Page 1

*KUUKIRI* APRILL 2011

Matši viimast päeva alustasid tiimide esireketid Zopp ja Berankis. Mängu esimesed kaks setti kuulusid täielikult Eesti esireketile, kes domineeris vastase üle igas elemendis ja võitis setid 6:1 ja 6:4. Zopp oli breigiga peal ka kolmandas setis, kuid andis siis Berankisele võimaluse mängu tagasi tulla, mille viimane ka ära kasutas, võites kolmanda ja neljanda seti seisuga 6:4 ja 6:3. Otsustavas setis läks Zopp 4:1 ette, kuid andis taaskord initsatiivi ära ning alates seisust 4:4 hoidsid mõlemad mängijad servi seisuni 9:9, mil Berankis tegi otsustava servimurde ning võitis otsustava seti tulemusega 11:9.

TOIMUNUD SÜNDMUSED

Davis Cup Eesti vs. Leedu Märtsi alguses toimus paljude tennisesõprade oodatud üritus, kui Eesti võõrustas Davis Cupi kohtumises Leedut. Eesti koondis säilitas eelmisel aastal mäletatavasti koha Euroopa-Aafrika tsooni teises grupis ning nüüd oli aeg mängida 2011. hooaja esimene ring. Kohtumise avapäeval peeti kaks üksikmängu, kui omavahel kohtusid mõlema koondise esimesed ja teised reketid. Leedu mängijaid oli toetama tulnud aukartustäratavalt suur fännide hulk, kes võtsid enda alla terve tribüüni ning kes ei olnud kindlasti vaiksemate killast.

Grigelis alustas kohtumist paremi ning murdis seisul 2:3 Zoppi servi. Järgmises geimis libises Grigelis aga õnnetult väljakul ning vigastas tõsiselt põlve. Grigelis jätkas veel kohtumist ning suutis minna 5:2 ette, kuid andis seisul 4:5 loobumisvõidu ning ei tulnud enam väljakule ka järgmistel päevadel. Teisel päeval peeti paarismäng, kus Eestit esindasis Mait Künnap koos Jürgen Zoppiga. Olles varasemalt küllalt kokku mänginud, sujus Eesti paari mäng hästi ka seekord, kui nad alistasid Richardas Berankise ja Dovydas Sakinise neljas setis 6:2 6:3 3:6 6:3 ning andsid Eestile kohtumises 2:1 edu.

Esimeses mängus pani Eesti koondise kapten Peeter Lamp mängima USAst tulnud Jaak Põldma, kellele astus vastu Leedu esinumber ja maailma edetabelis kiiresti tõusev Richardas Berankis (ATP 74). Vastase kõrgest mainest hoolimata alustas Põldama aukartust tundmata, mängides oma tugevale eeskäele toetudes ründavat tennist. Esimeses setis oli Põldmal seisul 6:5 Berankise servist kasutada kaks settpalli, kuid seti võidu sai kiires lõppmängus siiski Berankis. Teises ja kolmandas setis Põldma hoog natuke rauges ning Berankis hakkas mängima kindlamini, mis andsid teise ja kolmanda seti Leedu esireketile seisuga 6:2, 6:3. Päeva teises mängus kohtusid Eesti esireket Jürgen Zopp ja Leedu teine reket Laurynas Grigelis (ATP 382).

Seega jäi otsustavas viiendas mängus kõik Jaak Põldma õlule, kes ei vedanud meeskonda alt ning alistas vigastatud Grigelise asemel mänginud Dovydas Sakinise neljas setis 6:1 6:4 1:6 6:1, mis andis Eestile väärtusliku 3:2 üldvõidu. Järgmises ringis ootab Eestit tuttav vastane Bosnia ja Hertsegoviina näol, kes alistas Maroko mängudega 3:2. Kohtumine peetakse 8.-10. juulil Bosnias.


Eesti Tennise Liit | Marsi 4, Tallinn 11316 | tennis@tennis.ee

Kuni 14-aastaste Ida-Euroopa meistrivõistlused Türgis, Vahemere rannikul asuv linn Antalya oli kuni 14-aastaste noorte Ida-Euroopa meistrivõistluste toimumispaigaks, kus oli esindatud ka Eesti koondis. Liivaväljakutel peetud võistlustel osalesid Eesti eest Kennth Raisma, Christopher Robin Klettenberg, Erika Hendsel ja Birgit Burk. 2 nädalat kestnud võistluste raames peeti kaks järjestikkust turniiri, mis andsid osalejatele tavalisest rohkem mänge. Lisaks mängiti välja kõik kohad. Suurepärase saavutusega sai hakkama Kenneth Raisma, kes krooniti Ida-Euroopa meistriks nii esimese kui ka teise nädala turniiril. Raisma näitas kahe nädala jooksul kindlat mängu ning ei kaotanud seejuures ainsatki setti. Varem oli eestlastest analoogse turniiri võitnud vaid Marek Marksoo, kes saavutas tiitli 2007. aastal Tallinnas peetud turniiril. Lisaks Raismaale tegi Türgis tubli etteaste ka Christopher Robin Klettenberg. Klettenberg saavutas esimesel nädalal 7. koha, aga jõudis teisel nädalal finaali, kus kaotas koondisekaaslasele. Eesti poisse saatis edu ka paarismängus, kus oldi esimesel turniiril finaalis ja teisel poolfinaalis. Eesti tüdrukud esinesid samuti hästi. Erka Hendsel jõudis mõlemal turniiril veerandfinaali, kus tema arvele jäi 6.- ja 8. koht. Birgit Burk mängis esimesel nädalal mitu head mängu, mis tõid talle 10. koha, millele järgnes teiselt nädalalt 21. koht.

Nike Open 2011 Märtsi alguses toimus Roccal al Mare tennisekeskuses arvult juba seitsmes noorteturniir Nike Open, kus võistlesid kuni 16-aastased poisid ja tüdrukud. Tennis Europe sarja kuulunud 3. kategooria turniiril läks kõige paremini just Eesti tüdrukutel. Üksikmänguturniiril oli finaal puhtalt eestlaste siseasi, kuhu jõudsid nii Erika Hendsel kui ka Tatjana Vorobjova, kes said mõlemad teel finaali häid võite. Esikohamängu võitis seekord Hendsel tulemusega 6:1 6:1. Lisaks jõudsid Vorobjova-Hendsel finaali ka paarismängus, kus kaotati napilt Leedu paarile Agne Cepelyte-Akvile Parazinskaite tagajärjega 2:6 6:3 6:10. Eesti poistel sel aastal nii hästi ei läinud. Üksikmängus jõudis teise ringi vaid Kert Kilumets, kes mängis koos Panu Virtaneniga edukalt ka paarismängus, kus jõuti poolfinaali.

Tele2 GP Eesti Karikavõistlused Märtsi lõpus selgitati Tondiraba tennisekeskuses Tele2 GP Eesti karikavõitjad. Meeste üksikmänguturniiril tuli üsna ootuspäraselt võitjaks Vladimir Ivanov, kes alistas finaalis teisena asetatud Jaan Kononovi 7:5 6:0. Ivanov tuli meistriks ka paarismängus, kus koos Riho Kallusega oldi finaalis 7:6(3) 7:6(5) paremad Jaan Kononovist ja Henrik Raagist.

Naisüksikmängus oli konkurents tihedam kui meestel. Finaali jõudsid Eva Paalma ja Tatjana Vorobjova, kuid mõlemad pidid pääsu eest finaali vaeva nägema. Paalma sai nelja hulgas 1:6 6:2 6:3 jagu esimesena paigutatud Piret Ilvesest ning Vorobjova alistas Mia Nicole Eklundi 7:6(1) 3:6 6:4. Finaalis oli Paalma Vorobjova vastu otsustavas setis 2:0 ees, kuid lõpus suutis külma närvi paremini hoida Vorobjova, kes võitis tiitlimatši tulemusega 7:6(7) 4:6 6:4. Vorobjova ja Paalma jõudsid koos finaali ka paarismängus. Seal võidutsesid aga soosikud Piret ja Kadi Ilves, kes võitsid finaali seisuga 4:6 7:6 12:10.


EDETABELID

AJAKIRI Ajakirja TENNIS uues numbris

MEHED

NAISED

1.

Jürgen Zopp (TC 2000)

1.

Kaia Kanepi (-)

2.

Vladimir Ivanov (E.KREE SM)

2.

Maret Ani Margit Rüütel (-) (AUDENTES)

3.

Mikk Irdoja (AOTK)

3.

MargitAni Maret Rüütel (-) (AUDENTES)

4.

Jaan Kononov (USTA)

4.

Anett Kontaveit Schutting (EKSM) (TC 2000)

5.

Priit Pihl (Fellin TK)

5.

Julia Matojan Anett Schutting (TC (TC 2000) 2000)

POISID 18

TÜDRUKUD 18

1.

Taavi Annus (TC Alta)

1.

Anett Kontaveit (EKSM)

2.

Markus Kerener (Fellin TK)

2.

Tatjana Vorobjova (TC 2000) Erika Hendsel (EKSM)

3.

Kert Kilumets (Sinnet TK)

3.

4.

Henrik Raag (USTA)

4.

Eva Paalma (USTA)

5.

Karl Kiur Saar (TC 2000)

5.

Lisanna Pihlak (EKSM)

POISID 14

• Rene Busch: minu tipphetked on veel ees • Kas Kontaveitist saab Kanepi mantlipärija? • Kaotus suurele tenniseriigile Hispaaniale pole häbiasi • Richard “Rycka” Berankis – tennisetalent korvpallimaalt

1.

Kenneth Raisma (TK (-) Forselius)

1.

Erika Hendsel (EKSM)

2.

Christopher Klennenberg Karl Kiur Saar (TC 2000) (TC 2000)

2.

Elisa Mai Birgit BurkKoonik (TC 2000) (TC 2000)

3.

Hendrik Inno (Avantage) Alan Braschinsky (Forselius)

3.

BirgitPajumets Liisa Burk (TC (EKSM) 2000)

4.

Oskar Lusti (Avantage) Christopher Klennenberg (TC 2000)

4.

Tatjana Jana Kuzovkova Vorobjova(TC (TC2000) 2000)

5.

Martin Randpere (AOTK) Panu Virtanen (USTA)

5.

Liisa Pajumets Valeria Gorlatš (EKSM) (AOTK)

POISID 12

• Meistriklass – Robin Söderling ja Samantha Stosur

TÜDRUKUD 12

1.

Kenneth Siim Troost Raisma (AOTK) (-)

1.

Anette Mäelt (EKSM)

2.

Mattias Henri Nael Siimar (AOTK)

2.

Yvonne Pärn (Pärnu TK)

3.

Martin Karl Magnus Randpere Vuuk(AOTK) (Nõmme)

3.

Anette Andresoo (EKSM)

4.

Kristjan Mark Mägi Tamm (Forselius)

4.

Maria Lota Kaul (AOTK)

5.

Kristofer Carl Bret Siimar Parko (TC (AOTK) 2000)

5.

Maileen Nuudi (EKSM)

HARRASTUSLIIGAD

• Tipptase – Dana Ihsanova ja Priit Pihl • Tulevikutegija – Tatjana Vorobjova ja Kenneth Raisma

TÜDRUKUD 14

I LIIGA A-CAT (MEESÜKSIK)

I LIIGA B-CAT (MEESÜKSIK) (MEESÜKSIK)

1.

Priit Pihl

1.

Aare Vahimets

2.

Kristo Kull

2.

Martin Paas Janno Lääts

3.

Ervin Holter

3.

Janno Paas Erlend Pakk

4.

Martin Lääts

4.

Marek Turu

5.

Kristjan Pakk

5.

Sven Johannson Martin Lääts

II LIIGA II LIIGA (MEESÜKSIK) (MEESÜKSIK) 01.09

III LIIGA III LIIGA (MEESÜKSIK) (MEESÜKSIK) 01.09

1.

Vello Kuhi

1.

Tarmo Juri Ivanov Uustalu

2.

AndreiUustalu Tõnu Pozdnjakov

2.

Üllar Vaserik Gennadi Vlassenkov AivarUustulnd Priit Riimets

3.

Toomas Kuum

3.

4.

Tõnu Uustalu Joonas Tomingas

4.

Priit Käsper Indrek Raud

5.

Priit HeikiRaag Õitspuu

5.

Juri Ivanov Harly Mägi

Eesti Tennise Liit | Marsi 4, Tallinn 11316 | tennis@tennis.ee


Eesti Tennise Liit | Marsi 4, Tallinn 11316 | tennis@tennis.ee

NUPUTAMIST

Sponsorid

Aprilli Kuukiri  
Aprilli Kuukiri  

Märtsi ja aprilli tenniseelu kokkuvõte