Page 1

NİSAN 2011 SAYI: 5 Ücretsiz El Derginiz Bu dergi herhangi bir kurum veya bir okula ait değildir.3 köy öğretmeninin çıkarttığı kişisel bir dergidir.

’ HAYAT BAYRAM OLSA… Özellikle ilkokul kademesi için yılın en renkli günü oluyor hep. Mart ayında konuşulmaya başlanıyor: ‘Gösteri yapacak mıyız? Gösteri ne olacak? Ben de katılacak mıyım? Elbiselerimiz nasıl olacak?’ Daha onlarca soru … Günler azaldıkça heyecan artıyor. Gösteri hazırlıkları sürüyor. En doğrusunu yapmaya çalışıyor. Yanlış yapan arkadaşını öğretmeninden önce uyarıyor: ‘ Böyle yapmalısın olmuyor seninki ’ Tam gaz yaklaşık 1.5 ay gösteriye hazırlanıyor. Dersten sıkıldığı an; ‘ Gösteriye çalışalım mı?’ diye patlatıyor bombayı. Öğretmeninin kanına giriyor.  ŞEHİRPAZARI İ.Ö.O

22 Nisan 2011 günü yağan yağmur üzüyor onu. Ya yarında yağmur yağarsa, elbisem kirlenirse, üşürsem, iptal olursa… Bunlara rağmen öğretmenine unutmamak için küçücük avucunun içine gösterinin saatini yazdırıyor… Öğretmeni ışıl ışıl onları izliyor.

BAYRAMLI İ.Ö.O

Heyecanı sönük uyuyor o gece. Sabah annesinden önce uyanıyor. Giyiyor elbiselerini. Okula geliyor heyecanla… Gösteri sırasını bekliyor mutlulukla ve işte O AN: Sahnede herkes onu izliyor. O ve arkadaşları keyifle dans ediyor ve şarkıya eşlik ediyorlar: BÜTÜN DÜNYA BUNA İNANSA, BİR İNANSA, HAYAT BAYRAM OLSA… Eğlenceyle gösteri bitiyor. Öğretmeniyle göz göze geliyor. Gülümseyerek alkışlıyor onları. Mutluluğu artıyor, bayramın tadını o an daha bir alıyor. Renkli bir çocukluk anısı olarak ekleniyor belleğine tüm yaşadıkları…  ( Nice güzel bayramlara tatlı öğrencim… 23 Nisan 2011 23:23)

Hatice TUT Bayramlı İ.Ö.O Sınıf Öğretmeni GÖZÜTOK İ.Ö.O

OYALI İ.Ö.O

• Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. (Atatürk) • Egemenlik verilmez, alınır. (Atatürk) • Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar yok olur. (Atatürk) • Ulusal egemenlik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir. (Atatürk) • Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir. (Atatürk)

Türk Milleti'nin istikbali, bugünkü çocuklarının isabetli görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır. Mustafa Kemal ATATÜRK

• Egemen olmayan, boyun eğmek zorunda kalır. (William Shakespeare) • Kendi kendimize egemen olmayı öğreten yönetim en iyi yönetimdir. (Goethe) • Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir. • Çocukları sağlıklı ve bilgili yetiştirilmeyen uluslar, temeli çürük binalar gibi çabuk yıkılırlar. • Vatanı korumak çocukları korumakla başlar.

OYALI’NIN KÜÇÜK DÜNYASI Yukarı Işıklı balık çiftliğini geçince 5 km sonra Çakırbey Köyü’ne gelmeden sağdaki ilk köydür Oyalı Köyü. Erciş’e 8 km olup ,35 hanelik küçük bir köydür. Okulumuz 58 öğrenci mevcudu, 3 öğretmeniyle eğitim - öğretime devam etmektedir. 1 anasınıfı ve 2 birleştirilmiş sınıf bulunan okulumuzda, köyümüze gelen misafirlerimize sıcak çay ikram etmek isteriz. Küçük ,ama bi o kadar sıcak Oyalı ‘dan sevgiler... M.AKİF ÜNAL Oyalı İ.Ö.O Müd.yet

sayfa 5  

inci el dergisi

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you