Page 1


East Side Jam – Lublin, 7 czerwca 2014 Machina ruszyła – oficjalnie rozpoczynamy przygotowania do tegorocznego East Side Jam – cyklicznego wydarzenia odbywającego się w Lublinie – mającego na celu zachęcić do rywalizacji rolkarzy z całego kraju jak i spoza granic Polski .


East Side Jam to przede wszystkim chęć przedstawienia szerszej publiczności niesamowitej zajawki jaką są rolki agresywne. Pozostając jedynym, typowo „ulicznym” eventem tego typu w Polsce East Side Jam zachowuje ducha i esencję tej dyscypliny oraz po raz siódmy wyłoni najlepszego „Streetowego” zawodnika w kraju.


Organizatorzy - East Side Group - zapewnią pokaźną dawkę wrażeń podczas nadchodzącego dużymi krokami, czerwcowego weekendu 07.06.2014. Całodzienne zmagania zawodników będzie można dokładnie przedyskutować podczas hucznego East Side Jam After Party, imprezy która cieszy się co roku niesłabnącą popularnością i jest


Zawody East Side Jam są jednym z kluczowych momentów Ligi PRL (Polish Rolling League). Podczas tego streetowego eventu zawodnicy mogą zdobyć dodatkowe punkty do rankingu, co z pewnością przełoży się na jeszcze większą frekwencję startujących!


Sebastian Gruba (Hedonskate) W ciągu ostatnich 15 lat zajawka na “agresywne” rolki rozprzestrzeniła się po całej Polsce. I tak każda część naszego kraju mniej lub bardziej kojarzona jest z corocznymi, charakterystycznymi dla danego miejsca zawodami. Każdy zna letni Rollfest w Trójmieście, wiosenny Never Winter Jam we Wrocławiu czy właśnie niepowtarzalny, wschodni event Lublina – East Side Jam. To co wyróżnia czerwcowe zawody w Lublinie to fakt zachowania „ducha” ulicznej zajawki jaką są rolki agresywne. Cały event odbywa się na naturalnym „streecie”, co zapewnia najwyższy techniczny poziom jazdy możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z czołowymi riderami z Polski. Tym samym tegoroczna, 7 edycja East Side Jam świetnie wpisuje się w cykl Polish Rolling League, które w tym roku dumnie ogłaszane jest jako „back to the roots” czyli stopniowe odejście od skate-parkowej rywalizacji.

Przemek Madej (Hedonskate, Usd, New Era, Intruz) East Side Jam to wydarzenie wyjątkowe, nie tylko dlatego że to jedyna okazja w roku, żeby rywalizować z najlepszymi polakami na rolkach z dala od skateparku. ESJ jest wyjątkowy głównie ze względu na atmosferę zarówno przed, w trakcie jak i po zawodach. Nie jest to jeden z tych eventów po których połowa ludzi wraca do domów zaraz po ogłoszeniu wyników, a już na pewno nie jest to jeden z tych gdzie jest coś nie tak z afterparty. East Side Jam to nie te kilka godzin trwania zawodów, to cały weekend w Lublinie.


Paweł Komosa (Organizator Polish Rolling League) East Side Jam to najstarszy w tej chwili w Polsce event streetowy, który odbywa się już od ładnych kilku lat. LBN crew jedna z niewielu ekip w Polsce, która pomimo upływu czasu, zmian w życiu każdego w ekipie, przeprowadzek do innych miast itd., potrafi nadal zmobilizować się i zrobić coś dla rolkowych maniaków z całej Polski. Imprezę, która ma zawsze świetny klimat i daje wiele radości dla startujących i podziwiających evencik. Do tego wypasiony afterek sprawia ze każdy co roku chętnie wybiera się do Lublina. Śmiało można określić ESJ jako perłę wśród eventów w Polsce! A może to wszystko tylko dlatego, że piwo Perła jest z Lublina?

Adam Olejniczak (Rollerblade) Długo zwlekałem z pierwszym wypadem na ESJ, raz że daleko, dwa Lublin od zawsze kojarzył mi się z wiochą, pomimo, iż byłem już tam wcześniej na rolkach. Jakże wielkie było moje zaskoczenie kiedy w końcu pojechałem w 2010 roku. Od tego czasu ESJ to dla mnie najlepsze zawody w roku. Mistrzowska organizacja, idąca bardzo gładko jak na zawody street'owe, gościnność lubliniaków, która jest już dla mnie przysłowiowa, piękna starówka, na której można się fajnie pobawić w rolkowym towarzystwie, najlepsza jazda zawodników z całego kraju - to wszystko sprawia, że już teraz nie mogę się doczekać kiedy wyląduje w Lublinie na ESJ 2014. No i ten Radom po drodze!


East Side Jam 2014 - Lublin  

07.06.2014

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you