Page 175

tervisevaldkond, hoolekanne, heategevus. Reisimine avardab silmaringi ja pole üldse välistatud, et kui lapsed saavad suureks, näeb mind siinmail vähem kui kusagil mujal. Üks unistus või soov seoses oma vana kooli – Elva Gümnaasiumiga. Koolile soovin pikka iga. Ja tunnistan ausalt, et omal ajal olin ka mina üks neist, kes kaalus tõsiselt gümnaasiumi eel, kas minna äkki hoopis Tartusse või Tallinnasse. Mul on hea meel, et ma Elva Gümnaasiumisse jäin, sest oma kooli tunne on väga oluline ja see kinnistubki tegelikult alles viimaste kooliaastatega. Tekivad juured ja Elva kui männilinna kooli juured on väga tugevad. Koolis on oluline meie-tunne, see, mis toob ka pärast lõpetamist pikkade aastate järel vilistlased kokku, sest see meie-tunne pole kusagile kadunud ja seob meid kõiki. Ma soovin, et see tunne ei kaoks kunagi.

VERONIKA KALMUS Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist? Enamik olulisi sündmusi on seotud eluga ülikoolis: sotsioloogia eriala lõpetamine TÜ-s 1995, magistrikraadi kaitsmine Oslos 1998, doktoritöö valmimine 2003, valimine TÜ meediauuringute professoriks 2009 ja sotsioloogia professoriks 2014. Samas pean äärmiselt oluliseks pereelulisi sündmusi – abiellumist ja poja sündi. Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid... ? Mu töö on väga nõudlik – pelgalt 40-tunnise töönädalaga pole võimalik hakkama saada, lapsehoolduspuhkuse kasutamine ei tulnud käsilolevate teadusprojektide tõttu kõne allagi. Seega tegelen töö- ja pereelu ühitamisega eriti pingelistes tingimustes. Hobideks jääb aega vähe, kuid sellegipoolest harrastan nii seltskonnatantsu kui klubisporti. Nii mõnekski vanaks armsaks hobiks – kabeks, loodusfotograafaks – paraku piisavalt aega ei jää.

iluaianduseks,

lugemiseks,

Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu – Elva Gümnaasium? See on ju minu sünnilinna, armsa männilinna kool! Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ja teada saamiseks praegustele õpilastele. Olin oivik – puhtviieline olümpiaadilaps – samas omajagu iseteadlik ja krutskeid täis. Meenutuseks üks juhtum õige mitme sarnase seast: 1. klassis pidime tööõpetuse tunnis

Profile for elvagümnaasium

Räägi oma lugu  

Advertisement