Page 97

Ekspert radzi ▶▶

Zaproponowane rozwiązanie zostało przebadane pod względem izolacyjności akustycznej od dźwięków przenoszonych przez powietrze oraz uderzeniowych. Wyniki testu wskazują, że takie rozwiązanie może być stosowane w odniesieniu do stropów między mieszkaniami w budownictwie wielorodzinnym.

▶▶

Dodatkowa warstwa wełny mineralnej między płytami sufitu i deskami ślepego pułapu wypełnia pustkę - tzw. pudło rezonansowe.

▶▶

Stropy drewniane są paroprzepuszczalne („oddychające”). Wewnątrz stropu nie należy stosować izolacji z folii. Wyjątkiem może być wprowadzenie folii paroizolacyjnej nad pomieszczeniami mokrymi (łazienkami, pralniami itp.) między płytami gipsowo-kartonowymi sufitu i wełną mineralną.

!

Wskazówka Stropy drewniane nie lubią wilgoci. Wszystkie materiały, które mają być ułożone w stropie, muszą być suche, szczególnie keramzyt. Dlatego należy stosować jedynie Leca® KERAMZYT izolacyjny S lub M i Leca® KERAMZYT podsypkowy. Materiały o tych nazwach pakowane są do worków foliowych i big-bagów z dodatkową wkładką foliową. Transport i składowanie tych materiałów nie wymagają dodatkowego przykrycia czy zadaszenia. Wilgotność kruszywa w tych opakowaniach nie przekracza 4%.

95

Leca® Poradnik wykonawcy  

Rozwiązania, instrukcje wykonania i wskazówki dotyczące stosowania Leca® KERAMZYTU w budownictwie.

Leca® Poradnik wykonawcy  

Rozwiązania, instrukcje wykonania i wskazówki dotyczące stosowania Leca® KERAMZYTU w budownictwie.