Page 1

11-02-2012

Hz. Muhammed (sav) ve 襤mam Caferi Sad覺k'覺n viladetini kutlad覺lar


İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav) ve İmamet zincirinin altıncısı olan İmam Caferi Sadık (as)'ın viladetleri Brüksel/Laeken'de bulunan Ehlibeyt Kültür merkez salonunda anıldı.

ACTIE Başkanı İsmail Dorbar ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yağptığı programa Türk Dernekler Birliği temsilcileri de katıldı. Kadınlı erkekli 300'e yakın kalabalık grubun katıldığı kutlama Hüseyin Bağcı'nın başarılı sunumu ve Asım Aydaş'ın Kuran'dan okuduğu ayetlerle başladı.

Ehlibeyt Alimi H.Ş. Tevekkül Erol günün anlamıyla ilgili bir konuşma yaptı. İki nurun dünyayı aydınlattığını söyleyen Erol, "bu nurların biri Nübüvvet nuru, diğeri de İmamet nurudur" dedi.


Alim Tevekkül Erol: "İslam Peygamberi Hz. Muhammed ve onun torunu İmametin altıncı yıldızı İmam Cafer (as)'in dünyaya teşriflerinin aynı güne denk gelmesi İlahi bir hikmettir. Dünyamızı bir nübüvvet nuru diğeri imamet nuru ayrı ayrı aydınlatmışlardır. Alemlerin hatırına yaratıldığı Hz. Mumammed peygamberimiz güzel ahlakı tamamlamak için gönderilmiştir. Yüce Allah'ın cehaletin en karanlık dönemlerinin yaşatıldığı bu dönemde insanlığı aydınlatacak, insanlığa doğru yolu öğretecek olan Resulunu gönderdi. Hz. Muhammed (sav) tüm ömrünü cehaletle mücadele ve şeytanın izinde olan insanlığı irşad etmekle geçirdi. Onun nurunun dünyaya intikaliyle tüm karanlıklar aydınlanmış oldu. Sevgili torunu olan İmam Cafer'de onun izinde mücadelesini ilmi, fıkhı her alanda sürdürdü. İslam düşmanları ceddi Resulullah'a karşı oldukları gibi zamanında İmam Cafer ve onun mektebine saldırmaya devam ettiler. Halende bu mektebe saldırılar devam etmekte. Veladet anlayışı bizim için önemlidir. Veladetin günümüz temsilcilerini selamlıyorum" dedi.


Genel Yayın Yönetmenimiz Celil Gündoğdu ise, yaptığı kısa konuşmasında "Nurlarıyla Allah'ın emrettiği şekilde adil davranarak, yaşamlarıyla örnek insanlar olan Nübüvvetin sonuncusu olan Hz. Muhammed (sav) ve İmametin altıncısı halkası olan İmam Cafer (as)'ın viladeleri nedeniyle tüm İslam alemini hususen Ehlibeyt dostlarını tebrik ediyorum"dedi.

Gençler Günün anlamı ile ilgili şiir ve hadisler okudular. Kuranı Kerimi hatmedenlere Kuranı kerim hediye edildi. Sorulan sorulara doğru cevap verenlere çeşitli kitaplar hediye edildi. Program davetlilere yemek ikramıyla son buldu.


Kutlu dogum haftasi  

Hz Muhammed(saa) Ve Imam Caferi Sadik(as)Kutlu Dogumlari