Eesti Tantsuagentuur 20 - Vol1

Page 1


tantsuagentuur.ee


Eesti Tantsuagentuuri uus, 20. sünnipäeva hooaeg on alanud! Sellega seoses tutvustame läbi hooaja Eesti Tantsuagentuuri erinevate üksuste tegevusi ja inimesi ning jagame jooksvalt materjali, mis on huvitav kõigile meie inimestele ja sõpradele! 20 aastat on toonud meile palju häid sõpru ja koostööpartnereid, unustamatuid tantsuelamusi ning põnevaid väljakutseid. Oleme väljaehitanud kaasaegsed tantsuruumid, tänu millele saame pakkuda parimaid tingimusi ja tantsuõpet meie tantsukooli õpilastele, õpetajatele ning sidusaid koostegutsemisi tantsukunstnikele nii Eestist kui välismaalt. Oleme eriti rõõmsad meie vastvalminud teatrisaali üle, mis annab ETA Tantsukooli noortele võimaluse tunda end juba päris lavalaudadel ja samuti võõrustada meie majas tantsuetendusi ning korraldada tunnustatud tantsumeistrite töötubasid TantsuRUUMIS.


ETA

Tantsukoolis

saavad tantsurõõmu kogeda lapsed alates 4-ndast eluaastast tantsijakoolituse noorte tantsijateni välja!

BALLETT KAASAEGNE TANTS KAASAEGNE JAZZ TANTSIJAKOOLITUS POISTESTUUDIO TANTSUFILM Õppekavas lisaks: showtants, tänavatants, tantsuanalüüs, akrobaatika, kompositsioon, esinemispraktika jm.


1999. aastast alates oleme edendanud kvaliteetset tantsukunstile suunatud tantsuõpet ning siit on saanud tuule tiibadesse mitmed tänased tantsuõpetajad, koreograafid, lavastajad ja etendajad (Liisa Laine, Kristiina Siig, Svetlana Grigorjeva, Johhan Rosenberg, Maria Netti Nüganen, Mari Stankus, Ingmar Jõela, Karolin Poska jpt.). ETA Tantsukool on tuntud süsteemse ja mitmekülgse õppesüsteemi poolest ning teisalt ka koolina, kus lisaks tantsutehnikale on oluline koht tantsuanalüüsil, loometöödel ning tantsijapraktikal: luuakse tantse ning tantsulavastusi, praktiseeritakse teatrilaval ja showprogrammides, külastatakse rahvusvahelisi tantsufestivale ning osaletakse erinevates etenduskunstide projektides. ETA Tantsukoolis õpetavad tunnustatud õpetajad ja koreograafid, kes on väga oodatud külalisõppejõud ka mitmetele koolitustele nii tantsunoorte kui ka tantsuõpetajatest kolleegide poolt.


festival Koolitants Üle-eestilise populaarsusega tantsukunsti ja tantsuhariduse festival Koolitants toob iga-aastaselt erinevais Eestimaa paigus lavalaudadele kokku tuhandeid tantsijaid. Eelmisel hooajal küündis see arv juba 7000 osalejani. 25. aastaga on festivalil osalenud põlvkondi tantsusõpru, eilsetest tantsijatest on tänaseks saanud juba tantsuõpetajad, koreo graafid ja ka tänulik tantsupublik – milline rõõm! Kõikidel tantsusõpradel on viimastel aastatel olnud võimalik Koolitantsu jälgida ka ERR-i ja TV3 vahendusel. Koolitantsu Kompanii, mis koondab parimaid noori tantsijaid Eesti erinevatest tantsustuudiotest ja -koolidest, on sel sügisel lendu laskmas juba 9ndat ja 10ndat lendu noori andekaid tantsijaid, kes rõõmustavad publikut oma etteastetega juba teada-tuntud koreograafide tantsulavastustes.
Revüüteater Starlight Cabaret koondab endas Eesti Tantsuagentuuri 20-aastast kogemust tantsulise meelelahutuse vallas. Meie püsiva artistide koosseisuga revüüteatri trupp koosneb Eesti selle ala parimatest tegijatest, pakkudes klassikalist meelelahutuslikku varietee elamust aastast 2009. Starlight Cabaret’ revüülavastus „Forever Young“, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale toob kõrgetasemelise meelelahutuse publikuni taas alates 12. oktoobrist Hotell Viru restoranis Merineitsi. Solistidena astuvad koos tantsijatega üles Nele-Liis Vaiksoo, Ira Haak, Bert Pringi ja Kalle Sepp.tantsuRUUM Koostöös Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liiduga on lennukalt tööle läinud ka meie värskeim tegevussuund - TantsuRUUM, mis on toetavaks arengukeskkonnaks ja kohtumispaigaks tantsuprofessionaalidele. TantsuRUUMi tegevustesse on erinevalt panustanud Joanna Kalm, Maarja Tõnisson, Marie Pullerits, Arolin Raudva, Teet Kask, Maria Goltsman, Mari-Liis Eskusson, Siim Tõniste jpt. Esimene tegevusaasta on käivitanud tegusa tantsukunstnike grupi, kes hoolitseb põnevate rahvusvaheliste kolleegide Eestisse kutsumise eest ning loob sidusat pinnast, et ühiselt kontaktjämmida, tantsuATELJEES loominguga tegeleda, liikumisSESOONIS kogemusi vahetada, koos tantsumaastiku arendada ja selle üle arutleda.


Info ja sündmused Sünnipäeva sündmuste ja meeleoludega saab end kõige paremini kursis hoida meie sotsiaalmeediakanalites facebookis ja instagramis. Põhiinfo on üleval ka kodulehel tantsuagentuur.ee, mida jooksvalt täiendame.

Rõõm ja pidu kestab terve hooaja! Olge kaasatud ja jagage lahkelt ka oma sõpradega! #eestitantsuagentuur20 #20aastatkogemusi #20aastatelamusi #Tantsliigutab #Tantsinagumaailmvaataks #sünnipäevIssuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.