Page 1

kampüs Aylık Üniversite ve Yaşam Gazetesi

www.e-kampus.tk

Hayatın her mevsiminde bizimle olan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

ekonomiyi takip edin gencekonomist.tk

www.e-kampus.tk

“Bu üniversitede türban krizi yok” MUŞ Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, türban konusundaki tartışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “Üniversitemizde son derece güzel bir barış ortamı var. Her öğrencimiz istediği şekilde derslere giriyor. Başörtüsüyle de girebiliyor, isterse şortuyla da girebiliyor” dedi.

Paü’de Pretesto

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, “Göreve başladığımız günden bu yana gerek başörtülü öğrencilerimiz olsun, gerekse giyim NATO Genel Sekreteri Rastarzı farklı biçimde olan öğrencilerimiz olsun, bütün öğrencilerimize eşit şekilde mussen’in ülkemize yaklaşılmıştır” dedi. gelişi.Türkiye’nin bir çok ilinde olduğu gibi Denizlide de protestolarla karşılaştı. İnanç, düzenlediği basın toplantısında, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından Pamukkale üniversitesi başörtüsüyle ilgili alınan kararı değerlendirerek, yasağın bir imzayla geldiğini ve yine girişinde Rasmussen’i ve bir imzayla kalktığını ifade etti. NATO karşıtı bildiriler YÖK tarafından konuyla ilgili kendilerine herhangi bir yazı gönderilmediğini, öyle bir dağıtıldı. yazıya da gerek olmadığını savunan İnanç, “Öğrenciler arasında inanç, kültür ve giyim tarzında farklılıklar olabilir. Bunları zenginlik olarak görüyoruz. MŞÜ olarak, göreve geldiğimiz 2008 tarihinden itibaren, üniversitemizin söylemine, sloganına yansıttığımız 'Özgür üniversiteden medeni bir dünyaya' diye bir deyimimiz var” diye konuştu. İnanç, öğrencilerin her anlamda, gerek kültürel, gerek sosyal ve gerekse inançları açısından giyim tarzında farklılıkları olacağını fakat bu farklılıkların hiçbirinin, kendilerini herhangi bir ayırıma tabi tutmayacağını, tam tersine kendilerine sonuna kadar saygı duyulacağını ve bunun bir zenginlik olarak kabul edileceğini vurguladı.

Ataması Yapılmayanlara Hapis Yolu Ankara'da 15 Ağustos'ta öğretmen atamalarına ilişkin eylem yapan Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP) üyesi 51 kişi hakkında, 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

KPSS'de Kopya Uğruna Cinsel İlişki ÖSYM'nin düzenlediği 6 sınavın iptal edilmesine yol açan kopya çetesi, dinlemeye takıldı. Öğretmen G.Ç.'nin sınavı kazanma uğruna şebeke üyesi ile yaşadığı cinsel ilişki de kayıtlar arasında yer aldı. Haberi 3’de

kasim1  

kasim111hhhhhhhhhhhh

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you