Space Mag. July-August 2022. №98

Page 1
Натуральні тканини

Постіль з вишивкою

Серветки та скатертини


розпочнемо затишну історію разом
@justlaser_studio

@ty4ka_shop

@ty4ka_ira

Бізнес-вумен та інфлюенсерка Ірина Лиса розповіла про відкриття простору лазерної епіляції Just Laser у Любомлі, нові виклики та про те, як її бізнес проживає війну.

«ВСІ ПЛАНИ ВАРТІ ТОГО, АБИ РИЗИКНУТИ» Ірина Лиса – тендітна бізнес-вумен та інфлюенсерка з Любомля, яку знають та поважають далеко поза межами її рідного міста. Здатність правильно розставляти пріоритети та якісно виконувати свою роботу, а також поєднувати це з вихованням донечок та веденням блогу – неабияке вміння, яке непритаманне кожному. Завдяки власній цілеспрямованості та амбітності, попри складну ситуацію в країні, пані Ірина спромоглася відкрити у рідному місті новий простір краси – кабінет лазерної епіляції. Про відкриття Just Laser, послуги і нову команду, страхи перед невідомим та бізнес – читайте в нашому інтерв’ю.


ПРО КАБІНЕТ ЛАЗЕРНОЇ ЕПІЛЯЦІЇ Чому ви вирішили купити франшизу салону лазерної епіляції та відкрити такий кабінет у рідному місті? Перш за все, процедури лазерної епіляції – це те, що точно було необхідним для наших неймовірних красунь. На жаль, у Любомлі така послуга була недоступна до недавнього часу, а мені дуже хочеться, щоб у нас місто великих можливостей. Кожна криза – це час для падіння та можливостей. У вас був страх перед відкриттям кабінету під час війни? Чому все-таки ризикнули? Я взагалі люблю ризикувати! Приказка про те, що кожен має «набивати ґулі» на власній голові, однозначно про мене. Мені здається, що коли чогось дуже хочеться – то обов’язково варто спробувати втілити це у життя, адже воно у нас одне. І навіть якщо вас спіткатимуть розчарування, а у мене вони були неодноразово, все варте того, щоб ризикувати. Я ніколи не шкодувала про свої дії, тому що стовідсотково знаю, що вони є моїм щирим бажанням. Які переваги у кабінету лазерної епіляції Just Laser? Передусім, головною перевагою є результат – неймовірно гладенька шкіра. Лазерна епіляція – це процедура, яка не є складною. Проте для мене важливо, аби її виконував спеціаліст, адже це робота зі шкірою. Процедуру у Just Laser виконує лікар-дерматовенеролог Іванна. Вона закінчила Тернопільський державний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського, а інтернатуру проходила в КНМУ ім. О. О. Богомольця. Іванна є сертифікованим майстром лазерної епіляції з досвідом роботи понад 4 роки. Крім цього, у Києві вона також займалася підбором, навчанням та атестацією персоналу, контролем якості роботи. Тому у високій якості наших послуг у мене немає жодних сумнівів. Щодо процедур, то в середньому курс лазерної епіляції охоплює 8-12 сеансів. Інтервал між ними: перші 3-4 – щомісяця, наступні – 1,5-2 місяці, а також є варіант індивідуальних інтервалів. Після першої ж процедури наші клієнтки відчувають результат: волосся стає м’якшим, світлішим, знижується інтенсивність росту. Під час процедури відчувається тепло і легкі поколювання, однак це більше індивідуальний момент, адже все залежить від больового порогу клієнта. Лазерна епіляція є безпечною та не викликає ніяких захворювань. Лазерний промінь проникає в шкіру на 2-4 мм і розсіюється. Найбільшою пе-

ревагою нашого лазера бренду Prime є те, що він дозволяє клієнтам засмагати і не переривати курс влітку. ПРО БІЗНЕС Коли заснований ваш магазин одягу? У вересні буде рік, відтоді як я займаюсь цим бізнесом. За цей час у нас були злети і падіння, але я оцінюю це як неоціненний досвід! Мрія відкрити магазин у мене була давно, але скажу відверто, я не вірила у свої сили та навіть не допускала думки, що мені це під силу. Одного разу, просто під час розмови з другом, я промовила в голос своє бажання і в ту ж мить задумалась: «А чому ні?». Вважаю, що це було правильним рішенням. Опишіть довоєнне життя вашого магазину? Як ви функціонували? Які плани у вас були на 2022 рік? Перед війною я домовлялась про пошиття власної лінії одягу для @ty4ka_shop, але вже за тиждень життя перевернулось. Звісно, події в країні дуже впливають на бізнес. Але я роблю все можливе, щоб підтримувати економіку та не опускаю руки. Які думки та емоції були у вас щодо функціонування бізнесу від 24 лютого? Якщо чесно, я хотіла закрити офлайн-магазин. Повне нерозуміння того, що буде далі та страх перед невідомістю ледве не змусили мене так вчинити. Але знайшла в собі внутрішні сили не робити цього. Вважаю це перемогою над собою. Коли та як відновили свою роботу? Як війна змінила ваш бізнес? Ми відновили функціонування після трьох тижнів від початку війни. Звісно, що це було складно та абсолютно незрозуміло, адже не знала, чого чекати від завтрашнього дня. Однак я зрозуміла, що потрібно жити і працювати далі попри все. Зараз у нашому магазині працює двоє продавців, один з них з Харкова – Вадим. Він багато у чому мені допоміг, навіть у зміні асортименту магазину. Ми зосередилися на сучасних дизайнах та молодіжних речах, а також я все ж запускаю власне виробництво. Війна змінила не просто бізнес, а й усе життя. Зараз у мене один офлайн-магазин та кабінет послуг лазерної епіляції. Поки що я стараюсь тримати на плаву ці два проєкти. Але є думки і плани крім них. Тому все ще попереду.


ПРО ЖІНОК ДОБІРКА КНИГ ДЛЯ ФІЗИЧНОГО ТА ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ЖІНКИ

Все більше людей сьогодні намагається наслідувати здоровий спосіб життя як фізичний, так і психологічний. Саме завдяки цьому тренду зростає і кількість літератури про психологію, правильне харчування, концепцію wellness та екологічне життя. Спільно з видавництвом бестселерів Vivat зробили добірку книг для фізичного та психологічного здоров’я жінки.

НАТАЛЯ СІЛІНА «ЖІНОЧІ СПРАВИ. ПРО ГАРМОНІЮ ГОРМОНІВ, СЕКС І КОНТРАЦЕПЦІЮ» Міфи й упередження, хибна самодіагностика й надумані комплекси – ваші спільні з лікарем вороги. Час поговорити про нашу фізіологію відверто і професійно: про симфонію жіночих гормонів у періоди статевого дозрівання чи менопаузи; про застарілі та новітні засоби контрацепції; про вагітність, так, навіть з аномаліями матки! Це видання не замінить гінекологічного огляду й консультації фахівця – воно покликане навчити жінок піклуватися про своє здоров’я. Забудьте, як давню давнину, часи, коли ви панікували, залишившись наодинці із запитаннями, чи в змозі зачати й виносити дитину, чи дійсно клімакс – це страшно, чому секс більше не задовольняє і до чого тут синдром «сухої вагіни». Щаслива жінка здорова й обізнана. І кожен розділ наближатиме вас до цього стану.

ЕЙВЕРІ НІЛ «ЯКЩО ВІН ТАКИЙ ЧУДОВИЙ, ЧОМУ МЕНІ ТАК ПОГАНО? ЯК РОЗПІЗНАТИ Й ПОДОЛАТИ АБ’ЮЗ» Більшість жінок, які перебувають в аб’юзивних стосунках, можуть про це навіть не підозрювати: помітити маніпулятивний тиск значно важче, аніж фізичне насилля. Пригноблення, контрольованість, гнітюча провина – знайомі відчуття? Провідна американська психотерапевтка Ейвері Ніл нагадує: у парі має бути комфортно обом партнерам. Ця книжка допоможе визначити, чи справді людина поряд із вами вас використовує, за потреби розірвати жахливі стосунки та наново віднайти власну ідентичність. Дізнайтеся, як виховати почуття гідності у своєї доньки і тим розірвати заворожене коло насильства.

18 STYLE


МЕҐАН ДЖЕЙН КРЕББ «СИЛА БОДИПОЗИТИВУ. ЯК ПОКЛАСТИ КРАЙ ДІЄТАМ І ЖИТИ У ЗЛАГОДІ ЗІ СВОЇМ ТІЛОМ» Ця книжка поведе вас у захопливу та непросту подорож до любові та прийняття свого тіла. Вона звільняє від марних сподівань («Ось схудну – і спізнаю щастя!») і почуття провини за небездоганну зовнішність. Це відверта історія, що змушує співчувати всім, хто досі вірить міфам дієтної культури та жертвує собою заради стереотипів краси. Змушує гніватися: як ми могли повірити, що треба бути найгіршим ворогом собі лише через цифри на вагах чи сантиметровій стрічці?

МЕЙ МАСК «ЖІНКА, ЯКА МАЄ ПЛАН. ЖИТТЯ, СПОВНЕНЕ ПРИГОД, КРАСИ Й УСПІХУ» Як відомо всім, хто стежить за Мей Маск у соцмережах, вона щедро роздає щирі й дуже практичні поради щодо ухвалення в певному віці рішень, котрі можуть згодом окупитися в дивний і непередбачуваний спосіб. У цьому виданні авторка ділиться досвідом і мудрістю, набутими протягом нелегкого, сповненого пригод і випробувань життя. Це поради щодо здоров’я, краси, родини та кар’єри. Ви не можете контролювати все, що відбувається навколо, але в будь-якому віці можете жити так, як забажаєте. Для цього потрібен лише план. Тож почніть обмірковувати його просто зараз.

РОБІН НОРВУД «ЖІНКИ, ЯКІ КОХАЮТЬ ДО НЕСТЯМИ» Ви ладні бігти за коханим ген за обрій, навіть якщо партнеру це не потрібно? Вибачаєте чоловіку геть неприйнятні речі? Відчуваєте психологічний тиск, проте не можете відмовитися від стосунків? Ви кохаєте до нестями, і настав час це припинити! На жаль, кохання до нестями – це не романтика. Це небезпечна хвороба, і що швидше ви почнете одужувати, то скоріше пізнаєте справжнє жіноче щастя. Ця книжка допоможе жінкам, які потерпають від кохання, докорінно змінити себе і своє життя. Скажіть «НІ» психологічній і фізичній залежності, бо ви гідні найкращого! Запам’ятайте: ви не можете змінити інших, проте можете змінитися самі.

Сайт: vivat-book.com.ua Instagram: @vivat_book

STYLE 19

Продовжити життя улюбленим речам, відремонтувати одяг або створити ексклюзивний виріб за індивідуальним ескізом допоможе швейна майстерня DANYLIUK FASHION EXCLUSIVE. Тут створюють одяг, який надихає на вдосконалення себе. Тут створюють речі для яскравих, сильних та самодостатніх особистостей. Тут створюють одяг, в якому ви відчуваєте себе особливою! ІНДИВІДУАЛЬНІСТЬ Власні ескізи, неповторна гарнітура та поєднання кольорів. Довіртесь професіоналам швейної майстерні DANYLIUK FASHION EXCLUSIVE та будьте певні, що ваше вбрання буде лише в одному екземплярі. Індивідуальний пошив підкреслить усі грані вашого характеру та особистості. ПРОФЕСІОНАЛІЗМ Високий професіоналізм майстринь дозволяє виконувати різноманітні замовлення з пошиття одягу, ремонт фурнітури будь-якої складності. Все якісно та вчасно. Для створення ексклюзивного одягу тут знімають безліч мірок, фотографують клієнта, щоб кінцевий результат задовольнив усі потреби та бажання.

ЯКІСТЬ Якісний одяг – це комфорт, впевненість та довговічність. У своїй роботі команда DANYLIUK FASHION EXCLUSIVE використовує лише високоякісні матеріали, фурнітуру та тканини. Швейна майстерня пропонує: • ремонт одягу; • пошиття одягу на замовлення; • пошиття спецодягу на замовлення; • продаж фурнітури. м. Луцьк, ТЦ «Ювант», бутик № 101, № 120. +38 (095) 083 88 87 Графік: вівторок-неділя, з 10:00 до 17:00.


Альона ДанилюкInstagram: @danyliuk_store Facebook: Бутик DANYLIUK STORE Сайт: danyliukstore.com Адреса: м. Луцьк, ТЦ «Ювант», бутик № 101, № 120.


БУТИК DANYLIUK STORE Сексуальні та водночас елегантні вечірні сукні з акцентними вирізами, панамки, які підкреслять літній образ, а також базові шорти та майки. Літні сукні, сорочки і топи, спортивні та трикотажні костюми – всі ці елементи гардероба можна знайти у бутику DANYLIUK STORE. Кожну річ можна одягати як на щодень, так і для особливих вечорів. Сумочок та гаманців в жіночому гардеробі ніколи не буває вдосталь, тому сміливо обирайте моделі відомих брендів у бутику DANYLIUK STORE. Широкий асортимент клатчів, сумок, рюкзаків, гаманців допоможе обрати практичний подарунок, який доповнить кожен образ. Вони яскраві та модні, зі стразами, вишивкою та аплікаціями, зі шкіри, текстилю та екошкіри – обирайте найбільш оптимальні моделі. Відкрийте власну жіночність та ніжність і доповніть власний гардероб завдяки широкому асортименту бренду.
З ПОДІУМІВ НА ПЕРЕДОВУ УКРАЇНСЬКІ ЧОЛОВІКИ-МОДЕЛІ, ЯКІ СТАЛИ НА ЗАХИСТ УКРАЇНИ Від початку повномасштабного вторгнення росії на нашу територію до військових частин вишикувалися довгі черги з добровольців, які бажали долучитися до лав ЗСУ чи ТрО. На передову йдуть і люди з військовим минулим, і ті, чия робота ніколи не була пов’язана з війною: стилісти, програмісти, фермери, стендапери, менеджери, фотографи, дизайнери тощо. Чоловіки-моделі не стали винятком. До війни їхні світлини з’являлися на сторінках журналів та лукбуків, а нині у соціальних мережах вони позують у військовій формі та зі зброєю в руках. Розповідаємо про чоловіків-моделей, які за покликом серця пішли захищати Україну.

Сергій Какула Сергій Какула родом з Львівщини активно розвивався як модель, працював з такими брендами, як Lacoste, Riot Division, Ruslan Baginskiy, Stone Island, Saucony. З початком війни Сергій вирішив захищати Україну. Зараз манекенник у складі Національної гвардії, перед цим не проходив службу в армії.

«На війну я вирішив піти, тому що мені важко було дивитися новини і сидіти, знаючи, що я нічого не роблю. Насправді я простий хлопець, виріс у селі на Львівщині, і багато моїх друзів і знайомих були в АТО. Тому, коли почалася повномасштабна війна, я вважав своїм обов’язком захищати рідних і близьких».

INSTAGRAM: @sergiykakula

30 STYLE

«Наразі я у складі Національної гвардії, перед цим я не проходив службу в армії, і нас таких більшість там, де я зараз перебуваю. Ми були на стрільбищах, а зараз відпрацьовуємо військову тактику, мову жестів, пересування. Зараз ми охороняємо стратегічні об’єкти, але є можливість, що в недалекому майбутньому нас перекинуть ближче до лінії фронту, однак це ще достеменно невідомо», – розповів Сергій в одному з інтерв’ю.


Назар Грабар Назар Грабар – український танцівник, модель та блогер. Популярність йому принесли зйомки у кліпах українських виконавців. Він успішно будував кар’єру в розважальній індустрії та розвивав власний блог. Зараз його обліковий запис в Instagram налічує понад 115 тисяч фоловерів, а в TikTok – близько 245 тисяч. Коли почалася війна, Назар вступив до лав ЗСУ.

«Я ніколи в житті не хотів «іти на війну». Якщо і є пекло на землі, то це однозначно війна. І найстрашніше те, що люди її самі починають. Спочатку я допомагав розселяти біженців, розвантажував гуманітарні фури та возив людей до кордону. Але коли побачив, які звірства чинять ці «визволителі» – вбивства мирних жителів, зґвалтування, просто не міг більше залишатися осторонь», – поділився Назар в одному з інтерв’ю.

INSTAGRAM: @nazargrabar Лев Улесов Змінив дизайнерське вбрання на камуфляж бойового медика й 21-річний Лев Улесов. Нині він є одним з найпопулярніших чоловіків-моделей в Україні та за її межами. Раніше Лев брав участь у модних показах для BOSS, Dolce&Gabbana, Lacoste та Givenchy, а його фото можна було побачити в кампейнах та глянцевих журналах. У 2019 році він закривав показ Prada на Тижні моди у Мілані, а зараз допомагає як парамедик. Сьогодні до обов’язків Лева входить виконання наказів командирів, медичні налаштування між позиціями та постачанням ліків, а також евакуація та надання першої допомоги.

«Я пішов на війну, бо це мій обов’язок як чоловіка. Я маю захищати свою сім’ю та домівку», – поділився хлопець у своїх соцмережах.

INSTAGRAM: @kapamelbr Іван Гонзик У свої 26 років для Івана Гонзика війна не закінчувалась з 2014 року. У 2015 випускник медичного коледжу в Генічеську підписав контракт із ЗСУ і провів рік у зоні АТО, як військовий лікар. Після закінчення контракту хлопець, як сам зізнається, поринув у творчість. Переїхав до Києва, став візажистом, працював у моделінгу та займався poledance. Він зізнався, що багатьом важко позбутися стереотипів, пов’язаних з його минулими професіями. Хтось навіть вважає, що Іван пішов у лави тероборони заради піару.

INSTAGRAM: @honzykivan7

«Я військовий у запасі – зрозуміло, що насамперед саме нас мобілізують. Так, можливість виїхати з країни в перші дні була, багато хто запрошував, та й ніхто особливо чоловіків не тримав у перші дні війни. Але я не бачу в цьому сенсу – кудись бігти. Тут від мене буде користі більше, тому я залишився», – поділився Іван у своїх соцмережах. STYLE 31ЧОМУ ВОЛОССЯ ВИПАДАЄ? ПРО ПРИЧИНИ ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ ТА СПОСОБИ ВИРІШЕННЯ ЦІЄЇ ПРОБЛЕМИ РОЗПОВІДАЄ ЛІКАР-ТРИХОЛОГ МЕРЕЖІ САЛОНІВ НАТАЛІЇ ЛАВРЕНЮК – ВІКТОРІЯ ПАВЛЮК Серед інших поширених причин випадіння волосся виділяємо: • Аутоімунні захворювання. • Спадковість. • Дефіцит вітамінів. • Неправильна робота щитоподібної залози. • Діабет. Які процедури ефективні у боротьбі з випадінням волосся?

Знайома ситуація, коли під час розчісування волосся, його значна частина залишається на гребінці? На жаль, під час війни проблема надмірного випадіння волосся стала ще гострішою та почала турбувати дедалі більше жінок. Про її причини та способи лікування розповідає лікар-трихолог мережі салонів Наталії Лавренюк – Вікторія Павлюк. Пацієнти досить часто звертаються за допомогою у боротьбі з випадінням волосся, адже це не лише естетичне, а й медичне питання, яке має психоемоційний характер. Важливу роль відіграє саме діагностика стану волосся, яку ми проводимо за допомогою трихоскопії. Ця процедура дозволяє провести аналіз показників зростання та стану волосяної цибулинки. Ми впевнені у надійності та точності результатів, оскільки робимо весь процес трихоскопом, який оснащений оптичними лінзами, що дозволяють збільшити зображення до 1 600 разів. У такий спосіб спеціалісти розглядають і вивчають усі недосконалості та проблеми шкіри голови. Існує велика кількість причин, через які випадає волосся. Понад чотири місяці ми знаходимося у стані стресу, тому зараз проблема особливо загострилася. В умовах стресу змінюється гормональний фон організму. А гормональний дисбаланс може вплинути на обмін речовин і кровообіг.

Плазмотерапія. Для процедури плазму готують із власної крові без додавання будь-яких інших речовин. Суть плазмотерапії полягає у введенні в підшкірні шари сироватки крові, яка багаті на активні фактори росту, вітаміни, мікроелементи та амінокислоти. Мезотерапія. Це лікувальна процедура, яка дозволяє зміцнити фолікулу. Під шкіру вводять мезококтейлі. У складі цих розчинів міститься багато поживних речовин, мінералів і вітамінів. Найчастіше в них є амінокислоти, цинк та вітаміни групи В. Біоревіталізація або внутрішнє відновлення волосся. Суть методу полягає у введенні препаратів гіалуронової кислоти, а також інших вітамінних компонентів у шкіру голови. У результаті покращується живлення волосся, насичення волосяних фолікулів рідиною і вітамінами. Волосся омолоджується зсередини. Для того, аби підібрати коректне лікування, варто проконсультуватися зі спеціалістом нашого центру косметології Наталії Лавренюк. Адреси: м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 26, Beauty Bar; м. Володимир, вул. Луцька, 19, Beauty Bar; м. Ковель, вул. Степана Бандери, 5; смт. Ратне, вуд 1-го Травня, 9. Instagram: @lavreniuknataliia; @cosmetolog_viki_ Телефон: +38 (067) 659 33 95; +38 (096) 773 11 71.


НАТАЛІЯ ЛАВРЕНЮК ЦЕНТР КРАСИ ТА ЗДОРОВ’Я NL – ЦЕ РЕЗУЛЬТАТ ТА ЯКІСТЬ ПОРУЧ ІЗ ВАМИ Й ДЛЯ ВАС ІНТЕРВ’Ю З ВЛАСНИЦЕЮ ЦЕНТРУ КРАСИ ТА ЗДОРОВ’Я НАТАЛІЄЮ ЛАВРЕНЮК

Адреси: м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 26, Beauty Bar; м. Володимир, вул. Луцька, 19, Beauty Bar; м. Ковель, вул. Степана Бандери, 5; смт. Ратне, вуд 1-го Травня, 9. Instagram: @lavreniuknataliia. Телефон: +38 (067) 659 33 95.


ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ БІЗНЕСУ ПІД ЧАС ВІЙНИ Діяльність Центру сфокусована на класичній та апаратній косметології. Від базових потреб шкіри обличчя до підготовки пластичної хірургії. Тут професіонали працюють зі шкірою обличчя та тіла, вирішують питання трихології, акне і постакне, шліфують рубці та розтяжки, зменшують жирові відкладення і повертають втрачені об’єми, зберігають та підтримують красу жінок і чоловіків. Нещодавно Центр краси та здоров’я NL вийшов за межі України та відкрив свої двері у Чехії, аби надавати якісні послуги, сервіс та робити жінок світу щасливішими. Як Центр краси та здоров’я NL переживає війну? Як наважитись на відкриття бізнесу закордоном? Про команду, конкуренцію та особливості нового простору краси розповідає власниця Центру краси та здоров’я Наталія Лавренюк. ПРО ВІДКРИТТЯ НОВОГО ПРОСТОРУ У ЧЕХІЇ Думка про відкриття салону в Празі з’явилась так само несподівано, як і війна в нашій країні. Мені не хочеться прокидатись та усвідомлювати, що одного дня я втратила все, що будувала роками. Тому відкриття салону в Празі стало необхідністю, аби розвиватись та жити далі. Прага – це особливе місце з історією і душею. Велика кількість наших лучан та українців знайшли там прихисток і можливість для життя. ПРО КОМАНДУ До моєї команди в Чехії входить лікар Вероніка Пилипець з України. Також я в пошуках ще одного лікаря-спеціаліста з Чехії, хто досконало володіє чеською. Якщо ви відповідаєте нашим вимогам, welcome в teamwork.

Бізнес в умовах covid-19 показав, як працює діджитал і які можливості він дає. У перші дні війни ми ніби заціпеніли. Далі виходили на роботу за попереднім записом. Сьогодні функціонуємо у звичайному режимі. Головне – бути опорою для себе, сім’ї, команди та країни. Ми донатимо на ЗСУ і віримо, що одного дня це все закінчиться. Єдине, що я можу зробити для своєї команди, – зберегти робочі місця, допомагати клієнтам і пацієнтам підтримувати здоров’я і красу. А українські жінки неймовірні та непереможні. Вони навіть у таких умовах та обставинах залишаються чарівними та красивими. Похід до косметолога – це своєрідний вид медитації та релаксу. Дозволяйте собі відпочити. ПРО КОНКУРЕНЦІЮ ТА ОСОБЛИВОСТІ НОВОЇ ЛОКАЦІЇ Здорова конкуренція мотивує і надихає. Рівень косметології українського ринку значно вищий і якісніший у порівнянні з базовою чеською пропозицією. Але ми завжди прагнемо розвиватись та покращувати наші навички та знання. В пріоритеті сьогодні класичні доглядові процедури краси, апаратне очищення, лазерна епіляція, неінвазивне лікування акне та пігментації. Закордоном з великою обережністю ставляться до ін’єкцій, адже у Європі тренд на натуральність. Сьогодні ми пропонуємо клієнтам у Чехії послуги DMK-очищення, ферментотерапію, лікування акне і постакне, роботу з пігментацією, масажі та доглядові процедури краси, а також лазерну епіляцію. Згодом до цього переліку послуг додамо ін’єкції краси. Особливість будь-якого нашого простору – це задоволення від результату процедур, сервісу та бездоганна якість, яка перевірена часом. Запрошуємо до нашої нової локації, яка наповнена теплом, спокоєм та красою – BEAUTY LAVRAN.


ТОЧКА G

ВСЕ ПРО ПРОЦЕДУРУ АУГМЕНТАЦІЇ ІНТИМНИХ ЗОН

На сьогодні важко знайти людину, яка б не чула про загадкову точку G, що ощасливлює жінку. В інтернет-джерелах можна знайти безліч інформації щодо її існування та спростування, але незмінними залишаються анатомія та фізіологія організму людини. Все про процедуру аугментації інтимних зон розповідає лікар-гінеколог «Центру естетичної медицини Оксани Короткої» Інна Бугайчук.

INSTAGRAM: @oksana_korotka_amc FACEBOOK: Oksana Korotka aesthetic medical center

36 BEAUTY


Насправді немає ніякої таємниці. У кожної жінки є зона, ділянка на передній стінці вагіни, де знаходиться скупчення нервових закінчень, стимуляція якої посилює збудження та власне призводить до оргазму. Проте, не у всіх жінок ця зона доступна для стимуляції.

ЯКІ ПРОТИПОКАЗИ ДО ЦЬОГО МЕТОДУ ІНТИМНОЇ ПЛАСТИКИ?

Вирішити цю проблему та покращити якість сексуального життя можливо за допомогою процедури аугментації (збільшення, наповнення) цієї зони гелем (філером) на основі гіалуронової кислоти в кабінеті гінеколога під місцевим знеболенням. Тривалість процедури – 15-20 хв. Приємним бонусом такої маніпуляції є додаткове зволоження слизової піхви та зменшення її в об‘ємі.

- Онкопатологія та аутоімунні порушення.

КОМУ ПОКАЗАНА ПРОЦЕДУРА АУГМЕНТАЦІЇ (ВОЛЮМІЗАЦІЇ, НАПОВНЕННЯ) ТОЧКИ G? - Жінкам з анатомічними особливостями вагіни (вроджена вигнута форма, утруднений доступ до цієї зони); - зі збільшеним об’ємом піхви, внаслідок чого точка G недоступна для стимуляції; - зі зниженим лібідо, бажанням покращити якість сексуального життя; - жінкам з мимовільни сечовипусканням, пов’язаним з надмірною рухливістю уретри. ОКРІМ ЗОНИ G ЗА ДОПОМОГОЮ ФІЛЕРА МОЖНА ВИРІШИТИ ТАКІ ПРОБЛЕМИ: - дряблість, птоз великих статевих губ; - сухість слизової піхви; - корекція об‘єму статевих губ та піхви. ПІДГОТОВКА, ТЕХНІКА ПРОВЕДЕННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЯ 1. Консультація гінеколога та мазок на флору. 2. Ін’єкційна контурна пластика проводиться в амбулаторних умовах під місцевою анестезією, шляхом ін‘єкційного введення препарату в підслизовий шар проєктованої зони. Тривалість – 10-15 хв. 3. Реабілітація практично відсутня. Можливі відчуття дискомфорту в перші 2-3 дні після проведення процедури. Для досягнення бажаного ефекту потрібно утриматись від статевого життя протягом 7-10 днів та відмовитись від відвідування сауни, басейну та солярію до 14 днів.

- Вагітність та лактація. - Гострі вірусні та інфекційні захворювання.

- Алергічні реакції на препарати гіалуронової кислоти. - Менструація. - Венеричні захворювання. ЯК ДОВГО ЗБЕРІГАЄТЬСЯ ЕФЕКТ? Ефект триває від 6 до 18 місяців. Це залежить від індивідуальних особливостей та інтенсивності сексуального життя. ЧИ БЕЗПЕЧНО ВВОДИТИ ФІЛЕРИ В ІНТИМНУ ЗОНУ? Нині існує величезний вибір філерів на основі гіалуронової кислоти, різні країни-виробники, різне призначення (корекція губ, носа, ділянки підборіддя, вилиці тощо), відповідно і технологія зшивання молекул гіалуронової кислоти. Ми у своїй роботі використовуємо лише перевірені та безпечні філери Neauvia intense rose, які використовуються за призначенням – в естетичній гінекології. ЯКІ ПЕРЕВАГИ ФІЛЕРА NEAUVIA INTENSE ROSE? 1. Це гіалуронова кислота нового покоління з нетоксичною безпечною зшивкою PEG, яка повністю виводиться з організму і не накопичується в тканинах. 2. Завдяки оптимальній реології філер довго зберігає свою форму, об‘єм і, що важливо, термічно стійкий до дії лазерів. Тобто ви й надалі можете проходити курси лазерної епіляції. 3. Це додаткова ревіталізація інтимної зони завдяки поєднанню таких компонентів, як гіалуронова кислота, гліцин і L- пролін.

м. Луцьк, вул. Словацького, 2. + 38 (066) 377 99 38

BEAUTY 37
НЕВІДОМЕ ЯК ДОПОМОГТИ СОБІ У СТАНІ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ?

Пандемія, війна, постійна небезпека та загроза життю, втрата роботи, дому, рідних, міграція та страх перед невідомим. Усе це загострило одну з найбільших психологічних слабкостей людства – невизначеність. Нездатність впоратися з невизначеністю може викликати напрочуд сильні переживання і навіть призвести до психічних розладів. У стані невизначеності мозок починає працювати у режимі стресу й нам стає важко приймати рішення. Попри те, що невизначеність зараз є частиною нашого життя, деякі речі зробити можна і варто. Тож як впоратися зі своєю тривогою та станом невизначеності – читайте у матеріалі.

40 BEAUTY


ЯК ВИНИКАЄ СТАН НЕВИЗНАЧЕНОСТІ? Відчуття невизначеності формується з відчуття визначеності. Коли людина в безпеці та живе спокійним життям, вона може планувати, працювати, фантазувати, мріяти про майбутнє. Саме на цих поняттях ґрунтується відчуття визначеності. Коли в житті з’являються обставини, за яких людина не може нічого планувати, виникає відчуття невизначеності. Невизначеність – це тривожний стан. Людина переживає, зокрема, через неможливість десь застосувати свої сили. Розвивається супутнє відчуття – безсилля. Безсилля – це не тоді, коли сил немає, а коли немає точок, куди ці сили прикласти. Як наслідок, росте рівень тривожності. А тривожність – це постійне «пережовування» думок, накручування, страх, який спрямований у майбутнє. Наприклад, ракета летить, але, чи прилетить у ваш дім, невідомо. Тож незрозуміло, як реагувати. У поодиноких випадках тривожність може переростати навіть у панічні атаки, які характеризуються підвищенням тиску, частоти серцебиття, задишкою на вдиху або видиху та повною дисоціацією з тілом. ЯК ДОПОМОГТИ СОБІ У СТАНІ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ? 1. Звертайте увагу на те, що вас оточує. Ви можете весь день скролити соцмережі або новинну стрічку, але не помічати, що за вікном ростуть розкішні квіти, співають пташки, червоніють вишні та галасують діти. Якщо в новому місці, де ви вимушено проживаєте, немає відчуття безпеки, треба створювати його власноруч. Поступово збільшувати «радіус» свого існування. Спочатку вивчити помешкання, позаглядати в кожен куточок, спершу у своїй кімнаті, а потім – і в будинку загалом. Опанувати дорогу до супермаркету, кафе, парку, а вже далі поступово з’являтиметься інтерес до чогось нового. Навколо може бути дуже красива природа, але вона не сприйматиметься, бо людина переповнена печалями, пов’язаними з розставанням із людьми, рідною домівкою. Треба пробуджувати в собі інтерес до життя поступово. 2. Шукайте точки опори. Коли вас переповнює відчуття невизначеності, ви втратили старі точки опори, потрібно шукати інші, нехай і дрібні. Для початку це може бути навіть якась річ: домашній плед або чашка, з якої ви починали кожен ранок до війни, тощо. Передусім потрібно шукати опору в собі. Можна розпочати зі своїх вмінь та навичок. Це додасть вам впевненості, оскільки ви можете бути мамою, дружиною, по-

другою, дизайнеркою, волонтеркою. Як не крути, у кожній спільноті ви відіграватимете певну роль. Ваші знання та життєвий досвід – це те, що у вас не можна відняти та на що ви зможете завжди спиратися в майбутньому. 3. Нагадуйте собі про те, на що ви можете вплинути. Розмірковуйте не лише про те, що від вас не залежить. Визначайте, на що можете вплинути! Ви можете вплинути на своє фізичне здоров’я? Так. Ви можете вплинути на емоційний стан своїх діток, заспокоїти їх, розважити чи піти з ними на прогулянку? Так. Ви можете піти у волонтерський осередок та допомогти з фасуванням їжі? Так. Те, що ви можете робити, те й робіть. «На що ще можу вплинути?» – ось це запитання ставити собі та давати на нього відповідь для тривожної людини вкрай важливо. Наприклад, ви не можете вплинути на обставини, які змінили ваше місцеперебування, але можете змінити своє місцеперебування. На ракети, які літають у небі, ви вплинути не можете. Але ви можете вплинути на те, де ви перебуваєте в момент, коли вони летять. 4. Спробуйте дати вихід своїй енергії. Відчуття безсилля, яке часто виникає поряд із невизначеністю, – це дуже підступна річ. Ви можете сидіти та думати, що безсилі щось зробити, однак насправді найчастіше таке відчуття виникає через те, що людина не знає, де застосувати, куди прикласти свої сили. Якщо ви вирішили опанувати нові навички, навчитися чогось, це теж може допомогти впоратися з відчуттям тривожності та безсилля. Не силуйте себе, не звинувачуйте, якщо щось не виходить так швидко, як раніше. Зважайте на те, що в житті й без цього багато нового. Дайте собі час. 5. Спілкуйтеся з людьми, які перебувають у схожій ситуації. Важливо ділитися своїми переживаннями. Якщо емоції накопичуються без вираження назовні, лишаються всередині, рано чи пізно може статися нервовий зрив. Не треба переконувати себе, що ви «тримаєтеся». Можна ділитися почуттями з близькою людиною, якій довіряєте, але найкраще – з людиною, яка перебуває в схожих обставинах. Бо люди в Україні та за кордоном часто перебувають на різних рівнях сприйняття. У будь-якому разі, якщо ви спілкуєтеся з людиною і вона каже, що їй тяжко, точно не потрібно заперечувати її почуття та намагатися переконати в протилежному. Потрібно вірити людині, навіть якщо її життєві обставини, з вашого погляду, були не надто складні. Головне – дати людині зрозуміти, що ви поряд, що вона може вам пожалітися, поплакатися і ви не зупините її, а вислухаєте та підтримаєте.

BEAUTY 41


В РЕЖИМІ «ЛІТО»

ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ У СПЕКУ

Як тільки ви переступаєте поріг квартири, відчуття свіжості зникає, макіяж починає плисти під гарячим сонячним промінням, а волосся постійно в’ється від вологості. Знайомо? З такою проблемою зіткнулися багато жінок. Адже чим вища температура на вулиці, тим складніше мати бездоганний вигляд з ранку до вечора. Які правила потрібно пам’ятати під час догляду за шкірою у спеку – розповідаємо у матеріалі. ПРАЙМЕР Якщо ви ніколи не користувались праймером, літо – ідеальна пора, аби познайомитись із цим косметичним засобом. Праймер може стати надійним підґрунтям мейку і допоможе йому зберігати свіжий вигляд якомога довше. Можна використовувати не лише праймер для шкіри обличчя, а й для губ – інакше в спекотну погоду від потрібного насиченого відтінку помади не залишиться і сліду. ЛЕГКІ ТЕКСТУРИ У період сильної спеки варто відмовитись від живильних кремів, позаяк вони зроблять шкіру ще більш слизькою і макіяж не буде стійким. Віддавайте перевагу легким зволожувальним кремам, есенціям та сироваткам. КОНСИЛЕРИ В СТІКАХ Кремові або рідкі консилери у +30 швидко зникають з обличчя. У спеку краще використовувати більш щільну текстуру, наприклад, як у консилера у стіках. 42 BEAUTY

МАТУВАЛЬНІ СЕРВЕТКИ Літо – не найкращий час для використання пудр, адже є ризик ще більше забити пори і потім боротися з небажаними висипаннями. Альтернативою є блотери або матувальні серветки. Вони допоможуть освіжити обличчя у будь-якому місці. ТЕРМАЛЬНА ВОДА Вода – це порятунок улітку. Пити воду варто не тільки, щоб втамувати спрагу, але і щоб допомогти власній шкірі. Крім внутрішнього зволоження, варто не забувати й про зовнішнє. Тому рекомендуємо тримати пляшечку з термальною водою завжди під рукою. Вона допоможе освіжитися і зберегти макіяж. ЗАХИСТ ТА ЖИВЛЕННЯ ВОЛОССЯ У спеку страждає не тільки шкіра, але і волосся. Змініть звичайний кондиціонер на живильну маску, щоб врятувати волосся від сухості та наповнювати його корисними речовинами. Також використовуйте SPF для волосся у вигляді спреїв та кремів з термозахистом. Догляд за волоссям влітку повинен складатися з легких, але інтенсивних засобів.


Вікторія Сітовська – професійна майстриня масажу.

Сидяча робота, відсутність часу на спорт, неправильне харчування та байдуже ставлення до свого здоров’я провокують низку проблем: порушення у функціях опорно-рухового апарату, проблеми з хребтом, стрес, порушення кровообігу та роботи нервової системи тощо. Перший крок на шляху до турботи та порятунку здоров’я свого тіла – професійний масаж Вікторії Сітовської. Масаж – це найкращий метод відновлення, здоров’я вашої лімфатичної й нервової систем, покращення обміну речовин, сну та самопочуття. Види масажу: - загальний; - антицелюлітний; - лімфодренажний; - спортивний; - масаж спини; - масаж обличчя.

Адреса: м. Луцьк, вул. Писаревського, 3 (окремий кабінет у приміщенні “LimeFit Club”). Телефон: +38 (095) 505 87 76. Instagram: @v.s_massage_lutsk

*До кінця літа діє акційна пропозиція на АНТИЦЕЛЮЛІТНИЙ масаж – 370 гривень!


INSTAGRAM: @dashatm19

БЛОГЕРСТВО – ЦЕ НЕ ПРО ЛІНЬ

Про страх засудження, натхнення, вплив війни та створення неймовірних макіяжів – з перших уст Даші Майорової. Зробити макіяж за допомогою буряка та вугілля або ж накрутити волосся за допомогою ватних паличок – легко. Це доводить смілива, креативна та творча Даша Майорова. Instagram-інфлюенсерка, власниця блогу у ТікТок та Youtube публікує фото та відео, де створює яскраві макіяжі з веселковими блискітками, квітами, патріотичними мотивами та сенсами. Про страх засудження, нахтнення, вплив війни та неймовірні макіяжі – з перших уст Даші Майорової.

44 BEAUTY


ЩО НАДИХНУЛО ВАС НА СТВОРЕННЯ ВЛАСНОГО БЛОГУ В INSTAGRAM/ТІК ТОК/YOUTUBE? З дитинства я співала на різних концертах у своєму місті Кременчук. Звісно, макіяж я робила сама, зачіску – мама чи сестра. В основному, це були кучері на шматочки з тканини. Потім я почала цікавитись косметикою, фарбувала своїх подруг та себе. Не скажу, що їм дуже подобалось, але вибору в них не було. Я вчилася на туторіалах відомих американських блогерів. Одного дня, коли мені було сумно, я взяла планшет та записала своє перше відео. Зараз я його не можу передивлятись, тому що мені ніяково. Там я зовсім інша. Воно набрало близько 400 переглядів і я зрозуміла: ось він, мій зірковий час. Своє перше відео я опублікувала в Instagram у 2017 році. КОЛИ ВИ РОЗПОЧИНАЛИ, БУВ ПРИСУТНІЙ СТРАХ НЕПРИЙНЯТТЯ ЧИ ЗАСУДЖЕННЯ? ЯК ВИ З НИМИ ВПОРАЛИСЬ? Ох, так. Я дуже вагалася перед публікацією перших відео. «А що про мене подумають знайомі?», – фраза, яка не залишала мене протягом трьох років. Хоча, це дуже дивно, позаяк я завжди була творча людина і, мабуть, всі очікували, що я буду працювати у творчій сфері. Зараз я розумію, що це було неприйняття себе, своєї зовнішності та залежність від думки інших. Мені пощастило, що я дуже цілеспрямована людина, і ця риса перемогла над соромом. Вдячна своєму оточенню, що мене підтримали. Звісно, були цькування, але це мені не завадило йти до своїх цілей. Я поставила собі запитання: «Що для мене важливіше: шукати себе, займатися тим, чим мені подобається, чи слухати думки людей, яких ти навіть не знаєш?». Зараз можна зрозуміти, який варіант я для себе обрала. ЩО НАДИХАЄ НА ТАКІ НЕЙМОВІРНІ МЕЙКИ? Абсолютно все: небо, квіти, люди, думки. Навіть їжа, а поїсти я люблю. Тут потрібна уява. ЩО Є НАЙСКЛАДНІШИМ У СТВОРЕННІ ОБРАЗУ? Звісно, це зйомка. Я все роблю сама. Якщо образ складний, на нього в мене може піти 6-7 годин. І це без монтажу. У різні соціальні мережі – різний контент. Блогерство – це не про лінь. І, звісно, демакіяж. Синю чи червону шкіру не так вже й легко відмити.

ЯК ВІЙНА ВПЛИНУЛА НА ВАШУ ДІЯЛЬНІСТЬ? У мене стало набагато більше контенту, особливо «розважального», наприклад, перевірка лайфхаків. Зрозуміла, що можу трішки відволікти людей від війни і намагаюсь робити це дотепер. Не всі можуть здолати тривожність, паніку. Я, звісно, не Арестович, але хоча б на одну хвилину можу змотивувати людей, подарувати усмішку та нагадати про творчість. ЧИ РОЗДІЛЯЄТЕ ВИ ВЛАСНУ Б’ЮТІ ДІЯЛЬНІСТЬ ВІД ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ У СВОЇХ БЛОГАХ? У мене є велика авдиторія, є медіаресурс і я ні на хвилинку не сумнівалася в тому, що мені потрібно говорити. З першого дня опублікувала пост, де попросила людей берегти себе та слухати офіційні джерела. З того часу я публікую в сторіс інформацію про допомогу нашим військовим, дітям, постраждалим. Я не боюсь, що мені заблокують сторінку. Я зроблю нову. Головне, щоб наша країна, люди були щасливі і жили під мирним небом. Я впевнена, що те зло, жахіття, що принесли нам ті нелюди, повернеться страшним бумерангом. ЧИ ВІДМОВЛЯЛИСЯ ВИ ВІД Б’ЮТІ-БРЕНДІВ, ЯКІ НЕ ВИЙШЛИ З РИНКУ РФ? Так. Я не хочу спонсорувати військових русні. Ті продукти, які в мене вже були в кейсі, я не викинула. Використаю їх, але більше купляти не буду. ЧИ МАЄТЕ У ПЛАНАХ ВІДКРИТТЯ ВЛАСНОЇ СТУДІЇ КРАСИ АБО ЗАПОЧАТКУВАННЯ КУРСІВ З МАКІЯЖУ? Ні. По-перше, не на часі. По-друге, в мене є вже цікавий проєкт, про який я вам поки не розповім. Мені потрібно трішки часу. БЛІЦ Три найулюбленіші бренди косметики – Charlotte Tilbury, Fenty Beauty, Lamel. Денний чи смокі? Денний. Улюблені квіти – півонії. Через 5 років Даша Майорова? Популярна українська співачка. Instagram, Тік Ток чи Youtube? Складне питання, мабуть, TikTok. BEAUTY 45


Інтерв’ю з дієтологинею, к. мед. н., сертифікованим хелзкоучем (ICTA), спеціалістом у сфері антиейджингової медицини та корекції розладів харчової поведінки з досвідом роботи понад 20 років – Ангелою Федець.

«НАМ ЛЕГШЕ ЗМІНИТИ СВІТ, НІЖ СВОЇ ЩОДЕННІ ЗВИЧКИ» Instagram: @dr.anhela_fedets

Здорове та збалансоване харчування – це запорука щасливого та довгого життя. Цю аксіому нам твердять звідусіль. А й справді, з кожним днем ми все сильніше відчуваємо цінність свого здоров’я, життя та намагаємось зробити все можливе, аби його зберегти. Першим кроком на цьому шляху може стати корекція раціону, перегляд своїх харчових звичок та формування залежності до здорової їжі. Знайомимо вас з лікарем-дієтологом Ангелою Федець – автором програми відновлення здоров’я та корекції маси тіла, що змінила життя вже понад 3 тисяч пацієнтів. Також вона веде 2 групових онлайн-проєкти: марафон «Без цукру» та інтенсив «Основа краси», які допомагають позбутися харчових залежностей та сформувати здорові звички. Ангела допомагає людям з різних куточків планети відновити здоров’я, повернути стрункість та молодість.

Навіщо нам правильне харчування? Як насправді впливає цукор на наш організм? Чи доречно під час війни звертатись за консультаціями до дієтолога? Про ці та інші аспекти розповідає дієтологиня.

46 BEAUTY

НАВІЩО ЛЮДЯМ ПРАВИЛЬНО ХАРЧУВАТИСЯ? Так, ми схильні недооцінювати важливість харчування, здається, що це дуже просто, ми шукаємо чарівну таблетку, магічну дієту, щоб щось випити й зразу отримати ефект. Нам легше повірити в чудодійну рекламу, ніж змінити свій раціон. Для сучасної людини, яка живе в шаленому ритмі, це довго та нудно. Просто наведу кілька фактів. Їжа – джерело енергії, будівельний матеріал нашого організму, який постійно перебуває в стані оновлення клітин. Зрозуміло, що з поганого будівельного матеріалу важко збудувати надійний дім. Також їжа регулює обмін біологічно активних речовин, вітамінів та коферментів, поповнює їх запаси, а відтак визначає стан обмінних процесів. А ще вона несе хімічну інформацію для організму: чим різноманітніша їжа, тим краще організм адаптований до навколишнього середовища. І найголовніше – їжа може активувати хороші гени й деактивувати гени спадкових захворювань. Наукові дослідження підтверджують, що збалансоване харчування може продовжити життя на 10-14 років. Чи варто заморочитися на 2-3 місяці, щоб отримати +10 років життя? Думаю, відповідь очевидна.


З ЯКИМИ ПРОБЛЕМАМИ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЬ ДО ДІЄТОЛОГА? Найчастіше звертаються пацієнти з надлишковою масою тіла. Але це тільки ще раз доводить, що ми недооцінюємо значення харчування для нашого здоров’я. У лікувальному комплексі будь-якого захворювання на першому місці стоїть модифікація способу життя, а дієтотерапія є одним з його компонентів. І якщо лікуватися лише медикаментозно, то ефект буде короткочасним. Тільки якщо ми змінимо свої старі звички, ми справді відновимо здоров’я у повному сенсі цього словосполучення. Людська природа влаштована так, що нам легше змінити світ, ніж свої щоденні звички. Після завершення лікування понад 90% пацієнтів повертаються до попереднього життя і так ходять замкнутим колом у пошуках кращих ліків від одного лікаря до іншого. Разом з тим дуже часто спостерігаю у своїй практиці, що правильно підібране харчування та незначна модифікація способу життя творять дива у лікуванні найрізноманітніших захворювань: від дерматитів і акне до автоімунних захворювань, непліддя, ендокринних порушень, захворювань травної системи тощо. ЯКІ НАЙПОШИРЕНІШІ ПРИЧИНИ ОЖИРІННЯ? Немає настільки простої та водночас неоднозначної проблеми як ожиріння. Його основною причиною є те, що ми споживаємо значно більше енергії (калорій) з їжею, ніж витрачаємо з фізичною активністю. Це зумовлює надмірне відкладання жиру у тілі, що суттєво погіршує стан нашого здоров’я та вкорочує тривалість життя. Здавалося б, що може бути легше? Їж менше, рухайся більше і буде тобі щастя. Проте кількість людей з зайвою вагою та ожирінням у світі та в Україні продовжує невпинно зростати. Тому далеко не все так просто. Зайва вага – це тільки верхівка айсберга, а всі її істинні причини знаходяться «під водою». У більшості випадків це психологічні проблеми, часто родом з дитинства, які зав’язані на харчових звичках. Вони визначаються культурою харчування, яка іноді переходить у культ харчування тої чи тої родини так, що буває важко визначити, чи це генетика, чи сімейні традиції. Якщо не розібратися з психологією харчової поведінки, то цю проблему повною мірою вирішити неможливо. ЧИ НАСПРАВДІ ЦУКОР ТАКИЙ ШКІДЛИВИЙ ДЛЯ НАШОГО ЗДОРОВ’Я Й ОРГАНІЗМУ? Цукор – це кристалічний дисахарид, який містить молекули глюкози та фруктози, з’єднані між собою слабким зв’язком, тому його відносять

до швидких вуглеводів. Та проблема тут навіть не у легкому засвоєнні чи калорійності. Будьякий продукт у помірній кількості не є шкідливим. Згідно з останніми дослідженнями, 80% українців мають цукрову залежність, і що ще гірше, значна частина з них – діти! Надмірне споживання цукру призводить до утворення так званих кінцевих продуктів глікації. Коли цукру надто багато і він не встигає засвоюватися, то чіпляється до простих молекул, найчастіше білкової природи, які є основним функціоналом нашого організму. Він ніби «сідає їм на шию». Це шлях до всіх лих, зокрема таких як цукровий діабет з його наслідками (ураженням нирок, очей, порушення периферичного кровообігу та неврологічних порушень). Також глікація впливає на інші органи та системи: від шкіри, суглобів, м’язів, кісток (руйнує колаген, прискорює процеси старіння), до впливу на наш мозок (зумовлює психоемоційні розлади, зменшує в організмі вміст вітамінів та мінералів, робить нас втомленими та безсилими). ЧИ ВВАЖАЄТЕ, ЩО ПІД ЧАС ВІЙНИ ВАРТО ЗАЙМАТИСЬ КОРЕКЦІЄЮ МАСИ ТІЛА ТА ЗДОРОВИМ ХАРЧУВАННЯМ? Ми не обираємо часи. Ми можемо лише вирішувати, як жити в часи, які обрали нас. Для себе я чітко визначила сфери, які можу і не можу контролювати. Ми не можемо змінити кількість тривог, загиблих, поранених, полонених, ми не знаємо, куди прилетить чергова ракета, та точно можемо найкраще виконувати кожен свою роботу, щоб донатити та підтримувати тих, хто цього потребує, турбуватися про своїх рідних, ми можемо контролювати те, як ми виглядаємо, як почуваємося і чи болить у нас спина, голова. Зараз нам особливо важливо дбати про себе і своїх рідних. ЯК ВИ ДОПОМОЖЕТЕ СФОРМУВАТИ ЗАЛЕЖНІСТЬ ДО ЗДОРОВОЇ ЇЖІ? Для мене важливо отримувати насолоду від усього. А ще я дуже люблю смачно поїсти і смачно готувати здорову їжу. Тому учасники моїх програм ніколи не виснажені голодом, водночас досягають бажаних результатів, без зривів і з максимальною користю для здоров’я. Вони дотримуються простих правил, кайфують від процесу та позбуваються відчуття провини. Здорове харчування має бути цікавою яскравою пригодою, а не жахливими тортурами виснажень і надзусиль, які базуються на залізній силі волі. Саме такий підхід здатен назавжди вирішити цю проблему і гармонізувати наше життя. BEAUTY 47


LEGALIZATION РОЗПОВІДАЄМО, ЯК ПРАЦЮЄ КОСМЕТИКА З МЕДИЧНИМ КАНАБІСОМ

У червні Кабмін схвалив відповідний законопроєкт, що розширить доступ до препаратів медичного канабісу для лікування низки хвороб. Міністерство охорони здоров’я розраховує, що Верховна Рада України підтримає законопроєкт. Медичний канабіс дозволено використовувати в багатьох країнах: від Канади до Австралії, а також у переважній більшості штатів США. В Україні до недавнього часу канабіс належав до нелегальних наркотичних засобів. Чому легалізація медичного канабісу важлива? Медичний канабіс полегшує стан дітей з епілепсією, людей, які мають онкологічні захворювання, астму, хворобу Паркінсона, псоріаз, ПТСР, депресію, ниркову недостатність тощо. Також його додають у креми, сироватки та лосьйони. Розповідаємо, як працює косметика з медичним канабісом. ЩО ТАКЕ МЕДИЧНИЙ КАНАБІС? Медичний канабіс – це лікарський засіб рослинного походження з видів Cannabis sativa або Cannabis indica. Рослина марихуани складається з-понад 100 хімічних речовин, відомих як канабіноїди, причому кожен із них має різний вплив на організм. Канабіноїди – активні хімічні речовини в медичній марихуані – подібні до хімічних речовин, що виробляє організм, які беруть участь в апетиті, пам’яті, русі та болю. Є дві основні хімічні речовини, які використовують для лікарського застосування: це власне канабідіол, який не має дурманного ефекту, і тетрагідроканабінол (або THC), який якраз таки одурманює. Людей більше приваблював THC через свій бум-ефект, а канабідіол був у тіні, поки американських вчених не зацікавили властивості канабідіолу, які, як виявилося, корисні для здоров’я. Канабідіол є й в інших рослинах: в алое, какао, чорному перці, але в б’юті-індустрії застосовують саме коноплі: там вища кількість канабіноїдів.

48 BEAUTY


ЧИМ КОРИСНИЙ КАНАБІДІОЛ? З рослини коноплі можна екстрагувати понад 100 різних канабіноїдів. Серед них і CBD, або канабідіол, – натуральний активний інгредієнт, який підтримує нашу природну ендоканабіоїдну систему. На відміну від THC, CBD не має психотропного ефекту. CBD – потужний антиоксидант. У догляді за шкірою він виконує насамперед протизапальну та заспокійливу дію, у ньому містяться вітаміни A, D і E, а також незамінні жирні кислоти. Суспільство починає дивитися на нього, як на вітамін. Канабідіол використовують у різних формах: від очищувальних засобів до сироваток і кремів. Окрім індивідуальної непереносності, яка трапляється рідко, CBD не має протипоказань до використання. НАВІЩО ПОТРІБЕН КАНАБІДІОЛ У КОСМЕТИЧНИХ ЗАСОБАХ? Канабідіол найбільш відомий своїми протизапальними й знеболювальними властивостями. До того ж учені знаходять все більше свідчень того, що він може лікувати суху шкіру, псоріаз та екзему, тому цей інгредієнт часто трапляється в кремах для обличчя, сироватках і лосьйонах для тіла. Засоби з канабідіолом чудово поєднуються з іншими активними інгредієнтами: вітаміном С, пептидами та ретиноїдами.

Канабідіол ефективний у лікуванні акне. Для нього характерна антибактеріальна активність, він регулює клітинне оновлення, розв’язує проблему фолікулярного гіперкератозу. А також контролює вироблення себуму, регулюючи активність ліпази – ферменту, що сприяє нормалізації вироблення шкірного сала. Медичний канабіс корисний для вікової шкіри. Він знижує надмірну активність ферменту металопротеїнази, що впливає на волокна колагену й еластину й у такий спосіб запобігає утворенню нових зморшок. CBD також підтримує й оптимізує роботу фібробластів, а ще запобігає себостазу (підвищеній сухості шкіри, коли себум зовсім не виділяється із сальних залоз або виділяється в незначних кількостях). Важливо: косметику з канабідіолом не варто плутати із засобами з олією насіння коноплі (cannabis sativa seed oil). Це корисний компонент, який містить омега-кислоти, вітаміни та антиоксиданти, але за ефектом і призначенням він не тотожний CBD. Олію насіння конопель виробляють методом холодного пресування. Так, вона має багато корисних для шкіри властивостей, наприклад, зволожує. Але насіння конопель містять дуже мало або взагалі не містять канабідіол.

CBD чудово працює у випадку куперозу. Компонент забезпечує цілісність кислотної мантії та ліпідного бар’єра, які відповідають за зволоженість і захисні функції шкіри. Канабідіол запобігає пошкодженню капілярної стінки, що важливо для лікування цього захворювання. CBD здатний впливати на клітинне оновлення й проліферацію клітин, що запобігає подразненню й лущенню шкіри. Також допомагає впоратися з больовим симптомом та свербінням.

BEAUTY 49


Здорові зуби – це не лише гарна та приваблива усмішка, а й запорука здоров’я всього організму. Проте довіряти здоров’я ротової порожнини варто лише професіоналам. Space mag. поспілкувався з фахівцями стоматології UA.DENT про вплив війни на роботу, найпоширеніші запити клієнтів, послуги та інноваційний інтраоральний сканер, який дає змогу дарувати красиву та здорову усмішку якісніше. ПРО СТОМАТОЛОГІЮ ТА ПОСЛУГИ Стоматологія у м. Любомль існує з 2018 року під керівництвом головного лікаря Юрківа Романа Михайловича. За три тижні до війни ми розширилися та переїхали у нове та просторе приміщення на три стоматологічних кабінети, де приймають хірург, ортодонт та стоматолог загального прийому. Також ми хочемо розширити нашу команду UA.DENT та шукаємо ще лікарів-стоматологів. У нашій клініці ми надаємо практично усі стоматологічні послуги: - Терапевтичне лікування. Безболісне лікування карієсу, каналів, встановлення пломб та реставрація зубів. - Імплантація зубів. Встановлення імплантів та протезування зубів із використанням імплантатів. - Виправлення прикусу. Корекція прикусу у дорослих та дітей за допомогою брекет-системи та ортодонтичних апаратів. - Гігієна та відбілювання зубів. Професійне чищення зубів ультразвуком та технікою Air Flow, зняття каменю, професійне відбілювання. - Протезування зубів. Протезування металокерамічними та неметалевими коронками. Знімні та незнімні протези. - Художня реставрація. Відновлення естетичної форми та кольору зубів. Встановлення вінірів. - Хірургічна стоматологія. Операції кісткової пластики, корекція лінії ясен, підрізання вуздечки, закриття рецесій. Найпоширенішою проблемою у наших пацієнтів є неякісне попереднє протезування та неякісне попереднє лікування. Згідно зі статистичними даними, майже в 60-70% кореневі канали пломбуються неякісно. Внаслідок цього розвивається запальний процес, що призводить до втрати зуба.

Адреса: м. Любомль, вул. Пушкіна, 1, «ЖК MILLENNIUM». Телефон: +38 (098) 644 06 33. Instagram: @ua.dent


ПРО ІНТРАОРАЛЬНИЙ СКАНЕР Ми працюємо за цифровим протоколом завдяки інтраоральному сканеру, який дає змогу дарувати красиву та здорову усмішку якісніше та комфортніше для пацієнта. Завдяки цьому приладу ми скануємо та миттєво відправляємо скан техніку для виготовлення роботи. Також можна змоделювати ортодонтичне лікування, показати пацієнту те, як буде виглядати усмішка після лікування. Інтраоральний сканер – це невеликий апарат, який використовують у стоматології для створення цифрових 3D-відбитків. Він значно полегшує роботу лікаря та скорочує час між першим візитом та завершенням усіх маніпуляцій. Завдяки 3D-сканеру можна виготовити: • поодинокі керамічні коронки та суцільно-цирконієві мостоподібні протези; • вініри та накладки; • коронки та мостоподібні протези з фіксацією на імплантах; • незнімні та знімні протези. Точність параметрів коронок, які створені методом 3D-сканування, є значно вищою, з кращим приляганням, ніж за використання звичайних відбитків. Переваги цифрового сканування: 1. Максимальна точність. Людський фактор зведений до мінімуму, що виключає ймовірність помилок. 2. Зменшені терміни протезування. Лікар фіксує коронку через декілька днів (стислі терміни). 3. Комфорт. Не потрібно робити відбитки. 4. Додатковий контроль. Система дозволяє лікарю контролювати всі деталі на кожному з етапів роботи. ПРО ВПЛИВ ВІЙНИ Стоматологія повністю відновила свою роботу 28 лютого, позаяк зубний біль терпіти неможливо. Війна змусила переглянути багато речей. Як і більшість, спочатку всі можливі фінансові ресурси ми віддавали на потреби ЗСУ. Та в один момент ми зрозуміли, що допомагати можемо тим, що вміємо робити найкраще – лікувати від болю. Ми робимо це безкоштовно для тих, хто захищає сьогодні нашу країну.

Від початку повномасштабної війни собівартість стоматологічних матеріалів зросла на 20-25%, однак ціни в UaDent залишилися незмінними. Наші спеціалісти розуміють, що кожен українець і кожна українка зараз постають перед фінансовими труднощами.


Суперфуди з наших садів та лісів – сезонні ягоди зараз на піку свого росту, а тому гріх не скористатися нагодою поласувати цими «вітамінними бомбами». Як застосовують ягоди у косметології, яку користь несуть окремі ягоди для нашого тіла і загального стану здоров’я – про все це ви дізнаєтеся у матеріалі.

ЯГІД К И

ТЬ ОРИС ОК ОРГАНІЗМУ ТА Ш ПР КІР О ДЛЯ М И Є ГІД Я Х

РО ЗП СЕ ОВ ЗО І Д НН А И

Цілющі та омолоджувальні властивості ягід підтверджені сотнями досліджень у косметології. Вони містять багато вітаміну С, фолієвої кислоти, магнію, селену. Крім цього, ягоди допомагають нормалізувати роботу серцево-судинної, імунної та нервової систем. Поліфеноли в ягодах зменшують паразитарний фон у кишківнику та пригнічують запальні процеси. А коли ми говоримо про anti-age, ми завжди акцентуємо на здоровій кишковій мікрофлорі.

GE -A

AN TI

ЧОМУ ЯГОДИ – СУПЕРФУДИ?

Найбільш корисними вважають чорні ягоди, тож не відмовляйте собі у задоволенні посмакувати ожиною, чорницею, лохиною або чорним виноградом (останній – разом зі шкіркою та кісточками, оскільки вони містять пікногенол, важливий для детокс-процесів у печінці та мають потужні антиоксидантні властивості). ЯК ЯГОДИ ВПЛИВАЮТЬ НА ШКІРУ?

Основна причина користі ягід для шкіри полягає в тому, що вони є потужними антиоксидантними сполуками, відомими як поліфеноли. Ці сполуки містяться в плодах і насінні ягід. Основним завданням є допомога рослинам витримати екологічні стресові ситуації в дикій природі. За таким же принципом вони діють і на нашій шкірі.

Поліфеноли поділяють на кілька підкатегорій, кожна з яких має виразні переваги для вашої шкіри. До основних типів поліфенолів належать: • Флавоноїди, зокрема антоціанідини (рослинні пігменти). Флавоноїди є підгрупою поліфенолів, що складаються з понад 400 сполук. • Лігнани – тип рослинного волокна, що зустрічається в суниці й ожині. • Фенольні кислоти, що містяться в гранатах, малині і суниці. Поліфеноли захищають шкіру від різних тригерів, що викликають ознаки старіння (зморшки, нерівний тон шкіри та втрата еластичності). Розгляньмо детальніше основні переваги найпопулярніших сезонних ягід для жіночого здоров’я. 52 BEAUTY


Малина. Ця ягода містить багато антиоксидантів. Такі властивості, зокрема, мають вітаміни С і Е, а також елагова кислота і флавоноїди. Вона чудово підходить для низьковуглеводного меню завдяки високому вмісту клітковини і малій кількості вуглеводів. Малина має низький глікемічний індекс – 32, тому її можна їсти людям, які стежать за рівнем цукру у крові. До речі, деякі дослідження довели, що малина може підвищувати чутливість до інсуліну, а значить, бути корисною при метаболічному синдромі.

глаукомою. Цей стан поступово призводить до втрати зору. Дослідження тривалістю два роки довело, що у людей, які кожен день приймали по 120 мг антоціанів чорниці, зір покращився на 30%. Також чорниця має бути улюбленицею для людей, які страждають від діабету другого типу, тому що ті ж антоціани стимулюють вироблення організмом інсуліну. Також чорниця корисна для тих, хто має проблеми з кров’яним тиском, оскільки завдяки вмісту вітаміну К вона стабілізує і сприяє його зниженню.

Ожина. Цю ягоду часто порівнюють з малиною, адже вони схожі за формою, однак ожина має ще більше корисних властивостей. По-перше, достатньо чайної ложки ожини, аби отримати половину необхідної добової дози вітаміну С. По-друге, вона має високий вміст клітковини і допомагає людям, які страждають від проблем з травленням. Третя перевага ожини особливо актуальна для жінок, які страждають від рясних менструацій, оскільки у ягоді міститься вітамін К, який сприяє згортанню крові. Це також актуально для тих дівчат, які часто мають синці та навіть не знають їхнього походження.

Смородина. У ще одній чорній ягоді, як і в чорниці, міститься велика кількість антоціанів. Вони мають антиоксидантні властивості, корисні для людей, які мають проблеми з серцем. Особливістю цієї ягоди є те, що з неї виготовляють олію, яка напрочуд корисна для шкіри. Олія насіння чорної смородини містить безліч антиоксидантів, ГАМК, вітаміни, а також жирні кислоти омега-3 й омега-6. Її можна наносити на шкіру під час сухості, свербіння й відчуття печіння.

Чорниця. Ще зі школи ми асоціюємо цю ягоду з тим, що вона найкраще впливає на зір. І це справді так, оскільки у чорниці містяться антоціани, які покращують здоров’я очей у людей з

Однак перш ніж «налітати» на всі ці ягоди, перевірте, чи ваш організм адекватно зреагує на них та чи не проявиться алергія. Якщо у вас відсутні протипокази до вживання ягід, тоді не нехтуйте прекрасною нагодою і потіште себе літніми ласощами, а також заготуйте їх на зиму.

BEAUTY 53

АДВОКАТСЬКЕ БЮРО СЕРГІЯ РУДЮКА Ми пропонуємо такі послуги: - Судове представництво. - Сімейні, житлові, майнові, трудові, земельні та господарські спори. - Захист у справах про адміністративні правопорушення. - Звернення до Європейського суду. - Офіційне працевлаштування за кордоном. - Консалтингові послуги. - Абонентське обслуговування. - Онлайн-консультації.

Адреса: м. Луцьк, пр. Президента Грушевського, 30, корпус 2, офіс 5, 6. E-mail: 2505slex@gmail.com Instagram: @rudiuk_serhii_ Тел.: +38 (050) 438 54 72.


BAGLLET: ІСТОРІЯ БРЕНДУ ЯК ПРАЦЮЄ МАЙСТЕРНЯ АКСЕСУАРІВ РУЧНОЇ РОБОТИ?

58 LIFESTYLE


У кожного з нас є потреби в житті, які з певних причин недоступні. Так трапилося і з засновником бренду аксесуарів Bagllet Євгеном Берносом, коли йому знадобився новий гаманець, однак він не мав достатньо коштів та всі пропозиції його не задовольняли. Тому він не придумав нічого кращого, ніж виготовити гаманець власноруч. Так і почалася історія бренду, який нині знають усі модниці України. ПРО НАЗВУ Bagllet – це не випадкова назва, а комбінація англійських слів bag та wallet. Bag – сумка, а wallet – гаманець, у перекладі українською. Саме ці аксесуари складають переважну частину від усього асортименту. Крім цього, бренд займається виготовленням рюкзаків, ременів, а також має окрему колекцію хусток. Як зазначають творці Bagllet, вони поширюють естетику мінімалізму з 2013 року, створюючи вироби для жінок, які бачать красу в повсякденності. ОСОБЛИВОСТІ ВИГОТОВЛЕННЯ Кожен виріб вирізняється індивідуальністю та лаконічністю. Під час виробництва компанія використовує натуральну вінтажну шкіру, товщина якої становить 2 мм. Цей матеріал дозволяє втримувати форму і не втрачати еластичності виробу. Також важливим моментом є те, що фахівці бренду не користуються готовими штампами, або лазерами, а виконують процес розкроювання вручну. Такий підхід до виробництва підкреслює ексклюзивність Bagllet. Однак найголовнішою особливістю сумок і рюкзаків бренду є те, що в них неможливо знайти внутрішню підкладку. Творці Bagllet вважають, що зворотній бік шкіри і так є ідеальною підкладкою. БЕСТСЕЛЕР Серед усіх виробів бренду, найбільшого розголосу у соцмережах набула сумка-багет В111. Структурована, практична та універсальна, вона стала незамінною для багатьох поціновувачів моди. Як і всі творіння Bagllet, вона має оригінальне брендування та створена майстром вручну зі шкіри, яка не боїться подряпин.

СМІЛИВІСТЬ. ПОЕТИЧНА З початком повномасштабного вторгнення бренд долучився до творчої ініціативи – «Сміливість. Поетична», у якій команда Bagllet зачитала 8 знакових українських поезій. Автори проєкту закликали продовжувати дослідження разом із ними та поширювати читання улюбленої поезії у соціальних мережах. ДОПОМОГА ЗСУ Повномасштабна війна в Україні не змусила бренд складати руки. Вони відновили виробництво та роблять все можливе, аби допомагати ЗСУ. 100% від продажів обкладинок для паспорта та кард-холдерів бренд переводить благодійним фондам та волонтерам. ЩО НОВОГО Останньою новинкою бренду став їхній четвертий лімітований дроп – 4 моделі сумок у рожевому кольорі. Як зазначають засновники бренду, вони продовжують сповідувати свідомий підхід у виробництві сумочок. Команда бережно ставиться до матеріалів та їх врятування, тому з минулого року вони почали використовувати стокову шкіру для лімітованих колекцій. За цей час Bagllet презентував сумки яскравих кольорів та різноманітних текстур, а також почав використовувати нові матеріали та підкладку.

LIFESTYLE 59


Щоб вести здоровий спосіб життя, вам не обов’язково відмовлятися від усіх солодощів. Просто забуваємо про шкідливі смаколики, зокрема про цукерки, тістечка та запаковане печиво, а вводимо до свого раціону солодкі корисні продукти: фрукти, горіхи й чорний шоколад. Надавши перевагу альтернативним солодощам, енергії стане більше, ви не витрачатимете її на перероблення «шкідливих» продуктів, шкіра очиститься, а самопочуття стане набагато ліпшим. Чому нам хочеться їсти багато солодощів та які корисні солодощі ми можемо вживати замість шкідливих?

Б М ЧИ

Ц ЕЗ

ЧОМУ НАМ ХОЧЕТЬСЯ ЇСТИ БАГАТО СОЛОДОЩІВ?

ИТИ ШКІДЛИВІ С О

УКРУ

МІН ЗА

Ви не плануєте раціон. Через цю причину трапляється більшість проблем із солодким. Неможливо раз і назавжди виключити солодощі з харчування. Така зацикленість призведе лише до ще більшого бажання з’їсти цукерку або шоколадний батончик. Ви не вживаєте достатньо білка. Вкрай складно відмовитися від солодкого тим, чий раціон містить мало якісного білка і складається переважно з молочних продуктів, хліба і яєць.

Л ОД О

Щ

Звичка їсти солодке. Всі ми колись грішили фразою: «А що до чаю?» та їй подібними. Тому крім правильного раціону потрібно контролювати й свої звички.

І?

Стрес. У періоди підвищеної активності нервової системи наш мозок потребує багато глюкози та найпростіший спосіб її отримати – це шоколад. Однак в таких ситуаціях варто тримати себе в руках і пам’ятати, що заїдати стрес – не вихід і проблеми від цього самі собою не вирішаться. ЯКІ КОРИСНІ СОЛОДОЩІ МИ МОЖЕМО ВЖИВАТИ ЗАМІСТЬ ШКІДЛИВИХ? Ми можемо зустріти велику кількість умовно корисних солодощів – без цукру, без молочних продуктів, без консервантів тощо. Проте такі маркування не завжди свідчать про користь. Наприклад, замість класичного цукру можуть використовуватися штучні або синтетичні цукрозамінники, які негативно впливають на функцію печінки. Вони не підвищують рівень глюкози, але рефлекторно торкаються рівня інсуліну. Відповідно, виникає бажання з’їсти ще більше. Тому солодощі не можуть бути корисними, якщо вони містять штучні цукрозамінники. 60 LIFESTYLE


ЯКІ СОЛОДОЩІ Є КОРИСНИМИ? Чорний шоколад. Це продукт із низьким інсуліновим і глікемічним індексом. Шоколад містить антиоксиданти, магній, який сприяє розслабленню, та триптофан – амінокислоту, яка має здатність підвищувати гормон радості серотонін. Але потрібно пам’ятати, що порція шоколаду не повинна перевищувати 20-30 грамів на день. Не варто зловживати цим продуктом. Фрукти – це основний десерт, якщо ми дотримуємося правильного харчування. Рекомендовано обирати сезонні фрукти. Вони повинні бути стиглими й бажано локальними. Фрукти у своєму складі містять клітковину, яка сповільнює всмоктування фруктози та глюкози в кишківнику. Також потрібно пам’ятати, що всі солодощі повинні бути дозованими. Якщо зловживати порцією фруктів, то організм сприйматиме їх так, начебто це звичайний десерт. Зефір. Його виготовляють із фруктового пюре, білків, натуральних загусників і цукру. Зефір містить клітковину у вигляді пектину, яка сприяє уповільненню всмоктування глюкози.

Мармелад та пастила. Це солодощі, які можна приготувати в домашніх умовах із використанням фруктів чи фруктового соку без цукру. Вони не містять жирів і складаються з корисних вуглеводів. Залежно від фруктів, з яких виготовлені пастила чи мармелад, вони містять різні групи вітамінів і мінералів: магній, залізо, калій, натрій, які позитивно впливають на нервову систему та кровообіг. У ЯКУ ПОРУ ДНЯ КРАЩЕ ВЖИВАТИ СОЛОДОЩІ? Щоб смаколик приніс максимальну користь і не осів зайвими кілограмами, необхідно вживати його в першій половині дня, адже до 15:00 години в організмі відбувається активний вуглеводний обмін. Це сприяє кращому засвоєнню цукру та його замінників. Найкраще вживати фрукти окремим прийомом їжі. Це може бути другий сніданок або перекус о 10:00-11:00 годині. Навіть корисні продукти можуть стати шкідливими, якщо їх вживати в неправильний час. Будь-які фрукти чи корисні солодощі, вжиті у другій половині дня, сповільнюють вуглеводний обмін, можуть спричинити порушення процесу травлення та сприяти виникненню зайвої ваги.

LIFESTYLE 61


ТРАДИЦІЇ ЯК ВИГОТОВЛЯЮТЬ КОСІВСЬКУ КЕРАМІКУ ТА В ЧОМУ ЇЇ ОСОБЛИВІСТЬ?

62 LIFESTYLE


Жовтий, зелений, коричневий і трішки синього. Це кольоровий код гуцульської мальованої кераміки, яку століттями виготовляють майстри у Косові. Нині кераміка – спадщина людства ЮНЕСКО. Як виготовляють косівську кераміку та в чому її особливість – розповідаємо у матеріалі. ОСЕРЕДОК Традиції косівської мальованої кераміки як невіддільної частини нематеріальної культурної спадщини гуцулів – етнографічної групи українців, що здавна проживає на території Карпат України – мають поширення в м. Косів та прилеглих селах Пістинь, Вербовець, Старий Косів, селищі міського типу Кутів. Гончарство в цьому регіоні відоме ще з ХV-ХVІ ст. Упродовж віків від покоління до покоління передавалися традиції, майстерність, творчі особливості. Роль головного осередку народного гончарства у XVIII столітті відігравало с. Пістинь. З XIX століття центр гончарства перемістився в м. Косів. Містечко Косів на Івано-Франківщині – один з небагатьох давніх гончарних осередків України, де сьогодні виготовляють кераміку. У Косівському районі працює понад 70 гончарів. Більшість митців працює у техніці косівської мальованої кераміки, традиція виготовлення якої у 2019 році внесена до списку об’єктів нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. ЯК ВИГОТОВЛЯЛИ? Більшість виробів гончарі точили на гончарному крузі й виготовляли ужитковий посуд із місцевої сировини – глини темно-сірого кольору, яка під час випалювання давала червоний відтінок. Сформований на гончарному станку чи зліплений виріб злегка підсушували і поливали поверхню «побілкою» (біла глина), яку привозили з центральних та східних областей України. Таку назву глина має тому, що нею підбілювали хату чи піч. «Побілку» розтирали чи мололи в барабанах з водою, довівши до

потрібної густини, проціджували, а відтак поливали виріб. Далі посуд підсушували до такого стану, щоб верхній шар не прилипав до рук. Так виріб готували до розписування. ЩО ВИГОТОВЛЯЛИ? Асортимент виробів був досить широким: горщики та посуд для приготування їжі; глечики для молока; кухлі та дзбанки, баньки, корчаги, баклаги, куманці та барильця для рідини; пасківники та поставці для випікання пасок; макітри для розтирання маку; миски, банки, горнятка. Окрім звичайних для всієї України посудних форм, на Прикарпатті виготовляли посудини для вина – дископодібні плесканці, дзбанки для рідини, вузькогорлі баньки для олії. Виготовляли також кахлі, на прямокутному просторі яких майстри відображали навколишні події – працю селянина, розваги й свята, панський виїзд, вершників, музик і танцюристів, сцени полювання та різних тварин (олень, лев, ведмідь, півень, риби тощо). Тим самим створювалися своєрідні хроніки місцевого життя. РИТОВАНИЙ РОЗПИС За цією технікою виріб повністю вкривали тонким шаром білої глини, на підсушеному білому тлі писаком гравіювали контур орнаменту, заповнювали його площини коричневим ангобом та перший раз випалювали. Після цього предмет розмальовували керамічними фарбами вкривали поливою і вдруге випалювали. Триколірна гама забарвлення виробів є ознакою косівської кераміки, що пов’язана зі сприйняттям природи: жовтий символізує сонце, зелений – карпатські гори, коричневий – землю. Інколи майстри додають до триколірної гами синього кольору. На керамічних виробах особливою ознакою «традиції» є відображення життя гуцулів, їх вірування, традиційний побут.

LIFESTYLE 63


ЦЕ–FAINA РОЗПОВІДАЄМО ПРО БРЕНД ЖИВОГО ДИЗАЙНУ

Запах вологого чорнозему, примітивні й водночас органічні форми, самобутній і вільний дух природи – це ті складові, без яких неможливо уявити бренд меблів, освітлення і декору FAINA. Як відчути тонку душу української спадщини та виразити її у сучасному дизайні – розповідаємо у матеріалі. ПОЧАТОК ІСТОРІЇ Засновницею бренду є Вікторія Якуша, яка з 2006 року мала власну студію дизайну Yakusha Design. Справи йшли добре, аж до 2014 року. Стан речей змінила Революція Гідності, яка вплинула на світогляд Вікторії та підштовхнула до створення чогось абсолютно унікального. Як каже дизайнерка, ідея йшла від серця, тому вона не шкодувала ні матеріальних, ні ментальних ресурсів для її втілення. Так FAINA став тим брендом, який закодував у собі древню символіку, ремесла предків та приналежність до рідної землі.

64 LIFESTYLE


ЖИВИЙ ДИЗАЙН Архетипні форми предметів дизайну являють анімалістичну присутність. В руках місцевих ремісників кожен предмет набуває живої душі і тим самим передає українську історію. «Як і наші предки, я вірю в духовну сутність речей, в душі наших предметів. І це один з головних елементів того, що ми називаємо живим дизайном – створення чогось живого. Чогось з душею», – зізналася Вікторія Якуша. Відповідно до філософії живого дизайну, колекції FAINA виходять двічі на рік – під час зимового та літнього сонцестояння, днів природного оновлення. МІЖНАРОДНЕ ВИЗНАННЯ У 2019 році інтер’єр від Yakusha Design був обраний серед 5 найкращих офісів світу за версією Dezeen Awards, а засновниця студії Вікторія Якуша отримала звання дизайнера року – ELLE Decoration Design Award. У 2021 році FAINA стала лавреатом Dezeen Awards у номінації «Найкращий інтер’єр ресторану». У 2019 році Yakusha Design відкрила житловий салон FAINA у Брюсселі (Бельгія). Зараз студія працює на міжнародному рівні як над приватними, так і з комерційними проєктами, зосередженими на живому дизайні та екологічному підході. MILAN DESIGN WEEK Вже цього липня бренд отримав запрошення на Тиждень дизайну у Мілані. Там вони представлять виставку «Chornozem», яка присвячена українській землі. Виставка містить: гобелен «Дерево життя», виготовлений вручну в традиційній українській техніці – «ліжникарство», текстура нагадує багатий, розсипчастий ґрунт. Крісло «Домна», що нагадує трипільську Венеру, стародавнє втілення Матері-Землі; скульптурні торшери «Сонях», натхненні соняшником, символом української землі.

LIFESTYLE 65
ТОКСИЧНА МАСКУЛІННІСТЬ

ЯК СТЕРЕОТИПНІ УЯВЛЕННЯ ПРО ЧОЛОВІКІВ ВПЛИВАЮТЬ НА СУСПІЛЬСТВО? Токсична маскулінність передбачає культурний тиск на чоловіків та їхню поведінку, підтримує уявлення про те, що «мужність» проявляється у домінуванні, гомофобії та агресії. Жодних проявів емоцій, лише жорстка рішучість – це ті уявлення, які активно просувають прихильники цієї теорії. Однак вони зовсім не задумуються про те, як ці стереотипи шкодять психічному здоров’ю чоловіків і які наслідки токсична маскулінність може мати для суспільства в цілому. ЩО ТАКЕ ТОКСИЧНА МАСКУЛІННІСТЬ? Токсична маскулінність – це не просто примус поводитися як чоловік. Натомість це пов’язано з надзвичайним тиском, який можуть відчувати деякі чоловіки, коли їх змушують поводитися нав’язаним суспільством способом. Токсичною ж маскулінність називають тому, що це та форма поведінки, яка має постійний негативний характер і впливає на життя людини, яка виступає аб’юзером.

68 LIFESTYLE


Існує багато визначень «токсичної маскулінності», які зустрічаються в дослідженнях, а також у попкультурі. Однак в більшості з них є три основні компоненти, які притаманні цьому терміну: • Жорсткість. Уявлення про те, що чоловіки повинні бути фізично сильними, емоційно черствими та агресивними в поведінці. • Антифемінність. Ідея, що чоловіки повинні відкидати все, що вважається жіночим, наприклад, демонструвати емоції або приймати допомогу. • Влада. Припущення, що чоловіки повинні працювати, щоб отримати владу та статус (соціальний і фінансовий), щоб вони могли завоювати повагу інших. ТОКСИЧНА МАСКУЛІННІСТЬ СПРИЯЄ БАЙДУЖОСТІ ДО ЗДОРОВ’Я Популярним є уявлення про те, що турбота про себе – це суто жіночі «штучки», а чоловіки повинні ставитися до свого тіла і здоров’я, як до машини, попри хвороби чи погані звички. Такий підхід змушує чоловіків сильно фізично перенапружуватися і не звертатися до фахівців за допомогою. Дослідження продемонстрували, що чоловіки, які дотримуються уявлень про токсичну маскулінність, вдвічі рідше звертаються за профілактичною медичною допомогою, аніж ті, хто є більш поміркованими в уявленнях про мужність. Регулярне відвідування лікарів суперечать поняттям «крутості» деяких чоловіків, тому вони уникають цих візитів і намагаються справлятися з усім самотужки, чим шкодять собі. Таке ж ставлення і до турботи про себе та свого зовнішнього вигляду. Чоловіків, які стежать за власною зовнішністю, стереотипно нарікають тими, хто має «нетрадиційну сексуальну орієнтацію», або надто жіночними. ТОКСИЧНА МАСКУЛІННІСТЬ ЗАОХОЧУЄ ДО ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК Дослідження іноземних фахівців довели, що чим активніше чоловіки намагаються відповідати «нормам» мужності, тим вища ймовірність того, що вони будуть частіше зловживати алкоголем, чи наркотиками, палити цигарки та не підтримувати здорового способу життя. Таку поведінку вони вважають «нормальною» та максимально «чоловічою». ТОКСИЧНА МАСКУЛІННІСТЬ ПРИГНІЧУЄ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я Депресія, тривожність, страх чи переживання – усі ці стани може відчувати кожен чоловік. Однак ті, хто живе за принципами токсичної маскулін-

ності, усіляко відштовхують можливості лікування. Вони вважають, що проблеми з психічним здоров’ям можна розглядати як слабкість. Такі чоловіки дотримуються поглядів, що їм непристойно і соромно говорити про власні почуття і така поведінка може нашкодити їм та посилити відчуття самотності. ЗНАМЕНИТОСТІ VS ТОКСИЧНА МАСКУЛІННІСТЬ Модна індустрія завжди була тією рушійною силою, яка здатна переосмислити аскетизм і упередженість, пов’язані з «суто чоловічими» принципами. Більшість домів моди почали фокусуватися на створенні гендерно-нейтральних колекцій, що свідчить про відторгнення токсичної маскулінності. Серед світових чоловіків-знаменитостей також завжди були ті, хто не боявся демонструвати власну ідентичність всупереч уявленням суспільства. Вони з’являлися на публіці з макіяжем, манікюром або ж у фемінних образах. Активними «руйнівниками міфів» про чоловічу маскулінність є сучасні співаки: Гаррі Стайлз, Фаррел Вільямс, Френк Оушен, Асап Рокі та інші. Десятиліттями раніше, у нетиповий спосіб про себе заявляли такі зірки як: Фредді Мерк’юрі, Девід Бові, Принц тощо. Ці чоловіки не боялися осуду суспільства і часто виступали у доволі епатажних образах. Нині той же Гаррі Стайлз чи Фаррел Вільямс прикрашають обкладинки глянців у нетипових фемінних образах: сукнях, з манікюром і тим самим перекреслюють усі стереотипи стосовно того, яким має бути чоловік. Сам Стайлз в одному з інтерв’ю розповідав: «Іноді я заходжу в який-небудь магазин і розумію, що милуюся жіночим одягом, бо він грандіозний. У житті завжди так – вибудовуючи всілякі перепони, ти в результаті обмежуєш лише самого себе. Одяг приносить радість. Я ніколи особливо не замислювався про його значення, речі просто стають частиною творчого процесу». У той самий час, один з найпалкіших прихильників чоловічого манікюру – Асап Рокі заявив: «Я відчуваю, що чоловіки повинні мати змогу фарбувати нігті, не почуваючись водночас жіночними. Манікюр – це спосіб самовираження, який не залежить від гендерної ідентичності». Сьогодні токсична маскулінність перебуває на етапі переосмислення у суспільстві. Оскільки зірковий світ вже давно відійшов від усталених стереотипів, у соцмережах чоловіки активніше діляться власними думками стосовно своєї ідентичності та намагаються вільніше проявляти власні почуття. LIFESTYLE 69


ГЕНЕТИЧНИЙ КОД КОЛЕКЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ДИЗАЙНЕРІВ, ЯКІ НАТХНЕННІ РІДНОЮ КУЛЬТУРОЮ

70 LIFESTYLE


Під час війни багато українських брендів хочуть висловити свою любов до Батьківщини та відкрити всьому світу генетичний код та душу кожного українця. Розповідаємо про колекції українських брендів, які надихнулись пшеничними полями, червоними маками, неймовірною природою, кольорами прапора України та народними традиціями. TOTE Хустка здавна була основним символом української культурної спадщини. Вона супроводжувала жінок усе їхнє життя, була оберегом і захищала волосся від зурочення. Натхненна українською культурою, команда бренду, на чолі з інфлюенсеркою Аліною Френдій, презентувала особливий оверсайз-жакет FOLK з традиційною українською хусткою. Такий акцент є не лише модним елементом образів, а й патріотичною деталлю в гардеробі. До дропу бренду ввійшли два однобортні жакети з українською хусткою: жакети з гострими вилогами в чорному та кольорі слонової кістки з акцентом на лінії плечей. «Мені подобається все, що стосується блейзерів, вони становлять основу мого гардероба. Цього лютого під час перебування на Тижні моди в Мілані я думала, як висловити свою українську ідентичність і привернути увагу до війни. Тоді я взяла наш прапор у руки, а згодом уже створила FOLK», – розповіла дизайнерка бренду Аліна Френдій. THE COAT Український бренд The Coat, дизайнеркою якого є Катя Сільченко, випустив патріотичний дроп, натхнений Україною. Ніжні кольори, які нагадують українську пшеницю, натуральні тканини та невимушені силуети. До мініколекції увійшли знакові моделі бренду: найпопулярніша сукня-футляр, укорочений топ на гачках, об’ємна джинсова куртка з кишенями тощо. Ці речі відшивалися під час ракетних обстрілів у різних куточках України. PAPAYA Природа та дикі коні з Асканії-Нови, Джарилгач та Кінбурнська коса, Лемурійське озеро, Здолбунівський кар’єр – координати й фото саме цих місць увійшли до патріотичного дропу українського бренду PAPAYA. Світлини куточків

України зображені на футболках, аби завжди мати цінний спогад або шматочок рідної землі біля серця. 50% прибутку з продажу колекції PAPAYA направляє у фонди «Асканії-Нової» та «Повернись живим». OMELIA У своєму новому дропі український редизайн-бренд OMELIA поєднав вишиті українські рушники із сорочками. Кошти з продажу сорочок бренд передає на потреби армії та постраждалих українців. «Наші предки вірили, що вишите полотно слугує оберегом від злих сил. Саме тому у рушниках закодовані орнаменти на волю, щастя та життя. У сорочках OMELIA використані традиційні візерунки: коло – символ божественної енергії та вічності; ромб – союз сонця і землі; квадрат – добробуту та миру. Речі виготовлені в класичному поєднанні білого й червоного кольорів, які символізують чистоту та родючість», – зазначають дизайнери бренду. UDANA x IRYNA TITENKO Український бренд UDANA презентував патріотичну колаборацію разом із фотографинею Іриною Тітенко, яка стала авторкою ручної вишивки. До колекції увійшли лляні сорочки чотирьох кольорів: білі, блакитні, жовті та чорні. У кожній деталі є окремий символізм, який виражає генетичний код українців. Колоски асоціюються із землею, за яку зараз бореться вся нація. Кульбаби та сухоцвіти асоціюються з українськими зеленими полями як зародження нового життя та передчуття кращого часу. А рядки гімну – це слова справжньої свободи й незалежності українців. Половину прибутку збираються надіслати обраній сім’ї з Маріуполя. JJSQUEE Молодий український апсайклінг бренд JJSQUEE випустив патріотичний дроп, в ДНК якого закладена любов до України. Дизайнери бренду не зрадили свої принципи – база, вторинні матеріали та натуральні тканини. Ба більше, вони намагалися створити річ, яка транслюватиме національність, передаватиме любов до України і яку хотітиме кожна українка. Важливо, що 50% прибутку бренд передає на потреби ЗСУ.

LIFESTYLE 71