Page 55

»» M-самоорганізація мешканців для боротьби з правопорушниками – можливість для центру управління поліції відправляти SMS про проблеми в місті певним цільовим групам, таких, як таксисти, водії автобусів, службам безпеки, членам самоорганізації мешканців. »» M-бібліотека – можливість для міської бібліотеки повідомляти користувачів, коли книга, яку вони запитували стала доступна. Послуги розробляються у співпраці з Тартуським муніципалітетом, місцевими та міжнародними компаніями, державними установами, університетами та іншими м-містами Європи.

4.4 Підвищення рівня обізнаності та маркетинг У той час як фізичний доступ до інфраструктури ІКТ має важливе значення для використання нових каналів, дослідження показують, що одного лише доступу мало. Мотивація і бажання використовувати електронні та мобільні канали, а також наявність необхідних навичок і впевненості разом з іншими факторами стають перешкодами для людей на шляху користуванням онлайн-каналами. Після того, як новий канал впроваджено, певні групи користувачів можуть потребувати мотивації відмовитися від традиційних каналів для досягнення, одночасно, більш ефективного врядування і кращого користувацького враження. Мотивація громадян використовувати найрентабельніші канали не завжди може бути простою. Підвищення обізнаності громадян через комунікаційні кампанії на підтримку використання більш економічно ефективних каналів може допомогти вплинути на сприйняття громадян. В інших випадках громадяни можливо потребуватимуть підготовки, яким чином ефективно використовувати нові канали. Часто застосовані канали можуть бути використані для інформування клієнта про те, що інші канали доступні для задоволення їх потреб. Наприклад, якщо хтось телефонує до урядового кол-центру і відповідь знаходиться в Інтернеті, дозвонювач може бути спрямований до Інтернету через інтерактивну голосову систему перед тим, як контакт між громадянином і оператором кол-центру буде здійснений. Моніторинг використання нових каналів однаково важливий для зворотного зв’язку від громадян, щойно було впроваджено новий канал. Посадовці повинні бути в змозі відповісти на такі питання: скільки людей використовують новий канал і через які типи пристроїв; скільки це коштує організації запустити новий канал; наскільки добре пристрої працюють і за яких умов; якими є основні тенденції використання та рівень задоволеності користувачів; демографія доступу до нового каналу громадян. Такий аналіз сприятиме наданню глибшого уявлення для державних службовців про майбутні напрямки забезпечення багатоканальних послуг.

4.5 Виклики та можливості надання багатоканальних послуг Надання багатоканальних державних послуг і, зокрема, використання каналів на базі мобільних технологій, як і раніше будуть знаходитися серед головних пріоритетів порядку

54

Довідник е-врядування для місцевих органів влади України

Profile for e-governance academy

e-Government Handbook for Ukrainian Municipalities  

Practical Guidelines and Best Practices of Local e-Government.

e-Government Handbook for Ukrainian Municipalities  

Practical Guidelines and Best Practices of Local e-Government.

Advertisement