Page 1

EdukaKids B端lten

Mart 2012


Mart 2012

EdukaKids Nursery 1 Sınıfı Mart Ayı Bülteni Değerli Velilerimiz, Mart ayı bülteninden hepinize merhaba, Öncelikle, 14 Mart 2012 Çarşamba günü düzenlediğimiz “Her Çocuk Bir Sanatçı” temalı sergimize ve toplantımıza katıldığınız için teşekkür ederiz. Sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyduk. Mart ayını bildiğiniz gibi, hayvanlar konusuna ayırdık. Önce çiftlik hayvanlarını, daha sonra dinazorları ve son olarak da deniz hayvanlarını tanıdık. 26 Mart’ta Darıca Hayvanat Bahçesine düzenlediğimiz gezi çocuklarımız ve bizim için çok eğlenceliydi. Birçok hayvanı yakından görme şansımız oldu. Hep birlikte öğle yemeğimizi yedikten sonra okulumuza döndük. Bu ay düzenlediğimiz “Her Çocuk Bir Sanatçı” temalı sergimiz için çok çalıştık ve çok güzel işler çıkardık. Jackson Pollock, Henri Mattisse ve Aborijin sanatına dair çalışmalar yaptık. Bu çalışmaları yaparken hem çocuklar eğlendi hem de biz öğretmeler çok eğlendik. Ortaya çıkan eserlerse hepimizi çok gururlandırdı. Mart ayında iki doğum günümüz vardı. 14 Mart’ta Dila ve Zeynep’in doğum günlerini sınıfta lezzetli bir pasta ile kutladık. İkisine de tekrar mutlu yıllar diliyoruz. Nisan ve Mayıs ayları da Mart ayı gibi yoğun geçecek. İşleyeceğimiz konular arasında “Occupations, Doctors, İstanbul and Life Cycles / Meslekler, Doktorlar, İstanbul ve Yaşam Döngüsü” olacak. Ayrıca nisan ayında Niola’nın doğum gününü kutlayacağız. Küçük Bir Hatırlatma: Okulumuz 16 - 24 Nisan tarihleri arasında bahar tatili sebebi ile kapalı olacaktır. Miss Erica & Miss Büşra


Mart 2012


Mart 2012

EdukaKids Nursery 2 Sınıfı Mart Ayı Bülteni Değerli Velilerimiz, Mart ayına “Mevsimler” konusu ile başladık. Kolaj çalışması adı altında kendi dört mevsim panomuzu oluşturduk. Mevsimlerin adları ve özellikleri ile “hava, hava durumu, zaman-saat, soğuk-sıcak-ılık” gibi kavramları öğrendik. Bunlarla ilgili çeşitli aktiviteler yaptık. İkinci haftaya yepyeni ve çok renkli bir konu olan “Her Çocuk Bir Sanatçı” konusu ile başladık. Dünyaca ünlü sanatçıları tanıdık, eserlerini inceledik, haklarında birçok bilgi edinerek çok güzel zaman geçirdik. Daha sonra hepimiz birer sanatçı olduk ve eserlerimizi okulumuzda düzenlediğimiz bir sergi ile anne-babalarımızla paylaştık. Onların bizimle gurur duyması bizi çok mutlu etti.

“Çevremiz” konusuna okul çevresinde küçük bir gezinti yaparak başladık. “Çevremizde neler gördük?”, “Çevremizi temiz tutmak için neler yapmalıyız? “sorularına cevap verdik. “Hayvanlar, bitkiler, hava, su, geri dönüşüm ve enerji tasarrufu” kavramlarını öğrendik. Öğrendiklerimizi birleştirerek “Çöp Toplama” adlı drama etkinliğini gerçekleştirdik. Kullandığımız yiyecek kutuları ve benzer eşyaları biriktirerek edindiğimiz atık materyallerden kendi robotumuzu yaptık. Robotlarımızın hepsi birbirinden güzel oldu. Çevremizi temiz tutma özelliğine sahip olan bu robotları okulumuzun giriş bölümünde sergiledik.

Bu ay aramıza yeni bir arkadaş daha katıldı: Lara Nefesoğlu. Sevgili Lara, hepimiz sana bir kez daha “Hoş Geldin!” diyoruz.

Mart ayının son haftasına “Life Cycle / Yaşam Döngüsü” konusu ile başlayarak canlıların nasıl meydana geldiğini, büyüme aşamalarını ve özelliklerini öğrenerek “The Very Hungry Caterpillar/Aç Tırtıl” adlı hikâye ile öğrendiğimiz bilgileri pekiştirdik ve drama etkinliği ile konumuzu renklendirdik.

Küçük Bir Hatırlatma: Okulumuz 16 - 24 Nisan tarihleri arasında bahar tatili sebebi ile kapalı olacaktır.

Nisan ayında “Sağlık ve Sağlıklı Yaşam” ile “Yiyecekler” konularını işleyeceğiz. Gerçekleştireceğimiz gezi: Atatürk Arboretumu. Nisan ayı bülteninde buluşmak üzere, hoşça kalın.

Miss Neda & Miss Elif


Mart 2012


Mart 2012

EdukaKids Reception Sınıfı Mart Ayı Bülteni Reception Sınıfından Tüm Velilerimize Merhaba, Mart ayını da geride bıraktık. Bu aya damgasını vuran çocuklarımızın sizler için hazırladığı sanat sergisi oldu. Çocuklarımız bu serginin hazırlıkları için kısa zamanda çok çalıştılar ve eserlerini sizlerle paylaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşadılar. Bizler de bu sayede sınıfımızda pek çok minik sanatçı bulunduğunun farkına vardık. Mr. Steve ile birlikte okuma-yazma çalışmalarımız keyifli bir şekilde devam ediyor. Çocukların ses birleştirme çalışmalarında katettikleri yol bizleri çok mutlu ediyor. Ayrıca her hafta sonu yaptıklarını kaydettikleri bir defter tutmaya başladılar. Bu ay matematik çalışmalarımız çerçevesinde, rakamlarla basit toplama, paramızı tanıma, nesnelerle eksiltme konularında çalışmalar yaptık. Fen çalışmalarımız doğrultusunda sesin kaynağını bulma, farklı sesler üretme gibi çalışmalar yapıp deneyimlerimizi kaydettik. Müzik etkinlikleri Reception sınıfının en sevdiği çalışmaların başında geliyor. Yeni şarkılar öğrenmek, öğrenilen şarkıları dramatize etmek çocuklara büyük keyif veriyor. Özellikle “Miss Polly” şarkısını dramatize ederken çok keyif alıyorlar. İşte sizin için şarkımızın sözleri!.. Belki evlerinizde, çocuklarımıza siz de katılarak şarkımızı canlandırabilirsiniz. Müzik çalışmalarımız kapsamında ritim çalışmalarına da bol bol yer verdik. Kendi müzik aletlerimizi yapıp öğrendiğimiz şarkılara ritim tuttuk. Çok sevdiğimiz “Do, Re, Mi” şarkısını öğrenirken bol bol dans ettik.

Bu ay içinde iki gezimiz oldu. İlki “Van Gogh Alive” adlı resim sergisineydi. Sanat öğretmenimiz Miss Julie ile Van Gogh’un hayatını öğrenip ünlü “Sunflowers / Ayçiçekleri” isimli çalışmasını bir de kendimiz yapmayı denedik. Van Gogh’un çalışmalarını ve kullandığı renkleri çok beğendik ve bizim eserlerimiz de çok güzel oldu. İkinci gezimiz ise Darıca Hayvanat Bahçesine oldu. Çocuklar da, bizler de çok keyif aldık. Nisan ayı ile birlikte “Taşıtlar ve Trafik” konusuna giriş yapıyoruz. Nisan ayı bülteninde görüşmek dileğiyle... Küçük Bir Hatırlatma: Okulumuz 16 - 24 Nisan tarihleri arasında bahar tatili sebebi ile kapalı olacaktır. Miss Rana & Mr Steve


Mart 2012

Miss Polly

Do, Re, Mi

Miss Polly had a dolly Who was sick, sick, sick, So she called for the doctor To be quick, quick, quick; The doctor came With his bag and his hat, And he knocked at the door With a rat-a-tat-tat.

Do - a deer a female deer Re - a drop of golden sun Mi - a name I call myself Fa - a long long way to run Sol- a needle pulling thread La - a note to follow so Ti - a drink with jam and bread That will bring us back to Do

He looked at the dolly And he shook his head, And he said “Miss Polly, Put her straight to bed.” He wrote out a paper For a pill, pill, pill, “I’ll be back in the morning With the bill, bill, bill.”


Merkez Mah. Kamelya Sok. No: 1 Çekmeköy, İstanbul T: 0216 641 57 83 F: 0216 641 57 84

edukakids.com | facebook.com/EdukaKids

EdukaKids 2012 Mart  

EdukaKids 2012 Mart

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you