Page 1

MAJ 2014

E N AC T US

P R ES S

ENACTUS NATIONAL COM PETITION TUŻ TUŻ...

W TYM NUMERZE: DZIEŃ OTWARTY UJK

2

BO WRESZCIE PRZYSZEDŁ MAJ

3

KULTURA

4-5

PRAWO PRZYCIĄGANIA

6-7

ZDROWIE: KILKA SŁÓW O ALKOHOLU

8

URODA

910

MAJOWY

11

HUMOR


ENACTUS PRESS

DZIEŃ OT WART Y UJK

Str. 2


ENACTUS PRESS

Str. 3

„BO WRESZCIE PRZYSZEDŁ MAJ…”

Emilia Jas


ENACTUS PRESS

Str. 4

K U LT U RA

Majówka w Filharmonii Świętokrzyskiej REPERTUAR: 9 maja – ARCYDZIEŁA SYMFONIKI 10 maja – GIOACCHINO ROSSINI KOPCIUSZEK ALBO TRYUMF DOBROCI (METROPOLIAN OPERA) 13 maja – FAGOTT IT (KONCERT KAMERALNY) 16 maja – BARWY ROMANTYZMU 18 maja – KWARTLUDIUM W KRAINIE CZARÓW, CZYLI CO JEST PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA (KONCERT FAMILIJNY) 21 maja – AMALIA, KRÓLOWA FADO (WIECZORY FILMOWE) 23 maja – MUZYKA PARYŻA 29 maja – LAUREACI OGÓLNOSZKOLNEGO KONKURSU WYKONAWCZEGO 30 maja (do 3 czerwca) - DNI OSKARA KOLBERGA Bilety można nabyć w kasie Filharmonii Świętokrzyskiej.


ENACTUS PRESS

Str. 5

K U LT U RA


ENACTUS PRESS

PRAWO PRZYCIĄGANIA

Str. 6


ENACTUS PRESS

KWESTIONARIUSZ SZCZĘŚCIA

Str. 7

BEZ POWODU

Beata Łubek


ENACTUS PRESS

Str. 8

ZDROWIE Kilka słów o alkoholu…...


ENACTUS PRESS

Str. 9

URODA Niezbędnik na majówkę Przyszedł maj, pachniała Saska Kępa… Z pewnością większość z Was wykorzysta najbliższy miesiąc na krótkie, odprężające wyjazdy. Co w takim razie wrzucić do kosmetyczki, by zabrać wszystko, co potrzebne, nie pakując jednocześnie dodatkowej walizki? Pomogę Wam dokonać odpowiedniej selekcji, by cieszyć się swym pięknem na łonie natury, nie narzekając przy tym na brak miejsca w bagażu. Moja propozycja to: 1. Obowiązkowa baza, czyli lekki krem BB, by skóra miała jednolity i naturalny odcień. 2. Do kremu dorzućcie dobrze kryjący korektor w sztyfcie, by usidlić niedoskonałości oraz cienie pod oczami. 3. Tusz do rzęs – tego nie trzeba tłumaczyć ;) 4. Pomadka ochronna do ust– pozwólmy spełniać jej funkcję. 5. Róż, który doda blasku cerze. 6. Puder transparentny – jeśli posiadasz skłonność do błyszczenia nie tylko w towarzystwie ;) Do powyższego zestawu warto dodać mini wersje kosmetyków, dostępne w każdej dobrej drogerii. Pasta do zębów, balsam, szampon, a na mydełko czekamy w hoteliku ;). Narzędzia makijażysty …. Czym wykonujecie najczęściej makijaż? Każdy ma swój sprawdzony sposób, ale mi najwygodniej pracuje się palcami i pędzelkami. Chciałabym Waszą uwagę skupić na produktach, które faktycznie ułatwią Wam proces upiększania, równocześnie służąc Wam przez dłuuugi czas. Na rynku dostępne są różnorodne „narzędzia”, lecz cały sekret tkwi w ich odpowiednim wyborze. Zatem, co wybrać? Gąbeczki. Zwykle producenci kosmetyków dołączają takowe do pudrów lub róży, można je także zakupić oddzielnie. Są tanim rozwiązaniem, ale ich wadą jest słaba jakość i nieprecyzyjność. Mogą one pochłaniać dużą ilość kosmetyku, co skutkuje jego marnotrawstwem. Gąbki o specjalnym kształcie. Niezwykłą furorę robią owalne gąbeczki, które kształtem przypominają jajko. Nakładanie nimi fluidu jest proste, szybkie i wygodne. Główną ich zaletą jest także precyzyjność wykonywania makijażu. Kosztuje więcej niż zwykła gąbka, ale za to możemy się spodziewać w zamian dobrej jakości produktu. Pędzle. Bardzo dobry sposób nakładania kosmetyków w każdej postaci – od cieni po puder i szminki. Ważne jest jednak, by dokonując zakupu, dobrać produkt trwały na zniszczenia i dobrze sprawdzający się w oczekiwanej roli. Chciałabym Was ustrzec przed jakością większości pędzli dostępnych na rynku. Zazwyczaj dobre pędzle to te, które mają odpowiednio wysoką cenę i są dostępne pod szyldem znanych marek. Każde narzędzie do wykonywania make-up’u powinno być prawidłowo dezynfekowane. Można je prać w specjalnych środkach lub też w dobrym szamponie. Jeśli zdecydujecie się na tanią wersję pędzelków, może Was spotkać taka miła niespodzianka: Wybór należy do Was ;)


ENACTUS PRESS

Str. 10

URODA Makijaż Mamy Każda mama, jako już dojrzała kobieta, chciałaby wyglądać świeżo i młodo. Mimo upływu lat, pomocny w korygowaniu różnych niedoskonałości może być odpowiednio wykonany makijaż. Należy jednak pamiętać o kilku złotych zasadach, by nie przesadzić. Dojrzała cera z błyszczących rzeczy lubi rozświetlający róż oraz pomadkę do ust. Wystrzegać się powinna perłowych cieni do oczu, które powodują uwidocznienie zmarszczek. Pod oczy najlepszy jest korektor, by ukryć ich zmęczenie. Kolory cieni, wcale nie muszą być nudne i poważne. Aby ożywić twarz, dodajmy kontrastowej barwy na dolną powiekę. Pamiętajmy, że makijaż powinien podkreślać przede wszystkim naturalne piękno, a przy okazji subtelnie uwydatnić charakter.

Wszystkim Mamom życzę mnóstwa radości i samych pięknych chwil w życiu! Modelka: pani Bogusia, MUA: Agata Anioł https://www.facebook.com/capricenowywymiarmakijazu

Agata Anioł


ENACTUS PRESS

Str. 11

HUMOR

ENACTUS PRESS

Wydział Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Kielce ul. Świętokrzyska 21 Tel.: 503-356-647 E-mail Enactus: enactus@ujk.edu.pl E-mail: marta.rzymkiewicz@gmail.com

Enactus press maj 2014  

To był maj... :) więc pora na kolejny numer Enactus Press :) zapraszamy do lektury :)

Enactus press maj 2014  

To był maj... :) więc pora na kolejny numer Enactus Press :) zapraszamy do lektury :)

Advertisement