Page 1

"Reform paketi tehlikeler içeriyor"

Kadrolarımız da biz de hazırız

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın "Hükümet, milletimizin ihtiyacı ve beklentisi olan büyük bir reform paketi yerine seçime giderken gündem olacak mini bir seçim Paketi hazırlamıştır" dedi. B i r o l Ay d ı n S a a d e t Partisinin, Türkiye genelinde başlattığı il ve ilçe tarama programları ç e r ç e v e s i n d e Edirne’deydi. Ayrıca , tarama çalışmalarında Tekirdağ İl Başkanı Fethi Pehlivan, Bakırköy İlçe Başkanı Ramazan Boyalık ile Bakırköy İlçe Başkan Yardımcıları da bulundu. Devamı 2'de

Devamı 2'de

Kasım 2013 “Önce ahlâk ve maneviyat”

ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ SORUNU EĞİTİMDİR SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MUSTAFA İRİŞ;

Ailenin odak noktası çocuktur. Çocuğunun okuması, iş sahibi olması, evlenmesi, ev araba alması için adeta çırpınan ana babalar çocuklarının iyiliğinden başka bir şey istemezler. Ancak çocuklarının ahlaki ve manevi gelişimi konusunda atılan adımlar yeterlimidir? Mevcut eğitim sistemi nasıl bir model öngörüyor? Gençliğin ahlaki ve manevi gelişimi konusu milletimizin en temel meselelerinden biridir. Önce ahlak ve maneviyat diye yola çıkan Milli Görüş gençliğe büyük önem vermektedir. Baktığımız zaman Talim ve Terbiyede birbirine zıt iki eğitim görmekteyiz. Devamı 2'de

Ali Zontul; Üretim Ekonomisine döneceğiz

Tekin: ‘Belediye borç batağında!’ Edirne Belediyesi’nin 94 milyon lira borcu olduğunu söyleyen Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanı Av.Sinan Tekin, “Belediye’nin 94 Milyon borcu, yapılacak seçim yatırımları ile katlanarak artacak, yeni seçilecek belediye başkanının üzerine büyük bir yük bırakılmış olacaktır”dedi. Devamı 2'de

Saadet aylık İl Divanı yeni katılımlara sahne oldu Aylık İl Divan Toplantısı İl, İlçe yönetim kurulu üyeleri ve Gençlik Kollarının katılımı ile gerçekleşti. İl Divanı yeni katılımlara da sahne oldu. İl Başkanı Ali Demirkıran açılış konuşmasında; Saadet Partisinin önümüzdeki yerel seçimlere hazır olduğunu bildirdi. “Bütün ilçe ve beldelerimizde seçimlerin en iddialı teşkilatı Saadet Partisidir. Saadet kadroları halkımıza hizmet etmenin heyecanını yaşıyor. Meriç-Subaşı beldesinden Saadet’e katılan Hıdır Taşkın duygularını şöyle ifade etti; Herkes biliyor ki çiftçinin, esnafın, çalışanın, gerçek dostu Saadet Partisidir. Saadet Partili olmaktan son derece mutluyum.

Saadet Partisi Keşan ilçe Başkan yardımcısı Ali Zontul bir açıklama yaparak, “çarşılarımızı, raflarımızı yabancı malların doldurduğunu görüp üzülmemek elde değil. Yabancı mal satışı demek işsizliğin artması demektir, ülkemizin fakirleşmesi demektir” dedi.

Devamı 2'de


2

Edirne

Bülteni

Kasım 2013

Ülkemizin en önemli sorunu eğitimdir Bunlardan birincisi: Peygamberlerin ve onlarla birlikte hareket eden mümin ve muvahhit terbiyecilerin esas aldığı eğitim metodudur. Maneviyatçı eğitimin hedefi insanı yaratıldığı gaye istikametinde eğitmek, kendisi ve içinde yaşadığı toplum için faydalı bir kimse olarak yetişmesini sağlamaktır. İkincisi: Nemrutların, Firavunların, Ebu Cehillerin ve onların çizgisini benimseyen inkârcı ve müşrik terbiyecilerin esas aldığı eğitim metodudur. Materyalist eğitimin hedefi insanı yaratıldığı gayeden uzaklaştırarak inkârcı, müşrik, münafık ve dünyacı kimseler olarak eğitmek ve dünya egemenlerinin hizmetkârlığını severek yapacak köleler yetiştirmektir. Çağdaş eğitim adı altında bize dayatılan eğitimin muhtevası Yahudilik, Hıristiyanlık ve Ateizm müktesebatına dayanmaktadır.. Bu kitaplar hazırlanırken İslam’ın Temel kaynakları ve külliyatı yok sayılmaktadır. Coğrafya, Kimya, Fizik, Hayat Bilgisi, Biyoloji, Astronomi vb. okul kitapları yazılırken Kur an da bu alanlarla ilgili zikredilen hiçbir ayete yer verilmemektedir. Tarih yazılırken Kur an yok sayılmaktadır. İslami mefhumlara adeta yasaklar konulmuştur. En büyük eğitimci Peygamberimiz olmasına karşılık okullarda ve üniversitelerde okutulan ETİK derslerinde O’na ait hiçbir konuya yer verilmemektedir. -Ülkemizde, bu eğitim anlayışıyla evlatlarımızın İslamsız, şuursuz, maneviyatsız bir birey olarak yetişmesi istenmektedir. -Bu eğitim sistemi gençlerimizi hayata hazırlamaktan uzaktır. -Bu sistem aile kurumunu eğitimin aslı unsurlarından birisi olmaktan çıkarmıştır. Anne ve babalar çocuğun eğitiminde etkisiz hale getirilmiştir. -Bu eğitim anlayışıyla gayesini gözeten Türkiye’yi köklerine bağlı lider ülke haline getirecek kaliteli şuurlu Müslüman nesiller yetiştirmek mümkün değildir. Saadet Partisi olarak atılması gereken şu adımları teklif ediyoruz. -Yürütülmekte olan materyalist ve ifsatçı eğitimden hayır gelmemiştir, gelmeyecektir. Eğitimde milletimizin temel görüşü olan MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN benimsediği Maneviyatçı eğitime geçilmelidir. - Okul kitapları maneviyatçı eğitim esaslarına göre yeniden yazılmalıdır. -Karma eğitim kaldırılmalı, kız ve erkek öğrencilerin okulları ayrılmalıdır. -Nesillere İslam öğretilmeli, Kur’an’ın üstün ahlak esasları verilmelidir. Eğitim sistemi bu görevi yapacak hale getirilmelidir. -Okullarımızda mutlaka ibadet yerleri açılmalıdır. -Eğitim sistemimiz ABD ve AB vesayetinden kurtarılmalı. Talim Terbiye Kurulu ve diğer bakanlık birimlerde AB uzmanlarının öncülüğünde yapılan çalışmalar derhal durdurulmalıdır. -Okullarda gözüken ahlakı yozlaşmayla mücadele edilmelidir. Disiplin ve ciddiyet yeniden sağlanmalıdır. -Kılık kıyafet doğal ahlak ve tesettür esaslarına göre yeniden düzenlenmelidir. Eğitimde bu köklü değişimin yapılması halinde Yaşanabilir Bir Türkiye, YenidenBüyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya- en kısa zamanda kurulmuş olacak ve bütün insanlık saadet bulacaktır.

Toplantıya, Edirne Teşkilatı tam kadro ile katıldı.

Kadrolarımız da Biz de Hazırız İktidar ve ana muhalefete mensup belediye başkanlarının yolsuzlukta birbirleriyle yarıştığını belirten Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, “2009 yerel seçimlerinden bu yana 1521 belediye başkanı hakkında soruşturma açıldı. Bunların yarısı CHP, diğer yarısı da AKP’li başkanlar. Biz demiyor muyuz bunların farkı yok” dedi. Saadet Partisi 30 Mart’ta yapılacak ve hayatı önem taşıyan yerel seçimler öncesi Ankara’da büyük bir organizasyonla binlerce partili yönetici ve MİLKO kuruluşu temsilcisini ağırladı. MEB Şura Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Saadet Partisi’nin önümüzdeki seçimlerde nasıl bir strateji izleneceğinin yol haritası çizildi. Programa Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.

Dr. Mustafa Kamalak’ın yanı sıra Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Genel Başkan Yardımcıları ile başkanları, il müfettişleri, il sorumluları, gençlik kollarının temsilcileri ile kadın kollarının temsilcileri katıldı. Programa ayrıca Milli Görüşçü Kuruluşlar olarak bilinen MİLKO’nun 40 üyesinin hem genel başkanları hem de il temsilcileri iştirak etti. Programda ayrıca Saadet Partisi’ne bir iltihak da gerçekleşti. Ağrı’nın Diyadin İlçesi Belediye Başkanı Celal Tanrıverdi partisinden istifa ederek Saadet kadrolarına katıldı. Kamalak’ın rozetini taktığı Tanrıverdi, Saadet Partisi’ne katılmasından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

“Reform paketi tehlikeler içeriyor" Birol Aydın Keşan ve Edirne’de basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Yardımcımız Birol Aydın ile Sanayi Sitesi Yönetimi’ni ziyaret ettik. “PAKETTE DEMOKRASİ KAYGISINDAN ÇOK OY KAYGISI VAR" Başbakan paketin takdiminde, maalesef paket hazırlarken Avrupa Birliği kriterlerini de kendilerine referans aldıklarını belirtti. Oysa temel hak ve hürriyetler ve insanca yaşama konusunda en temel referans, bin yıl bu coğrafyaya ve dünyaya adalet, barış ve huzur veren kendi medeniyet değerlerimiz olmalı. Keşke Avrupa'yı değil, kendi medeniyetimizi referans aldıklarını söyleselerdi. Bizzat Başbakan'ın ifadesiyle, “Dağ fare doğurmuştur.” Pakette demokrasi

kaygısından çok oy kaygısı vardır. Bir başka düzenleme ise nefret suçlarına yöneliktir. Avrupa da anti semi tik kanunlar sebebiyle insanlığın başına bela olan Siyonizm aleyhinde konuşmak yasak edilmiştir. Bu kanun ülkemizde de ırkçıemperyalistlerin hilelerinin ve zulümlerinin anlatılmasına engel olmayı amaçlamaktadır. Demokratikleşme paketinde rüşvet ve yolsuzluk suçlarına verilen cezalar üçte bire indiriliyor. Rüşvet ve yolsuzluktan hüküm giyenler partilere üye olabilecek. Daha önce üye olamayan bu kişilerde seçilebilecek.

Ali Zontul, üretim ekonomisine döneceğiz Tekin:‘Belediye borç batağında!’ Ali Zontul açıklamasında şunları söyledi; paradan para kazanma olarak tarif edeceğimiz rant ekonomisi yerine üretim ekonomisine geçilmedikçe kalkınma olmaz. İthalat kapılarının sınırsız açık olduğu ülkemizde bırakın yeni fabrikalar açmayı mevcutlar bile ayakta durmakta güçlük çekmektedir. Bize mal satan firmaların arkasında üreticiyi destekleyen hükümetler var, siyasi irade var. Aldığı vergiyi üreticiye destek olarak veren anlayış var. Biz de ise dünyanın en yüksek vergileri ile üreteni, çalışanı boğan bir anlayış var. Bu anlayış mutlaka değişmelidir. Çalışanda geçimini sağlayamamakta çareyi borç almakta bulmaktadır. Borç insanların tek gündemi olmuştur. Bankalara gidin tüketim için ev, araba almak için kredi isteyin dakikalar içinde alırsınız. Buna karşılık iş kuruyorum ya da işimi geliştireceğim diye başvursanız bir sürü zorluk çıkartılır. Kısaca herkesi borçlandıran bir yapı söz konusu. Saadet Partisi olarak üretenin, çalışanın yanında olacağız. Başka yolu da yok.

Tekin, Edirne Belediyesi’nin borçları ile ilgili bir açıklamada bulunarak; “Edirne Belediye’sinin 2012 yılı kapanış bilançosunda kısa vadeli, yani 2013 yılı içerisinde ödemesi gereken borcu 57 Milyon lira, uzun vadeli borcu ise 37 Milyon liradır. Toplamda 94 milyon lira olan belediyenin bu borcu, seçim öncesinde yapmış olduğu göz boyamak için yaptığı seçim yatırımları ile katlanarak artacak ve yeni seçilecek belediye başkanının üzerine büyük bir yük bırakılmış olacaktır” dedi. Mahalli seçimler yaklaşırken, hiçbir partinin böyle bir yükün altından nasıl kalkacaklarını açıklayan ciddi projesinin olmadığına dikkat çeken Tekin, “CHP olsun, AK Parti olsun hiçbirisinin bu mali yükün altından kalkabilecekleri ciddi projeleri yok. İnternet ortamında kolayca bulunabilecek belediye

hizmet projeleri ile halkın karşısına çıkıyorlar. Ama belediyenin bu büyük borcunu nasıl ödeyeceklerini açıklayan yok. Halka anlattıkları projeleri hangi parayla yapacaklarına dair tek bir kelime konuşmuyorlar” şeklinde eleştirdi. Tekin; Saadet Partisi’nin, belediyede mali disiplinin ve yeni ek gelirlerin nasıl sağlanacağına dair ciddi proje ve çalışmalarının olduğunu vurguladı. Siyasi fikirlerin tartışıldığı ortamların kurulması gerektiğine de değinen Av. Sinan Tekin, “Saadet Partisi olarak bizim, belediye mali yapısıyla ilgili hazırlığımız mevcut. Diğer siyasi parti yetkililerine sesleniyorum; sizin de bu konuda herhangi bir çalışmanız varsa kamuoyuyla paylaşın ve televizyonda açık oturum yapalım, tartışalım. Böylece halkımız bizleri daha iyi değerlendirme fırsatı bulmuş olur” dedi.


Edirne

Pusulası şaştı Açıklanan ilerleme raporuna çok sevinen bağış, gerçek rotasını gösterdi ve AB’yi pusulaya benzetti.

Türkiye ile dalga geçercesine Kurban Bayramı’nda açıklanan ilerleme raporuna çok sevinen bağış, gerçek rotasını gösterdi ve AB’yi pusulaya benzetti... Bağış, “AB birçok karanlık dönemde Türkiye’nin pusulası olmuş ve entegrasyon süreci sayesinde Türkiye’nin muasır medeniyet yönünden sapması engellenmiştir. Bu çerçevede AK Parti dönemi, Türkiye için

3

Bülteni

AB sürecinin gerçek bir kazanıma dönüştüğü, AB üyeliğinin somut ve gerçekleştirilebilir bir hedef haline geldiği bir dönem olarak anılmayı çoktan hak etmiştir. Bugün de hükümetimiz ileri demokrasi hedefleri bağlamında reformlarla şekillenen AB sürecinde kararlılıkla ilerlemeye devam etmektedir. BAĞIŞ Avrupa Birliğini Türkiye ‘nin pusulası olarak gösteredursun A.B aile yapımızı tahrip edecek, toplumumuzu ahlaki çöküntüye götürecek isteklerinden vazgeçmiyor. Raporda olumsuz olarak gösterilen hususlardan bazıları -Kadın haklarının ,çocuklar ve LGBT (lezbiyen,gay,biseksüel,transeksüel)’ler gibi toplum içinde korumasız grupların haklarının güçlendirilmesi ve bu gruplardaki kişilere yönelik şiddet ,ayrımcılık gibi olumsuzlukların önlenmesi gerekir. -Cinsel eğilimler ve cinsel kimlik temelinde ayrımcılığı önlemek üzere yasal ve uygulamaya dönük adımlar atılmalıdır. -Ve Kıbrıs la ilgili; Türkiye güney Kıbrıs Rum kesimi ile ikili ilişkilerin normalleştirmede bir ilerleme kaydetmemiştir. Yani Kıbrıs’ı Rum’a verin diyor.

Milli Görüş Lideri Prof.Dr.Necmettin Erbakan'ın Hakkı üstün tutan fikirlerinin aynası niteliğindeki sözleri, geçmişte olduğu gibi günümüzdede çağın karanlığına ışık tutuyor. Erbakan Hoca’nın 40 yıllık mücadelesinde değişik zaman ve mekanlarda söylediği özlü sözler sadece söylendiği zaman için değil, günümüzde de, gelecekteki nesillerimize de yol gösterici ışık tutacak sözler.

“ “

Kasım 2013

1

Siyaseti önemsemeyen Müslümanları, Müslümanları önemsemeyen siyasetçiler yönetir. Ve Hakkı üstün tutmak her zaman Saadet getirir.

ABD işin suyunu çıkardı ABDnin Fransa ve Almanyanın ardından 35 dünya liderini daha dinlediği ortaya çıktı. Her geçen gün yeni bir dinleme skandalı ile dünya ülkelerine hesap vermesi gerekirken yorumsuz kalan ABDnin dinlediği 35 liderin kimler olduğu merak ediliyor.

Kendine Bakan Maliye Bakanı Şimşek, Vatandaşa Tasarruf Nasihatleri Verirken, 2014te Kamuya 7 Bin 530 Yeni Taşıt Alınacak. Fazla Tüketmeyin Diye Yüksek Vergi Alıyoruz Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, her zamanki halktan kopuk ve alaycı üslubuyla yüksek akaryakıt fiyatlarını yorumladı. Şimşek, “Dünya birincisi” yüksek akaryakıt fiyatlarının sorumlusu olan yüksek vergilerin, “Tüketimi teşvik etmemek” için olduğunu söyledi. Şimşek, vatandaşa tasarruf nasihatleri verirken, kamuya 7 bin 530 yeni araç alınacağı konusuna ise hiç değinmedi. Vatandaşı çok düşünüyorsunuz zaten! Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, akaryakıt

üzerinden alınan yüksek vergiler konusundaki açıklamalarıyla resmen vatandaşla dalga geçti. Şimşek, Türkiye’de akaryakıtın yüzde 92’sinin ithal edildiğini ve Türkiye’nin en büyük sıkıntısının cari açık olduğunu belirterek, bu sebepten dolayı akaryakıt tüketimini daha fazla teşvik edecek adımları atamayacaklarını ifade etti. Böylelikle, akaryakıttan alınan insafsızca yüksek vergilere kendince gerekçe üreten Şimşek, “Vergileri aşağı çekerek, bunun tüketimini teşvik edeceğimize kaçakçılıkla daha güçlü nasıl mücadele ederiz ona bakarız” diye konuştu. Vatandaşı çok düşündükleri mesajı vermeye çalışan Şimşek, aldıkları yüksek vergilerin kimin cebinden çıktığını ise söz konusu etmedi.

ABD’nin önce Fransa’da ardından da Almanya’da telefon dinlemeleri yaptığı iddiaları dünya gündemini meşgul etmeye devam ediyor. ABD’nin Merkel’i dinlediği iddialarının ortaya atılmasının ardından yeni bir gelişme yaşandı. İngiliz The Guardian gazetesi, ABD’nin adı açıklanmayan 35 dünya liderine ait telefonları dinlediğini öne sürdü. Beyaz Saray’dan Yorum Yok Beyaz Saray Sözcüsü, Merkel’in telefonlarının dinlenip dinlenmediğine ilişkin sorulara kaçamak yanıt verdi, “Yorum yapmayacağız” dedi.

Çarşı pazar işgal edildi Kart mahkumluğu! 31 mahkumdan 29'u borç yüzünden hapiste

İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Güzel, yaptığı açıklamada, ''Türkiye'de ayakkabı üretim fazlamız var, ihracat yapmamız gerekiyor ama maalesef ithalat, çarşı pazarı işgal etmiş durumda'' dedi. - 38 milyon çift basketbol ayakkabısı ithalatı ''Türkiye'de ayakkabı üretim fazlamız var, ihracat yapmamız gerekiyor. Ama maalesef ithalat çarşı pazarı işgal etmiş durumda. Son günlerde Türkiye'de 38 milyon çift basketbol ayakkabısı ithal edilmesine izin verildi.

Bu yılın Eylül ayında gerçekleşen kartlı ödemeler tutarı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18 artarak 36.2 milyar lira oldu. Okullar Açılmasıyla Eğitim Harcamaları Arttı Ağustos ayı ile kıyaslandığında market, giyim ve gıda harcamalarının payı değişmezken, akaryakıt ödemelerinin payı yüzde 13’ten yüzde 11’e geriledi. Buna karşın okulların açılmasıyla birlikte eğitim ödemelerinin payının yüzde 3’ten yüzde 5’e yükseldi. İnternetten Kartlı Ödeme Tutarı Yüzde 53 Arttı Ağustos ayında yüzde 26 oranında büyüyen internetten kartlı ödemeler, Eylül ayında da büyümede hız kesmedi. İnternetten kartlı ödeme adedi Eylül ayında, 2012 yılının aynı dönemine göre yüzde 34 ve işlem tutarındaki büyüme hızı ise yüzde 53 oranında arttı. Eylül ayında internetten kartlı ödeme hacmi 3.1 milyar liraya ve işlem adedi 14.3 milyon adede ulaştı.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde cezaevinde yatan 31 mahkumdan 29unun borçlarını ödeyemedikleri için dava gördüğü bildirildi.

Uzunköprü ilçe Kaymakamı Kemal Yıldız, STK’lılarla Uzunköprü İlçe Cezaevine ziyaret düzenledi. Kaymakam Yıldız, 'ziyarette şahısların suçları nedir?' diye sorduğunda '31 mahkumdan 29’unun suçunun banka ve piyasaya borcu olduğundan tutuklu olduklarını' duyduğunda şaşkınlığını gizleyemedi. Diğer iki mahkumun ise kavga yüzünden dava gördüklerini belirtildi.


4

Edirne

Bülteni

Kasım 2013

Meriç İlçe Başkanı Kamil UZGÖREN; “30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Saadet Partimiz sürpriz yapacak.” Adayların belirlenmesinde sona doğru yaklaşıldığını bildiren UZGÖREN; Meriç ilçemizde ve beldelerimizde seçimlere katılacak adaylarımız önümüzdeki günlerde belirlemiş olacağız. Meriç, Küplü ve Subaşında en iddialı partilerden birisi Saadet Partisi olacaktır.” Dedi.

Hıdır Taşkın

Meriç - Subaşı Beldesi’nden Saadet Partisi’ne katılan Hıdır Taşkın duygularını şöyle ifade etti; Herkes biliyor ki çiftçinin, esnafın, çalışanın gerçek dostu Saadet Partisi’dir. Saadet Partili olmaktan son derece mutluyum.

Milli tarım politikaları uygulanmalıdır Saadet Partisi Uzunköprü ilçe başkan yardımcısı Ziraat Mühendisi Ahmet Ergen milli bir tarım politikası olmayan ülkemizde tarımın ve insan sağlığının büyük risk altında olduğunu söyledi.

Sabri Erol; Huzur için adil gelir dağılımı olmalı

Ziraat mühendisi Ahmet Ergen, dünyada gelişmiş tüm ülkeler aynı zamanda tarım alanında da büyük ilerlemeler kaydetmiştir. Tek kanatlı kuş olmaz. Tarımı ihmal ederek gelişme sağlama imkanı yoktur. Pek çok sanayinin girdisi olan tarım ürünleri konusunda çok ciddi planlamalar, desteklemeler yapılmalıdır. Tarım politikanız yoksa tarımdan geçimini sağlayan insanlar ileriyi göremez. Bir yıl para yapan mal bir sonraki yıl yerlerde sürünür. Çiftçiyi batırır. Plansız tarım ve kalkınma olmaz. Ülkemiz gerek tarım gerek hayvancılık alanında dışa bağımlı hale geldi. Millî tarım politikası olmayan hükümetler savrulan yaprak gibidir. Ne gıda güvenliği ne de tarımsal üretimde istikrar olur. Saadet Partisi Milli tarım politikası uygulanması konusunun tek yol olduğunu söylüyor. Genleri ile oynanmış ürünler insan sağlığını ve nesilleri tehdit

etmektedir. Tohum alanında tekel oluşturan ülkeler ne isterse yapmak zorundayız. Tohum vermeseler çaresiz kalacağız. En stratejik sektör olan gıda üretimi konusunda yatırım yapılmalı ve yol haritası belirlenmelidir.

Oğuz Kalkan; Çiftçimiz beklediğini alamadı

Saadet Partisi Havsa ilçe Başkanı Sabri Erol ‘’Adil Gelir Dağılımı ’’ için Saadet Partisinin iktidara gelmesinin şart olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Lalapaşa ilçe Teşkilat Başkanı Oğuz KALKAN yaptığı açıklamada: “11 yıllık AKP iktidarında çiftçimiz hep geri saydı. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda üreticimiz mağdur durumda.

Türkiye dünyanın en adaletsiz gelir dağılımına sahip üç ülkesinden biri haline geldi diyen Sabri Erol, zenginlerin keyfi yerinde, garibanların sesini duyan yok. Yazık değil mi dar gelirli insanlara, dedi. Türkiye de yardıma muhtaç kişilerin sayısı artarken diğer taraftan milyoner ve milyarderlerin sayısı da hızla artıyor. “Biri yer biri bakar, kıyamet ondan kopar” atasözünü hatırlatan Sabri Erol, gelir adaleti olmaz ise huzur ve barış olmaz, dedi.

Buğday ve ayçiçek üreticisi büyük sıkıntı içinde. Bu yıl girdiğimiz kapıdan çıkamadık. Pek çok üreticimiz ürünlerini sattığında yaptığı masrafı karşılayamadı. Böylece borç sarmalı çiftçilerimizi canından bezdirir duruma gelmektedir. Dünyanın en pahalı mazotunu, gübresini kullanır durumda bulunan üreticilerimizin bu yılda beklentileri boş çıktı. Halkımız yıllar geçtikçe 54.Erbakan hükümetinin kıymetini daha iyi anlıyor. Onun için Milli Görüşün temsilcisi olan Saadet Partimize her gittiğimiz yerde büyük ilgi var.” dedi.

Edirne Saadet Bülteni - Kasım 2013  
Edirne Saadet Bülteni - Kasım 2013  

Her ay yayınladığımız bu bültende, Edirne'de yapmış olduğumuz çalışmaların ayrıntılarını ve gündeme ilişkin açıklamalarımızı okuyabilirsiniz...

Advertisement