Page 1

Kompiuterinės technologijos mokymuisi ir kūrybai.

Darba atliko: Eimantas Stašauskas 12c. 2013.12.01


Movie Maker Movie Maker Apžvalga Nesvarbu, ar jums patinka Holivudo ar indiški filmai, su „Movie Maker“ režisierius esate jūs.

Importuokite ir redaguokite skaidrių pateiktis ir vaizdo įrašus Greitai įtraukite nuotraukas ir vaizdo įrašus, esančius kompiuteryje ar fotoaparate į „Movie Maker“. Tada pakoreguokite savo filmą, kad būtų toks, kokio pageidaujate. Galite perkelti objektus, pagreitinti ar sulėtinti vaizdo įrašą – nuspręsite patys.

Redaguokite garso takelį ir įtraukite temą Tobulinkite savo filmą pridėdami garsą ir temą. „Movie Maker“ automatiškai įtraukia perėjimus ir efektus, kad jūsų filmas būtų nepriekaištingas ir profesionalus.

Bendrinkite filmus internete Kai sukursite filmą, galėsite jį bendrinti internete „Facebook“, „YouTube“ ar kitame socialiniame tinkle ar vaizdo įrašų bendrinimo svetainėje. Nusiųskite savo filmo saitą el. laišku šeimai ir draugams, kad jo nepraleistų.

Darba atliko: Eimantas Stašauskas 12c. 2013.12.01


Microsoft Word 2010 Aprašymas Knyga skirta darbo su naujausia 2010 metų versijos tekstų tvarkymo programa "Microsoft Word" praktiniams įgūdžiams lavinti. Ją sudaro dešimt skyrių, kuriuose nuosekliai lavinami didėjančio sudėtingumo praktinio dokumentų tvarkymo įgūdžiai. Pradiniuose skyriuose aprašomos dažniausiai naudojamos tekstų rašymo, taisymo ir jų savybių parinkimo priemonės, o vėliau išsamiai aptariamos lentelių, iliustracijų, dokumentų šablonų, jų struktūros kūrimo ir kitos profesionaliam dokumentų tvarkymui aktualios problemos. Knyga nuo kitų įvairioms programos "Microsoft Word" versijoms skirtų knygų skiriasi tuo, kad čia neapsiribojama programos pateikiamų dokumentų tvarkymo priemonių aprašymu. Įvairios aprašomų priemonių praktinio taikymo galimybės iliustruojamos gausiais pavyzdžiais ir savarankiško darbo užduotimis, kurios pateikiamos skyrelių pabaigoje. Knygos medžiagą taip pat galima naudoti ruošiantis laikyti ECDL programos testus.

Paprastesnis nei kada nors anksčiau vizualiai patrauklių dokumentų kūrimas „Word 2010“ siūlo nemažai naujų ir patobulintų įrankių, padedančių kurti profesionalų dizainą ir akcentuoti svarbų turinį. •

Įtraukite įspūdingų formatavimo efektų, pvz., pereinančių užpildų ir atspindžių, tiesiai į savo dokumento tekstą. Nuo šiol daugelį efektų, kuriuos galėjote taikyti paveikslėliams, diagramoms ir „SmartArt“ grafikai, galite taikyti tekstui ir figūroms.

Naudokite naujus ir patobulintus paveikslėlių redagavimo įrankius, įskaitant universaliuosius meninius efektus ir patobulintus koregavimo, spalvų ir apkarpymo įrankius, leidžiančius taip pakoreguoti kiekvieną dokumente esantį paveikslėlį, kad jis atrodytų idealiai.

Darba atliko: Eimantas Stašauskas 12c. 2013.12.01


Rinkitės iš lanksčiau tinkinamų „Office“ temų, leidžiančių derinti dokumentų spalvas, šriftus ir grafikos formatavimo efektus. Tinkinkite temas naudodami asmeninius arba įmonės prekės ženklus. Tos pačios „Office“ temos siūlomos programose „Microsoft PowerPoint“ ir „Excel 2010“, todėl visiems dokumentams nesunku suteikti vientisą, profesionalią išvaizdą.

Pabrėžkite mintį, pasirinkdami iš daugybės „SmartArt“ grafikos elementų. Čia siūloma nemažai naujų maketų, skirtų organizacijos diagramoms ir paveikslėlių diagramoms, todėl įspūdingą grafiką kurti taip pat paprasta, kaip įvesti sąrašą su ženkleliais. „SmartArt“ grafika automatiškai priderinama prie pasirinktos dokumento temos, todėl norint efektyviai suformatuoti visą dokumento turinį tereikės porą kartų spustelėti pelės mygtuką.

Laiko taupymas ir paprastesnis darbas „Word 2010“ siūlo įrankių, leidžiančių sutaupyti laiko ir supaprastinti darbą. •

Naudokite patobulintą naršymo sritį ir ieškos įrankius. Šie nauji patobulinimai leidžia paprasčiau nei kada nors anksčiau naršyti, ieškoti ir netgi iš naujo tvarkyti dokumento turinį vienoje paprastai naudojamoje srityje.

Atkurkite juodraštines failų, kuriuos uždarėte neįrašę, versijas. Iš tiesų. Versijos atkūrimo funkcija yra tik viena iš daugelio naujų funkcijų, siūlomų naujajame rodinyje „Microsoft Office Backstage™“. Rodiniu „Backstage“ pakeistas įprastas meniu Failas visose „Office 2010“ taikomosiose programose ir taip sukuriama centralizuota, organizuota visų dokumentų valdymo užduočių sritis.

Nesunkiai tinkinkite patobulintą juostelę, kad reikiamos komandos būtų greičiausiai pasiekiamos. Kurkite pasirinktinius skirtukus arba netgi tinkinkite įtaisytuosius.

Darba atliko: Eimantas Stašauskas 12c. 2013.12.01


Dar daugiau vietų, iš kurių galite pasiekti savo informaciją Jūsų idėjos, terminai, projektai ir skubūs darbai ne visada vykdomi taip, kaip jums patogu, kai esate prie savo kompiuterio. Laimei, nuo šiol galėsite viską atlikti tada ir ten, kur reikia pasitelkdami žiniatinklį arba netgi išmanųjį telefoną. 3 •

Microsoft Word Web App yra „Microsoft Word“ internetinė pagalbinė priemonė, leidžianti praplėsti „Word“ naudojimo patirtį, perkeliant ją į naršyklę. Peržiūrėkite ypač tikslias savo dokumentų versijas ir nežymiai jas redaguokite. Pasiekite keletą formatavimo ir redagavimo įrankių, kurie siūlomi ir programoje „Word 2010“, ir dirbkite pažįstamoje redagavimo aplinkoje iš beveik bet kurio kompiuterio, kuriame veikia žiniatinklio naršyklė.2

„Microsoft Word Mobile“ teikia galimybę peržiūrėti, redaguoti arba komentuoti „Word“ dokumentus ir sparčius naršymo įrankius, leidžiančius bet kada pereiti įnorimą vietą.4

Alkonas Lietuvių-Anglų ,Anglų-Lietuvių žodynas. Darba atliko: Eimantas Stašauskas 12c. 2013.12.01


Aprašymas : Alkonas yra elektroninė Bronislovo Piesarsko „Didžiojo anglų-lietuvių kalbų žodyno“ versija, išleista UAB „Fotonijos“. „Didysis anglų-lietuvių kalbų žodynas“ yra didžiausias iki šiol išleistų anglų-lietuvių kalbų žodynų (1998 m., leidykla „Alma littera“). Kompiuteriniame žodyne medžiaga pateikiama išskleistu pavidalu, todėl jį galima naudoti kaip lietuvių-anglų kalbų žodyną. Pagalbinė informacijos sistema parodo sutrumpinimų ir specialiųjų ženklų reikšmes – pelės žymeklį „užvedus“ ant neaiškios vietos, parodomas termino paaiškinimas. Gausu aktyviųjų nuorodų; istorijos langas primena jo paieškos veiksmų seką, todėl galima grįžti prie peržvelgtų žodžių sąrašo. Alkonas turi ryšį su MS Word, MS Excel, Internet Explorer ir kitomis programomis, todėl automatiškai verčia į laikinąją vartotojo atmintinę nukopijuotą žodį: programoje pažymėtas žodis, nukopijavus jį į laikinąją atmintinę, greitai išverčiamas – surandamas atitinkamas žodyno straipsnis.

Darba atliko: Eimantas Stašauskas 12c. 2013.12.01

Kompiuterinės technologijos mokymuisi ir kūrybai  
Kompiuterinės technologijos mokymuisi ir kūrybai  
Advertisement