Page 1

Mes rūpinamės

BLOKELIAI


Turinys

„Fibo” blokeliai yra… „Fibo”blokeliai „Fibo”kaminai „Fibo”keramzitas

3 5

10

11

Techniniai duomenys 12

2

“Fibo”mūras

14

„Fibo“ sienų sprendimai

16

Energiją taupančios išorinės sienos

18

Techniniai brėžiniai

21

Fibo blokelių matmenys

23

Transportavimo duomenys

26

Užrašams

27


FIBO blokeliai yra… Fibo blokeliai yra gerai žinomi dėl savo aukštos kokybės, gerųjų savybių ir patogumo naudoti. Blokelių naudojimas neriboja projektuotojų – jie mūrijami lengvai ir greitai. Išsamiai apgalvoti sprendimai supaprastina statybos procesą ir taupo statytojų laiką. Iš „Fibo“ blokelių statomi efektyvūs, ilgalaikiai ir eksploatuojant mažai priežiūros reikalaujantys pastatai. Fibo – tai keramzitbetonio blokeliai. Jie gaminami iš keramzito ir cemento. Sudėtinės medžiagos yra sumaišomos iki vientisos masės ir pripilama vandens. Masė yra dedama į formas, kuriose vibropresavimo būdu formuojami blokai. Fibo blokeliai gaminami dviejų skirtingų gniuždomųjų stiprių: 3 MPa – „Fibo 3“ ir 5 MPa – „Fibo 5“. Fibo blokeliai yra lengvi, tačiau atsparūs gniuždymui, todėl tinka statyti kelių aukštų pastatus. Fibo blokeliai pasižymi geromis atsparumo ugniai ir garso izoliavimo savybėmis. Fibo produkcija turi aukštą šalčio atsparumo klasę. Visi blokeliai išlaiko daugiau nei 50 šildymo ir šaldymo ciklų, kas yra labai svarbu Lietuvos klimato sąlygoms. Fibo pasižymi geromis oro pralaidumo savybėmis. Dėl to jie nebijo drėgmės, nepelija ir nepūva. Fibo blokeliai taip pat pasižymi puikiomis šiluminės izoliacijos savybėmis. Fibo blokeliai nebijo cheminių medžiagų, sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų arba dujų. Fibo blokeliai neskyla transportuojant ir sandėliuojant. Mūrijant neatsiranda atliekų, dėl to statytojas gali lengvai apskaičiuoti reikiamą medžiagų kiekį. Fibo blokelius lengva apdoroti, o iš jų pastatytos sienos yra puikus pagrindas apdailai. Fibo blokelius paprasta naudoti, todėl būti profesionaliu statybininku nebūtina. Papildomos Fibo sistemos dalys yra: U tipo blokeliai, ventiliaciniai ir pamatų blokeliai. Fibo kaminai yra puikiai suderinami su visa sienų sistema. Tai aukščiausios kokybės šamotiniai kaminai, kuriems suteikiama 30 metų garantija. Durų ir langų angoms paremti yra Fibo sąramos, kurių plotis ir aukštis dera su blokelių sistema, o ilgis yra 1190–2990 mm.

3


Universaliausi iš visų lengvojo betono blokelių. Patikima ir ilgaamžė medžiaga bet kokio tipo konstrukcijoms statyti. 4


Fibo 3 blokeliai „Fibo 3“ blokeliai gaminami 690 kg/m³ tūrinio svorio ir 3 MPa gniuždomojo stiprio. 3 MPa atsparumo gniuždymui blokelių pakanka vieno ar dviejų aukštų pastatų laikančiosioms ir nelaikančiosioms sienoms statyti. Daugiau dėmesio gali reikalauti langų atramos, kai atstumas tarp laikančiųjų sienų yra didelis, durų ir langų ertmės yra plačios. Perdengiant ilgas plokštes gali tekti įrengti monolitinį žiedą. Tokiu atveju patariame didelės apkrovos zonas statyti iš didesnio gniuždomojo stiprio blokų, pvz., iš „Fibo 5“ blokelių. Reikia turėti omenyje, kad „Fibo 3“ blokeliai turi geresnes šilumos izoliacijos savybes nei „Fibo 5“, todėl dauguma privačių namų statytojų renkasi būtent šios rūšies blokelius.

Fibo Plius blokeliai „Fibo Plius“ tipo blokeliai turi tokią pat struktūrą ir savybes kaip ir „Fibo“ 3 Mpa blokeliai, tačiau šie naujo tipo blokeliai nereikalauja vertikalios siūlės įrengimo. Įlaidų sistema užtikrina gerokai greitesnį ir patogesnį montavimą. Dėl esančių viršutinių griovelių blokelius mūryti yra patogu, o dėl viduryje liekančio oro tarpo pagerėja sienos šiluminės savybės.

Fibo 5 blokeliai „Fibo 5“ blokeliai gaminami 880 kg/m³ tūrinio svorio ir 5 MPa gniuždomojo stiprio. Didesnio atsparumo gniuždymui „Fibo 5“ blokeliai tinka naudoti labiau apkraunamoms mūro dalims statyti. „Fibo 5“ blokeliai dažnai naudojami sienoms, reikalaujančioms didesnės garso izoliacijos. Yra sukurta daug garso izoliacijos sistemų naudojant šią produkciją. „Fibo“ garso izoliacinių sistemų privalumas, palyginti su kitomis medžiagomis, yra tas, kad jų svoris yra gerokai mažesnis, o tai suteikia daugiau laisvės projektuojant pastatus.

Gniuždomasis stipris (Mpa) Svoris (kg/m3) Atsparumas šalčiui (ciklai) Šilumos laidumo koeficientas λͅ (W/Mk)

Gniuždomasis stipris (Mpa) Svoris (kg/m3) Atsparumas šalčiui (ciklai) Šilumos laidumo koeficientas λͅ (W/Mk)

Gniuždomasis stipris (Mpa) Svoris (kg/m3) Atsparumas šalčiui (ciklai) Šilumos laidumo koeficientas λͅ (W/Mk)

3 Mpa 690 50 0,23

3Mpa Fibo plius 690 50 0,23

5 Mpa 880 50 0,29

5


Per t varų blokeliai 88 mm Greitai pastatoma siena, reikalaujanti mažai apdailos FIBO pertvarų blokeliai naudojami renovuojamuose ir naujai statomuose įvairios paskirties pastatuose. Ši sistema skirta nelaikančiosioms pertvaroms sausose ir drėgnose patalpose. Blokeliai yra tikslių matmenų ir turi lygų paviršių. Dėl gerai suderintos įlaidų ir griovelių sistemos, fiksavimas yra tikslus, o mūrijimas spartus ir lengvas. Mūras yra patvarus, o įprasto kambario aukščio sienas iškart galima mūryti iki pat viršaus. Blokeliai klijuojami darant ploną siūlę, o poliuretaniniai klijai užtikrina greitą sukibimo laiką. Tai sumažina darbo ir medžiagų sąnaudas, palyginti su įprastomis mūrinėmis konstrukcijomis.

FIBO PERTVARŲ SISTEMOS DALYS

FIBO pertvarų blokelis

Standartinis blokas Pusinis

Techninės savybės Tūrinis svoris Gniuždomasis stipris Garso izoliavimas Atsparumas ugniai Šiluminis laidumas Blokelio svoris: Standartinis blokelis 1/2 blokelio

Plotis

Aukštis

Ilgis

88 88

198 198

498 249

955 kg/m³ 4 MPa 39 dB EI 60 0,3 W/mK 8,50 kg/vnt. 4,25 kg/vnt.

• Sienai reikia minimalios apdailos, nes jos paviršius yra lygus. • Elektros laidai ir vandens vamzdžiai paprastai nutiesiami blokelių kiaurymėmis. • Blokelių klijavimui naudojami „Weber Fibo fix“ poliuretano klijai. • Per vieną dieną gali būti pastatyta visa siena nuo apačios iki viršaus. • Sąramoms ir pagrindui yra naudojamas specialus „Omega“ formos profilis.

FIBO pertvarų pusinis blokelis „įlaida-iškiša“

Omega formos profilis

weber Fibo Fix poliuretaniniai klijai

6

FIBO pertvarų pusinis blokelis „įlaida-įlaida“

Tarpinė


Fibo pamatų blokeliai

„Fibo“ pamatiniai blokeliai yra sukurti specialiai pamatų ir cokolių statybai, bet gali būti naudojami monolitinėms sienoms, atraminėms sienoms, kurioms keliami didesni apkrovos reikalavimai, arba garsą izoliuojančioms sienoms statyti. Ši produkcija turi labai plačias panaudojimo galimybes. Blokeliai yra pritaikyti tiek gyvenamųjų pastatų pamatų ir cokolių įrengimui, tiek kitų konstrukcijų (tokių, kaip tvoros, šiltnamiai, ūkiniai pastatai) pamatų formavimui. Yra 200 mm ir 300 mm storio blokeliai. MONTAVIMAS Jei įrenginėjami vieno ar dviejų aukštų namo pamatai, rekomenduojama naudoti C16/20 stiprio klasės betoną. Betonas užpildo visą tuštumą blokelių viduje, stipriai sukimba su jos vidiniu paviršiumi ir tokiu būdu gaunamas vientisas betoninis pastato pamatas. Mūras turi būti sustiprintas atitinkama armatūra atsižvelgiant į apskaičiuotą apkrovą. Armatūros kiekį ir panaudojimą apskaičiuoja konstruktorius.

300 mm pamatų blokeliai Dėl galimybės fiksuoti iš keturių pusių galima statyti iki 1,4 m aukščio konstrukciją ir tik tada pilti betoną. Dėl storesnių blokelių sienelių sunaudojama mažiau betono. Viename padėkle yra dviejų rūšių blokelių: paprasti ir kampiniai. Kampiniai blokeliai gali būti naudojami kaip paprasti ir gali būti statomi kampuose. Universalus kampinis blokelis turi žymes, per kurias nupjovus galus, jis tampa kampiniu dešininiu arba kairiniu blokeliu. Nenupjovus galų, jie yra naudojami ištisinėje sienoje.

7


„Fibo“ U t ipo blokeliai „Fibo“ U tipo blokeliai gaminami 900 kg/m³ tūrinio svorio. Jie yra skirti betoniniam žiedui formuoti. Dėl šio žiedo apkrovos nuo stogo ir perdangos yra tolygiai paskirstomos per visą sienos plotą. Taip pat šie blokeliai yra naudojami monolitinių sąramų nedidelėms angoms montuoti. Įrengiant betono žiedą ir monolitines sąramas reikia vadovautis gelžbetoninių konstrukcijų statymo taisyklėmis. Formuojant gelžbetonio juostas armatūros ø 10 mm strypai turi būti išdėstyti taip, kad viršutiniame ir apatiniame betono sluoksnyje būtų po du strypus. Armatūros strypai turi būti apsaugoti mažiausiai 15 mm apsauginiu betono sluoksniu ir atstumas tarp strypų turėtų būti kiek įmanoma didesnis.

Blokelių matmenys (mm) Plotis Aukštis Ilgis kg/m3 kg/vnt. vnt./ ant padėklo 200 185 240 900 6 160 250 185 240 900 8 128 300 185 200 900 9 84

„Fibo“ t uščiaviduriai blokeliai „Fibo“ tuščiaviduriai blokeliai gaminami 1000 kg/m³ tūrinio svorio ir yra skirti ventiliavimo ir komunikacijos kanalų statybai. Taip pat naudojami mūrinėse sienose, kur yra didesnių apkrovų zonos. Tinka monolitinių kolonų įrengimui.

Blokelių matmenys (mm) Plotis Aukštis Ilgis kg/m3 kg/vnt. vnt./ ant padėklo 200 240 200 1000 6,4 120 200 240 360 1000 10,7 60

„Fibo“ pamato pagrindo blokeliai „Fibo“ pamato pagrindo blokai gaminami 850 kg/m³ tūrio svorio, jie yra skirti pamato pagrindo juostai formuoti. Bloko viršuje yra 350 mm pločio ir 50 mm gylio ertmė skirta lygiam monolitiniam pagrindui įrengti. Formuojant pamato pagrindą blokai dedami glaudžiai vienas prie kito nenaudojant skiedinio. Taip suformuojamas 490 mm pločio pamatų pagrindas, kurio viršuje esančias ertmes lengva armuoti ir betonuoti. Armatūros strypai turi būti pakelti apie 2 cm nuo bloko apačios taip, kad susidarytų monolitinė armuota juosta. Rekomenduojame betonuoti, pvz., „Weber S 100“ mišiniu, kurio prireiks 12 kg vienam pamato pagrindo blokui.

8

Blokelių matmenys (mm) Plotis Aukštis Ilgis kg/m3 kg/vnt. vnt./ ant padėklo 490 185 350 850 25,3 42


„Fibo“ sąramos „Fibo“ sąramos – tai armuotos lengvosios keramzitbetonio sijos, skirtos iki 2,5 m pločio angoms perdengti. Armavimui naudojamas erdvinis armatūros karkasas, kuris yra padengtas apsauginiu sluoksniu nuo korozijos. Sąramų plotis ir aukštis atitinka blokelių sistemos standartinius išmatavimus, o ilgis priklauso nuo angos pločio, t. y. 1190–2990 mm. Tikslus sąramų pavadinimų sąrašas pateiktas 1 lentelėje, o leidžiamosios apkrovos ir įlinkių vertės nurodytos 2 lentelėje. Renkantis sąramas atsižvelgiama į angos matmenis, sienos plotį ir sąramos apkrovą. „Fibo“ sąramos nėra skirtos didelėms apkrovoms, todėl rekomenduojame apkrauti sąramas tolygiai ir vengti koncentruotos apkrovos. Esant galimybei ant sąramos reikia sudėti 3–4 blokelių eiles, kad susidarytų arkos efektas, dėl kurio didžioji apkrovos dalis pasiskirstytų ir sumažėtų apkrova sąramai. Eksperimentai parodė, kad viena papildoma blokų eilė padidina sąramos pajėgumą apkrovai maždaug 1,5 karto. „Fibo“ sąramas visada reikia montuoti sąramos etiketėje nurodyta UP kryptimi, kitaip montuoti DRAUDŽIAMA. Sąramoje esanti armatūra veikia tik viena Sąramų matmenys (mm) ir svoris (kg/vnt.), aukštis 185 mm Plotis / 1190 1490 1790 2090 2390 2690 2990 ilgis 100 21 28 31 150 34 45 58 66 75 200 48 64 73 90 112 129 141 250 63 72 88 103 124 149 180 300 65 78 93 129 156 179 197

Patarimai:

✔ „Fibo“ sąramas statybų metu reikia tinkuoti, kad būtų užtikrintas atsparumas ugniai (R30) ir armatūra apsaugota nuo korozijos.

✔ „Fibo“ sąramų nepatariama naudoti statant vandeniui nelaidžias konstrukcijas ir aplinkoje, kurioje yra didelis fluorido kiekis.

✔ „Fibo“ sąramų nepatartina apkrauti koncentruota apkrova ties viduriu. Koncentruotą svorį pagal galimybes reikia išdėstyti taip, kad apkrova veiktų sąramos galus.

kryptimi ir tokiu būdu užtikrinama leidžiamoji apkrova. Jei sąrama sumontuota kitaip, apkrovos veikiama sąrama gali išsilenkti ir, blogiausiu atveju, sulūžti. Būna atvejų, kai gaminio etiketė neįskaitoma arba jos nėra ir sunku suprasti, kaip montuoti sąramą, tačiau tokiu atveju galima atpažinti sąramos apatinę dalį pagal plastikines detales (jos yra apačioje). Galima vadovautis paprasta taisykle dėl atraminio paviršiaus ilgio: jei anga yra mažesnė nei 1,5 m, atraminio paviršiaus mažiausias ilgis turi būti 120 mm, o kai anga yra ilgesnė nei 1,5 m, atraminio paviršiaus mažiausias ilgis turi būti 250 mm. Sąrama turi remtis ant viso blokelio. Taip užtikrinamas geresnis apkrovos paskirstymas mūre, taip pat sumažėja įtrūkimų sąramos atraminiame paviršiuje rizika. Sąramų matmenys, mm (įlinkis mm) Plotis / 1190 1490 1790 2090 2390 ilgis (1,4) (2,0) (2,6) (3,2) (3,8) 100 19,5 11,6 8,3 150 20,2 12,1 14,0 12,7 7,3 200 21,5 16,5 14,3 13,0 7,2 250 33,7 21,3 15,9 17,6 10,7 300 35,7 22,8 17,0 18,5 11,7

2690 (4,4) 5,2 7,0 7,7

2990 (5,0) 4,4 6,0 5,1


FIBO kaminai 1. Tinka tiek sausam, tiek šlapiam režimui. Gali būti naudojamas kietojo, dujinio bei skystojo kuro katilams. Temperatūros klasė T600; 2. Šamotas optimaliai parinktas gyvenamųjų pastatų šildymo sistemai; 3. Turi papildomą vidinę vėdinimo sistemą, dėl to izoliacinė vata visada išlieka sausa; 4. Stabilus, nes šamotinis įdėklas ir keramzitbetonio modulinis blokas veikia kaip dvi atskiros sistemos; 5. Greitas ir paprastas montavimas; 6. 30 metų gamintojo garantija;

10

Kamino komponentai: 1. Fibo išorinis blokelis. Pritaikytas prie visos Fibo sistemos. Palengvintas, kad būtų patogu montuoti. 2. Kondensato surinkėjas. Yra pritaikytas naudoti tiek su nedidele talpa, tiek pajungiant prie nuvedimo sistemos. 3. Ventiliavimo grotelės. Apdailos elementas, pro angas oras patenka į vatos vėdinimo sistemą ir užtikrina, kad ten nesirinks drėgmė. 4. Pravala. Komplektuojama su dangteliu. 5. Pravalos durelės. 6. 90° arba 45° trišakis pajungimui. 7. Priekinė mineralinės vatos plokštė. Naudojama apdailai prie trišakio. 8. Aukštos kokybės vokiškas šamotas. Apvalūs vamzdžiai ø160 ir ø200 mm. 9. „Isover“ karščiui atspari vata. Naudojama padidinto tankio vata, kuri yra ypatingai patvari ir atspari aukštų temperatūrų poveikiui. 10. Nerūdijančio plieno užbaigimo plokštė su kūgiu.

1. Keramzitbetonio blokas

2. Kondensato surinkėjas

3. Ventiliavimo grotelės

4. Pravala

5. Pravalos durelės

6. Trišakis

7. Mineralinės vatos plokštė

8. Šamotinis vamzdis

9. Mineralinė vata

10. Užbaigimo gaubtas.


„FIBO” keramzitas

Savybės ir panaudojimas

Keramzitas – tai aukštoje temperatūroje degto molio granulės, kurios net keturis kartus lengvesnės už gamtoje randamus analogus. Karjere iškastas įvairių klodų molis maišomas, peršaldomas, džiovinamas, smulkinamas ir paduodamas į rutulinę krosnį. Čia 1150°C temperatūros molio žaliava išsipučia, suformuodama kietą išorinį paviršių ir porėtą vidaus struktūrą turinčias granules.

Fibo keramzito frakcijos

S 2-4 mm

M 4-10 mm

10-20 mm

TANKIS

400500 kg/m³

300350 kg/m³

250300 kg/m³

STIPRUMAS GNIUŽDANT

> 2 Mpa

> 1.3 Mpa

> 1 Mpa

ŠILUMOS LAIDUMO KOEFICIENTAS λ10

0.16 (W/mk)

0.14 (W/mk)

0.12 (W/mk)

PAKUOTĖ

50 l, 1500 l

50 l, 1500 l

50 l, 1500 l

• Pasižymi gera termoizoliacija - gali būti naudojamas apšiltinimui • Atsparus karščiui, nes kepamas aukštoje temperatūroje • Atsparus šalčiui - gali būti naudojamas išorėje • Ekologiškas, chemiškai neutralus - gali būti naudojamas gyvenamosiose patalpose • Tvirtas - gali būti panaudotas įvairiausiuose konstrukciniuose sprendimuose, betonuose • Neįgeria drėgmės ir puikiai ventiliuojasi - tinkamas stogo konstrukcijoje • Nepūva, jame nesiveisia graužikai bei vabzdžiai ilgaamžis • Puikiai užpildo visas tuštumas ir nesukrenta - patogus dirbant • Gerai absorbuoja garsą - gali būti naudojamas perdengimuose • Dėl uždarų porų struktūros turi itin mažą kapiliariškumą - puikus sprendimas drėgnose zonose

Lengvojo betono gamyba Keramzitas yra dažnai naudojamas izoliacinio betono gamyboje. Tokio betono svoris yra 400 ... 600 kg/m³ ir naudojamas dažniausiai kaip izoliacija. Ši medžiaga labai tinka, kai negalima apkrauti nešančių konstrukcijų – renovacijose, komunikacijų paslėpimui grindyse, grindų lygio pakėlimui. Receptas

Keramzito Keramzito maišas po maišas po 50 l 50 l

Cementinis mišinys Weber, 25 kg maišas

Vanduo

Santykinis svoris (kg/m3)

Stiprumas Sluoksnio (Mpa) storis (cm)

1+1

S

S-30

~5

800

2

1-4

1+1

M

S-30

~5

700

1,3

3-8

1+1+1

S

S-30

7-8

650

1

3-8

1+1+1

S

S-30

7-8

650

0,8

>6

M

11


Techniniai duomenys

At sparumas ugniai „Fibo“ blokelių didelių porų struktūra ir santykinai mažas šilumos laidumas daro „Fibo“ mūrinius labai atsparius ugniai. Iš „Fibo“ blokelių galima statyti laikančiąsias ir nelaikančiąsias pertvarines ir išorines sienas, įskaitant ugniasienes, kurių atsparumas ugniai turi būti iki EI 240 ir REI 240.

Vadovaujantis standartu EN 771-3 ir neatliekant bandymų bei specialių tyrimų, pagal degumą ir ugnies plitimą „Fibo 3“ ir „Fibo 5“ blokeliai priskiriami paviršiaus degumo ir gaisro plitimo A1 klasei. „Fibo“ mūrinys netgi gaisro atveju dažniausiai nepraranda laikomosios galios ir daugeliu atvejų jį galima vėliau atstatyti.

Atsparumo liepsnos poveikiui reikšmės, apskaičiuotos pagal standartą EN 1996-1-2:2007, „Eurokodas 6. Mūrinių konstrukcijų projektavimas. 1–2 dalis. Bendrosios taisyklės. Konstrukcijų elgsenos ugnyje skaičiavimas“ (angl. Eurocode 6 – Design of masonry structures – Part 1-2: General rules – Structural fire design). Šios apskaičiuotos reikšmės galioja visose ES šalyse. Jūs galite rasti šias reikšmes Eurokodo 6 priede B, N.B 3.1–N.B 3.6 lentelėse. Toliau pateiktoje lentelėje nurodomos apibendrintos ir paruoštos skaičiavimams reikšmės, skirtos projektuotojams. Reikšmės mūrui, tinkuojamam iš abiejų pusių; vidutinis tinko storis – 10 mm „Fibo“ blokelio plotis, mm

Nelaikančioji siena

100

EI 180

REI 90

-

150

EI 240

REI 180

-

Laikančioji siena

Laikančioji ir nelaikančioji siena su mechanine eiga

200

EI 240

REI 240

R 90

250

EI 240

REI 240

R 180

REI-M 90; EI-M 90

300

EI 240

REI 240

R 240

REI-M 90; EI-M 90

Bet koks konstrukciją stiprinantis arba standinantis elementas turi būti tokios pat atsparumo ugniai klasės kaip „Fibo“ blokelių konstrukcija. Jungiant su kitais konstruktyvo elementais mazgai turi būti apsaugoti nuo ugnies poveikio taip, kad jų atsparumas ugniai nebūtų mažesnis nei „Fibo“ mūro atsparumas. Elektros lizdai, jungikliai, skirstomosios dėžės neturi būti montuojami lygiai toje pačioje vietoje kitoje sienos pusėje. Nurodytieji atsparumo ugniai rodikliai užtikrinami tada, jei mūrinys buvo statomas naudojant „Weber M75/7“ mišinį ir jei vertikalios siūlės yra užpildytos.

12


Garso izoliavimas „Fibo“ blokelių tinkuotos sienos dėl medžiagų tankio skirtumo gerai izoliuoja ore sklindantį garsą. Netinkuotos „Fibo“ blokelių sienos gali tarnauti kaip garsą slopinančios sienos. Garso sugėrimas sumažėja, jei purkštuvu, voleliu arba teptuku yra užpildomos poros. Mūro iš masyvesnių „Fibo 5“ blokelių garso izoliacija yra geresnė nei iš „Fibo 3“ blokelių. Visada reikia įvertinti tai, kad ore sklindantis garsas plinta ne tik per sieną, bet ir per gretimas konstrukcijas ir ventiliacijos kanalus, taip pat per sienų ertmes, elektros lizdus ir pan. Norint užtikrinti geresnius sienos garso izoliacijos parametrus, reikia naudoti sisteminius sprendimus. Siūlomos kelios sertifikuotas „Fibo“ garso izoliacinių sienų sistemos su mineraline vata ir gipskartonio plokštėmis, kurios užtikrina iki 60 dB orinio garso izoliaciją.

Sienos storis Orinio garso izoliacijos indeksas R`w (dB) (mm) „Fibo 3“ „Fibo 3“ „Fibo 5“ 100

40

42*

43*

150

43

45*

46*

200

47

50*

52*

* Abi pusės tinkuotos

At sparumas šalčiui Keramzitbetonis yra porėta medžiaga. Keramzito užpildas garantuoja geras atsparumo šalčiui savybes. Esant žemai temperatūrai ir užša lus, drėgmei pakanka vietos susiformuoti į kristalus. Blokeliai drenuoja laisvą

vandenį, nes porų struktūra yra pralaidi ir kapiliariškai neabsorbuojanti, o vidinis porų tūris uždaras. Blokeliai neužšąla, jei jie nėra vandenyje. „Fibo“ blokelių atsparumas šalčiui yra 50 ciklų.

Vandens įmirkis ir drėgmės kiekis „Fibo“ blokeliai sugeria vandenį labai nežymiai ir taip yra dėl to, kad medžiagos stambių porų struktūra neleidžia drėgmei plisti kapiliariniu būdu. Esant 90–95 % santykinei drėgmei, vandens kiekis blokeliuose sudaro apie 6,5 % blokelių masės. Dėl mažo blokelių vandens įgeriamumo mūro mišinys ir tinkas sukietėja net esant plonam sluoksniui, nes skiedinyje esantis vanduo minimaliai įsigeria į blokelius. Šiurkštus jų paviršius užtikrina gerą sukibimą su skiediniu. Bandy-

mai parodė, kad tinkamai įrengus sienas reliatyvusis drėgnis neviršija absoliučiojo drėgnio ir laikančiojoje konstrukcijoje nesusidaro kondensacija. Eksploatuojant išorės sienų drėgnis yra maždaug 4 %, o vidaus sienų – 2–3 % ir stabiliai laikosi visus metus, o tai savo ruožtu padeda sukurti sveiką ir malonų patalpų mikroklimatą. Tinkamą konstrukcijos oro pralaidumą padeda užtikrinti vidinių ir išorinių sienų apdaila – tinkas ir glaistas.

www.weber.lt

13


„Fibo“ mūras

Mūras – tai kompozitas, kuris gaunamas statant konstrukciją iš blokelių ir mūro mišinio. Mūras (kaip konstrukcija) turi savo ypatybių – tvirtumo, deformavimosi savybių ir t. t. Dauguma šių savybių turi atitikti tam tikrus konstruktyvinius reikalavimus statant mūrinį. Mūrinio stiprumo savybes galima vertinti tik tada, jei mūrijant buvo laikomasi nustatytų bendrųjų mūrijimo taisyklių: • jei mūras yra vienodai pastatytas per visą savo plotą; • jei tinkamai yra atliktas blokelių perrišimas;

• jei tiek horizontalios, tiek vertikalios siūlės pripildytos skiedinio (arba buvo laikomasi jų pildymo taisyklių). Mūro rišamoji medžiaga turi dvi charakteristikas: • pirma, rišamoji medžiaga turi būti vientisa; • antra, ji turi atrodyti estetiškai ir tada, kai mūrinys yra be apdailos. Taip pat svarbi yra ir „Fibo“ blokelių mūro perdanga, kuri turi būti ≥ 1/4 blokelio ilgio.

Statant mūrinę konstrukciją labai svarbu stebėti, ar nenaudojami „Fibo 3“ blokeliai vietoj „Fibo 5“ be projektuotojo leidimo (atvirkščiai naudoti paprastai nedraudžiama, tačiau tik tada, jei nekyla problemų dėl per didelio svorio, tenkančio monolitinėms perdangoms)

Statant „Fibo“ blokelių mūrą patariame naudoti paruoštą mūro mišinį weber M75, kurio nustatytas atsparumas gniuždymui yra 10 MPa, ir armuoti 6–8 mm rifliuota armatūra. Armuoti būtina pirmosios blokelių eilės viršutinę ir paskutinės blokelių eilės apatinę dalį, taip pat po anga ir virš angos esančią siūlę. Likusioje sienos dalyje per visą jos aukštį armuojama kas 5-ta blokų eilė (kas 1 metrą). 100 mm ir 150 mm storio blokeliai klojami su ištisa horizontalia siūle ir siūlėje naudojamu vienu armatūros strypu; platesni blokeliai klojami su ištisine mūro siūle arba dviem mišinio juostomis ir naudojami du armatūros strypai (po vieną kiekvienoje mišinio juostoje). Armatūra turi būti visiškai padengta mūro mišinio sluoksniu. Armatūros sujungimas daromas persidengiant strypus bent 300 mm. Mūrinį patariama armuoti tankiau ir po didelių angų atraminiais stulpais, kur gali susidaryti didesnė gniuždomoji jėga.

14


Apribojimai

Deformacinės siūlės

• Maksimalus leistinas mūro aukščio ir storio santykis yra 1/27, arba iš 100 mm blokelių galima statyti iki 2,7 m aukščio sieną. • Laikančiosios sienos turi būti mažiausiai 150 mm storio. • Vidinės laikančiosios sienos gali būti 250–300 mm, tada galima dėti perdangos plokštes iš abiejų pusių ir lieka pakankamai vietos sujungimą sutvirtinti betonu. • Horizontaliai apkrautas sienas reikia vertinti atskirai kiekvienu atveju. • „Fibo“ blokelių struktūra yra atvira, todėl, norint jas izoliuoti, išvengti gaisro, vėjo ir lietaus poveikio, sienas reikia tinkuoti. • „Fibo“ blokeliai mūrijant iš skiedinio įgeria mažai vandens, todėl mūrinys greitai nekietėja. Į tai reikia ypač atsižvelgti statant sienas iš plonesnių (100 mm ir 150 mm) blokelių, nes mūras gali pradėti „plaukioti“. Sudėtingesnėmis oro sąlygomis tarpinio kietėjimo būklę reikia stebėti visą statybų laikotarpį.

Deformacinės siūlės numatomos siekiant išvengti plyšių susidarymo sienose. Pagrindinės plyšių susidarymo priežastys yra pokyčiai sienoje, kurie savo ruožtu susiję su pokyčiais medžiagose, temperatūros ir drėgmės svyravimais. Deformacinėmis siūlėmis galima padalyti sienas į gana mažas dalis ir taip išvengti plyšių atsiradimo pavojaus. Deformacinių siūlių vietą kiekvienu konkrečiu atveju turi nustatyti projektuotojas, kuris suras joms tinkamiausią vietą. Deformacines siūles reikia numatyti: • kai sienos ilgis didesnis nei 10 m; • jungiant šiltą ir šaltą sienas; • kryžiuojant skirtingos apkrovos sienas; • kryžiuojant iš skirtingų medžiagų pastatytas sienas; • kai keičiasi sienų aukštis ir plotis. Mūrinys ties deformacinėmis siūlėmis baigiasi, todėl siūles reikia kruopščiai užsandarinti ir saugoti nuo žalingo aplinkos poveikio.

Mūriniai žiemą „Fibo“ blokelių klojimo principai žiemos metu yra tokie patys, kaip ir klojant kitus blokus. Kai mūrijama esant žemesnei nei +5 °C temperatūrai, reikia naudoti žiemai skirtą skiedinį su priedais. Vykdant statybos darbus žiemą reikia atsižvelgti į šiuos veiksnius: • skiedinys turėtų būti ruošiamas su šiltu vandeniu (iki +40 °C); • paruoštą skiedinį galima naudoti trumpesnį laiką; • prieš naudojant mišinį, susiliečiančių blokelių paviršių reikia pašildyti; • statomą mūrinį būtina saugoti nuo žalingo aplinkos poveikio; • reikia stebėti vėjo stiprumą (šaltą vėją), pavyzdžiui, jei oro temperatūra bus –5 °C, o vėjo stipris 10 m/s, tai oro temperatūra bus nuo –12 iki –14 °C; • nepatariama vykdyti statybos darbų esant žemesnei nei –10 °C oro temperatūrai. Vykdant statybos darbus žiemą patariame naudoti weber M75 žieminį skiedinį, kuris paruoštas su priedais nuo užšalimo ir kurį galima naudoti oro temperatūrai esant iki –10 °C. Draudžiama patiems įmaišyti papildomų priedų nuo užšalimo. Nepatariama iš anksto ruošti ir daug skiedinio. Kiekį reikėtų apskaičiuoti pagal tai, kiek galėsite sunaudoti skiedinio prieš jam sušąlant. Kai skiedinys pradeda kietėti, nebegalima į jį pilti vandens. Norint pakelti atšalusio skiedinio temperatūrą, galima jį sumaišyti su naujai pagamintu šiltu skiediniu. Žinoma, reikia stebėti, kad skiedinys greitai neatšaltų tiek maišymo metu, tiek mūrijant – taigi darbo zoną reikia maksimaliai apsaugoti nuo vėjo.

Mišinys šąla lėčiau, kai indas su skiediniu yra apvyniotas izoliacine medžiaga.

Mūrinio s tatymas Darbus reikia vykdyti vadovaujantis galiojančiais statybos reikalavimais. Mišiniu suklijuotų blokelių nebegalima judinti. Laikinas mūrijimo pertraukas reikia stengtis daryti pakopomis. Klojami blokeliai ir siūlių armatūra neturi apledėti, būti padengti sniegu arba šlapi. Prieš tepant paviršių skiediniu patariame pašildyti susiliečiančių blokelių paviršių bent iki +1 °C temperatūros, nes tik sausi, pašildyti blokeliai užtikrins gerą sukibimą su mūriniu.

Apsauga nuo šalčio Pats sniegas blokeliams nekenkia, tačiau jam tirpstant susidarantis vanduo neturi patekti į blokelių sieneles. „Fibo“ blokelių atsparumas šalčiui yra 50 ciklų. Kai blokeliai sausi, pliusinės ir minusinės temperatūros svyravimas nekelia problemų. Problemų mūrijant atsiranda, kai blokeliai sušlampa, todėl to būtinai reikia vengti. Per statybas horizontalius mūrinio paviršius reikia uždengti, pvz., plėvele, o sniegą nuo šių paviršių pašalinti dar prieš jam ištirpstant. Jei vadovausitės visais patarimais, darbus žiemą galėsite vykdyti kokybiškai – iš „Fibo“ blokelių pastatyti aukštos kokybės statinį ir išvengti problemų ateityje.

15


Išorės apdaila ir termoizoliacijos sprendimai Yra daug šilumos izoliacijos ir fasado apdailos sprendimų. Populiariausi jų yra pateikti Fibo.lt internetiniame puslapyje. Ten galima lengvai pasirinkti efektyviausią sprendimą pagal norimą energijos naudingumo klasę. Toliau pateikiami keli populiariausi sprendimai pagal fasado apdailos tipus. „weberT herm“ weberTherm yra sudėtinė termoizoliacinė sistema. Kaip galutinė danga naudojamas dekoratyvinis tinkas. Jis gali būti naudojamas su skirtingomis apšiltinimo medžiagomis. Populiariausi yra polistirenas (EPS) arba mineralinė vata. Tai yra populiariausia sistema. Ji yra patikima, greitai įrengiama ir nebrangi. Weber siūlo visapusį ir gerai suderintą medžiagų asortimentą šiai sistemai įrengti. weberTherm sistema gali būti naudojama ir su fasadinėmis plytelėmis. Šiuo atveju namo fasadas atrodo kaip apdailos plytų mūras, bet yra gerokai taupesnis sprendimas.

Trisluoksnis „Fibo“ blokelių ir apdailos plytų mūras Apdailos plytų fasadas yra ko gero ilgaamžiškiausias ir mažiausiai priežiūros reikalaujantis variantas. Šioje sistemoje dažniausiai yra naudojama mineralinė šilumos izoliacinė vata. Sistemos privalumas yra tas, kad visi komponentai yra pralaidūs drėgmei. Dėl to garai, susidarantys patalpų viduje dėl kasdienės žmogaus veiklos, lengvai patenka į išorę. Kad šioje sistemoje atsiras pelėsis, tikimybė yra mažiausia.

Lengvas vent iliuojamas fasadas – dailylenčių apdailai

Dailylentės yra vienas iš seniausių ir gerai žinomų apdailos būdų. Yra parengtos kelios šiltinimo sistemos su „Fibo“ blokeliais, kai apdailai naudojamos dailylentės.

16


Weber patent uota technologija! Weber.pas top dry Aquabalnce hidrofilinis tinkas Jokių dumblių ir sąmanų. Jokios taršos aplinkai! www.weber.lt

17


Energiją taupančios išorinės sienos Energijos taupymas ir vis griežtesni šilumos izoliacijos reikalavimai yra raktažodžiai, kuriais reikia vadovautis renkantis energiją tausojančio pastato išorinių sienų sprendimus, nes šiandien suprojektuoti ir pastatyti pastatai ir po daugelio metų turi atitikti galiojančias šilumos izoliacijos normas. Vis dėlto sprendimai turėtų būti nebrangūs, lengvai įgyvendinami ir dešimtmečius prižiūrimi mažiausiomis įmanomomis sąnaudomis. Brėžinyje nurodyti šilumos nuostoliai, patiriami dėl įvairių sistemų ir konstrukcijų. Iš šio brėžinio galima pamatyti ir lengvai suprasti, kad izoliuoti stogą taupant ir dėti šilumą blogai izoliuojančius langus nėra geras sprendimas, jeigu norima pastatyti labai gerai izoliuotas sienas, todėl šilumos izoliacijos atžvilgiu pastatą reikia vertinti kaip visumą.

Stogas, 10 %

Ventiliacija, 10 %

Konstrukcijos netikslumai, 5 %

Langai, durys, 20 % Išorinės sienos, 20 %

Pamatas, 10 %

Vandentiekis ir kanalizacija, 25 %

„Fibo“ sienų sprendimai A klasės namui. Šilumos perdavimo koeficientas U – 0,12 W(m2•K) Sudėtinė termoizoliacinė sistema Fibo 3 Mpa blokelis 250 mm Fibo 3 Mpa blokelis 250 mm Fibo 3 Mpa blokelis 250 mm Fibo 3 Mpa blokelis 250 mm Apdailinių plytų mūras Fibo 3 Mpa blokelis 250 mm

Termoizoliacinė medžiaga Polistirenas EPS 80–260 mm Geresnių sąvybių polistirenas EPS 80–220 mm Kooltherm K5 plokštė – 140 mm Mineralinė vata – 250 mm Min. vata ISOVER KL-35 225 mm + vėjo izoliacija ISOVER RKL-31 Facade 30 mm

Vėdinamo fasado sistema su mediniu karkasu Fibo 3 Mpa blokelis 250 mm Min. vata ISOVER KL-35, 150mm + 125 mm + vėjo izoliacija ISOVER RKL-31 Facade 30 mm Fibo 3 Mpa blokelis 250 mm Therma TP10 apšiltinimo plokštė 170 mm

18


Išorinės „Weber“ sienos sprendimas NUO PAMATŲ IKI STOGO

„Weber“ armavimo sistema

„Fibo“ U-blokas monolitinio žiedo formavimui

Dekoratyvus tinkas, pagamintas remiantis „Weber“ „AquaBalance“ technologija

„Fibo“ sąramos

Šiltinimo medžiaga „Weber“ dekoratyvinė skaldelė

Fibo blokai

Fibo pamatų blokai

Išlyginamasis betono sluoksnis 50...80 mm

„Weber“ plono tinko sistema (2 sluoksniai armavimo mišinio + armavimo tinklelis) Pamatų ir cokolio šiltinimas (XPS termoizoliacinė plokštė)

19


Techniniai brėžiniai SIENOS Fibo sienos armavimas ir angos įrengimas

G/B plokščių rėmimas ant betoninio žiedo iš U formos blokelių

Betonas B15

min 120 mm

min 120 mm AA

min 120 mm Skiedinys (sluoksnio storis 20 .. 50 mm) Betonas B20

200 .. 300 mm

20

300 mm


A KLASĖS NAMAMS Šoninis lango įstatymas

Šlaitinis stogas su dvitėjėmis sijomis

Cokolio ir plokštinių pamatų jungtis

Šlaitinis stogas su šalta pastoge

12

13

21


Techniniai brėžiniai PAMATAI

P-2.1

Juostinio pamato iš Fibo 300 mm blokų įrengimas

P-1.2

Juostinio pamato iš 300 mm pločio Fibo blokelių įrengimas ant išlyginamojo betono sluoksnio

Vertikalus pjūvis

Pamatinės sijos iš 300 mm pločio Fibo blokelių įrengimas ant polių

Vertikalus pjūvis Pamatinės sijos iš 300 mm pločio Fibo blokų įrengimas ant polių

Fibo mūro blokeliai, mūro mišinys weber M75/7

Fibo mūro blokeliai, skiedinys weber M75/7

Armatūra Ø 6...8 rifliuota

Apšiltinimas

±0.00

Apdaila

_

Tarpinė

+

Armatūra Ø 6...8 rifliuota

Apšiltinimas

_

Cokolio apdaila

Plėvelė, jungiama su hidroizoliacija

Hidroizoliacija

Sankabos, kas 600mm

Apšiltinimas

Hidroizoliacija

200

≥ 600

Tarpinė

Cokolio apdaila

Fibo pamatų blokeliai

610

Plėvelė, jungiama su hidroizoliacija Fibo pamatų blokeliai

Užbetonuoti, (maksimalus blokelių montavimo aukštis betonavimui-1,40m )

Užbetonuoti

≥ 1200

Poliaus armatūra

A

Vertikali armatūra 4 strypai, max kas 1m

298

A

Skersinė sijos armatūra 298

A

+

±0.00

Apdaila

Apšiltinimas

Horizontali sijos armatūra

Horizontali armatūra 2 str., max kas 4-5 eilės

Smėlis Išlyginamasis betono sluoksnis 50...80mm Sutankintas gruntas

Polis

*Pastaba: mazge pateikta informacija yra rekomendacino pobūdžio.

Juostinio pamato iš Fibo 300 mm blokų įrengimas

P-1.3

Juostinio pamato iš 300 mm pločio Fibo blokelių įrengimas ant išlyginamojo betono sluoksnio

Horizontalus pjūvis

Pamatinės sijos iš 300 mm pločio Fibo blokų įrengimas ant polių

*Pastaba: mazge pateikta informacija yra rekomendacino pobūdžio. Pamatų sijos armavimą, betono markę parenka konstruktorius konkretaus projekto atveju.

Horizontali armatūra 2 strypai, max kas 4-5 eilės

Atlenkti polio

viso 4 strypai

Polis

1000- tarp stulpelių centrų

499

Užbetonuoti, (maksimalus blokelių montavimo aukštis betonavimui-1,40m ) Išlyginamasis betono sluoksnis 50...80mm

26

25,5

25

Vertikali armatūra 4 strypai, max kas 1m

499

Fibo pamatų blokeliai

26

25

395

26

250

Atlenkti polio

250 350

350

298

750-tarp stulpelių centrų

*Pastaba: mazge pateikta informacija yra rekomendacino pobūdžio.

22

395

750- tarp stulpelių centrų

Išpjauti vietą armatūrai

250

26

Sankabos, kas 600mm

250

Polis 298


FIBO blokeliĹł matmenys Fibo Plius blokeliai

Fibo 3 ir 5 Mpa blokeliai

Fibo pamatĹł blokeliai

23


FIBO blokeliĹł matmenys Fibo per t varĹł blokas

Fibo U t ipo blokelis

Fibo pamato pagrindo blokas

24


Fibo t uščiaviduriai blokeliai

Fibo sąrama

25


Transpor tavimo duomenys Fibo 3 MPa blokai Kodas Plotis, aukštis, ilgis

Vnt/pad. m³/pad.

1001249 1001250 1001251 1001252 1001253

160 96 80 64 48

100x185x490 150x185x490 200x185x490 250x185x490 300x185x490

1,450 1,305 1,450 1,450 1,305

Fibo 5 MPa blokai Kodas Plotis, aukštis, ilgis

Vnt/pad. m³/pad.

1001581 1001582 1001583 1001584 1001585

160 96 80 64 48

100x185x490 150x185x490 200x185x490 250x185x490 300x185x490

1,450 1,305 1,450 1,450 1,305

Fibo Plius blokai Kodas Plotis, aukštis, ilgis

Vnt/pad. m³/pad.

1014300 1014301 1014302

80 64 48

200x195x495 250x195x495 300x195x495

1,544 1,544 1,390

Fibo pamatiniai blokai Kodas Plotis, aukštis, ilgis

Vnt/pad. m³/pad.

1001810 1012168

80 42

200x200x507 300x200x500

1,620 1,260

Fibo pertvarų blokai Kodas Plotis, aukštis, ilgis

Vnt/pad. m³/pad.

1002482

100

88

0,868

m³/ mašinoje 30,458 30,024 30,458 30,458 30,024

kg/pad. pad./ mašinoje 1135 21,0 1023 23,0 1135 21,0 1135 21,0 1023 23,0

m³/ mašinoje 24,657 24,803 24,657 24,657 24,803

kg/pad. pad./ mašinoje 1403 17,0 1265 19,0 1403 17,0 1403 17,0 1265 19,0

m³/ mašinoje 29,344 29,344 30,580

kg/pad. pad./ mašinoje 1200 19 1200 19 1070 22

kg/vnt

Mūro mišinio sanaudos kg/m2 13 19 25 30 36

Mūro išeiga m2 iš 1m3 blokų 11 7,3 5,5 4,4 3,7

Mūro mišinio sanaudos kg/m2 13 19 25 30 36

Mūro išeiga m2 iš 1m3 blokų 11 7,3 5,5 4,4 3,7

Mūro mišinio sanaudos kg/m2 2,3 2,3 2,3

Mūro išeiga m2 iš 1m3 blokų 5,3 4,2 3,5

m³/ kg/pad. pad./ kg/vnt mašinoje mašinoje 22,848 1700 14 21 27,720 1060 22 25

Betono sąnaudos m3/m2 pamato 0,11 0,19

Mūro išeiga m2 iš 1m3 blokų 5 3,33

m³/ kg/pad. pad./ kg/vnt mašinoje mašinoje 22,56 850 26 8,5

PU klijų sanaudos vnt/m2 7

Mūro išeiga m2 iš 1 padėklo 10

7,10 10,70 14,20 17,70 21,40

kg/vnt 8,80 13,20 17,50 21,90 26,40

kg/vnt 14,70 18,40 21,90

Universalus betono mišinys skir tas bendriems betono s tatybos darbams.

25 MPa ATSPARUS APKROVOMS

SLUOKSNIO STORIS 30+ mm

www.weber.lt


Užrašams


KLASĖS NAMUI

www.fibo.lt UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“ Mėnulio g. 7, LT-04326 Vilnius Tel.: +370 5 245 5555 info@weber.lt www.weber.lt

Sekite mus

FIBO gaminių katalogas 2017  
FIBO gaminių katalogas 2017