Page 1

Број 110

15.03.2012 - 04.04.2012

www.ramstore.com.mk

tas ta t komju te ura ta od r ot ima pove}e bak teri 3 pa ti i otk тоалет ната { olku oља

so miewe najmalku 1 na race te kakov sapu 5 sek. so bilo n i do 90% o se uni{ tuvaa t d bak terii te

а еден н о т е рањ rецикли ија може да т тон хар лу 17 дрвjа ко спаси о


335

399

857

319

368

795

За било кој купен Фaкс 3кг и Орнел од 2л. ПОДАРОК бокал 1,5л.

За секој купен Нила 3 л. ПОДАРОК пешкир за лице За секој купен Факс 9кг. ПОДАРОК корпа за алишта

199 104

89

е на сите АРФ производи за -15% алувањ м а Н

232

214 369 „Первол“ • триопак 1л 2+1 гратис

99 226

215

239

„Мeрикс“ • 3 кг

162

Ново

„Персил“ • ГП компакт 2кг • ФБС компакт 2кг • сензитив компакт 2кг • колор компакт 2кг

„Сомат “ • 7 - 15 таблети дуопак

„Мерима “ • Детски сапун 5+1 гратис

279 298

„Мeр“ • лимон триопак 500мл 2+1 гратис

„Силан “ • Ројал голд 900мл 2+1 гратис

989

849 „Персил“ • 9кг. +ГРАТИС Первол 2л.

95

85

„Бреф“ • повер активе лимон • повер активе океан • повер активе пине


799 425

415 698

659 949

925 239

225


-40%

152

134

144

„Емсал“ • шампон за теписи 750мл+ Емсал средство чистење за сите типови подови 750мл.-40%

132

85

85

74

74

„Фрош “ • течно абразивно средство 500мл.+Фрош лосион за садови 500мл.-40%

147

85

„Кронстар“ • с-во за чистење рерни и скари 500мл+ГРАТИС Фрош течен абразивен крем со минерали 500мл.

104

-40%

„Фрош “ • ВЦ гел Лаванда с-во за дезинфекција 750мл. • ВЦ гел Цитрус с-во за дезинфекција 750мл.

98

„Фрош “ • балзам за садови Калинка 500мл

„Фрош “ • клеанинг крем сода 500мл

176

159

За било кои 2 купени Aјакс производи ПОДАРОК градинарски сет 3/1

-15%

Подарок За било кој купен Aјакс производ ПОДАРОК пролетно цвеќе - петунија

132

119

Подарок Количините на подароците се ограничени

499

454

116

102

450

299

„Грог“ • гел чистач за одвод 1000мл.

165

144 Подарок За секој купен Доминол или Грог производ ПОДАРОК 5/1 Арикс повеќенаменски крпи

199

174 „Доминол “ • средство за чистење и нега н а паркет 750мл. • средство за чистење и нега на ламинат 750мл. • средство за чистење и нега на камен 750мл. • ТЕПИНОЛ средство за чистење на теписи 750мл.

392

299


2+1

184 „Спин“ • Подопер+Стакло+ГРАТИС Садови 2+1 Гратис

2+1 Ново

235

195 „Дуел“ • омекнувач 2000мл Нова

174 „Помпа“ • ВЦ санитар 750мл. 2+1 ГРАТИС

589 „Дуел“ • детергент Јоргован 9кг+ ГРАТИС Дуел Тепихпер&Мебелпер 500мл

Сврти за забава, награда и пролетно чистење! Секој петок и недела од 15.03 до 04.04 ТРКАЛО НА СРЕЌАТА во Рамстор: Купете по еден производ од програмите Спин, Помпа и Дуел омекнувач и свртете го тркалото на среќата. СЕКОЈ ДОБИВА!!! Вистински ТИМ за Пролетно чистење!

Гратис

Подарок

129

122 За секој купен Доместос од 750мл ПОДАРОК пролетно цвеќе

214 „ВЦ НЕТ “ • гел со белило 750мл. 2+1 гратис

272 „Смак “ • размастувач со пумпа 750мл 2+1 гратис

214 „ВЦ НЕТ “ • парфим.с/во 2х750мл.+ козметичка влошка гратис


К

РО ПОДА

128

114

139

122

РОК ПОДА

„Глосс “ • подарок колекција 4 ( бигор 500мл, тоалет 500мл, одзатнување 500мл, + подарок ракавици )

69

58

110

99

РОК

ПОДА

„Арис “ • Деграс отсранувач на маснотии 0,8л + ГРАТИС Луче средство за стакло Рефил

„Глосс “ • подарок колекција 1 ( портокал 500мл, стакло 500мл, теписи 500мл,+ подарок  3крпи и сунѓерче)

„Милл “ • за бања 500мл пумпа

41

65

37

59

„Чисто“ • за стакло 500 мл. рефил

59

„Чисто“ • за стакло 500 мл. прскалка

52 40

„Милл “ • средство за стакло пумпа 500мл

67

57

„Милл “ • за кујна 500мл пумпа

34

„Чисто“ • за садови 500 мл. лимон • за садови 500 мл. јаболко

112

97

„Милл “ • за нега на мебел - пумпа 500мл

109

127

98

115

„Чисто“ • политура 500 мл. рефил

„Чисто“ • политура 500 мл. прскалка

94

87 Гратис

Гратис

Гратис

66

62

„Оникс“ • Течен сапун 1Л Алое вера + сјај 0,5 Л Оникс • Течен сапун 1Л Релакс + сјај 0,5 Л Оникс

385

344

Гратис

79

74

79

74

„Оникс“ • Универ. 1Л Јасмин+стакло 0,5 Оникс(рефил) • Универзал 1Л Јоргован + 0,5 Л Оникс (рефил)

„Деокс “ • детергент за бели и шарени алишта 1,98л+ Пулирапид гратис 100мл. • детергент за темни и обоени алишта 1,98л + Пулирапид гратис 100мл.

Гратис


569

754 „Виледа “ • Актив моп +подарок резерва

509 „Виледа “ • Мочо реса со држач

94

84

„Виледа “ • Глитзи плус 2/1+1

116

104 609

559

94

84

96

86

„Виледа “ • Кофа со цедач

„Виледа “ • Сунѓераста крпа 3/1+1 гратис

„Виледа “ • Заштитни ракавици сензитив

„Виледа “ • Глитзи пауер 2/1

„Арикс“ • сет за чистење на под (подлога+ крпа+ дршка)

465

345

„Соке“ • бришач за под микрофибер со телескопска дршка

84

72

599

535

„Спонтекс“ • Гумени ракавици Комфорт С + гратис сунѓер за садови Спонтекс 1/1

78

69

84

57

95

83

„Соке“ • микрофибер магична крпа 1/1 + гратис сунѓер за садови 1/1

„Арикс“ • гумени ракавици - мали, големина 6- 6½,средни, големина 7 - 7½, големи, големина 8 - 8½

„Спонтекс“ • сунѓераста крпа 5/1 + гратис челична жица за садови 3/1

255

226

„Арикс“ • рефил за чистење на под (см 47x15/85гр)

Ново!!! „Логекс“ • сунѓерасти крпи 3+1 гратис

47

41

84 325

286

„Tип топ“ • Штипки 20/1 пластични со корпа + гратис сунгер 10/1

„Tип топ“ • сунѓер за чистење оригинал 2+1гратис

62

54

„Tип топ“ • сунгераста крпа 3/1+крпа АКВА 1/1 ГРАТИС

Ново

95

„Логекс“ • сунѓер за садови од природна целулоза 2+1 гратис

52

46

„Tип топ“ • Универзална крпа 2+1 гратис НОВО

64

56

„Tип топ“ • крпа за прозорци+сунгер крпа Аква гратис


2299

1999

„Лего “ • Правосмукалка Лего лила 1200w + подарок турбо папуча

2990

1990

„Maкс “ • соковник 600w

Подарок

950

1100

669

„Северин “ • Електрична пегла на пареа инокс 1400w

Подарок

1960

4439

499

„Maкс “ • правосмукалка ексклузив 2400w

„Maкс “ • сушалка за алишта

Во периодот од 20-ти до 23-ти Март 10% попуст на целата програма на Северин, Макс и Адлер!

„Северин “ • Електричен тостер за двопек портокалов + подарок Апарат за варење на јаца белопортокалов

75

65

75

„Дуру “ • Акција сапун 90гр во хартија 3+1гратис

„Факс “ • озонер спреј 300мл

109 34

30

„Евар “ • сјај за садови 750мл 2/1+гратис сунгер за садови 5/1

89

78

„Дуру “ • универзален сапун 4x140 гр.

99

„Калјон“ • средство за дезинфекција п.бреза+средство за подови 1л. • средство за дезинфекција прол. бреза+омекнувач лаванда • омекнувач лаванда+средство за подови лаванда 1л

Ново!!!

189

164

Гратис

35 „Палома“ • салфети 30X30 1сл 100+20% гратис Бели

„Палома“ • Тоалетна хартија ексклузив 8/1 СОФТ ТАЧ 4сл 160л НОВО

56 420

369

„Палома“ • Марамица 4сл балзам 10+2

49

45

39

„Палома“ • Бришач кујнски ексклузив 2/1 2СЛ ШТАМПАН 23см 50л „Бетмен“ • купка&гел за туширање 300мл+ПОДАРОК Мики Премиум 500мл.

131

„Палома“ • Тоалетна хартија Палома ексклузив 8+2 гратис

119


-15%

„Нивеа“ • дезодоранс 150 мл. • део ролон 50 мл. • део стик 50 мл.

163

139

-25 %

264

198

„Сиосс“ • Колор боја за коса • Пронатур колор боја за коса

192

169

235

209

„Клин & Клир“ • 2во1 гел/маска за миење лице против митесери • пилинг гел за секојдневно миење лице 150мл

112 179

164 „Ритуалија“ • пена за капење 500+250мл

„Клин & Клир“ • лосион за чувствителна кожа 200мл • крема со двојно дејство 100мл

Ново!!! 118

107

229

199 „Клин & Клир“ • лосион против митесери 200мл

„Фа“ • дезодоранс 150 мл. • ролон 50 мл. • стик 50 мл.

149

119

109

„Ритуалија“ • туш гел 250мл


"Coca-Cola", "Contour Bottle", “Dynamic ribbon'” и "Oтвори за радост" се заштитени трговски марки на The Coca-Cola Company.

Coca-Cola 2L

126

111

69

63

„Браво “ • портокал 2л • мулти 2л • зелена јаболја

„Хепи Деј “ • портокал 1л • мултивитамин 1л

59

„Браво “ • 1,5л

89

79

68

„Браво “ • 1л

68

59

25

23

„Књаз Милош “ • газирана вода1,5 л

84

74

„Браво “ • боровница 1л

„Браво “ • црвен мултивит 1л • праска-јаболка 1л


395

352

175

155

679

1239

1109

589

1585

1425

„Визба Валандово“ • БИБ Вранец 3.0 л.

„Визба Валандово“ • вино Венус 1л

152

135 „Визба Валандово“ • Смедеревка 1.0 л.

49

44

919

809

175

„Визба Валандово“ • вино Терзели Бланко 0,187л • вино Терзели Вранец 0,187л

839

739

„Визба Валандово“ • Бланко 1.0 л.

155

82

73

112

102

164

149

86

77

86

77

119

81

73

107

72

64


66

59

60

53 348

325

„Ред Бул “ • 4пек

87

81

„Ред Бул “ • 250мл • без шеќер 250мл

2х1,5л -10% 89

81

„Кокта “ • Кокта 2X1.5л-10%

„Леро “ • сируп (лајт) Портокал 1Л • сируп (лајт) Боровница 1Л • сируп (лајт) Малина 1Л

78

69 35

31

„Браво“ • Рио Браво Арома 100гр

75

66

„Браво“ • Рио Браво 200гр

79 114

57

51

„Браво“ • Капучино Браво 2во1 100гр

101 „Браво“ • Сет Рио екстра (200+100гр)+лажичка гратис

73


„Соко штарк“ • Најлепше жеље чоколадо со бисквит 90гр • Најлепше жеље чоколада 90гр

67

42

37

„Соко штарк“ • Најлепше жеље млечен крем 100гр

322

179

48

„Соко штарк“ • бананица 40парч (1кг)

„Киндер“ • чоколадо T8 100гр

„Киндер“ • сурпрајс Т7220 гр

202

178

61

37

44

40

159

282

„Нутела“ • T400гр

„Нутела“ • T 750 гр

Ново

54

49

„Јафа “ • Наполитанки Јафа вкус 170гр

15

13

„Јафа “ • Мачмалоу дуопак 35гр

172

155

67

59

„Јафа “ • Наполитанки чоко лешник 170гр • Наполитанки чоко кикирики 150гр

„Крафт Јакобс “ • монарх 75гр НОВО!

159

148

„Милка “ • бисквит чоко свинг 300гр • вафел чоко свинг 300гр • куки мус чоко свинг 300гр

„Европа “ • пралине јагода 250гр

64

55

17 „Краш“ • Животинско царство 15гр • Животинско царство играоница 15гр

14

49

44

„Дорина“ • млечна 80гр+25% ГРАТИС

„Европа “ • локум ореви 400гр

35

66 105

32

„Бронхи “ • оригинал 100гр+20гр ГРАТИС

78

94

„Европа “ • Кинг рум плочка 500гр

117

105

„Европа “ • Чоколокум 500гр.


26

51

23

45

„ДУКА ДЕЉИ АБРУЗИ “ • Чоколада 100 гр

127

115 „МАКАО “ • млечна чоколада со џандуја/250г

45

„Велнес “ • обичен 210гр

39

50

45

„Плазма“ • посен бисквит 150гр

98

88

„Плазма“ • мелена 300гр

48

42

„Велнес “ • суво грозје 210гр

77

62

42

37

„Ритер Спорт “ • 100 мл.

79

69

„Горењка“ • Полнето чоколадо со лешник 100 гр. • чоколадо Ледена 100 гр.

„Харибо“ • мачмалоу 15/150гр

13

12

„Харибо“ • овошни ролни 50/25гр

54 97

85

„Горењка“ • БАЛИ Чоколадо со ориз 200 гр.

„Горењка“ • чоколадо со цели Лешници 300 гр.

143

128

48

„Горењка“ • млечно чоколадо Ноисет со цели Лешници 100 гр. • чоколадо со цели Бадеми 100 гр.

13 13

12

„Харибо“ • кола ролни 50/25гр

„Маоам “ • дозер 50/22гр

12


199

219

За купени подароци Хип во вредност од 500,00 ден. Подарок кутија за цералии

179

192

„Нестле “ • Чокапик цералии 375гр

„Нестле “ • Несквик цералии 375гр

195

175

214

194

„Нестле “ • Фитнес 375гр

117

105

„Нестле “ • Несквик житарки во кеса 550гр

„Виталиа “ • СоВита соино млеко во прав Натурал 300гр

59

51

„Виталиа “ • Брусница сушена 100гр

88

„Виталиа “ • Бар гранола орев &лешник 210гр 6/1

79

121

111 „Виталиа “ • Мусли Кранчи банана и чоколадо 600гр

45

41

„Соко штарк“ • Смоки флипс 225гр

47

42

„Виталиа “ • Соја паштета со маслинка 105гр • Соја паштета со печурка 105гр

68

„Цедевита “ • портокал -20% 200гр • лимон -20% 200гр

61

1+1

10

9

„Соко штарк“ • Смоки флипс40 гр

40

35

„Чио“ • чипс солен 1+1 подарок

1+1 P ODAR OK

25 „Соко штарк“ • Смоки флипс 130гр

10

9

„Соко штарк“ • Смоки Смокич 35 гр

40

35

40

35

40

35


85

48

77

47

„Меггле“ • павлака 850мл 12%

5522

„Меггле“ • Млеко 3,2%мм 1 л

4488 62

65

55

88

„Меггле“ • путер 200гр

82

„Меггле“ • млечен десерт 4 Х 62.5г Милки Макс

86

78

56

53

61

„Топено сирење МУ“ • 240гр фам.пак.

59

54

352

51

325

47

335

305

56

50

„Меггле“ • моцарела 125гр

„Топено сирење МУ“ • 140гр

229

212

„Aргета” • 95гр посна паштета

49

45

„ АБЦ“Млечен намаз • 100 гр


45

40

25 35 92

82

46

42

149

62

52

„Мирела“ • Скуша ФИЛЕТИ 125г ЛО

39

34 78

69

„Мирела“ • Сардина 100гр ЛО

36

34

„Мирела“ • Скушици во растително масло 100гр ЛО • Сардина Мирела со ДОМАТИ 100гр ЛО

„Ева “ • Mediterana туна салата 115г • Mexicana туна салата 115г • Dalmatina туна салата 115г • Americana туна салата115г

145

129 „Подравка “ • Мармалад шипка 710г • Мармалад од брусница 710г


„Цекин“ • Полико премиум 800гр • Посебна 800гр • Паришка салама 800гр

122

Гратис

109

Гратис

203

188

„Цекин“ • Пиле Гавелино/свежо

218

95

198

112

88

99

„Полимарк“ • кечап 1000гр благ + ГРАТИС мајонез 175мл туба

82

1029

949

209

112

99

205

182

„Калиманис“ • Стапчиња од краба 250гр

„Калиманис“ • Филети Аласка Полок 700гр

„Гаврилович“ • Зимска салама 640гр

„Калиманис“ • Панга филети 800гр

154

132 „Гаврилович“ • Медитеранска салама 330гр

202

182

„Калиманис“ • Чистена лигња цела 500гр

77

695 „Маестро“ • Кришка кравјо сирење 500гр

65

58

„Адела “ • Раисио маргарин 500гр

715

„Горановиќ“ • Прима говедска салама

55

50

„Пивка“ • пилешка виршла 200гр

„Гаврилович“ • Шунка мандолина 227гр

769

102 „Пивка“ • екстра пилешка 500гр

72

„Гаврилович“ • Пилешка паштета 200 гр

109

84

349

„Виндон“ • Шунка деликатес од мисиркини гради

„Полимарк“ • мајонез 650мл тегла + ГРАТИС сенф 190гр туба

189

382

„Виндон“ • Мисиркин копан/свеж

62

56

„Пивка“ • виршла со жолто сирење 200гр

935

855

„Горановиќ“ • Крашки врат

79

73

„Маестро“ • екстра павлака 850гр

655


25

31

39

28

27

33

43

32

„Жито Полог“ • Фиде 0,300

„Жито Полог“ • Макарони 0,500 • Макарона спирала 0,500

79

10

„Жито Лукс“ • био-интегрален леб -фолија 400 гр

„Жито Лукс“ • Грахам леб 470 гр • Баварски леб 470 гр

31

29

„Жито Лукс“ • лeб збогатен со диететски влакна 470 гр

9

69

„Дијамант“ • Кечап благ 100гр

„Дијамант“ • Кечап пица 1кг

44

39

„Дијамант“ • Кечап лут 500гр

42

38

85

76 142

129

555

309

275

499

209

„Кадино“ • Брашно T 400 1 кг

„Пекабела“ • Кисела павлака 20% 800гр

214

192

232

„Ирко“ • растителен кашкавал

„Кадино“ • Брашно T 400 5 кг интегрално

„Кадино“ • Брашно T 400 5 кг

519

289

469

184

162

259

169

149 275

„Принцип комерц“ • Зелена маслинка без семка 400г.

„Принцип комерц“ • Маслинка 111-120

242 134

118

„Принцип комерц“ • Маслинка полнета со пиперче 91-100

175

155

„Принцип комерц“ • Маслинка полнета со пиперче 400г.

272

232

285

252 „Принцип комерц“ • Маслинка каламата без семка


RAMSTORAMA  

RAMSTORAMA za mesec mart 2012

RAMSTORAMA  

RAMSTORAMA za mesec mart 2012

Advertisement