Page 1

E ëmbla

shtëpi Me club something 5 përfitoni new! më shumë... Discover

50%

Ulje deri në dhe dhuratë antarësimi me vlerë 3,000 lekë. Festojmë 6 vjet së bashku! Festoni me ne dhe përfitoni nga super ofertat e përgatitura enkas për ju!

Oferta Ekskluzive shiko fq. 14

Shtresa Siena 3+1 ÇMIM SPECIAL

30% ULJE

shiko fq. 29

www.topshop.al

Set Smart Premium

shiko fq. 8

04 451 44 02

Wellneo ELMAG

I RI

shiko fq. 24

Ofertat të vlefshme: tetor 2015.


M ir ë s e v je n

Erdhi Vjeshta, e ndon ëse po afron fundi i vitit pak nga pak, ka shumë ngjarje të rëndësishm e që nisin tani... Fillon shkolla, e ata që do e ndjejnë më shumë mungesën e shtëpisë këtë vjeshtë do jenë studentët. Përpos sh penzimeve të tjera, sidomos pas pushimeve, ne ju sjellim oferta që ju të kurseni pikërisht në produkte t që ju duhen dhe ju japin ngrohtësinë e shtëp isë kudo ku JU jeni! Nëse nuk keni mund ësi të blini një dyshek të ri, ju sugjerojmë një zgjidhje praktike, ide ale për studentët, por ed he për cdo shtëpi, se pse nuk zë vënd dhe mu nd ta merrni kudo me vete është Shtresa e dysh ekut Siena 3+1, më shumë informacion në faqe 29. Dhe jo vetëm kaq, Lin ja e enëve Delimano Ceramica Intenso ës htë me 20% ulje, kri joni setin tuaj sipas nevojës dh e Shijoni gatime të sh ijshme dhe të shëndetshme ! Kujdesuni për veten

dhe shëndetin! Me përzemërsi,

Përmbajtja Kuzhina

3-13

Sport

20-23

Shëndeti

24-26

Shtëpia

28-39

Meda

Print Media Manager

?

Shërbimi ndaj klientit 04 451 44 92 Për çdo pyetje apo shqetësim në lidhje me produktet apo porosinë tuaj, telefononi në shërbimin e Kujdesit ndaj Klientit

100% Garanci Lehtësojmë blerjen tuaj www.topshop.al 04 451 44 02 dyqanet tona - faqe 18


Ofertë speciale... Sasi e limituar!

UTILE GRIRËSI POWER BLENDER Miksoni të gjitha bashkë!

6,990 lekë

kurseni

ator sht

3,490 lekë

me deri në fsh vle

30

Çmim promocional

Ofert ae

• grini, bluani dhe përzieni gjithçka • praktik, vetëm me prekjen e një butoni • i lehtë në përdorim dhe në pastrim

3,500 lekë

shih faqe 8

Shpjegimi i çmimeve: Për të kuptuar çmimet më lehtë, këtu është një shpjegim i shkurtër: Çmimi i rregullt është shfaqur në ngjyrë të errët.

xxxx lekë Dhe ky është rasti kur çmimi është me ulje:

xxxx lekë

xxxx lekë

Çmimet me të kuqe janë oferta ekskluzive për anëtarët tanë Club5*

xxxxx lekë

Në Club 5* përfiton më shumë… Kërkoni për ikonat e kuqe të zbuloni ofertat ekskluzive për anëtarët e Clu5* ulje

50%

Dhuratë

Telefono në 04 451 44 02 për tu anëtarësuar!


Kuzhina Merko

“Sapo la: mora k ëtë ten shumë xhe e rekoma kenaqur dhe re super funk sionale pu ndoj te , jam gjithe të nët më janë leh gjitha z onjave tësuar Jua :-)”

Produkt

HIT

gjedhje te një z ukti ish htë shumë d ro p j a ës e këti ë “Blerja mirë. Tenxherj n goxha koh e rse shumë le dhe më ku shimi do e i.” na dy rmit e m funksio Pa asnjë lloj e të afë . h d m ti a të g në k miq ndoj te rekoma

Ela:

Gatua ni 3 h më shp erë ejt

Tenxhere elektrike me presion Delimano Multi Cooker, një pajisje për të gjitha llojet e gatimeve. Gatuani me më pak vaj, pa erëra dhe pa tym! Ushqehuni shëndetshëm, pasi gatimi me tenxheren elektrike Delimano ruan vitaminat dhe vlerat ushqyese dhe kaloni më shumë kohë me familjen tuaj! • kompakte dhe portative • ngrohje e njëtrajtshme • 6 funksione të ndryshme gatimi – opsion ngrohje • 24 orë programim i mëvonshëm • gatim me presion • kapacitet 5 Litra • 0-90 minuta kohë për gatime me presion • sistem i sigurtë mbyllje - hermetike • doreza mbajtese shumë praktike

14,990 lekë 13,490 lekë 4

Kurseni

1,500 lekë

mbi 4000 familje shqiptare e kanë zgjedhur këtë produkt

www.delimano.al

fb.com/Delimano.Albania


Gatuaj. Festoj. Çdo ditë.

Instant Water Heating Rubinet elektrik per ngrohjen e ujit Kurseni ujin, kohën dhe energjinë me rubinetin elektrik nga Delimano - pa shpenzuar energji. Rubineti elektrik është i pakrahasueshëm dhe i domosdoshëm në çdo kuzhinë apo në çdo ambjent tjetër të shtëpisë ku uji i ngrohtë është i nevojshëm. • hiqet lehtësisht për tu vendosur në lavaman të ndryshëm • e lehtë për tu montuar dhe çmontuar • dizajn modern që përshtatet me çdo kuzhinë • zëvëndëson bolierin Praktik: Uji ngrohet deri në 60 °C për 5 sekonda! Ju kursen kohë, mund dhe para!

Ujë i ngrohtë në 5 sekonda. Kudo.

kurseni

1,200lekë Zgjidhje fantastike për kuzhinën, shtëpi pushimi, tualet etj.

7,990 lekë rregullatori temperaturës

në 60 ° C për 5 sekonda

6,790lekë

Karakteristikat teknike: Voltazhi: 220-240V / 50 Hz; Fuqia: 3kW; Përmasat: 12.5 x 7 cm; Pesha: 772 g; Kapaciteti: 1.5-2 l / min; Kablli: 1m.

Rubinet për filtrimin e ujit Delimano Tap Water Filter Instalohet menjëherë në rubinet. Pastrimi i ujit bëhet nëpërmjet karboneve aktive natyrale, filtri i ujit gjithashtu bën të mundur edhe ruajtjen e mineraleve që janë të mira për shëndetin! • Filtër i përfshirë në paketim • Kapaciteti 1500 Litra (3 muaj) • Instalim i thjeshtë & i shpejtë

ma e nga çes jë u i in P ë suaj! shtëpis

2,490 lekë

Sipas analizave nga Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë në datë 11.08.2015 uji pas filtrimit Lejohet per konsum publik

MONTIMI I FILTRAVE

FILTRUES I PËRFSHIRË

04 451 44 02

5


Kuzhina Seti Delicia All In One me 6 enë Po gatuani proshutë dhe vezë për mëngjesin tuaj, një fileto salmoni në tigan për një drekë të shëndetshme, po mendoni për tortën me çokollatë që do të përgatisni për ditëlindjen e fëmijës tuaj, apo ndonjë recetë speciale nga ato të librit të kuzhinës? • Të gjitha enët që ju duhen për gatimet e përditshme • Rezistente ndaj gërvishtjeve • Lahen me lehtësi, mjafton një kalim sfungjeri Këshillë: për gatime më të shijshme dhe enë si të reja sa më gjatë mos gatuani në temperatura maksimale.

20% kurseni

7,000lekë

23,990 lekë

16,990 lekë

Paketa përfshin: Tigan 24cm; Tigan i thellë i pjerrët 26cm; Tenxhere e cekët 24cm; Kapak qelqi 24cm; Tavë e rrumbullakët 26cm; Tigan i pjerrët krepash 25cm

#1

veshje qeramike

NE TREG!

2x 3x 50%

•deri

më rezistente* më pak ngjitje

• deri më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve *krahasuar me veshje qeramike më të mira në treg.

6

www.delimano.al

fb.com/Delimano.Albania


Gatuaj. Festoj. Çdo ditë.

Enët Ceramica Delicia

Zgjidhni enët e setit tuaj Tenxhere, tigan, tavë, tiganin e thellë dhe atë për salca të ndryshme, sipas nevojës së kuzhinës suaj. Për gatime të shijshme dhe pa yndyrë të tepërt me cilësinë e Ceramica Forte më të mirë në treg. Gatuani si një profesionist!

E RE

inovative

shtresë

Ceramica Forte

E përshtatshme për të gjitha llojet e sobave, përveç atyre me induksion.

2 x më rezistente

Gatuaj. Festoj. Çdo ditë.

1

2

Tenxhe re 20cm lekë – 3,990

4

3

thellë Tigan i kë 2,990 le

20cm – Tigan 20 c 28cm - d m, 24cm, u nga 2,99 ke filluar 0 lekë

llë 20cm re e the Tenxhe lekë – 4,990

6

5

8

7

cm ellë 24 ere e th Tenxh lekë 0 – 6,49

Tigan 2,990 salce 16 cm – lekë

h i pjerrët Tigan krepas0 lekë 49 3, – 25cm

Tigan i th e 26cm – 4 llë i pjerrët ,990 lekë

* Pyesni operatorët tanë për enët e tjera të disponueshme të linjës Delimano Ceramica Delicia.

04 451 44 02

7


Kuzhina Grirësi Utile Power Blender Miksoni, bluani dhe grini gjithçka, edhe akull! Bluani dhe përzieni perimet dhe fruatat, bëni pije të shijshme, milkshake, salca, supë kremoze, mbushje për krepa, apo pije të ftohta me akull. • e lehtë, me prekjen e një butoni • e madhe, tasi për bluarje me kapacitet 1 L • motor 350W dhe thika çeliku rezistente

ni!

o ta Miks

-50

%

6,990 lekë

3,490 lekë* * Oferta e vlefshme deri më 30 shtator.

SMART PREMIUM

Set prej çeliku inoks Enë për gatim të gjithanshëm Nëse jeni të apasionuar pas gatimeve dhe ju pëlqen të gatuani shëndetshem per familjen tuaj apo miqtë, me Smart Premium Cookware i cili është dizenjuar posaçërisht për të gjithë personat të cilët dëshirojnë të gatuajnë shëndetshëm duke përdorur materiale të cilësisë së lartë.

Paketa përfshin: tenxhere 20x18 cm, tenxhere 24x11,5 cm, tigan 24x4,8 cm, kapak qelqi 24 cm.

Kapak qelqi për të gjitha enët e setit.

• kurseni hapësirë ​​- në dollap, frigorifer dhe pjatalarëse. • enë të përshtatshme për ruajtjen e ushqimit në frigorifer. • Për soba elektrike, me gaz & me induksion.

-60%

Me nivele të masës të shënuar në brendësi.

19,990 lekë

7,990 lekë 8

www.delimano.al

Dorezë të gjatë dhe të shkurtër të lëvizshme.

fb.com/Delimano.Albania


Gatuaj. Festoj. Çdo ditë.

Valvula e avullit

Mbyllje hermetike

Tenxheret inovative Smart Cook Vision E vetmja tenxhere me presion të ulët që mund ta hapni gjatë gatimit • 3 teknika gatimi në një tenxhere: zierje, presion i ulët dhe avull • mos prisni më deri sa të dalë presioni për të parë nëse ushqimi juaj është gatuar mjaftueshëm – ju mund ta hapni të sigurtë kapakun në çdo moment ndërsa gatuani • kapaku i xhamit, falë mekanizmit të patentuar mbyllet lehtësisht • ushqimi gatuhet më shpejt duke ruajtur më shumë se 25% të vlerave ushqimore, vitaminave dhe mineraleve • material inoksi 18/10 dhe me veshje alumini

Unazë shtesë silikoni për vetëm 1,490 lekë. min 30 deri në

50%

kurseni

20

5,000lekë

Paketa përfshin:

14,990 lekë

tenxhere 4 litra. tenxhere 6 litra. kapak 24 cm

9,990 lekë

Zgjidhni stilin tuaj!

koha e gatimit me tenxhere të zakonshme

10

më pak kohë

DELIMANO SMART COOK VISION

Koha e gatimit (p.sh. patate)

04 451 44 02

9


Libër gatimi Receta gatimi dhe këshilla Mbi 60 receta për antipasta, supëra, pjata kryesore dhe ëmbëlsira.

P JATA K RY E SO R E

Kuzhina PICA ME SALL DHE SPECA AM 135 minuta

4 PERSONA

PRIMA+

Përbërësit:

Për bazën e picës: •500 gr miell •7 gr maja buke •3 lugë •1 lugë çaji sheqer gjelle vaj ulliri •300 •1 lugë çaji kripë ml ujë i ngrohtë Për salcën: •1 qepë e vogël •2 thelpinj hudhër •2�3 lugë gjelle •800 gr domate gjelle vaj •një grusht gjethes h bor�iloku dhe ro�mari ulliri •1 spec i verdhë i madh Për ti hedhur sipër: •6�10 feta sallami për në •kripë dhe piper i �i çdo picë •djath i grirë

Përgatitja 1. Për të përgatitur

ba�ën, hidhni miellin

në një tas të madh për�ierje je Delimano dhe për�ieni me të majanë e bukës, kripën dhe sheqerin . Më pas shtoni 300 ml ujë të ngrohtë, vaj ulliri dhe punojeni brumin me duar derisa të marrë formë dhe të jetë i qullët. Vendoseni brumin në një sipërfaqe të butë, pudroseni me pak miell dhe lëreni të mbruhe t për 5�10 minuta derisa të bëhet elastik dhe i lëmuar. 2. Futeni sërisht brenda tasit të për�ierjes, mbulojeni me një peshqir ku�hine dhe lëreni mënjanë për 1 orë që të vijë (të fryhet). 3. Për të përgatitur salcën, grini imët qepën, hudhrat, erë�at dhe prisni specat në rrathë. 4. Nxehni pak vaj ulliri në një tigan të thellë Delimano, shtoni qepën e hudhrat dhe skuqini për 1 minutë. Më pas shtoni specat dhe lërini të skuqen pak, para se të shtoni gjithë përbërë sit e tjerë të salcës, përveç bor�ilokut. 5. Pasi salca të jetë �ier, ulni nxehtësinë dhe lëreni të qëndrojë në �jarr dhe për 5 minuta, duke

www.delimano.al

e për�ier va�hdimisht. Në fund, shtoni bor�ilok un e grirë, kriposeni nëse është e nevojshme dhe lëreni mënjanë. 6. Merreni brumin e ardhur dhe ngjishen i me duar për 1�2 minuta, pastaj ndajeni në 4 pjesë të barabarta duke formuar topa të vegjël brumi. 7. Nxeheni furrën në temperaturë 200�220 °C, hapni një nga topat e brumit në madhës i të tillë që ta �ërë tava e veçantë për pica Delimano, vendosni brumin në të dhe shpërndani mbi të çerekun e salcës së domateve. Shpërnd ani gjithashtu fetat e sallamit dhe djathin e grirë dhe piqeni për 10�15 minuta, derisa anët të marrin ngjyrën tipike të pjekjes. Pasi pica të jetë pjekur, nxirreni nga tava, vendose në një pjatë (falë sipërfaq ni es qeramike që nuk ngjit të tavës për pica Deliman o, pica e përgatitur do të nxirret shumë lehtë) dhe më pas përsërite ni këtë proçes dhe me 3 topat e tjerë të brumit që mbeten. 65

GATIME TË SHIJSHME

490

, TË SHËNDETSHME

DHE NATYRALE

lekë

SET AKSESORËSH DELIMANO ASTORIA, ÇDO SET PËR vetËM

1

2

Set me pjata porcelani për darkë 3 copë ø 28 cm

5 Set për spageti 4 copë

990 lekË

3

Set me pjata porcelani për supë 3 copë ø 24 cm

Set me pjata porcelani për ëmbëlsira 3 copë ø 24 cm

6 Set pirunësh për ëmbëlsira 6 copë

7 Set për fëmijë 4 copë

Set me tasa porcelani 3 copë

4

ø 18 cm

8 Set për sallatë 2 copë

* Pyesni operatorët tanë për setet e tjera Delimano Astoria të disponueshme.

10

www.delimano.al

fb.com/Delimano.Albania


Gatuaj. Festoj. Çdo ditë.

Zgjidhni enët e setit tuaj

CERAMICA INTENSO

Tenxhere, tigan, tavë, tiganin e thellë dhe atë për salca të ndryshme, sipas nevojës së kuzhinës suaj. Për gatime të shijshme dhe pa yndyrë të tepërt me cilësinë e Ceramica Forte më të mirë në treg. Gatuani si një profesionist!

4

-20%

2 3 1

5 6

1 Tigan Intenso 24 cm - 3,490 lekë 2,790 lekë 2 Tenxhere intenso 24 cm - 4,490 lekë 3,590 lekë 3 Tigan i thellë i pjerrët intenso 26 cm - 5,490 lekë 4,390 lekë

e obat m s r ë P sion induk

4 Tave Intenso 35x27 cm - 5,990 lekë 4,790 lekë 5 Tigan zgare Intenso 28x28 cm - 6,990 lekë 5,590 lekë 6 Tigan i pjerrët për krepa intenso 25 cm - 3,990 lekë 3,190 lekë

Pyesni operatorët tanë për enët e tjera të disponueshme të linjës Delimano Ceramica Intenso me të njejtën veshje me cilësi të mahnitshme CeramicaForte, e përshtatshme për sobat me induksion.

Rizoto me kungull Përbërësit për 4-5 persona: · 200 gr oriz për rizoto · 200-400 gr kungull · 200 ml verë e bardhë secco · 1,5 - 2 l supë pule ose perimesh · 150 gr djath kaçkavall · kripë, piper i zi, gjethe trumze · 50 gr gjalp · 1 qepë GATIME TË SHIJSHME, TË SHËNDETSHME DHE NATYRALE

RECETA – mund ta gjeni të plotë në librin me receta Delimano

04 451 44 02

11


Kuzhina

Nutriblast 1

Nutriblast 4

Nutriblast 2

Nutriblast 5

Valentina Cullhaj 1 portokall, 1/2 banane, 1/2 mollë, 1 lugë mjaltë, 4-5 kokrra lajthi, këtë masë duhet ta pish në mëngjes esëll, është shumë e mirë për rënie në peshë, provojeni.

Deivi Hamzaj 1 dardhë, 1 mollë jeshile, 1 mollë të verdhë, 2 karrota, 1 spec i kuq. Është recetë e mrekullushme për fëmijët dhe plot me vitamina.

Nutriblast 3

Gentian Keci Koktej energjitik: 3 portokalle, 1 limon, 6 lugë mjaltë, 2 të kuqe vezesh, 4 lugë pana dhe 4 kuba akull. Futini në gotën e NUTRIBULLET për 30 sek. dhe shijojeni...

Fitnete Gjeci Bejtaga 1 mollë, 1 portokall, 1 karrotë dhe 1 panxhar dhe me nutribullet del super, na nevojitet shumë për fëmijet se i keni të vegjël.

Gerta Rapushi - 2 grushte spinaq (të mira për trurin) - 1/2 kastravec (hidraton, pastron trupin dhe qetëson) - 1/4 degë selinoje (i mirë për kockat) - 1 degëz majdanoz (i mirë për qarkullim e gjakut dhe zemrës) - ujë Bashkohu me ne në: Delimano Albania • Receta kuzhine • Këshilla gatimi • Argëtim

Recetat janë marrë nga sugjerimet e miqve tanë në Facebook.

Udhëzimet për përdorim të shpejtë _ MAX _

Shto ujë deri te shenja MAX Shto 50% fruta (sa më shumë, më mirë) 50% gjethe perime (2 gota = 1 vakt )

12

www.delimano.al

fb.com/Delimano.Albania


Gatuaj. Festoj. Çdo ditë.

NutriBullet – jepini trupit tuaj energjitë që i duhen A e dini se ju nuk mund të merrni të gjitha vlerat ushqimore të ushqimeve që ju konsumoni vetëm duke u përtypur? Por, ne kemi një lajm të mrekullueshëm - frutat, perimet, farat dhe arrat mund të bluhen dhe grimcohen deri në formën e tyre më të tretshme përpara se të konsumohen, dhe sistemi tretës do të përthith elementët më të mirë ushqyes të tyre. • Ushqimi kthehet në një pije ushqyese. • Me efekt shërues • Tehe të mprehtë • Shumë i lehtë për tu pastruar • Përmirëson sistemin imunitar dhe ndihmon për një gjumë më të mirë. • motor i fuqishëm (600 W), i cili grimcon dhe shtrydh çdo gjë që ushqimi juaj ka për të ofruar

Rekomandim:

"Nëse nuk ushqehemi si duhet, nuk ka doktor që të shëron. Nëse ushqehemi siç duhet, s'kemi nevojë për doktor" - Victor G. Rocine

10.000 lekë kupon

Produkt

HIT

Karakteristika teknike: fuqia 600 W, 10.000 rrot / min, diametri i pjesës bazë: 13,5 cm, lartësia e pjesës bazë: 20 cm, lartësi 17 cm qelqi i gjatë, një gotë me lartësi të vogël: 12.5 cm. Paketa përfshin: njësia bazë, 1 kavanoz të madh (0.7 l), 2 gota (0.5 l) me një dorezë, një teh bazë, 1 teh i dyfishtë.

këtu mund të përdorni kuponin tuaj

irë më e m ja jt o e. Mbr lergjiv ndaj a

Pija juaj plot energji dhe imunitet

14,990 lekë

04 451 44 02

13


Me Club 5* përfitoni më shumë Bëhuni dhe ju pjesë e 20,000 klientëve të privilegjuar në Shqipëri duke u anëtarësuar në Club 5* që ju mundëson përfitime vetëm për JU.

ULJE

Club 5* mundëson vetëm për JU 20% ulje në të gjitha shërbimet që ofrojnë partnerët tanë! %

20%

20

ULJE

20

20%

Qendër estetike Body Line adresa: Rr. Pjeter Bogdani nr 2/3.

%

Qendra e Fizioterapisë & Rehabilitimit “KLOEN”

Qendër fizioterapie adresa: Rr. Myslym Shyri Pll përballë Albtelecom.

14

Me club5 përfitoni më shumë


Këtu fillon shija e gatimit

Dhuratë! ASTORIA

Set porcelani pjata për darkë 3 copë + Set porcelani pjata për ëmbëlsira 3 copë + Tas porcelani i thellë për sallatë 24.8 cm

Me Club 5* përfitoni më shumë Përfitimet Ekskluzive përfshijnë: ulje çmimi posaçërisht për ju çdo muaj dhuratë në momentin e anëtarësimit

4 kupona me vlerë 500 lekë secili që të mund ti përdorni në produktet pa ofertë

20

% DHURATË

prioritet në shpërndarjen e produkteve 1 kupon për transport FALAS

për anëtarët e rinj

Mbi

1.000.000

2,990 lekë

anëtarë

Dhuratë*

*për ata që anëtarësohen në Club 5*

në 21 shtete

Bashkohuni në Club5* deri më 31 tetor 2015 dhe përfitoni dhuratë setet e porcelanit Delimano Astoria!

www.club5.al

20% 20% DHURATË 20 ULJE

www.club5.com

Kërkoni për ikonat në brendësi dhe zbuloni ofertat ekskluzive për anëtarët e Club5*

04 451 44 02 123 456 785

15


Hekur me avull Rovus

Pllakë qeramike që nuk ngjit.

Rovus Bluepower Steam Iron Harrojini djegiet aksidentale të rrobave. Ky është Hekuri që kujdeset për to, dhe fiket automatikisht pas 30 sek nëse është në pozicion vertikal për të rritur sigurinë tuaj. • Çfarëdo rrudhe hiqet lehtësisht me një sprucim avulli • Ekran eletronik LCD - kontrolli elektronik i temperatës dhe avullit • Depozitë e madhe uji - 280 ml dhe mbushet lehtësisht me ujë

02

kurseni

lekë % 3,000

9,990 lekë

6,990 lekë

Seti Delicia Starter 4copë Seti ideal me enët e domosdoshme për gatimet e përditshme! Një set i përkryer për të nisur, duke gatuar me më pak yndyrë, më pak kalori në më pak kohë edhe për shumë vjet. Shijoni më shumë dhe merrni më shumë vlera ushqyese nga perimet, mishi, peshku, frutat e detit, orizi dhe plot gatime të tjera. Ky set me sipërfaqe që nuk ngjit, me super rezistencë ndaj gërvishtjeve dhe durueshmëri të pabesueshme që do tju bëjë të gatuani me gëzim e dashuri.

Paketa përfshin: Tigan 24 cm, Tenxhere 24cm, Tigan Wok 20cm, Kapak Qelqi 24 cm.

16

Gatuaj. Festoj. . Çdo ditë

Me club5 përfitoni më shumë

02

kurseni

lekë % 2,000

9,990 lekë

7,990 lekë


Këtu fillon shija e gatimit Robdishani Dormeo Aqua Ideal për mëngjeset e freskëta dhe mbrëmjet çlodhëse. Me material 100% pambuk, ai është i butë, ju ofron ngrohtësi dhe përthithje maksimale të lagështirës duke ju tharë shpejt. I përshtashëm për tu përdorur në dush apo në plazh. Dhurojini vetes ngrohtësi tek lexoni një libër të mirë në këto mëngjese & mbrëmje të freskëta. Një dhuratë e përkryer për të gjithë ata që duan të mbështillen nga përkëdheljet dhe ngrohtësia.

02

kurseni

lekë % 2,500

5,990 lekë

3,490 lekë

Masat e disponueshme: S/M, L/XL

Jorgani Dormeo Laura Amatti 200x200 Ky jorgan i butë dhe i rehatshëm do t’ju mbajë ngrohtë gjatë gjithë vitit. Veshja me mikrofibra Softdream do t’ju përqafojë me butësi dhe mbushja me mikrofibra • jorgan i butë dhe i ngrohtë • higjenik dhe që lahet në lavatriçe

20% 9,000 kurseni

lekë

www.club5.al

16,990 lekë

7,990 lekë

04 451 44 02

17


Telefono Tani! Agjentët tanë ju mirëpresin çdo ditë të javës nga e hëna në të dielë, nga ora 8:00 deri

në orën 21:00 për të bërë porosi, për t’ju

informuar mbi produktet dhe ofertat ditore.

Telefononi në 04 451 44 02 Të gjitha produktet do t’ju dërgohen brenda afatit kohor 2-3 ditë pune nga dita që keni bërë porosinë nëpërmjet telefonit. Produktin e paguani në momentin që ju e merrni atë. Të gjitha çmimet janë në Lekë dhe përfshijnë TVSH. Të gjitha çmimet janë të vlefshme deri në 31.10 .2015 ose deri në perfundim të produktit. Kosto e transportit nuk është e përfshirë në çmim. Fotot janë për qëllim ilustrimi. Ju kërkojmë ndjesë për ndonjë gabim të mundshëm printimi.

Tiranë TOP SHOP Rr. Dibrës te Selvia, perballë Bar Eden 0697058689 DORMEO - Bulevardi “Gjergj Fishta”pranë ish-ekspozitës, Kulla 1, kati 1, 068 40 87 899

Fier

Lushnje

TOP SHOP - Qendra Tregtare ETC 068 20 20 205 TOP SHOP - Bulevardi “Jakov Xoxa” 068 90 22 853

TOP SHOP / Pranë Bashkisë 069 56 28 500

Vlorë

DORMEO -Rr." Onhezmi" tek 15 Kateshi 069 24 01 758

TOP SHOP - Bulevardi Skelë pranë Veneto Bank 068 90 22 854

TOP SHOP / DORMEO - Rr. “Sami Frashëri” kulla Metropol kati Korçë 04 451 44 94 1, TOP SHOP - Qendra Tregtare Univers, TOP SHOP - Bulevardi Shën Gjergji, pranë bonbonerisë 066 60 22 166 068 90 22 855 DORMEO - Qendra Tregtare Univers 068 90 22 856 TOP SHOP/ DORMEO - Qendra Tregtare TEG kati -2, 068 90 40 163 TOP SHOP / DORMEO - Komuna e Parisit, Qendra Tregtare Kristal 068 90 22 851

Elbasan TOP SHOP – Rr. Qemal Stafa, Pallati Gledis kati 1 0697058688 TOP SHOP - Rr. “Brigada 17” 069 61 34 087

Berat TOP SHOP / DORMEO - Përballë Bashkisë 067 29 98 330

TOP SHOP / DORMEO - Rruga 5 Maji, Qendra Tregtare Concord, kati -1 068 90 40 164

Sarandë

Na vizito në dyqa ni net tona!

Shkodër TOP SHOP / DORMEO - Pranë Tregut Valutor pallat i ri kati 2 067 20 61 111

Lezhë TOP SHOP - Bulevardi Gjergj Fishta, poshte bar Kapital 067 20 61 111

Gjirokastër TOP SHOP – Bulevardi18 Shtatori, përballë gjimnazit "Siri Shapllo" 068 90 22 852

Durrës DORMEO - Rr. “Skëndërbeg” pranë Procredit Bank 068 90 22 857 TOP SHOP - Qendra Tregtare BlueStar 068 90 22 858

18

www.topshop.al

fb.com/Top.Shop.Albania


Ndryshoni mënyrën si pastroni!

kurseni

5,000lekë 17,990 lekë

12,990 lekë

Fshesa Shark Slim Professional Pastron me avull! Jepini shkëlqimin e duhur dyshemesë tuaj me fshesën me avull nga Shark e cila do të pastrojë dhe higjenizojë të gjitha sipërfaqet vetëm me fuqinë e avullit. • • • •

2 Komanda avulli: pastrim dhe fërkim Krijon avull në mënyrë elektronike – pa pompim Dalje e pandërprerë e avullit: pastron më lehtë dhe më mirë Teknologji Pocket: fshesa prodhon avull në mënyrë të dyanshme, nga të dyja anët e kokës pastruese, duke qarkulluar avullin më mirë dhe duke tharë dyshemenë në çast.

Ekran qartësues për makinë! Diell verbues apo ditë me shi zgjidhja ideale për një pamje të qartë! Pajisja Clear View përbëhet nga një akrilik i pastër që ju mundëson të shikoni tejpërtej, duke pasur një ngjyrë të përsosur që shpëndan dritën dhe shkëlqimin verbues.

2,490 lekë 2,240 lekë 04 451 44 02

19


Sport Pista Gymbit Focus S1 Pajisja ideale e fitnesit për të gjithë ata që dëshirojnë të kenë një trup më të bukur dhe të perfeksionojnë linjat e trupit. Mund ta vendosni kudo në shtëpi dhe të bëni aktivitet teksa ecni ose vraponi. Përmasa perfekte e lejon pozicionimin e saj në sallonin e ndjenjës, madje edhe në ballkon. Zona e pistës është e drejtë dhe e gjerë mjaftueshëm për të lejuar një vrapim me shpejtësi deri në 12km/orë.

Për të qëndruar gjithmonë të fokusuar në aktivitet kontrolluesi i shpejtësisë gjendet dhe në pjesën e dorezave.

Si në

TV

Butonat në zonën e Ekranit LCD në pjesën e sipërme ju lejojnë një kontroll më të mirë të: • • • •

Kohës Shpejtësisë Kalorive të shpenzuara Pulsin dhe rrahjet e zemrës gjatë aktivitetit

59,990 lekë

U-Slender Për një stërvitje të plotë të muskujve të barkut • Me ndihmën e EMS* për ti dhënë formë muskujve të barkut, krahëve, kofshëve, vitheve dhe pulpave. • Rezultate të dukshme vetëm me një stërvitje ditore prej 20 minutash. • 10 programe të ndryshme stërvitjeje, nivel intensiteti i rregullueshëm. • Buton fikje automatike pas 10 minutash - nuk ju duhet të kontrolloni orën me këtë funksion pasi ai do të fiket në mënyrë automatike • Është portabël dhe praktik, pra mund ta merrni lehtësisht me vete me çantën mbajtëse e cila është e përfshirë * teknologjia e stimulimit elektromagnetik

Produkt

HIT

20

Vetëm

Xhel Aqua për përçueshmëri Dhuratë më të mirë dhe efekt më i mirë i ushtrimeve.

4,990 lekë www.topshop.al

fb.com/Top.Shop.Albania


Streçet dobësuese Hot Shapers • • • • •

Humbisni në peshë Hollojnë belin, barkun dhe kofshët Rrit temperaturen e trupit Përmirëson mirëqenien Një zgjidhje shumë e mirë për ju pa u munduar me shumë ushtime fizike

1500 umë se Më sh në Shqipëri es përdoru

Produkt

HIT

Luciana Rekomandon: Fillova të humb kg gradualisht dhe deri tani kam humbur 6 kg! Duke qënë se këto strece mbulojnë kofshët dhe deri te beli është pikërisht pjesa ku kisha më shumë nevojë të dobësohesha! Jua rekomandoj të gjitha femrave, mjafton ti mbani veshur duke bërë aktivitetet tuaja të përditshme dhe do ndiheni sikur keni bërë palestër.

6,490 lekë Paketa përfshin: streçet Hot Shapers, metër, çantë dhe një libër me këshilla.

Streçe të gjata Hot Shapers

Kanatjere Hot Shapers

Humbisni peshë dhe tonifikoni trupin

Jepini formën e duhur trupit tuaj

Streçet Hot Shapers për të humbur peshë dhe për të tonifikuar trupin, janë të disponueshme në versionin më të ri, streçe të gjata për dobësim Hot Shapers për rezultate të mahnitshme.

• Pjesa e mbrapme në formë X, ju lejon të stërviteni dhe të lëvizni lehtësisht krahët • Kanatjerja ka nje xhep në pjesën mbrapa për të vendosur - telefonin, MP3 apo çelësat • Material NeoTex • E disponueshme në 3 ngjyra: jeshile, rozë dhe blu

• • • •

humbisni peshë holloni belin, barkut dhe kofshëve rrit temperaturën e trupit përmireson mirëqenien

7,490 lekë

2,990 lekë 04 451 44 02

21


Sport Walkmaxx Adaptive shoes Krijuar për t’ju dhënë komfort maksimal këmbëve tuaja Me shollën e re të patentuar që e njeh këmbën tuaj dhe: • zgjerohet për një përshtatje sa më të mirë • adaptohet me cdo formë këmbe • parandalon deformimet e mundshme të këmbëve, enjtjet, kallot apo dhimbjet që shkaktohen nga këpucët e parehatshme • material rezistent për të mbrojtur këmbët tuaja nga shiu dhe i ftohti

r për dorues të kënAqu

A e dini se këpucët Adaptive janë krijuar në bashkëpunim me klientët?

Sholla zgjerohet deri në 1,5 cm dhe kthehet në formën e vet në cdo hap

Rezultatet nga testimi i klientëve:

¾

më shumë se

90 %

Ndërtimi i shollës për rehati maksimale

77%

pohuan që këpucët Adaptive i ndihmojnë të ecin dhe qëndrojnë më kollaj, duke ju mundësuar rehati më të madhe mbetën shumë të kënaqur pasi i provuan. raportuan se këpucët Adaptive ua kanë lehtësuar problemet e këmbëve.

Studimi mbi rezultatet e produktit jane kryer nga Studio Moderna Ltd. nr 48

Zgjidhje inovative

2 shollë në një këpucë Walkmaxx ka kombinuar të gjitha cilësitë e shollës se rrumbullakët me risinë shollën fleksible që zgjerohet për përshtatje të përkryer! Shtresa e xhelit në brendësi të këpucës, mundëson minimizimin e lëkundjeve gjatë ecjes dhe redukton dhimbjet e kyçeve.

ajo

Sholla fleksible

ai

Përmasat: 36 – 41

Përmasat: 40 – 46

8,990 lekë

7,990 lekë 22

Sholla e rrumbullaket

8,490 lekë

7,490 lekë

www.topshop.al

8,490 lekë

7,490 lekë fb.com/Top.Shop.Albania


Ktheje ecjen në sport Pyesni operatorët tanë për ngjyrat dhe masat e disponueshme.

Shijoni shëtitjet me këpucët që ju bëjnë të ndiheni sikur po ecni mbi re!

deri në

50% ulje

8,190 lekë

5,090 lekë Përmasat: xx – xx

3,490 lekë

1,990 lekë Përmasat: 39 – 45

6,990 lekë

4,890 lekë Përmasat: 36 – 39

7,490 lekë

3,745 lekë Përmasat: 39 – 45

6,990 lekë

4,890 lekë Përmasat: 36 – 41

04 451 44 12

23


Kuzhina

Shëndeti Wellneo ELMAG pajisje mjeksore Wellneo ELMAG është nje pajisje e vogël dhe e përshtatshme që gjeneron fusha elektromagnetike me puls me frekuencë të ulët. Terapia magnetike është një formë e terapisë fizike, e cila përdor energji elektromagnetike për të stimuluar rikuperimin e qelizave të dëmtuara.

terapi e provuar klinikisht

e vogël dhe portative efektive ndihmon në lehtësimin dhe eleminimin e dhimbjeve Pa përdororur analgjezike apo ilaçe të tjera

I RI 24,990 lekë Thjesht vendoseni paisjen në atë pjesë të trupit që doni si udhëzon manuali. Wellneo ELMAG do të bëj punën vetë me pulsin e tij elektronagnetik.

i aprovuar nga I sigurtë, efektiv dhe të çertifikuar. ime rk kë ekspertë dhe

Lehtëson dhimbjet dhe përmirëson shëndetin!

10 programet kryesore ndihmojnë në lehtësimin, eleminimin dhe reduktimin e: dhimbjet e migrenës dhimbjet nga paralizat faciale dhimbjet e shpinës dhe kyçeve dhimbjet (e shpinës, qafës, në parakrah, në gjunj, kyçet e dorës... dhimbje akute dhe kronike frakturave, lëndime nga sporti Artritin, sëmundjet reumatizmale inflamacionet e kyçeve dhe muskujve çrregullimet e tensionit të gjakut stresin, tension dhe gjendje frike, ankthin pagjumësia sindroma pseumatike shërues dhimbjesh, plagësh dhe ulçerave tibiale dhimbje të ciklit menstrual

24

Keni pyetje? Na kontaktoni…


mbi 2000 shqiptarë e kanë zgjedhur këtë produkt

hëm rymë lirs Merrni f

Pipa me kripë Wellneo Për një frymemarrje të lehtë Rekomandohet:

Wellneo Salt është një aparat shumë i dobishëm me material porcelani i mbushur me kristale kripe nga minierat e kripës në Transilvani. Përdorimi i përditshëm për disa minuta mund të: • Ndihmon që terapite e rehabilitimit per sistemin e frymarrjes të jenë më të efektshme • Pastron sistemin e frymëmarrjes nga polena dhe alergjitë • Bën më të lehtë frymemarrjen pasi hollon mukozen e irrituar

Shiriti i Gjurit Dr. Levine

Qetëson dhimbjet reumatizmale dhe nga tejlodhja. Qetëson dhimbjet e gjunjëve Shiriti magnetik i gjurit: • Ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve në gjunj pa operacion • Nuk pengon në lëvizje dhe përmirëson qarkullimin • Çmpirje të nyjeve & lehtëson dhimbjet • Mirëmban duke reduktuar presionin. • Shiriti i përshatet me lehtësi çdo mase

1,990

lekë

www.topshop.al

990

lekë

Për ata që duan të lënë duhanin.

vetëm

3,490 lekë

vizje Liri në lë

Gjatësi e adaptueshme

04 451 44 02

25


Kuzhina

Shëndeti Slim 'n lift Caresse Jeans Streçet Jeans Caresse kombinojnë stilin e xhinseve me komfortin maksimal dhe ndjesinë e butësisë të streçeve tuaja të preferuara. • Teknologji SlimFlex • Duken si xhinse por ofrojnë butësinë dhe rehatinë e streçeve • Pa komça, pa perçina, pa zinxhir

rehati maksimale

I RI teknologjia SlimFlex Masat e disponueshme: S/M, L/XL.

vetëm

5,990 lekë

3 në1 Paketa përfshin: 1x streçe xhins blu, 1x streçe xhins të zezë, 1x streçe xhins blu e hapur.

Stilues Flokësh Instyler Tulip Mashë automatike për flokët, duke ju mundësuar onde të bukura që zgjasin.Boshti prej qeramike që ju ndihmon të keni kaçurrelat që gjithmonë keni dashur! • Për të gjitha llojet e flokëve • Nuk ju djeg dhe nuk i dëmton flokët • Mund të stiloni 2 seksione flokësh njëherësh • Fiket automatikisht pas 45 minutash

12,990 lekë 26

Keni pyetje? Na kontaktoni…

ëm në vet la e r r u Kaç onda! 3 sek


Gjeni pjesët që mungojnë, plotësojini te kjo faqe dhe zbuloni surprizën e fshehur.

www.topshop.al

04 451 44 02

27


ShtĂŤpia

28

www.dormeo.al

fb.com/Dormeo.Albania


Thelbi për një shtëpi të lumtur

Si të rinovoni dyshekun tuaj të vjetër në pak sekonda? Çfarë duhet të bëni nëse ju flini vonë në mbrëmje për shkak se studioni deri vonë dhe duhet të zgjoheni herët, por të çlodhur? Ju shpenzoni 1/3 e jetës në gjumë. Kështu që kushtojini shumë rëndësi vëndit ku ju kaloni kaq shumë kohë. Mbase ju flini në divan apo një krevat të vjetër? Apo keni blerë një dyshek të ri, por që është i fortë për ju? Ju mund të transformoni, krevatin, dyshekun apo cdo divan të parehatshëm në një vend çlodhës për ju në pak sekonda!

Shtrati i ri që përshtatet me formën e trupit tuaj Sekreti i shtresës është ky: Ato përmirësojnë rehatinë e vendit ku ju flini dhe e bën atë më të përshtatshëm për gjumë kur ju e vendosni mbi dyshekun tuaj të vjetër apo mbi divan.

Shtresa Siena 3+1

Posaçërisht për studentet dhe për vitin e ri akademik.

Kthejini rehatinë divanit tuaj

Dhurojini vetes rehati, cilesi me çmimin e levërdisshëm për ju.

Materiali bazë i saj është 3 cm i përberë nga Ecocell. Një material cilësor, dizenjuar për të ofruar gjumë të rehatshëm, gjithashtu ky material është elastik dhe ka një strukture tre-dimensionale, e cila siguron qarkullimin e ajrit dhe ofron përshtatjen ideale në pikat kyçe te trupit. Merr formen e trupit dhe kthehet sërisht në formën e mëparshme. Për më shumë rehati dhe mbështetje kjo shtresë në mbulesën e saj ka një shtresë 1cm sfungjer memory. • Përmirëson dyshekun apo divanin ekzistues • Airx system në pjesën anësore dhe në pjesën e poshtme për më shumë ajërosje • Mbrojtje CleanEffect kundra bakterieve • Çertifikatë Oko-tex • Lehtësi në transportim

lartësia

-30%

11,990 lekë

4cm

8,490 lekë

* Çmimi është për përmasën 80x190cm, i disponueshëm edhe në përmasë dopio

04 451 44 02

29


Shtëpia

Si të zgjidhni jastëkun e duhur?

Të gjithë jastëkët Dormeo janë krijuar për t‘ju dhënë mbështetjen e duhur gjatë gjumit. • • •

Duhet ta mbajnë shpinë në pozicionin e duhur. Duhet të përshtaten me pozicionin tuaj të fjetjes. Nëse ju jeni alergjik, ata duhet të sigurojnë mbrojtje ndaj mykut dhe baktereve dhe të mund të lahen.

Zgjidhni një jastëk: 1. Zgjidhni një jastëk sipas formës së tij Kur të zgjidhni një jastëk, kushtojini rëndësi formës së tij. Do dëshironit një jastëk anatomik apo klasik?

pozicionit tuaj të fjetjes Me bark

Nëse ju pëlqeni të flini me bark, ju duhet një jastëk i ulët dhe i butë që shpina juaj të jetë në pozicionin e duhur. Zgjidhni një jastëk të sheshtë me mëndafsh ose mbushje mikrofibër që i përshtatet peshës suaj.

Në shpinë

Jastëku Anatomik

Këto jastëkë Dormeo përgjithësisht përbëhen nga material Memory viscoelastic. Forma e veçantë e jastëkut dhe materiali Memory ju garantojnë mbështetjen e duhur për kokën, qafën dhe shpatullat, gjithashtu ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve gjatë gjumit. Është më e lehtë të çlodheni dhe pushoni kur shtriheni si duhet.

Të gjithë ata që flenë në shpinë kanë nevojë për një jastë të lartë, që t‘ju sigurojë pozicionin natyral të lakuar të shpinës dhe të mundësojë mbështetjen e duhur.

Në anë Nëse ju flini në anë është e rëndësishme që koka të jetë në pozicionin e duhur, ja pse ju duhet një jastëk i fortë dhe i lartë. Trupi duhet të jetë në pozicionin e ti natyral.

Të gjitha

Jastëku Klasik Mbushja e jastëkëve klasikë në të shumtën e rasteve përbëhet nga mikrofibra Wellsleep® apo të Tencel®-it. Në jastëkët klasikë ju mund të rregulloni lartësinë e tyre, sipas nevojave tuaja. Ata gjithashtu mund ti lani në lavatriçe.

30

2. Zgjidhni një jastëk sipas

www.dormeo.al

Nëse ju i ndryshoni shpesh pozicionin në të cilin flini gjatë natës, atëherë ju duhet një jastëk fleksibël me të cilin mund të flini i qetë me bark, në shpinë apo në anë. Zgjidhni një jastëk mesatarisht të butë, i cili përshtatet me çdo pozicion tuajin gjatë gjumit.

fb.com/Dormeo.Albania


Thelbi për një shtëpi të lumtur

Jastëku Eucalyptus

Jastëku Memosan Cool Për një gjumë të qetë dhe të freskët.

I butë si mëndafshi, i freskët si linoja, përthith më shumë se pambuku. • • • •

Rifitoni qetësinë dhe freskinë me jastëkun me material memory dhe të pasuruar me një shtresë xheli freskues. • Shtresa e xhelit ndihmon që jastëku të qëndrojë i freskët • Mbulesa e tij me CleanEffect për mbrojtje ndaj bakterieve

100% fibra natyrale të Tencel, nga pema Eucalyptus Lartësi dhe fortësi e rregullueshme e jastëkut klasik Stabilizon temperaturën Anti-alergjik

kupon 5.000 lekë këtu mund të përdorni kuponin tuaj

ÇMIM SPECIAL

40 x 60cm

Rekomandohet:

Veçanërisht për ata që djerësisin shumë gjatë natës.

2,990 lekë

6,990 lekë

Total Matress Protector

Do të donit që dysheku juaj të qendronte si i ri për shumë kohë? Provoni mbrojtësen e dyshekut nga Dormeo.

Mbrojtëse dysheku me material kundra ujit Mbroni dyshekun tuaj me këllëfin mbrojtës. Shumë cilësor dhe i sigurt, i përbërë nga një material rezistent i cili jo vetëm mbron 100% dyshekun tuaj, por edhe e lejon atë të ajroset në të njejtën kohë. Këllëfi mbrojtës nga Dormeo nuk lejon ruajtjen dhe depozitimin e bakterieve dhe pluhurit në dyshekun tuaj.

• Veshje pambuku • 100 % rezistent nga uji • 100% vetajrosje • Lahet në lavatriçe

Këllëf me zinxhir Është 100% rezistent nga uji dhe vetëajroset në mënyrë maksimale. Ndaj është shumë e rekomandueshme si për trupin tuaj edhe atë të fëmijes suaj.

nga

3,990 lekë*

*për përmasën 90x190, i disponueshëm në përmasa të ndryshme

04 451 44 02

31


Shtëpia Stripes Set këllëfësh

SATEEN

Ngjyra vjollcë simbolizon modernen, maturi, barazinë në mes pasionit dhe intelektit, në mes të dashurisë dhe urtësisë. Gjithashtu shpreh pushtet shpirtëror, njohuri, sofistikim. Modelet vjollcë sjellin guxim, spiritualitet, sfidë dhe fantazi. Rezultati: Më shumë ngjyra vjollcë për më shumë fantazi!

Përbërja: 100% pambuk sateen. Këllëf për jorgan tek 140x200cm, Këllëf për jastëk 50x70cm Këllëf për jorgan dopio 200x200cm, 2 Këllëfë për jastëk 50x70cm

nga

4,990 lekë*

*për përmasën 90x190

Morocco Set këllëfësh Ngjyra gri simbolizon sukses përmes këmbënguljes. Njerëzit që ju pëlqen kjo ngjyrë janë të kujdesshëm, konservator dhe vlerësojnë kohën. Të qëndrueshëm, të përgjegjëshëm dhe të frytshëm përmes besnikërisë janë tiparet karakteristike të këtyre personaliteteve. Kanë të pamohueshme ndjenjat, suksesin, reputacionin dhe dinjitetin. Ngjyra gri krijon harmoni në shtëpi, paqe dhe prakticitet. Rezultati: Më shumë ngjyra gri për më shumë siguri dhe sofistikimi! Përbërja: 100% pambuk sateen. Këllëf për jorgan tek 140x200cm, Këllëf për jastëk 50x70cm Këllëf për jorgan dopio 200x200cm, 2 Këllëfë për jastëk 50x70cm

nga

4,990 lekë*

*për përmasën 90x190

32

www.dormeo.al

fb.com/Dormeo.Albania


Thelbi për një shtëpi të lumtur

Set këllëfësh Florela Bluja është ngjyra e qiellit dhe e detit. Zakonisht është e lidhur me thellësinë dhe qëndrueshmërinë. Ajo simbolizon besimin, ndershmërinë, dijen dhe vetbesimin. Bluja konsiderohet si ngjyrë e dobishme për trupin dhe mendjen. Ngadalëson metabolizmin dhe ka efekt qetësie. Blu e errët përfaqëson njohuri, fuqi, integritet dhe seriozitet

Përbërja: 100% pambuk sateen. Këllëf për jorgan tek 140x200cm, Këllëf për jastëk 50x70cm Këllëf për jorgan dopio 200x200cm, 2 Këllëfë për jastëk 50x70cm

nga

4,990 lekë*

*për përmasën 90x190

Paketa Dormeo Symphony

9,990 lekë*

kupon 10.000 lekë këtu mund të përdorni kuponin tuaj

2. Peshqir duarsh

100% pambuk 50x100 cm

3. Abazhur me prekje Ndizet me një prekje. 3 nivele ndriçimi

*Paketa teke përfshin: set këllëfësh Symphony 140x200, 1x peshqir duarsh dhe 1x abazhur *Paketa dopio përfshin: Set këllëfësh Dormeo Symphony 200x200, 2x peshqire duarsh dhe 1x abazhur

04 451 44 02

33


Shtëpia Tapet me material Memory Antialergjike & antibakteriale Kënaqni këmbët tuaja me butësinë maksimale të tapetit Dormeo. Ndjesi të tillë nuk keni provuar asnjëherë mbi një tapet! • me shtresë memory 2cm dhe mbuluar me material shumë të butë • nuk rrëshqet • të disponueshëm në përmasa dhe ngjyra të ndryshme

utësinë Shijoni b dese! n e m marra

ut

ekje e b pr

ë

nga

3,490 lekë

55 x 125 cm

3,490 lekë

100 x 150 cm

6,990 lekë

130 x 170 cm

9,990 lekë

Këllëf Jasteku dekorativë

Dhomë ndenje

Dhoma e fëmijëve

Zig Zag

Këllëf jastëku Dormeo i cili do ti shtojë ngjyrat dhomës tuaj të ndenjes ose dhomës së gjumit. Materiali 100% pambuk i cili do të sigurojë butësi dhe rehati për ju gjatë kohës që jeni duke pushuar. I përshtatshëm për të gjithë jastëkët në përmasë 50x50cm. Ne 2 dizajne te ndryshme: Orientale & Zig Zag

Oriental

I RI vetëm

990 lekë

34

të disponueshme edhe ZIG ZAG Cushion

www.dormeo.al

fb.com/Dormeo.Albania


Thelbi për një shtëpi të lumtur

Dormeo 3D Vacuum bags 1 Paketoni: Dizajni i patentuar 3D e bën shumë të thjeshtë për tu mbushur dhe të fusni sa më shumë gjëra. 2 Vakum: përdorni cdo lloj fshese me korent për nxjerrjen e ajrit jashtë.

Kurseni deri në 75% më shumë hapësirë.

I RI

Dizajn 3D

3 Ruani & Mbroni: kurseni hapsirë dhe mbroni rrobat nga uji, pappastërtitë, pluhurat, insektet, mola apo aromat e pakëndshme. Paketa përfshin: M: 80x60x32cm L: 100x65x32cm XL: 110x65x47cm

PARA

PAS

1,990 lekë

SPECIAL

SMART GEL

RO

RT

• Sfungjer memory dhe shtresë xheli • Siguron freski gjatë gjithë kohës • Përshatet me formën e trupit • Sistemi AIRX siguron qarkullim optimal të ajrit duke mbajtur sipërfaqen e dyshekut gjithmonë të thatë dhe të freskët. • Mbrojtje CleanEffect® ndaj bakterieve, pluhurit dhe aromave të pakendshme • Çertifikata Eko-tex 100, materiale të cilësisë së lartë

I MP

ÇMIM

Freski edhe gjatë netëve të nxehta

ING E F F E

VE D S UP P

O

Shtresa Siena me Xhel 3+1

OL

CT

CO

set me 3 copë

19,990 lekë

9,990 lekë

lartësia

4cm

*për përmasën 90x200, i disponueshëm në përmasa të ndryshme

Ju Rekomandojmë:

SASI E

LIMITUAR me grimca xheli

Jastëkun Siena Gel Gjeni rehatinë dhe freskinë në një jastëk dhe flini më mirë.

6,990 lekë

-50%

3,490 lekë

04 451 44 02

35


Shtëpia 97%

e njerëzve që flenë në këto dyshekë kanë deklaruar se cilësia e gjumit të tyre është përmirësuar.

82%

e tyre janë të gatshëm ti Dhe më shumë se rekomandojnë këto dyshekë tek njerëzit e tyre. Me blerjen e çdo dysheku tek Memory Fresh, iMemory Silver & Air Comfort ju do të përfitoni një kupon në vlerë 5,000 lekë Dhuratë që ju të mund ta përdorni menjëherë në blerjen e një produkti tjetër të zgjedhjes suaj. Ndërsa me blerjen e çdo dysheku dopio Memory Fresh, iMemory Silver & Air Comfort ju do të përfitoni një kupon në vlerë 10,000 lekë Dhuratë që ju, gjithashtu mund ta përdorni menjëherë në blerjen e një produkti tjetër të zgjedhjes suaj në këtë vlerë. Me blerjen e dyshekut Aloe Vera, vlera e kuponit për dyshekun tek është 3,000 lekë dhe për dyshekun dopio 6,000 lekë. Oferta është e vlefshme deri më 31.10.2015. Kuponi duhet të përdoret në blerjen e dyshekut. Kuponi nuk është i vlefshëm për produktet në ofertë apo që kanë një ulje çmimi. Kuponi aplikohet mbi çmimin e rregullt të produktit.

Nutribullet

Paketa Symphony

MultiCooker

KUDO NË BOTË më shumë se 5.000.000 njerëz të çlodhur me Dormeo 36

www.dormeo.al

më shumë se 5.000.000

fb.com/Dormeo.Albania


Thelbi për një shtëpi të lumtur

Dysheku Air Comfort

Provoni risinë Dormeo. Zgjidhni dyshek Dormeo Air me susta elastike memory.

Dyshekët e gjeneratës së re Bëni gjumë të rehatshëm, zgjohuni të rinuar. Dyshek i cilësisë më të lartë me teknologjinë më të fundit të implementuar në prodhimin e dyshekëve, sustat elastike Octaspring të cilat konturojnë plotësisht formën e trupit tuaj. Forma inovative e sustave elastike. Lejon qarkullimin e ajrit në dyshek dhe japin një ndjesi freskie unike. Strukturë 3D për përshtatje perfekte. Çdo sustë elastike ruan formën dhe përshtatet me çdo lëvizje të trupit tuaj. 3-zona për të mbështetur çdo pjesë të trupit I kthyeshëm nga të dyja anët. shtresë e fortë dhe pak e butë.

nga

56,990 lekë*

*90x190 i disponueshëm në përmasa të ndryshme

04 451 44 02

37


Shtëpia 10.000 lekë

Me blerjen e dysheku dopio Memory Fresh, iMemory Silver apo Air Comfort ju përfitoni kupon në vlerë 10000 lekë dhuratë.

dhuratë

Për më shumë informacion mbi ofertën shiko faqe 36.

1MË I

no.

SHITURI PRODUKTI 2014

Dysheku iMemory Silver

FORTËSI E PERSONALIZUAR

Krijuar për t’ju përshtatur të gjithëve.

FORTËSI E PERSONALIZUAR

• I vetmi dyshek me dy shtresa të kthyeshme në brendësi, një për ju dhe një për partnerin/en tuaj. I krijuar për t’ju përshtatur nevojave tuaja ju mund të zgjidhi anën blu për një dyshek të fortë ndërkohë që partneri juaj zgjedh anën portokalli nëse pëlqen një dyshek të butë.

Shtresë e kthyeshme nga të dyja anët

4NË1 SISTEME FORTËSIE TË NDRYSHME I BUTË

I FORTË

I BUTË

I FORTË

I BUTË 4NË1 SISTEME FORTËSIE TË NDRYSHME I BUTË I FORTË I FORTË

I BUTË

I BUTË

I FORTË

Mbulesë me fibra argjendi

I FORTË

I BUTË

I BUTË

I FORTË

gara garanc nci i vjet vjet 3 zona mbështetjeje

• Sfungjeri iMemory përshtatet me trupin tuaj duke ju dhënë rehati dhe duke ju mundësuar një çlodhje pa stres. Ai është i pasuruar me fibra argjëndi dhe trajtimi me Clean Effect për të mbrojtur shëndetin tuaj. Pse dyshek me fibra argjendi? Mjekësia moderne perëndimore e ka njohur argjendin si një nga materialet më të mira që parandalon zhvillimin e mikrobeve.

8

60 nga

42,990 lekë*

SHTRESË E KTHYESHME

3 MBËSHTETJE zone 38

www.dormeo.al

1 2

SHTRESË E DYFISHTË

fb.com/Dormeo.Albania

I FORTË


E

Thelbi për një shtëpi të lumtur

4NË1 SISTEME FORTËSIE TË NDRYSHM I BUTË I FORTË NË I BUTË apo Me blerjen e dysheku tekFORTËSI Memory Fresh,I FORTË iMemory Silver E I BUTË I FORT I BUTË lekë Dhuratë. I FORTË Air Comfort ju përfitoni PERSONALIZUAR kupon në vlerë 5000

5.000 lekë dhuratë

Dysheku Memory 2+12 Fresh

garanc i

Dyshek i freskët, mëngjes i freskët

vjet

I përbërë nga materiale cilësore me veti vetajrosjeje, duke mundësuar një mjedis fjetjeje higjenik dhe pa lagështirë dhe ju nuk do djersini gjatë gjumit • 12cm material Ecocell: për mbështetjen e duhur Ortopedike dhe Anatomike që trupi ka aq shumë nevojë.

3 zona mbështetjeje

• 2 cm me material MEMORY visco-elastik i bashkangjitur plotësisht me mbulesën e sipërme për të rritur në maksimum rehatinë tuaj gjatë gjumit.

2 cm material Memory

• Mbrojtje ndaj aromave të pakëndshme, ndaj alergjive dhe baktereve në sajë të mbrojtjes Clean Effect Silver. nga

12 cm material Ecocell

Dorezë anësore

34,990 lekë

Ë

4NË1 SISTEME FORTËSIE TË NDRYSHME

FORTËSI E PERSONALIZUAR

I FORTË

I BUTË

I BUTË

I FORTË

Dysheku Aloe Vera

I BUTË

I BUTË

I FORTË

garanc i

1vje0

Kombinimi i rehatisë me mbështetjen e duhur

t

• Dizajni ortopedik për një gjumë të shëndetshëm dhe të rehatshëm. • Dyshek i fortë që ju mundëson mbështetjen e duhur të shpinës suaj.

I FORTË

Mbulesa punuar me Aloe Vera

• Materiale cilësore për personat që vuajnë nga alergjitë. • Mbulesa e dyshekut me CleanEffect ju mbron nga parazitët. • Prekja e butë nga materiali Aloe Vera me të cilin është punuar. • Doreza anësore për lehtësi nga përdorimi.

26,990 lekë

Dorezë anësore 16 cm lartësi

04 451 44 02

39


KUDO NË BOTË

5.000 lekë

Shih faqen 36

10.000 lekë

dhuratë

dhuratë

më shume se 5.000.000 njerez të çlodhur me Dormeo

04 451 44 02

www.topshop.al

Lehtësojm blerjen tuaj! Zbuloni diçka të re!

Dyqane

Katallogu Vjeshte 2015  

Zbuloni ofertat Topshop, Delimano, Dormeo dhe Walkmaxx per Vjeshte 2015

Katallogu Vjeshte 2015  

Zbuloni ofertat Topshop, Delimano, Dormeo dhe Walkmaxx per Vjeshte 2015

Advertisement