Page 75

Ekspert radzi ▶▶

Wprowadzenie dodatkowej izolacji akustycznej z płyt styropianu EPS, polistyrenu ekstrudowanego XPS, wełny mineralnej itp. ma ograniczyć przenoszenie się tzw. dźwięków uderzeniowych do pomieszczenia poniżej stropu.

▶▶

Nie wszystkie materiały, nawet o podobnej gęstości, mają takie same parametry tłumienia dźwięków. Przy wyborze rodzaju izolacji należy zapoznać się z parametrami tłumienia tych materiałów deklarowanymi przez producentów.

▶▶

Nasuwa się pytanie, czy warto wprowadzać te materiały na stropy, np. nad piwnicą, gdzie praktycznie wysoka izolacyjność akustyczna nie jest najistotniejsza dla osób krótko przebywających w piwnicy. Tak rzeczywiście jest, jednak należy pamiętać, że te same izolacje akustyczne są również dobrymi termoizolacjami. A to w przypadku nieogrzewanych piwnic pozwala na poprawę komfortu użytkowania pomieszczeń na parterze.

!

Wskazówka Podczas wykonywania lub remontu stropu WPS należy pamiętać o szczelnym podbetonowaniu pachwin pomiędzy płytą a górną stopką dwuteownika. Takie usztywnienie konstrukcji ogranicza później zarysowania tynku na suficie dolnej kondygnacji.

73

Leca® Poradnik wykonawcy  

Rozwiązania, instrukcje wykonania i wskazówki dotyczące stosowania Leca® KERAMZYTU w budownictwie.