Page 1

Aday tanıtım şöleni, büyük coşku ve heyecana sahne oldu Saadet Partisinin, Pazar günü Ankara’da Belediye Başkan Adaylarını tanıttığı şölen, büyük coşku ve heyecana sahne oldu. Yaklaşan yerel seçimler öncesi Ankara tarihi bir güne şahitlik etti. Türkiye’nin her yerinden Arena’ya gelen onbinlerce kişi Saadet Partisi’nin Aday Tanıtım Şöleni’ne katıldı. Coşku ve heyecanın had safhada olduğu şölende, Saadet Partililerin kararlılığı ve azmi görülmeye değerdi.

devamı 2‘de

Şubat 2014

Saadet Partisi projelerini açıkladı İpsala’ya Emin Başaran Yakışır Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Sinan Tekin, Belediye Meclis Adaylarının katılımıyla projelerini kamuoyuyla paylaştı.

Saadet Partisi İpsala Belediye Başkan adayı tanıtım programı muhteşem oldu.

Aday tanıtım toplantısına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, parti mensupları ve çok sayıda halk katıldı. Parti binası önündeki meydanda yapılan aday tanıtım programında bir konuşma yapan Belediye Başkan adayımız Emin Başaran, “Neden aday oldum” sorusuyla konuşmasına başlayarak özetle şunları söyledi; “Değerli İpsalalı hemşerilerim, beni tanıyorsunuz. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz dönemlerde üç dönem Belediye Başkanınız olarak görev yaptım. devamı 2‘de

Ali Zontul; İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM ‘SAADET’LE OLACAK Belediye Başkan Adayı Av. Tekin, 2014 yerel seçimlerinden 3 yıl önce oluşturdukları Mahalli İdareler Komisyonuyla Edirne'nin sorunlarını tespit edip çözümü ve bu projelerde Edirne'nin imarı ve geliştirilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Ranta dayalı yerel yönetim anlayışının Edirne'yi ruhsuz ve kimliksiz bir hale getirdiğini ifade eden Tekin şunları söyledi, Edirne’miz aslında huzurlu, refah seviyesi yüksek bir kent olmaya layıktır. Bunun için Edirne’mizin Saadet Partili Belediye’ye ihtiyacı var. Saadet Partisi olarak göreve geldiğimizde, “Rüşvet alan da veren de lanetlidir” tabelasını belediye binasına asacağız. Hizmette partizanlık yapmayacağız. Kapımızı herkese açık tutacağız. Her konuda adaleti gözeteceğiz. İsraf etmeyeceğiz. Hizmetlerde her işi kaliteli, hızlı, doğru ve estetik biçimde yapacağız. Altyapı çalışmalarını tam bir koordinasyon içerisinde yaparak yap-boz anlayışını ortadan kaldıracağız. Şehrimizin güzelliklerini, değerlerini koruyup, değerini ve yaşanabilirlik seviyesini artıracağız. Bize emanet edilen paraya ve belediye mülküne, yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. İmar uygulamalarında hiç kimseye haksız rant sağlamayacağız” dedi. devamı 2‘de

Keşan’da Esnaf ve Kahve ziyaretleri yapan Saadet Partisi Keşan Belediye Başkan Adayı Ali Zontul, “gittiğimiz her yerde işsiz gençlerle karşılaşıyoruz. devamı 2‘de


ŞUBAT 2014

Aday tanıtım şöleni, büyük coşku ve heyecana sahne oldu Saadet Partisi Tercih Değil Zorunluluktur Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Ankara Arena Spor Salonu’nu hınca hınç dolduran binlerce belediye başkan adayı ve on binlerce Milli Görüşçüye seslendiği konuşmasında, “Yaşanabilir Bir Türkiye’yi”, “Yeniden Büyük Türkiye’yi” kuracak kadroları milletimizle buluşturduklarını belirterek, “Saadet Partisi; Türkiye için bir pusula, İslam âlemi için bir rehber, insanlık için ise bir reçetedir. Kurtuluş reçetesidir. Saadet Partisi, Türkiye için bir tercih değil zorunluluktur. Bir çaredir ve tek çaredir. Hakk’ı üstün tutanlar, ibadet aşkıyla çalışanlar, ülkesine ve insanlığa büyük hizmetler yaparlar. Milli Görüşçüler başarılıdır. Çünkü Milli Görüş’ün temelinde aşk vardır, sevgi vardır, şefkat vardır. Barış ve kardeşlik vardır” dedi. Şölende Belediye Başkan adayımız Av. Sinan Tekin de bir konuşma yaptı. Av. Tekin konuşmasında, “Saadet Partisi Edirne’nin tüm ilçe ve beldelerinde yerel seçimlere en güçlü adaylarla hazırlanmaktadır. 30 Martta seçimi kazanınca Edirne’yi Balkanların yıldızı yapacağız” dedi.

Saadet Partisi projelerini açıkladı PROJELERİMİZ 1. Toplam Kalite Yönetimi 2. Beyaz Masa 3. Otopark 4. Ulaşım 5. Belediye Hizmet Binası 6. Karaağaç Hobi Bahçeleri 7. Hıdırlık Seyir Terası 8. Semt Konakları 9. Hasan Sezai Kültür Merkezi 10. Selimiye Sosyal Tesisleri 11. Gençlik Merkezi 12. Kadın Girişimci İş Geliştirme Merkezi 13. Çocuk Üniversitesi-Çocuk Sanat Merkezi-Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi 14. Kentsel Dönüşüm 15. Katı Atık Ayırma Ve Geri Dönüşüm Tesisi 16. Yer Altı Çöp Sistemleri 17. Şehir Parkı 18. Hayvanat Bahçesi Ve Akvaryum 19. Beton Elemanları Üretim Tesisi 20. Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Ve Spor Alanlarının Yaygınlaştırılması 21. Ailelere Sosyal Destek Merkezi 22. Evlenecek Gençlere Çeyiz Yardımı Projesi 23. Yatırım Danışma Konseyi 24. Sağlıklı İçme Suyu Projesi 25. Yeşil Mahalle Projesi 26. Nehirlerin Islahı Ve Turizme Kazandırılması 27. Engelliler Koordinasyon Ve Danışmanlık Merkezi 28. Altyapı- Yol Ve Kaldırım Hizmetleri 29. Trafik Ve Çevreyolu

İpsala’ya Emin Başaran Yakışır Ali Zontul; İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM Görev yaptığım dönemlerde kapım her zaman ve herkese açık oldu. Her zaman sizlerle beraber oldum. Hiçbir zaman sizlerden ayrı bir dünya kurmadım. Belediyemizin imkânlarını yandaşlarıma peşkeş çekmedim. Kimseyi kırmadım. Halkıma tepeden bakmadım. İpsala’da, herkesin işi ve aşı olsun diye gayret ettim. Şimdi tekrar niçin aday oldum? İpsala’da yarım kalan hayallerimi gerçekleştirmek için aday oldum. Projelerimi tamamlamak ve yeni projelerimi gerçekleştirmek için aday oldum. İpsala sokaklarında çöp, çamur ve çukur kalmasın diye aday oldum. Deneyim ve tecrübemi en verimli bir şekilde sizlere sunmak için aday oldum. Türkiye’nin Avrupa’ya açılan en önemli kapılarından biri olan İpsala’nın öncü ve örnek bir Belediye olması için aday oldum. Bu hizmetlerin de ancak Saadet Partisi’nin adayı ve Belediye Başkanı olmakla gerçekleşebileceğin e inandığım için Saadet Partisinden aday oldum. Saadet kazanırsa İpsala kazanacak” dedi.

‘SAADET’LE OLACAK Caddeler, Kahveler işsiz güçsüz gençlerle dolu. Bunun sorumlusu hem iktidar, hem de yerel yönetimlerdir” dedi. 30 Mart’ta Belediye’de göreve geldiklerinde gençlerin istihdamı ve iş sahibi olabilmelerinin öncelikleri olduğunu söyleyen Zontul, “Organize Sanayinin kurulması için her türlü imkânları seferber edeceğiz. Özellikle Tarım ve Gıda ile ilgili üretim tesislerinin kurulması için yatırımcılara her türlü desteği vereceğiz. Hedefimiz Keşan’da işsiz aşsız insanımızın kalmamasıdır” açıklamasını yaptı. Keşan’da son dönemde Belediye’nin sınıfta kaldığına da vurgu yapan Ali Zontul, “Belediye en basit hizmetleri bile eline yüzüne bulaştırmıştır. Caddelerimiz, sokaklarımız çamur, çukur ve çöpten geçilmiyor. En büyük sorunlarımızdan biri olan hava kirliliği ile ilgili hiçbir çözüm üretilememiştir. Halkımız şu kış günlerinde adeta zehir solumaktadır” dedi. Önümüzdeki günlerde Keşan’la ilgili projelerini ve çözüm önerilerini de açıklayacaklarını ifade eden Zontul, “Saadet kazanırsa, Keşan kazanacak” şeklinde konuştu.

Can Ertuğrul “Saadet” saflarında Geçtiğimiz günlerde, Edirne’mizin şirin ilçesi İpsala da Eski Belediye Başkanlarından Emin Başaran’ın Saadet Partisine katılmasından sonra, Saadet Partisi İpsala İlçe yönetiminde de yeni bir dönem başlatıldı. Emin Başaran’ın ardından İpsala’nın tanınmış ve sevilen genç işadamlarından Can Ertuğrul da Saadet Partisine katıldı ve yeni yönetimi oluşturmakla görevlendirildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Can Ertuğrul; “Saadet Partisinde böylesine önemli ve şerefli bir göreve getirilmekten onur duyuyorum. Son derece heyecanlıyım ve mutluyum. Verilen göreve layık olmaya çalışacağım. En kısa zamanda yeni yönetimimizi oluşturacağız. Önümüzde önemli bir seçim var. Bu seçimlerden İpsala’da en büyük parti olarak çıkmanın mücadelesini vereceğiz. İpsala halkımızın büyük ölçüde bizimle birlikte hareket edeceğine inanıyorum. Saadet Partisi’nin kirlenmemiş tertemiz yapısıyla İpsala’mızda yepyeni bir sayfa açacağız. Hemşerilerimizi birlikte olmaya ve İpsala’yı ayağa kaldırmaya davet ediyorum” açıklamasını yaptı.


Şubat 2014

Lalapaşa’da “Saadet” konuşuluyor Edirne’mizin küçük ve şirin ilçesi Lalapaşa’da Saadet Partisi konuşuluyor. Geçmişte Milli Görüş’ün ülke çapında Belediyecilikte zirve yapmış hizmetleri ülkenin en ücra köşelerinde konuşulduğu gibi Lalapaşa’nın da gündeminde. Güçlü bir kadro ile seçime hazırlanan Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Oğuz Kalkan, “Lalapaşa’mızın dertlerini biliyoruz. Dertlerin dermanı Saadet Partisidir. Güçlü ekibimizle göreve geldiğimizde Allah’ın izniyle sorunları birer birer çözecek ve ilçemizde refah seviyesini günün şartlarına uygun hale getireceğiz. Biz boşa konuşmuyoruz. Bizim belediyecilik anlayışımızın ne olduğunu 77 milyon Türkiye biliyor” dedi.

Subaşı Hıdır Taşkın’la kazanacak Meriç İlçemizin şirin beldesi Subaşı’nda Belediye Başkan adayımızı tanıttık.

Tanıtma programına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, Parti mensuplarımız ve çok sayıda halk katıldı. Programda bir konuşma yapan Saadet Partisi Subaşı Belde Belediye Başkan adayı Hıdır Taşkın özetle şunları söyledi; “Beldemiz Meriç Nehri kenarında çok güzel bir coğrafyada kurulmuş. Verimli arazilerimiz Tarım ve Hayvancılık için gayet müsait. Halkımız çalışkan ve güzel insanlar. Her şey güzel, ancak beklediğimiz huzur ve refahı bir türlü elde edemiyoruz. Bir kısım insanımız işsiz, çalışan da emeğinin karşılığını alamıyor. Gençlerimiz iş bulurum ümidiyle başka bölgelere göçüp gidiyor. Devamlı göç veriyoruz. Ben istiyorum ki, bu beldede herkesin işi ve aşı olsun. Kızıyla erkeğiyle bütün gençlerimiz kendi beldelerinde iş güç sahibi olabilsin. Subaşı beldemiz köy görüntüsünden kurtulsun. Bunun için Saadet Partisi’nden aday oldum. Saadet kazanınca Subaşı kazanacak” dedi.

SÜLOĞLU KAZANACAK Süloğlu Belediye Başkan Adayımız Hüseyin Es, çalışmalarına bütün hızıyla devam ettiklerini söyledi. İşbaşına geldiklerinde Belediye hizmetlerinin herkese götürüleceğini, ayrım yapılmayacağını, çıkar gruplarının oluşmasına izin verilmeyeceğini açıklayan Hüseyin Es, arsa ve ihale rantına müsaade edilmeyeceğini, esnaf ve zanaatkârın korunacağını, hizmetlerin çocukları, kadınları, yaşlıları, engellileri, özetle toplumun tüm kesimlerini düşünerek yapılacağını söyledi.

KÖY ZİYARETLERİMİZ Çarşı ve Mahalle ziyaretlerinin ilk turunu tamamlayan Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı, geçtiğimiz hafta köy ziyaretlerine başladı. Hafta içinde ekipler halinde Keşan ve Uzunköprü’nün tüm Belde ve Köykeri ziyaret edildi. Halkımız Milli Görüş Saadet iktidarını bekliyor.


Şubat 2014

Edirne, adayımızı bağrına basıyor Gerek esnafımızla, gerekse mahalle halkımızla yaptığımız görüşmelerde ortak ses; “İçinde bulunduğumuz sosyal ekonomik ve diğer sıkıntılara Edirneliler layık değildir. Edirnemizde Belediye hizmetleri çok daha üst seviyede olmalıdır.”

Edirne ‘de yeşil alan yok

“Çarşılarımızı cazibe merkezi yapacağız”

Edirne AKP’ye de, CHP’ye de mahkûm değildir

Adil bir yönetim vadediyoruz

Edirne Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak

Bir milletin gücü ne tankı ne topu: imanlı gençliğidir.

Tekin, Bostanpazarı ve Hal esnafını dinledi: Esnaf kazanacak dedi.

Engellilerimiz için engelsiz bir yaşam.

Rüşvet alanda veren de melundur tabelasını yeniden asacağız.

Emeklilerimiz saygınlık kazanacak.

Belediye ranta değil halka hizmet etmelidir.

Belediyeler ranta değil, halka hizmet etmeli

Edirne Saadet Bülteni - Şubat 2014  

Her ay yayınladığımız bu bültende, Edirne'de yapmış olduğumuz çalışmaların ayrıntılarını ve gündeme ilişkin açıklamalarımızı okuyabilirsiniz...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you