dodatkowy kilogram masy ciała to dociążenie odcinka lędźwiowo-krzyżowego o 7kg! Zlikwidowanie nadmiaru kilogramów powoduje zdecydowane odciążenie stawów i pozostałych elementów aparatu ruchu.

2

3

Po trzecie – nauka prawidłowych wzorców ruchowych.

Po piąte – redukcja stresu.

Ćwiczenia poprawiają nastrój i zmniejszają depresję oraz zwiększają tolerancje na ból. Ma to duże znaczenie, ponieważ istnieje współzależność pomiędzy napięciem psychicznym, a układem mięśniowym – w wyniku przewlekłego stresu część grup mięśniowych ulega przykurczeniu i przeciążeniu (mięśnie posturalne, inaczej nazywane ‚mięśniami stresowymi’ – m. in. część górna mięśnia czworobocznego), a inne ulegają osłabieniu (mięśnie fazowe). Konsekwencją zaburzonej równowagi napięć mogą być zespoły bólowe oraz zmiany w obrębie części kostnych kręgów i krążków międzykręgowych.

6

Po szóste – bezpieczeństwo.

Ćwiczenia są dobierane w sposób bardzo indywidualny, uwzględniający możliwości ruchowe każdej z osób. W Centrach Odchudzania Konrada Gacy dysponujemy bardzo dużą ilością specjalistycznych maszyn dostosowanych właśnie dla osób cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości związane z dysfunkcjami narządu ruchu – są to przede wszystkim rowery poziome, które doskonale minimalizują obciążenia na stawy kręgosłupa i kończyn dolnych.


MAGAZYN

20

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Jak spełnić

marzenia O PIĘKNEJ SKÓRZE Nasz ekspert: Beata Ossowska, lekarz specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii

Jedną z największych zalet programu prozdrowotnego pana Konrada Gacy jest przywrócenie pięknego wyglądu, a przede wszystkim zdrowia, skórze. Nie zapominajmy, że skóra to także narząd, który spełnia bardzo ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Tkanka skórna spełnia wiele bardzo ważnych funkcji i nie jest tylko mechaniczną barierą chroniącą głębiej położone tkanki od czynników zewnętrznych i drobnoustrojów. Skóra prawidłowo unaczyniona i unerwiona odbiera bodźce ze środowiska zewnętrznego, odpowiada za termoregulację oraz częściowo za gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu (utrata wraz z potem wody, sodu, po-

tasu). Kwaśny odczyn wydzieliny gruczołów łojowych oraz ochrona komórkowa skóry (komórki tuczne i ich mediatory) stanowią pierwszą linię obrony przeciw mikroorganizmom. Pod wpływem promieni słonecznych w skórze zachodzą procesy produkcji witaminy D3 niezbędnej dla prawdziwego wzrostu tkanki kostnej i zapobiegającej osteoporozie, natomiast przed nadmiarem słońca chroni ciało melanina (brązowy barwnik skóry). Skóra składa się z trzech warstw zewnętrznej naskórka, środkowej – skóra właściwa (tu znajdują się naczynia, zakończenia nerwowe, komórki m.in. fibroblasty produkujące włókna kolagenowe, gruczoły łojowe i potowe, komórki wydzielania dokrewnego). Najgłębiej poło położoną warstwą skóry jest tkanka podskórna, w której lokalizuje się tkanka tłuszczowa. U osób otyłych kilku do kilkudziesięciocentyme kilkudziesięciocentymetrowa warstwa tkanki tłuszczowej o zaburzonej nega funkcji hormonalnej negatywnie wpływa na funkcję wszystkich narządów orga organizmu, w tym skóry. Po Poprawa stanu skóry i jej tzw. przydatków (wło (włosów, paznokci) w trak trakcie kuracji odchudza odchudzającej pana Konrada Gacy świadczy o jej zdrowieniu, a tym samym o zdrowiezdrowie orga niu całego organizmu. Wraz z redukcją ilości

tkanki tłuszczowej, oprócz mechanicznego odciążenia poszczególnych narządów, dochodzi do unormowania zaburzonej gospodarki hormonalnej. Nie każda dieta prowadzi do zdrowienia. Chirurgia plastyczna zazwyczaj musi niwelować fartuchy skórne – skutki niezdrowych diet. Aby proces ten służył zdrowiu, niezbędna jest odpowiednio zbilansowana dieta zawierająca dobrze przyswajalne białko, pełnowartościowe węglowodany, olej roślinny dobrane w odpowiednich proporcjach. Taka dieta powoduje produkcję włókien kolagenu w skórze, który poza tym, że utrzymuje jędrność, sprężystość i nawilżenie skóry, odbudowuje też jej komórki. Dlatego procesu bardzo ważna jest odpowiednia suplementacja – witaminy i mikroelementy, które wspomagają procesy regeneracyjne organizmu. Aby zapobiec zwisającym fałdom skóry i zmarszczkom po procesie odchudzania, niezbędne jest połączenie diety z odpowiednio dobranym treningiem – najpierw aerobowym (pozwalającym spalić tkankę tłuszczową), potem siłowym (fitness) budującym i pielęgnującym strukturę mięśni. Odpowiednia struktura mięśni oraz prawidłowa struktura kolagenowa w skórze, ścięgnach i powięziach stanowi o zdrowym wyglądzie i jędrności skóry. Każda kobieta marzy o pięknej skórze, a kobieta otyła myśli, że może o niej tylko śnić. Przystępując do fatkillersów możesz zamienić ten sen w rzeczywistość.

 Elwira Bałaban – realizując nasz program schudła 40 kg i zachowała piękna skórę


21 Marcin Makarski schudł 117 kg

Każda

otyłość jest

do pokonania I JA TEGO DOWIODŁEM

Polecam uczestnictwo w akcji Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie szczególnie tym, którzy stracili nadzieję. Warto podjąć to wyzwanie, bo

bez nadwagi żyje się po prostu komfortowo i nie da się tego przeliczyć na żadne pieniądze.


MAGAZYN

22

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

 Marcin Makarski, realizując program odchudzający Konrada Gacy schudł 117 kg i zupełnie odmienił swoje życie. Trenerki z naszego Centrum: Izabela Grodek – pierwszy kontakt z klientem, Klaudia Świderek – trenerka i Anna Ogrodnik – recepcjonistka wspierały go w tym procesie.

minus

117 kg


23

MARCIN MAKARSKI Fenomen tego miejsca to ludzie i motywacja płynąca z postanowienia, by nie zawieść tych, którzy w ciebie wierzą.

Ja wytrwałem, ale nie powiedziałem ostatniego słowa i nadal pracuję nad formą.

...

Mój tata jest lekarzem. Bada mnie na bieżąco. Według niego program odchudzający Konrada Gacy jest skuteczny i nie powoduje skutków ubocznych.


MAGAZYN

24

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Małgorzata Pasieka

Wystarczy trzymać się reguł

- 23 kg

Mam 27 lat. Mieszkam w Hrubieszowie z mężem Fi i dziećmi: 3-letnim Filipkiem i 10-miesięczną nauczy Amelką. Jestem nauczyprzed cielką i pracuję w przedszkolu. cią Tyłam po kolejnych ciąwa żach. W końcu ważyłam 74 kg przy wzroście 162 cm i nie mogłam pa patrzeć na siebie w lusterku. Gdy koleżan koleżanka powiedzia powiedziała mi, że tu w Centrum ma się nad sobą taki tro trochę bacik, ale i są efek efekty, to od razu wiedzia wiedziałam, że to miejsce dla mnie. Schudłam 23 kilogramy w pół roku. Teraz ważę 51 kg i czuję się rewela rewelacyjnie. Nawet w pracy z dziećmi jest mi łatwiej. Rozmiar ubrań zmieni zmieniłam z 44 na 34. Lubię tu przychodzić, bo to dla mnie taka odskocznia i nie żałuję poświęcone poświęconego na to czasu ani pie pieniędzy. Przez ostatnie lata w moim życiu były tylko rodzina i praca. Pozrywałam większość kontaktów ze znajomymi, a teraz znowu je odna odnawiam i chce mi się wycho wychodzić do ludzi. Razem ze mną odchudzała się moja mama, która miała pro problemy zdrowotne. Schu Schudła 27 kg i nie bierze już żadnych lekarstw. Czasem śmiejemy się, że lekarze zamiast przepisywać leki, to najpierw powinni wysyłać pacjentów do pana Konrada Gacy. Wiem, że wielu tak robi, bo wie, że on odchudza z głową. Daje gotowy przepis i wystarczy tylko trzymać się reguł.

Dołącz do K

METAMO

onkurs Niezwykłe Metamorfozy Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie powstał z myślą o Was. O osobach, które zrzucając zbędne kilogramy w Centrum Odchudzania Konrada Gacy, przeszły przemianę wizerunkową i zdrowotną a teraz chcą swoim przykładem zachęcić innych do zmiany swojego życia na zdrowsze

i lżejsze. Zapraszani do konkursu przez trenera głównego Konrada Gacę i jego konsultantów, przekazują nam swoje prywatne zdjęcia sprzed odchudzania a w prezencie od naszego Stowarzyszenia Walki z Otyłością otrzymują profesjonalną sesję zdjęciową z wizażystą. Fotografie z tej sesji wraz ze zdjęciami sprzed odchu-

Maciej Górecki

Warto było zaufać Jestem nauczycielem języka polskiego. Mam 37 lat i 190 cm wzrostu. Dojeżdżam do Centrum Odchudzania Konrada Gacy ponad 70 km trzy razy w tygodniu aż z Parczewa. Zawsze byłem większy od rówieśników, ale nie przeszkadzało mi to szczególnie. W 1993 r. otrzymałem jednak pierwsze ostrzeżenie. Gdy stanąłem na wadze zobaczyłem 128 kg. Jak sobie z ty poradziłem? Przestałem się ważyć. Kolejny raz zważyłem się po 18 latach tu w Centrum. Na wyświetlaczu zobaczyłem 182 kg i to już nie były żarty. Przez lata wydawało mi się, że odchudzanie to jest takie babskie zajęcie. Męską rzeczą jest hodować brzuch. W pewnym momencie zrozumiałem jednak, że to forma walki z sobą samym, z własnym lenistwem i tak na-

prawdę nie ma się, czego wstydzić, bo jest to raczej dowód woli i hartu ducha, a nie przesadnej, narcystycznej dbałości o siebie. Stosując się idealnie do zaleceń Pana Konrada Gacy, schudłem 80 kilogramów w 9 miesięcy. Pozbyłem się nadciśnienia i mam mnóstwo planów. Na początek chcę popłynąć Wisłą z Krakowa do Gdańska, zrobić kurs ratownika i… w końcu nauczyć się tańczyć.

- 80 kg


25

o naszych

MORFOZ dzania umieszczamy na naszej stronie internetowej, w magazynie itd. Spośród wszystkich osób biorących udział w internetowych metamorfozach – w połowie czerwca specjalna komisja w skład, której wchodzi wiele znanych i ważnych osób m.in. i Iwona Pavlović, Aleksandra Kobielak, Mariusz Pudzianowski – wybiera finalistów.

Grupa finałowa bierze udział w konkursie i podczas uroczystej Gali finałowej rywalizuje o tytuł najbardziej niezwykłej metamorfozy Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie i wiele cennych nagród. Weź udział w konkursie! Wygraj zdrowie, wspaniały wizerunek i cenne nagrody! Małgorzata Żelechowska

Gabriela Abramek

Odzyskałam wiarę w siebie Mam 40 lat, męża i dwójkę dzieci w wieku szkolnym. Mieszkam i pracuję w Mirczu. Jestem nauczycielką matematyki. Na początku myślałam, że Centrum to jest miejsce dla osób, które mają bardzo dużą nadwagę, ale gdy tu przyszłam, to szybko przekonałam się, że jest tu miejsce również dla mnie. Ważyłam 68 kg przy wzroście 162 cm. Czułam się z tym niekomfortowo, wręcz fatalnie i miałam niską samoocenę. Nie miałam jeszcze problemów zdrowotnych, ale na pewno pojawiłyby się z czasem. Teraz ważę 55 kg. Schudłam 13 kilogramów i czuję się tak, jakbym odzyskała młodość. Niektórzy mi mówią: musisz mieć bardzo dużo silnej woli, że dałaś radę zrzucić te kilogramy, a ja wtedy odpowiadam, że osoby, które robią to same, bez wsparcia, muszą mieć silną wolę. Tu wystarczy tak jakby stanąć obok

problemu. Przeczytać z kartki, zrobić, zjeść i nie angażować się w proces odchudzania emocjonalnie, a wtedy wszystko idzie automatycznie. Akcja Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie to ważna inicjatywa w skakg li całego kraju, bo odchudzamy się na wiele, z reguły błędnych sposobów. Tutaj można zrobić to prawidłowo i nie tylko schudnąć, ale również odnaleźć się i odzyskać wiarę w siebie.

- 13

Dorota Brzezińska

Nie biorę już leków Mam 42 lata. Mieszkam w Mirczu z trójką dzieci i mężem z którym wspólnie prowadzę firmę. Zaczynałam z wagą 80,5 kg. Przytyłam, gdy rzuciłam papierosy, bo stresy zajadałam słodyczami. Po kolejnych ciążach, waga poszybowała jeszcze bardziej w górę. Pracowałam w biurze u siebie w domu, wychowywałam dzieci i bez przeprze rwy jadłam. ZreZre flektowałam się dopiero wte wtedy, gdy kupując spódnicę, musiamusia łam sięgnąć po rozmiar 48. To był dla mnie najpierw szok a następnie motywacja, żeby coś ze sobą zro zrobić. Tym bar bardziej, że miałam już po tachykardię napadową i poważne problemy ortopedyczne. Zachęcona przez koleżankę Od przyjechałam do Centrum Odchudzania w Zamościu, a Pan Konrad Gaca podczas swojego wykład przekonał mnie, że warto spróbować. Trochę samozaparcia kilogra i udało się! Schudłam 25 kilogramów. Obecnie noszę rozmiar 36, ważę 55 kilogramów i każdy ciuch na mnie pasuje. Czuję się rewelacyjnie tak, jakbym miała 20 lat mniej i nie biorę już żadnych leków. Pan Konrad Gaca ma w sobie charyzmę a jego czło słowa przekonują człowieka. On wierzy w to, co robi i potrafi do tego przekonać innych. To dzięki temu osiągamy cele, które przez lata były poza zasięgiem naszych możliwości.

- 25 kg


MAGAZYN

26

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Tłumy na wykładzie Konrada Gacy w Sopocie

Wykłady w Pols Rozpoczęliśmy cykl spotkań promujących zdrowy styl życia i walkę z otyłością pod patronatem kampanii Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie. Na wykład Konrada Gacy w Hotelu Sheraton w Sopocie przyszło ponad czterystu mieszkańców Pomorza. Wkrótce kolejne spotkania – sprawdź, kiedy przyjedziemy do Twojego miasta.

C

elem wykładów jest przede wszystkim wzbudzanie motywacji poprzez prezentację pozytywnych przykładów wielu osób, które już okiełznały swoją otyłość, tracąc od 50 do 110 kilogramów. Drugim ważnym celem jest edukacja w zakresie właściwego podejścia do procesu odchudzania.

Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera, obecni byli Ambasadorzy akcji - Iwona Pavlović, jurorka „Tańca z gwiazdami” oraz Aleksandra Kobielak, mistrzyni świata w fitness. Iwona Pavlović, która pod okiem Konrada Gacy schudła 18 kg, podkreślała wysoką skuteczność programu – Warto zadbać o siebie i postawić na sprawdzony system odchudzania. Moja forma jest najlepszym dowodem na to, że program Konrada Gacy po prostu działa! Podczas wykładu Liderzy akcji oraz Piloci z Pomorza opowiadali o swojej drodze do sukcesu. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a po wykładzie w kuluarach było wiele pytań i ciekawych dyskusji. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudził występ Jacka Borkowskiego, pilota z Łodzi, który w ciągu 10 tygodni z wagi startowej 264 kg, zbił ponad 50 kg! Wypowiedź Jacka była bardzo wzruszająca, pod-

 Jacek Borkowski wzruszył publiczność – nasz lider stracił ponad 50 kilogramów w 10 tygodni

 Małgosia Żelechowska prezentuje swoją wspaniałą figurę po zrzuceniu ponad 80 kilogramów


27

sce! 400 ponad

Tyle osób przybyło na wykład Konrada Gacy w Sopocie kreślała jego chęć sukcesu, a wielu zebranym na sali jego wynik dodał skrzydeł pokazując, że rzeczy na pozór niemożliwe, stają się osiągalne. Można było też osobiście porozmawiać z Konradem Gacą oraz jego konsultantami, którzy również byli obecni na imprezie niemal w kompletnym składzie. Dodatkową atrakcją

wieczoru była możliwość otrzymania plakatu z autografem od Iwony Pavlovic i Aleksadry Kobielak. Wszystkim uczestnikom wykładu w Sopocie serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie (ponad 400 osób!) i wspaniałą atmosferę. Mamy nadzieję, że wzbudziliśmy w Was chociaż odrobinę motywacji do walki o siebie.

 Konrad Gaca oraz ambasadorki akcji: Iwona Pavlović i Aleksandra Kobielak

Chcesz poznać pilotów ze swojego województwa,  Ania Całka (-82 kg) i Krzyś Pawłowski (-90 kg) z pomorskimi pilotkami liderów akcji oraz wysłuchać wykładu Konrada Gacy? Już teraz zapisz się na wykład w Twoim mieście: www.chudniesz-wygrywasz.pl/wyklady.

TERMINARZ WYKŁADÓW KONRADA GACY 17 kwietnia 18 kwietnia 28 kwietnia 9 maja 10 maja 26 maja 30 czerwca

– WROCŁAW – POZNAŃ – WARSZAWA – KATOWICE – KRAKÓW – WARSZAWA – WARSZAWA

 Każdy mógł osobiście porozmawiać z Konradem Gacą i skonsultować problemy z nadwagą


MAGAZYN

28

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Poznajcie ich historię

Odchudzamy za Kanadyjska i amerykańska edycja akcji Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie ruszyła pełną parą! Polacy mieszkający za granicą zasypali nas

listami, w których opisali swoje zmagania ze zbędnymi kilogramami. Postaramy się Im pomóc – tak jak Lidii i Magdalenie...

Magdalena Czajkowska-Gonzales (USA):

Od zawsze byłam gruba

M

oja historia z otyłością zaczyna się w chwili urodzenia. Od dziecka byłam pulchna. Pamiętam pierwsze dni w przedszkolu, miałam 4 lata. To wtedy dowiedziałam się, że jestem gruba. Dzieci nie chciały się ze mną bawić, dzielić zabawkami i wolały na mnie „beczka”. I tak do 8 klasy szkoły podstawowej. Nigdy nie zapomnę, jak dwa razy do roku chodziliśmy na badania do szkolnej pielęgniarki w grupach po 6 dziewczyn. Moja waga była zawsze wyższa o około 5 do 10 kg. Tak się wstydziłam, kiedy higienistka głośno mówiła moja wagę. Inne dziewczynki się śmiały, a po powrocie do klasy mówiły chłopcom, ile ważę. Potem przyszła szkoła średnia i kolejna klęska. Ponieważ byłam młodsza od wszystkich o ponad rok, zaczęłam odczuwać różnice miedzy mną a innymi dziewczynami. One opowiadały o chłopakach, imprezach, ciuchach a ja wciąż byłam emocjonalnie w szkole podstawowej. Na

Przez cale życie byłam gruba, przez cale życie się odchudzałam.

BASTA! Do dzieła! Czas na duże zmiany!

problem z akceptacją nałożyły się trudy nauki w pierwszej klasie i moja waga skoczyła z 60 kilo w 8 klasie na 72 w pierwszej klasie liceum. Nadszedł okres dorastania, dziewczynka którą byłam zaczęła się zmieniać w nastolatkę. Około 18 roku życia proporcje mi się wyrównały, urosłam. Miałam 172 cm wzrostu i ważyłam 75 kg. Czułam się

lepiej. Zobaczyłam światełko w tunelu. I zaczęłam się odchudzać. To był początek końca. Schudłam 10 kilogramów, rok później przybywało 14. I tak w kółko. Dzieciństwo i okres dojrzewania wymazałam z pamięci. Wszystkie prześladowania, wyzwiska, przepłakane noce. Pamiętam, jak w środku krzyczałam, dlaczego jestem taka gruba! Swoimi problemami starałam się nie obarczać rodziców, nikomu o nich nie mówiłam, tylko marzyłam i śniłam o byciu szczupłą. I piękną. Myślałam, że jak będę chuda, to ludzie mnie będą lubić, chłopcy będą mnie zapraszać na randki i będę mogla nosić minispódniczki jak moje rówieśniczki. W 2003 roku przyjechałam do USA z wagą 78 kg. Dzisiaj w 2012 ważę 97 kg. Czuję, że jestem ciągle na diecie i nic się nie dzieje. Od poniedziałku do piątku dieta, w sobotę idę z mężem do restauracji, a w poniedziałek już jest 1 kg więcej. Już sobie z tym nie radzę, nie chcę popaść w depresję, jestem osobą bardzo silną emocjonalnie, ale nawet największe drzewo może się złamać. A ja chcę walczyć. Nigdy się nie dowiedziałam, skąd wzięła się moja otyłość. Ale też nie traktowałam jej jako choroby, wymówki do prowadzenia leniwego życia. Bawiłam się tańczyłam, pracowałam i kochałam, a raczej kocham. Mam wspaniałego męża, który mnie wspiera i zawsze mi mówi, że jestem piękna. Brakuje nam do szczęścia tylko jednego – naszego maleństwa. Niestety, mój obecny stan zdrowia nie pozwala nam nam na to szczęście. Przez cale życie byłam gruba, przez cale życie się odchudzałam. BASTA! Do dzieła! Czas na duże zmiany!


29

POLAKÓW granicą! Lidia Zajda (Kanada):

Obudziliście we mnie nadzieję...

O

d dziecka byłam duża, największa w klasie. Zawsze lubiłam jeść, a potem miałam wyrzuty sumienia, że znów mi przybędzie kilogramów. Pozornie jestem osobą wesołą i pogodną, ale od środka męczy mnie pragnienie bycia „mniejszą” i nawet zazdrość, że nie wyglądam tak jak przeciętna kobieta. Marzy mi się „mała czarna”, ale niestety przy obecnym wyglądzie nie jestem w stanie jej założyć. Do tego wszystkiego dochodzą pro-

ciłby mi nadzieję, że jeszcze mogę być atrakcyjną, szczupłą i przede wszystkim zdrową kobietą. Wierzę w to, że to sam Bóg skierował mnie do Was i przy Waszej pomocy będzie to możliwe. Dlaczego spośród wielu kandydatów powinnam to być ja? No cóż, będę szczera. Wiem, że jest wielu w podobnej sytuacji, ale spośród tych wielu ja jestem jedną z nielicznych, której nikt nie wspiera. Mimo mojego wieku – 49 lat nie mam męża, który by mnie kochał, taką jaka

Chciałabym wreszcie naprawdę komuś zaufać. Komuś, kto przywróciłby mi nadzieję, że jeszcze mogę być atrakcyjną, szczupłą i przede wszystkim zdrową kobietą. Wierzę w to, że... przy Waszej pomocy

będzie to możliwe.

blemy zdrowotne takie jak: podniesiony cukier, zwiększony poziom cholesterolu, odtłuszczona wątroba i żylaki. Nie wspomnę już o przebytej poważnej chorobie – raku, z którego zostałam wyleczona, ale wiem, że przyczyną choroby mogła być otyłość. Po operacji i przebytej chemioterapii lekarze kazali mi się odchudzać ze względu na stan zdrowia. Niestety mimo stosowania wielu, żeby nie powiedzieć wszystkich istniejących diet, nie udało mi się zgubić zbędnych kilogramów. Jeżeli nawet trochę straciłam, to potem i tak wszystko wracało. Mam już dość takich diet i efektu „jo-jo”. Chciałabym wreszcie naprawdę komuś zaufać. Komuś, kto przywró-

jestem. Nie mam i z medycznego punktu widzenia nie powinnam mieć dzieci, ale też pamiętam o tym, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Jestem bardzo osamotniona w swoim problemie. Wy, a w szczególności listy ludzi, którym pomogliście przywróciły we mnie wiarę, że jest jeszcze ktoś – Pan Konrad Gaca, któremu zależy na ludziach takich jak ja. Jestem szczęśliwa, że zostałam przez Was dostrzeżona. Dziękuję, że wzbudziliście we mnie nadzieję. Zrobię wszystko, aby Was nie zawieść. Będę się stosowała do zaleceń żywieniowych i treningowych i mam nadzieję, że wkrótce zobaczycie nową Lidię – szczupłą, zdrową i szczęśliwą.


MAGAZYN

30

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Rubryka Czytelników

Pomagamy sobie wzajemnie Fatkillerzy są znani z wzajemnej życzliwości. Łączy nas wspólny cel - walka z nadmiarem niechcianych kilogramów. To zbliża i oznacza, ze jesteśmy gotowi nieść sobie nawzajem pomoc. Często dogadujemy się w różnych sprawach bezpośrednio: w szatni podczas ćwiczeń czy sali klubowej. Ale nie zawsze. Zdarzają się nam problemy, z którymi nie mamy się do kogo zwrócić, a któ-

rym bez większego kłopotu mogliby zaradzić inni klubowicze. Ktoś szuka towarzystwa na wycieczkę, ktoś nie ma z kim zostawić dziecka (niekoniecznie na czas ćwiczeń), pani która schudła, chciałaby wymienić garderobę na numer mniejszą, a przekazać za duże rzeczy komuś innemu. Takich spraw. Spróbujemy zaradzić podobnym kłopotom, otwierając na łamach naszego pisma pewnego rodzaju skrzynkę

Przyślij P

MYSŁ na swój konkurs! Z

apraszamy wszystkich do przysyłania swoich pomysłów na konkursy, nie tylko pisemne, ale w pierwszym rzędzie fotograficzne! Zachęcamy innych do publikowania swoich zdjęć. Podróżujesz, spacerujesz biegasz, ćwiczysz, jeździsz na rowerze, nartach, łyżwach, rolkach – robisz coś, czego nie byłbyś w stanie, gdybyś nie schudł? Opisz lub pokaż innym co, widziałeś, jak dzięki zrzuceniu zbędnych kilogramów zmieniło się i nabrało barw Twoje życie!

kontaktową pod hasłem „Pomagamy sobie wzajemnie”. Piszcie listy, zostawiajcie wiadomości w recepcji klubu, lub wysyłajcie maile, a my je opublikujemy. Może w ten sposób znajdziemy pożądane kontakty i razem rozwiążemy problemy, o których sami myśleliśmy, że są nie do rozwiązania. Czekamy na telefony, maile, listy. Najciekawszych szukajcie w następnym magazynie.

piszcie na adres Magazyn Fatkillera 20-301 Lublin, ul. Fabryczna 2

mailujcie m.balicka@chudniesz-wygrywasz.pl

Przysyłajcie listy, próbki twórczości i zdjęcia. Można: np elektronicznie śląc maila na adres m.balicka@chudniesz-wygrywasz.pl, można dostarczać osobiście do recepcji dowolnego Centrum Odchudzania Konrada Gacy lub przesyłać pocztą na adres Centrum Odchudzania Konrada Gacy: ul Fabryczna 2, 20-301 Lublin. Najlepsze opublikujemy w kolejnym Magazynie!

Monika Tomcz Chudniesz-Wygakry, zwyciężczyni ubiegłorocznej edyc wasz Zdrowie na cji wycieczce w Grejicjak i

w lesie a na spacerwze8 miesięcy) k rs to a Z ia Zof ami 20 kg (schudła z n


31 Bierzmy przykład z Iwony Pavlović

ZIOŁA

bogactwo smaków i aromatów

W

niedzielę, 4 marca Iwona Pavlović z mężem Wojtkiem Oświęcimskim przekonywali nas w programie Dzień Dobry TVN, że można jeść smacznie zastępując niezdrową sól aromatycznymi roślinami. Pani Iwona poznała tę zasadę dwa lata temu, przystępując do programu odchudzającego Konrada Gacy. W TVN-ie pokazała dwa wielkie 5-kilogramowe słoje niezdrowej soli, której dzięki panu Konradowi nie zjadła. Zioła od wieków są stosowane zarówno w kuchni jak i w leczeniu chorób. Świetnie urozmaicają nasz jadłospis, w tym także jedzenie dozwolone podczas odchudzania. Pan Konrad Gaca jednak zawsze podkreśla, że należy je stosować z umiarem. Szczególną ostrożność zaleca tym osobom, które mają kłopoty z opanowaniem nadmiernego apetytu. Korzystajmy i my z nich – są w programie dozwolone – ale róbmy to z głową. Zioła nieocenionym dodatkiem w sezonie, można je także chomikować na zimę. Lepiej je zamrozić niż suszyć. Dodane do potraw, pachną, smakują i wyglądają jak świeże. Wystarczy opłukać, osączyć, posiekać i włożyć np. do kubeczków po jogurcie. Przypomnijmy, które zioła warto teraz, na wiosnę wysiewać, a cały rok dodawać do naszych potraw. Arcydzięgiel (litwor lub andżelika) to starodawna, tradycyjna przyprawa. Rozdrobnione nasiona można dodawać do słodkich potraw mlecznych zamiast wanilii. Ogonki liściowe gotuje się z czarną porzeczką, agrestem lub rabarbarem w celu nadania im łagodnego, słodkawego aromatu. Natomiast korzeń arcydzięgla

służy do sporządzania zielonych ozdób deserów a także nalewek. Bazylia wonna to coraz bardziej powszechne zioło o mocnym aromacie, które może być dodawane do różnych potraw, szczególnie tych z udziałem pomidorów, ryb i drobiu, kotletów, sałatek i surówek, twarogów oraz masła ziołowego a także do zup. Czarnuszka siewna jest bardzo aromatycznym, doskonałym dodatkiem do wypiekanego w domu, pełnoziarnistego pieczywa, gdyż nadaje mu charakterystyczny pikantny smak. Można ją również stosować do przyprawiania różnych, a szczególnie tłustych, mięs. Cząber ogrodowy nazywany jest również cząberkiem lub satureją. Ziele cząbru można używać zarówno w stanie świeżym, jak i suszonym. Nadaje potrawom intensywny, pikantny smak. Pasuje też, jako dodatek do zup (zwłaszcza grochowej i ziemniaczanej) oraz tłustych mięs. Estragon bardzo silnie rośnie. Jako przyprawa używany może być do sałatek, potraw warzywnych i mięsnych. Świeże liście dodawać można do sosów, twarogu i do masła ziołowego. Świeży lub suszony służy do aromatyzowania octu. Kolendra siewna, nazywana również kolendrem lub pieprzem polskim, nadaje potrawom specyficzny korzenno-słodkawy smak. Używana jest do peklowania mięs. Kminek zwyczajny aromatyczny dodatek do twarogu, surówek, kapusty, pieczywa,

zup oraz tłustych mięs. Można go również stosować do kapusty lub sera topionego. Koper ogrodowy, świeże lub suszone liście są doskonałym dodatkiem do potraw mięsnych, rybnych oraz surówek i sałatek. Koper włoski jest przyprawą o bardzo silnym aromacie. Nadaje się na dodatek do tłustych mięs i ryb, do zup, dań z jajek, surówek oraz potraw z fasoli lub kapusty. Lubczyk to bylina bardzo łatwa w uprawie. Pachnie jak maggi, a jest pozbawiona charakterystycznego dla tej przyprawy dodatku soli. Listki drobno posiekane można dodawać zarówno do twarożku, kanapek jak i mięsa, zup czy sosów. Majeranek ogrodowy jest jedną z najpopularniejszych przypraw. Doskonale nadaje się do pieczonego mięsa i drobiu. Dodaje się go do zup, sosów i potraw mięsnych. Świetnie pasuje do dań z fasoli.

Iwona Pawlović poleca ulubione papiloty z pstrąga lub łososia z ziołami i limonką na sałacie: Składniki: • filety bez ości (4–5 sztuk), może być pstrąg lub łosoś • różne rodzaje sałaty • masło • cytryna limonka • świeże zioła: tymianek, natka, rozmaryn, bazylia. Sposób przygotowania: Filety umyć, ułożyć na folii aluminiowej i dokładnie pokryć posiekanymi ziołami. Na wierzchu ułożyć kawałek masła i polać sokiem z cytryny. Zawinąć, a następnie piec w piekarniku rozgrzanym do temperatury 180 stopni przez 25 minut. Podawać z limonką. Maria Balicka


MAGAZYN

32

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

ZMIEN

{

ElaWitkowska

Zwyciężczyni wśród pilotów akcji Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie w latach 2009–2010. Schudła 47 kg, odzyskując dobre zdrowie – pozbyła się m.in. cukrzycy i nadciśnienia – i wygląd. Już trzeci rok utrzymuje świetną kondycję. Warto skorzystać z szansy, którą daje pan Konrad Gaca. Ja tak zrobiłam. Teraz jestem zdrową i szczęśliwą osobą. Biegam jak fryga i przez całe lato piechotą chodzę do pracy. Na trwałe zmieniłam swój styl życia. Nauczyłam się innego sposobu jedzenia i nadal 3 razy w tygodniu systematycznie ćwiczę. Weszło mi to w krew i nie odczuwam tego jak ograniczenia. To otyłość i związane z nią choroby mnie ograniczały, a nie obecny styl życia. Mój przykład świadczy o tym, że można pozbyć się nadmiaru kilogramów i znacząco poprawić stan swojego zdrowia.

Ryba w warzywach Dorsz 260 g (na 2 posiłki), warzywa 440 g – marchew, kapusta, kalafior, por. Rybę obtoczyć w przyprawach (majeranek, bazylia, papryka) zawinąć w folię razem z warzywami, piec 40 min w temp. 200 stopni C.

Płatki owsiane 4 łyżki płatków owsianych górskich, 4 szt. śliwek suszonych pokrojonych w paseczki zalać wrzątkiem na noc, rano do miski z płatkami dodać 125 ml kefiru.


33

IŁAM

styl życia Twarożek w pomidorach Wydrążyć środek pomidora, drobno posiekać pół ogórka, dodać 110 g chudego twarożku i dokładnie rozetrzeć Następnie otrzymaną pastą nadziać pomidora i udekorować wg własnego gustu.

Łosoś na parze Porcja świeżego łososia, dowolne warzywa ugotować na parze. Dodać przyprawy bez soli wg smaku. Wyłożyć na półmisek, udekorować dowolnymi warzywami.

Pasta jajeczna 2 małe jajka ugotować na twardo, dodać 110 g chudego sera doprawić natką, pieprzem i papryką mieloną. Wymieszać ser z jednym jajkiem. Drugim udekorować potrawę.

Twarożek z cynamonem 110 g chudego twarogu, 150 g, jogurtu, cynamon, słodzik w proszku (łyżeczka). Zmieszać, dokładnie rozetrzeć, udekorować żurawiną i… smacznego!


MAGAZYN

34

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Jesteś

Nasz zespół:

w dobrych Podjąłeś decyzję, by zadbać o siebie? To już połowa sukcesu! Teraz wystarczy realizować wszystkie zalecenia trenera głównego a za jakiś czas spełni się Twoje największe marzenie. Centrum Odchudzania Konrada Gacy jest miejscem wyjątkowym: przyjaznym dla osób, które chcą schudnąć, poprawić kondycję i nie czują się za dobrze w klasycznym klubie fitness czy siłowni.

Pomożemy niezależnie od tego ile masz kilogramów do zrzucenia i ile masz lat.

Michał Zajko Manager Centrum Odchudzania Gala, dyrektor ds. szkoleń, Konsultant Konrada Gacy, fizjoterapeuta. W firmie od 2008 r. Został tu profesjonalnie przygotowany przez Konrada Gacę do powierzonych zadań. Przeszedł wiele szkoleń związanych z jego autorskim programem Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie. Wszystkie elementy programu poznał bardzo dokładnie. To umożliwia mu przekazywanie zdobytej wiedzy, innym. Wraz z załogą zadbam o profesjonalizm, skuteczność i miłą atmosferę w nowym Centrum. Nie ma nic bardziej motywującego do dalszego działania, niż widok osób, które tracąc kilogramy, odzyskują zdrowie, pewność siebie i uśmiech na twarzy.

U nas będziesz pod opieką zespołu profesjonalnych i życzliwych pracowników. Otrzymasz też wsparcie innych osób dążących do tego samego celu.

Michał Zajko

„Każda osoba zasługuje, aby otrzymać należyte wsparcie”– to bardzo ważne przesłanie autorskiego Programu Odchudzającego Konrada Gacy uruchamia mechanizm typu “podaj dalej”. Osoby, które już zrealizowały program a pozostały z nami, aby teraz utrzymywać formę, przekazują innym to, co same dostały na początku. Z nami zgubisz zbędne kilogramy, odzyskasz kondycję i życzliwych Ci osób. W kolejnych numerach magazynu prezentujemy kolejne osoby naszej załogi. Dziś Michał Zajko, szef naszego teamu z nowego Centrum w Gali.

Jak zamierza Pan zarządzać nowym Centrum Gala? Michał Zajko: Najlepiej jak potrafię. Chcę tam przenieść najlepsze doświadczenia i sukcesy pozostałych ośrodków, by jak najwięcej ludzi doświadczyło tego, że Pan Konrad Gaca może im swoim autorskim programem odchudzającym skutecznie pomóc i na lepsze odmienić ich życie. Wraz z załogą zechcę stworzyć odpowiedni klimat i warunki sprzyjające stuprocentowej realizacji programu, w którym poza aktywnością fizyczną, właściwym żywieniem ważny jest także odpowiedni poziom motywa-

KROK PO KROKU  JAK PORUSZAĆ SIĘ PO LUBELSKIM CENTRUM

1

Wykład Konrada Gacy, poniedziałek godz. 19, sala wykładowa

2

Interesujące cię informacje – manager Michał Zajko

3

Formalności: cennik, karnety, zapisy na zajęcia Vibro, Vacu, saunę, barek, etc., recepcja

4

Szatnie


35

rękach  Zespół nowego Centrum w Gali: od lewej: Marta Kociubowska, Sandra Augustyniak, Agnieszka Dylon, Daniel Kondracki, Kamila Sokołowska, Katarzyna Majewska, Sylwia Zaręba, Izabela Grodek, Estera Kamińska, Klaudia Świderek, Aneta Zbiciak, Edyta Gieroba-Świtek, Katarzyna Żurek, Monika Chyła, Michał Zajko na dole: Kamil Tomasiak, Paweł Lisiak cji. Wszystkie te elementy skrupulatnie poznałem, więc mam nadzieję, że mi się to uda. Załoga jest już skompletowana? Długotrwały i bardzo złożony proces rekrutacji jest już na ukończeniu, trwają jeszcze intensywne szkoleni. Trzon zespołu będą stanowić doświadczeni, dotychczasowi pracownicy Centrum Odchudzania w Pałacu Parysów: m.in. Konsultanci Konrada Gacy, trenerzy, fizjoterapeuci, i psychologowie, uzupełnieni nowymi, ale pełnymi zapału, życzliwości i pozytywnej energii, adeptami naszej działalności, przygotowanymi do niej zarówno teoretycznie, jak i praktycznie.

5

Pomiary kontrolne, punkt trenerski

6

Czy ma pan nadzieję na bezkolizyjną współpracę załogi składającej się ze specjalistów z wielu często odległych od siebie dziedzin? Na pierwszy rzut oka rzeczywiście mogłoby się wydawać, że dziedziny takie jak fizjoterapia, psychologia czy kosmetyka mają ze sobą niewiele wspólnego, ale nic bardziej mylnego. Ideą Programu Odchudzającego Konrada Gacy jest holistyczne podejście do człowieka, stąd bardzo ważne jest, żeby zespół składał się ze specjalistów różnych dziedzin, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze lepiej i skuteczniej pomagać naszym podopiecznym w realizacji założeń programu i dążeniu do upragnionego celu. Liczę na duże

Strefa ćwiczeń cardio (rowery, maszyny eliptyczne, bieżnie, sala Suunto Fitness Solution)

7

zaangażowanie całego team’u, dyskusje i wymiany poglądów w trakcie zebrań, które mam nadzieję, będą służyły naszym klientom i owocowały najwyższą jakością świadczonych usług, dając obopólne zadowolenie. Przecież miarą jakości naszej pracy jest uśmiech na twarzy ludzi, przychodzących tu z problemami, których nie są w stanie rozwiązać sami bez fachowej pomocy. My ją chcemy dostarczyć i to w  jak najlepszym gatunku. Jakie ma pan teoretyczne przygotowanie i doświadczenie zawodowe? Jestem fizjoterapeutą po studiach na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie. Instruktorem kulturystyki z uprawnieniami Ministerstwa Sportu, trenerem Europejskiej Federacji Fitness & Wellness. Przebyłem też kursy: m.in. z zakresu treningów sensomotorycznych wg koncepcji S-E-T, metody leczniczej Kinesiotaping oraz masażu. Z Centrum Odchudzania jestem związany od 2008 r. Zostałem tu profesjonalnie przygotowany przez Konrada Gacę do powierzonych mi zadań. Przeszedłem wiele szkoleń związanych z jego autorskim programem Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie. Wszystkie elementy programu poznałem bardzo dokładnie. Wcześniej pracowałem w placówkach medycznych i klubach w Warszawie i Lublinie, m.in. w Wojskowym Instytucie Medycyny oraz Centrum Rehabilitacji Sportowej w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu oraz SPA Nałęczów. Byłem także trenerem personalnym w międzynarodowej sieci klubów fitness. Poza tym sport to moja pasja. Już w wieku 8 lat rozpocząłem treningi w klubie piłkarskim, z którym związany byłem przez 11 lat, zaliczając tym samym wszystkie kategorie wiekowe, łącznie z grupą seniorską. Dalszą karierę uniemożliwiła mi kontuzja. Uprawiam jednak rozliczne hobby związane z ruchem. Przede wszystkim sporty walki (muay thai, bjj), a także windsurfing i snowboard. Mimo wielu obowiązków, trenuję systematycznie 5 razy w tygodniu po kilka godzin dziennie. Obecnie łączę swoją pasję z pracą przekazując umiłowanie ruchu innym.

Strefa ćwiczeń Flexi i Fitness oraz sala do zajęć Medical Fitness

8

Konsultacje żywieniowotreningowe,


MAGAZYN

36

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Najważniejsze KOMPLEKSOWE DZIAŁANIE

jest Nasz ekspert: dr Krystyna Wilsz, biotechnolog z wykształcenia i zamiłowania, właścicielka Laboratorium Kosmetycznego NOREL dr Wilsz, firmy istniejącej na polskim rynku od 50 lat, z wieloletnią tradycją i doświadczeniem w dziedzinie profesjonalnej pielęgnacji twarzy i ciała

Wiele osób obawia się o stan skóry po odchudzaniu. Czy słusznie? Przy prawidłowo przeprowadzanym odchudzaniu skóra wraca do pierwotnej kondycji. Ale trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Spalanie tkanki tłuszczowej jest procesem bardzo trudnym. Musimy pobudzić metabolizm komórkowy. Tłuszcz, który jest w postaci stałych, twardych grudek, trzeba rozpuścić do postaci wodno-olejowej, bo dopiero wtedy jest on w stanie opuścić komórkę. Do tego potrzebne jest kompleksowe działanie! Oprócz diety i treningu ważny jest też odpowiedni masaż i sprawdzone kosmetyki. Od kilku lat w naszym Centrum Odchudzania korzystamy z kosmetyków firmy Norel. Krem wyszczuplający niejednej osobie pozwolił przywrócić dobrą kondycję skóry. W czym tkwi tajemnica jego rewelacyjnego działania? Szesnaście lat temu Laboratorium Norel dr Wilsz jako pierwsza polska firma wprowadziła do sprzedaży Krem Wyszczuplający z kompleksem antycellulite, który natychmiast okazał się wielkim hitem. W jego skład wchodzą ekstrakty z alg zielonych i brunatnych oraz kofeina, które ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej. Pozostałe składniki receptury działają obkurczająco i ujędrniająco na skórę. Krem Norel jest produktem niezawodnym i sprawdzonym, również przez Pana Konrada Gacę, który używał go podczas przygotowywania się do zawodów kulturystycznych. Na bazie tego kremu firma Norel dr Wilsz stworzyła specjalistyczne masaże, które od 2008 roku są stosowane w naszym Centrum. Opracowaliśmy kilka rodzajów masaży ukierunkowanych na

proces spalania i eliminacji tkanki tłuszczowej. Podstawą jest drenaż limfatyczny, który ma na celu usunięcie limfy z miejsc, gdzie jej zastoiny blokujące prawidłową i niezbędną do spalania tkanki tłuszczowej mikrocyrkulację krwi. Następnym etapem są masaże wyszczuplających i antycellulitowe. Wszystkie te działania są niezbędne, aby proces odchudzania i spalania tkanki tłuszczowej był prawidłowy. Jakie nowości proponuje Pani naszym klubowiczom? W Nowym Centrum Odchudzania Konrada Gacy otworzyliśmy Patronacki Gabinet Norel Dr Wilsz. Będzie tam dostępna bogata oferta zabiegów na twarz i ciało dla osób w każdym wieku i z różnymi problemami skóry. Nasze priorytetowe działania będą ukierunkowane na poprawę kondycji skóry osób odchudzających się, u których musimy stymulować proces obkurczania rozciągniętych włókiem kolagenowych oraz ujędrnić zwiotczałą skórę Przeszkolona przez nas ekipa kosmetyczek i masażystów będzie wykonywała zabiegi detoksykujące, limfo-drenujące, wyszczuplające i modelujące sylwetkę. Zabiegi będziemy łączyć ze specjalistycznymi urządzeniami takimi jak kawitacja ultradźwiękami, która służy do rozbicia komórek tłuszczowych i ich eliminacji z organizmu oraz zastosujemy fale radiowe RF o działaniu ujędrniającym. Wszystkie te działania wpisują się kompleksowo w program odchudzający pana Konrada Gacy. Opracowaliśmy to w taki sposób, aby osoby po zakończeniu odchudzania były zadowolone z kondycji swojej skóry. Jak często powinno stosować się takie profesjonalne zabiegi? W trakcie całego odchudzania, które trwa parę miesięcy, przy-

najmniej raz w tygodniu powinno się zastosować zabieg połączony z masażem i wspomagany którymś z zaleconych na danym etapie odchudzania urządzeń. Zabiegi, przeprowadzone przez profesjonalny personel, powinniśmy uzupełniać codziennym automasażem wykonywanym w domu, przy pomocy kremu wyszczuplającego Norel. Robimy to zawsze po kąpieli, gdy skóra jest rozgrzana. Krem wmasowujemy przez ok. 10 min aż do całkowitego wchłonięcia tak, aby skóra zaróżowiła się. Takie działanie da najbardziej zadawalające efekty. Co sądzi Pani o akcji Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie? Jestem nią zachwycona i cieszę się, że mogę swoją wiedzą i sprawdzonymi produktami ją wspierać. Od początku współpracy uważałam, że pomysł jest fantastyczny, ale przyznaję, nie spodziewałam się, że rozwinie się ona aż na taką skalę i że będą mogli brać w niej udział Polacy na całym świecie. Z panem Konradem Gacą znamy się już od 8 lat i wiem, że wszystko co robi jest jego pasją. Z wielką determinacją pomaga ludziom w powrocie do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Jako jedyny w Polsce opracował – i wciąż doskonali – program „inteligentnego odchudzania”, który łączy w sobie zmiany trybu życia, diety i sposobu myślenia o swoim problemie. Wspaniałym efektem tego programu jest zmiana metabolizmu w organizmie i stopniowa, trwała utrata wagi. Uważam, że pan Konrad osiągnął ogromny sukces i należy mu się wielkie uznanie od kompetentnych władz państwowych w dziedzinie ochrony zdrowia. Rozmawiała Małgorzata Żelechowska


37 STOWARZYSZENIE WALKI Z OTYŁOŚCIĄ

fatkillers

CZŁONKOWIE HONOROWI ONI POPIERAJĄ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ: 1 Prof. zw. dr hab. n. med. Grzegorz Wallner – kierownik II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego UM w Lublinie. Dziekan I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii ogólnej, Prezes elekt Towarzystwa Chirurgów Polskich 2 Prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska – konsultant wojewódzki w dziedzinie nefrologii, lekarz specjalista nefrolog i hipertensjog, Katedra i Klinika Nefrologii UM, ordynator Oddziału Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego Szpitala Wojewódzkiego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. 3 Prof. dr hab. n. med. Jerzy Kowalczyk – kierownik Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. 4 Prof. dr hab. n. med. Anna Kwaśniewska – lekarz ginekolog-położnik, kierownik Katedry i Kliniki Położnictwa i Patologii Ciąży UM 5 Prof. dr hab. n. med. Piotr Książek – lekarz specjalista chorób wewnętrznych i zdrowia publicznego, kierownik Katedry Zakładu Zdrowia Publicznego UM, konsultant wojewódzki w dziedzinie zdrowia publicznego. 6 Prof. dr hab. n. med. Marta Makara-Studzińska – kierownik Samodzielnej Pracowni Zdrowia Psychicznego UM w Lublinie 7 Dr Wiesław Poleszak – adiunkt w Zakładzie Pomocy Psychologicznej i Psychoprofilaktyki WSEI, wykładowca i trener w ramach studiów podyplomowych z psychoprofilaktyki i promocji zdrowia (UMCS, UKSW) 8 Dr n. med. Andrzej Szczepanowski – wybitny chirurg, ordynator Oddziału Chirurgicznego Okręgowego Szpitala Kolejowego w Lublinie. 9 Beata Ossowska – lekarz specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjo logii, jest naszym ekspertem, prowadzi pilotów kampanii Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie pod względem zdrowotnym 10 Iwona Pavlović – ambasador kampanii Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie, od 2010 roku bardzo zaangażowana w działalność Stowarzyszenia. Jej metamorfoza, przy realizacji programu odchudzającego Konrada Gacy zredukowała wagę o prawie 20 kg, jest motywująca dla wielu osób. Tancerka i jurorka programu „Taniec z gwiazdami”. 11 Iwona Guzowska – Poseł na Sejm RP, wielokrotna mistrzyni Europy i Świata w kickboxingu oraz boksie zawodowym. Od dawna promuje zdrowy styl życia poprzez sport. Uprawia czynnie: bieganie, pływanie, wspinaczkę a od niedawna kolarstwo i snowboard. 12 Aleksandra Kobielak – przyjaciel akcji, mistrzyni świata w Fitness. Od lat wspiera prozdrowotną kampanię Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie.

13 Mariusz Pudzianowski – przyjaciel kampanii Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie. Jest z nami od pierwszej lubelskiej edycji akcji w 2004 roku. Profesjonalny zawodnik strongman i MMA 14 Krzysztof Hetman - Marszałek Województwa Lubelskiego 15 Piotr Kowalczyk – przewodniczący Rady Miasta Lublina, pod jego patronatem honorowym przebiegły kampanie o zasięgu lokalnym, promotor profilaktyki zdrowotnej, sam pod okiem Konrada Gacy schudł 10 kilogramów. 16 Krzysztof Żuk – prezydent Lublina, zaangażowany w propagowanie aktywnego, zdrowego trybu życia. 17 Lech Sprawka, Poseł na Sejm RP, członek Sejmowej Komisji Zdrowia 18 Iwona Stopczyńska – wiceprezydent Zamościa, wieloletni przyjaciel kampanii organizowanej przez stowarzyszenie, sama przy realizacji programu odchudzającego Konrada Gacy zrzuciła 20 kg. 19 Dr Adam Kohnke – vice-prezydent Europejskiego Związku Fitness & Wellness, prezes Polskiego Związku Fitness & Wellness, w swoich wystąpieniach zwraca uwagę na niepowtarzalny i unikatowy charakter kampanii Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie. 20 Jan Łopata, Poseł na Sejm RP 21 Magdalena Gąsior-Marek – jako posłanka na Sejm RP popiera lubelskie inicjatywy rozpowszechniania profilaktyki prozdrowotnej 22 Dariusz Kołacz – prezes Kuriera Lubelskiego, który jest patronem medialnym kampanii Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie 23 Dariusz Kotlarz – redaktor naczelny Kuriera Lubelskiego 24 Dr Krystyna Wilsz– biotechnolog z wykształcenia i zamiłowania, właścicielka firmy kosmetycznej NOREL, słynącej z innowacyjności i oryginalnych receptur 25 Bożena Lisowska – radna Sejmiku Województwa Lubelskiego, promuje profilaktykę prozdrowotną wśród lublinian. 26 Małgorzata Sadurska – posłanka na Sejm RP, dzięki przystąpieniu do programu odchudzającego Konrada Gacy schudła ponad 20 kg, reprezentuje doskonałą formę zachęcając innych do ruchu i racjonalnego odżywiania. 27 Małgorzata Siennicka – dziennikarka TVP Lublin, fatkillerka z ubytkiem 10 kg, zaangażowana w działalność Stowarzyszenia, relacjonuje dokonania podopiecznych Konrada Gacy od pierwszych edycji akcji. 28 Jacek Szast – psychoterapeuta, główny psycholog podopiecznych biorących udział w programie odchudzającym Konrada Gacy, od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem.


MAGAZYN

38

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

Renata Zajko: trzy lata temu schudła 82 kg

Nie dziwi się, gdy znajomi nie poznają jej na ulicy. Jest znów aktywna, czuje się młodsza. Jej życie zmieniło się od kiedy posłuchała syna Michała i przyszła do Centrum Odchudzania Konrada Gacy, by podjąć walkę ze zbędnymi kilogramami. I wygrała!

Warto się

starać  Renata Zajko przed odchudzaniem z wagą 152 kg!

M

– Miło być znów akceptowaną i podziwianą – mówi Renata Zajko. – Kiedyś fatalnie wyglądałam i jeszcze gorzej się czułam. Wtedy podjęłam decyzję, która zmieniła moje życie.Zaczęłam realizować program odchudzający i przy wsparciu Pana Konrada Gacy oraz jego teamu a także rodziny, po kilku miesiącach byłam już lżejsza i zdrowsza. Decydując się na przystąpienie do programu, dostała szansę na życiową zmianę i w pełni ją wykorzystała. Radykalnie odchudzona wygląda zdecydowanie


39 młodziej i waży aż o 82 kg mniej! Zyskała poprawę zdrowia, nowych przyjaciół i świeży wizerunek. Teraz największą nagrodą jest przekonanie nowych osób, że aby schudnąć, wystarczy chęć i determinacja. – Moje kłopoty z wagą zaczęły się 30 lat temu.. Po pierwszej ciąży kilogramy zbliżyły się do liczby trzycyfrowej a potem już z roku na rok było gorzej. Tyłam niepostrzeżenie. Po każdej stosowanej diecie najpierw waga nieco spadała, a później niebezpiecznie szybowała w górę. Byłam coraz większa. Z biegiem czasu przyzwyczaiłam się do tego, choć skrycie marzyłam o wadze z czasów panieńskich. Jednak wciąż myślałam, że to jest nie do osiągnięcia, a walka o szczupłą sylwetkę jest ponad moje siły. Przestrogi lekarzy nie działały. Leki też. Brałam 17 tabletek dziennie. Wraz ze wzrostem wagi czułam się coraz gorzej, aż zaczęli się martwić o mnie nie tylko medycy, ale i moi najbliżsi. Poważnie przestraszyłam się dopiero wtedy, kiedy lekarze powiedzieli, że to już ostatni moment. Najwyższy czas, by o siebie zadbać i nie dać się przywiązać do łóżka. Miałam początki niewydolności płucnej i kłopoty z nadciśnieniem.

W przyjaznym środowisku Gdy przyszła do Centrum Odchudzania na pierwsze spotkanie i stanęła na wadze, dostała kolejne ostrzeżenie – waga była wyższa niż się spodziewała. Dlatego ostro wzięła się do pracy. Tu był do tego klimat. Nikt nie robił problemu z jej otyłości, otrzymała ćwiczenia nieprzekraczające jej (niewielkiej wtedy) wydolności, indywidualnie dobraną dietę, przy której nie nękały jej napady głodu. Cotygodniowe kontrole wagi wzmacniały motywację. Była w przyjaznym środowisku, wśród podobnych sobie ludzi. W każdej chwili mogła też poprosić o pomoc trenerów, czy przedyskutować sprawę podczas rozmowy z psychologiem.

Nic za darmo Efekty nie przychodzą same. Trzeba je okupić kosztami, z których te finansowe nie są najważniejsze. Trudniej o żelazną dyscyplinę, skuteczne pacyfikowanie pokus. Na co dzień, szczególnie dotkliwych, gdy przychodzi gotować i serwować rodzinie ulubione potrawy lub na bankiecie, czy w innych sytuacjach towarzyskich. Trzeba także pamiętać o organizacji dnia – tak, by czasu i sił wystarczyło na wszystko: dom, pracę, ćwiczenia i konsultacje oraz dodatkowe zabiegi jak

masaż, sauna, itd. Przykład Renaty Zajko pokazuje, że jest to możliwe!

Warto było! Jak przed laty pracuje zawodowo i dba o dom oraz rodzinę, ale żyje bardziej komfortowo i  intensywnie. Teraz znów, sama sprząta obszerny dom i kosi trawnik, prowadzi życie towarzyskie, tańczy, jest mobilna, szybka i zdecydowana. Walkę o zdrowie wygrała w pełni, bo pracowała solidnie: ćwiczyła, przestrzegała diety, brała suplementy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Rzadziej odwiedza lekarzy, dawno zrzuciła maskujące figurę workowate suknie. Teraz ubiera się elegancko, z przyjemnością chodzi na zakupy i wysłuchuje komplementów, że jest młodsza i zmieniła się nie do poznania. Jest już dawno wypro-wadzana z diety, jada prawie wszystko, ale mniej i według zasad, jakich się tu nauczyła i nadal ćwiczy. Dzięki temu dobrze się czuje we własnej skórze, co więcej, została liderką programu i swoim przykładem zachęca do niego innych. Największą satysfakcją są dla niej podziękowania osób, które idąc za jej przykładem, też odzyskały upragnioną wagę z młodości a wraz z nią poprawę zdro zdro-wia i wyglądu. Maria Balicka


MAGAZYN

40

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

REKLAMA


41

Jem ŚWIADOMIE i chudnę O

soby realizujące autorski Program Odchudzający Konrada Gacy uczą się zdrowego stylu życia, regularnej aktywności fizycznej, zmiany nawyków żywieniowych. die Nie przechodzą kolejnej diety cud, ale kompleksowo wprowadzają w swoje życie odżywia zmiany dotyczace odżywiaskutecz nia, dzięki którym skuteczna i trwała wygrana z nadwa z nadwagą staje się możliwa. Diagnoza dotychczasowych stylów jedzenia, pozwala na lepsze zrozumienie nawyków, które będą wymagały wypracowania zmiany. Psychologowie, ze względu na psychiczne aspekty spożywania pokarmów wyróżnili cztery wymiary determinujące motywację do jedzenia:

1

poszukiwanie sytości – poszukiwanie wrażeń zmysłowych

Osoby poszukujące uczucia sytości preferują potrawy łatwe w przygotowaniu, szybkie. Miejsce spożycia posiłku nie jest dla nich istotne. Osoby z drugiego bieguna lubią celebrować posiłki, dbają o walory smakowe, wizualne, przywiązują wagę do sposobu podania, jedzą wolniej delektując się smakiem.

2

dostępność jedzenia (zewnętrzna) – poczucie głodu (wewnętrzna)

Jedzenie zewnętrzne ma miejsce w sytuacji dostępności pożywie-

nia, całkowicie w oderwaniu od potrzeb fizjologicznych organizmu – poczucia sytości lub głodu. Osoby charakteryzujące się tym stylem jedzenia nie potrafią powstrzymywać się od sięgnięcia po kolejne smakołyki, pomimo że czują się pełne. Jest to bardzo niebezpieczny nawyk w świecie rosnących porcji (ciekawostka: w latach 60 porcja frytek w sieciach McDonald’ s zawierała ok. 200 kcal, dzisiaj blisko 600!)

3

hamowanie – wzmaganie łaknienia emocjami

Spożywanie pokarmów może pełnić funkcję rozładowującą napięcie. Może być traktowane jako forma rozrywki, dostarczać przyjemności i wypełniać czas osobom izolującym się od innych lub samotnym. W badaniach na 100 kobietach aż 83 z nich stwierdziło, że zjada więcej niż normalnie w sytuacji nudy! Fałszywy głód może stanowić wyuczoną reakcję na stres – produkty żywnościowe w dzisiejszych czasach są łatwo dostępne, a ich spożywanie w szybki i przyjemny sposób przynosi rozładownie negatywnych emocji. Na drugim krańcu są osoby reagujące przeciwnie – w sytuacjach trudnych tracą apetyt.

4

rytmiczność jedzenia

Regularność posiłków, spożywanie określonych produktów od-

żywczych o określonych porach, rozkładanie porcji energii na cały dzień – to wszystko sprzyja utrzymywaniu smukłej sylwetki. Brak śniadania bardzo często jest kompensowane wieczorem znacznie większą porcją wysokokalorycznej obiadokolacji. Osoby jedzące nierytmicznie spożywają zróżnicowane porcje o różnych porach dniach, na zmianę głodząc organizm lub jedząc zbyt obficie. Kontrola procesu jedzenia u wielu osób uległa znacznemu osłabieniu. Wynika to m.in. z powszechną dostępnością produktów spożywczych oraz jednoczesnym zanikiem kontroli społecznej (kiedyś w związku z ograniczeniami w dostępności jedzenia posiłki były spożywane wspólnie, o określonych porach w porcjach ograniczonych ilością zapasów dla całej rodziny). Aby nauczyć się kontrolować zachowania żywieniowe należy nauczyć się reagowania jedzeniem tylko i wyłącznie na sygnały wewnętrzne - czyli fizjologiczne uczucie głodu zgodnie z potrzebami organizmu. Program Konrada Gacy wyznaczając na nowo właściwy rytm spożywania posiłków pozwala na ponowne nauczenie się rozpoznawania sygnałów płynących z ciała. Rozpoznawanie uczucia sytości, wyznaczenie pór posiłków, rytmiczność jedzenia, zniwelowanie ochoty na dojadanie pomiędzy posiłkami, świadoma kontrola sięgania po dostępne pokusy – można nazwać czynnikami sukcesu osób, które realizują autorski Program Konrada Gacy.

Nasz ekspert: Aleksandra Machlarz konsultant Konrada Gacy, psycholog


Rubryka Czytelników

MAGAZYN

42

CENTRUM ODCHUDZANIA KONRADA GACY

LISTY, MAILE, TELEFONY

Piszcie do nas! Drodzy Czytelnicy! Czekamy na listy, które pomogą nam stworzyć pismo, jakiego oczekujecie. Podpowiadajcie nam, na jakie informacje czekacie, jakie tematy oprócz już proponowanych powinniśmy poruszyć. Liczymy na to, że będziecie wspólnie z nami tworzyć Magazyn Fatkillera. Opublikujemy wasze opowieści, opinie, zdjęcia. Dzielcie się z innymi swoimi refleksjami,

piszcie na adres: Magazyn Fatkillera, 20-301 Lublin, ul. Fabryczna 2

doświadczeniami, radościami. Przysyłajcie zdjęcia na adres Magazynu Fatkillera ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin. Mailujcie: m.balicka@chudnieszwygrywasz.pl, dzwońcie 691 770 020. W osobistych blogach, pamiętnikach z odchudzania naszych Fatkillerów można znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Na początek fragmenty jednej z takich relacji i na temat odchudzania.

mailujcie m.balicka@chudniesz-wygrywasz.pl

dzwońcie 691 770 020

Z blogu

pilotki Julity DODANO: 2012-02-21 10:26:48 […] Całe życie spełniałam się, wykonując jakieś obowiązki: wobec rodziny, męża, dzieci, wnuka, przyjaciół, ojczyzny, pracodawcy, idei, religii. Myślałam o wszystkim i o wszystkich, a zapomniałam o najważniejszym, zupełnie zapomniałam, że mam również obowiązki wobec siebie samej. Może wydawało mi się, że jak ja dbam o innych, to ktoś zadba o mnie. Trwało to długo, zanim zrozumiałam, że to ja sama muszę przede wszystkim pomyśleć o sobie. Przed przystąpieniem do programu odchudzającego p. Konrada Gacy miałam wiele obaw, jak to będzie, bo trzy razy w tygodniu na ćwiczenia, a co w tym czasie WSZYSCY, o których powinnam dbać? Przygotowywanie posiłków to też czas, który do tej pory był dla WSZYSTKICH i WSZYSTKIEGO, wyjazdy do Lublina, nowa garderoba i to pewnie co miesiąc mniejsza, a to znowu koszty, a te pieniądze przecież można by przeznaczyć na wnuka, dzieci czy inne potrzeby innych.

Mogłabym mnożyć obawy, ale znowu nie ja w nich byłam najważniejsza! Do zmiany nastawienia ostatecznie przyczyniła się rozmowa z panią Iwoną Pavlović, która powiedziała: „pani Julito, teraz musi pani być trochę egoistką, całe życie robiła pani coś dla innych, a teraz najwyższy czas zrobić coś dla siebie!”. Od 2 grudnia realizuję program ściśle według zaleceń Konrada Gacy, dieta, ćwiczenia, suplementy, rozkład dnia. Chudnę, zdrowieję, odmłodniałam, sprawiam sobie drobne przyjemności w postaci kina, perfum, a wczoraj kupiłam sobie śliczny kapelusz. Wracają mi siły i nowa chęć działania również dla innych, ale już nigdy nie zapomnę, że muszę myśleć również o sobie. Konrad Gaca mówi, że można realizować program Gacy albo „prawie” Gacy, a jak wiadomo „prawie” robi wielką różnicę. Ja jestem tak nastawiona i zmotywowana, że realizuję program Gacy i nie przychodzi mi nawet do głowy, że można coś zmieniać w diecie, ćwiczeniach itd. Dodam jeszcze, że jakoś Wszyscy sobie radzą beze mnie i nikt się nie skarży. […] Pozdrawiam WSZYSTKICH ciepło.

Julita


43


Centrum Odchudzania Konrada Gacy SPA&Wellness w Lublinie: Galeria GALA III piętro, ul. Fabryczna 2, 20-301 Lublin, tel. 81 46 99 700, e-mail: biuro@chudniesz-wygrywasz.pl. Czynne: pn.-pt. godz. 7-22, sb. 8-19, nd. 8-16. Spotkania informacyjne - poniedziałek godz. 19.00

Centrum Odchudzania Konrada Gacy w Lublinie: Pałac Parysów, ul. Bernardyńska 3, tel. 81 469 15 02, e-mail: biuro@chudniesz-wygrywasz.pl. Czynne: pn.-pt. godz. 8-23 sb. 8-19, nd. 8-14.

Centrum Odchudzania Konrada Gacy w Zamościu: ul. Wyszyńskiego 63 b, tel. 84 627 61 71, e-mail: managerzamosc@chudniesz-wygrywasz.pl. Czynne: pn.–cz. godz. 8-22, pt. 8-19, sb. 8-17, nd. 9-14. Spotkania informacyjne - piątek godz. 19.30.

www.chudniesz-wygrywasz.pl

www.sos-odchudzanie.pl

Magazyn Fatkillera  

Magazyn Fatkillera Centrum Odchudzania Konrada Gacy

Magazyn Fatkillera  

Magazyn Fatkillera Centrum Odchudzania Konrada Gacy

Advertisement