Page 1

Tobulas makiažas

eKnyga

Autorė: Lana Vallo

www.glowmakeup.com


Įvadas Kiek save prisimenu, man visuomet patiko eksperimentuoti spalvomis, kontūrais ir formomis. Pradėjau naudoti kosmetikos priemones, siekdama kurti skirtingus įvaizdžius iš pradžių sau, o vėliau – ir kitoms moterims, patikėjusioms man savo makiažą. Man be galo patinka stebėti moters pokyčius darant makiažą: gerėja jos nuotaika, gražėja laikysena, moteris yra laimingesnė ir labiau savimi pasitiki. Makiažas bet kuriai moteriai dovanoja šypseną! Naudojant dekoratyvinę kosmetiką, moteris turi galimybę kiekvieną dieną atrodyti skirtingai. Tai nuostabu ir tikrai paprasta.

Parašiau šią knygą tam, kad papildyčiau vaizdo pamokėlę „Tobulas makiažas per 8 minutes“. Čia rasite daugybę naudingų patarimų apie tai, kaip pasirinkti geriausiai Jums tinkančias kosmetikos priemones, ir daug įvairių makiažo gudrybių, kurias sugalvojau dirbdama vizažiste ir kurios padės Jums atskleisti gražiausius savo bruožus. Viskas, ką Jums reikia padaryti, tai išmokti šias paprastas bet veiksmingas makiažo technikos gudrybes ir jas derinti kasdien, kuriant skirtingą, unikalų ir gražų įvaizdį! Paskyrusi šiek tiek savo laiko, patobulinsite savo makiažo techniką ir rasite daugybę naudingų patarimų apie tai, kaip daryti makiažą, šioje nemokamoje knygoje ir mano nemokamose makiažo pamokėlėse internetu!

Šioje knygoje nerasite jokių prekių ženklų ar įmonių reklamos, nes tokio dalyko, kaip „stebuklingas produktas“, nėra. Net jei tam tikri produktai yra geresni nei kiti, tikroji magija slypi technikoje. Iš tiesų, tam, kad sukurtumėte gerą makiažą ir puikiai jaustumėtės, nereikia daug pastangų!

Autorė Lana Vallo

www.glowmakeup.com

Visada buvau įsitikinusi, kad kiekviena moteris yra unikali. Tiesą sakant, tai ir yra pats svarbiausias dalykas, kurį reikia prisiminti darant makiažą. Šią knygą parašiau būtent Jums, kad išmoktumėte pabrėžti savo grožį vos per kelias minutes. Visų pirma, noriu, kad labai atidžiai į save pažvelgtumėte ir pamatytumėte švytinčią ir gražią odą, švelnias lūpas ir žibančias akis. Užuot varginusi savo odą storu makiažo sluoksniu, slėpdama matomus trūkumus, verčiau pabrėžkite gražiausius veido bruožus – tai ir paprasčiau, ir veiksmingiau.


Pagrindinės priemonės Dekoratyvinės kosmetikos rinkoje gausu įvairiausių makiažui skirtų priemonių. Tačiau geram makiažui daug priemonių nereikia. Rinkdamasi priemones ir dekoratyvinę kosmetiką, nepamirškite, kad kokybė svarbiau už kiekybę. Tobulas makiažas – tinkamų makiažo priemonių naudojimo rezultatas. Geros kokybės makiažo priemonė nedirgina odos, daryti makiažą malonu. Nereikėtų nuvertinti makiažo priemonių svarbos. Yra daug makiažo priemonių, kurias turime aptarti. Kiekviena priemonė turi tam tikrą paskirtį, tačiau aš labiau vertinu tas priemones, kurios yra daugiafunkcinės. Naudojant tokias priemones, Jūsų neglumins priemonių ir įrankių įvairovė bei gausa – turėsite tik kelias priemones, kuriomis pasieksite geriausius rezultatus.

Makiažo kempinėlė.

Šepetėliai ir teptukai

Makiažo kempinėlės pagalba lengviau užtepsite ir išlyginsite visus makiažo pagrindus - nuo skystų iki pieštukinių. Kempinėlė neabejotinai yra viena iš neišvengiamų įrankių makiažui sukurti. Nors ir galite tepti makiažo pagrindą pirštais, norint greitesnio ir tolygesnio padengimo, kempinėlė yra būtina.

Apvalus minkštas pudros ir skaistalų šepetėlis. Šepetėlis turėtų būti natūralaus švelnaus ir lankstaus plauko. Rekomenduoju rinktis vidutinio dydžio šepetėlį, tokiu atveju pudrai ir skaistalams tepti galėsite naudoti vieną šepetėlį.

Makiažo kempinėle lengvai užtepsite ir sumaišysite tiek skystas, tiek tirštesnės konsistencijos makiažo pagrindo priemones. Tai viena iš nepamainomų makiažo priemonių. Nors makiažo pagrindą galima tepti pirštais, norėdama tai atlikti greičiau ir tolygiau – kempinėlės neišvengsite. Drėkinkite: vandeniu sudrėkinkite kempinės smaigalį. Naudojant drėgną kempinėlę, išgaunamas gaivesnis ir natūralesnis efektas. Be to, drėgna kempinėlė sugeria mažiau produkto nei sausa. Naudojimas: Plokščiąją kempinėlės pusę naudokite skystų ir kreminės konsistencijos produktų užtepimui, maišymui ir išlyginimui. Pasirinktą produktą užtepkite storesne plokščios pusės dalimi ir tolygiai paskirstykite. Siaurąja kempinėlės puse švelniai sumaišykite ir išlyginkite produktą ant odos.

www.glowmakeup.com

Plokščia pusė

Priežiūra: makiažo kempinėles plaukite švelnaus poveikio muilu ir vandeniu. Kempinėlei sudrėkus ji išsiplės ir ją bus galima geriau išplauti. Sausa kempinėlė vėl susitrauks. Kruopščiai išskalaukite ir leiskite natūraliai išdžiūti.

1 Smaigalys

2 Smaigalys

Pudros ir skaistalų šepetėlis

Akių šešėlių teptukas. Profesionalaus naudojimo teptukais užtepti akių šešėliai atrodo visiškai kitaip! Jei iki šiol neišbandėte profesionalaus naudojimo akių šešėlių teptukų, nustebsite, pamačiusi rezultatus. Spalvos atrodo lygesnės ir geriau susimaišo. Lūpų teptukas. Tai teptukas su mažais, plokščiais ir stangriais plaušeliais ir smailiu galiuku. Dėl smailaus galiuko juo paprasta paskirstyti spalvą tiksliai pagal lūpų kontūrą. Kirstinis akių kontūro teptukas yra su sintetiniais kietais plaušeliais, siaurėjančiais ir sudarančiais ploną ir plokščią liniją tam, kad būtų galima tiksliai nubrėžti akių kontūrą. Tokiu kirstiniu teptuku akių kontūrą užtepsite tobulai. Atsisveikinkite su akių kontūro tepimo vargais – tokiu šepetėliu lengvai sukursite subtilų arba ryškų akių kontūrą. Akių kontūrą galite maišyti su mėgstama akių šešėlių ar kontūro spalva. Šiuo šepetėliu sukursite natūralų efektą ir nuostabų akių makiažą. Akių šešėlių teptukas

Lūpų teptukas

Kirstinis akių kontūro teptukas


Antakių ir blakstienų šepetėlis. Šį šepetėlį galite naudoti antakių formai patobulinti arba tušu padažytoms blakstienoms atskirti. Tai puiki priemonė nepaklusnių antakių tvarkymui ir tankių blakstienų šukavimui.

Servetėlės Bepudrės servetėlės be pūkelių puikiai sugeria riebalų ar prakaito likučius ant odos ir negadina makiažo.

Akių šešėlių aplikatorius – būtina akių šešėlių priemonė, padėsianti išvengti birių šešėlių dalelių paakiuose. Akių šešėlių teptuku bus patogu taip paskirstyti šešėlius ant akių, kad būtų pasiektas natūralus efektas.

Šepetėlių valymas. Reguliariai valant makiažo šepetėlius, juos galima ilgiau naudoti. Kai kurios kosmetikos bendrovės parduoda skystas šepetėlių valymo priemones, tačiau taip pat juos puikiai išplausite šampūnu arba muilu. Antibakterinėmis servetėlėmis šepetėlius lengvai nuvalysite automobilyje ar bet kur kitur, kur plauti vandeniu nepatogu. Išplovusi šepetėlius, pirštais atkurkite jų formą ir leiskite išdžiūti.

Vatos diskeliai

Blakstienų rietiklis tai priemonė, kurią privalu turėti savo kosmetinėje. Jei dažysite blakstienas tušu prieš tai jas užrietusi, ar apskritai jų nedažysite, tai puiki priemonė siekiant sukurti didesnių akių efektą. Dramatiškas žvilgsnis – išraiškingesnės akys.

www.glowmakeup.com

Vatos pagaliukai Naudodama dvipusį kosmetinį vatos pagaliuką pasieksite kitais aplikatoriais nepasiekiamus plyšelius. Galėsite jį panaudoti makiažui, linijų kūrimui, makiažo taisymui, net spalvų maišymui ir makiažo valymui.

Itin minkšti, saugūs naudoti, švelnūs Jums ir nekenkiantys aplinkai vatos diskeliai gali būti naudojami makiažo valymui, odos valymui ar bet kokiam kitam tikslui!


Odos priežiūra Labai svarbu odai pritaikyti tinkamus odos priežiūros produktus tam, kad makiažas atrodytų išties gražiai ir atskleistų gražiausius veido bruožus. Vis dėlto, svarbiausia yra tai, kaip paruošite odą prieš darydama makiažą. Visų pirma, prieš siekdama teptukų ir spalvų, pasirūpinkite, kad Jūsų oda būtų tikrai gaivi ir švari.

Nuvalius odą, ją reikėtų tinkamai sudrėkinti. Ant sudrėkintos odos makiažas atrodo geriau, be to, sudrėkinta oda po makiažo sluoksniu yra sveikesnė. Pirštų galiukais švelniai užtepkite drėkinamosios priemonės ant odos – taip priemonė geriau įsigers, be to, atsipalaiduos veido raumenys. Leiskite odai sugerti drėkinamąją priemonę ir servetėle nuvalykite priemonės perteklių.

Drėkinamasis kremas intensyviai apsaugo ir drėkina net labiausiai išsausėjusią odą ir akimirksniu pagerina jos tekstūrą. Prieš tepdama makiažo pagrindą, būtinai sudrėkinkite odą kremu tam, kad suminkštėtų ir išsilygintų jos paviršius. Naudokite lengvą drėkinantį dieninį kremą, kuris greitai įsigeria ir nepalieka blizgesio.

Makiažo gruntas Mano manymu, gruntas nėra privalomas kasdieniam makiažui, tačiau tais atvejais, kai reikia atrodyti nepriekaištingai, be jo neišsiversite. Naudojant gruntą, makiažo pagrindas ir ant jo užteptas makiažas atrodo lygesnis ir nepriekaištingas. Be to, naudojant makiažo gruntą, makiažas ilgiau išlieka.

Kosmetikos rinkoje yra skirtingų tipų grunto:

1.

Makiažo gruntą galima suskirstyti į dvi kategorijas: Matinio efekto – dauguma šių produktų pagaminta iš silikono, todėl jais galima užmaskuoti tokius trūkumus kaip išsiplėtusios poros, dėmės ir odos spalvos nelygumai, ir Švytinčio efekto – šie gruntai gali užmaskuoti raukšleles ir suteikti odai subtilaus švytėjimo.

2.

Akių gruntas paprastai naudojamas norint išgauti ryškesnes ir ilgiau išliekančias spalvas, jį naudojant šešėliai nesubėga ir nenublunka, juo galima užmaskuoti aplink akis esančias smulkias raukšleles.

3.

Lūpų gruntas naudojamas tam, kad būtų galima lygiau užtepti lūpdažį, kad ilgiau išliktų spalva, kad neišsklistų ir nesutrūkinėtų lūpdažis ar lūpų blizgis. Tačiau pagrindinė šios priemonės savybė yra tai, kad ją naudojant lūpos atrodo švelnios ir lygios.

www.glowmakeup.com


Odos tipai Renkantis tinkamus kosmetikos produktus visų pirma būtina nustatyti savo odos tipą. Tai labai asmeniškas pasirinkimas, pagrįstas Jūsų asmeniniais norais ir odos poreikiais.

Normali

Jautri

Brandi

Sausa

Mišrios odos tipas labiausiai paplitęs. Skirtingose veido vietose oda gali būti sausa arba riebi. Tokiai odai labiausiai tinka vandeninis pagrindas arba birus pagrindas.

Jei Jūsų oda riebi, dienos metu ji gali blizgėti, dažnai prireikia užmaskuoti riebalų perteklių. Tokio tipo odai geriausia naudoti pagrindą be aliejaus.

Jautriai odai būdinga alergija kosmetikos produktuose esantiems chemikalams ir kvapams, tokia oda gali būti sausa, riebi arba mišri. Siekiant išvengti alergijos, tokiai odai reikėtų naudoti specialius jautriai odai skirtus pagrindus. Tokie pagrindai gali būti kiek brangesni, tačiau juos įsigyti tikrai verta.

Pagrindas Svarbu protingai pasirinkti Jūsų odos tekstūrai, spalvai ir tonui tinkantį makiažo pagrindą, nes nuo to priklauso, ar Jūsų oda atrodys natūraliai graži ir nepriekaištingai lygi, ar dirbtina – tarsi būtumėte su kosmetikos sluoksnio kauke.

Aknės pažeista

Jei Jūsų oda sausa arba brandi, dienos metu gali jaustis tempimas, oda dažnai pleiskanoja. Tokio tipo odai būtina naudoti aliejinį pagrindą ir drėkiklius.

www.glowmakeup.com

Kaip matyti iš pavadinimo, makiažo pagrindas – tai pirmoji ant odos tepama priemonė prieš darant makiažą, pagal kurią formuojamas visas įvaizdis. Siekiant išgauti tobulą odos spalvą, būtina naudoti geros kokybės pagrindą. Geras makiažo pagrindas neapsunkins odos, atrodys natūraliai ir jos nedirgins.

Riebi

Yra įvairių makiažo pagrindo tipų, pavyzdžiui, hipoalerginiai, skirti tiems, kurių oda alergiška; skysti, kremai, pieštukai, presuoti arba birūs pagrindai, skirti įvairiems odos tipams; nealiejiniai pagrindai riebiai odai; aliejiniai pagrindai sausai odai; ilgai išliekantys pagrindai, skirti ilgesniam laikui; maskuojamieji pagrindai, skirti odos dėmių maskavimui ir lygesnės odos efekto sukūrimui. Tačiau daugumą makiažo pagrindų tipų galima suskirstyti į 3 pagrindines kategorijas: skysti, kreminės konsistencijos ir birūs pagrindai.


„geltoni“ atspalviai

Skystą pagrindą

Birus makiažo pagrindas

lengva užtepti, jo beveik nematyti. Plonas skysto makiažo pagrindo sluoksnis geriausiai tinka „natūralaus makiažo“ sukūrimui ir dažniausiai moterų naudojamas kas dieną. Dėl šilkinės ir lengvos tekstūros paprasta užtepti tiek ploną, tiek vidutinį pagrindo sluoksnį ir paslėpti nedidelius odos trūkumus ir nelygumus.

tai pagrindas ir pudra viename. Naudojant tokio tipo pagrindą veidas greitai padengiamas sausu pudros sluoksniu ir atrodo gaiviai. Biria priemone galima uždėti ploną, aksominį ar matinį makiažo pagrindą, tinkantį tiek riebiai, tiek mišriai odai.

Sausą odą turintiems žmonėms tinka aliejinis makiažo pagrindas, tuo tarpu riebią odą turintiems žmonėms geriau rinktis vandeninį makiažo pagrindą. Taip pat yra skaistinančių skystų makiažo pagrindų, kuriuos naudojant išsipildys svajonė apie tobulą odą. Dėl sudėtyje esančių smulkių šviesą atspindinčių dalelių, toks pagrindas atspindi šviesą, todėl oda švyti ir spindi. Labai svarbu priderinti makiažo pagrindą prie odos atspalvio. Kadangi yra daugybė skysto makiažo pagrindo atspalvių, nebus sudėtinga rasti patį tinkamiausią. Dauguma makiažo pagrindo atspalvių skirstomi į „rausvus“ ir „geltonus“.

Kreminės konsistencijos pagrindas

„rausvi“ atspalviai

paprastai parduodamas pieštuko ir kompaktinės pudros pavidalais. Toks pagrindas naudojamas norint užtepti storesnį pagrindo sluoksnį ir siekiant, kad oda būtų visiškai lygi. Šiuolaikiniai toniniai kremai ne tik paslepia odos nelygumus ir yra nematomi jų užtepus, bet ir naudojami odos priežiūrai. Kreminės konsistencijos pieštukinio pagrindo sudėtyje yra daug aliejaus ir pigmentų, todėl toks kremas puikiai tinka sausai odai, ypač žiemą. Tokį pagrindą tinka naudoti maskuojant nelygią odą su matomais trūkumais, pavyzdžiui, dėmėmis, paraudimais ar pigmentinėmis dėmėmis, tačiau jis bus matomas ant raukšlėtos odos. Tokio tipo pagrindą geriausia tepti tapšnojant pirštų galiukais, išskyrus odą aplink akis, arba tapšnojant makiažo kempinėle. Makiažo pagrindą būtina kruopščiai užtepti taip, kad jo sluoksnis neatrodytų lyg kaukė. Pagrindu padengtą odą dar padenkite biria pudra.

www.glowmakeup.com

Birūs makiažo pagrindai pateikiami pudros ir presuotos arba kompaktinės pudros pavidalu. Norint matinio, ilgiau išliekančio efekto, geriau naudoti birią, o ne presuotą pudrą. Presuota pudra yra suslėgta siekiant išgauti tam tikrą formą, jos sudėtyje taip pat gali būti rišančių aliejų. Biriu makiažo pagrindu greitai užmaskuosite odos blizgesį, jis ilgai išlieka ir neriebina odos. Birų pagrindą galima tepti tiesiai ant švarios ir sudrėkintos odos arba prieš tai užtepus skysto pagrindo, siekiant tvirtesnio ir ilgiau išliekančio efekto. Birų pagrindą geriausia dėti pudros šepetėliu, kad veidas pasidengtų plonu tolygiu sluoksniu, arba makiažo kempinėle, jei reikia tepti storesnį sluoksnį.

Makiažo pagrindas su mineralais yra gryniausios formos pagrindas. Jis atrodo kaip įprasta biri pudra, tačiau, skirtingai nuo įprastos pudros, kuri odai suteikia „lygumo“, šios pudros mineralai, susilietę su oda, ją tolygiai ir visiškai padengia itin plonu sluoksniu.

Kreminės konsistencijos pagrindas

Biri pudra

Makiažo pagrindas, kurio sudėtis – 100 % mineralų, tikrai geriausias pasirinkimas kiekvienai jautriai odai, nes jame nėra jokių cheminių junginių. Kaip ir įprastą pudrą, makiažo pagrindą su mineralais reikia dėti šepetėliu labai plonu sluoksniu. Jei reikia storesnio pagrindo, dėkite kelis priemonės sluoksnius. Nors makiažo pagrindas su mineralais iš pradžių buvo gaminamas birios pudros pavidalu, dabar galima įsigyti ir skysto, ir presuoto pagrindo su mineralais. Skystas pagrindas su mineralais labai panašus į įprastą skystą makiažo pagrindą. Tačiau naudojant skystą pagrindą su mineralais labiau puoselėjama oda, nes jo sudėtyje yra drėkinamųjų medžiagų ir vitaminų. Presuoto makiažo pagrindo su mineralais privalumas yra tai, kad jį patogiau naudoti nei birią pudrą.

Presuota pudra


Kaip naudoti makiažo pagrindą Jei teisingai tepsite makiažo pagrindą, juo tolygiai padengsite odą, išlyginsite jos spalvą, pakankamai gerai paslėpsite nedidelius odos trūkumus.

Rinkdamasi makiažo pagrindą, užtepkite nedidelį pagrindo kiekį ties žandikaulio linija ir išsklaidykite spalvą į viršų. Ant odos išnykstantis atspalvis Jums tinka labiausiai (žr. paveikslėlį). Dar geriau, jei patikrinsite, kaip pasirinktas atspalvis atrodo dienos šviesoje, nes tik esant tokiai šviesai matyti tikslus vaizdas. Tinkamo atspalvio beveik neįmanoma atskirti nuo natūralios odos spalvos.

Naudojimo patarimai

1. 2.

Visada pradėkite tepti pagrindą nuo veido centro ir toliau tepkite į visas puses. Pirmiausia tepkite ant kaktos, tada ant veido vidurinės dalies, vėliau – ant apatinės veido dalies. Taip pat galite pradėti nuo smakro ir toliau tepti į viršų. Kruopščiai išsklaidykite spalvą kiekvienoje veido dalyje, tik tada imkitės kitos. Tepdama pagrindą aplink akis, stenkitės kuo labiau priartėti prie blakstienų linijos. Tokiu būdu sukursite puikų pagrindą akių šešėliams, jų spalva bus intensyvesnė ir išliks ilgiau. Kur reikia, galite užtepti papildomą, storesnį pagrindo sluoksnį. Ypatingą dėmesį skirkite plaukų linijai, ausims ir odai ties žandikauliu. Tam, kad užteptas pagrindas atrodytų natūraliai, kruopščiai išsklaidykite spalvą švaria makiažo kempinėle.

www.glowmakeup.com


Maskuotojas Maskuotojas skirtas tam, kad paslėptume tokius odos trūkumus kaip dėmelės ir spuogeliai, tamsūs paakiai ar kiti spalvos nelygumai, dėl kurių Jūsų oda neatrodo nepriekaištingai. Maskuotojo konsistencija paprastai tirštesnė nei makiažo pagrindo, jis gaminamas skysčių, kremų ir pieštukų pavidalu.

Geriausia rinktis tokį maskuotoją, kuris labiausiai atitinka natūralų Jūsų odos atspalvį ir yra vienu ar dviem atspalviais

šviesesnis, nei Jūsų naudojamas makiažo pagrindas. Tokiu atveju maskuotojas ir pagrindas tinkamai susimaišo ir gerai paslepia odos trūkumus bei suteikia Jums norimą išvaizdą. Skystas maskuotojas – geriausia makiažo priemonė, skirta tamsiems paakiams užmaskuoti, jei Jūsų oda sausa. Kreminės konsistencijos maskuotojas tinka visų tipų odai, nes lengvai įsigeria. Darydama makiažą, pirmiausia tepkite makiažo pagrindą, tik tada - maskuotoją. Tokiu būdu ant odos tepsite mažiau produkto, o rezultatas bus natūralesnis. Labai svarbu gerai sulyginti abiejų priemonių spalvas kraštuose tam, kad nesimatytų skirtumo tarp tų vietų, kuriose dėjote maskuotojo, ir tų, kuriose nedėjote.

Kaip naudoti maskuotoją Jei norite, kad oda atrodytų nepriekaištingai, naudokite lengvą, tačiau gerai trūkumus paslepiantį, šviesą atspindintį maskuotoją. Užtepkite maskuotojo mažais lašeliais ant odos po akimis, tepdama nuo vidinės pusės prie nosies ir tepkite link tamsių vietų po akimis. Švelniai išsklaidykite maskuotoją pirštų galiukais arba makiažo kempinėle. Jį galite naudoti ir tam, kad užmaskuotumėte kitus odos nelygumus, pavyzdžiui, paraudimus ar dėmes.

www.glowmakeup.com


Sveikas švytėjimas

Švytėjimo suteikiantys skaistalai – tai atspalvį suteikiantis produktas, kurio sudėtyje yra labai smulkių šviesą atspindinčių dalelių. Dėl šių dalelių oda subtiliai švyti, atrodo sveika ir išpuoselėta. Gerais skaistalais sukursite jaunos, švytinčios ir gaivios odos įspūdį, jie tinka kiekvienam odos tipui. Skaistalai pabrėžia akių spindesį, suteikia joms daugiau žaismingumo. Pabrėžkite skruostų ir akių grožį spindinčiomis spalvomis. Dėl didelės šviesą atspindinčių dalelių ir perlų pigmento koncentracijos odai suteikiamas spindesys ir paslepiamos smulkios raukšlelės.

Kreminės konsistencijos skaistalai

Siekdama pabrėžti odos grožį ir suteikti jai spindesio, skaistalų tepkite ant kaktos ir smakro, ant nosies kaulo ir po antakių linija, vidiniuose akių kampučiuose ir ant skruostikaulių. Svarbu prisiminti, kad paprastai visi kreminiai produktai tepami ant kremo, o birūs – ant pudruotos odos. Todėl, jei, pavyzdžiui, naudojate makiažo pagrindą su mineralais, geriausia naudoti birius skaistalus, o jei naudojate skystą arba kreminį makiažo pagrindą, galite naudoti kreminės konsistencijos skaistalus prieš dėdamos pudrą arba birius skaistalus po to, kai makiažo pagrindą sustiprinote pudros sluoksniu.

Yra 3 šių skaistalų tipai: kreminės konsistencijos, biri spindinti pudra ir presuoti spindintys akių šešėliai, vienu atspalviu šviesesni nei jūsų oda. Kreminės konsistencijos skaistalai atrodo kaip blizgus kremas arba šviesą atspindintis pieštukas. Juos reikia tepti ant veido prieš dedant pudrą; birūs skaistalai arba akių šešėliai turi būti tepami mažu šepetėliu, jau uždėjus pudrą.

Spindintys akių šešėliai

Birūs skaistalai

www.glowmakeup.com

Kaip naudoti skaistalus veidui formuoti


Pudra

Pudra savo makiažo pagrindą sutvirtinsite keletui valandų. Pudra, suteikianti odai matinį efektą, yra labai lengva ir labai skaidri. Ji lengvai ir atsargiai užfiksuoja makiažą, išlygina jį. Veido oda tampa matinė, natūralaus atspalvio. Ši pudra gali būti naudojama po makiažo pagrindo arba be jo. Dėka odos nesausinančios formulės, pudra tinka visiems odos tipams. Pudrą galite naudoti tam, kad pašalintumėte nepageidaujamą veido odos blizgesį. Geriausia pudrą dėti šepetėliu. Darydama lengvą dieninį makiažą naudokite mažiau pudros tam, kad oda atrodytų gaivi ir švytinti.

Kaip naudoti pudrą Pudrą denkite tokia pat tvarka kaip ir pagrindą – nuo veido centro į viršų ir į apačią. Prieš tepdama pudrą pasirūpinkite, kad makiažo pagrindas nesubėgtų į smulkias veido raukšleles, ypač srityje apie akis. Darydama vakarinį makiažą galite tepti storesnį pudros sluoksnį. Tokiu atveju geriausiai tiks švelni makiažo kempinėlė. Pudros dėkite tiesiai ant plokščiosios makiažo kempinėlės pusės ir lengvais prisilietimais tepkite ant veido odos. Pudrą tepkite nuo smakro į viršų, o likučius išsklaidykite mažu šepetėliu.

www.glowmakeup.com


Skaistalai Skaistalais odai suteiksite sveikesnę, jaunesnę ir gyvybingesnę išvaizdą, paryškinsite veido odos spalvą, jei tik naudosite tinkamo tipo ir spalvos skaistalus. Dabar skaistalai gaminami tokių įvairių tekstūrų, kad išsirinkti patį tinkamiausią produktą tikrai lengva: kremas, pudra, skysti dažai arba gelis; matiniai ar blizgūs, rinktis Jums.

Kreminiai skaistalai tai kreminės konsistencijos pigmentai. Tokio tipo skaistalai tinkamiausi lengvam dieniniam makiažui arba sausai, brandžiai odai, nes kreminiais skaistalais sukursite gaivaus drėgno makiažo įspūdį. Kremu odai suteiksite sveiką jaunatvišką natūraliai atrodantį ir lengvą spindesį. Kreminius skaistalus galima dėti pirštais arba makiažo kempinėle. Kreminius skaistalus reikia dėti prieš tepant pudrą. Pirštais arba storesne makiažo kempinėlės puse užtapšnokite skaistalų ant iškiliausių skruostų vietų. Tada švariu pirštu arba švaria makiažo kempinėlės puse išsklaidykite spalvą link skruostikaulių. Kreminius skaistalus galima tepti sluoksniais, todėl jei pirmą kartą užtepus skaistalų spalva atrodo per blanki, norimą rezultatą galima pasiekti užtepus pakartotinai.

www.glowmakeup.com

Birūs skaistalai

Skysti skaistalai arba gelis

tai populiariausias skaistalų tipas. Birius skaistalus galima naudoti visiems odos tipams, ypač, jei Jūsų oda gali būti tiek normali, tiek sausa, tiek riebi. Birius skaistalus naudoti paprasčiausia. Juos galima įsigyti tiek presuotus, tiek birios formos. Presuoti skaistalai – tai presuota pudra su spalvų pigmentais. Birių pudrų paprastai yra kosmetikos priemonių su mineralais linijose.

skaistalų tipas, kurį naudoti sudėtingiausia, tačiau jis ilgiausiai išlieka. Tokius skaistalus galima naudoti visiems odos tipams, tačiau būtina tinkamai sudrėkinti odą, kad ant jos nebūtų pleiskanų ir išsausėjimų. Tokio tipo skaistalai puikiai tinka riebiai odai – kreminės konsistencijos skaistalų sudėtyje esančios drėkinamosios medžiagos ant riebios odos nesilaiko, o birūs skaistalai gali atrodyti dirbtinai. Gelio pakuotė panaši į pieštukinio dezodoranto, o skysti dažai paprastai parduodami buteliukuose su užsukamais dangteliais.

Birius skaistalus reikia dėti specialiu skaistalų šepetėliu, užtepus pudros. Tikrai verta įsigyti gerą skaistalų šepetėlį. Lengvai beskite šepetėlį į presuotą ar birią pudrą taip, kad ant šepetėlio neliktų per daug produkto; tokiu būdu užtepsite ploną pirmąjį sluoksnį. Pradėkite nuo iškiliausių skruostų vietų ir braukite link plaukų linijos. Jei norite ryškesnio efekto, dėkite daugiau skaistalų, tačiau svarbu nepersistengti.

Geliai ir dažai unikalūs tuo, kad jie neatrodo matiniai ar drėgni – jei juos teisingai uždedate, jie atrodys natūraliai, tarsi pabudote taip atrodydama. Dedant tokio tipo skaistalus nereikia naudoti šepetėlio – visą darbą reikia atlikti prištais, tik greitai! Vėl, pradėdamos nuo iškiliausių skruostų vietų, piršto galiuku kabinkite lašelį produkto ir greitai išsklaidykite spalvą ant odos. Naudojant skystus dažus beveik negalima klysti, nes jei veiksite lėtai, spalva bus nevienoda, liks dėmių. Tačiau kai išmoksite, netrukus nešiositės ružo tūbelę rankinėje – jį galima naudoti ir kaip lūpdažį! Skysti skaistalai

Geliniai skaistalai


Kaip naudoti skaistalus Rinkdamasi skaistalų atspalvį, rinkitės tokius skaistalus, kurie yra panašiausi į natūralų Jūsų skruostų rausvumą. Geriausia skaistalus tepti prieš dažant akis ir lūpas: taip bus sukurtas „natūralesnis“ įspūdis. Jei šios taisyklės nepaisysite, rizikuojate atrodyti kaip klounas. Skaistalų vieta. Vietą, kur reikia tepti skaistalus, nustatyti labai paprasta: rodomąjį pirštą uždėkite ant skruostikaulio, o vidurinįjį pirštą – po skruostikauliu. Zona tarp šių pirštų ir yra ta, kurioje reikėtų tepti skaistalus. Pirštais galite užtepti kreminių skaistalų ant iškiliausių skruostų vietų, t. y., tose vietose, kurios paprastai parausta. Tuomet švariu pirštu išsklaidykite spalvą skruostikaulių link. Kreminiais skaistalais veido odai suteiksite sveiką, jaunatvišką, natūraliai atrodantį, lengvą spindesį. Presuotus skaistalus lengvai užtepsite švelniu skaistalų šepetėliu. Trumpais sukamaisiais potėpiais tepkite skaistalus ant iškiliausių skruostų vietų, o spalvų skirtumą išlyginkite švaria makiažo kempinėle.

www.glowmakeup.com


Antakiai Tvarkingais antakiais galima pabrėžti veido bruožus ir gražiai įrėminti akis. Tam, kad Jūsų antakiai būtų geriausios ir tinkamiausios formos, Jums prireiks trijų pagrindinių priemonių:

Antakių šepetėlio Antakių šepetėlis ir šukutės paprastai būna vienoje priemonėje. Ši priemonė labai svarbi formuojant antakius. Iššukuokite antakius į viršų ir į šalis taip, kad matytumėte, kiek plaukelių reikia pakirpti arba išpešioti.

Antakių formavimo patarimai Pagrindinė taisyklė, kurią reikėtų prisiminti, yra ta, kad nevertėtų smarkiai keisti natūralaus antakių linkio, nes paprastai Jūsų veidui labiausiai tinka natūrali antakių forma. Antakių formavimas dažniausiai apima tik nereikalingų plaukelių pašalinimą tam, kad būtų gražiau įrėmintos akys. Be abejo, antakius galima šiek tiek koreguoti, suteikti jiems ryškesnę formą.

Antakių pieštukas Antakių pieštukas – populiariausia priemonė antakiams. Antakių pieštukas naudojamas nepageidaujamų tarpelių antakiuose užpildymui. Tam, kad būtų paprasčiau, nusmailinkite pieštuko galiuką. Tepkite trumpais ir lengvais potėpiais į viršų ir į šonus atkartodama plaukelių augimo kontūrus. Ant pieštuko galo esančiu teptuku išsklaidykite ir sušvelninkite spalvą.

Antakių pudra Antakių pudra – matinė pudra, kurioje daug spalvoto pigmento. Taip pat galite naudoti akių šešėlius, kurie yra matiniai ir tokios pat spalvos kaip Jūsų plaukai arba kiek šviesesni. Antakių pudra pasieksite natūraliausią efektą. Pudrą reikia dėti lengvais potėpiais kirstiniu akių teptuku. Spalvą išsklaidysite antakių šepetėliu.

Žnyplutės Žnyplutės naudojamos tam, kad išpešiotumėte akivaizdžiai už natūralaus antakio kontūro augančius plaukelius ir suteiktumėte antakiams tvarkingesnę formą. Vertėtų pasirinkti tokias žnyplutes, kuriomis tvirtai sugriebtumėte ir lengvai ištrauktumėte net ploniausius plaukelius.

Žirklutės Žirklutėmis kerpami ilgesni plaukeliai ir antakiams suteikiama forma. Paprastai geriausiai tinka nerūdijančio plieno žirklutės, nes jų ašmenimis galima lengvai nukirpti ilgesnius galiukus.

Pašalinus pavienius plaukelius, netvarkingai augančius virš antakių linkio, galima išlyginti ir suvienodinti antakių formą. Antakio vidinis kamputis turi sutapti su nosies šnervės centru. Tačiau yra išimčių. Jei Jūsų akys per toli viena kitos, galite palikti kelis papildomus plaukelius ties vidiniu antakių kampučiu – taip akys atrodys esančios arčiau viena kitos. Jei Jūsų akys per arti viena kitos, galite išpešti kelis papildomus plaukelius ties vidiniu antakių kampučiu – taip akys atrodys esančios toliau viena kitos.

www.glowmakeup.com

Antakių gelis Antakių gelis naudojamas tam, kad antakiams suteiktume visą dieną išliekančią formą. Antakių gelio būna permatomo ir spalvoto. Jei antakiai padažyti pieštuku arba pudra, ant jų galite tepti permatomo gelio, tuo tarpu gelio su atspalviu galima tepti atskirai.


Antakių formos koregavimas Jei Jūsų antakiai reti arba pernelyg išpešioti, antakių pieštuku arba pudra galite užpildyti tarpelius. Spalvą tepkite greitais ir trumpais potėpiais į viršų ir į šonus.

Akys

Esu tvirtai įsitikinusi, kad akys – svarbiausias veido bruožas. Akių išraiška patraukiamas kitų žmonių dėmesys.

Akių šėšėliai

Akys – tai ta veido dalis, kurią tobulindama galite pasiduoti visoms savo fantazijoms: nuo beveik nematomo natūralaus makiažo iki dramatiškai ryškaus. Akių makiažas ir yra viso kuriamo įvaizdžio pamatas. Akių makiažo produktai skirti tam, kad patobulintume akis ir paryškintume jų grožį.

Kreminiai akių šešėliai. Dėl minkštos konsistencijos kreminiais akių šešėliais sukursite švytintį ir lengvai koreguojamą makiažą. Šią priemonę galima naudoti lygiam, natūraliam makiažui kurti, arba ryškesniam, kelių sluoksnių, derinant su biriais akių šešėliais tam, kad spalva išliktų ryški visą dieną. Kreminius šešėlius reikia tepti pirštų galiukais arba šešėlių aplikatoriumi su kempinėle ir gerai išsklaidyti spalvą.

Vėlgi, yra trys pagrindiniai akių šešėlių tipai.

Kreminiai akių šešėliai

Pasirinkite atspalvį tinkantį prie Jūsų plaukų spalvos. Vidutiniškai tamsių ir tamsių plaukų savininkės turėtų rinktis šiek tiek šviesesnį nei plaukų spalva antakių atspalvį, o turinčios šviesius ir rusvus plaukus – tokį patį arba šiek tiek tamsesnį. Tam, kad antakiai atrodytų kuo natūraliau, antakių pieštuko arba pudros spalvą išsklaidykite kietu antakių šepetėliu. Tam, kad antakiai nesiveltų, šukutėmis užtepkite antakių arba plaukų gelio, o tada dar kartą išlyginkite antakių šepetėliu.

www.glowmakeup.com

Yra daugybė įvairių produktų, kuriais galite pabrėžti savo akių grožį – kreminiai akių šešėliai, akių šešėlių pieštukas, skysti akių šešėliai, presuoti arba birūs akių šešėliai, matiniai arba blizgūs, akių pieštukai, akių kontūras, tušas – ir dar daugiau! Žinoma, esant tokiai gausybei produktų, išsirinkti tinkamus gali būti sudėtinga. Tačiau tinkamais produktais galima pabrėžti akių grožį, jų spalvą, todėl tikrai verta skirti laiko tyrinėjimui ir eksperimentavimui su įvairiomis spalvomis ir tekstūromis.

Presuoti akių šešėliai

Presuoti akių šešėliai. Tai pats populiariausias akių šešėlių tipas. Tokia priemone puikiai padengsite visą voką, ją naudoti paprasčiausia. Be to, presuotų akių šešėlių spalvų įvairovė labai didelė, rinkinyje gali būti vieno atspalvio šešėlių, bet taip pat būna ir kelios derančios spalvos. Šešėlius dėkite teptuku arba aplikatoriumi su kempinėle. Birūs akių šešėliai. Birūs akių šešėliai parduodami mažuose buteliukuose lengvos labai smulkios pudros pavidalu. Tokie šešėliai turi perlamutrinio blizgesio, todėl juos galima naudoti kaip skaistalus. Birūs šešėliai gali pasklisti ore, todėl juos naudoti yra sudėtingiau nei presuotus šešėlius. Juos reikia dėti sausu arba vandeniu sudrėkintu akių šešėlių teptuku.


Kaip išsirinkti akių šešėlių spalvą

Pagrindiniai akių makiažo metodai

Akių šešėlių spalvomis reikia pabrėžti akių spalvą jas derinant, arba atvirkščiai, sukuriant kontrastą. Derinant akių ir šešėlių spalvas sukuriamas harmoningas įvaizdis, tuo tarpu renkantis kontrastingas spalvas paryškinamos akys ir žvilgsnis.

Tamsesnės akių šešėlių spalvos pabrėžia akis, jų formą, tuo tarpu šviesesni atspalviai jas geriausiai išryškina.

lieti” spalvas. Pradėkite nuo šviesių spalvų ir pereikite prie tamsesnių. Tepkite šešėlius ant voko iki akiduobės kaulo, tačiau ant paties kaulo netepkite, nebent tai natūralios spalvos skaistalai.

Svarbiausia įspūdingo makiažo savybė – spalvų maišymas, kad spalvų perėjimas nuo vieno atspalvio prie kito būtų subtilus ir harmoningas. Siekiant geriausio rezultato, svarbiausia naudoti tinkamą akių šešėlių teptuką ir gerai “su-

Taip pat nepamirškite, kad abi akys turi būti padažytos vienodai. Jei vienoje pusėje užtepėte per daug šešėlių, spalvos perteklių nuo šepetėlio nuvalykite patapšnojusi į servetėlę ir sušvelninkite spalvų perėjimus bei akies kontūrą

Labiausiai prie žalių ir rudų akių derančius akių šešėlių atspalvius reikėtų rinktis iš šiltų rudų spalvų paletės, o prie žydrų ir pilkų akių iš – šaltų pilkų spalvų paletės. Kontrastuojančios spalvos rudoms akims yra anglies, tamsiai mėlyna, purpurinė ir žalia. Mėlynos ir pilkos akys išryškės derinant rudą, švelnią persiko ir aukso spalvas. Žalios ir šviesiai rudos akys puikiai atrodys pasirinkus visus violetinius ir purpurinius atspalvius. Neutralūs akių šešėliai dera prie Jūsų odos atspalvio. Tokie šešėliai puikus pasirinkimas, nes juos itin paprasta naudoti. Rinkitės kūno spalvos atspalvį, kuris būtų vienu pustoniu šviesesnis arba tamsesnis nei natūrali Jūsų akių vokų odos spalva. Bet kurias iš šių tinkamo atspalvio spalvų galima vadinti neutraliomis: smėlio, šampano, ruda, rausvai violetinė, pilka ir t. t.

www.glowmakeup.com


Akių makiažo technika

Akių formos koregavimas

Horizontalus dažymas

Naudodama panašią makiažo techniką akių šešėliais galite pakoreguoti akių formą ir sukurti visiškai kitokią nuotaiką.

ei viršutinį ir apatinį voką dažysite ta pačia spalva, akys atrodys šiek tiek apvalesnės ir išraiškingesnės.

Natūralus makiažas

Vertikalus dažymas

Kartais tereikia tik lengvo potėpio, kad akys iš karto suspindėtų grožiu ir išryškėtų. Jei laikysitės toliau nurodytų etapų, Jums pavyks sukurti gražų ir nesudėtingą makiažą, tiksiantį įvairių formų akims. Tobulam makiažui Jums reikės trijų atspalvių šešėlių:

1. 2. 3. 4.

Tepkite bet kokių šviesių šešėlių ant judančios voko dalies ir vidinio akies kampučio. Tam, kad paryškintumėte vidinius akių kampučius, juos galite patepti truputėliu blizgių šešėlių. Išlinkimui pagilinti tepkite vidutinio tamsumo šešėlių. Šis atspalvis neturėtų smarkiai skirtis nuo natūralios odos spalvos. Taip žvilgsniui suteiksite šiek tiek gilumos. Tos pačios spalvos tamsiais šešėliais patepkite išorinius akių kampučius ir per visą viršutinių blakstienų augimo liniją – paryškinsite akių formą ir blakstienos atrodys tankesnės. Ant viršutinių blakstienų tepkite tušo – daugiau išoriniuose kampučiuose.

www.glowmakeup.com

Jei padūmavusių akių efekto metodą naudosite dažydama tik viršutinį akies voką, jį vizualiai pakelsite, todėl veidas sušvelnėja, tarsi šypsotumėtės akimis.

1. 2. 3.

Tamsesnės spalvos akių šešėliu brėžkite ploną liniją ties blakstienomis tik ant viršutinio voko ir švelniai išsklaidykite kontūrus plonu šešėlių teptuku. Ta pačia tamsia spalva vidutinio dydžio teptuku dažykite išorinius viršutinių vokų kampučius ir lygiai išsklaidykite spalvą į visas puses. Tamsesnių šešėlių kontūrą sušvelninkite šviesesnio atspalvio šešėliais arba pudra. Akcentuokite vidinę akių pusę ir akiduobės kaulą šviesiais akių šešėliais.

Natūralus makiažas

1. 2. 3. 4.

Pasirinktais šešėliais brėžkite ploną liniją ant apatinio ir viršutinio vokų. Liniją išsklaidykite mažu teptuku taip, kad apie akis atsirastų padūmavęs ratukas. Tada vidutinio dydžio teptuku tepkite tos pačios spalvos šešėlių per voko raukšlę ir kiek aukščiau, spalvą švelniai išsklaidykite vertikaliai. Taip natūraliai pabrėšite antakio linkį ir patamsinsite išorinį akies kamputį. Tepdama spalvą ant voko raukšlės, pasirūpinkite, kad spalva švelnėtų ją išsklaidant šiek tiek į viršų, o ne pagal akies linkį į apačią. Vidinius akių kampučius paryškinkite voko ir akiduobės kaulo dalį nudažydama šviesiais arba neutralios spalvos šešėliais. Tamsesnių akių šešėlių kontūrą sušvelninkite smėlio spalvos šešėliais. (nebūtinas): Ties viršutinių blakstienų augimo linija galite brėžti akių kontūrą ir jį šiek tiek ištęsti aukščiau į šonus nuo išorinių akių kampučių – taip akys atrodys didesnės.

Vertikalus dažymas

Horizontalus dažymas


Makiažo gudrybės nukritusiems viršutiniams vokams koreguoti

Padūmavusių akių makiažas Padūmavusių akių makiažo esmė – tamsesni akių vokai ir paryškintas akiduobės kaulas. Akių šešėlius tepkite sluoksniais. Taip pasirinksite spalvos intensyvumą.

Kartais viršutinių akių vokų oda pradeda kristi. Taip nutinka dėl amžiaus arba tiesiog dėl tam tikros akių formos. Tokias akis reikia atverti. Toliau pateikiami keli patarimai, kaip pakoreguoti šią akių savybę:

Akių šešėlių spalvos: Iš karto imtis juodų arba pilkų šešėlių gali būti sudėtinga. Iš pradžių išmėginkite ne tokias intensyvias spalvas, pavyzdžiui, violetinę, šokolado, kavos, tamsiai žalią arba purpurinę ir kt.

1. 2. 3. 4. 5.

Pasirinktais šešėliais ryškiai dažykite prie viršutinių ir apatinių blakstienų augimo linijų. Tos pačios spalvos šešėliais dažykite į viršų iki zonos, esančios šiek tiek aukščiau voko raukšlės. Spalva turi matytis šiek tiek aukščiau voko raukšlės kai atsimerkiate, tačiau ji neturi siekti akiduobės kaulo. Labai kruopščiai išsklaidykite spalvą ties šešėlio kontūru. Tai padarysite švariu akių šešėlių teptuku arba švaria makiažo kempinėle. Sušvelninkite spalvą, kad nesimatytų šešėlio linijos. Ant akiduobės kaulo užtepkite natūralios spalvos švytėjimą suteikiančių skaistalų. Galite nenaudoti skysto akių kontūro, jo vietoje galite naudoti juodus, tamsiai pilkus arba tamsiai rudus akių šešėlius, kuriais sukursite padūmavusį efektą. Dabar užrieskite blakstienas ir užtepkite kelis sluoksnius tušo. Padūmavusių akių makiažas baigtas.

www.glowmakeup.com

Makiažas azijietiško tipo akims Azijietiško tipo akys yra nepaprastai gražios ir unikalios. Toliau pateikiu kelias makiažo gudrybes azijietiško tipo akių grožiui pabrėžti. Sukurkite gilesnių akių iliuziją naudodama makiažo kontūravimo metodą. Tamsiomis spalvomis akių voko raukšlę pagilinsite, tuo tarpu šviesesnėmis – optiškai paryškinsite.

1. 2. 3. 4.

Šviesios spalvos šešėliais, pavyzdžiui, smėlio arba baltos spalvos, dažykite vidinius akių kampučius ir spalvą išsklaidykite link akiduobės kaulo. Tamsiai rudos arba raudonai rudos spalvos šešėliais dažykite tą vietą, kur yra voko raukšlė, pradėdama nuo išorinio akies kampučio ištęsdama į centrą virš voko. Švelniai juodu pieštuku arba skystu akių kontūru brėžkite liniją ties apatinių ir viršutinių blakstienų augimo linija, ją ištęsdama tiesiai į išorę nuo išorinio akies kampučio. Užrieskite blakstienas. Kadangi azijietiško tipo akių blakstienos paprastai tiesios, rekomenduoju įsigyti geros kokybės blakstienų rietiklį, o viršutines ir apatines blakstienas nudažykite keliais sluoksniais juodos arba tamsiai mėlynos spalvos tušu.

1. 2. 3. 4.

Šviesesniais šešėliais nudažykite vidinius akių kampučius. Jums netiks šalti ar žvilgūs akių šešėliai, nes tokiais dažant akys atrodys dar labiau paburkusios. Galite eksperimentuoti su šiek tiek blizgiais šešėliais, bet tik tiek. Tamsesnius matinius šešėlius tepkite ties viršutinių blakstienų augimo linija ir švelniai išsklaidykite spalvą nuo išorinių akių kampučių į viršų ir į vidų raukšlės link. Brėžkite papildomą liniją dar tamsesniais šešėliais per viršutinį akies voką ir išsklaidykite į viršų ir į šalis. Pabaigai akcentuokite blakstienas. Jums tikrai pravers blakstienų rietiklis – juo dar labiau optiškai atversite akis. Galiausiai, blakstienas nudažykite keliais sluoksniais tušo kol būsite visiškai patenkinta rezultatu.


Akių kontūras

Galite rinktis iš 5 pagrindinių akių kontūrų priemonių tipų:

Akių kontūras – nuostabi makiažo priemonė, kurią naudojant galima prabrėžti ir itin išryškinti akis.

Pieštuką

Akių kontūru sukursite dramatišką efektą nedėdama daug pastangų. Be to, keisdama akies kontūrą labai lengvai galėsite keisti įvaizdį. Skirtingą įvaizdį sukursite vien tik pakeitusi skystą akių kontūrą pieštuku ir atvirkščiai. Yra keturi pagrindiniai akių kontūro produktų tipai: pieštukas, skystas kontūras, presuotas kontūras ir gelis. Itin svarbu rasti Jums tinkamiausią akių kontūro tipą.

labai paprasta naudoti tol, kol įgusite brėžti neatitraukdama rankos. Kuo pieštukas minkštesnis, tuo paprasčiau juo brėžti ir išgaunama švelnesnė linija, tačiau ji išlieka trumpiau. Jei pieštukas per kietas ir per smailus, jis gali tempti akies voką, todėl brėžti bus sunkiau ir galima sudirginti akis. Vandeniui atsparūs pieštukai ilgiau išlieka, kontūras neišskysta. Smailiu pieštuko galiuku lengvai nubrėšite ploną liniją ties blakstienų augimo linija.

Renkantis akių kontūrą būtina suprasti akių kontūro priemonių skirtumus ir nuspręsti, kuris Jums geriausiai tinka. Toliau pateikti dažniausiai naudojamų akių kontūrų priemonių aprašymai ir privalumai, tačiau prieš priimant galutinį sprendimą, galima išmėginti kelių rūšių priemones.

arba vandeniu suvilgytu vatos pagaliuku lengvai pakoreguosite nelygius kraštus. Vandeniui atsparus skystas akių kontūras itin ilgai išlieka ir atrodys puikiai net po daugelio valandų.

Presuotas akių kontūras neįtikėtina kosmetikos priemonė, kuri labai ilgai išlieka. Pirminės būklės presuotas akių kontūras bus sausas ir neteps. Jis parduodamas mažose, panašiose į akių šešėlių dėžutėse. Nors dažantis tokiu kontūru reikia naudoti teptuką ir vandenį, dėl kreminės ir tirštos tekstūros jį tepti itin paprasta. Taip pat galite rinktis kontūro spalvos intensyvumą naudodama daugiau arba mažiau vandens, kuriuo suvilgote teptuką.

Juodos spalvos akių kontūras panašus į pieštuką, bet yra tirštesnis ir minkštesnis. Jį paprasta naudoti, lengva užtepti, o spalva išlieka ilgiau nei pieštukas. Juodų dažų kontūro pieštukai puikiai tinka viršutinių ir apatinių blakstienų linijos kraštams pabrėžti, tačiau ne kontūrui, nes juo užbrėžta linija lengvai nusitrina

Gelinis ir kreminis akių kontūrai Skystas akių kontūras skirtas dramatiškiausiam įvaizdžiui kurti ir išlieka visą dieną. Tai puiki priemonė, kai įgusite užtepti kontūrą neatitraukdama rankos, viena linija. Tokio tipo kontūru liniją užtepsite aiškiai ir ryškiai. Juo nubrėšite švarią ir tikslią liniją prie pat blakstienų. Tepdama antrą sluoksnį galite pastorinti liniją. Užtepusi liniją, skystu makiažo pagrindu

priklauso naujai akių kontūrų kartai. Gelinis kontūras yra tirštas, jį reikia tepti kietu kirstiniu teptuku. Juo ne tik brėžiama lygi linija, bet dėl tirštos tekstūros toks kontūras ilgai išlieka. Paprasčiausiai panardinkite akių kontūro teptuką į gelinį kontūrą ir švelniais trumpais potėpiais tepkite kiek įmanoma arčiau viršutinių blakstienų augimo linijos nuo akies vidurio išorės link ir nuo vidinių kampučių vidurio link.

www.glowmakeup.com


Akių kontūro naudojimo patarimai Akių kontūru galima pabrėžti akių formą ir jas paryškinti. Geriausia jį naudoti užtepus šešėlių, prieš dažant blakstienų tušu. Paprastai rekomenduojama viršutinį akies voką tepti tamsiai ruda, pilka arba juoda spalvomis, o apatinį - rudai pilka, kaštonų, ruda arba pilka. Tikriausiai tai daugiausiai laiko ir patirties reikalaujantis makiažo kūrimo etapas.

1.

Nustatykite kontūro linijos plotį ir spalvos intensyvumą pagal akies voko vietą: tepkite storesnį ir švelnesnį kontūrą didesnėje voko dalyje, tuo tarpu plonesnis ir ryškesnis kontūras puikiai atrodys mažesnėje akies voko dalyje.

2. 3. 4. 5. 6.

Brėždama kontūrą ant viršutinio voko šiek tiek atloškite galvą ir pusiau primerkite akis. Tokiu būdu matysite akių vokus, kol brėžiate kontūrą ir galėsite užbrėžti liniją prie pat blakstienų augimo linijos. Švelniai patraukite voką į šoną ir į viršų nuo išorinio akies kampučio ir brėžkite kontūrą. Pradėkite brėžti kontūro liniją virš rainelės ir trumpais lengvais potėpiais brėžkite liniją per akies kontūrą į išorę. Tęskite liniją šiek tiek toliau išorinio akies kampučio tiesiai arba kiek į viršų. Tada tokiu būdu tęskite liniją iki vidinio akies kampučio. Linija turėtų baigtis ten, kur blakstienos yra retesnės, netęskite linijos per toli nuo vidinės akies dalies. Labai svarbu, kad kontūro linija būtų tiksli ir lygi nuo pradžios iki galo. Jei iš pirmo karto Jums nepavyksta to padaryti, tarpelius galite užpildyti mažais potėpiais arba taškeliais. Kuo linija lygesnė, tuo ji natūraliau atrodo. Svarbu! Linija turėtų būti šiek tiek storesnė išorinėje akies dalyje ir plonesnė vidinėje, tačiau vidiniai ir išoriniai linijos galiukai turėtų būti itin ploni ir tikslūs. Linijos storį galite koreguoti stipriau arba silpniau spausdama teptuką arba pieštuką. Kuo labiau spausite, tuo linija storesnė ir atvirkščiai, kuo silpniau spausite, tuo plonesnę liniją užbrėšite. Jei reikėtų pakoreguoti susitepusias vietas, tai padarysite smailiąja vatos pagaliuko dalimi. Suvilgykite vatos pagaliuką makiažo valikliu arba skystu makiažo pagrindu ir kruopščiai pakoreguokite suteptas vietas. Tarpelius užpildykite vėl užtepdama akių kontūro. Prieš visiškai atsimerkdama leiskite akių kontūrui išdžiūti.

www.glowmakeup.com


Blakstienos Blakstienų tušo šepetėliai yra įvairių formų ir dydžių. Tankūs šepetėliai su tankiai išdėstytais šereliais puikiai tinka, jei norite storesnių blakstienų, o ilgesniais šepetėliais su retesniais šereliais pailginsite ir atskirsite blakstienas. Lenktais šepetėliais ties akies voko kontūru lengvai užriesite blakstienas ir jas lygiai padengsite tušu. Blakstienų tušai taip pat skiriasi savo konsistencija. Yra įprastų tušų, kuriuos galima lengvai nuvalyti be akių makiažo valiklio, ir vandeniui atsparių tušų, kurie nėra lengvai nuplaunami ir nenuteka dėl prakaito ir vandens. Tokių nesitepančių tušų sudėtyje yra specialių sintetinių drėgmę sulaikančių medžiagų. Tačiau toks tušas gali kenkti blakstienoms. Tušais galima ne tik nudažyti blakstienas, bet ir jas pailginti, pastorinti, užriesti arba sustiprinti. Kad išsirinktumėte Jums tinkamiausią tušą:

1. 2. 3.

įvertinkite, kokių norite blakstienų (storų ir tankių ar ilgų ir ryškių). įvertinkite savo blakstienas (ar jos tankios, retos, ilgos, trumpos, ir t. t.). pasirinkite tušą pagal šepetėlio tipą ir tušo konsistenciją. Kokį tušą bepasirinktumėte, nepamirškite, kad Jūsų blakstienos neturėtų būti kietos ir sulipusios. Blakstienos turi atrodyti vešlios ir švelnios.

Blakstienų dažymo tušu patarimai Tušas naudojamas darant bet kokį makiažą, nepriklausomai nuo to, ar jis dieninis, ar ryškus vakarinis. Tušu akims suteiksite daugiau išraiškingumo ir jas paryškinsite. Dėl tušo blakstienos atrodys ilgesnės, tankesnės ir labiau riestos. Yra įvairių spalvų tušų – nuo klasikinių juodų ir rudų iki ryškių madingų spalvų. Jei norite, kad blakstienos būtų tobulai riestos ir ilgos, užrieskite jas blakstienų rietikliu ir naudokite ilginantį tušą.

1. 2.

Užrieskite blakstienas, kad akys atsivertų. Blakstienas rieskite prieš tepdama blakstienų tušą. Lėtai suimkite blakstienas rietikliu kiek įmanoma arčiau blakstienų augimo linijos. Šiek tiek patraukite rietiklį ir vėl kelis kartus suspauskite blakstienas tol, kol jos visiškai užsiries (paprastai užtenka 2–3 paspaudimų, kad išgautumėte natūralų išlinkimą). Užbaikite akių makiažą lygiai užtepdama vieną ar du sluoksnius tušo ant viršutinių ir apatinių blakstienų, pradėdama dažyti nuo blakstienų augimo linijos ir judindama šepetėlį į šonus braukite juo per visą blakstienų ilgį iki pat galiukų. Antrą tušo sluoksnį tepkite kol blakstienos tebėra drėgnos.

www.glowmakeup.com


Lūpos Jūsų lūpų spalva paryškina ir patobuliną Jūsų išvaizdą. Šiuolaikinės lūpoms skirtos kosmetikos priemonės yra šios: lūpų balzamai, lūpų blizgiai, lūpdažiai, pieštukai ir skysti dažai. Pagrindinė taisyklė, kuria reikia vadovautis, naudojant lūpų kosmetikos priemones yra ta, kad kuo lūpų dažų tekstūra yra labiau kreminė ir blizgi, tuo trumpiau jie išlieka ir atvirkščiai, kuo jų tekstūra sausesnė, tuo jie ilgiau išlieka.

Lūpų balzamas drėkina lūpas. Gamintojai dažnai jo sudėtį papildo vitaminais, pavyzdžiui, vitaminu E, kuris itin naudingas odai. Kai kurie balzamai yra gydomieji, gydantys sausas, šerpetojančias ar skilinėjančias lūpas. Paprastai lūpų balzamai yra skaidrūs ir bespalviai arba su labai švelniu atspalviu. Lūpas putlinančios priemonės tekstūra panaši į lūpų blizgio, tačiau be įprastų komponentų, priemonės sudėtyje yra aliejų su prieskoniais arba mentolio, kuris šiek tiek sudirgina lūpų odą, ją putlina ir paryškina lūpų spalvą.

www.glowmakeup.com

Lūpų blizgis

Skysti lūpų dažai

šiuo metu tikrai populiariausia lūpų kosmetikos priemonė. Juo padažytos lūpos išryškėja, atrodo putlesnės, be to, gražiai ir jaunatviškai blizga. Ši priemonė gali būti skaidri, su subtiliu atspalviu arba labai ryškių spalvų. Kai kurios priemonės blizga, kitos žiba, dar kitos turi metalinio žvilgesio. Naudojant kartu su lūpdažiu arba lūpų kontūru, spalva dar labiau suintensyvėja.

tai skysta priemonė, kuria, priešingai nuo lūpdažio, ne tik padažomas lūpų paviršius, bet dažai švelniai įsigeria į lūpų odą, todėl spalva ilgiau išlieka ir lengvai nenusitrina. Šiuos dažus taip pat galima naudoti vietoje skaistalų. Deja, tokie dažai greitai džiūsta, todėl juos reikia tepti greitai ir gerai, nes nebus laiko jų išsklaidyti.

Lūpų dažais galima dažyti lūpas įvairiausiomis spalvomis. Jos gali būti blizgios, permatomos, tviskančios ir matinės. Matiniai lūpdažiai paprastai išlieka ilgiau nei blizgūs. Kai kurie pagaminti specialiai tam, kad išliktų iki aštuonių valandų, gamintojai tikina, kad tokių lūpdažių „nenubučiuosite“. Lūpų dažai gali būti tūbelėse, indeliuose ir pieštukų pavidalu. Verta rinktis Jums asmeniškai labiausiai tinkančią spalvą, pernelyg nepaisant mados tendencijų.

Lūpų kontūras naudojamas lūpų formai paryškinti. Lygi, ilgai išliekanti spalva patobulina kiekvieną lūpdažį ir neleidžia jo kontūrui pasklisti. Lūpų kontūro pieštuko konsistencija yra kietesnė nei lūpdažio, juo paryškinamas lūpų kontūras ir jų forma, be to, naudojant kontūro pieštuką galima vizualiai paploninti arba pastorinti lūpas. Lūpdažis nesubėgs į smulkias aplink burną esančias raukšleles, todėl lūpų forma išliks ryški ilgiau.


3. 4. 5.

Lūpų makiažo patarimai Gražios lūpos – svarbiausia išbaigto įvaizdžio dalis. Natūralios spalvos lūpos atrodo švelnesnės ir paryškina akis, tačiau lūpos gali būti ir svarbiausiu Jūsų makiažo komponentu, jei rinksitės ryškesnes spalvas. Jei lūpų kontūrą apibrėšite pieštuku, spalva neišsklis. Lūpų kontūro pieštuko konsistencija yra kietesnė nei lūpdažio, jo tekstūra panaši į permanentinio lūpdažio, todėl spalva išlieka daug ilgiau. Tam, kad spalva tikrai ilgai išliktų, brėžkite vos storesnį kontūrą. Naudojant kontūro pieštuką galima vizualiai paploninti arba pastorinti lūpas. Jei norite, kad lūpos atrodytų storesnės, brėžkite priemone iš karto už natūralaus lūpų kontūro ribų, o jei norite plonesnių lūpų, kontūrą brėžkite ant natūralaus lūpų linkio linijos. Pieštuko spalvą švelniai išsklaidykite pirštų galiukais. Taip lūpos atrodys švelnesnės ir natūralesnės.

Lūpų kontūru apibrėžtas lūpas teptuku arba pirštų galiukais padenkite lūpų dažais arba lūpų blizgiu, spalvą kruopščiai sumaišykite su kontūru, kad jis nebūtų matomas. Ant lūpdažio galima tepti ir lūpų blizgio.

Ilgai išliekanti lūpų spalva

1. 2.

Lūpų paviršiaus gruntavimas. Švelniai užmaskuokite lūpų kontūro liniją makiažo pagrindu arba maskuotoju ir papudruokite biria pudra. Nubrėžkite lūpų kontūrą. Geriausiai tiks geros kokybės neutralus universalios spalvos lūpų kontūras. Jei norite dažyti ryškesniu lūpdažiu, lūpų kontūro spalvą pritaikykite prie lūpdažio spalvos. Visų pirma pasirūpinkite, kad pieštukas būtų nusmailintas. Apibrėžkite viršutinės lūpos vidurį (1), tada pereikite prie apatinės lūpos vidurio ir brėžkite trumpą lenktą liniją (2). Dabar kruopščiai apibrėžkite lūpų kampučius ir juos sujunkite su linijomis, nubrėžtomis ant viršutinės ir apatinės lūpų vidurio (3 ir 4).

www.glowmakeup.com

nudažykite lūpas lūpų kontūru švelniais bet tvirtais į vidų nukreiptais potėpiais ir sušvelninkite lūpų kontūrus teptuku švelniai išsklaidydama spalvą į vidų nukreiptais potėpiais. Dažykite lūpas lūpdažiu. Dažykite tiesiai iš lūpų dažų tūbelės arba naudokite teptuką spalvai sušvelninti ir išlyginti. Prispauskite servetėle prie lūpų, o tada užtepkite antrą lūpdažio sluoksnį tam, kad spalva išliktų ilgiau.


Tobulas makiažas Tam, kad sukurtumėte tobulą makiažą, kuriuo pabrėšite geriausius savo bruožus ir jausitės dar gražesnė, prireiks praktikos ir įgūdžių. Būtina atsižvelgti į daugybę veiksnių. Jei norėsite makiažo techniką įvaldyti pati, Jums teks daug eksperimentuoti, kol įgusite tinkamu kampu laikyti teptuką, kol priprasite tinkamai spausti priemones dedant spalvas, kol žinosite, kurias spalvas rinktis, kad išryškėtų akys, ir kaip maišyti šviesesnes spalvas su tamsesnėmis.

Tačiau Jums to neprireiks, kadangi savo

“Ateitis ptiklauso tiems, kurie, atviromis širdimis ir mintimis, vertina grožį visose jo formose”

aš Juma parodysiu kaip visos šios technikos veikia praktikoje. Todėl Jums nereikės valandų valandas praleisti eksperimentuojant, tiesiog pažiūrėkite vaizdo įrašą ir išmoksite nepriekaištingo makiažo technikos bei gerokai patobulinsite savo makiažo įgūdžius. Gali būti, kad prireiks kelių kartų, kol visiškai įgusite, tačiau pasinaudojusi mano pagalba ir įdėjusi savo pastangų, visko išmoksite labai greitai!

Kevin Aucoin

“Profesionaliuose makižo video kursuose pradedantiesiems”

Tikrasis grožis Visi mums žinomi grožio produktai ir makiažo gudrybės yra tikrai puikios priemonės, kai norite atrodyti gaiviai, sveikai ir gražiai. Skirkite sau daugiau laiko, eksperimentuokite su spalvomis, formomis ir tekstūromis, o svarbiausia, džiaukitės pasiektais rezultatais. Visada turime prisiminti, kad tikrasis grožis švyti iš vidaus! Nepamirškite, kad tikėjimas savimi ir gera savijauta – tikrojo grožio pagrindas. Jei moteris pasitiki savimi ir jaučiasi mylima, ji spinduliuoja ir visada bus graži. Tikiuosi, Jums patiko skaityti šią knygą! Jei norėtumėte patobulinti savo makiažo techniką, maloniai prašau peržvelgti mano makiažo pamokas internete, adresu:

www.glowmakeup.com Nuoširdžiai Jūsų, Lana

Mekiažas e book  
Mekiažas e book  
Advertisement