Page 1

12/06/2013 - 23/06/2013

количините се ограничени


2+1

1+1

„Чибо” • Голд инстант 200гр.+ гратис Чибо Голд инстант 50гр

299

89

„ Јафа” • 2+1 Мачмалоу

2+1

„ Ескимко” • 2+1 сладолед

62

„ Франк” • јубилиарно кафе 200гр+100гр гратис

2+1

50

Гратис

„ Мегле” • чоколадно млеко 500мл+200мл гратис

69

„ Тутку” • 2+1 40гр.

19

2+1

129

„ Штрудла” • 2+1 штрудли 126гр

64

„ Сникерс” • Сет Марс Сникерс Твикс

Акциите траат до завршување на количините

59

„ Виталиа” • Сет Мусли Кранчи Тропикал 600гр + бар чоко 6/1 ГРАТИС

Гратис


% 0 3 -

„Нектар” • Сет Нектар Фамили -30%

62

3+1

„ Пелистерка” • Oбична вода 3+1 гратис

2+1

2+1

„ Горењка” • Горењка 2+1 ГРАТИС (полнета лешник+ледена+млечна 75)

52

79

„Краш” • Домачица оригинал 275гр (2+1 гратис)

2+1

189

„ Дивела” • Дивела колачи 2+1

129

3+1

2+1

82 „Краш” • Пеперминт 100гр (3+1 гратис)

Гратис „ Канан” • Флипс 60 гр 2+1 ГРАТИС

25

„ Киндер” • Киндер 100гр+Киндер Буено бело 39гр

62

29 „Краш” • Tортица чоколадна 25гр (3+1 гратис)

3+1


3+1

2+1

99

„Ким” • печурки шампињони 300гр 3+1

Гратис „Полимарк” • тегла 650гр + кечап благ 500мл.

78

133

109

„ Паста Зара” • макарони 500гр 2+1 гратис

49

-20 17

159

„ Рио Маре” • туна во масллиново масло 80г. 2+1 гратис

%

2+1

2+1

„ Нескафе” • 2+1 експрес 250 мл • 2+1 експрес 250 мл лате

2+1 „ Нестле” • алома сладолед 2+1 гратис

„ Нестле” • корн флекс кеса 500 гр 2+1 гратси

Акциите траат до завршување на количините

2+1

78 265

„ Кит кет” • чанки 48 гр

162

399

„Ким” • 2+1 кечап Ким 350гр

2+1

2+1

Пателина” • 2+1 гратис пилешка паштета

2+1

2+1 259

„Миспол” • Шунка пилешка 110гр. 2+1

„ Нескафе” • стронг, класик, милд 200 гр за купено кое било Нескафе 200 гр подарок Нескафе пешкир за плажа

Гратис 89 „ Маги” • сет 4 супи + подарок

Гратис


152

74

31

122

„ Сани” • зејтин 1л

„ Фрукт ” • шекер 800гр „ Принцип комерц ” • Блонд маслинки 121-140 1200гр

Најниски цени во градот

255 320

299

Најниски цени во градот

219

„ Промес ” • Мешано мелено месо „ Промес ” • Свинска кртина бут

2+1 45 80 „Домашно јајце” • Л 1/10 Домашно јајце

63

„ Мегле” • павлака 180гр 2+1 гратис

37

„ Мегле ” • млеко 3.2%


1+1

2+1

69 „ Гроздановски” • 1+1 гратис пил.паризер 550гр + посебна мини 200гр

Гратис

109

2+1

„ Гроздановски” • 2+1 гратис алпска +посебна+пил.посебна 400гр

89 „ Лекер” • Екстра салама 800гр + виршли 200гр

Гратис 2+1

3+1

„ Мегле ” • мегле кисло млеко 400гр 2+1 гратис

55

2+1

79 „Вуди” • сет пилешка виршла со кашкавал 150гр 2+1 гратис

„ Бајра” • Сет 3+1 Бајра Босански суџук 100гр

209

„ Перутнина” • 2+1 гратис Пилешка посебна салама ПП 800гр

2+1 Гратис

309

Гратис

46 „Монини” • Монини маслиново масло 500мл + балзамико гратис

„Овако” • говедски нарезок 150гр + ловачка 75гр ГРАТИС

Акциите траат до завршување на количините

35

295

„Вуди” • сет пилешка виршла 100гр 2+1 гратис

2+1

46

32

„Овако” • ловачка 100гр*2 + 75гр ГРАТИС

Гратис

„ Алева” • 2+1 Алева домашна супа

1+1

42 „ Алева” • 1+1 кулинат 250 гр


% 0 -4

299

189 „ Тефала” • сет 3 тенџериња

225

119

195 „Калиманис” • Пангасиус Филети 800гр -40%

• тавче 18 cm

225

117

169

2+1

• тавче 18 cm црно/црвено

„ Адлер” • пегла за коса 45w

740

399 119

49

49 „Зелена долина” • 2+1 овошен јогурт

„ Борекс” • стаклен сад за шеќер

1050

499

19 „ Макс” • тостер за сендвичи бел

1+1

15

• стаклена чаша со рачка

145 „ Борекс” • огноотпорен стаклен сад со капак

49

57 „Мегле” • вајкрем 200гр 1+1 (класик+лајт)

Гратис

„Подравка” • подравка супи сет*3 + гратис вегета 75гр

145

129 „ Борекс” • огноотпорен стаклен сад со капак


149

1+1

1+1

„ Первол” • колор Меџик 2л + Сомат таблети 15/1

335

309

Гратис 169

142

„Гарниер” • Део Интензив 72 спреј 150мл.+ГРАТИС ролон интензив 50мл. 1+1

„Дове” • гел за туширање Лушас Велвет 200 мл 1+1 гратис

1+1

1+1

74 „Арко” • крема за бричење 100мл Моилст сет 1+1

„Гарниер” • Ултра Натуралс Ванила& папаја 250мл+ГРАТИС регенератор 200мл. 1+1

„Мис Маџик” • боја за коса Дуо пак сет

99

99

89

350

139 „Арко” • пена за бричење 200мл Регулар сет 1+1

Гратис „ Палмолив” • купка 500мл+ГРАТИС гел за туширање Оринџ Блосом 250мл.

Акциите траат до завршување на количините

„Нивеа” • млеко за тело 400 мл. + Нивеа гел за туширање гел крем 250мл

Гратис

Гратис

205

175

315

„ Памперс” • за секој купен Pampers Giant Pack Plus – гратис марамчиња дуо и лигавче

1459

1399


2+1

2+1

2+1

239

185 „ Арф” • абразив 500мл 2+1 ГРАТИС

ГРАТИС

„ Ликви” • Ликви за садови 500мл 2+1 ГРАТИС

274

245

99 1+1

ГРАТИС

274 „ВЕНИШ” • ОКСИ ЕКШН ГЕЛ 1000МЛ + КВАНТО ОМЕКНУВАЧ 2Л ГРАТИС

245

„ Орнел” • Орнел омекнувач 1л 2+1 ГРАТИС

„ВЕНИШ” • ОКСИ ЕКШН ЕКСТРА ХИГИЕНА 470ГР 1+1 ГРАТИС

1+1

„ПАЛОМА” • T.ХАРТИЈА 8/1 ПАРФИМИРАНА 3СЛ.+ГРАТИС ПАЛОМА САЛФЕТА 30X30/100+20% ГРАТИС .1СЛ

142

119

ГРАТИС „ВИОЛЕТА” • ПЕЛЕНИ ЏАМБО +ГРАТИС

„АРОМА” • ТЕЧЕН САПУН 400МЛ 1+1

59

„ ВИОЛЕТА” • Т.ХАР.24/1 + ГРАТИС ВИОЛЕТА КУЈНСКИ БРИСАЧ 2/1

177

159

ГРАТИСИ


2+1 2+1

122

„ Паклан” • хартија за печење 8м 2+1 гратис

124

95

„ Паклан” • фолија за свежо) 30м 2+1 гратис

99

2+1

1+1

1+1

55

28

„ Логекс” • сунѓерести крпи 2+1 ГРАТИС

„ Логекс” • сунѓер за садови 1+1 ГРАТИС

• магична крпа 5/1

„ Виледа” • метална спирална жица 1+1 гратис

57

1+1 „ Виледа” • микрофибер комфорт рол крпа 1+1 гратис

125

49

135

109

29

154

119

• 35 цм послужавник

• ролна за во кујна 30 см.

• торба за пазарење

139

59

99

„ Киос” • ренде сет

59

„ Киос” • киос нож сатар • киос нож за леб • киос нож

1195

499

„ Киос” • ножици за пилешко

125

59

„ Киос” • острило за нож

45

35

„ Киос” • нож за месо

Акциите траат до завршување на количините

69

42

„ Киос” • нож за овошје

175

129

„ Киос” • столче на расклопување


РАМСТОР КЛУБ КАРТИЧКА Како до Рамстор Клуб картичка ? Рамстор Клуб картичка можете да купите на каса по цена од 50,00 денари во секој Рамстор Супермаркет и има неограничен рок на употреба. Заедно со картичката добивате формулар за пополнување на Вашите податоци. Ве молиме пополнетиот формулар да го оставите на Инфо пултовите во Рамстор маркетите со цел внесување на Вашите податоци во нашата база на корисници. Секогаш кога ќе дојдете на каса, Ве молиме да ја прикажете Вашата Рамстор Клуб картичка, каде што касиерката уредно ќе ја помине на каса. Секоја Рамстор Клуб картичка има единствен регистарски број. Доколку биде оштетена или изгубена истата не може да се замени.

РАМСТОР КЛУБ КАРТИЧКА

КУПЕТЕ Рамстор клуб картичка и ќе добиете: 1 основна картичка 3 ДОПОЛНИТЕЛНИ КАРТИЧКИ ЗА Вашето семејство Аплицирајте за нова Рамстор клуб картичка и ќе добиете: 1 основна картичка Малите картички се практични и можат да се носат постојано како приврзок на ЗА Вашето семејство 3 ДОПОЛНИТЕЛНИ КАРТИЧКИ Вашите клучеви.

Малите картички се практични и можат да се носат постојано како привезок на Вашите клучеви.

Заменете ја старата Рамсторе картичка БЕСПЛАТНО!

Старата Рамстор картичка можете ја замените бесплатно до 01.12.2012. По овој датум, Рамстор Клуб картичката ќе може да Поволности од користењето на Рамстор Клубдакартичката се купи на каса по цена од 50 денари, и има неограничен рок на употреба. Со секое пазарење во Рамстор маркетите, Рамстор Клуб картичката Ви нуди можност да купите промотивни производи по пониски Како се користи Рамсторе Клуб картичката Рамстор клуб цени видноСообележани маркети, во нашите промотивни каталози – Рамсторама– коисе објавуваат на секои секое пазарењево во сите Рамсторе маркетите,како новатаиРамстор клуб картичка ви овозможува безброј придобивки. три седмици. Заштедата која сте ја оствариле со Рамстор Клуб картичката е збирно изразена на Вашата фискална сметка како – Рамстор Рамстор Клуб цени Рамстор клуб картичката Ви нуди можност да купите промотивни производи по пониски Рамстор Клуб цени! намаление. Со секое пазарење во Рамстор маркетите , Семејната Рамстор Клуб картичка Ви нуди можност да купите промотивни производи по пониски Рамстор Клуб цени видно обележани во сите маркети, како и во нашите промотивни каталози – Рамсторама - кои се објавуваат на секои три седмици. Заштедата која сте ја оствариле со Рамстор Клуб картичката е збирно изразена на Вашата

Ексклузивна придобивка на Рамстор Клуб картичката е можноста за собирање на поени. фискална сметка како - Рамстор намаление. Како собирате поени? Многу едноставно!

Уникатна придобивка на новата Рамстор Клуб картичка – собирање на поени! Како собирате поени? Многу едноставно! 1% од вкупната вредност на секоја сметка се запишува во вид на поени на Вашата семејна Рамстор сметка. Со секое пазарење во Рамстор маркетите со Рамстор Клуб картичка 1%од вредноста на секоја сметка се запишува во вид на поени на Поените можете да ги искористите за: купување на било кои производи од маркетите Вашата Рамстор сметка. -купување на производи од специјалниот каталог Поен Плус Промоција

Кога и како се собираат поените?

Поените се собираат Поените можете да ги искористите за: кумулативно 6 месеци. Период 1 за собирање поени: 1 октомври – 31 март - купување на било кои производи од маркетите Период 2 за собирање поени: 1 април – 30 септември секој период неискористените поениПлус се бришат од Вашата Семејна Рамстор Клуб картичка. - купување на производиПосле од специјалниот каталог Поен Промоција

Користењето на Вашите поени е многу едноставно:

Собраните поени можете да ги користите последните денови од календарскиот месец почнувајќи од 25-ти до крај

Кога и како се собираатнапоените? месецот. Во рамките 6 намесеци. еден месец Поените се собираат кумулативно Период 1 за собирање поени: 1 март – 31 август 1 Период 2 за собирање поени: 1 септември – 28 февруари

25-ти ден во месецот

25

собирање на поените Користење на поените од Вашата Рамстор Клуб картичка е многу едноставно:

30/31 ден во месецот користење на поените

Доколку сакате да се информирате за вкупниот износ на собраните поени – тоа можете да го направите на самата каса во нашите маркети или пак на нашата официјална интернет страна www.ramstore.com.mk.

Собраните поени во Период можете да ги користите секој ден во рамките на истиот, односно собраните поени во Период 2 можете Поен1плус маркетите нудат уште да ги користите секој денРамстор во рамките наВиПериод 2. можности да соберете дополнителни поени. Дополнителните поени може да ги добиете со купување на производи кои се означени како „поен плус производи„ и истите автоматски се додаваат на вкупно собраните поени. Овие производи може да ги видите во специјалниот каталог во издание на Рамстор маркетите – „Поен плус промоција“.

После секој период неискористените поени се бришат од Вашата Рамстор Клубкартичка и почнува нов период на собирање Најверниот купувач на поени. Рамстор промоциите со назнака за “најверниот купувач” означуваат определување на најверниот купувач врз основа на базата на податоци што е формирана токму од регистрираните Семејни Рамстор Клуб картички. Никогаш

не ја пропуштајте можноста да бидете најверен купувач на Рамстор бидејќи тоа значи многу погодности, вредни Доколку сакате да се информирате за вкупниот износ на собраните поени –своите тоа можете дакупувачи. го направите на било која каса во нашите подароци, патувања и сл. Рамстор маркетите секогаш ги наградуваат најлојални маркети.

ВАШАТА СЕМЕЈНА РАМСТОР КЛУБ КАРТИЧКА ВИ НОСИ БЕЗБРОЈ ПРЕДНОСТИ И ПРИВИЛЕГИИ. БИДЕТЕ НАШ ПРИВИЛЕГИРАН РАМСТОР КЛУБ ЧЛЕН

Најверниот купувач Рамстор промоциите со назнака за “најверниот купувач” означуваат определување на најверниот купувач врз основа на базата на податоци што е формирана токму од регистрираните Рамстор Клуб картички. Никогаш не ја пропуштајте можноста да бидете најверен купувач на Рамстор бидејќи тоа значи многу погодности, вредни подароци,патувања и сл. Рамстор маркетите секогаш ги наградуваат своите најлојални купувачи. Во секое унапредување и усовршување на промоциите вклучени се сите постојани и идни сопственици на Рамстор Клуб картичка. ВАШАТА РАМСТОР КЛУБ КАРТИЧКА ВИ НОСИ БЕЗБРОЈ ПРЕДНОСТИ И ПРИВИЛЕГИИ. БИДЕТЕ НАШ ПРИВИЛЕГИРАН РАМСТОР КЛУБ ЧЛЕН


Со пазарење во Рамстор маркетите во вредност над 350,00 денари во периодот од 01.06.2013 до 10.07.2013год. добивате купон за учество во наградната игра. Дополнителен награден купон се добива со купување и на некој од производите од акцијата “КУПОН +” видно означени во секој од Рамстор маркетите, доколку вкупниот износ на сметката е над 350,00 ден. Купонот со Вашите лични податоци и бројот на фискалната сметка, уфрлете ги во обележаните кутии во Рамстор маркетите и очекувајте една од вредните награди. Задолжително чувајте ја фискалната сметка како доказ за Вашето учество во Наградната игра при подигнување на наградите. Извлекувањето на среќните добитници ќе се одржи на 12.07.2013 година, петок во Рамстор Мол во 13 часот. Среќните добитници ќе бидат лично контактирани и објавени на нашата веб страна www.ramstore.com.mk, во дневниот весник Дневник во рок од три дена од денот на извлекувањето, како и на информативните пултови во нашите маркети. Вработените во Рамсторе Македонија ДОО, како и членовите н нивните потесни семејства немаат право на учество во Наградната игра. Купоните со непотполни податоци ќе се сметаат за неважечки. Рамсторе го задржува правото да ja прекине Наградната игра од објективни причини. Прикажаните фотографии не мора да се идентични со наградите.

Vau~erot mo`ete da go iskoristite za pazarewe vo site Ramstore Supermarketi ili vo nekoja od prodavnicite vo Ramstore Mall. Vau~erot mo`ete da go iskoristite ednokratno na edno proda`no mesto. Ramstore nema obvrska da ja vrati eventualnata razlika me|u vau~erot i vrednosta na kupenite proizvodi. Vau~erot treba da go iskoristite najdocna do 01.09.2013god.

Vau~erot mo`ete da go iskoristite za pazarewe vo site Ramstore Supermarketi ili vo nekoja od prodavnicite vo Ramstore Mall. Vau~erot mo`ete da go iskoristite ednokratno na edno proda`no mesto. Ramstore nema obvrska da ja vrati eventualnata razlika me|u vau~erot i vrednosta na kupenite proizvodi. Vau~erot treba da go iskoristite najdocna do 01.09.2013god.

Vau~erot mo`ete da go iskoristite za pazarewe vo site Ramstore Supermarketi ili vo nekoja od prodavnicite vo Ramstore Mall. Vau~erot mo`ete da go iskoristite ednokratno na edno proda`no mesto. Ramstore nema obvrska da ja vrati eventualnata razlika me|u vau~erot i vrednosta na kupenite proizvodi. Vau~erot treba da go iskoristite najdocna do 01.09.2013god.

Vau~erot mo`ete da go iskoristite za pazarewe vo site Ramstore Supermarketi ili vo nekoja od prodavnicite vo Ramstore Mall. Vau~erot mo`ete da go iskoristite ednokratno na edno proda`no mesto. Ramstore nema obvrska da ja vrati eventualnata razlika me|u vau~erot i vrednosta na kupenite proizvodi. Vau~erot treba da go iskoristite najdocna do 01.09.2013god.

Рамстор се извинува за евентуални печатни грешки

• • • •

Ramstor ohrid e katalog  
Ramstor ohrid e katalog  
Advertisement