Page 1

BRONZERY

WYGLĄDAJ PIĘKNIE NA LATO NOWOŚCI KOSMETYCZNE MONIKA KIERNICKA O PRACY I ROZWOJU

MĘSKIE SPOJRZENIE NA WIZAŻ

GRZEGORZ LASTOWIECKI

MAKIJAŻOWE TRIKI GWIAZD MAKEUP NO MAKEUP NA PIERWSZYM PLANIE


35 17

43

5.GET THE LOOK 6.PLASTIC BONES 11.MERCEDES FASHION WEEKEND WARSAW 15.TRIKI MAKIJAŻOWE GWIAZD 17.MAKEUP NO MAKEUP 19.SWEET CANDY 23.MONIKA KIERNICKA - WYWIAD 31.NOWOŚCI KOSMETYCZNE 35.BRONZERY I ROZŚWIETLACZE NATALIA LENDZION 43. GRZEGORZ LASTOWIECKI

BEZPŁATNY MAGAZYN DLA KOBIET EMAKIJAŻ MAGAZINE SKR. POCZTOWA 109 00-961 WARSZAWA E-MAKIJAZ@10G.PL WWW.E-MAKIJAZ.PL

23

REDAKCJA NIE ODPOWIADA ZA TREŚĆ REKLAM. BŁĘDY ZASTRZEŻONE.

2


19

56 50. SPORTOWY SZYK STELLI MCCARTNEY 56 KONFERENCJA WIZAŻYSTÓW AESTHETIC

90

83

61 FAM MAKEUP 63. JAK DBAĆ O WŁOSY LATEM 65. JAK POZBYĆ SIĘ CELLULITU NA LATO 66. ZIOŁA I ICH WPŁYW NA ORGANIZM 67. SUMMER MUST HAVE 68. NOWOŚCI KOSMETYCZNE 75. JAK ROBIĆ MAKIJAŻOWI ZDJĘCIA 85. STUDIUM DZIEWULSKICH 90. MARTA ANNA PARCIAK - SESJA ŚLUBNA 95. DOBRY SEN CO NOC 98. BĄDŹ SPRYTNY W KUCHNI 101. NOWY MODEL AUDI Q7

3


GET THE LOOK

LETNI SPORTOWY SZYK Z KLASĄ IDEALNY SPORTOWY STYL NA NADCHODZĄCE LATO 2015. W TYM SEZONIE KRÓLUJĄ DELIKATNE JASNE KOLORY. TRENDAMI SĄ KOSZULKI POLO, KRÓTKIE SPODENKI, WSZELKIEGO RODZAJU BASIC-I. MIESZAMY TO WSZYSTKO Z NOWOCZESNYMI DODATKAMI, TAKIMI JAK OKULARY, PASKI, ODPOWIEDNIE SPORTOWE TKANINY. NIE BÓJ SIĘ MIESZAĆ SPORTOWYCH UBRAŃ Z ELEGANCJĄ.


NOWA MARKA PLASTIC BONES

PLASTIC BONES ZRODZIŁO SIĘ BY TWORZYĆ UBRANIA BĘDĄCE POŁĄCZENIEM PROSTYCH I KLASYCZNYCH FORM Z DYNAMICZNYMI I KONTRASTOWYMI WZORAMI. STAWIA NA PRZYJAZNE I NATURALNE TKANINY, ORAZ PRZYWIĄZUJEMY SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ DO JAKOŚCI KONSTRUKCJI, SZYCIA, WYKOŃCZENIA I DETALU. WSZYSTKIE UBRANIA TWORZONE SĄ W POLSCE W LIMITOWANYCH SERIACH. „ ZAWSZE CHCIELIŚMY STWORZYĆ MARKĘ ODZIEŻOWĄ ADRESOWANĄ DO LUDZI KTÓRZY NIE POSTRZEGAJĄ ŚWIATA W PEŁNI POWAŻNIE. PRZYGOTOWANIA ZAJĘŁY NAM SPORO CZASU, AŻ W KOŃCU PLASTIC BONES POJAWIŁO SIĘ NA RYNKU NA POCZĄTKU 2015 ROKU. NASZYMI GŁÓWNYMI INSPIRACJAMI NIEZMIENNIE SĄ KONTRAST, KOLOR, TROCHĘ SZALEŃSTWA I LEKKI POSMAK LAT 80 I 90. TO WSZYSTKO ŁĄCZYMY Z NAJWYŻSZĄ JAKOŚCIĄ WYKONANIA I MIŁOŚCIĄ DO TEGO CO ROBIMY:)”


MERCEDES BENZ FASHION WEEKEND FOTORELACJA Z WYDARZENIA 5 MAJA 2015 WYSTARTOWAŁA PIERWSZA EDYCJA MERCEDES-BENZ WARSAW FASHION WEEKEND. TYM SAMYM WARSZAWA DOŁĄCZA DO GRONA PRAWIE 30 STOLIC I METROPOLII, W KTÓRYCH ODBYWAJĄ SIĘ POKAZY POD ZNAKIEM SREBRNEJ GWIAZDY. MERCEDES-BENZ WARSAW FASHION WEEKEND, 15-17 MAJA, SOHO FACTORY NA ŚWIECIE MARKA MERCEDES BENZ ANGAŻUJE SIĘ W NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWE WYDARZENIA MODOWE, MIĘDZY INNYMI W BERLINIE, ISTAMBULE, MOSKWIE I ZURICHU. MERCEDES-BENZ WARSAW FASHION WEEKEND TAKŻE BĘDZIE MIAŁ ZASIĘG MIĘDZYNARODOWY. IDEĄ IMPREZY JEST TO, BY NA WYBIEGACH PREZENTOWAĆ KOLEKCJE NIE TYLKO POLSKICH, ALE TAKŻE EUROPEJSKICH DESIGNERÓW. WARSZAWA JEST JEDNĄ Z NAJBARDZIEJ DYNAMICZNYCH METROPOLII W EUROPIE. JEST TEŻ WAŻNYM OŚRODKIEM BIZNESOWYM I KULTURALNYM. CZAS POKAZAĆ ŚWIATU TWÓRCZOŚĆ UTALENTOWANYCH POLSKICH PROJEKTANTÓW. Z DUMĄ WCHODZIMY DO ELITARNEGO GRONA STOLIC, KTÓRE WYZNACZAJĄ ŚWIATOWE TRENDY. WIERZYMY, ŻE TO OTWORZY PRZED RODZIMYMI PROJEKTANTAMI CAŁKIEM NOWE MOŻLIWOŚCI. RADA PROGRAMOWA: MONIKA STUKONIS – REDAKTOR NACZELNA „ELLE” ANNA ZEJDLER-IBISZ – REDAKTOR NACZELNA „GALA” ANNA JURGAŚ – REDAKTOR NACZELNA „GLAMOUR” ANNA JANICKA – REDAKTOR NACZELNA „GRAZIA” GRAŻYNA OLBRYCH – REDAKTOR NACZELNA „VU MAG” KATARZYNA MONTGOMERY – REDAKTOR NACZELNA „ZWIERCIADŁO” EWA ŁABNO-FALĘCKA – DYREKTOR PUBLIC RELATIONS MERCEDES-BENZ POLSKA


MAKE-UP NO MAKE-UP STYL NUDE - MAKIJAŻ DZIĘKI KTÓREMU BĘDZIESZ WYGLĄDAŁA NATURALNIE. TWOJA CERA BĘDZIE ŚWIEŻA I DELIKATNA. MAKEUP NO MAKEUP IDEALNIE NADAJE SIĘ DO PRACY, NA ROZMOWY KWALIFIKACYJNE, NA LETNIE WYPADY NA ZAKUPY.

STYL NUDE, CZYLI CO POWINNIŚMY O NIM WIEDZIEĆ? WSZYSTKIE KOBIETY CHCĄ WYGLĄDAĆ ŚWIEŻO I NATURALNIE. NIESTETY, JEST CZĘŚĆ KOBIET, KTÓRE NIE MOGĄ POCHWALIĆ SIĘ IDEALNĄ CERĄ CZY NATURALNIE PIĘKNYM SPOJRZENIEM. WIZAŻYŚCI ZNALEŹLI IDEALNE ROZWIĄZANIE – MAKE UP NO MAKE UP, CZYLI MAKIJAŻ NUDE. TNIBY DELIKATNY MAKIJAŻ, NATOMIAST JEST BARDZO TRUDNY W WYKONANIU – JEGO ZADANIEM JEST TUSZOWAĆ NIEDOSKONAŁOŚCI, DODAWAĆ CERZE BLASKU, A JEDNOCZEŚNIE POZOSTAĆ NIEWIDOCZNY NA TWARZY.


1. PRZYGOTUJ ODPOWIEDNIO CERĘ TWARZY POD MAKIJAŻ EFEKT MAKEUP-NO MAKEUP NAJLEPIEJ WYCHODZI PO UPRZEDNIO PRZYGOTOWANEJ TWARZY - ZRÓB DELIKATNY PEELING TWARZY, NAŁÓŻ DOBRY KREM NAWILŻAJĄCY NA TWARZ 30 MINUT PRZED REALIZACJĄ MAKIJAŻU. 2.NIE UŻYWAJ CIĘŻKICH PODKŁADÓW! MAKEUP-NO MAKUP TO DELIKATNY LEKKI MAKIJAŻ DO TEGO CELU UŻYJ LEKKICH KREMÓW KOLORYZUJĄCYCH, BB KREMÓW, LUB CC KREMÓW. 3. PUDER TRANSPARENTNY LUB BIBUŁKI MATUJĄCE Z PUDREM OSTROŻNIE, PONIEWAŻ JEGO UŻYWANIE JEST WIDOCZNE NA TWARZY, JEŻELI NIE MASZ MOCNO ŚWIECĄCEJ SIĘ SKÓRY UŻYWAJ DO ZMATOWIENIA BIBUŁEK MATUJĄCYCH! 4. IDEALNIE UŁOŻONE BRWI DELIKATNY MAKIJAŻ MUSI PODKREŚLAĆ TO CO ISTOTNE. BRWI SĄ RAMĄ OKA POWINNY BYĆ IDEALNIE UŁOŻONE! 5.MATOWE BEŻOWE ODCIENIE CIENI DO POWIEK UŻYWAJ CIELISTYCH ODCIENI BEŻU W ZAŁAMANIACH POWIEKI WPROWADŹ PĘDZELKIEM DO BLENDOWANIA CHŁODNY, MATOWY ODCIEŃ BRĄZU. DZIĘKI TEMU ROZWIĄZANIU POWIĘKSZYSZ OPTYCZNIE OCZY 6. MASKARA TYLKO W BRĄZOWYM KOLORZE DZIĘKI BRĄZOWEMU ODCIENIU MASKARY MAKIJAŻ OKA BĘDZIE WYGLĄDAŁ BARDZO NATURALNIE I WYRAŹNIE.


SWEET CANDY MODELKA: MARCELINA JACHYRA MAKE-UP ARTIST: IGA KOSTUJ ZDJĘCIA: NATALIA PAWLAK REALITE


MONIKA KIERNICKA PASJA PRACA SATYSFAKCJA


Nie bedę pytała cię o to jak zaczęła się Twoja kariera, bo tego jest wszędzie :) i zapewne milion razy opowiadałaś o tym chciałabym się skupić na Twoich przemyśleniach, rozwoju..

1.! Dziś skupiamy się na technice, nauce z Youtube. Rozwój to szerokie słowo, które ma różne znaczenie, dla różnych ludzi… ale czym tak naprawdę jest dla Ciebie ? Rozwój można rozumieć na wiele sposobów, myślę, że dla każdego będzie czymś innym. Dla mnie to harmonijne, ale i rozłożone w czasie rozwijanie swojego potencjału. Moja droga nie była kręta choć wymagała ode mnie nie lada cierpliwości i zdeterminowania. Przede wszystkim rozwijałam własne umiejętności i pokonywałam ograniczenia, które później pozwoliły mi wspinać się na kolejne szczeble kariery zawodowej. Każdy, choćby najmniejszy sukces dodawał mi pozytywnego „kopa” i nakręcał do dalszego działania. 2.! Czy w/g Ciebie szkoła wizażu i jej ukończenie wpływa na Twój rozwój zawodowy? Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że szkoła nie ma większego znaczenia. Dla kogoś z duszą artysty, ogromną pasją i chęcią tworzenia będzie tylko kolejnym „papierkiem” do kolekcji. Owszem, ukończenie szkoły na początku drogi jest zawsze wskazane, niezwykle podnosi samoocenę i pomaga wystartować w zawodzie. Nie mniej jednak zawód ten po części wynika z talentu, po części z praktyki i umiejętności. Jeśli nie ma pasji i wewnętrznej potrzeby do wykonywania tej profesji ukończenie szkoły niczego nam nie zagwarantuje.

MONIKA KIERNICKA

3.! Jest teraz przekonanie, że można być idealnym samoukiem i zrobić karierę bez szkoły jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy sam YouTube do tego wystarczy? Hmmm, trudne i kontrowersyjne pytanie. Przede wszystkim trzeba rozróżnić dwie kwestie. Można być makijażystą, czyli sprawnym rzemieślnikiem poprawnie wykonującym makijaże, zgodnie z zasadami wyniesionymi ze szkoły. Ukończenie szkoły/kursu w tym wypadku jest mile widziane choć jak życie pokazuje nie jest najważniejsze, bowiem umiejętności wizażysty weryfikują klientki, jeśli są na wysokim poziomie uważam, że obronią się same. Można być również artystą, który przede wszystkim kreuje, nie stawia sobie barier, ma ogromną wyobraźnię i nie boi się tworzyć. W tym wypadku szkoła nie ma znaczenia, artystą trzeba się urodzić. 4.! Wygrałaś wiele nagród związanych z realizacją makijażu - jak to motywuje Cię do dalszych działań? Motywuje mnie naprawdę wiele rzeczy, wygrane w konkursach są tylko ich składową. Dla mnie największą motywacją do dalszego działania są pozytywne efekty mojej pracy, chcę działać dalej, robić to lepiej, częściej i na wyższym poziomie. Motywują mnie osoby, które osiągnęły sukces, moje uśmiechnięte klientki, ogromna przyjemność z malowania i dzielenia się swoją twórczością. Motywuje mnie końcowy efekt kilkugodzinnej sesji, każda kolejna publikacja i ta radość gdy otwieram gazetę z moim zdjęciami. I w końcu motywuje mnie uczucie zwycięstwa, pokonania swoich lęków oraz ogrom towarzyszących temu emocji.


SESJA Z MARTĄ, TYTUŁ: "SHADES OF WHITE" ZDJĘCIE/MAKIJAŻ/STYLIZACJA/WŁOSY: MONIKA KIERNICKA WWW.MONIKAKIERNICKA.COM MODELKA: MARTA MIŁUCH


5.! Czy Twoje klientki do Ciebie wracają? Jeżeli tak to z jakich narzędzi korzystasz, co mogłabyś polecić osobom, które „cierpią” na brak klientów? Tak, mam to szczęście, że klientki do mnie wracają. Jedynymi narzędziami z których korzystam są moje umiejętności, które w tym przypadku są kluczowe. Osobom rozpoczynającym przygodę z wizażem radzę uzbroić się w cierpliwość, bowiem początki w tym zawodzie nie należą do najłatwiejszych. Rynek wizażystów szybko się rozrasta, jakość usług musi więc być na jak najwyższym poziomie. 6.! Śledząc Twoją karierę widzę, że niesamowicie dajesz z siebie wszystko przy każdym działaniu. Czasami pewnie miewasz dni, które Cię demotywują - Jak sobie z tym radzisz? Tak, miewam gorsze dni, chyba jak każdy. Może to dziwnie zabrzmi, ale każdą porażkę staram się przekuć w sukces. Kieruję się zasadą: „Żeby podejmować dobre decyzje trzeba mieć doświadczenie. A żeby mieć doświadczenie- trzeba podejmować złe decyzje”. 7.! Posiadasz swoje studio i intensywnie działasz w Monachium.. Jak wygląda Twój codzienny dzień pracy? W Monachium prowadzę działalność artystyczną, spełniam się nie tylko jako wizażystka ale i fotograf. Mam tą wygodę, że studio jest w mieszkaniu zatem wszystko mam pod „nosem”. To niesamowicie ułatwia mi pracę, tym bardziej, że jestem mamą pierwszoklasistki. Podczas gdy córka jest w szkole mam czas na swoje projekty. Wszystkie stylizacje tworzę sama, potrzebuję więc sporo czasu i spokoju. Wieczory i weekendy przeznaczam na sesje, które uwielbiam nie tylko ja, ale i mój mąż.

8.! Udało ci się nawiązać współpracę kosmetyczną z marką Revitalash, jak do tego doszło i co byś doradziła osobom, które marzą o takich klientach? Współpraca z marką RevitaLash trwa nieprzerwanie od ponad 4 lat. Bardzo sobie ją cenię, tym bardziej, że produkty tej marki są moimi ulubionymi kosmetykami. Zaczęło się od przetestowania odżywki do rzęs i zrobienia kilku zdjęć dokumentujących jej działanie. Potem poleciało z górki…. dostałam propozycję wykonywania makijaży oraz reklam, które ukazały się w wielu polskich czasopismach. Dlaczego ja? O to należy zapytać markę RevitaLash ☺ 9.! Zadam teraz standardowe pytania, których wszędzie jest wiele, ale muszą być :) Must Have w Twojej kosmetyczce :) 5 kosmetyków, które zawsze masz przy sobie? Kosmetyki, które zawsze mam w torebce to: balsam do ust, błyszczyk, korektor i bibułki matujące. Jeśli miałabym wymienić piątkę najważniejszych kosmetyków, bez których nie wyobrażam sobie makijażu to z pewnością byłby to podkład, brązer, tusz do rzęs, rozświetlacz i oczywiście odżywka do rzęs.


10. Jakie znaczenie ma dla Ciebie Fotografia Twojego makijażu? Co poradziłabyś osobom, które dopiero realizują swoje portfolio? Fotografia beauty to moja pasja, której poświęcam wiele czasu. Dzięki niej mogę być samowystarczalna. Wiem, że efekt końcowy zależy wyłącznie ode mnie, dlatego nieustannie podnoszę sobie poprzeczkę i staram się maksymalnie dopracować każdy szczegół. Dbam nie tylko o makijaż i stylizację, ale również o dobre światło, ciekawy kadr. Zanim dojdzie do właściwych zdjęć robię próbne ujęcia, nierzadko zmieniam koncepcję makijażu czy stylizacji. Często bywa tak, że efektownie wyglądający makijaż na zdjęciach wypada słabo. Wtedy zaczyna się poszukiwanie dobrego światła, jeżdżę po studiu lampami, zmieniam je, doświetlam i na bieżąco sprawdzam efekty. Gdy już je znajdę zaczyna się najprzyjemniejsza część sesji ☺ Wizażystkom, które dopiero zaczynają budować portfolio radzę poszukać dobrego fotografa beauty, bowiem nawet najlepszy, najbardziej precyzyjny makijaż może zostać „zjedzony” przez słabe zdjęcia.

„Ciekawe portfolio pozwoli zostać zauważonym na tym wielkim jak ocean rynku.”


SUMMER CHIC PRZEGLĄD NAJLEPSZYCH BRONZERÓW POLECANYCH PRZEZ NATALIĘ LENDZION NA LATO 2015


BRONZERY I ROZŚWIETLACZE NA LATO 2015 Nie ma nic piękniejszego w lato niż widok pięknie opalonej kobiety z delikatnym rozświetlającym makijażem. Prezentujemy MUST HAVE na lato 2015 w kategorii bronzery, rozświetlacze! Ważne kwestie o których należy napisać! Kolor bronzera powinien być zbliżony do twojej własnej opalenizny. Twarz powinna wyglądać na promienną i zdrową, a nie przypominać zmianę koloru skóry. Najważniejszym aspektem jest, aby dobrać bronzer do karnacji. Dla blondynek najlepszym rozwiązaniem będą morelowe brązy lub chłodne kakaowe odcienie. Proponowane opcje najlepiej wybierać w odcieniach matu! Szatynki - tu proponowałabym ceglaste, terakotowe lub herbatnikowe odcienie, które sprawią, że nasza twarz będzie w „hiszpańskim” klimacie, czyli bardzo naturalna. W tym wypadku można użyć bronzerów z drobinkami rozświetlającymi. Dla pięknych rudzielców proponowałabym podobne odcienie do blondynek z lekkim muśnięciem rożświetlenia. Kobiety o rudych włosach częściej opalają się na złoto, powinny wybierać delikatne złociste odcienie, podkreślające ich urodę.


Brunetki mają najłatwiejszą sprawę - na nich opalenizna wygląda bardzo dobrze. Uwydatnia wszelkie piękno i pisząc wprost wygląda bardzo naturalnie. Jaśniejsze odcienie bronzera będą doskonale się sprawdzały podczas dnia, natomiast chłodniejsze ciemniejsze kolory idealnie sprawdzą się na wieczorne wyjście. Jak poznać, że bronzer jest dobrej jakości? Dobry bronzer nie będzie szybko się ścierał, nie będzie powodował maski, jak również nie będzie pozostawiał smug na twarzy. Zadaniem bronzera jest idealnie
 wymodelować twarz, wyszczuplić ją i podkreślić
 najlepsze aspekty symetrii twarzy.

LUKSUSOWY PUDER MINERALNY MAC COSMETICS O METALICZNYM WYKOŃCZENIU. NANIEŚ NA POLICZKI, ABY JE ROZŚWIETLIĆ LUB NA CAŁĄ TWARZ.

WAŻNE! Nie nakładaj zbyt wiele bronzera na twarz i pamiętaj, aby delikatnie musnąć również szyję i dekolt dla jednorodnego kolorytu! Zbyt duża ilość tego kosmetyku może spowodować, że będziesz wyglądała tandetnie!

PUDER ROZŚWIETLAJĄCY AMC MULTICOLOUR INGLOT TO KOMBINACJA PIĘCIU ODCIENI Z PERŁOWYMI DROBINKAMI KTÓRE NADAJĄ SKÓRZE DELIKATNEGO ROZŚWIETLENIA. SUBTELNY EFEKT KRYCIA SPRAWIA, ŻE SKÓRA WYGLĄDA ŚWIEŻO I ZDROWO.

Polecane przeze mnie Bronzery i rozświetlacze:

WYKOŃCZENIOWO-ROZŚWIETLAJĄCY PUDER MINERALNY

SILK GLOW EARTHNICITY MOŻE BYĆ STOSOWANY NA PODKŁAD LUB SAMODZIELNIE. NASZ JEDWABISTY PUDER NADAJE SKÓRZE DELIKATNEGO BLASKU I POZWALA UZYSKAĆ EFEKT GŁADKIEJ, NIESKAZITELNEJ I ROZŚWIETLONEJ CERY. PRODUKT NIE ZAWIERA DROBINEK - DAJE EFEKT TAFLI. ŚWIETNIE SPRAWDZA SIĘ JAKO ROZŚWIETLACZ DO WYBRANYCH PARTII TWARZY, CO W EFEKCIE DAJE WYGLĄD ZDROWEJ, ZADBANEJ CERY. W PRZYPADKU CER MIESZANYCH I TŁUSTYCH W MIEJSCACH PRZETŁUSZCZAJĄCYCH SIĘ ZALECAMY STOSOWANIE PUDRU MATUJĄCEGO VELVET HD.

PUDRY ROZŚWIETLAJĄCE CLARÉ BLANC TO DOBRANE Z NAJWYŻSZĄ STARANNOŚCIĄ, JEDYNIE NATURALNE SKŁADNIKI. IDEALNE DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ I ALERGICZNEJ. ZAWARTY W NICH OLEJ JOJOBA JEST BOGATY W WITAMINĘ A, KTÓRA WSPOMAGA NATURALNE FUNKCJONOWANIE SKÓRY; WITAMINĘ E, KTÓRA PRZYSPIESZA JEJ REGENERACJĘ I SPOWALNIA PROCES STARZENIA SIĘ I WITAMINĘ F, KTÓRA STYMULUJE WZMOCNIENIE ODPORNOŚCI SKÓRY.


BRONZERY SUN PROTACTIVE COMPACT SENSAI JEST WYJĄTKOWYM PRZECIWSTARZENIOWYM PRODUKTEM ZAWIERAJĄCYM FILTRY OCHRONNE PRZED PROMIENIOWANIEM UV. DAJE ON GŁADKI, NATURALNY EFEKT KOŃCOWY. MOŻE BYĆ STOSOWANY NA SUCHO I MOKRO I DZIĘKI TEMU MOŻNA UZYSKAĆ EFEKT PÓŁMATU LUB ŚWIEŻEGO MATU. KONSYSTENCJA PRODUKTU JEST BARDZO DELIKATNA I LEKKA.

SHISEIDO BRONZER NIE ZAWIERAJĄCY OLEJU PUDER NADAJE TWARZY PROMIENNEGO OPALONEGO WYGLĄDU. SKÓRA OTRZYMUJE WYGLĄD NATURALNEJ GŁADKOŚCI O DELIKATNYM BLASKU. NADZWYCZAJNIE PRZEJRZYSTY KOLOR NAŁOŻONY NAWET W KILKU WARSTACH NIE WZBUDZA EFEKTU MASKI LECZ DAJE EFEKT NATURALNEJ OPALENIZNY, KTÓRY UTRZYMUJE SIĘ NAWET PO UPŁYWIE KILKU GODZIN, NIE BLAKNĄC ANI NIE TWORZĄC TŁUSTEGO FILMU. ŚWIEŻY BLASK PO NAŁOŻENIU

Ziemia Egipska to kosmetyk o jednym uniwersalnym odcieniu, pasujący do każdego typu urody. Sprawi, że skóra nabierze zdrowego blasku. Bikor bronzer daje nam możliwość manipulowania kolorem, co pozwala modelować twarz, ukryć niedoskonałości oraz nadać naszej skórze promienny i zdrowy wygląd.

Bronzery Claré Blanc to naturalnie wyglądająca zdrowa i bezpieczna opalenizna. W kilka sekund, nie wystawiając skóry na szkodliwe działanie promieni słonecznych, ciesz się piękną opalenizną.

VIRTUAL SUMMER CHIC - BRONZER, KTÓRY WYGLĄDA DELIKATNIE NAWET NA JASNEJ KARNACJI. NATURALNY EFEKT.


GRZEGORZ ŁASTOWIECKI MĘSKIE SPOJRZENIE NA WIZAŻ

SESJA Z UDZIAŁEM TOP MODEL

OLGĄ KACZYŃSKĄ


1. Dlaczego makijaż? Niewielu jest mężczyzn, którzy tym się zajmują?.

Może to dlatego że jestem mężczyzną. Wpływa to mobilizująco na moją twórczość.

Wszystko zaczęło się około 4 lata temu, kiedy to jeszcze pozowałem do zdjęć. Podczas przygotowań do sesji zauważyłem jak wiele kryje sztuka dobrego makijażu. Tak, prawdą jest że nie wielu mężczyzn maluje, jednak Ci którzy to robią są naprawdę artystami z niebagatelnym wyczuciem estetyki.

4. Jak znajomi, najbliżsi odbierają Twój zawód?

2. Skończyłeś jakąś szkołę, kurs wizażu?. Zapisałem się na roczny kurs do szkoły wizażu w Warszawie, gdzie nauczyłem się podstaw i interpretacji własnych pomysłów. Większość doświadczenia zdobyłem podczas realizacji własnych projektów przy sesjach zdjęciowych, indywidualnych makijażach ślubnych czy warsztatach. 3.Jak czujesz się w środowisku wizażu, gdzie głównie tym zajmują się kobiety.. patrząc jednak na Twoje prace nie jedna mogłaby Ci zazdrościć umiejętności .Przez to mam większość koleżanek.. hehe :) W tym środowisku czuje się bardzo swobodnie i jestem bardzo

. Początkowo mój pomysł na siebie był odbierany sceptycznie przez najbliższe grono. Połowa ludzi mnie krytykowała (bo przecież to taki kobiecy zawód) druga połowa mi zazdrościła. Zdarzyło się kilka razy, że znajomi chcieli pojechać na sesje i zobaczyć jak to wygląda od kuchni i „ z czym to się je”. Generalnie mam grono znajomych, którzy wymagają ode mnie najwięcej, bardzo motywuje mnie to do pracy. 5.Co jest dla Ciebie najważniejsze w tym zawodzie? Czym się kierujesz jeżeli chodzi o rozwój? . Dla mnie najważniejsze jest nieustanne poznawanie nowych technik, usprawnianie mojego warsztatu i kreatywny rozwój. Chciałbym bym dojść do etapu kiedy to ja będę wyznaczać trendy, a moje pracę będą inspirować młodych wizażystów.  6. Co dla Ciebie oznacza piekny makijaż? .Piękny makijaż musi byś estetyczny, czysty, "smaczny" i dobrany do typu urody, powinien eksponować kobiece walory, musi ją ubierać a niekoniecznie przebierać- to nie charakteryzacja by kompletnie zmienić jej charakter. Musi ona się czuć dobrze i pewnie. W przypadku większych projektów np. komercyjnych czy typowo artystycznych założenia są całkowicie inne. Wyłącznie zależy nam na efekcie końcowym.


FOTO: MARCIN STEFANIAK MUA: GRZEGORZ ŁASTOWIECKI HAIR: ALAN DĄBROSWSKI MODEL: OLGA KACZYŃSKA


7. Śledząc Twoją karierę widząc efekty na fotografiach zauważyłam ze starannie dobierasz sobie fotografów.. Czym to jest spowodowane? Spowodowane jest to tym, że jestem wymagający zarówno wobec siebie jak i  osób, z którymi  współpracuję. Zawsze mówię sobie, że kolejna sesje będzie lepsze od poprzedniej. Staram się pracować z ludźmi, którzy tak jak ja  podnoszą poprzeczkę, mają cele i nie boją się wychodzić poza szablon. 8. Obserwujesz pewnie "rynek" i wiesz co się dzieje w branży.. Co myślisz o tak wielkim wysypie makijażowych blogów, wizażystek itd?? Nie martwi cie to, że konkurencja rośnie? Generalnie w tej branży przebiją się najlepsi  i najwytrwalsi. Dla jednych jest to hobby, dla innych praca, a dla mnie pasja, sposób na życie. Dlatego mam szansę by zostać na rynku jak najdłużej. 9. Co Cię najbardziej irytuje, a co cię motywuje w tej branży ? Najbardziej irytuje mnie fakt, że ludzie nie odróżniają tego co jest naprawdę dobre, a jeszcze się na ten temat wypowiadają. To co mnie motywuje to możliwość rozwoju, kiedy otwierają się przede mną nowe drzwi, gdzie kiedyś bym nie pomyślał, że dostanę taką szansę. Przykładowo malowanie modelek na okładkę magazynu.

10. Jaka była najtrudniejsza Twoja sytuacja w karierze wizażysty? . Najtrudniejszym dla mnie momentem było zwątpienie. Kiedy moje życie podzieliło się na sprawy prywatne i zawodowe, gdzie sfera prywatna właśnie przeciążyła i zaniedbałem trochę własne "JA". Kiedy niestety nie potoczyło się w życiu osobistym tak jak sobie to wymarzyłem, to wtedy straciłem wenę.. Ostatecznie wydaje mi się, że jak udało mi się to przezwyciężyć to tym bardziej doceniam fakt, że się nie poddałem. 11. Jakie makijaże najbardziej lubisz realizować indywidualne czy bardziej komercyjne? . Wolę realizować własne projekty, które nie ograniczają mnie jak te komercyjne, gdzie głownie realizuję się wizję klienta. 12. Gdybyś miał coś napisać do naszych czytelników co by to było? . Przede wszystkim nie osiadajcie na laurach gdy inni chwalą waszą pracę, jeśli wystąpi chwila słabości to chcąc na nowo rozbudzić kreatywność sięgnij po e-makijaż w poszukaniu inspiracji… Swoją kreatywność rozwijam także na płaszczyźnie inspiracji, przeglądając światowe magazyny modowe, poświęcone wizażowi. Tym samym zachęcam do zapoznania sie z ostatnia sesja zdjęciową, którą wykonałem z Olgą Kaczyńską (finalistką 2-ej edycji Top Model). Jestem pewny, że będzie ona sporą dawką inspiracji dla czytelników. Także zapraszam do współpracy zarówno komercyjnie jak i prywatnie.


FOTO: MARCIN STEFANIAK MUA: GRZEGORZ ŁASTOWIECK HAIR: ALAN DĄBROSWSKI MODEL: OLGA KACZYŃSKA


WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD CIEBIE - TARGI SIZE+ PO RAZ DRUGI W WARSZAWIE 13 I 14 CZERWCA 2015 ROKU TO DWA DNI PRAWDZIWEGO ŚWIĘTA DLA WSZYSTKICH O ROZMIARZE WIĘKSZYM NIŻ 42. JUŻ DRUGI ROK Z RZĘDU W WARSZAWIE ZAGOSZCZĄ  TARGI SIZE+ - PIERWSZA TEGO TYPU IMPREZA W POLSCE ORGANIZOWANA NA TAK DUŻA SKALĘ. TARGI SIZE+ TO PRAWDZIWA MEKKA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY ZE WZGLĘDU NA ROZMIAR, W SIECIOWYCH SKLEPACH NIE MOGĄ ZNALEŹĆ DLA SIEBIE MODNEJ, ŁADNEJ I WYGODNEJ OFERTY ODZIEŻOWEJ. TYLKO NA WARSZAWSKICH TARGACH, KTÓRE W TYM ROKU ZAJMĄ AŻ DWA PIĘTRA DOMU JABŁKOWSKICH PRZY BRACKIEJ 25 MOŻECIE WYBIERAĆ DO WOLI. TO TU SPOTKACIE NAJWAŻNIEJSZE MARKI ODZIEŻOWE, BIELIŹNIARSKIE, PRODUCENTÓW RAJSTOP, PROJEKTANTÓW I AUTORSKIE PRACOWNIE KRAWIECKIE - SŁOWEM WSZYSTKICH, KTÓRZY SWOJĄ OFERTĘ KIERUJĄ DO GRUPY SIZE PLUS. JEDNAK CZERWCOWE TARGI TO NIE TYLKO MOŻLIWOŚĆ SWOBODNYCH, KOMFORTOWYCH ZAKUPÓW W DUŻYCH ROZMIARACH. POZA STREFĄ SPRZEDAŻOWĄ ORGANIZATORZY PRZYGOTOWUJĄ CAŁY PAKIET ATRAKCJI DODATKOWYCH: SPOTKANIE WARSZTATOWE ZE STYLISTKĄ ORAZ MOŻLIWOŚĆ PRZEPROWADZENIA WSPÓLNYCH ZAKUPÓW, WARSZTATY BRAFFITINGU, WIZAŻU, METAMORFOZY DLA WYBRANYCH UCZESTNIKÓW. NA EVENCIE ZNAJDZIE SIĘ RÓWNIEŻ COŚ DLA MIŁOŚNIKÓW RUCHU - POKAZY BURLESKI I WARSZTATY Z INSTRUKTORKĄ TEJ NIEZWYKŁEJ SZTUKI OPARTEJ NA MIŁOŚCI DO WŁASNEGO CIAŁA.  ZAŚ CI, KTÓRYM NIECO BRAKUJE PEWNOŚCI SIEBIE I KTÓRZY NIE POTRAFIĄ SIĘ POZBYĆ KOMPLEKSÓW Z POWODU WŁASNEGO WYGLĄDU BĘDĄ MOGLI SPOTKAĆ SIĘ NA COACHINGOWYCH SESJACH Z PSYCHODIETETYKIEM, CZY WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH POPRAWIAJĄCYCH SAMOOCENĘ I AUTOAKCEPTACJĘ. NA TARGACH SIZE+ NIE ZABRAKNIE OCZYWIŚCIE RÓWNIEŻ MIEJSCA DLA ROSNĄCEJ PLUS SIZOWEJ BLOGOSFERY. BLOGERKI SIZE PLUS BĘDĄ MIAŁY PRZYGOTOWANĄ SPECJALNĄ STREFĘ, WYŁĄCZNIE DLA SIEBIE, W KTÓREJ POZA INDYWIDUALNYMI SPOTKANIAMI Z PRODUCENTAMI BĘDĄ MOGŁY WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH JĘZYKOWYCH I MARKETINGOWYCH. POŚRÓD OGROMU ATRAKCJI DODATKOWYCH ZNAJDĄ SIĘ RÓWNIEŻ ZAJĘCIA Z FOTOGRAFII FASHION, POKAZY MODY WYBRANYCH PRODUCENTÓW, WYJĄTKOWY KONKURS NA WŁASNY PROJEKT SUKIENKI ORAZ KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ DZIEWCZYNĘ SIZE PLUS, W KTÓRYM NAGRODĄ BĘDZIE SPECJALNA SESJA ZDJĘCIOWA. JAK MÓWIĄ ORGANIZATORKI TARGÓW: „WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD CIEBIE - PRZYJDŹ, ZOBACZ, SKORZYSTAJ Z NASZEJ OFERTY I SPRAW, ŻE POCZUJESZ SIĘ LEPIEJ W ROZMIARZE SIZE PLUS" DRUGA EDYCJA TARGÓW SIZE+ ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE W DNIACH 13 I 14 CZERWCA 2015 W GODZINACH 10.00-18.00, W DOMU JABŁKOWSKICH W WARSZAWIE PRZY ULICY BRACKIEJ 25. 


ADIDAS BY STELLA MCCARTNEY JESIEŃ-ZIMA 2015/2016 MIJA 10 LAT OD KIEDY WSPÓŁPRACA STELLI MCCARTNEY Z ADIDAS SIĘ ROZPOCZĘŁA. KOLEJNY RAZ PROJEKTANTKA PRZYGOTOWAŁA MAŁE CO NIECO DLA TEJ MARKI. NOWOCZESNY PRINT, MINIMALISTYCZNE SPORTOWE KROJE. IDEALNE DODATKI - CZAPKI, PASKI, BUTY. KOLEKCJA JEST DLA KAŻDEGO. GŁÓWNE PRZESŁANIE PROJEKTANTKI JEST ABY WYGLĄDAĆ ELEGANCKO NAWET NA SIŁOWNI. IDEALNE DOPASOWANE ZDJĘCIA W RUCHU UKAZUJĄ FANTASTYCZNĄ WARTOŚĆ CAŁEJ KOLEKCJI I SĄ BARDZO SPÓJNE Z PRZESŁANIEM.


MARKETINGOWE ROZWIĄZANIA DLA FIRM KOSMETYCZNYCH WWW.MMPR.PL


FOTORELACJA Z KONFERENCJI DLA WIZAŻYSTOW W LUBLINIE AESTHETIC 31 MAJA W LUBLINIE ODBYŁA SIĘ PIERWSZA KONFERENCJA DLA WIZAŻYSTÓW PRZYGOTOWANA PRZEZ AESTHETIC CENTRUM KREOWANIA WIZERUNKU. NA KONFERENCJI UCZESTNICZYŁO PONAD DWADZIEŚCIA OSÓB ZWIĄZANYCH Z WIZAŻEM MIESZKAJĄCYCH NA TERENIE LUBLINA I OKOLIC. PODCZAS KONFERENCJI PRELEGENTAMI BYLI: 1.   NATALIA LENDZION – AUTORKA KSIĄŻKI: „JAK ZARABIAĆ NA MAKIJAŻU” 2.   MAŁGORZATA MATYSIAK – ZAŁOŻYCIELKA SZKOŁY WIZAŻU I STYLIZACJI W LUBLINIE, TRENER WIZAŻU, PSYCHOLOG SPOŁECZNY, DORADCA WIZERUNKOWY TVN CEL KONFERENCJI: UŚWIADOMIENIE UCZESTNIKOM W JAKI SPOSÓB PRODUKTYWNIE WYKORZYSTAĆ ZDOBYTĄ WIEDZĘ I PRZEKUĆ JĄ NA SUKCES W SWOJEJ DZIEDZINIE. PROGRAM KONFERENCJI: 1)      11.00 – OTWARCIE KONFERENCJI I POWITANIE UCZESTNIKÓW 2)      11.15 – 12.15 – MAŁGORZATA MATYSIAK: PSYCHOLOGICZNA STRONA WIZAŻU: – JĘZYK WIZAŻYSTY – WIZAŻYSTA – PSYCHOLOG? – JESTEM WIZAŻYSTĄ I CO DALEJ? UNORMOWANIA PRAWNE DOTYCZĄCE ZAWODU WIZAŻYSTY. 3)      12.15 – 12.30 – PRZERWA KAWOWA 4)      12.30 – 14.30 – NATALIA LENDZION: AUTOPROMOCJA – SPOSOBY SKUTECZNEJ AUTOPROMOCJI JAK BUDOWAĆ SIATKĘ KONTAKTÓW I DBAĆ O KONTAKTY MARKETING WIZAŻYSTY, SPOSOBY FINANSOWE I BEZFINANSOWE MARKETINGU W CELU POZYSKANIA KLIENTÓW PLANOWANIE ROKU I POZYSKIWANIE KLIENT OBSŁUGA KLIENTA I PRZYGOTOWANIE DO PRACY KAŻDY Z CZŁONKÓW KONFERENCJI OTRZYMAŁ CERTYFIKAT UKOŃCZENIA.


DZIĘKUJEMY MARCE BIELENDA ZA UFUNDOWANIE BB KREMÓW DLA UCZESTNIKÓW KONFERENCJI!


HTTP://WWW.ACKW.PL


Pierwsza w Polsce Biznesowa Książka dla Wizażystów „Jak Zarabiać na makijażu?”. To  prawie 100 stron przykładów jak wykorzystać umiejętności realizacji makijażu, aby na tym zarobić. Wiele sprawdzonych pomysłów na pozyskanie klienta: jak go do siebie przybliżyć, jak sprawić, aby do nas często wracał i polecał nasze usługi, jak przeciwdziałać zaniżaniu cen konkurencji. Książka dedykowana do wizażystek, które realizują makijaż, cenią swoją pasję i chcą na niej zarabiać. Książka jako wsparcie rozwoju i sprzedaży ma nakierować obecne wizażystki w kwestii sprzedaży własnych usług i pokierować ich ścieżką kariery. Uzmysłowić co jest ważne w postrzeganiu przez klienta i potencjalnego pracodawcy tudzież współpracy biznesowej na różnych płaszczyznach. Kalendarz pozyskiwania klientów przez 365 dni w roku. Wyszczególnienie miesiąc po miesiącu jakimi sposobami pozyskiwać klienta. Spis treści O Autorce Wprowadzenie Rozdział I Robię makijaż i co z tego ? Rozdział II Autopromocja – sposoby skutecznej autopromocji Rozdział III Jak budować siatkę kontaktów i dbać o kontakty Rozdział IV Marketing wizażysty, sposoby finansowe i bezfinansowe marketingu w celu pozyskania klientów Rozdział V Planowanie roku i pozyskiwanie klient w 365 dni – sposoby na pozyskiwanie klientów dla każdego miesiąca z osobna Rozdział VI Obsługa Klienta i przygotowanie do pracy – jak przekonać klientów do powrotu i polecania naszych usług Rozdział VII Realizacja warsztatów makijażu krok po kroku – przygotowanie, kwestie prawne, pozyskiwanie klientów na warsztaty Rozdział VIII Polityka cenowa i jak przeciwdziałać konkurencyjnemu zaniżania cen Rozdział IX Współprac z partnerami biznesowymi – wybór i pozyskiwanie partnerów biznesowych Rozdział X Współpraca z drogerią – plusy i minusy współpracy z drogeriami Rozdział XI Współpraca komercyjna – jak pozyskać współpracę reklamową, telewizyjną, komercyjną Rozdział XII Konkurencja jak z nią żyć i efekt pomówienia – kwestie prawne, konkurencja naszym plusem Rozdział XIII Zaakceptuj swój zawód

KUP KSIĄŻKĘ I WYGRAJ 2 DNIOWY POBYT W LUKSUSOWYM HOTELU NAD MORZEM I WIELE INNYCH CENNYCH NAGRÓD SZCZEGÓŁY: HTTP://ZARABIAJNAMAKIJAZU.PL/?P=131


FAM to Międzynarodowa Niepubliczna Policealna Szkoła Plastyczna, posiadająca swoje oddziały w Krakowie i Nicei działająca pod nadzorem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kształcimy na kierunkach „Charakteryzacja teatralna i filmowa” oraz „ Wizaż i Stylizacja” w trybie dziennym i zaocznym. Naszym celem jest kształcenie najwyższej klasy specjalistów w dziedzinie charakteryzacji i wizażu. Prowadzimy specjalistyczne, praktyczne zajęcia z makijażu, fryzjerstwa oraz efektów specjalnych i body paintingu. Kładziemy głównie nacisk na praktyczną naukę zawodu i zdobywanie niezbędnego doświadczenia już na etapie nauki. Nasi studenci mają możliwość odbycia praktyki lub stażu we Francji. W kraju natomiast ,w trakcie nauki zapewnione są praktyki przy produkcjach teatralnych, filmowych przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody, jak również w prestiżowych drogeriach, pracując dla selektywnych marek kosmetycznych. Dzięki tak różnorodnym profesjonalnym praktykom nasi absolwenci są cenionymi w branży specjalistami. FAM tworząc charakteryzacje podczas swojej wieloletniej działalności, współpracował z wybitnymi specjalistami z dziedziny teatru i filmu, takimi jak: Krzysztof Globisz, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Anna Polony, Jan Peszek, Giowanni Pampiglione,Wojciech Kościelniak, Roman Gancarczyk, Krystian Lupa, Paweł Miśkiewicz, Andrzej Dziuk, Remigiusz Brzyk.. Podczas zajęć zapewniamy profesjonalne kosmetyki marek: Make Up For Ever, NYX, Kryolan, Inglot. Dla naszych studentów udostępniamy także zniżki na kosmetyki wielu profesjonalnych marek, tak by w trakcie nauki mogli wzbogacać swój branżowy kufer. W trakcie nauki pomagamy stworzyć studentom swoje portfolio organizując sesje zdjęciowe. Dyplomy wydawane po zakończeniu nauki są przepustką do świata filmu, telewizji, teatru i mody. FAM od początku istnienia posiada własne studio mieszczące się w budynku Telewizji Kraków do którego zapraszamy zainteresowanych. Współpracując w zakresie bazy noclegowej z hotelami na terenie Krakowa pomagamy zapewnić noclegi dla słuchaczy zaocznych.


POLICEALNA SZKOŁA CHARAKTERYZACJI, WIZAŻU I KREACJI WIZERUNKU FAM MIĘDZYNARODOWA SIEĆ SZKÓŁ- WARSZAWA KRAKÓW NICEA UL.NOWOHUCKA 44, 31-580 KRAKÓW TELEFON: (12) 686 14 06, TELEFON KOM.: 0506 47 06 39 E-MAIL: KRAKOW@FAMMAKEUP.COM HTTP://FAM-MAKEUP.PL


AKCJA REGENERACJA PO PLAŻOWANIU! Bardzo miło jest leżeć w upale w pełnym słońcu – ale jak to często bywa z przyjemnościami, należy się nimi rozkoszować z umiarem. Promienie słoneczne w namiarze mają szkodliwe działanie nie tylko na naszą skórę, ale i włosy! Pamiętajmy o zapakowaniu do plażowej torby nie tylko olejku ochronnego do ciała – naszym włosom też przydałby się filtr. Wielu urlopowiczów o tym zapominało, o ile w ogóle wiedziało, że takie coś jest konieczne. Teraz pewnie się zastanawiają, co zrobić by zregenerować przesuszone włosy. Spieszymy z pomocą! Oceń szkody Stopień zniszczenia może być różny – efekty niestety widać gołym okiem. Włosy są jaśniejsze – może ładnie wygląda ‘naturalny baleyage’, ale jest on efektem otwierającej się łuski włosa i utraty melatoniny. W ten sposób włosy szybko się łamią, wypadają, są słabe, tracą swój blask i gęstość. Ostatecznie matowieją, stają się suche. Działaj już teraz, jeśli chcesz uniknąć przysłowiowego „siana” na głowie i jesiennego wypadania włosów. Działaj profesjonalnie W sprawach pielęgnacji – a w szczególności regeneracji – zawsze słuchamy się profesjonalistów. Jeśli twoje włosy potrzebują szybkiej, ale intensywnej pomocy, wybierz się po ratunek do swojego fryzjera. - W tym roku wiele dni, szczególnie w pierwszej połowie sezonu, było bardzo upalnych. Gdy cieszymy się wakacjami, zapominamy o odpowiedniej ochronie i zdrowiu – opowiada nam stylista z salonu kosmetycznego w Sopocie. – Po lecie włosy często są suche, a farbowane tracą kolor. W takich wypadkach najczęściej proponujemy intensywną kurację sauną na włosy, z regenerującą ampułką. Ciepło sprawia, że łuski włosów się otwierają, a składniki nawilżające i odbudowujące lepiej się wchłaniają. Efekt widoczny jest już od razu po zabiegu.


Kuracja domowa Można spróbować odżywić włosy samodzielnie lub połączyć kurację domową z zabiegami u fryzjera. Szczególnie polecane są klasyczne maseczki na włosy z oleju rycynowego i cytryny, a także z żółtka z oliwom lub jogurtem. Zostawiamy ją na kilkanaście minut owijając głowę ręcznikiem lub folią. Spłukujemy zimną wodą by zamknąć łuski włosa. Jeśli nie jesteś zwolenniczkom naturalnych sposobów polecamy maski dostępne w drogeriach. Używa się ich zgodnie z opisem na opakowaniu. Pielęgnacja na co dzień Staraj się zapobiegać wysuszeniu włosów. Leszek Lizęga, trener marki Montibello, w wywiadzie dla magazynu fryzjerskiego podkreśla, że aby uniknąć problemów z rozczesywaniem i zniszczeniem spowodowanym promieniowaniem UV, należy chronić włosy i dbać o ich równowagę hydrolipidową przez całe lato! Po pierwsze zmieniamy kosmetyki na serię letnią – na przykład na linię „Solar Care” z technologią Sun-Hair Protection Complex – inteligentnym filtrem przeciwsłonecznym. Tym, którym taka ochrona nie wystarczy, stylista poleca olejki np. bursztynowo-arganowe, które dodatkowo nawilżają włosy. Wiele innych marek również posiada linie, specjalnie przygotowane na upalne dni. Wybierajmy latem szampony, odżywki i filtry, które będą chroniły i odpowiednio pielęgnowały nasze włosy! Wiele mgiełek ochronnych i odżywek, w całkiem przystępnych cenach znajdziesz w drogeriach.

Ampułka witaminowa do włosów przemęczonych czynnikami środowiska, zniszczonych przez słońce, chlor, sól morską lub naturalnie suchych.


JAK POKONAĆ CELLULIT NA LATO? Cellulit nie jest defektem kosmetyczno – estetycznym, jak uważano przez wiele lat. Dziś wiadomo, że powodem „skórki pomarańczowej”, czyli nierównej powierzchni pośladków, ud, ramion są zaburzenia równowagi hormonalnej, funkcjonowania krążenia żylno- limfatycznego oraz nieprawidłowości obejmujących tkankę tłuszczową i łączną. Problem cellulitu dotyczy, według różnych badań, 60 – 90 % kobiet. Mają go osoby zarówno szczupłe, jak i tęższe.W poszukiwaniu skutecznej broni przeciwko cellulitowi współpracują specjaliści medycyny, kosmetologii i kosmetyki. Kosmetyki antycellulitowe należą do grupy środków specjalistycznych, a ich skład opracowują specjaliści właśnie tych dziedzin. Pobudzają one krążenie, co ułatwia spalanie tłuszczu, a także wzmaga krążenie limfy. Choć efekty nie pojawiają się błyskawicznie, to dzięki systematycznemu używaniu kosmetyków antycellulitowych są one zauważalne. Już w pierwszym okresie stosowania (systematyczny masaż skóry wybranym kosmetykiem) poprawia się nawilżenie i napięcie skóry. Na ujędrnienie skóry i zmniejszenie skórki pomarańczowej można liczyć dopiero po dłuższym czasie. Obecny stan wiedzy medycznej i kosmetologicznej nie pozwala na całkowite i trwałe pozbycie się cellulitu. Skłonność do niego, niestety, pozostaje. Natomiast dzięki kosmetykom antycellulitowym można zdecydowanie poprawić rysunek sylwetki i jakość skóry. Dzięki zabiegom i kosmetykom można ją znacznie ujędrnić i wygładzić, a figurę – optycznie wysmuklić. Bielenda poleca szereg kosmetyków o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. Można je znaleźć m.in. w seriach: LIPID SHOCK Eco Care Q10 SEXY LOOK.


ROŚLINA KTÓRĄ ZNACIE, A NIE WIECIE, ŻE ŁAGODZI BÓL, DEPRESJĘ I TRĄDZIK Aromatyczna, relaksacyjna, taka właśnie jest ta roślina. Choć wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że w tak delikatnej roślinie znajdują się substancje dość rzadkie, o niesamowitym działaniu – linalol, furfurol, pinen, cyneol, geraniol, borneol, a dodatkowo garbniki, cukry i związki mineralne. Nie bez powodu się więc mówi, o tym że kwiaty lawendy mają bardzo szerokie zastosowanie. Kwiaty lawendy działają pobudzająco i uspokajająco Specjalne aromaty, które posiada Lawenda w związkach niesamowicie wpływają na układ nerwowy. Nie tylko taki wywar działa uspokajająco, ale również łagodzi wszelkie skutki nerwów, stresu czy napięcia, co jeszcze istotne pomaga w zasypianiu, ponieważ wycisza organizm. Lawenda lekarska to świetny środek na nerwice, nerwowość oraz na fizyczne objawy spowodowane stresem takie jak: napięciowe bóle głowy, migrenę, palpitacje oraz bezsenność. Olejek lawendowy jest uważany jako środek ułatwiający sprowadzenie równowagi w odniesieniu na emocje, podnoszący na duchu, łagodzący depresje. Lawenda idealnie regeneruje system nerwowy, przywracania żywotności ludziom cierpiącym na wyczerpanie nerwowe. Lawenda a układ trawienny Lawenda jest idealna na układ trawienny. Nie będą nam dokuczać już wszelkiego rodzaju kolki, skurcze. Ta roślina idealnie łagodzi nudności, niestrawności, wzdęcia. Idealnie działa jako srodek bakteriobójczy, który aktywnie przeciwdziała takim opcjom jak: dur brzuszny, dwoinka, błonica czy zapalenie płuc. Warto jednak skorzystać z opinii doświadczonego zielarza/ zielarki w celu zakupienia lawendy, aby wszelkie wywary itp miały odpowiednie proporcje.


SUMMER

MUST HAVE

ZŁOTE OLEJKI DO CIAŁA

NIE WYOBRAŻAMY SOBIE LATA BEZ KORZYSTANIA Z OLEJKÓW DO OPALANIA, KTÓRE FANTASTYCZNIE ROZŚWIETLĄ NASZĄ SKÓRĘ PRZEDSTAWIAMY NAJBARDZIEJ POLECANE OLEJKI

ROZŚWIETLONA SKÓRA NIE TYLKO PIĘKNIE WYGLĄDA, ALE RÓWNIEŻ SPRAWIA EFEKT ZDROWEJ I PEŁNEJ KONDYCJI!


NARS i Christopher Kane Makeup Collection LATO 2015

PRZEDSTAWIAMY NAJNOWSZĄ KOLEKCJĘ NARS NA LATO 2015. TYM RAZEM WE WSPÓŁPRACY Z CHRISTOPHER KANE. KOLEKCJA POWIĘKSZONA O TEMATYKĘ BRONZERÓW O NAZWIE TAHITI


BOBBI BROWN LATO 2015


CO JEST PIĘKNE? „WYRAZISTE BRWI, ZMYSŁOWE OCZY, GARBEK NA NOSIE” MÓWI BOBBI. „NIE CHODZI O TO, ABY WYGLĄDAĆ IDEALNIE. CHODZI O TO, ABYŚ WYGLĄDAŁA JAK TY, TYLKO JESZCZE PIĘKNIEJ I Z WIĘKSZĄ DOZĄ PEWNOŚCI SIEBIE." W MARCE BOBBI BROWN WIERZYMY, ŻE PIĘKNY WYGLĄD JEST PROSTY I OSIĄGALNY – POTRZEBA KILKU PROSTYCH KROKÓW I WŁAŚCIWYCH PRODUKTÓW. PIĘKNO JEST CZYMŚ WIĘCEJ NIŻ TYLKO WYGLĄDEM. TO STAN UMYSŁU, POZYTYWNE PODEJŚCIE I SPOSÓB ŻYCIA.


PRZED

NAŁÓŻ DELIKATNY PUDER NA TWARZ SZYJĘ. PUDER POWINIEN BYĆ ZBLIŻONY DO KOLORU TWOJEJ TWARZY

PO

KOLEJNO DELIKATNIE PODKREŚLIJ POLICZKI. PAMIĘTAJ, ŻE OD SŁOŃCA LEKKO NAM SIĘ ZARUMIENIĄ, WIĘC OSTROŻNIE Z RÓŻEM

HTTP://WWW.BOBBIBROWN.PL/

NA KONIEC POPRAW WSZYSTKO BRONZUJĄCYM PUDREM


BEZPŁATNY OGÓLNOPOLSKI MIESIĘCZNIK DLA KOBIET

HTTP://ISSUU.COM/EMAKIJAZMAG


MOBILNIE DOCIERAMY DO 1 144 653 SUBSKRYBENTÓW HTTP://ISSUU.COM/EMAKIJAZMAG WWW.E-MAKIJAZ.PL

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚCIE Z NAMI !


JAK ZROBIĆ MAKIJAŻOWI DOBRE ZDJĘCIA? Patrycja Gębka jakiś czas temu udostępniła nam ciekawy materiał o tym w jaki sposób robić dobre zdjęcia makijażowi w domowym zaciszu - przypominamy go dla was. Patrycja postanowiła przekazać Wam  “cenną” wiedzę na temat robienia zdjęć makijażu – poniżej lektura. Życzymy owocnych sesji zdjęciowych. Cześć dziewczyny, przychodzę do Was z postem do którego się zabierałam miesiąc. Chciałam przedstawić to w sposób bardzo łatwy i jak najbardziej praktyczny (nie chciałam pisać od strony technicznej – bo zupełnie się na tym nie znam). Od razu zaznaczam, że nie byłam na żadnych kursach fotografii i profesjonaliści mój wywód mogą uznać za to totalny absurd.  Post kieruję przede wszystkim do bloggerek, które nie mają dostępu do profesjonalnego sprzętu i które są same dla siebie fotografem – trzeba sobie radzić dziewczyny a co! Mam nadzieję, że komuś się to przyda i stwierdzą “kurdę ja to umiem robić zdjęcia” Pozwoliłam sobie omówić kilka czynników które mają ważny wpływ na zrobieniu dobrego zdjęcia w Waszych domach. 1 2 3 4 5

Miejsce Tło Światło Sprzęt i parametry Obróbka graficzna


1. Miejsce Pewnie po wielu próbach same doszłyście do wnioski, że nie każde miejsce nada się do robienia zdjęć. Pomieszczenia ciemne, słabo oświetlone – odpadają. Również ważne, jest to żeby okno było na wyciągnięciu ręki wtedy łatwiej będzie dozować światło.

2. Tło. W robieniu swoich zdjęć zawsze myślę co chce pokazać. Jeśli wiem, że będę robić bliskie kadry na oko, usta, bądź inna część twarzy – tło jest mało istotne, ponieważ nic innego oprócz twarzy widać nie będzie (mowa tutaj o zdjęciach bardziej beauty). Problem zaczyna się gdy kadr robi się szeroki i widać całą naszą głowę, szyję czy kawałek ubrania (mowa tutaj o zdjęciach bardziej portretowych). Mnie osobiście strasznie rozprasza gdy tło wysuwa się na pierwszy plan – w oczy bardziej rzucają się np. nieestetyczne meble, prysznic czy inne sprzęty domowego użytku. Rozwiązaniem tego problemu jest kawałek ściany, najlepiej w jasnym kolorze, która dodatkowo ładnie odbije światło. Na pierwszym planie będziemy my, a ściana będzie jedynie elementem dopełnieniem do całości. Gdybym umiała się bawić przysłonami z pewnością bym nie zwracała na to tak bardzo uwagi. tutaj przedstawiam Wam rodzaj zdjęcia beauty i portretowego:

3. Światło Światło dzienne jest najbardziej przyjaznym światełkiem do robienia zdjęć makijażu, ale na nie trzeba też uważać. Raz, zbyt mocne słońce przepali twarz, z kolei zbyt mało światła może spowodować, że aparat nie złapie ostrości i mogą pojawią się szumy. Najlepsze warunki to pogodne niebo, bez chmur oraz słońce. Ze zbyt dużą intensywnością promieni słonecznych można łatwo sobie poradzić: potrzebne są firanki (uczulam tylko na firanki ażurowe – które mogą robić cień na twarzy), rolety, bądź inny kawałek tkaniny o zabarwieniu białym. Biały idealnie rozproszy światło, twarz będzie jasna, bez przepaleń i dobrze oświetlona. Z kolei materiał koloru beżu czy brzoskwini – doda bardzo ciepłej poświaty. Przykład niżej.Czyli sumując MY—>FIRANKA—>OKNO—>ŚWIATŁO

4. Sprzęt i parametry

Tutaj chcę Wam przedstawić mój aparat jakim się posługuję od prawie roku. Przy wyborze skupiłam się na aparatach kompaktowych, a na dzisiejszym rynku asortyment w tej dziedzinie jest naprawdę przeogromny. Pomocny okazał się artykuł porównawczy KLIK. Dlaczego kompakt, a nie lustrzanka? Dla mnie ważna była wielkość – chciałam mieć aparat, który zmieści się  nawet do małej torebki – będzie lekki i prosty w obsłudze. Tak jak wspominałam aparat niedługo będzie obchodził swoje urodziny, a ja do dnia dzisiejszego jeszcze wszystkich jego funkcji nie odkryłam – tak więc można się domyślać ile różnych programów i opcji posiada. Do szczegółowej lektury zapraszam tutaj: CANON POWERSHOOT SX230 HS

Moje stałe ustawienia w aparacie to: TRYB – PROGRAM AM ISO – AUTO BALANS BIELI – AUTO, SŁONECZNY DZIEŃ, DZIEŃ POCHMURNY MOJE KOLORY – ODCIEŃ SKÓRY JASNY POMIAR ŚWIATŁA – WIELOSEGMENTOWY  JASNOŚĆ – +1/3 Dodatkowo, korzystam jeszcze z trybu Makro (szczególnie gdy robię zdjęcia oka i typowo beauty), oraz bawię się Zoomem (w zależności jakie chcę mieć przybliżenie).

5. Obróbka graficzna Czasem zdarza się, że wyszło dobre ujęcie, ale zdjęcie jest nie ostre czy za ciemne – wtedy przychodzą Nam z pomocą programy graficzne, w których bez problemu można zaradzić wszystkim przeciwnością i osiągnąć efekt o jakim marzyłyśmy. Ja nie wyobrażam sobie publikowania zdjęć bez ich poprawiania – pewnie znajdzie się grupa osób, która uzna to, za “zło”, jednak ja uważam, że w dzisiejszym świecie, zdjęcie + obróbka graficzna=dobra komplementarne. Oczywiście wszystko należy traktować z umiarem, ważne żeby nie przesadzić i pozostać sobą:) Program graficzny na jakim pracuję to ADOBE PHOTOSHOP CE – z tego co się orientuje to jedna ze starszych wersji. Używam go przede wszystkim do: kadrowania, odzyskania utraconych kolorów, rozjaśniania oraz do usuwania różnych mankamentów. Dla mnie bardzo ważne jest, żeby usunąć wszystkie nieestetyczne detale, które są widoczne dla oka –  krosty, włoski, suche skórki itp. Niżej przedstawiam Wam najprostszą instrukcję mojej obróbki.


OTWIERAMY ZDJĘCIE W PHOTOSHOPIE

1 KADRUJEMY ZDJĘCIE TAK, ŻEBY NIE BYŁO WIDAĆ TŁA.

2 WCISKAJĄC PRZYCISK NA KLAWIATURZE CTR KLIKAMY W TABELCE PO PRAWEJ KANAŁ – RGB

3


KLIKAMY OBRAZEK-DOPASUJKRZYWE

4

KLIKAMY OBRAZEK-DOPASUJWARIACJE: TUTAJ MOŻNA SIĘ FANTASTYCZNIE BAWIĆ CIENIAMI, PÓŁCIENIAMI, ŚWIATŁEM I NASYCENIEM.

KURSOREM KLIKAMY JAKIE

5

KLIKAMY OBRAZEK-DOPASUJBALANS KOLORÓW – TUTAJ RÓWNIEŻ SIĘ BAWIMY PARAMETRAMI.

6

NA SAM KONIEC KLIKAMY: FILTR-WYOSTRZANIEWYOSTRZENIE

8

Autor: Patrycja G. – BLOG / FACEBOOK

PRZED

PO

7


Flakon wody toaletowej niczym suknia Givenchy utrzymany jest w estetyce haute couture. Nowy zapach utrzymany w różowozłotych odcieniach idealnie współgra z aurą nowej kompozycji zapachowej. Flakon podkreślony został czystym światłem, które prześwieca przez gładkie, przezroczyste zamknięcie flakonu. I najważniejszy szczegół – różowozłota nić oplatająca szyjkę flakonu niczym misterny haft z cennej przędzy.

Miss Dior Hair Mist oferuje trwały zapach w połączeniu z dobroczynnym działaniem odświeżającym i ochronnym dla włosów. Chroni włosy przed niepożądanymi zapachami: tytoniu i dymu (nawet po przebywaniu w lokalach dla palących włosy utrzymują swój przyjemny zapach). Lekka konsystencja nie skleja oraz nie obciąża włosów, a wzbogacona w aktywne składniki formuła nadaje włosom zmysłowy zapach.

Woda aromatyzowana z olejkami eterycznymi i ekstraktem z melisy lekarskiej uspokaja, przywraca równowagę i miękkość Wykwintny, delikatny i relaksujący zapach. Delikatny jak bryza, która wpaja poczucie spokoju umysłu i relaksacji, która trwa przez cały długi dzień, i która wieczorem jest idealnym preludium do doskonałego snu i odpoczynku. Serce składu zawiera kwiatowe bukiety frezji, heliotropu i konwalii, ożywione akcentami wanilii i wzbogacone cennymi ekstraktami głogu i lekarskiej melisy z okolic toskanii. Rytuał dobrego samopoczucia dla ciała i umysłu.

Stworzona przez słynnych botaników na urodziny Paul’a Smith’a, nazwana później jego imieniem, pnąca, intensywnie pachnąca róża zainspirowała zapach. Naturalna i elegancka interpretacja świeżości róży. Oryginalny zapach Róży Paul’a Smith’a uchwycony metodą SCENT TREK, bez złamania choćby jednego płatka kwiatu.

W skład zestawu wchodzi woda toaletowa Lanvi Me L'Eau (50 ml) oraz balsam do ciała (100 ml). Zapach dla prawidzwych indywidulistek, kobiet pewnych siebie, ale nie tylko. Ta wyszukana i wykwintna mieszanka zapachowa składa się z nut świeżych owoców borówek, mandarynek, a także z deliaktnych akcentów róży, tuberozy i lukrecji oraz ze zmysłowej, intensywnej bazy powstałej z nut drzewa sandałowego. Zapach powstał we współpracy z perfumiarzami Albert Elbaz i Domitille Bertier, został określony jako zmysłowy, kobiecy, świeży i bardzo elegancki. Zapach, który niezależnie od nastroju i sytuacji, sprawi, że każda kobieta poczuję się zmysłowa i pewna siebie.


W 2015 roku, marka pielęgnacyjna i dizajnerska łączą się, tworząc unikalną i pierwszą w historii tego typu współpracę, której efektem jest jedyna w swoim rodzaju kolekcja makijażowa. Od wspólnej wizji świata i miłości do Włoch, oto kolekcja na Wiosnę-Lato 2015. Transparentne i wyraziste kolory wyróżniają kolekcję, tworząc idealną równowagę pomiędzy prowokacyjną kobiecością, a beztroskim urokiem. Tekstury łączą się z kolorami, tworząc trójwymiarowe efekty. Kolekcja w której dominują transparentne i śmiałe kolory, pozwalające wydobyć urok i podkreślić kobiecość każdej z nas!


DOŁĄCZ DO NAS HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/EMAKIJAZMAGAZYN


MAKIJAŻ ŚLUBNY MARTA ANNA PARCIAK


MODELKA KAROLINA MACZULSKA MAKIJAŻ I FOTOGRAFIA MARTA ANNA PARCIAK WWW.ZMALOWANA.COM WWW.YOUTUBE.COM/ZMALOWANA


DOBRY SEN CO NOC WSZYSCY WIEMY, JAK WAŻNY JEST DOBRY SEN. ALE JAK GO SOBIE ZAPEWNIĆ? KARIN KAREDAL, SPECJALISTKA DS. ROZWOJU PRODUKTU IKEA, MA KILKA DOBRYCH WSKAZÓWEK...


Ile czasu spędzamy w łóżku? W łóżku spędzamy ponad jedną trzecią naszego życia - to około 25 lat przez całe życie (nawet jeśli śpimy tylko sześć i pół godziny na dobę), a to więcej czasu niż spędzamy przed telewizorem, śmiejąc się, przeglądając zdjęcia kotów w internecie lub przebywając z naszymi dziećmi. Badania pokazują, że sen jest niezbędny dla naszego zdrowia, zarówno w perspektywie krótkoterminowej, gdy jego brak odbija się negatywnie na naszej koncentracji, ale także - co ważniejsze - w dłuższej perspektywie. To sprawia, że stworzenie spokojnego miejsca do spania jest naprawdę bardzo ważne.

Czego potrzebujesz, by zapewnić sobie najlepszy sen? „Komfort w sypialni jest sprawą całkowicie indywidualną, mówi Karin. Wszystko zależy od osobistych preferencji. Ale wiemy również, że materac i poduszka, które współgrają z twoimi indywidualnymi potrzebami, z pewnością pomogą ci się lepiej wyspać. Kiedy je dobierasz, pamiętaj, by poduszka i materac zapewniały dobre podparcie, a kołdra - odpowiednią temperaturę. Zatem jeśli to możliwe, wybieraj je jednocześnie, a przed zakupem wybierz się do sklepu i wypróbuj wszystkie dostępne modele”.

Jakie są najlepsze warunki do snu w sypialni? Badania pokazują, że większość ludzi lepiej sypia w pokoju, w którym jest ciemno i chłodno. Idealna temperatura w pomieszczeniu przeznaczonym na sen powinna wynosić około 17 lub 18°C. Zasłony lub rolety zaciemniające blokują dostęp światła i obniżają temperaturę. To zapewnia lepsze warunki do snu, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić energię. „Najlepiej, by sypialnia była spokojna i cicha”, mówi Karin. Nie zawsze jest to możliwe, ponieważ często pomieszczenie, w którym śpimy, spełnia również funkcję pokoju dziennego, pokoju zabaw lub miejsca do pracy. Ale twoje łóżko zawsze jest miejscem, w którym naprawdę rządzisz.


Jakie jest najlepsze miejsce, by położyć głowę? Po raz kolejny przyznaję, że na to pytanie nie ma dobrych ani złych odpowiedzi. To, czy wolisz poduszki twarde, miękkie czy też wypełnione pianką memory - to wyłącznie twoja sprawa. Podobnie jak ich ilość. Ale jeśli używasz laptopa lub oglądasz telewizję w łóżku, konieczne może okazać się użycie więcej niż jednej poduszki, by zapewnić wygodne wsparcie podczas siedzenia.

W jaki sposób brak snu wpływa na nasze zdrowie? Przeprowadzane badania stale dostarczają nowych faktów o tym, jak bardzo brak snu może wpływać na nasze życie. Najnowsze wyniki pokazują, że każdorazowa strata jednej godziny snu może nas kosztować jeden punkt IQ następnego dnia.* Udowodniono również, że brak snu ma negatywny wpływ na nasz nastrój i jest związany z uwalnianiem hormonów, które sprawiają, że czujemy się pełni i jemy więcej, gdy jesteśmy zmęczeni. To kolejny dobry powód, by zadbać o to, by nasza sypialnia była najbardziej wygodnym pomieszczeniem w domu!

Co to jest lyocell i jak wpływa na nasz dobry sen? Lyocell to naturalny materiał pozyskiwany z celulozy (drewna). Pościele z zawartością lyocellu są miękkie i komfortowe oraz dobrze chłoną wilgoć (nawet do 50% więcej niż bawełna). Innym rozwiązaniem dla produkcji kołder i poduszek są włókna sztuczne lub naturalne, a każdy z tych surowców ma swoje zalety. Sztuczne kołdry są łatwe w pielęgnacji, zatem są odpowiednie dla alergików i rodzin z dziećmi. Natomiast kołdry z naturalnego puchu i pierza są ciepłe, puszyste i lekkie. Lyocell łączy w sobie zalety obu tych surowców, a dodatkowo jest


BĄDŹ SPRYTNY W KUCHNI! PRZEMIEŃ SWOJĄ KUCHNIĘ W DOBRZE ZORGANIZOWANĄ PRZESTRZEŃ DZIĘKI TYM PRODUKTOM I ROZWIĄZANIOM - WYPRÓBUJ MONTOWANE NA ŚCIANIE SPOSOBY PRZECHOWYWANIA, KOSZE Z SIATKI, KTÓRE UTRZYMUJĄ ŚWIEŻOŚĆ ŻYWNOŚCI ORAZ TEKSTYLIA, KTÓRE POMAGAJĄ KUCHARZOWI ZACHOWAĆ SCHLUDNOŚĆ. WSZYSTKIE TE WIOSENNE NOWOŚCI ZNAJDZIESZ W SKLEPIE IKEA.


Pomocnik kucharza! Kuchenne tekstylia z kolekcji SOMMAR 2015 zaprojektowane zostały przez Marię Vinkę, a wchodzące w jej skład fartuchy i ściereczki uszyto ze 100% bawełny. Stojak na tablet RIMFORSA ułatwia sprawdzanie przepisów w internecie.

„Siatkowa struktura kosza RISATORP ułatwia wentylację, dlatego przechowywane w nim owoce i warzywa dłużej pozostają świeże. A może przyglądanie się im przez ażurowe ścianki zachęci ludzi do ich zjedzenia?!”


DUŻA KLASA, MINIMALNA EMISJA NOWE AUDI Q7


Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 6 sekund, a na 100 km zużywa mniej niż dwa litry oleju napędowego. Audi Q7 e-tron quattro jest sportowe, wygodne i bardzo wydajne. To pierwsza na świecie hybryda TDI typu plug-in z napędem quattro, a jednocześnie pierwsza hybryda Audi typu plug-in z silnikiem wysokoprężnym. Q7 e-tron quattro to drugi model Audi z wydajnym napędem hybrydowym typu plug-in. Model łączy to, co najlepsze z dwóch światów: wykorzystując prąd z akumulatora litowo-jonowego, ten duży SUV w trybie jazdy elektrycznej ma zasięg do 56 km – jest cichy, mocny i w trybie tym nie emituje zanieczyszczeń do atmosfery. Po włączeniu silnika wysokoprężnego, zasięg samochodu wzrasta do 1410 km. Sportowa moc i minimalne spalanie Audi Q7 e-tron quattro to pierwszy na świecie samochód hybrydowy typu plug-in z sześciocylindrowym silnikiem diesla i ze stałym napędem na cztery koła. Ma olbrzymią sportową moc: wysokoprężna jednostka 3.0 TDI i silnik elektryczny dysponują razem mocą 275 kW (373 KM) i systemowym momentem obrotowym 700 Nm. Od 0 do 100 km/h samochód przyspiesza w 6 sekund i rozwija maksymalną prędkość 225 km/h. W trybie jazdy wyłącznie elektrycznej, Audi Q7 e-ton quattro pokonuje do 56 km. Wg norm ECE dla pojazdów z napędem hybrydowym typu plug-in, Audi Q7 e-tron quattro zużywa 1,7 litra oleju napędowego na 100 km i emituje mniej niż 50 g CO2 na kilometr, co jest nowym rekordem w tym segmencie. Standardowy system zarządzania temperaturą ze zintegrowaną pompą ciepła, stworzono specjalnie na potrzeby tego modelu. Rozwiązaniem tym, koncern z Ingolstadt jako pierwszy na świecie producent, ustanowił nowy wzorzec w zakresie komfortu ogrzewania wnętrza i efektywności klimatyzacji. Przestrzeń i komfort: kultura podróżowania Zaletą Audi Q7 e-tron quattro jest m. in. komfortowe wyposażenie należne luksusowym limuzynom oraz największe pośród wszystkich konkurentów z tego segmentu pojazdów wnętrze. Optymalnie zestrojone podwozie, opcjonalnie dostępne z zawieszeniem pneumatycznym adaptive air suspension, łączy w sobie najwyższy komfort jazdy ze sportowym prowadzeniem. Audi Q7 wyznacza także nowe standardy koncepcją wyświetlacza i obsługi seryjnie w tym modelu montowanego kokpitu Audi virtual cockpit i na nowo opracowanego systemu MMI. Standardowa nawigacja MMI Navigation plus i umożliwiający dostęp do Internetu system Audi connect, są ściśle powiązane z zarządzaniem napędem hybrydowym Audi Q7 e-tron quattro. Na podstawie danych nawigacji i dostarczanych w czasie rzeczywistym informacji drogowych, tuż po uruchomieniu samochodu może zostać obliczone, który z czterech trybów jego pracy jest najkorzystniejszy pod względem spalania, a obliczenia dotyczą całej trasy, również długich podróży. Asystent efektywności, umożliwiający perspektywiczną strategię zarządzania napędem hybrydowym, to kolejny element pakietu pionierskich rozwiązań technicznych Audi. Jego obsługa – za pomocą pola dotykowego MMI touchpad lub za pośrednictwem poleceń wydawanych naturalnym głosem ludzkim – jest nadzwyczaj komfortowa. Nowe Audi Q7 e-tron quattro to sportowy w swym charakterze samochód nadający się do codziennego użytku i do dalekich wypraw. Nowy, elektromechaniczny układ wspomagania kierownicy jest nadzwyczaj sprawny i wrażliwy. Pięciowahaczowe, również opracowane na nowo, zawieszenie kół przedniej i tylnej osi, jest – porównując z poprzednim modelem - o ponad 60 kg lżejsze i wydatnie wpływa na dużą dynamikę jazdy. Znaczną rolę odgrywa tu także obniżony punkt ciężkości. Nowe Audi Q7 e-tron 3.0 TDI quattro Moc systemowa 275 kW (373 KM) i systemowy moment obrotowy 700 Nm. Dzięki hybrydowej technice plug-in i dzięki napędowi na cztery koła quattro, Audi Q7 etron quattro wyznacza nowe standardy. Ten duży SUV, niczym samochód sportowy, od 0 do 100 km/h przyspiesza w 6 sekund, choć w cyklu NEDC spala nie więcej niż 1,7 l paliwa na 100 km. To rekord w jego klasie.


Zasięg w trybie jazdy elektrycznej do 56 km: rekord w segmencie Litowo-jonowy akumulator Audi Q7 e-tron quattro składa się ze 168 najwyższej jakości ogniw i jest chłodzony cieczą. Dzięki pojemności 17,3 kWh, w trybie jazdy wyłącznie elektrycznej, umożliwia przejechanie 56 km. To rekord w tym segmencie. Łączny zasięg w trybie jazdy mieszanej, przy pracującym silniku TDI, wynosi 1410 km. Kolejnym systemem wpływającym na wyjątkowo wysoką wydajność Audi Q7 e-tron quattro jest zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego modelu, montowany seryjnie, system zarządzania temperaturą ze zintegrowaną pompą ciepła. Pompa ta sprawia, że ciepło oddawane przez podzespoły napędu elektrycznego może być wykorzystywane we wnętrzu modelu Q7 e-tron quattro. Audi, jako pierwszy na świecie producent, zastosowało to rozwiązanie w produkowanej seryjnie hybrydzie typu plug-in i ustanawia tym samym nowe standardy w zakresie komfortu ogrzewania wnętrzu pojazdu, efektywności klimatyzacji i zasięgu w trybie jazdy elektrycznej. Dzięki temu rozwiązaniu, nie tylko wnętrze szybko się ogrzewa, ale również kierowca ma dużą satysfakcję z jazdy w trybie elektrycznym w niskich temperaturach. Nowa, dwufazowa technika ładowania, umożliwia ładowanie Audi Q7 e-tron quattro z mocą do 7,2 kW. Dzięki temu, zależnie od infrastruktury (odpowiedniej mocy gniazdo przemysłowe) i od rodzaju kabla, akumulator można naładować w ok. 2,5 h. Kabel jest elementem wyposażenia standardowego. Audi oferuje również swoim klientom opcjonalny pakiet usług serwisowych dla pojazdów e-tron. Obejmuje on przestrojenie pojazdu na energię elektryczną pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych (Audi Energy), instalację systemu i serwis. Komfortowym rozwiązaniem są także standardowe usługi e-tron w Audi connect. Za ich pomocą, przez smartfona, można sterować takimi funkcjami jak ładowanie i klimatyzacja. Maksymalna efektywność: zarządzanie napędem hybrydowym Zarządzanie napędem hybrydowym inteligentnie, elastycznie i wydajnie steruje trybami pracy Audi Q7 e-tron quattro. Kierowca może wybrać jeden z czterech programów pracy. Tryb EV inicjuje jazdę na napędzie elektrycznym, a w trybie hybrid zarządzanie napędem hybrydowym w wysokim stopniu samodzielnie decyduje o rodzaju napędu. W trybie battery hold zarządzanie pozwala zaoszczędzić dostępną energię elektryczną, a w trybie battery charge odbywa się ładowanie akumulatora. Ten duży SUV z zasady uruchamia się w trybie elektrycznym. By aktywować jednostkę TDI, kierowca musi tak nacisnąć na aktywny pedał przyspieszenia (kolejne innowacyjne rozwiązanie Audi), by pokonać stawiany przez ten pedał opór. Punkt, w którym opór zaczyna być wyczuwalny, zależy od wymogów stawianych w danym momencie przez system zarządzania napędem hybrydowym. Punkt wyczuwalnego oporu należy pokonać także by wywołać znaczny przyrost mocy, tzw. boosting, czyli sytuację gdy oba silniki pracują równocześnie. Gdy aktywny jest tryb jazdy hybrydowej, ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów tiptronic ze zintegrowanym silnikiem elektrycznym, znajduje się w położeniu D i kierowca zdejmie nogę z pedału gazu, Audi Q7 e-tron quattro przechodzi w tzw. „tryb żeglowania”. Wówczas jednostka TDI i silnik elektryczny wyłączają się. Jeśli Audi Q7 e-tron quattro zbliży się do wolno jadącego przed nim pojazdu, ronda lub wjazdu na teren zabudowany, to auto wyłącza tryb żeglowania i przechodzi do wytracania prędkości połączonego z rekuperacją. By rozpoznać sytuację drogową przed pojazdem, samochód wykorzystuje dane pozyskiwane z nawigacji MMI Navigation plus, zamontowanej z przodu kamery i czujników radarowych (jeśli pojazd wyposażony jest w adaptacyjny tempomat z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami adaptive cruise control). Podczas jazdy w położeniu S automatycznej skrzyni biegów tiptronic, w trybie battery charge, odzyskiwanie energii rozpoczyna się zaraz po puszczeniu przez kierowcę pedału gazu. Operując manetkami przy kierownicy, prowadzący może progresywnie określać stopień rekuperacji. Większość operacji hamowania w codziennych sytuacjach drogowych odbywa się za pomocą silnika elektrycznego. Gdy występuje potrzeba średniego lub mocnego hamowania, włączają się hamulce hydrauliczne. Montowana standardowo nawigacja MMI Navigation plus w Audi Q7 e-tron quattro jest ściśle powiązana z zarządzaniem napędem hybrydowym. Na podstawie danych nawigacji i dostarczanych w czasie rzeczywistym informacji drogowych, tuż po uruchomieniu samochodu może zostać obliczone, który z czterech trybów jego pracy jest najkorzystniejszy pod względem spalania, a obliczenia dotyczą całej trasy, również długich podróży. Asystent efektywności, umożliwiający perspektywiczną strategię zarządzania napędem hybrydowym, to kolejny element pakietu pionierskich rozwiązań technicznych Audi. Asystent efektywności dostarcza podczas jazdy niezwykle precyzyjnych informacji. Na podstawie danych pochodzących z nawigacji, kamery oraz czujników radarowych, tworzy perspektywiczny, szczegółowy obraz odcinka drogi o długości do trzech kilometrów. Przed znakami drogowymi ograniczenia prędkości, tablicami z nazwami miejscowości, zakrętami, rondami i skrzyżowaniami, sugeruje on kierowcy za pomocą sygnału optycznego, by zdjął nogę z gazu. Równocześnie aktywny pedał przyspieszenia wyczuwalnie pulsuje pod jego stopą.


Emak 06 2015  

emakijaż, makijaż magazine, magazyn dla fanów makijażu, trendy, makeup, makijaż ślubny

Emak 06 2015  

emakijaż, makijaż magazine, magazyn dla fanów makijażu, trendy, makeup, makijaż ślubny

Advertisement