Page 1

Број 117

16.08.2012 - 12.09.2012

www.ramstore.com.mk


51

46

52

47

30

27

84

52

47

76 62

55

30

27

116

104

47

43

52

60 7 4 49 56 54

55

62

66

59

55

45

49

41

69

63

„Браво” • ПВЦ 1,5л

75 89

79

126

„Хепи Деј” • мултивитамин 1л • праска 1л

65

„Браво” • ПВЦ 1,5л Сани лимон НОВО • ПВЦ 1,5л боровница НОВО

68

59

111 „Браво” • мултивитамин 2л • портокал 2л

84

74

2

„Браво” • вишна 1л • грозје 1л • боровница 1л

„Браво” • 1л


52

47

„Кокта” • 1,5 л

122

112

112

99

„Паго” • јаболко 100% 1л • ананас 100% 1л

755

679

„Паго” • портокал нектар 1л • брусница 0,75л

„Сварог ” • водка 1л

68

59

„Кокта” • Роса 2л • 2л

21

19 „Цедевита” • 19,5гр.портокал бомбони • 19,5гр.лимон бомбони • 19,5гр.шумско овошје бомбони • 19,5гр.кидс портокал бомбони • 19,5гр.јаболко бомбони • 9,5гр.крушка бомбони

92

84

„Гранд“ • Кафе Гранд 200 гр Арома баланс

39

114

35

101

„Рио Браво“ • Кафе Браво 100гр

„Рио Браво“ • Сет Екстра 300гр + гратис лажичка

69

62

105

96

79

69

149

53

45

„Рио Браво“ • Капучино Браво 3во1 100гр

132 „Рио Браво“ • Кафе Браво Арома 500гр

3


1+1

„Пиран “ • Сет сладоледи Пиран корнет 1+1

39

39

1+1 39

„Максим“ • Сет сладоледи Максим 1+1

„Најлепше жеље ” • Млечна чоколада 90 г. • Бисквит 90 г.

44

202

179 „Бананица ” • 25г. / 1кг. (транспортно пак)

„Најлепше жеље ” • Млечен крем 100 г.

48

42

98

84

436

385

„Домачица ” • чоколадирана 275гр • интеграл 275гр

„Мерси “ • 400гр

235

209 „Мерси “ • сино 250гр • 250гр

282

252

191

154

92

„Тофифи “ • 400гр

71

„Тофифи “ • 125гр

175

140

„Дорина ” • Фул кул 300гр • со Кекс 300гр

155

135 „Европа” • наполитанки хазелнут чоколадиран 500гр

99

88

117

106

„Европа” • Кинг штангла 500гр

102

119

128

4

„Камила” • Болеро 255г (плаво/ кафеаво)

135

138

„Европа” • Европа крем банана 595 кг.

„Камила” • Моунт. Твист 310г (плаво/црвено)

115

9

8

„Европа” • Јадран наполитанки хазелнут 40гр • Јадран наполитанки млеко и какао 40гр

117

„Камила” • Паволи 310г (плаво/ црвено)

104

„Камила” • Паволи 310г машна (зелено/кафеаво)

„Дорина ” • со лешници 300гр


26

23

67

62

37

„Киндер“ • Чоколадо T8 100 гр

32

„Киндер“ • Чоколадо T4 50гр

75

68

23

20

„Тик Так“ • T24x12 минт 16гр • T24x12 порт 16 гр

72

64

126

112 „Кул фан ” • Диноваурс бомбони • минис бомбони

119

108 „Минис ” „Диноваурс” • јајца 3 пак

„Играчка со бомбони”

69 177

73

159

66

„Милка ” • хазелнут 100гр

61

55

„Милка ” • дринк 400гр

133

77

59

„Ритер Спорт “ • 100 мл.

119 „Јакобс” • Кронат голд 75 гр

„Милка ” • алпско млеко 100гр

45

„Милка ” • цел лешник 250гр

183

163 5


„Дејли“ • Кроасан чоколадо 50гр • Кроасан Јагода 50гр • Кроасан Кајсија 50гр

10

9

19

17

379 180

159

„Дејли“ • Кроасан Мини чоколадо 72гр • Кроасан Мини Кајсија 72гр • Кроасан Мини со крем 72гр

„Лино“ • кранч 375г

245

399

225

379

„Нестле“ • Корн флекс кеса ( 2x500гр) 20%

119

„Нестле“ • Несквик житарки (550гр + 550гр) 40%

105

107

95

„Лино“ • Лада нугат 400г

„Нестле“ • Фитнес Натурал бар (4x23.5гр) 3+1 гратис 25% • Фитнес Чоко бар (4x23.5гр) 3+1 гратис 25%

66

61

„Лино“ • Лада дуо 400г • Лада млеко 400г

„Улкер “ • Соленки Салштанген 220гр

279

252

50

38

139

105 32

„Улкер “ • бисквити 1000гр

25

„Улкер “ • Сусамли чубук 125гр

56

42

6

„Улкер “ • бисквити 400гр


2+1 „Франк“ • чипс 2+1 гратис пиперка 25гр

44

22

39

19 169

45

149

40

„Нутини“ • Пченка зачинета вакум 170гр

„Нутини“ • Индиски орев вакум 200гр

11

10

162

142 127

112

139

124

„Нутини“ • Бадем печен вакум 200гр

„Алева “ • пудинг чоколадо 50гр • пудинг ванила 40гр • пудинг малина 40гр • пудинг лешник 40гр

„Нутини“ • Лешник бел печен вакум 200гр

„Нутини“ • Бадем сиров вакум 200гр

19

17

„Кроко“ • крекери сусам афион 100гр

68

60

„Кроко“ • крекери пица 400гр

45

41

„Кроко“ • переци солени 300гр

62

55

„Кроко“ • крекери солени 400гр

16

14

„Кроко“ • переци солени 80гр • переци сусам 80гр

20

18

„Кроко“ • крекери сирење 100гр • крекери шунка 100гр • крекери пица 100гр • стапчиња мини 100гр

7


52

49

Гратис

152

135 „Мегле“ • Павлака за готвење 20% 1 л + шпагети 500г Дивела гратис

3+1

68

65

„Мегле“ • Сет чоколадно млеко Милки Макс 200г 3+1

66

60

249

229 88

Супе р цен а

78

26

25

„Мегле“ • Млеко 3,2% 1 л

„Мегле“ • Алпен путер 200г

„Максим “ • премиум ледено кафе 1л

335

53

305

„Мегле“ • Кисело Млеко 400г

51

99

117

89

108

„Јупик “ • Кинески Микс 450Г

55

51 53

„Алпско “ • млеко со витамини 1,6% 1л „Јупик “ • Грашок 450Г

106

98

„Му“ • моцарела гранде наполи 200 гр

8

120

112

„Му“ • Мицарела бела наполи 250 гр

47

55

49

„Јупик “ • Пченка 450Г

48

44

„Его“ • овошен јогурт аронија грозје

„Јупик “ • Стапчиња од зеленчук 360гр

159

142


242

220 262

238

„Малешевско“ • Овчо сирење-вакум

„Малешевско“ • Кравјо сирење-вакум

159

148 59

329

28

53

359

„Малешевско“ • Кравји kашкавал-пита 500г

26

„Зотт“ • Павлака 18% 400гр

„Зотт“ • Павлака 18% 180гр

354

324 51

47 „Му“ • Топено сирење МУ 140гр

1кг

439

86

78

„Му“ • Топено сирење МУ 240гр фамилијарно

399

31

28

„Му“ • Сирен намаз МУ 100гр

169

155 „Цекин“ • Копан и надкопан (кеса) / замрзнат

184

268

169

240

„Цекин“ • Копан (кеса) / замрзнат

39 169

155 „Цекин“ • Надкопан (кеса) / замрзнат

36

292

265 „Цекин“ • Пилешки стек (кеса) / замрзнат

53

48 9


x5

Рамстор нема обврска да ги замени наградите за друга награда или за било каков друг надомест.


САМО ВО РАМСТОР СУПЕРМАРКЕТОТ ВО од 01 до 09 СЕПТЕМВРИ 2012 год. КУПЕТЕ УЧИЛИШЕН ПРИБОР ВО ВРЕДНОСТ НАД 500 ден. СО РАМСТОР КЛУБ КАРТИЧКА И ВЛЕЗЕТЕ ВО БУРАТА ОД ПОДАРОЦИ. В А Њ А: У Д А Н Е Н З И ВРЕ ДНИ Т А А И П Е Д И, В С У О К Л Е Е Ч В О , И ВЕ Т Е ОП, ТАБ Л НОСНИ Т Д П Е А Р Л В , , И О Б В Т О С С Д Е ТС К И ОМАЌИН Д А З И Т А Р А И, А П ФОТОАПАРАТ БОР... И Р П Н Е Ш И Л И ВАУЧЕРИ, УЧ

ПОБРЗАЈТЕ НАГРАДИТЕ СЕ ОГРАНИЧЕНИ!

Наградите можат да се разликуваат од прикажаните фотографии


39

34

56

49

„Макс“ • Грав 400 гр.

„Макс“ • Ориз 500 гр.

94 „Лаб Еко“ • буковка панирани производи (ќебап,топче,ќофте) 0.400 гр 

„Макс“ • Леќа 900 гр.

84

82

72

29

26

„Лаб Еко“ • Пивски крокети  0.400 гр 

100

90

32

29

„Макс“ • Палента 450 гр.

„Макс“ • Пченкарно брашно 700 гр.

122

109

38

34

„Випро“ • Лутеница 580мл

„Полимарк“ • кечап благ 300гр • сенф фајн 300мл • доматен сос 300мл класик

„Випро“ • Подлучена пиперка 720мл

60

54

58

51

„Полимарк“ • тартар сос 300мл

„Полимарк“ • мајонез деликатес 300мл

144

79

38

„Випро“ • Ајвер домашен благ 720мл

„Випро“ • Малиџано 580мл

„Випро“ • Феферони 370мл

109

99 „Маестро“ • Кришка кравјо сирење кантичка

„Бонум“ • Шампињони сецкани 720гр тегла

„Бонум“ • цвекло 720гр

88

44

102

41

174

„Бонум“ • Корнишони 670гр

68

56

65

„Маестро“ • пилешки гради рефус

55

189

„Бонум“ • Грашок 850гр

„Бонум“ • Кечап благ 1000гр

12

96

82

159

174 89

75

„Бонум“ • Шампињони сецкани 550гр

75

159

132

49

84

„Маестро“ • Павлака екстра 850гр

85

79

„Маестро“ • шунка во црево реф


30

27

30

27

„Aргета” • 45гр јкокошкина

„Aргета” • 45гр јиниор кокошкина

46

42

„Tоми“ • мајонез 650гр + маги сочно за свинско месо (врат и ребро)

145

„Aргета” • 95гр јиниор кокошкина

„Aргета” • 95гр кокошкина паштета

41

65 72

64

92

80

„Рискоса“ • Пасата Помодоро 720мл

„Рискоса“ • Макарони 500гр • Шпагети 500гр

50

58

„Подравка“ • Корнишони 670г (пастеризирани)

79

68 „Подравка“ • Грашок 850г (стерилизиран)

„Подравка“ • Цвекло 660г (стерилизирано)

45 73

65

„Подравка“ • Феферони лути 630г

13


3+1

99

„Далија“ • течен сапун 750мл + ГРАТИС течен сапун пумпа 350мл Бери Кис

„Далија“ • тврд сапун 100гр 3+1 гратис

155

139 Гратис

198

115

„Нивеа“ • Купка 500 мл.

159

134

102

„Нивеа“ • купка/гел за туширање за жени 250мл • купка/гел за туширање за мажи 250мл

„Арома Интенс“ • Боја за коса

359

269

-25%

399

299 „Адидас“ • Физи енерџи тоалетна вода за жени 30мл

359

269 609

459 432

283

71

53

14

212

324

„Адидас“ • лосион за после бричење 100мл

„Адидас“ • ЕДТ 100мл

-25%


219

165 „Глис“ • експрес регенератор

165

124 158

119 -25%

253

192

„Глис“ • шампон 250 мл • регенератор 200 мл

„Глис“ • регенеративна крема

Бр. 1 во Европа*

-25%

*според табелите на водечките пазарни институти, поделба на пазарните вредности 1-2/2012.

Palette. Ваш најдобар избор на боја.

600

535

900

799

190

169

150

139 149

112

165

129

„Гарниер ” • шампон 400мл

174

135

„Гарниер“ • минерал спреј 150 • део рол-он 50мл • део стик 40мл

109

85

„Гарниер ” • шампон 250мл • регенератор 200 мл

15


156

139 184

164 262

117

„Дуел“ • 3кг Ден и Ноќ

„Дуел“ • омекнувач Софт Лотус 1000мл

142

122

117

97

„Спин“ • за садови 1500мл Камилица

„Помпа“ • ВЦ фреш влошка 3/1 120гр

154 „Пронто“ • спреј за мебел класик 300мл

174

439

139

219

172

196

499

129

134

122

129

191

171 118

„Пронто“ • за чистење дрвени подови - лењо пулито 750мл

200мл

109 399

375 131

„Пронто“ • со алое вера за дрвени површини

117 „Раид“ • спреј против летечки инсекти муви и комарци

16

204

182

6кг

181

162 „Раид“ • течност против комарци -рефил

39

35

500мл

198

183

269

2л 2л

249


167

152

67

62

379

339 369

329

144

239

229

1.5l

138

750 ml

379

339

235

224 159

149

17


209

186

119

104

„Амби Пур“ • луш рефил Блу океан 3X55мл

„Амби Пур“ • течен освеж.за вц 55мл

62

86

75

54

„Teo“ • течен сапун рефил 0,9л „Teo“ • шампон 400мл

114

102

„Сир“ • средство за отстранување на бигор од чајник 1л.

105 „Сир“ • средство за отстранување на маснотии за кујна 750мл спреј

84

73

Гратис 349

309

„Реинекс “ • Таблети за машинско миење садови 40 парч. ПОДАРОК Реинекс Специјална сол за машинско миење садови 2кг

112

80

„Виолета” • тоалетна хартија 24/1

285

18

116

„Виолета” • тоалетна хартија 16/1 3сл љубичица + гратис брисач Џамбо

„Сир“ • Аспинс средство за одстранување на флеки 750мл спреј

77

128 162

„Виолета” • тоалетна хартија 2сл. 8/1

135

83

142

177

62

129

„Виолета” • Џамбо брисач за стакло 1/1

„Виолета” • Пикник кујнски брисач 2/1

259

145

„Сир“ • средсвто за чистење на фуги 750мл

125

89

68

„Сир“ • ниверзално средство гел за подови цветен 1л • универзално средство гел за подови јоргован 1л

94

„Палома” • брисач ексклузив МАКСИ 2=4 3сл. „Палома” • тоалетна хартија 8/1 парфимирана 3сл. 150л.

122

74

66

„Палома” • марамици 10+ гратис балзам 4сл

73

66

„Палома” • тоалетна хартија 4/1 парфимирана 3сл 150листа

112 „Палома” • тоалетна хартија 10/1 бела 2сл. 144л.


-55%

1999

1490

1550

875

3199

„Адлер” • дигитална вага за телесна тежина -40%

1449

„Северин” • апарат за палачинки

-40% -47%

1800

1299

1059

1279

1890

999

„Северин” • тример за коса со додатоци

„Северин” • електрична скара - 47%

85 74

59

„Северин” • електричен блендер сет ифа

820

820

68

„Северин” • пегла за коса -55%

499

499

„Бон комерц” • Лукс Здела Миди 1.8л

„Енергизер” • Аудио чарџер ААА 850мах

„Бон комерц” • Држач за четка /паста за заби ПВЦ

„Енергизер” • Максимум ААА2 2+1гратис

199

174 89

72

499

339

168

„Бон комерц” • Тепсија 32см круг Росвајт

„Енергизер” • Мини чарџер АА 2000мах

„Бон комерц” • Кутија за складирање 2000мл

132

1679

1029

„Бон комерц” • Држач за кеси за во кујна ПВЦ

133

122

„Енергизер” • Интелеџент 4АА 2000мах

„Перфекс” • Де Лукс 1/8 + 2 Праска • Де Лукс 1/8 + 2 Камилица

112

99

„Виледа” • Глитзи кристал 3/1

35

32

149

165

154

„Перфекс” • 1/24 Трослојна тоалетна хартија

2+1

139 „Перфекс” • 1/24 Двослојна тоалетна хартија

569

499

„Перфекс” • брисачи сини 2/1 2сл

„Виледа” • Супер Мочо реса со држач

162

142

„Виледа” • Крпа за прашина софт&даст

2809

2499

„Виледа” • Вива Смарт даска за пеглање

19


20

Акцијата трае од 01.08.2012 до 30.09.2012 Рамстор се извинува за евентуалните печатни грешки

RAMSTORAMA 117  

Katalog Ramstorama 117

RAMSTORAMA 117  

Katalog Ramstorama 117

Advertisement