Page 1

Број 124

07.02.2013 - 27.02.2013

www.ramstore.com.mk


ки Плишани игВраалчентин Св.

255

215 825

669

385

315

425

349

459

199

165

439

„Перниче“ • срце со магнет

„Перниче“ • усни

139

115

„Перниче“ • срце мое

389

„Плишано срце/ перниче 27*23 см“

ПОД

АРЕТЕ СО ЉУБОВ

119 95

49

95

39 49 99 95

162

159

109

39

95

109 99

122 125

109

122 125

99


76

66

• 38,5гр

276

242

46

41

145

• 137,5гр

165

148

• 80гр

• 280гр

50

46

• 80гр

235

208

„Мерси “ • 250гр. • сино 250гр.

282

255

145 „Сокоштарк “ • Чери 204гр бомбониера

„Тофифи “ • 400гр.

95

85

436

385

139 „Мерси “ • 400гр.

„Тофифи “ • 125 гр

92

„Сокоштарк “ • Чери 204гр Ново

82 79

379

69

315

„LOVE YOU “ • Бомбоњера 160гр

47

609

505

„Сокоштарк “ • Чери 128гр Ново

„LOVE YOU “ • 160гр чоко & кекс

• 500гр

• 300гр • 200гр

145

119

259

215

42

37

26 „Дорина” • спекулаш 250гр • млечна 250гр • рунолист 250гр

42

23

„LOVE YOU “ • 140гр чоко & кекс „LOVE YOU “ • млечна чоколада експандирана пченица 85гр • млечна чоколада кикирики 85гр • млечна чоколада лешник 85гр


479

1109

419 „Амаро 18 “ • ликер 0.7л

436

435

390 480 390

67

62

525

„Фереро“ • Рошер Т16 200гр

„Киндер” • чоколадо T8 100 гр

„Бенедетто бјанко “ • Вермут вино

229

390

285

„Дисароно“ • ликер 0.7л

265

436

325

965

185

162

„Европа” • бомбоњера Шери 275гр

119

105

„Европа” • бомбоњера Симфонија плава 200гр

145

129

44

39

205

„Киндер” • Буено T2 43 гр

179

70

62

„Лион” • Штрудла чоколадна 240гр

155

132

„Европа” • Хазелнат чоколадиран 500гр

„Лион” • Спорт крем 400гр

48

64

64

58

„Лион” • Сирма кокос 240гр

„Европа” • Европа крем банана 595 гр.

54

72

„Лион” • LOVE BAR бомбоњера 200гр млечна

„Рафаело “ • Т15 150гр

„Лион” • Труфи цреша 30гр

56

45

55

49

„Шогетен “ • чоколадо 100гр


36

33 36

48

32

42

322

279

122

108

179

158

„Нутела” • T 750 гр

„Нутела” • T 400 гр

65

58

54

48

„Нутела” • T 200 гр

70

39

63

35

„Ханимелер“ • чоколадо 170гр • лешник 160гр

79

69 70

63

79

69

69

59

„Пеки“ • мини Бровни вишна 180гр • мини Бровни чоколадо 180гр

69

62 36

33

Чоколадо SNICKERS Кингсајз 75 Гр.

„Бејкхаус“ • колачи ванила 300 гр • Луна со бадеми 300 гр • Рома кокос 300 гр

Чоколадо MARS класик 47 гр

26

23

Чоколадо BOUNTY класик 57 гр

„Дониа“ • финест 450 гр

229

199

26

23

Чоколадо TWIX класик 51гр


9

8

66

33

99

„Цеце” • бон 17гр

75

37

112

„Дамла” • бомбони 500гр

• 100 гр

• 100 гр

15

14

69

62 16

14

„Чоколоп ” • 240 гр

„Чоко лип ” • 40 гр

94

106

„Цеце” • јајца 26гр • 75 гр

94

• 75 гр

84

179 31

27

84

78

62

69

54

„Доми“ • Мешан мармалад 880г • Мармалад од Вишна 880г

„Доми“ • Компот од Вишна 680г

„Брускети“ • италијанска шунка 70гр • пица 70гр

12

10

„Кубети“ • стикс кечап 18гр • стикс сирење 18гр • стикс скара 18гр

92

СЕТ

32

52

28

45

„Квики“ • пециво 100г переци

„Квики“ • пециво 200г переци

87

78

42

38

„Кухен Маистер“ • Колач 300гр.

3+1

„Долчела“ • Пудинг чоколадо Disney 40г. 3+1 • Пудинг ванила Disney 40г. 3+1

3+1


54

53

49

59

48

53

119 179 49

45

55

49

62

56

54

49

60

54

66

59

49

45

„Фруктал” • пијалок вишна,јаболко 1л • пијалок праска 1л

59

55

49

„Браво” • ПВЦ 1,5л

„Фруктал” • пијалок коктел боровинка грозје 1л • пијалок црна рибизла,калинка 1л

359

335

„Цедевита” • 1000гр. портокал • 1000гр. лимон

198 „Цедевита” • 500гр. портокал • 500гр. лимон

182

142

124

„Иноспектар премиум” • Сируп Лимон 985 гр. • Сируп Портокал 985 гр

149

129

„Иноспектар премиум” • Сируп Боровница 985 гр. • Сируп Праска 985 гр.


68

59

„Кокта ” • 2.0 л. • ЛИМЕТА 2.0 л. • РОСА 2.0 л.

44

39

„Исо Спорт” • лимон-грејпфруит 500мл • лимон-цреша 500мл • шумска јагода 500мл

18

17

49

„Синалко” • Портокал негазиран сок 1,5Л

45

„Кожувчанка” • Минерална газирана вода 1,5Л

92

82

39 98

88

• 2л

„Исо Спорт” • лимон-грејпфруит 1,75л • лимон-цреша 1,75л • шумска јагода 1,75л

82

74

35

„Синалко” • Портокал газиран сок 1,5Л • Кола газиран сок 1,5Л

16 „Изворска” • изворска негазирана вода 1,5Л

• 2л

-20% 39

26

69

„Маквал” • Сет чај Екстраваганца 1+1 -40%

„Мад Бат” • Енергетски Пијалок 250мл


279

269

118

112 1+1 99 9 8

78

71

„Кафе Браво“ • Премиум 200гр

10

9

„Кафе Браво“ • Сет капучино 2*100гр + гратис лажичка 3во1

„Гранд“ • инстант 18гр. 3во1 Чоко портокал • инстант 16гр. 3во1 Aнтистрес • инстант 18гр. 3во1 Јаболко цимет

ГРАТИС

182

39

162

35

„Кафе Браво“ • класик 100гр+20%гратис

„Кафе Браво“ • Мока 500гр

„Гранд“ • Кафе Слим&Фит 12.5г

12

10

2+1

72

neskvik gotova

66

99

„Горенка” • Сет Горењка 100гр 2+1

119

112


35 50

45

32

magi gotova „Рискоса Макарони“ • 35 500гр

199

179

319

289

„Салвадори“ • Санса ди олива 1л

„Салвадори“ • Екстра вирџин 1л

31 magi gotova

18 13

2+1

189

28

44

82

39

„Паста зара“ • тортелини 250г 2+1гратис

75

„Подравка“ • Крем супа од брокули 75г

„Подравка“ • Вегета натур 150г

58

69 „Орино“ • сусамки 45г 2+1 гратис

52

„Подравка“ • Вегета Пикант 150гр

72

65

„Подравка“ • Коцка од зеленчук 120г


196

„Mаестро“ • Фета Фетино 800гр

155

176

142

„Грејсингер“ • Босански суџук 350гр

62

56

59 89

49

„Збрегов“ • цврст јогурт 3,2% 900гр кантичка • цврсто кисело млеко 3,2% 900гр

46

90

82

„Mаестро“ • Пилешка виршла 400гр

• 2л

„Mаестро“ • Павлака Екстра 850гр

95

• 2л

107

95

56

52

38

52

34

49 30

28 68

59

219

195

„Нестле“ • Несквик кеса 550гр

51

49

„Алпско“ • млеко Витаминско 1л

49

47 50

„Алпско“ • 3.5 %1.л

45

„Му“ • маслац 125 гр

142

133

„Нестле“ • Фитнес житарки 250гр

147

135

„Јошт“ • кашкавал 45% 330.гр

143

129

„Нестле“ • Корн флекс кутија 500гр

199

175

„Нестле“ • Лион житарки - NEW SKU 350 гр


33

30

„Перутнина Птуј“ • Пилешка паштета од црн дроб 90 гр • Пилешка паштета од месо 90 гр • Паштета од пилешко месо со пиперка 90 гр.

133 508

29

589

478

27

554

29

27

„Златиборац“ • домашен кулен рефус

„Златиборац“ • чаен колбас рефус

28

25

247

234

643

602

„Златиборац“ • Говедска салама рефус

28

25 57

51 „Аргета“ • 95г туна паштета

41

47

43

218

198

„Аргета“ • Јуниор 95гр

57

51 245

„Аргета“ • кокошја паштета 95гр

„Златиборац“ • Говедски кулен 340гр вакум

219

„Аргета“ • кокошја примавера 95гр

„Перутнина Птуј“ • Печени пилешки крилца

„Перутнина Птуј“ • Пилешки копан ПП (кеса)


1345

999

749

1169

-45%

1055

„Северин” • пегла за коса

1990

„Северин” • фен

„Адлер” • електричен бокал инокс 1.7л.

-25% 1039

829

1499

1049

1188

589

„Адлер” • електричен миксер

„Адлер” • апарат за потшишување

„Макс” • електрична пегла на пареа 2200W

-50%

1250

869

-30%

635

439

599

1150

2750

2530

2200 „Луминарк” • Сет чаши за коктел 4/1

1999 2100

„Луминарк” • Сет чаши за вино 25цл 4/1

1930

1650

1520

„Луминарк” • Сет чаши за вино 35цл 4/1

679

469

1650

1520

217

195

книги Голем изборнниацени по намале

„Ауто фреш” • Освежувач за возила во лименка гел

180

Гратис

„Адора” • Чистач за стакло + гратис освежувач во вид на капка

Ѓурѓа since 1987 25 години ја славиме книгата!

70

„Ауто фреш” • Освежувач за возила во лименка


319

279

197

159 342

299

„Нивеа” • пена за коса 150 мл.

989

889

575

509

159

132

„Нивеа” • Шампон 250 мл.

287

259

197

159

197

159

„Нивеа” • лак 250 мл.

„Нивеа” • гел 150 мл.

к Подаро

557

499

332

285

515

539

469

ден.

Podarete so Qubov

365

325 „Елсаве • Сет Elseve Anticase шампон за сува и оштетена коса+регенератор Anticase, 200мл+ гратис серум Anticase 30мл

361

309


-25%

119

104

182 183

139

135 „Палете” • инстант колор крем боја за коса

„Tафт” • Лак за коса 250мл • Пена за коса 200мл

264

198

„Сиос” • шампон 500мл • регенератор 500 мл

„Експлицит” • боја за коса 1.1

482

359 „Афродита” • Камилица сензитив хидратантна крема 50мл • Камилица сензитив хранлива крема 50мл

415

369

289

259

-25% „Афродита” • Камилица сензитив крема за околу очи 15мл

454

285

326

259

489

191

За купена Грин Лајн крема ПОДАРОК папучи

326 599

215

404

379

259

220

192

215

342

279

189


519

459

„Хед” • сет гел за туширање + шампон + паричник

1049

925

„Хед” • тоалетна вода ран блу 75мл

Ново 415

„Умбро” • сет гел за туширање +део

362

315

365

„Умбро” • тоалетна вода ajс 75мл

500+250смл грати

205

182

„Палмолив“ • купка за капење 500+250 мл

105 255

224

94

„Росал ” • лип балм меџик глоу 4,8г • лип балм алое вера 4,8г

228

99

205

„Колгејт“ • четка за заби 360 сензитив

97

87

85

132

116

217 „Дуру“ • колонска вода лимон 400мл

85

74

„Септона“ • Козметички марамчиња за отстранување шминка 25 пар. (3во1)

„Арко Класик“ • природна крема 150 мл

„Арко Класик“ • природна крема 100 мл

242

„Росал ” • лип балм шајн • лип балм сензитив

„Колгејт“ • паста сензитив прорелиф вајтенинг 75мл • паста сензитив прорелиф 75мл

„Септона“ • Козметички марамчиња за отстранување шминка 20/25 пар.

127

114 „Дуру“ • колонска вода лимон 150мл

82

72

„Септона“ • Влажни марамчиња за отстранување лак за нокти (БЕЗ АЦЕТОН) 10пар.

82

72


„Флирт” женски хигиенски влошки • ултра котон • тин котон • ултра топ драј

55

49

125

109

„Керфри” • Сет Ултра Нормаил 10 +Супер 9/1-30%

125

112

116

95

103

84

68

59

„Виолета” • тоалетна хартија 8/1 2сл.

„Виолета” • Тета Виолета Џамбо брисач за стакло 1/1

177 172

139

„Виолета” • тоалетна хартија 24/1 2сл • тоалетна хартија 12/1 3сл

75

65

34

29

„General Fresh“ • Течност за ВЦ школка 55 мл.: ОКЕАН, ШУМСКО, ЛИМОН

„General Fresh“ • Сунѓери за домаќинство големи (5-пар)

144

127

„Виледа“ • Сунѓераста крпа 3/1

102

215

192

64

26

„Виледа“ • Глитзи пауер 3/1+1

116

„General Fresh“ • Сунѓер Тефлон (1-пар)

30

162

54

„General Fresh“ • Крпа - Сунѓер (3-пар)

„Виледа“ • Унивел комфорт крпа

2809

2499

„Виледа“ • Вива експрес базик смарт даска за пеглање


122

105

136

„Бреф“ • ВЦ Торнадо гел 750мл

„Бреф“ • Повер Активе ДУО-ПАК

429

405

184

122

474

444

„Мерикс“ • Горска свежина 6 кг + МЕР 500мл ГРАТИС

124

164 109 705

196

639

174

43

38

„Мер“ • 500мл

„Первол“ • 3л+1,5л

94

89 109

„Беколино” • бебешки тврд сапун 3+1

99

105

83

145

119

„Беколино” • влажни марамици Калм&Кер (72) • влажни марамици Софт&Кер (72)

„Спин” • подопер 1л Блу Вејв • подопер 1л Егзотик Микс • подопер 1л Лавандер

93

84

599

„Факс” • суперактив 9кг • аквамарин 9кг

135

119

2+1 195

95

85

118

88

173

114

125 92

„Каладонт” • Вајтенинг 75мл • Хербал 75мл

2+1

199

„Фрош” • универзално средство за чистење бигор со оцет 1000мл

254

„Каладонт” • Комплет каре 75мл • Комплет&Вајт 75мл

„Фрош” • Сет Фрош стакло 500мл + Рефил 1000мл + Гратис скара и рерна 500мл

219

„Фрош” • Сет Емсал карпет шампон 750мл + Фрош ВЦ гел 750мл + Гратис Емсал Универзал 750мл


167

154

949

919

99

92

p&g 280

239

239

215

305

279

212

192

192 305

279

179

209

189

175

159


ВО ПЕРИ

ОДОТ

13

8.02.20

12 до 2 5.12.20

Р РАМС ТО О В Е Њ ВА СО К УПУ Е ИМАТЕ % Т И Т Е К Р 50 МА ОБИЕТЕ Д А Д Т С ИНИТЕ Н М ОЖ Н О Л Е Т С О НА П П О П УС Т СО ВЕЌЕ И З Ј Е Д ГОЛДЕН ЛИТЕТ. А В К Н Е ПРОВЕР

од 1

00

1.399.

0 699.0

00

1.599.

0 899.0

00

1.999.

00 . 9 9 10

ЕДИНЕЧНА ПОСТЕЛНИНА

ДУПЛА ПОСТЕЛНИНА

ДУПЛА ПОСТЕЛНИНА СО ДВЕ НАВЛАКИ ЗА ЈОРГАН

Навлака за јорган 160*220см. Чаршав 160*220см. Навлака за перница 50*70см.

Навлака за јорган 200*220см. Чаршав 220*240см. Две навлаки за перници 50*70см.

Две навлаки за јорган 160*220см. Чаршав 220*240см. Две навлаки за перници 70*70см.

ПРАВИЛА НА ПРОМОЦИЈАТА: • Во периодот од 15.12.2012 до 28.02.2013 за секоја сметка во вредност над 300.00 денари добивате еден купон. • Со собирање на 10 купони и поволна доплата можете да купите еден од различните модели на постелнини по промотивни цени со -50% попуст. • Производите можете да ги подигнете најдоцна до 15.03.2013. Побрзајте количините се ограничени! Рамсторе Маркетите го задржуваат правото да ја прекинат акцијата од објективни причини.

RAMSTOR  

letok za Valentine

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you