Page 1

meniu

Ką naujo ant vestuvių stalo atneš 2012-ieji? Vestuvių vaišių mados, priešingai nei mados pasaulio mados tendencijos, kinta kur kas lėčiau ir dažniausiai ne taip kardinaliai kaip ant podiumo. Tačiau tam tikros kryptys ir tendencijos čia taip pat egzistuoja. Taigi, ką naujo ant šventinio vestuvių stalo atneš 2012-ieji?

ir būti pasirengus blogiausiam – apgalvoti alternatyvų vaišių scenarijų.

www.thesweetestoccasion.com nuotr.

Natūralus, vietinis, sezoninis maistas

Pataria žurnalo „VIRTUVĖ Nuo... Iki...“ redaktorė

Eglė Aleksandravičiūtė

Vaišės po atviru dangumi Viena, šen bei ten jau matyta tendencija, įgausianti pagreitį 2012 m. – vaišės iš restoranų ar sodybų salių perkeliamos į atvirą erdvę: kiemelį, pievą, sodą ar laukymę. Prisiekti amžiną meilę po žydinčiomis obelimis ar prisirpusiomis vyšniomis – tikrų tikriausia romantika! Žinoma, tokią šventę sunku suplanuoti dėl neprognozuojamų lietuviškų orų ir jų permainų, tačiau romantiškiems jaunavedžiams, kurie apsėsti minties švęsti ir šokti po žvaigždėtu dangumi, lieka priminti, kad visada reikia tikėtis geriausio p

76

Naujas pasaulines maisto tendencijas diktuojantys garsiausių restoranų vyriausieji virėjai ir kitų sričių profesionalai jau kurį laiką kviečia atsigręžti į paprastumą, prisijaukinti natūralumą ir prisiminti saiką. Tos pačios taisyklės vyrauja ir vestuvių vakarienės valgiaraščiuose: nesudėtingi valgiai, grynas skonis ir nedidelės porcijos. Viena ryškiausių tendencijų, vietos kitoms neužleidžiančių jau keletą metų – sezoninė mityba ir vietinių gamintojų produkcija. Tad jei vestuves planuojate vasarą ar rudenį, esate laimingųjų sąraše – juk būtent šiais metų laikais sodai ir daržai lūžta nuo gėrybių gausos. Todėl net ir nesivaikant madų, vasaros ar rudens vestuvėse būtų nuodėmė atsisakyti gamtos dovanotų vaišių. Nepamirškite ir dar vienos auksinės taisyklės – kuo šviežesni produktai, tuo kokybiškesnis iš jų paruoštas maistas. O vietinis ir sezoninis maistas – dažnai pigesnis nei mūsų kraštui svetimi produktai.

www.iloveswmag.com nuotr.

Vaišės iš restoranų ar sodybų salių perkeliamos į atvirą erdvę: kiemelį, pievą, sodą ar laukymę.

BULLSPRESS nuotr.


meniu www.kikis-list.blogspot.com nuotr.

Viena ryškiausių vestuvių valgiaraščio tendencijų – sezoninė mityba ir vietinių gamintojų produkcija.

www.kikis-list.blogspot.com nuotr.

BULLSPRESS (3) nuotr.

www.iloveswmag.com nuotr.

Karštą vasarą atgaivins šalta sriuba, patiekta mažose taurelėse, miniatiūriniai užkandžiai ant pagaliukų, vieno kąsnio blyneliai, paskaninti kreminiu sūriu, ikrais ir kt. www.iloveswmag.com nuotr.

Vaisiai ir daržovės stalui papuošti Na, o jei sudarydami vestuvių valgiaraštį esate apriboti restorano ar išvažiuojamųjų pobūvių organizatoriaus valgiaraščiu, sezoninius vaisius ir daržoves galite panaudoti šventiniam stalui dekoruoti. Tinka viskas, ką siūlo gamta: dailiai atrodys obuolių ar kriaušių kompozicijomis puoštas stalas, puošnumo suteiks ir vyšnios, braškių puokštelės, rudens vestuvių stalo nuotaiką padės sukurti rojaus obuoliukais, svarainiais nusagstytos šakos, įmantrios išvaizdos artišokai,

auksaspalviai moliūgai ar šermukšnių uogos. Be to, vaisius, uogas galima panaudoti vietoj svečių kortelių. O nuotakos pro pirštus tikrai nepraleis detalės, kad valgomos stalo dekoracijos atspindėtų ir šventės nuotaiką ir koloritą.

Maži kąsneliai Vis dažniau prieš sėdant prie bendro stalo svečiai kviečiami išgerti taurę aperityvo ir užkąsti vieno kąsnio užkandėlių. Nedideli, išvaizdūs užkandžiai – patogus būdas praalkusiems svečiams pavaišinti.

www.iloveswmag.com nuotr.

Tokios vaišės – tai puiki proga susipažinti artimiau, pasišnekučiuoti ir prisiminti šventės kaltininkus. Arba idealus būdas užimti svečius, kol jaunieji laiką leidžia dviese fotografo draugijoje. Jei užkandėlės – tik įžanga prieš sėdant prie vaišių stalo, pasirūpinkite, kad jos nebūtų labai sočios. Ir neapsiribokite tik standartiniais ir jau matytais užkandžiais. Karštą vasarą atgaivins šalta sriuba, patiekta mažose taurelėse, miniatiūriniai užkandžiai ant pagaliukų, vieno kąsnio blyneliai, paskaninti kreminiu sūriu, ikrais ir kt.

77 p


meniu www.iloveswmag.com nuotr.

www.iloveswmag.com nuotr.

BULLSPRESS 3 nuotr.

Gal iš tiesų verta pasvarstyti apie kitokio formato vestuves – kokteilių ir užkandžių vakarėlį vietoj tradicinio gausaus vaišių stalo?

www.somewheresplendid.com nuotr.

www.juste-boreikaite.com nuotr.

Ryškiausia vestuvių vakarienės tendencija 2012-aisiais – žaismingas, eklektiškas desertų stalas.

www.laelcakes.com nuotr.

p

78

www.fotoperlas.lt nuotr.

www.jenhuangblog.com nuotr.


Kokteilių vakarėlis Įprastą vyną ar stipresnius gėrimus per vaišes keičia spalvingi ir stilingi kokteiliai. Jei kokteilių idėja jums priimtina, tuomet praverstų ir profesionalus barmenas, bent kelias valandas užimsiantis svečius ir kiekvieną atėjusį į šventę pamokysiantis susiplakti savo mėgstamiausią kokteilį. Arba sužavėkite svečius pristatę specialiai judviem kokteilių meistro sukurtą gėrimą. Ar reikia sakyti, kad maži, vieno kąsnio užkandžiai ir kokteiliai puikiai dera tarpusavyje ir vienas kitą papildo? Tad gal iš tiesų verta pasvarstyti apie kitokio formato vestuves – kokteilių ir užkandžių vakarėlį vietoj tradicinio gausaus vaišių stalo?

Desertų stalas Vis dėlto ryškiausia vestuvių vakarienės tendencija 2012-aisiais – žaismingas, eklektiškas desertų stalas. Jaunavedžių poros raginamos vietoj tradicinio vestuvių torto verčiau rinktis ele-

BULLSPRESS 2 nuotr.

www.fotopastele.lt nuotr.

meniu

www.laelcakes.com nuotr.

gantiškų desertų stalą, kad svečiai patys galėtų išsirinkti savo mėgstamiausius saldumynus. Pamirškite šakočius, šimtalapius ir baltu glajumi glazūruotus grybukus – vietą ant saldaus stalo vis dažniau išsikovoja purūs, vaivorykštės spalvomis ir skoniu padabinti keksiukai, įvairūs pyragaičiai, morenginiai bučinukai, šokoladiniai triufeliai ir netgi prašmatniai atrodantys sausainiai.

Kelią keksiukams! Dar viena tendencija, įsigalinti mūsiškose vestuvėse – alternatyvus keksiukų tortas, pakeičiantis tradicinę šventinio stalo puošmeną. Toks neįprastas tortas patiks vertinantiems individualumą ir norintiems išskirtinio, įsimenančio torto. Nuotakoms, kurios pasisako už tradicinį vestuvių tortą, bet nori, kad jis būtų stilingas, rekomenduojama rinktis rankomis dekoruotus tortus, puoštus rytietiškais ornamentais, origa-

mio gėlėmis ir kitais egzotiškais motyvais, kurie į klasikinės tradicijos tortą privers žiūrėti kitu žvilgsniu.

Valgomos dovanėlės svečiams Elegantiškos, jaukios padėkos smulkmenos svečiams – dar viena ryški tendencija, vis dažniau randanti vietą ir lietuvaičių šventėse. Kuklios valgomos dovanėlės – padėkos ženklas – įpakuotos tinkamai, atrodys ne prasčiau nei kiti atminimo suvenyrai. Be to, skanūs ir greitai suvalgomi skanėstai nekels rūpesčių svečiams, kaip parsivežti namo ar kur padėti, kad neužimtų papildomos vietos. Tokias valgomas dovanas nesunku pagaminti ir patiems: tebūnie tai jūsų mėgstamiausia braškių uogienė, apelsinų žiedais kvepianti arbata, jųdviejų mėgstamas šokoladas su jūros druska ar namie pačių pagaminti avižinių dribsnių javainiai. Tikime, kad sugalvoti, ką judu mėgstate labiausiai, nebus sudėtinga. •

Daugiau gero skonio idëjø, gardþiø patiekalø receptø ir þiniø apie maisto kultûrà rasite þurnale „Virtuvë. Nuo...Iki...“.

79 p

Ką naujo ant vestuvių stalo atneš 2012-ieji?  

Vestuvių valgiaraščio tendencijos. Žurnalas Vestuves.lt

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you