Page 1

ИНА

ТОПЛ

ТИ АЛА

УВАЊ

УРЕД

Е

НИ ПОДОГИ ОБЛ

БАЊ

А

РАЦИ

ДЕКО

СУПЕР ЦЕНА

СЕКОЈ

ПО ЦЕНА ОД

СУПЕР ЦЕНА

309

ден.

на м2

ЛАМИНАТ 7ММ ДАБ БАРИ floorfix, дебелина 7мм, даб бари, пакет 2.47м2 ref. 912685

УДАРНА БОРМАШИНА GREN TOOLS

500W, 0-3 000об./мин., диаметар на дупчење во: бетон 13мм, челик 10мм, д рво 20мм, ранција 1 годинa ref. 861667

АГОЛНА БРУСАЛКА GREEN TOOLS

500W, 0-11 000об./мин., диjаметaр на дискot 115мм ref. 870715

од 15 јануари 2014 до 03 февруари 2014

899

ден.


149

149

ден.

ПРОДОЛЖЕН КАБЕЛ 3 ГНЕЗДА

кабел 1,5м, 3х1,5мм2, 3500W ref. 800786

99

ден.

ЛУНА LED

3W=35W, топла и неутрална светлина, 220V,GU 10, 30 000 часа ref. 917495

169

199

ден.

ПЛАФОЊЕРКА BALL

ден.

ШТЕДЛИВА СИЈАЛИВА GE

дијаметар 23см, 1х40w, e27, пвц боја бела ref. 907041

15W, E27 ref. 791731

ден.

АКРИЛНА БОЈА

5кг, брзо суши, водо растворлива, за внатрешно бојадисување, покривност 3-4м2/кг, боја: белa ref. 882123

69

ден.

СИЛИКОН АКРИЛЕН 300мл, се користи за пополнување на пукнатини кај повеќе видови градежни материјали, кои мoжат да бидат и мокри(бетон, цигла, дрво, гипсани плочи, керамички производи). Може да се бои и не содржи растворувачи. ref. 780474

99

199

ден.

МОП

СИЛИКОН ТРАНСПАРЕНТЕН

105см, со мек сунѓер и преса ref. 902858

280 мл, за стакло, керамика, плочки ref. 780466

179

ден.

ЗИМСКА ТЕЧНОСТ ЗА СТАКЛА глејзер, 5+1 литар ref. 782329

159

ден.

ПРОСТИРКА ЗА БАЊА 40х60см, антилизгачка, различни бои и дезени ref. 891959

179 ПРИБОР ЗА ЧИСТЕЊЕ

ден.

кофа, дршка цедалка и брисач ref. 902855

169

149 ден.

ТАВАНСКА ПЛОЧА

49.5х49.5см, 1 пакет(8 парчиња)=1.96м2, за декорација на тавани, можност за бојадисување, еколошки чист продукт ref. 874220

2

ден.

ден.

СРЕДСТВА ЗА ЧИСТЕЊЕ АSTONISH професионална класа, за чистење на текстил, кожа, PVC мебели, ламинирани површини, фурни, скари, клими и др. ref. 869056


ТОПЛИНА

21999

ден.

31399

7439 КОНВЕКТОР

ден.

ПЕЧКА НА ДРВА MONACO

ПЕЧКА НА ДРВА GOYA

10kw, отвор 50см, челичен корпус со дебелина 4мм, 55.5х63х41см, 62кг, ref. 559677

11kw, челична , отвор 50см, 69,5х64х44.8см , тежина 97кг, дијаметар на димоотворот-150-153мм ref. 654721

3299

ден.

ВЕНТИЛАТОРНА КЕРАМИЧНА ПЕЧКА 1800W, 8-часовен тајмер, заштита од прегревање, класа II, IP20, бои алуминиум, црвена, црна ref. 637671

4199

ден.

ПЕЧКА КЕРАМИЧКА 2400W 2400w-52-60m3, 8 часовен тајмер,заштита од прегревање, бои бела, алуминуим, црвена и црна ref. 637674

639

ден.

1000W,димензии 60х45х11см , дневно/ седмично програмирање, LCD екран, систем против замрзнување, управување со 6 команди IP24 ref. 616281 продукт: 1500w 2000w

ref: 616282 616283

1599

ден.

ВЕНТИЛАТОРНА ПЕЧКА

2000W, 2 степени, термостат, заштита од прегревање, индикаторна ламба ref. 905900

ден.

КОНВЕКТОР 2000W, 3 степени, термостат, вентилатор, можност за монтажа на ѕид ref. 914875

499 КАЛОРИФЕР

цена: 8259 ден. 9069 ден.

ден.

2000W, 2 степени, термостат, заштита од прегревање, индикаторна сијаличка ref. 924734


АЛАТИ

879

99

ден.

ден.

продукт: 85х195х295мм 85х238х359мм

КУТИЈА

цена: ref: 919635 159 ден. 919642 249 ден.

85х150х245мм, полипропилен, TAYG, шпанија ref. 919633

УБОДНА ПИЛА RAIDER 350W, 3000об./мин., Длабочина на сечење: дрво 55мм, челик 6мм, сечење под агол од 45° Гаранција 1 годинa ref. 888024

2899

ден.

БОРМАШИНА 550W SKILL

550W, работна способност на бушење во челик 13мм, во бетон 10мм, во дрво 35мм ref. 792674

1699

1699

ден.

АГОЛНА БРУСИЛКА GRUP 900W

2999

ден.

ПЕРФОРАТОР GRUP 920 W

УДАРНА БОРМАШИНА GRUP 750W

900w, дијаметар на дискот 125мм, 11 000 об/мин ref. 931222

ден.

920w, сила на удар 2.4Ј, 0-900 об/мин, дијаметар на пробивање метал 13мм, дрво 30мм, бетон 26мм, дополнителна дршка ref. 931230

750w, 0-2900 об/мин, самозатегачки патрон, мак. дијаметар на пробивање метал 13мм, дрво 25мм, бетон 16мм, ref. 931234

1049

ден.

СЕКИРА ВИКИНГ со рачка , тежина 0.3кг

3199

ден.

ЕЛЕКТРИЧНА ПИЛА GREEN TOOLS

1800W, должина на пилата 35см, тежина 5хг ref. 898483

1099

ref. 792650

ден.

СЕКИРА УНИВЕРЗЛНА со рачка , тежина 1.2 кг ref. 784238

БЕНЗИСКА ПИЛА RAIDER

6099 4

ден.

едноцилиндров, бензински двотактен мотор, зафатнина на цилиндарот 45см3, моќност 1,8 kW, должина на сечење дел 45см, потрошувачка 0,9 кг / ч, капацитет на резервоарот 550мл, тежина 5,7 кг ref. 837897

949

ден.

ЛОПАТА ЗА СНЕГ со рачка ref. 790086

продукт: тежина 0.5кг тежина 0.7кг тежина 1.5кг тежина 1.8 кг

ref: 788800 784236 788802 784240

цена: 829 ден. 919 ден. 1299 ден. 1499 ден.


УРЕДУВАЊЕ

919

ден.

ГАРДЕРОБЕР ПЛАТНЕН продукт: 170х85х30см, 4 нивоа, носивост на на рафт 80кг , монтажа со завртки, боја: бела 180х90х40см, 4 нивоа 180х90х40см, 5 нивоа

1779

ref: 900147

цена: 1979 ден.

900148 900149

2399 ден. 2599 ден.

150х60х45см, тежина 1.8кг, бои беж, темносина ref. 912560 продукт: 175х109х45см

2899

ден.

РАСКЛОПЛИВА МЕТАЛНА СТАЛАЖА

ref: 912556

ден.

ПОЛИЦА МЕТАЛНА 100х40х185см, 5 нивоа ref. 836576

150х75х30см, 4 нивоа, носивост на рафт 60кг , боја бела ref. 900146

1669

1699

ден.

НАДГРАДБА ЗА ГАРДЕРОБЕР

3339

бои лила и зелена ref. 908809

ден.

130 см 54 см

ГАРДЕРОБЕР 180х80х52см, 2 врати, рафт и лост, меламин иверка, дебелина 16мм, декор бука, орев ref. 891971

6299 КУЈНА КЛИО

ref: 911008 911011 911018

СУШАРА ТАВАНСКА должина 1.20м, 5 позиции , регулирање на висината, метални шипки ref. 911004

цена: 789 ден. 839 ден. 939 ден.

висина 200см, горен дел 130х54х30см, долен дел 130х85х60см, ламинирана иверка 16мм, PVC кант ref. 918283

ден.

плотна

термо к о р а д по

130 см

85 см

ден.

продукт: 1,4м 1,6м 1,8м

ден.

КОМПЛЕТ БИРО СО СТОЛ

80х52х58см, 2 врати,меламин ивека,дебелина 16мм,декор бука, орев ref. 892748

749

цена: 1899 ден.


ПОДНИ ОБЛОГИ

99

269

ден. 2

на м

2

за ден пого еки, т игро ки с т де инки, . д а гр та.. лиш и ч у

ТЕПИСОН LIDO на 3мм, 100% полипропилен , ширина 4м, дебели но сива , Холандија бои сина, кафена, тем ref. 911330

1189 продукт: 120х180 140х200

ref: 917264 917267

цена: 2549 ден. 3399 ден.

70х140 см, 100% памук, глатко такен, може да се користи и од свете страни , различни бои и дезени ref. 917261

ден.

50х80см, 100% полипропилен, различни бои

ден.

ден.

ЛИНОЛЕУМ ДЕТСКИ MAZE

дебелина 2.8мм, многу бои ref. 927339

ден.

160х120см, 100% полипропилен, различни бои ref. 904193

2

ПРОСТИРКА ЗА ПРЕД ВРАТА •1 - 33х55см, вештачки каучук 249 ден. ref: 930750 •2 - 40х60см, гума 259 ден.

цена: 379 ден. 509 ден. 1109 ден.

ref: 870892

•3 - 45х75см, 100% вештачки каучук со кокос 389 ден. ref: 930759

КИЛИМ НИАГАРА

6

ref: 841862 841864 841863

на м2

КИЛИМ САХАРА

1

продукт: 60х135см 85х135см 125х200см

399

1299

ден.

КИЛИМ LARYA 70/140

1899

ширина 3 и 4 м, дебелина 1.5мм, Белгија ref. 865193

ден.

на м

159

ЛИНОЛЕУМ

ref. 841861

3

1899

819

ден.

ДЕТСКИ КИЛИМ KIDDY

КИЛИМ КОНТЕМПО

КИЛИМ ПЛАТИН

160х230см, 100% полипропилен, висина на велур 7мм, различни бои и дезени ref. 830799

120х2160см, различни бои и дезени ref. 903977 продукт: ref: цена: 160х230

ден.

903967

3399 ден.

100х150см, 100% полипропилен, различни принтови ref. 922794


ПОДНИ ОБЛОГИ

399

на м2

210

ден.

ЛАМИНАТ ДАБ РУСТИК

8мм

на м2

ЛАМПЕРИЈА

дебелина 8мм, пакување 2.22м2 даб рустик ref. 875093

579

на м2

ЛАМИНАТ

ден.

дебелина 10мм , декор даб природен , 1 пакет=1.72м2 ref. 893633

10мм

678

на м2

ден.

ден.

РVС, дебелина 8мм, 1пакет (10 ламели) = 2,6м2, ширина на ламела 12,5см, боја: бела ref. 887722

359

12мм

на м2

дебелина 12мм, 1пакет=1.48м2, класа 33/АС5, декор советлен даб, исклучително отпорен на абење, одбива прашина и инсекти, антибактериска покриеност, Гаранција 20 години ref. 903127

на м2

дебелина 7мм, даб сарагоса , пакет 2.47м2 ref. 917372

289

ден.

на м2

ПОДНА ПЛОЧКА БАРИ

на м2

ден.

ПОДНА ПЛОЧКА CIRQUE 33х33см, дебелина 8мм, I-ва класа, за внатрешна употреба, бои: беж, црна, KAI ref. 897131

ден.

ПОДНА ПЛОЧКА СТЕРН

34х34см, дебелина 6,5мм, I - класа, големина со вклучена технолошка фуга, бои: беж, кафена, сива ref. 891559

359

7мм

ЛАМИНАТ ДАБ САРАГОСА

ЛАМИНАТ

299

ден.

34х34 , дебелина 6.5мм, I-ва класа, боја светлосива,беж ref. 923890

259 2

на м

ПОДНА ПЛОЧКА 34х34 см, pallas и imax, 1 пакет=1.62м2 ref. 930862

ден.


БАЊА

839 ТУШ КОМПЛЕТ

5 функции,хром мат покриеност , комплет со сапуњерка ref. 836144

739

ден.

БАТЕРИЈА ЗА УМИВАЛНИК

1399

стоечка, една рачка, керамичка глава, покриеност месинг хром Гаранција 1 година ref. 892344

789

БАТЕРИЈА ЗА ТУШ И КАДА

ден.

ѕидна,еднорачна, керамичка глава, месинг со хром, со додатоци ref. 892340

УМИВАЛНИК

ден.

45см, матис ref. 929897

ден.

2399

УМИВАЛНИК OCEAN

ден.

65см, должина 52см, бела боја, Ideal Standart ref. 907093

5199 23999

БОЈЛЕР 80Л TESY вертикален, капацитет 80 л, ел.грејак 2kW ref. 792345

ден.

ТУШ КАБИНА ХАРМОНИЈА

8599

90х90х216см,6 хидромасажни прскачи,батерија,туш на таван,туш слушалка со црево 1.5м,стаклена полица,контролен панел со радио ref. 893788

399

на м2

ден.

ЅИДНА ПЛОЧКА НОВА 25Х33. беж, кафена ref. 918813

389

на м2

ден.

ПОДНА ПЛОЧКА НОВА 33х33 , беж, кафена , KAI ref. 918827

8

ден.

ден.

ТУШ КАБИНА 195х90х90см, матирани стакла 4мм, алуминиум рамка со хром покриеност, бело акрилно корито од ABS,сифон ref. 918668

419

ден.

на м2 ЅИДНА ПЛОЧКА СНОУ

а сива

25х40см, I-ва класа, бој ref. 924119

429

на м2

ден.

ПОДНА ПЛОЧКА СНОУ а сива

33х33см, I-ва класа, бој ref. 924121


БАЊА

329

ден.

ЧЕТКА ЗА WC висина 34см, дијаметар 10см, PVC бои црвена, портокалова, зелена ref. 917645

999

ВЕНТИЛАТОР ЗА БАЊА

ден.

ф100мм, 11W, 2500об./мин., проток на вентилација 95м3/час, с капак, можност за ѕидна монтажа и плафонска монтажа ref. 853118

3

479

ден.

КОРПА ЗА ОТПАДОЦИ висина 28см, дијаметра 23см, PVC бои црвена портокалова, зелена ref. 917654

199

ден.

7

180х200см , PVC, еднобојна , различни бои ref. 838566

ден.

WC ДАСКА

боја бела, PVC

ref. 920495

продукт: бои крем, беж, сина, зелена, црвена, црна

789

ref: 920501

цена: 309 ден.

ден.

ГОРЕН ШКАФ ЗА БАЊА

36х40х11см, со една врата, држач за четки за заби, полистирол, произведено во Бугарија ref. 832977

8529

ден.

КОМПЛЕТ ЗА БАЊА TARA

огледало 58х78см, долен шкаф 70х40см, височина 32.5см, стаклена плотна 15мм, стаклен умивалник 11мм, ф56см, боја цреша ref. 545786

АКСЕСОАРИ ЗА БАЊА, ХРОМ 1 2 3 4 5 6 7 8

продукт: закачалка за крпи чаша за вода држач за сапун држач за тоалетна хартија држач за крпа -прстен држач за крпа дозатор за течен сапун wc четка+ држач

3499 КОМПЛЕКТ ШКАФОВИ ЗА БАЊА МЕРИ

1799

ден.

ШКАФ ЗА БАЊА

8

6

1 5

ЗАВЕСА ЗА БАЊА

229

4

2

58х49.5х14.5см, 3 врати со огледало, фиксирани рафтови, пвц , боја бела ref. 898961

огледало 31х67,7см, долен шкаф 50,8х85х40,5см, со мијалник, отпорен на влага, боја бела ref. 890109

ref: 890033 890034 890035 890036 890037 890038 890039 890040

ден.

цена: 239 ден. 359 ден. 369 ден. 569 ден. 529 ден. 869 ден. 439 ден. 599 ден.


169

КОРНИЗНА ШИНА 1-канална , должина 180см, PVC, боја бела , Германија ref. 883424 продукт: 1-канална, должина 210см 1-канална, должина 300см 2-канална, должина 180см 2-канална, должина 210см 2-канална, должина 300см

ref: 883425 883426 883427 883428 883429

529 ден.

цена: 199 ден. 299 ден. 249 ден. 299 ден. 419 ден.

ДЕКОРАЦИЈА ден.

КОРНИЗА БАРИ 160см, ф28мм, метал, имитација на дрво, комплет со завршетоци, алки со кукички, трегери со должина 17см, боја цреша ref. 859036

на д.м.

ден.

на д.м.

889

цена: 619 ден. 769 ден. 879 ден.

ТЕКСТИЛ

ширина 280см,100% памук, густа ткаенина, погоден за шиење на завеси, перници , прекривки и др, модерен дезен ref. 924246

ширина 280см,100% памук, густа ткаенина, погоден за шиење на завеси, перници , прекривки и др, модерен дезен ref. 924257

129

ден.

899

ден.

ден.

ЗАВЕСА ELIZ

ГОТОВА ЗАВЕСА

ширина 280см, 100% полиестер, различни бои ref. 907455

140х160см, 100% полиестер, со метални алки за закачување, различни бои ref. 924312

ден.

на д.м.

ТЕКСТИЛ

Нов живот за стариот мебел!

ref: 859037 859043 859044

е на завеси Услуга кроењ ricolage само во Mr.B

189 679

продукт: 200см 240см 300см

продукт: 53,5/140 56/125 56/165 58/140 58/165 62/165 62/220 72/165 116,5/165 125/165 116,5/125

ref: 825540 825541 825542 825543 825544 825545 825546 825547 825548 825549 825550

цена: 419 ден. 389 ден. 499 ден. 469 ден. 519 ден. 579 ден. 769 ден. 659 ден. 949 ден. 969 ден. 799 ден.

349

ден.

РОЛЕТНА АЛУМИНИУМ 25мм, 53,5/125, боја: бела ref. 825539

на д.м.

САМОЛЕПЛИВА ФОЛИЈА

ширина 67,5 см, водоотпорен, различни бои и дезени, Patifix. Произведено во Холандија. ref. 841973

169

ден.

СРЕДСТВО ЗА СИМНУВАЊЕ НА ТАПЕТИ

250мл, концентрат, за површина од 35 до 50м2. Произведено во Германија. ref. 838462

10

339

ден.

ЛЕПАК ЗА ТАПЕТИ

за флиз тапети, со контрола на нанесување преку син детектор, 35-45м2/оптимално. Произведено во Германија. ref. 882629

389

ден.

ТАПЕТ MAGNOLIA 10х0.53м, PVC, различни цветови и дезени, Германија ref. 922209

699

ден.

ТАПЕТ FRESH START 10.05х0.53м, флис со винил покриеност, различни бои и дезени ref. 922059


ДЕКОРАЦИЈА

а рачн отка б а р з и

1499

1199

ден.

1259

ден.

ПРЕКРИВКА

ПАНО ТИП ЈАПОСНИ ЅИД

ПАНО ТИП ЈАПОНСКИ ЅИД ДЕН И НОЌ 60х245см, 100% полиестер, индивидуално регулирање на светлината, со алуминиум профил и лизгачи, 2 резервни самолепливи ленти, боја бела и црна ref. 927311

ден.

150х200см, 100% памук, модел печурка, двелица, различни бои и дезени ref. 931034 продукт: ref: цена:

60х245см, 100% полиестер, со амуниумски профил и лизгачи, различни бои и дезени ref. 927337

200Х220

две лицадвослоjно-за повеkе топлина

189

931038

1529 ден.

ден.

ПЕРНИЦА

50х70см, 100% памук, полнење од силикон ref. 911412

369

ден. ПРЕКРИВКА

ЧАРШАВ ЗА МАСА

100х160см, 100% полиестер, различни бои и дезени ref. 919963 продукт: 160х160см 160х180см

ref: 919964 919970

999

ден.

150х200см, 100% полиестер, различни бои ref. 927794 продукт: ref: цена:

цена: 499 ден. 599 ден.

200Х220

927804

849

1129 ден.

ден.

ПРЕКРИВКАТА СО ПЕРНИЦА

129

големина на прекривка 140х200см, големина на перница 50х70см, различни бои ref. 906234

ден.

ДЕКОРАТИВНА ПЕРНИЦА 40х40 ref. 928928

899

ден.

ПРЕКРИВКА

459 продукт: прекривка 190х220см

ref: 908244

цена: 589 ден.

ден.

ПРЕКРИВКА СО ПЕРНИЦА 140х190см, перница 40х40см ref. 908240

150х200, 100% полиестер различни бои ref. 837370 продукт: 180х200см 200х220см

ref: 921198 921213

цена: 1269 ден. 1499 ден.


719

ерка Сите видови на ив т скроени можат да Ви бида по ваша мерка во r.Bricolage. хипер-маркетот M

ден.

на плотна

ОСБ ПЛОЧА ОСБ плоча 244х122х0,9см ref. 785664 продукт: 244х122х1,1см 244х122х1,5см 244х122х1,8см

389

ref: 785665 785666 785667

а

н Услугата е бесплат

цена: 849 ден. 1149 ден. 1299 ден.

369

ден.

на м2

ЦЕДАЛКА ЗА САДОВИ

ОПЛЕМЕНЕТА ИВЕРКА димензија на плотна 275х207х1.6см 112ПЕ, боја бела ref. 792599

3 нивоа, со кошница, никел ref. 867310

859

БАТЕРИЈА ЗА КУЈНА ЕКО

ден.

стоечка, една рачка, керамичка глава, хром ref. 892343

СЕКОЈ

ПО ЦЕНА ОД

119

899

ден.

ден.

ЗАКАЧАЛКА ЗА ОБЛЕКА

ШТЕДЛИВА СИЈАЛИВА GE

метална, стоечка, височина 190см, бои црна, бела ref. 941974

е27 , е14 ref. 792136, 792135

549

339

Можност за плаќање ден. со електронски картички КОШНИЦА Можност за плаќање со електронски картички 47х35х23см, 32 л. Пвц ref. 852267

ден.

559

ден.

ПЛАТНЕН СТОЛ платнен стол со отпечатен натпис Парис, 19мм цевка профил, сребрена боја, PVC седиште и потпирач, боја: зелен, портокалов, бел ref. 907244

ден.

СУШИЛНИК ЗА АЛИШТА висина 80-145см, ширина 50-85см, простирна површина 17м, боја бела ref. 880548

ГОЛЕМА РАСПРОДАЖБА НА ЛУКОВИЦИ МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУГИ:

МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУГИ:

Можност за плаќање со електронски картички Можност за плаќање картички Можност зазаплаќање со електронски картички Можност плаќањесо со електронски електронски картички

МОЖЕТЕ СМЕТАТЕ НАНА НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУ МОЖЕТЕДА ДА СМЕТАТЕ НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ У МОЖЕ

• Сите цени на производите во Mr.Bricolage се со вклучен ДДВ. • Сите понуди на производи, посочени во каталогот на хипермаркетот Mr.Bricolage, важат за времетраење на акцијата (15.01.2014 - 03.02.2014). • Количините се ограничени. • Не сносиме одговорност за Дознајте повеќе за сите поволности кои можните печатни грешки.

УНИВЕРЗИТЕТ ФОН УНИВЕРЗИТЕТ ул. Перо Наков 106, 1000 Скопје ФОН

(во близина на Универзитетот ФОН)

Дознајте повеќе за сите поволности кои ги нуди хипер-маркетот Mr.Bricolage, наменети за Вашиот дом и градина.

ги нуди хипер-маркетот Mr.Bricolage, наменети за Вашиот дом и градина.

Придружете ни се на:

Mr.Bricolage - Skopje, Macedonia

МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА НАС И ЗА

работно време:

Понеделник - Сабота: од 08:30 до 21:00 часот, Недела: од 09:00 до 19:00 часот

Тел.: +389 2 3217 980 Факс: +389 2 3217 981 Е-mail: info@mr-bricolage.mk УНИВЕРЗИТЕТ ФОН УНИВЕРЗИТЕТ ФОН

УНИВЕРЗИТЕТ ФОН

УНИВЕРЗИТЕТ ФОН

Bricolage 1 e katalog  
Bricolage 1 e katalog  
Advertisement