Page 1

Број 13, Јуни / Јули 2014 БЕСПЛАТЕН ПРИМЕРОК

КАКО ДА ГО НЕГУВАТЕ ЛИЦЕТО ВО ЛЕТО?

Бои за лето

2014

НОВИ

Colour Corrector Стикови & All Day Primer

MAX FACTOR

[

[

ПАРФЕМИ КОИ ЌЕ ГО ОБЕЛЕЖАТ ЛЕТО 2014

НОВ МИРИС. НОВИ ВИДИЦИ.

7

начини да го освежите летото...

BB VS

CC

креми 1


2


3


4


5


6


7


НОВ МИРИС. НОВИ ВИДИЦИ.в

наоѓаат во срцето и го акцентираат мирисот на лимон за да создадат вибрантна свежина. Време е за движење, време е за креирање. Оргиналноста и длабочината на мирисот се истакнати со дрвенести ноти.

За шишенцето Остар, силен и разигран. Креативната инспирација се гледа во секој сегмент од парфемот во течноста но и во шишенцето.

Погледни го животот од нова перспектива

LACOSTE L!VE

Новиот мирис од LACOSTE L!VE отелотворува незаменлива енергија. Енергија да се урнат граници, да се креираат сопствени патишта, на споствен начин. LACOSTE L!VE е мешавина од енергија и автентичност. Тој ги привлекува креативните духови, овозможувајќи им нови, уникатни начини. Додавањето мирис во LACOSTE L!VE универзумот е природен чекор кој отелотворува еднаква креативност и единственост. Мирисот ќе ви помогне да го видите она што е надвор од очигледното. Нов мирис. Нови перспективи. “Новиот LACOSTE L!VE мирис е цело ново поглавје кај LACOSTE парфемите. Уникатен дизајн, концепт и поурбана кампања кои се во потрага по автентичност и креативност. Токму затоа креативноста е во срцето на новиот LACOSTE L!VE мирис на начин на кој LACOSTE и P&G Prestige соработуваат во создавањето на амбалажата и иновативната глобална кампања.” изјавува Antoine Delgrange, Глобален Маркетинг Директор за P&G Prestige.

За мирисот Појачување на сетилата, откривање на нови перспективи и инспиративна креативност. Секоја компонента од LACOSTE L!VE може да биде пронајдена во овој уникатен мирис: енергија, креативност и урбан стил. Состојките се стручно помешани, правејќи заедно микс од динамичен мирис а секоја од нив доаѓа самостојно создавајќи чувство на константна емоција од која не можете да се ослободите. Првиот впечаток е динамичниот мирис на лимон. Уникатен допир на природата на LACOSTE L!VE кој е неочекуван и енергичен - светол и јасен, за да ги разбуди сетилата. Зелени листови и воденести ноти се

8

Остар. Флашичката има чиста и модерна форма. Со својата минималистичка автентичност и современи бои, ова е мирис со динамични ноти. Основните бои со кои е обоено шишенцето претставуваат база за креативните умови на начин на кој се визуелизирани сите можности. Од која перспектива и да погледнете, линиите на шишенцето од LACOSTE L!VE се синоним за стил и дизајн. Силен. Во создавањето на шишенцето направена е игра од матријали кои се уникатни и препознатливи. Еднаш кога ќе го видите, нема да може да се одделите од него. Разигран. Шесте страни на флашичката му даваат на LACOSTE L!VE можност да биде поразличен и препознатлив. Тој прави луѓето да гледаат пошироко и перспективно, да се изненадат, да бидат полни со енергија.

Кампањата Кампањата за LACOSTE L!VE парфемот гласи, “Нов мирис, Нови видици,” тој ве инспирира да го гледате животот од друг агол. Кампањата е креирана од уметникот за графити, Zoer. Во неа се вклучени две млади момчиња (едното од нив е Zoer) енергично како ги цртаат и бојат ѕидовите. Кога нивната работа е завршена, камерата ни покажува нови видици во собата, а нивната уметност ќе ви открие изненадување. Во уметничката слика ќе ја забелешите флашичката на LACOSTE L!VE во 3Д. Овој клип има цел да ги охрабри оние кои го користат парфемот да добијат нови видици и да го споделат тоа искуство преку социјалните платформи. Дигиталната и социјалната платформа се носители на кампањата. Лансирањето е во Април во LACOSTE Desert Pool Party во California, на кое што ќе присуствуваат уметници од кои ќе се побара да создадат некое дело кое е инспирирано од LACOSTE L!VE шишенцето. Уметниците ќе ги споделат своите креации преку социјалните мрежи претставувајќи ги на #newfragrance и #newperspective.

Цена: 40мл, 2530 ден. 100мл, 4250 ден.


THE THENEW NEW FRAGRANCE FRAGRANCE FOR FORMEN MEN BY LACOSTE BY LACOSTE #NEWPERSPECTIVE #NEWPERSPECTIVE


ДРАГИ НАШИ ЕЛИКСИР ПРИЈАТЕЛИ

O

Оваа година летото ни започнува подоцна, а сите ние сме во исчекување на долгите летни ноќи, море, плажа и забава. Токму ова е темата и инспирацијата на сите брендови во изборот на мирисни ноти, дизајн, име на парфемите. .. Дизајнерското дуо Доменико Долче и Стефано Габана и оваа година лансираат медитеранска едиција на нивната иконска линија Light Blue. Како и досега инспирацијата е црпена од малите италијански островчиња и морското крајбрежје полно со стил и посебна убавина. Оваа година нивното патување започнува од малите Јонски Острови - парчиња Рај, расфрлени пред Сицилија и познати по својот вулкански пејсаж. Ова е панорама која се протега од Панареа па се до Вулкано, таа е инспирација за новите тоалетни води од Dolce & Gabbana Light Blue, Escape To Panarea за жени и Discover Volcano за мажи. Armani својата инспирација ја пронајде во водата која значи живот, па така по сите успешни изданија на Aqua Di Gioia следува новата тоалетна вода. Ова се само мал дел од новите мирисни изданија на добро познатите брендови. Голем белег ќе остават новата Escada Joyful за жени и Lacoste Live за мажи.

Но тоа не е се. Се чини дека најголемиот белег ова лето ќе го остави светското фудбалско лето кое ќе се оддржува Јуни/Јули во Бразил. 2014 е трета година во која HUGO BOSS парфемите ја поддржуваат кампањата SucGame спојувајќи ги мажите cess Beyond The Game, кои постигнале светски успех и познатите мириси од овој бренд. Во оваа кампања тие ја споделуваат својата тајна за нивниот успех, големина, талент. И Puma го слави спортот на Бразилски начин во духот на фудбалот преку лимитираната едиција на Puma Yellow и Puma Green. Што и да правите, какви планови и да имате ние ви посакуваме возбудливо и активно лето. И не заборавајте дека се што ви е потребно за здрав изглед на кожата е многу, многу длабока хидратација на кожата. Затоа пијте многу вода и користете креми полни со вода кои ќе ја хранат кожата. Продолжете секојдневно да не следите на: https://www.facebook.com/ElixirExclusive

Уредник на Еликсир Андриела Краљевска

http://www.fb.com/ElixirExclusive Еликсир магазинот е бесплатен. Сите количини во содржината на магазинот се ограничени. Еликсир однапред ви се извинува за можни печатни грешки. Еликсир Ексклузив парфимериите го задржуваат правото за промена на цените. Сите производи во Еликсир магазинот може да се најдат во парфимериите на Еликсир Ексклузив.

10


11


THE NEW FRAGRANCE

НОВИТЕТИ Yves Saint Laurent L`Homme Sport L’homme Sport , најновиот дел од сагата, коj e креиран од страна на Аnne Flipo и Juliette Karagueuzoglou e испреплетен со префинетa и посебна свежина. Мажите не сакаат да изберете помеѓу свежина и елеганција и свежина и сила. Тие сакаат  содржината на едно шишенце да ги исполни сите нивни желби за префинетост и машкост, а L’homme Sport  им го овозможува тоа. 40мл - 3030 ден., 60мл - 3870 ден., 100мл - 5170 ден.

Escada Joyful Деликатесен и лесен, со блескави честички од утринска роса, ESCADA Joyful е цветен мирис. Масло од Магнолиа и розев божур се длабоко внесени во нотите на мирисот. Тие му даваат транспарентен и кремаст карактер. Интернационалниот супер модел Miranda Kerr е заштитното лице за ESCADA Joyful. Таа е ESCADA жена. Нејзиниот поглед кон животот и природната софистицираност, доверба и спонтаност ја прават Miranda Kerr совршен амбасадор за овој мирис. За нејзината улога како заштитно лице за ESCADA Joyful, Miranda вели: “Почестена сум да бидам заштитно лице за ESCADA Joyful. Ми се допаѓа концептот на оваа кампања – да ги согледаме малите нешта , и да си пронајдеме задоволство и уживање во малите моменти кои се дел од нашиот ден. За мене, мирисот буди прекрасни спомени на свежо набран букет од цвеќе. Мирисот е збогатен со тонови од сандалово дрво и деликатесни ноти на божур кои јас апсолутно ги обожувам, божур е моето омилено цвеќе!” Path: Production:Clients:PGPremiumLifestyle-PGPL:649634:ArtworksandLinkedfiles:Studio:4.CP_Masters:649634-4_PGPL_800x600_Escada_Joyful_CP.indd

Date: DI:

20.02.14 matt

Trim: 800x600mm Bleed: 50mm

T +44 (0)20 7863 9400

F +44 (0)20 7863 9500

PRE PRESS

4

info@thehubplus.com

30мл - 3020 ден, 50 мл - 4250 ден, 75 мл - 5480 ден.

Giorgio Armani Aqua Di Gioia Eau De Toilette Giorgio Armani го претставува ACQUA DI GIOIA Eau de Toilette, силен нов мирис инспириран од самото срце на природата - елементите на водата, воздухот и сонцето. Acqua Di Gioia Eau De Toilette донесува бран на енергија, претставувајќи силна и сензуална жена. Доаѓањето на пролетта за неа претставува повторно раѓање и исполнување. Таа е спокојна, опиена со свежината на воздухот, милувањето на треперливите сончеви зраци и слатката еуфорија на цвеќето. 30мл - 2790 ден., 50мл -3 720 ден., 100мл - 4960 ден.

Giorgio Armani Eau D`Arômes Eau D’Arômes е новиот машки парфем од Giorgio Armani. После Eau Pour Homme и Eau De Nuit, Giorgio Armani ни го претставува Eau D’Arômes - идеален парфем за мажи со опуштен и лежерен став. Опуштање: Опуштен парфем со богата текстура и зачинско-дрвени ноти. Ѓумбирот совршено ги нагалсува свежите цитрусни горни ноти на бергамонт и мандарина. Срцевината на парфемот се состои од кардамон, кадуља и лута чили пиперка кои се соединуваат со ветивер, сензуален пачули и акорд на сив амбер. 50мл - 4090 ден., 100мл - 5520 ден.

Cacharel Anais Anais Premier Delice Нежен, невин, сензуален, романтичен, незаборавен Anaïs Anaïs L’Original. Иако мирисот на овој цвет е исклучително моќен, индустриските процеси на екстракција не се покажаа успешни. Дизајнерот на парфеми поминува часови и часови внимателно и темелно разгледување на сите свои квалитети и нијанси: свеж и зелен мирис како крин на долината; позачинета и потешка нота како комбинација на каранфилче и мирис на ванила на кожата искапен во сонце со нијанса на егзотични цвеќиња - комбинација на јасмин со мешавини од животински ноти. Тоа е новиот Anaïs Anaïs mon Premiere Delice. 30мл - 2270 денари, 50мл - 3230 денари, 100мл - 4590 денари.

Giorgio Armani Code Ice Верен на духот на оригиналниот мирис Armani Code, ориентален и ароматичен Code Ice го исполнува воздухот со заносен, сензуален мирис кој е креиран од Alberto Morillas, глабниот парфумер за Firmenich. Лежерна, а сепак chic верзија на мирисот во култното шишенце, чиј облик црпи инспирација од чистите мажествени линии на Armani сакоата, со додаток на челично сивите тонови кои ја нагласуваат свежината на новиот парфем. 50мл - 3640 ден., 75мл - 4350 ден., 125мл - 5910 ден.

Lacoste L!ve

PUMA Time To Play Понекогаш треба да погледнете на поинаков начин на работите за да ги согледате можностите. PUMA е бренд - синоним за спорт, лансира нов мирис дизајниран да ги инспирира мажите и жените да го направат она што долго го посакуваат. Понекогаш животот го правиме премногу сериозен, но PUMA Time To Play ќе ве охрабри да бидете поавантуристички расположени– време е за игра, ајде да се забавуваме!

12

Новиот мирис од LACOSTE L!VE отелотворува незаменлива енергија. Енергија да се урнат граници, да се креираат сопствени патишта, на споствен начин. “Уникатен дизајн, концепт и поурбана кампања кои се во потрага по автентичност и креативност. Токму затоа креативноста е во срцето на новиот LACOSTE L!VE мирис на начин на кој LACOSTE и P&G Prestige соработуваат во создавањето на амбалажата и иновативната глобална кампања.” изјавува Antoine Delgrange, Глобален Маркетинг Директор за P&G Prestige. 40мл - 2530 ден, 100мл - 4250 ден.


13


НОВИТЕТИ -

ko3mewuka Clump Defy Extensions маскара од Max Factor

НОВАТА Clump Defy Extensions маскара од False Lash Effect фамилијата е нова 3 во 1 маскара од Max Factor која ќе ви овозможи да постигнете 200% ПОВЕЌЕ ВОЛУМЕН и должина, а финишот е прекрасно дефинирани трепки со 0% грутки. Овој ефект се постигнува благодарение на фибериздолжувачите и формулата за волумен комбинирани со иновативната четка. Четката против згрутчување на Max Factor е прва четка од ваков вид. Секоја игличка на неа е идеално разделена и формирана да не ги згрутчува влакненцата на трепките, едноставно да ја прегрне секоја трепка, дефинира и раздели од другите без да ги слепи и згрутчи. На тој начин се постигнува беспрекорен волумен, со перфектен резултат. Цена: 780 денари

Нов изглед од Maybelline - Go Extreme Оваа сезона хит на сите модни трендови се интензивно нагласените очи. Maybelline New York премиерно го претставува Maybelline New York Go Extreme Look поради кој погледот на секоја жена станува драматичен, а трепките екстремно истакнати. Без оглед на обликот, големината или бојата на очите, Maybelline New York Go Extreme Look го постигнувате со леснотија благодарение на Collosal Go Extreme маскарата и Maybelline New York Master Duo тушот за очи - новитет од Maybelline New Yorк.

All Day Primer од Max Factor

Подготовката на кожата со база е од најголемо значење во професионалната шминка, таа создава совршена мат основа која ја прави пудрата трајна во текот на целиот ден. Max Factor ви ја објавува тајната на долготрајната шминка, состојки кои се дел од формулата на нашите пудри. Оваа формула сега е достапна преку Max Factor Facefinity All Day Primer кој истовремено содржи СПФ 20. Тајната на беспрекорната и долготрајан шминка е во микро коректорите кои делуваат во апсорбирање на секоја пот што ја лачи лицето, експертски издолжувајќи го времето на траење на Max Factor пудрите. Цена: 760 денари

Lancôme Vissionaire крема Lancôme во 2011 година ја претстави новата визија за совршена кожа создавајќи вистинска пресвртница со Visionnaire, првиот серум со молекули LR2412. Револуционерното откритие на молекулата е резултат на дванаесетгодишно истражување инспирирано од самообновувањето на кожата. Сега Lancôme ја преточува оваа моќна формула во крема на кој начин би ја исполниле желбата на мхогу жени, совршена кожа која истовремено се чувствува самоуверено и здраво.

Стиковите се едноставни за употреба, формула наменета за неутрализација на проблемот со лицето кај многу жени. Кај жените најчесто се појавува проблемот со црвенило, темни кругови под очите, флеки или потреба за осветлување и истакнување на одредени делови. За секој од овие проблеми постои коректор, а често може и да се комбинираат. Мејк ап артистите се експерти во прикривање на несовршеностите велат дека најголемата грижа на жените е дека пудрата нема да ги покрие нивните недостатоци. Токму затоа Max Factor ја промовираше својата кампања ,,МОЕТО ЛИЦЕ, А НЕ МОИТЕ МАНИ”. Оваа кампања е дел од лансирањето на новте 6 Colour Correcting коректори и All Day Primer. Цена: 700 денари

Цена: 5200 денари

L`Oreal Miss Manga маскара L’Oréal Paris ја претставува иновативната маскара MegaVolume Miss Manga и го исполнува сонот на сите жени кои копнеат за ултра-волуменизирани трепки со ефект на широко отворени очи*, токму како кукла.Тајната се крие во четкичката со конусен облик со ротација од 360 степени со која се нанесува «мега» црната формула на секоја трепка. Станува збор за незаменливо «оружје» за ултра прецизно постигнување на неверојатен волумен на горните и на долните трепки. За Манга моќ во едно трепкање!

14

Colour Corrector Стикови од Max Factor

Biotherm Aquasource CC гел

*Потврдиле 66% од 184 испитаници на кои е спроведено истражување за задоволство од производот

Биотерм во 2014 година го претставува Aquasource CC гелот својот прв гел за корекција на бојата на тенот со длабинска хидратација без ефeкт на маска. Суптилно ги прекрива сите неправилности на бојата на тенот без да остави неприорден слој на кожата освежувајќи го и подобрувајќи го тонусот со прозрачна текстура која и дава на кожата простор да дише. Со помош на CC гелот кожата добива здрав сјај. Ефектот е идентичен како ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ВИКЕНД поминат во природа: хидрирана, освежена и здрава кожа.

ПРОМОТИВНА Цена: 380 денари

Цена: 1550 денари


15


У

Уживањето е состојба на умот, каде се изгледа возможно и за ништо не се колебаме. Ова чувство е совршено прикажано преку новиот мирис од ESCADA – ESCADA Joyful. Блескав мирис кој содржи среќа во шишенце. ESCADA Joyful ја следи позитивната страна од животот, спонтаноста и самодовербата. Таа е впечатливо убава и тоа и помага да доживее #JoyfulMoments. Инспириран од моментот на уживање ист како моментот кога примаме букет свежо цвеќе, парфемот е отслик на убавина, свежина будејќи среќа. Со овој нов мирис доаѓа и ново заштитно лице – Miranda Kerr .

Насмевни му се на светот, и тој ќе ти се насмее на тебе... КАМПАЊА Снимена во Септември, 2013, од страна на реномираниот моден фотограф, Nathaniel Goldberg во New York Roosevelt Island, кампањата за Joyful е снимена во спокојно опкружување во скриените градини на динамичниот град. Снимена е во раните утрински часови, хероината скршнува од нејзините секојдневни рути и се упатува кон градините. Облечена во ESCADA специјално дизајнирани парчиња за оваа кампања, таа чекори безгрижно додека ветрот ја гали по нејзиното лице. Таа го живее моментот уживајќиво секој миг #JoyfulMoments.

ЗА ЗАШТИТНОТО ЛИЦЕ Интернационалниот супер модел Miranda Kerr е заштитното лице за ESCADA Joyful. Таа е ESCADA жена. Нејзиниот поглед кон животот и природната софистицираност, доверба и спонтаност ја прават Miranda Kerr совршен амбасадор за овој мирис. За нејзината улога како заштитно лице за ESCADA Joyful, Miranda вели: “Почестена сум да бидам заштитно лице за ESCADA Joyful. Ми се допаѓа концептот на оваа кампања – да ги согледаме малите нешта , и да си пронајдеме задоволство и уживање во малите моменти кои се дел од нашиот ден. За мене, мирисот буди прекрасни спомени на свежо набран букет од цвеќе. Мирисот е збогатен со тонови од сандалово дрво и деликатесни ноти на божур кои јас апсолутно ги обожувам, божур е моето омилено цвеќе!” “Возбудени сме заради лансирањето на ESCADA Joyful и соработката со Miranda Kerr- таа е позитивна, природно смирена-комплетно го рефлектира мирисот. Тоа е мирис за самоуверена жена која му се насмевнува на светот, таа е вистинско богатство. Погледот на Miranda кон животот и нејзиниот стил комплетно се совпаѓаат со овој мирис.” вели Daniel Wingate, Моден дизајнер за ESCADA. 16

Path: Production:Clients:PGPremiumLifestyle-PGPL:649 Trim: 800x600mm Bleed: 50mm


THE NEW FRAGRANCE

ЗА ШИШЕНЦЕТО ESCADA Joyful шишенцето е проѕирно со нежно розова течност и блеска од самодовереба. Дуплото `E` лого е дизајнирано од основачката на ESCADA, Margaretha Ley. Шишенцето е закитено со златен финиш во форма на капаче. Полна со елегантни линии, новата ESCADA Joyful е совршен израз за модерна софистицираност на мирис. Надворешното пакување е дизајн од комбинација на повремено зелени и жолтеникави примеси кои рефлектираат едноставност, женственост и среќа.

Цена: 

30мл , 3020 денaри

50мл, 4250 денaри

75мл, 5480 денaри.

ESCADA Joyful ќе креира #JoyfulMoments преку целата кампања, поканувајќи ги љубителите на овој бренд да се приклучат со сопствени коментари на #JoyfulMoments.

МИРИСОТ Деликатесен и лесен, со блескави честички од утринска роса, ESCADA Joyful е цветен мирис. Масло од Магнолиа и розев божур се длабоко внесени во нотите на мирисот. Тие му даваат транспарентен и кремаст карактер.

9634:ArtworksandLinkedfiles:Studio:4.CP_Masters:649634-4_PGPL_800x600_Escada_Joyful_CP.indd

T +44 (0)20 7863 9400

F +44 (0)20 7863 9500

Date: DI:

20.02.14 matt

PRE PRESS

4

info@thehubplus.com

Топ Ноти

Мирисот се отвара со црна рибизла а додатна енергија е вбризгана преку мирисот на мандарина.

Средни Ноти

Овошните акорди се балансираат со мирсот на љубичица која дава блескавост на парфемот, а розевиот божур му дава леснотија и виталност. Природните масла од магнолија креираат влажна свежина.

Базни Ноти

Топлата и сува база располага со уникатна состојка, Florimoss, тонови завиткани со кремаста сандаловина и богата топлина на саќе-додени на природно цветните тонови. 17


EAU D’ARÔMES Eau D’Arômes е новиот машки парфем од Giorgio Armani. После Eau Pour Homme и Еau De Nuit, Giorgio Armani ни го претставува Eau D’Arômes - идеален парфем за мажи со опуштен и лежерен став.

ЕAU POUR HOMME

EAU D’ARÔMES ГО ИНТЕРПРЕТИРА КУЛТНОТО АРМАНИ САКО Како совршена мирисна интерпретација на култното Армани сако - струкирано, безвременско и неверојатно шик - Eau Pour Homme брзо стана симбол на машка елеганција. Моќен, луксузен и блескав, првиот парфем од Giorgio Armani носи спонтана свежина во комбинација со топла маженственост - допир на човек со карактер, кој зрачи со моќ и софистицираност и со навестување на лежерност. Маж кој е доволно храбар да носи различен и уникатен стил. Опуштеното и струкирано, сакото легнува на рамената и ги следи контурите на телото, отелотворувајќи ги сите негови клучни карактеристики: гестови, начинот на кој оди ... и мирисот што останува во воздухот. Италијанскиот стил, производството и креативноста имаат придонес за создавањето на безвременска, но сепак модерна класика.

ЕAU DE NUIT

ЕКСПЛОЗИЈА НА ЗАЧИНИ Како кројач, уметноста на создавачот на парфемот се крие во неговата способност да направи нешто многу сложено, едноставно и лесно. Спонтано зачинетиот мирис на Eau D’Aromes носи игра на контрасти, едноставност и комплексност, со еден допир на свежина и топлина. Брилијантна комбинација на зачински ноти со цитрусни создава деликатен спој: динамичност, маженственост и сензуалност. Примесот на бергамот и мандарина во спој на зачинет ѓумбир , создаваат чувство на свежина. Возбудливото чувство на слобода придонесуваат светлите тонови во комбинација со слатко - зачинет и опоен кардамон. Магијата на зачините со огнено-врели чили пиперки ги соборува сите воспоставени норми. Финалната нота на скапоцен ветивер, го обвива телото во сензуално пачули и амбер, создавајќи безвременски стил.

ЕAU D’ARÔMES

ШИШЕНЦЕ Чисти линии, со суптилна игра на текстурата и композицијата, шишенцето повторно привлекува инспирација од култното Армани сако. Елегантен, со рефлективно црно капаче и стакло со метални линии кои одразуваат префинета, едноставна и лесна структура. Окер бојата со златен сјај потсетува на клуб на џентлмени, испишувајќи ново поглавје во машката линија парфеми од Giorgio Armani. Eau D’Aromes го разубавуваат: меден мирис, суптилен сјај, топлина и зачини.

18

50мл - 4090 денари 100мл - 5520 денари.


Acqua Di Gioia - Eau De Toilette

G

Giorgio Armani го претставува ACQUA DI GIOIA Eau De Toilette, силен нов мирис инспириран од самото срце на природата - елементите на водата, воздухот и сонцето. Низ патувањето на сетилата се трансформира совршена хармонија на изворен мирис и светлост. Acqua Di Gioia Eau De Toilette донесува бран на енергија, претставувајќи силна и сензуална жена. Доаѓањето на пролетта за неа претставува повторно раѓање и исполнување. Таа е спокојна, опиена со свежината на воздухот, милувана од треперливите сончеви зраци и заносна од слатката еуфорија на цвеќето.

Горните ноти блескаат со интензивниот мирис на лимон Примофиоре и црна рибизла, стопена со акордите на чиста круша и листови на љубичица. Свежата, грациозна и светла база ја сочинува дует на деликатни контрасти. Божурот е обвиткан со чистотата на два јасмина, откривајќи ја свиленкастата и воздушна текстура. Слој по слој, мирисот ги разоткрива своите тајни стопувајќи се со постојаната, земјена база на кедар и обвиткувачкиот акорд на кашмеран.

СЕ Е НОВО. ОСВЕТЛЕНО.

РЕНЕСАНСА Acqua Di Gioia е есенција на радоста која ја слави жената и природата. Носи хармонија на сензуални чувства, кои будат неочекувани аспекти и акорди на воден јасмин, заштитниот пропис на овој мирис. Позелената и поделикатна Acqua Di Gioia Eau De Toilette носи нови почетоци. Со додаток на божур, еден од симболите на пролет, чувството на свежина предизвикува уште поголемо воодушевување.

ПРИРОДНА ЧИСТОТА Шишенцето на Acqua Di Gioia  Eau De Toilette ја прикажува природата која непрестано се менува. Благодарение на кршењето на сончевите зраци, природната, женствена линија на шишенцето и новиот мат финиш дишат со внатрешен сјај. Во нејзината плаво-зелена длабочина суптилно се назира капка вода. ЦЕНА: 30мл - 2790 ден., 50мл - 3720 ден., 100мл - 4960 ден.

19


[

ПАРФЕМИ КОИ ЌЕ ГО ОБЕЛЕЖАТ ЛЕТО 2014

[

Dolce & Gabbana Light Blue Escape To Panarea

Цена: edt 50ml, 4500 денари Мирисот отсликува патување на двајца вљубени, тоа започнува во Panarea. Тука се наоѓа Basiluzzo, островче кое произлегува од длабокото сино море. Со својата топла вода и улици полни со живот, ова мало место е магично. Вљубените тука уживаат шетајќи боси по плажите и на отворените ноќни забави на плажа.

5

3 2

“Panarea е остров на љубовта. Тука летните ноќи се осветлени од илјадници свеќи кои ќе ги видите по терасите и нивниот поглед кон сините води. Ова е чувство дека времето е застанато помеѓу морето и ѕвездите.” - вели Stefano Gabbana.

4

2. Giorgio Armani Code Summer edt 75ml Цена: 3470 денари

3. Roberto Cavalli Acqua edt 30ml Цена: 2480 денари

4. Giorgio Armani Aqua Di Gioia edt 30ml Цена: 2790 денари

5. Escada Born In Paradise edt 100ml Цена: 4190 денари

20


Dolce & Gabbana Light Blue Discover Vulcano

Патувањето продолжува кон гужвата, тие пловат кон Vulcano за да ја откријат неговата долго чувана тајна - недопрена природа преплетена со митологија. Почнувајќи од кратерот на вулканот Vulcano па се до плажите со црн песок, љубовниците имаат можност да уживаат во карпестата природа на островот.

3

2. Giorgio Armani Code Summer edt 75ml

Цена: edt 125ml, 5480 денари “Кога чекориш по кратерот на Vulcano, ја чувствуваш моќта на природата и нејзиниот пулсирачки идентитет. Ова не е само поминат одмор на остров кој ви го одзема здивот, туку патување проследено со огромни откритија.” - Domenico Dolce.

4

2 5

Цена: 3040 денари

3. Roberto Cavalli Just Cavalli edt 50ml Цена: 3180 денари

4. Lacoste Neon edt 100ml Цена: 4250 денари

5. Lacoste Live edt 40ml Цена: 2530 денари

21


Mario Gomez

success BeYOND THe GAMe BOss BOTTLeD. uNLIMITeD.

Path: Production:Clients:PGPremiumLifestyleP - GPL:649404:ArtworksandLinkedfiles:Studio:08M . asters:649404-8_PGPL_Footbal_2014_CPS_UNLIMITED_FBIS_800x600.indd Trim: 800x600mm Bleed: 50mm

D.I Checked

29.10.13 Date: Aw Operator:

T +44 (0)20 7863 9400

PRE PRESS

F +44 (0)20 7863 9500

1

Reader Checked

PM Checked

info@thehubplus.com

#SuccessBeyondTheGame 2014 е обележана како трета година во која HUGO BOSS Парфемите ја поддржуваат кампањата ‘Success Beyond The Game’, спојувајќи ги заедно мажите кои постигнале светски успех и познатите мириси на: BOSS BOTTLED, HUGO MAN и BOSS ORANGE MAN. Дизајнирани за да ја прослават вредноста на успехот, стилот и довербата, HUGO BOSS го поддржува талентот на најдобрите фудбалери кои пак надвор од теренот и спортскиот дрес ја носат HUGO BOSS машката колекција. Претставник на машката класика BOSS BOTTLED е Англискиот голман Joe Hart, капитенот на Бразилскиот национален тим Thiago Silva е претставник за HUGO MAN и Германскиот фудбалер на 2012 Marco Reus за глобален амбасадор на BOSS ORANGE MAN. Нивната посветеност, амбиција, динамика и верба во нивната професија тие ќе ја споделат во кампањата за HUGO BOSS .

22

Facebook: http://www.facebook.com/hugoboss

Twitter: http://twitter.com/HUGOBOSS

YouTube: http://www.youtube.com/hugoboss

Google+: http://google.com/+hugoboss

Instagram: http://instagram.com/hugoboss

Pinterest: http://pinterest.com/hugoboss/

Foursquare: http://foursquare.com/hugoboss

Claudio Marchisio

Joe Hart


SUCCESS BEYOND THE GAME MARIO GÓMEZ FOR BOSS BOTTLED. UNLIMITED.

23


ARMANI CODE ICE

В

Верен на духот на оригиналниот мирис Armani Code, ориентален и ароматичен Code Ice го исполнува воздухот со заносен, сензуален мирис кој е креиран од Alberto Morillas, глабниот парфумер за Firmenich. Опојните цитруси се соединуваат со слатките зачини во ароматични дрвенасти ноти. Комбинацијата на лимон, мускатна жалфија и семиња тонка повикува деликатна и впечатлива арома на пеперминт. Ви го откриваме новиот заводнички трик на мажот со кодот, кој наместо смокинг бира светлосиво одело или едноставна маица. Armani Code Ice е силен, а истовремено бескрајно свеж - го исполнува воздухот со впечатлива мирисна трага која апсолутно никого не остава рамнодушен. Лежерна, а сепак chic верзија на мирисот во култното шишенце, чиј облик црпи инспирација од чистите мажествени линии на Armani сакоата, со додаток на челично сивите тонови кои ја нагласуваат свежината на новиот парфем.

ДЕСЕТ ’ЗАВОДНИЧКИ’ ГОДИНИ Armani Code во последните десет години успешно учествува со создавањето на историја на парфем под името на Giorgio Armani. Giorgio Armani за новата комуникациска кампања за прв пат ја избрал холивудската ѕвезда Chris Pine, кој е отелотворување на природната елеганција и харизма која ја поседуваат само вистинските заводници.

ПРИКАЗНА ЗА ОПСЕСИЈАТА Инспириран со стилот на Armani, режисерот Andrew Dominik го снимил својот нов филм во урбаната атмосфера на Лос Анџелес која е преполна со контрасти. Префинет рачен часовник, современа архитектура и складни линии. Приказна за мажот и жената кои се сретнуваат додека поминуваат низ врата. Маѓепсана, го бара со поглед, и се чини дека секаде го гледа, само тој и е во мислите. Тој е едноставно незаборавен.

ЦЕНА: 50мл - 3640 денари 75мл - 4350 денари 125мл - 5910 денари

24


e k a l B Lively во Gucci на Канскиот филмски фестивал

Најголема врева се крена околу нејзиниот црнобел фустан. Во него многумина ја споредуваа со Принцезата Грејс од Монако. Иако беше засенет од својата преубава сопруга, Ryan изгледаше беспрекорно во својот Gucci костум.

Многумина се прашуваа која модна куќа ќе ја промовира Blake Lively на Канскиот фестивал. Со првото нејзино стапнување на аеродромот во Ница, откако се појави во розова Gucci наметка па се доцрвениот тепих, се беше јасно. Таа гордо ги носеше фустаните на Gucci а до себе уживаше во најголемата поддршка од својот сопруг, Ryan Reynolds. Актерката носеше само висока мода на секое нејзино појавување. Првата вечер на отварањето на Канскиот фестивал таа носеше вино боја фустан од Gucci Premiere колекцијата. И покрај тоа што се појави во фустан од Chanel и Giambattista Valli, нејзините Gucci фустани останаа најзабележани оваа година.

25


ANAIS ANAIS

ФАСЦИНАНТНИ ИНФОРМАЦИИ 1. Модната куќа CACHAREL (основана во

2.

3. 4.

5.

6.

7.

градот Нимес 1962 год.) го лансирала Anaïs Anaïs во 1978 год. Во текот на првите пет години продадени се околу 35 милиони шишенца. Anaïs Anaïs од 1982 год. до 1985 год. бил најпродаван парфем во светот. Anaïs Anaïs е прв парфем во Франција кој го користат млади девојки. 61,5% од жените го користеле Anaïs Anaïs. Кај дел од нив бил прв парфем, а дел од нив го добиле на подарок. Anaïs Anaïs и во 2014 год. е еден од најпродаваните парфеми во Обединетото Кралство и во Лондон, градот во кој настануваат нови трендови. Anaïs Anaïs после лансирањето се продавал со триесет проценти пониска цена од просечната цена на други парфеми на пазарот со подеднакв кавлитет, што го направил попритупачен за младите девојки. До тогаш невидениот дизајн на белото шишенце кое се прелива со нежно розе-зеленкасти нијанси и како инспирација од античките шишиња за парфеми, се уште дава висока свест за мода и љубов кон гроздоберот, кој Cacharel почна да го промовира меѓу првите .

Anaïs Anaïs Premier Delice Неодолив, жив, сладок, сочен, свеж, весел и романтичен: Premier Delice зборува на јазикот на модерните девојки. Premier Delice го создале Дора Багриче и Оливие Кресп, дизајнери на парфемот Firmenich - базни ноти од бели цвеќиња испреплетени со нови бои. Тие лебдат на топло, нежно ветре како илјада шаренолики пеперутки кои летаат наоколу пробраното овошје. Во парфемот можете да осетите ноти од најдобрите сорти на круша: мазна и нежна “Bartlet”; дебеличка и сочна “Comice”; малку груба и зрнеста “Passe Crassane”. Нијанса на шеќер и ледена свежина, ги разигруваат нивните бели пулпи, додека допирот на ванила се преплетува со карамел. Горчливиот какао мирис дава контраст во центарот на базните ноти и остава долготраен мирис на кожата со комбинација на бели цвеќиња. Вид на мирис: цветно-ориентален, овошен, “вкусен” Акорд на зелена круша / есенции на бергамот / портокал / акорд на бел божур / апсолут јасмин / “freesia” / акорд на кокос / “ambrox” / подобрена суштина на кедармошусни ноти. Цена: 30мл - 2270 ден. 50мл - 3230 ден. 100мл - 4590 ден.

Anaïs Anaïs L’Original Нежен, невин сензуален, романтичен, незаборавен Anaïs Anaïs L’Original Paul Léger, тогашниот дизајнер на парфемите Firmenich, прв предложил комбинација на бел цвет која го изразува цветот на крин. Според него кринот бил очигледен избор кој ги обединува сите аспекти за дизајнирање на нов парфем: невиност, скромност, зачувување на младоста, грациозност, женственост и вечност.. Иако мирисот на овој цвет е исклучително моќен, индустриските процеси на екстракција не се покажаа успешни. Дизајнерот на парфеми поминува часови и часови внимателно и темелно разгледување на сите свои квалитети и нијанси: свеж и зелен мирис како крин на долината; позачинета и потешка нота како комбинација на каранфилче и мирис на ванила на кожата искапен во сонце со нијанса на егзотични цвеќиња - комбинација на јасмин со мешавини од животински ноти. Роберт Гонон, Рејмонд Чаилан и Роџер Пелегрино вложиле заеднички напор за “ботаничкиот” цвет “Пол Лежер“ да се трансформира во деликатен, а во исто време да се осети мирисот на лилјани. Белиот букет е игра на луксузни, топло - свежи ноти на зумбул во комбинација со јасмин. Како темпото на играта се интензивира преку слоевите на цветови почнуваат да се спознаваат со аурата на акорди од крин - најпрво се чувствуваат белите ливчиња, а потоа мистериозно допирот на златниот полен, кој допринесува за темен, животински, речиси пикантен тон. Вид на мирис: цветен, зелена, дрвенаст Акорд на козја крв / акорд на зумбул / апсолут јасмин / акорд на крин / акорд на мошус акорд на дабов мов / ветивер / пупка од црна рибизла


27


Понекогаш треба да погледнете на поинаков начин на работите за да ги согледате можностите. PUMA е бренд - синоном за спорт, лансира нов мирис дизајниран да ги инспирира мажите и жените да го направат она што долго го посакуваат. Понекогаш животот го правиме премногу сериозен, но PUMA Time To Play ќе ве охрабри да бидете поавантуристички расположени– време е за игра, ајде да се забавуваме!

ЗА МИРИСОТ

PUMA TIME TO PLAY ЗА ЖЕНИ: PUMA Time To Play женскиот мирис е коктел од овошје и свежи цвеќиња. Свеж и колоритен, PUMA Time To Play ќе ве инспирира да гледате забавно на секојдневните моменти. ТОП НОТИ: Сочно црвено овошје и пенлив лимон го прават мирисот незаборавно сладок, а зеленото манго додава свежина. Средни ноти: Во срцевината се расцветува женствен колоритен букет од цвеќе. Нежните ноти на роза и светлиот мирис на крин додаваат егзотичен тон. Базни ноти: Женствена композиција од сензуални ноти и кремасто сандалово дрво споени со ноти од амбер, сето ова му дава на мирисот опуштен тон.

PUMA TIME TO PLAY ЗА МАЖИ: PUMA Time To Play за мажи е енергичен микс од цитрусни ноти изградени врз топла база од машки тонови. Енергичен и освежителен, PUMA Time To Play за мажи е иновативен спој кој резултира во изненадувачки мирис кој ве остава заинтегрирани и ве тера да гледате кон животот со помала доза на сериозност, односно на забавен начин. Топ ноти: Енергичен мирис кој ве вивнува високо. Свежите ноти на врвот потсетуваат на дожд и пенлив цитрусен коктел од лајм, лимон и бергамот во комбинација со овошни и сладки ноти од ананас. Средни ноти: Срцевината е сладуњава од мирисот на диња помешан со машки суплементи. Базни ноти: Топли, базни ноти во комбинација со топли мускатни тонови на пачули кои го прават мирисот траен.

ПАКУВАЊЕ Пакувањето е инспирирано од две бои кои се синоним на PUMA брендот, црвена и бела. Двете флашички се ишарани со точки, доминантен тренд за Есен/Зима 14 во модните и колекциите за накит.

PUMA TIME TO PLAY ЗА ЖЕНИ: Од најмали до поголеми точки кои како дијаманти го закитуваат шишенцето и го опкружуваат логото на PUMA кое е позиционирано централно и на шишенцето и на кутијата, му даваат огромна доза на женственост на мирисот.

PUMA TIME TO PLAY ЗА МАЖИ: Надворешната амбалажа е контраст од мат црвена и сива боја а стаклото од шишенцето закитено со црвени точки. И повторно логото на PUMA како и секогаш доаѓа централно. Шишенцето ја задржува истата форма како и останатите машки мириси од PUMA мирисното портфолио.

28

PUMA ги лансира ‘Time To Play’, нови енергични и освежувачки мириси за мажи и жени


29


2

начини да го освежите летото...

7

6

1 2 3 4

Mexx Pure Woman цветно - овошна мешавина 15мл, 1080 денари

5

Mexx Fresh Man егзотично свеж мирис инспириран од природата 30мл, 540 денари Puma Yellow елегантен и свеж, наменет за топлите летни денови 20мл, 680 денари

4

Puma Sync Man ориентално дрвенест мирис, чија свежина доаѓа од цитрусните тонови 40мл, 1080 денари

5

James Bond Ocean Royale освежителни ноти на бергамот, цитрус и водни акорди 30мл, 1230 денари

1

6

Puma Green зелени освежителни ноти во комбинација со водни акорди 25мл, 680 денари

7

Mexx Pure Man ароматичен и зачинет мирис за мажи 50мл, 780 денари

30

3


O G O J O N O T # NOVA EDIÇÃO LIMITADA

31


Freesia

Celosia Orange

Radiant Orchid

Violet Tulip

Dazzling Blue

БОИ ЗА ЛЕТО 2014...

32

Lancome Vernis In Love лак за нокти, 980 денари

Violet Tulip перфектно ја отсликува женственоста. Најмногу се препорачува да се комбинира со бело, на тој начин се изразува чувството за романтика кај тој што ја носи.

Прва на листата е Dazzling Blue. Дури 17% од дизајнерите ја користеа оваа боја во нивните Пролет/Лето 2014 линии со што ја направија најпопуларна боја за оваа сезона. Dazzling Blue има голема улога за акватичниот тренд во оваа сезона, а во комбинација со корално розова боја ќе остави незаборавен впечаток.

Max Factor Glossfinity лак 280 денари

YSL Ombres 5 Lumieres сенка за очи 3470 денари

Radiant Orchid беше прогласена за боја на годината на еден од сајтовите кој ги диктира тренд боите. Бојата е вибрантна и е универзална, може да ја носат и мажи и жени на било која возраст.

Max Factor Giant Pen Stik кармин 440 денари

Freesia е бојата со која ќе оставите впечаток на моќ и престиж. Ова е моќна боја инспирирана од жолти цвеќиња.

Celosia Orange е колорна инспирација од фламинго и праска. Според многу мислења ова ќе биде бојата која најчесто ќе ја видите во гардеробата на луѓето за сезона Лето 2014.

Biotherm Eau Vitaminee тоалетна вода 2570 денари


Cayenne Placid Blue

Paloma

Sand

Ова е боја која носи најмногу живот во Лето 2014. Cayenne се опишува како боја со силно присуство на црвена со примеси на зачин и жештина. Оваа боја е задолжителна за вашиот гардеробер оваа сезона.

Max Factor Colour Elixir сјај 500 денари

Placid Blue е боја која создава мир и сталоженост, било каков аутфит да имате.

Max Factor Glossfinity лак 280 денари

Max Factor Glossfinity лак 280 денари

Paloma е неутрална боја, може да оди во комбинација со повеќето бои но се преферира тоа да бидат нежни и неутрални тонови, најчесто бели.

Sand или боја на песок е одлична за на пролет, но уште подобра за во лето. Најдобро е да се носи во лесни и летни матријали, особено ленени.

Hemlock

Max Factor Mini лак 280 денари

Max Factor Mini лак 280 денари Hemlot се нарекува и боја на тивки емоции а може да се комбинира со принтови, црна, бела и кенди боја. И оваа боја ќе остане забележана наредната сезона .

33


Постојат денови кога посакувате за миг да изгледате свежо и убаво, да го заборавите руменилото и едноставно да се чуствувате како да е викенд. LEIGHTON MEESTER ЗА AQUASOURCE CC ГЕЛОТ

Новиот AQUASOURCE CC GEL Првиот гел на Биотерм за корекција на бојата на тенот со длабинска хидратација без ефект на маска

BIOTHERM ИНОВАЦИЈА:

Биотерм во 2014 година го претставува Aquasource CC гелот, својот прв гел за корекција на бојата на тенот со длабинска хиидратација без ефект на маска. Суптилно ги прекрива сите неправилности на бојата на тенот без да остави неприорден слој на кожата освежувајќи го и подобрувајќи го тонусот со прозрачна текстура која и дава на кожата простор да дише. Со помош на CC гелот кожата добива здрав сјај.

Обележуваме уште една пресвртница кога станува збор за нега на кожата, производната линија AquaSource од Biotherm во 2014 ни го претставува новиот AquaSource CC гел , својот прв гел за корекција на кожата со длабинско - навлажнувачки ефект без маски.

Ефектот е идентичен како ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ВИКЕНД поминат во природа: хидрирана, освежена и здрава кожа.

Во срцето на формулата на CC гелот се кријат чисти минерални пигменти и микро-капсули кои го одржуваат неопходното ниво на хидратација, а желатинозната текстура и дава чуство на пријатност на кожата. Микро-капсулите при нанесување се соединуваат со кожата и ги ослободуваат суптилните бои кои го осветлуваат тонот на кожата.

CC гелот на кожата и обезбедува здрав сјај како по викенд поминат во природа, кој придонесува 48-часовна хидратација и зголемување на нејзината влажност. Функцијата на кожата е подобрена и губењето на влага на површината на кожата е намалена за една третина.

ТЕХНОЛОГИЈА НА БОИТЕ во микро - капсула: Трансформација на освежувачки гел во збогатена текстура Со цел да се постигне желатинозна текстура во срцето на Aquasource структурата која ќе обезбеди длабока хидратација , Biotherm експертите користат технологијата на микро-капсули за минерални пигменти на CC Гел кои ја задржуваат свежината на кожата. Невидливи за голо око, овие микро-капсули се раствараат во контакт со кожата, ослободувајќи чисти минерални пигменти за корекција на кожата и обезбедување на природен сјај.

34

Leighton Meester, новото заштитно лице за Biotherm е ѕвезда на кампањата за AquaSource CC гелот. Благодарение на нејзината кожа, на која што сите девојки може да и подзавидат, идеално се одразува на резултатите од користење на новиот CC гел кој обезбедува здрав сјај и лесно се трансформира на кожата. ЗДРАВА, УБАВА И ПРЕД СЕ СВОЈА Глобален тренд кога станува збор за бенефиции за кожата е пристапот до "помалку е повеќе". Тој станува се повеќе популарен меѓу жените. Здрав и природен сјај кај многумина е одраз на убавина, а се постигнува само со производи за нега, кои не прикриваат, туку истакнуваат.

УШТЕ ЕДЕН ПРВЕНЕЦ ОД ЛИНИЈАТА AQUASOURCE

КАКО ДОЖДОВНИ КАПКИ КОИ ФОРМИРААТ ВИНОЖИТО: оја во микро-капсули се ослободуваат во контакт со Пигменти боја кожата

Цена: 1550 денари


35


КАКО ДА ГО НЕГУВАТЕ ЛИЦЕТО ВО ЛЕТО? ‘Многу вода и заштитен фактор’

2

1 2

Biotherm Aquasource Deep Serum - длабока хидратација и лесен концентрат Она што го прави посебен овој серум е 3 пати поголемата концентрација на термални планктони во својот состав. Тие прават длабока хидрација а кожата останува снабдена со многу вода, свежа и свиленкасто мека.

1

 Цена: 3480 денари Biotherm Aquasource - крема за нормална до комбинирана кожа и Biotherm Aquasource - крема за сува кожа - длабока хиратација Оваа крема ја содржи првата иновативна формула на Biotherm за длабока хидратација која во себе содржи жив планктон и вода, а она што ви го нуди кремата е хидрирано лице во наредните 48 часа.

 Цена: 2560 денари

3 4

Biotherm Aquasource CC гел - длабоха хидратација во гел формула Гелот не содржи парабен или минерални масла, туку состојки кои се пријателски настроени кон кожата и сите заедно се вметнати во лесна гел формула.

5

 Цена: 1550 денари

Biotherm Skin Best - крема за нормалнакожа со СПФ 15 - антиоксидантна крема против првите знаци на стареење Заштитува од дневните штетни влијанија од УВА/УВБ зраци и стрес со цел да ја оддржи кожата млада во годините што доаѓаат. Резултатот е видливо помлада кожа, цврста и блескава.

3

 Цена: 3550 денари

5

Lancome Hydrazen - крема за хидратација со СПФ 15 Ветерот и климата можат да влијаат штетно врз кожата и да предизвикаат дехидратација. Оваа крема има нежна текстура која се апсорбира лесно во кожата а истовремено е погодна за сите типови на кожа.  Цена: 3610 денари

36

4


EAU FRAICHE EAU DE TOILETTE

VAPORISATEUR - NATURAL SPRAY Кога дождот почнал да паѓа... Водата се спуштила на земјата, доминирајќи во околината, прскајќи по билките, враќајќи во изворна состојба се што и се нашло на пат.

НОВИОТ Biotherm EAU FRAICHE Искусете ја есенцијата на свежината. Ова е приказна за совршената рамнотежа на женственост  и природа, од перото на креаторот на парфемот Антоин Маисондиеу. Вкоренет со природата, со тонови на праска, масло на семки од кориандер и абсолут јасмин ги ослободува вашите сетила.

Новиот EAU FRAICHE Слатки елементи на природата, топли женствени цветни ноти и силен мошус претставени во акварел

КОЛЕКЦИЈАТА LES EAUX Со EAU FRAICHE, колекцијата на Biotherm Eaux соединува пет мириси - од кои секој разоткрива своја сопствена личност која остава долготрајно чувство, исполнување со енергија или полет, склад, прочистување или оживување. Цена: 100мл, 2570 денари.

EAU FRAICHE е патување на сетилата со модерен, прозрачен и грациозен потпис и е дел од долгата традиција на цветни, овошни и пикантни мириси. Во прекрасна суптилност на акварел ја опфаќа изнимната свежина на извор, со слаткоста на цветовите и плодовите на природата во неочекувана композиција која ќе ве изненади со својата женствена сензуалност. ГОРНИ НОТИ -cлавењето на околината после дождот 

Мирисот се отвора со шарени и сласни ноти, водениот јасмин е збогатен со росни ливчиња на љубичица, додека живописниот бергамот се поигрува со ноти на сочна круша.

СРЕДНИ НОТИ - алхемија на природа и женственост 

Женствените, цветни акорди на нероли и јасмин Самбак се зачинети со интензивните семки на кориандер и свеж, пикантен здив на кумин.

БАЗНИ НОТИ - продирање на сончевата топлина 

Дрвенастите богатства на абмер соединети со кедар и пријатен мошус, ве обвиткуваат во своите слатки длабочини, оплеменувајќи го телото и духот.

37


[ ЗА НЕА [

ШТО

да спакувате за на

ОДМОР

Еликсир предлог:

Lancome Tonique Doucheur лосион за чистење на лице 200мл 1830 денари Giorgio Armani Code лосион за тело 200мл, 2780 денари

Biotherm Eau De Paradis тоалетна вода 100мл, 2570 денари

Clinique Youth Surge хидратантна крема за лице против стареење со СПФ 15 4480 денари

Estee Lauder Sumptous Extreme водоотпорна маскара 2070 денари

Max Factor бронзер 370 денари

38

OPI Nail Laquer лак за нокти 510 денари


[ ЗА НЕГО[

Biotherm Homme High Recharge чистач за лице 100мл, 1550 денари

Yves Saint Laurent L`Nuit De L`Homme стик 1890 денари

Biotherm Homme Aquafitness тоалетна вода 100мл, 2700 денари

Biotherm Homme Aquafitness гел за туширање 200мл, 1480 денари

Giorgio Armani Code Summer тоалетна вода за мажи 75мл, 3040 денари

Biotherm Homme Agefitness крема за околу очи 2900 денари

Biotherm Homme пена за бричење 1130 денари

39


Biotherm Aquasource CC гел, 1550 денари (патентирани микро-капсули за тонирање на лицето и ефект на длабока свежина)

Biotherm Aquasource BB крема, 1550 денари (длабока хидратација и свеж изглед)

Estee Lauder Day Wear BB крема, 3310 денари (тониран и здрав изглед и моќна заштита)

Clinique Age Defense BB крема, 2100 денари (силен заштитен фактор и потхранување на кожата)

Lancome Hydrazen Beauty Balm Neurocalm крема, 2600 денари (мултифункционален крем за хидратација, заштита и тонирање)

Gosh CC крема, 620 денари (осветлувач на кожата со лесна покривност )

VS CC

Max Factor CC крема, 780 денари (негува како бјути балм а корегира како пудра)

креми

Biotherm Skin Best CC крема, 1710 денари (енергетски коректор со минерални пигменти)

Dior Skin Nude BB крема, 2400 денари (мултифункционален балзам за убавина кој креира здрав изглед)

Bourjois 123 Perfect CC крема, 700 денари (покрива црвенило , темни и бледи флеки) Bourjois BB компактна крема, 850 денари (корегира и покрива)

40

Clinique Moisture Surge CC крема, 2140 денари (формула без масла за блескав изглед на лицето)


41


!!

Е МАСКАРАТА

НАЈВАЖНА

На кој начин Четката против згрутчување создава мега волумен изглед на трепките? 1. ДОЗЕР – четката се снабдува со течност онолку колку што е потребно да нанесе на трепките. 2. ПРЕЦИЗНО РАЗРЕДЕНИ ТРЕПКИ – просторот помеѓу секоја игличка е доволно мал за да помине трепка а да не остане грутка. Како резултат на ова и дефинирањето и разделувањето на секоја трепка е прецизно. 3. ДИЗАЈН НА ПРЕГРНУВАЊЕ НА ТРЕПКИТЕ – свитканата област на четката е создадена за да ја прегрне секоја трепка и да ја раздели и издолжи.

»»»

MAX FACTOR CLUMP DEFY EXTENSIONS маскарата ќе биде достапна во продажба од Јуни 2014 по цена од 780 денари.

Предлог изглед од Лидија Димовски

Тонална Реинвенција

42

1.

Нанесете Whipped Creme на лицето. Одлична пудра за хидрација во текот на летото која нема да ја исуши кожата во текот на денот.

2.

Исцртајте ја долната очна линија однадвор со Liquid Effect молив за очи Black Fire, а одвнатре со Kohl молив за очи White.

3.

Очниот капак обојте го со Wild Shadow сенка во нијанса Turquoise Fury. 4.

Следен чекор се трепките.Нив им додаваме волумен и должина со новата Clump Defy Extensions маскара која притоа не ги згрутчува трепките.

5.

На усните нанесете Colour Elixir кармин во Maroon Dust нијанса, природно - нуд боја со розеникав примес која ќе ја комбинирате со Glistering Dew нијанса од Colour Elixir сјајот. Сјајот ќе додаде полн 3Д ефект.

Max Factor ви претставува нова маскара за волумен и должина која не ги згрутчува трепките

БИДИ БЕЗГРАНИЧНА! НОВАТА Clump Defy Extensions маскара од False Lash Effect фамилијата е нова 3 во 1 маскара од Max Factor која ќе ви овозможи да постигнете 200% повеќе волумен* и должина, а финишот е прекрасно дефинирани трепки со 0% грутки. Овој ефект се постигнува благодарение на фибер-издолжувачите и формулата за волумен комбинирани со иновативната четка. Четката против згрутчување на Max Factor е прва четка од ваков вид. Секоја игличка на неа е идеално разделена и формирана да не ги згрутчува влакненцата на трепките, едноставно да ја прегрне секоја трепка, дефинира и раздели од другите без да ги слепи и згрутчи. На тој начин се постигнува беспрекорен волумен, со перфектен резултат. Во моментов жените мораат да одлучат помеѓу мега волумен и должина а потоа да користат различни додатни алатки и начини за да ги отстранат грутките од маскарата и да ги разделат трепките. Со новата Clump Defy Extensions 3 во 1 маскара, грутките се минато – трепките се совршено дефинирани со очигледно зголемен волумен и должина, затоа што секоја трепка се брои! Четката против згрутчување во комбинација со Clump Defy Extensions формулата, која содржи восоци,глини, и издолжувачи, е паметно креирана за да создаде прво волумен а потоа да билда должина врз него. Ова е формула која се надградува со двоен полимер систем кој создава флексибилен систем врз кој може да се додава должина, а бидејќи не се формираат грутки можете лесно да го обновите изгледот на трепките во текот на денот или ноќта. *во споредба со голи трепки


НОВА

CLUMP DEFY EXTENSIONS 3 ВО 1 МАСКАРА Волумен и должина без грутки

БЕЗГРАНИЧНА

Пронајди ја својата гламурозна изјава на https://www.facebook.com/MaxFactor.mk

THE MAKE-UP OF MAKE -UP ARTISTS 43


MAX FACTOR ЛАНСИРА КЛУЧНИ АЛАТКИ ВО ШМИНКАЊЕТО [Револуционерни коректори за лице и прајмер за пудра] Спротивностите се привлекуваат! Оваа теорија ја има развиено Г-дин Макс Фактор уште во 1918 година, Принципот за Хармонија на Боите кој е илустриран преку 6-те нови MAX FACTOR COLOUR CORRECTOR СТИКОВИ. Секој коректор има моќ да неутрализира на принципот дека боите се неутрализираат секогаш кога ќе се помешаат спротивни бои од колоритната палета.

THE REDUCER [ЗЕЛЕН] - Неутрализира црвенило Совршен коректор за жените кои имаат проблем со појавување на црвенило

THE REVITALISER [ВИОЛЕТОВ]

- Ги неутрализира бледите и жолти флеки Совршен коректор за жените кои имаат проблем со жолти и бледи флеки

THE BRIGHTENER [ЖОЛТ] Мејк ап артистите на Max Factor добро ја знаат тајната на беспрекорниот и долготраен изглед. Таа не се крие само во пудрата, туку тајната е во прајмерот, пудрата и коректорот кои совршено го камуфлираат секој недостаток на тенот. Финишот е навистина професионален, измазен, мат и долготраен. Инспирирани од оваа техника, Max Factor ви ги претставува Новите прецизни Colour Corrector Стикови и Новиот Max Factor Facefinity All Day Primer – производи вкоренети во Max Factor технологијата, иновација и експертиза за тен. Colour Corrector Стиковите се едноставни за употреба, формула наменета за неутрализација на проблемот со лицето кај многу жени. Кај жените најчесто се појавува проблемот со црвенило, темни кругови под очите, флеки или потреба за осветлување и истакнување на одредени делови. За секој од овие проблеми постои коректор, а често може и да се комбинираат. Мејк ап артистите кои се експерти во прикривање на несовршеностите велат дека најголемата грижа на жените е дека пудрата нема да ги покрие нивните недостатоци. Токму затоа Max Factor ја промовираше својата кампања ,, МОЕТО ЛИЦЕ, А НЕ МОИТЕ МАНИ”. Оваа кампања е дел од лансирањето на новте 6 Colour Correcting коректори и All Day Primer. Успехот на Colour Corrector стиковите е благодарение на Max Factor Принципот за Хармонија на Боите, овој принцип докажува дека спротивните бои одговараат, односно неутрализираат – подобро отколку боите кои се комплементарни – и тоа на едноставен и прецизен начин. ОВИЕ СТИКОВИ ЈА СТАВААТ ЦЕЛАТА МЕЈК АП ТЕХНИКА ВО ВАШИ РАЦЕ.

44

- Неутрализира темни флеки како подочници Совршен коректор за прикривање на подочници и темни кругови околу очите

THE BALANCER [РОЗОВ]

- Ги покрива темите флеки кај светлата кожа Совршен коректор за покривање на темните флеки на жени со светла кожа.

THE BALANCER [ПОРТОКАЛОВ]

- Ги покрива темите флеки кај средната кожа Совршен коректор за покривање на темните флеки на жени со медиум тен.

THE ILLUMINATOR [ШАЈМЕР] - Нежно и дискретно ги осветлува посакуваните делови на лицето. -

“Јас ги опишувам Max Factor Colour Corrector коректорите како моливи за неутрализирање. Нивната текстура е мека и кремаста, па нанесувањето е навистина лесно. Одлични се за прикривање на вцрвенетите образи, нездрава кожа, подочници и темни кругови и генерално за решавање на проблемот со дисколоризација на целото лице. Во мојот куфер ги носам постојано затоа што се основа на секоја шминка со која сакам да постигнам совршено здрав изглед.” вели Лидија Димовски.

MAX FACTOR FACEFINITY ALL DAY PRIMER: подготовката

на кожата со база е од најголемо значење во професионалната шминка, таа создава совршена мат основа која ја прави пудрата трајна во текот на целиот ден. Max Factor ви ја објавува тајната на долготрајната шминка, состојки кои се дел од формулата на нашите пудри. Оваа формула сега е достапна преку Max Factor Facefinity All Day Primer кој истовремено содржи СПФ 20. Тајната на беспрекорната и долготрајан шминка е во микро коректорите кои делуваат во апсорбирањен на секоја пот што ја лачи лицето, експертски издолжувајќи го времето на траење на Max Factor пудрите. “Базата е производ кој мора да го имате доколку сакате совршена основа, а особено ја препорачувам за оние кои имаат масна кожа. Матификаторите ја апсорбираат потта и маснотијата кои ги лачи лицето, на начин на кој што ја прават пудрата долготрајна. Базата е одлична; кожата ја прави свиленкасто нежна. Нанесете го прајмерот по нанесување на крема, и убаво размачкајте го преку целата Т-зона.” – открива Лидија Димовски Max Factor Facefinity All Day Primer создава одлична подлога за Max Factor Expert Colour Corrector Стиковите. Овие есенцијални производи ги променија техниките во шминкањето во бекстејџот на модните писти за Пролет/Лето 14, создавајќи совршена основа и блескав изглед за нивниот look наречен Skin Luminosity: “Светли ликови, со ефект на допир на утринска роса и висок сјај на нивните образи и очни капаци. Шајмерот дава субтилен сјај на лицето, израз на свежина.” Pat McGrath, Глобален креативен директор за Max Factor .

“Colour Corrector коректорите се нанесуваат веднаш по нанесување на All Day Primer, но пред да нанесете пудра. Разнесете ги со нежни кружни движења, но не ги размачкувајте премногу. Доколку го користите шајмер коректорот, нанесете го како краен додаток врз пудрата.” советува Лидија Димовски Pat McGrath

Лидија Димовски


НОВО

FACEFINITY ALL DAY PRIMER Ви ја откриваме тајната на нашата долготрајна пудра. Имајте доверба во трајноста на пудрата

ЗАСЕКОГАШ

Пронајди ја својата гламурозна изјава на https://www.facebook.com/MaxFactor.mk

THE MAKE-UP OF MAKE -UP ARTISTS 45


Понуда на парфеми со НАЈНИСКИ цени

1. Burberry Brit Woman edp 100ml, 3940 денари 2. CK In2U Woman edt 100ml, 3000 денари 3. Nina Ricci Nina edt 80ml, 3630 денари 4. Jean Paul Gaultier Classique edp 50ml, 4140 денари 5. Burberry Brit Man edt 100ml, 3200 денари 6. Jean Paul Gaultier Le Beau Male edt 75ml, 2830 денари 7. Issey Miyake L`Eau D`Issey Pour Homme edt 75ml, 3430 денари 8. Paco Rabanne Black XS For Him edt 50ml, 2630 денари

8

2

7

1

6.

6 4

5 3

46


Подарете

сет...

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ВО ЕЛИКСИР ЕКСКЛУЗИВ Добиј 100ml ПОДАРОК BOSS BOTTLED edt 200ml по цена од 4870 денари

6890 денари

DOLCE & GABBANA THE ONE DESIRE (Парфем за жени 75мл + лосион за тело 100мл + гел за туширање 100мл)

4980 денари

GUCCI GUILTY BLACK (Тоалетна вода за мажи 90мл + гел за туширање 50мл + мини тоалетна вода 8мл)

2580 денари

EAU DE LACOSTE (Парфем за жени 30мл + лосион за тело 100мл)

4120 денари

EAU DELACOSTE NOIR ( Тоалетна вода за мажи 100мл + гел за туширање 150 мл)

5290 денари

BOSS NUIT (Парфем за жени 75мл + лосион за тело 200мл)

5845 денари

GUCCI GUILTY BLACK ( Тоалетна вода за жени 75мл + лосион за тело 50мл + мини тоалетна вода 7,4мл)

5520 денари

GIORGIO ARMANI EAU DE NUIT (Тоалетна вода за мажи 100 мл + део стик 75 гр)

5290 денари

BOSS JOUR (Парфем за жени 75мл + лосион за тело 200мл)

47


МАШКИ СЕТОВИ

PUMA GREEN (edt 40мл + Дезодоранс 150мл) Цена: 1080 = 760 денари

MEXX ENERGIZING (edt 30мл + Гел за туширање 50мл) Цена: 1085 = 760 денари

BRUNO BANANI (edt 30мл + Гел за туширање 50мл + Дезодоранс 50мл) Цена: 1240 = 870 денари

48

СЕТОВИ

BRUNO BANANI DANGEROUS MAN (edt 30мл + Гел за туширање 50мл + Дезодоранс 50мл) Цена: 1365 = 955 денари

JAMES BOND OCEAN ROYALE (edt 50мл + Гел за туширање 150мл) Цена: 1800 = 1260 денари

JAMES BOND 007 рање 50мл+ манжетни за кошула) туши за Гел + 50мл (edt = 1260 денари 1800 Цена:

JAMES BOND QUANTUM (edt 50мл + Гел за туширање 150мл) Цена: 1800 = 1260 денари

PUMA SYNC (edt 40мл + Дезодоранс 150мл) Цена: 1080 = 760 денари

BRUNO BANANI MADE FOR MEN (edt 30мл + Гел за туширање 50мл) Цена: 1050 = 735 денари


-30 % BRUNO BANANI WOMAN (тоалетна вода за жени 20мл + гел за туширање 50мл + лосион за тело 50мл) Цена: 1240 = 870 денари

PUMA YELLOW (тоалетна вода за жени 40мл + део спреј 150мл) Цена: 1080 = 760 денари

PUMA SYNC WOMAN (тоалетна вода за жени 40мл + део спреј 150мл) Цена: 1080 = 760 денари

MEXX SIGNATURE (edt 40мл + Лосион за тело 150мл) Цена: 1430 = 1000 денари

MEXX ENERGIZING WOMAN за (тоалетна вода за жени 15мл + гел 50мл) туширање 50мл + лосион за тело Цена: 1330 = 930 денари

PUMA FLOWING WOMAN (тоалетна вода за жени 25мл + гел за туширање 50мл) Цена: 745 = 520 денари

ЖЕНСКИ СЕТОВИ

MEXX ENERGIZING (тоалетна вода за жени 15мл + Гел за туширање 50мл) Цена: 1085 = 760 денари

CHRISTINA AGUILERA RED SIN (парфем за жени 15мл + гел за туширање 50мл + лосион за тело 50мл) Цена: 1490 = 1040 денари

Christina Aguilera Unforgettable (edp 15мл+ Гел за туширање 50мл + Лосион за тело 50мл) Цена: 1490=1040 денари

49


WOW

КИ

Ш А М

50%

9

1

55%

7

3 50%

5 50% 50%

6

4 2 55%

50%

10 50%

8 50%

50%

1. PUMA Create Man 75ml 2045 = 1020 денари 2. LAURA BIAGOTTI Due Uomo edt 30ml, 2110 = 950 ден. 3. MEXX Spring Men edt 30ml, 920 = 460 ден. 4. PUMA Aqua Man edt 75ml, 2045 = 1020 ден. 5. PUMA White Man edt 50ml, 1430 = 715 ден. 50

6. PUMA I`m Going Man edt 60ml, 2045 =1020 ден. 7. TOM TAILOR New Experience Man edt 50ml, 1365 = 680 ден. 8. PUMA Jamaica Man 2 100ml 2170 = 1190 денари 9. REPLAY Your Fragrance Man edt 30ml, 1050 = 525 ден. 10. REPLAY Your Fragrance Refresh Man edt 50ml ,1490 = 745 ден.


ЦЕНИ

ЖЕ

НС

50%

КИ

4

1

9 50%

7 50%

8 50% 50%

50%

3

6 2

5 50% 50%

10 50% 50%

1. MEXX Lovesome edt 20ml 995 = 500 денари 2. MEXX Pure Life Woman edt 20ml 930 = 465 денари 3. CHRISTINA AGUILERA Inspire edp 15ml, 1050 = 525 денари 4. CHRISTINA AGUILERA Secret Potion edp 15ml, 1240 = 620 денари 5. AVRIL LAVIGNE Wild Rose edp 50ml, 2170 =1085 денари

6. MEXX Magnetic 15ml 995 = 500 денари 7. MEXX XX Wild edt 20ml, 995 = 500денари 8. MEXX Black Woman 15ml, 995 = 500 денари 9. PUMA I`m Going Woman edt 90ml, 2600 =1170 денари 10. TOM TAILOR Ocean Woman edt 20ml, 930 = 465 денари 51


Има 34 години а се уште е еден од најубавите ликови на планетава. Најчесто може да се види на кориците на списанијата како мами со својата егзотична убавина. Важи за еден од најплатените модели и често може да се забележи како заштитно лице на многу познати брендови. Овој пат инспирацијата ја добивме од Gisele...

Изгледот на:

Gisele Bund Целосно име : Gisele Caroli n

chen

Професија: м

e Bundchen

одел Националност : Бразилка Мажена за: T om Brady

1. LANCOME HYPNOSE PALETTE сенки за очи, 3510 ден. 2. CLINIQUE QUICKLINER молив за очи, 1435 ден. 3. YSL SOUFFLE D`ECLAT пудра во прав 2880 ден. 4. DIORSKIN NUDE камена пудра, 3090 ден. 5. LANCOME RENERGIE MULTI-LIFT крема, 6270 ден. 6. MAX FACTOR COLOUR ELIXIR сјај, 500 ден. 7. YSL BABY DOLL маскара, 2120 ден. 8. MAX FACTOR ALL DAY FLAWLESS течна пудра, 840 ден. 9. BIOTHERM EAU D`ENERGIE edt 100ml, 2570 ден.

6

9

2

7

1 3

5

8

4

52


АКЦИИ

Gekopatuba

-30% -30% -25%

-30%

ПРОМОТИВНА ЦЕНА MAX FACTOR Excess маскара 870 = 610 денари

MAX FACTOR Whipped Creme пудра 680 = 405 денари

-30%

MAX FACTOR Lipfinity долготраен кармин 720 = 505 денари

BOURJOIS 1 Seconde маскара 560 денари

DEBORAH Glossisimo сјај за суни 340 = 255 денари

-20%

-30%

-25% -30%

MAX FACTOR Glossfinity лак за нокти 400 = 280 денари

MAYBELLINE Affiniton e Minerals пудра 540 = 405 денари

-30%

RIMMEL маскари 330 = 220 денари

L`OREAL Miss Manga маскара 540 = 380 денари

-25%

DEBORAH 24 течна пудра 670 = 500 денари

L`OREAL BB Magique крема 770 = 615 денари

-30%

GOSH сенки за очи 440 = 310 денари

MAYBELLINE маскари 425 = 320 денари

-40%

MAYBELLINE Colorama лак за нокти 105 = 65 денари

-30%

BOURJOIS 1 Seconde лак за нокти 350 = 245 денари

ESSENCE производи за 85 денари

53


За беспрекорен изглед во топлите денови...

All about matt пудра за фиксирање 229.00 ден

XXXL долготраен сјај за усни 175.00 ден

Get Big lashes маскара за виткани трепки 175.00 ден

Eyeliner pen waterproof водоотпорен туш 209.00 ден

All about nude палета со сенки 269.00 ден

All about matt make up база за шминка 255.00 ден

All about candies палета со сенки 269.00 ден

54


ЕЛИКСИР КАТАЛОГ на производи

MAX FACTOR Lipfinity кармин

DEBORAH HI-TECH руменило, 390 денари

CHRISTINA AGUILERA ROYAL DESIRE edp 15ml, 560 денари

PUMA JAM WOMAN edt 20ml, 340 денари

BOURJOIS ROUGE EDITION кармин, 610 денари

Цена: 720 ден.

VICTORIA SECRET PURE SEDUCTION лосион за тело, 974 денари

MEXX MAN SPRING EDITION edt 30ml, 460 денари

MAX FACTOR COLOUR ELIXIR сјај, 500 денари

MANHATTAN база за сенка, 320 денари

L`OREAL MISS MAGNA маскара, 380 денари

MEXX XX VERY NICE edt 40ml, 745 денари

PUMA FLOWING MAN 25ml тоалетна вода + гел за туширање 520 денари

MAX FACTOR GLOSSFINITY лак за нокти, 280 денари

55


ЕЛИКСИР КАТАЛОГ на производи BIOTHERM LAIT CORPOREL лосион за тело 400мл

DIOR ADDICT EXTREME кармин, 1840 денари

CALVIN KLEIN ENCOUNTER FRESH edt 30ml, 2150 денари

ROBERTO CAVALLI AQUA edt 30ml, 2480 денари

YSL LA LAQUE COUTURE лак за нокти, 1500 денари

Цена: 1870 ден.

56

CLINIQUE TAKE THE DAY OFF млеко за чистење лице, 1830 денари

BIOTHERM HOMME GEL DOUCHE гел за туширање 200мл, 1610 денари

DIESEL ONLY THE BRAVE TATOO edt 35ml, 2230 денари

GIVENCHY VERY IRRESISTIBLE l`eau en rose edt 30ml, 2630 денари

LANCOME HYPNOSE HOMME стик ,1700 денари

LANCOME TEINT MIRACLE коректор, 2110 денари

VICTORIA SECRET сет, 2620 денари

CACHAREL AMOR AMOR IN A FLASH edt 30ml, 2480 денари


ЕЛИКСИР КАТАЛОГ на производи

GIORGIO ARMANI AQUA DI GIO ESSENZA edt 75ml, 5330 денари

YSL L`HOMME COLOGNE GINGEMBRE edt 60ml, 3500 денари

Цена: 4870 ден.

BOSS UNLIMITED edt 100ml VERSACE BRIGHT CRYSTAL ABSOLUE edp 50ml, 4455 денари

DIOR TRIANON палета, 4760 денари

BIOTHERM HOMME AQUAFITNESS edt 100ml, 2700 денари

CALVIN KLEIN DOWN TOWN edp 90ml, 4990 денари

GIVENCHY GENTLEMEN ONLY INTENSE edt 50ml, 3360 денари

ESTEE LAUDER RESILIENCE LIFT EXTREME крема за лице, 6770 денари

DIOR ADDICT EAU FRAICHE edt 20ml, 2700 денари

JEAN PAUL GAULTIER LE MALE edt 125ml, 4890 денари

DOLCE & GABBANA DOLCE edp 50ml ,5110 денари

LANCOME DREAMTONE серум , 6170 денари

57


Еликсир Ексклузив Парфимерии

За што најмногу се зборуваше изминатиов период?

Еликсир Ексклузив Парфимерии updated their cover photo. Post

Научете како правилно да ги нанесете 24 часовните кармини од Max Factor. Погледнете го линкот што следи:

Еликсир Ексклузив Парфимерии

http://bit.ly/1fJ82Tv

Женски сетови со 30% попуст Предлог за женски матурски подарок! Купете сет за мтурската вечер со 30% попуст.

like • comment • share

Еликсир Ексклузив Парфимерии

like • comment • share

Еликсир Ексклузив Парфимерии

Бројот на Еликсир пријатели надмина 58.000 фанови и секојдневно се зголемува. За да бидете и вие дел од нас приклучете се на: http://www.facebook.com/ElixirExclusive like • comment • share

58

like • comment • share


THE N EW FR AG R A NC E

M I R A N DA K ERR F O R ES C A D A JO Y F U L

Еликсир Бр.13 Јуни / Јули 2014  

КАКО ДА ГО НЕГУВАТЕ ЛИЦЕТО ВО ЛЕТО? 7 начина да го освежите летото...

Advertisement