Page 51

мапу міста, де вказані проблеми. Після отримання запиту, проблема буде негайно вказана на інтерактивній мапі — немає необхідності в тому, щоб співробітник муніципалітету додатково шукав місце розташування. Розроблена система статистики дозволяє також дивитися всі вирішені і невирішені проблеми на одній мапі. Це прекрасний інструмент розробки для визначення планів і створення бюджету з огляду на кращий стратегічний підхід, який муніципалітет повинен взяти на озброєння. Система звітності також надає вищому керівництву міцний базис для прийняття рішень адже система показує як муніципальні відомства та місцеві комунальні організації вирішують запити і проблеми.

4.2.2 Координація каналу У той час як вснують величезні переваги, пов’язані з багатоканальним наданням державних послуг, реалізація цих переваг не така проста. Багатоканальне забезпечення вимагає значних інституційних змін, а також координації в рамках державних установ. Державні посадові особи, відповідальні за надання багатоканального обслуговування мають безліч каналів на свій вибір. Коли державні установи зможуть відповісти, чому вони хочуть запропонувати нові канали, вони зможуть зробити дійсно вмотивований вибір з точки зору того, які канали треба впроваджувати і як переробити послуги для того, щоб отримувати оптимальні вигоди від них. Крім того, важливо, щоб ці канали були частиною багатоканальної стратегії, щоб їх вплив і роль оцінювалась в контексті цієї стратегії в цілому. Впровадження нових каналів без чітких цілей може призвести розділення каналів, які є ані інтегрованими ні скоординованими. Канали, які «не мають зв’язку між собою» призведуть до негативного користувацького досвіду і в кінцевому підсумку спричинить невдачу проекту через низький рівень придатності до використання. Впровадження нових каналів фронт-офісу також вимагатиме створення бек-офісу, який здатний в ефективний спосіб поєднати нові канали. Оскільки багатоканальне забезпечення вимагає співпраці всередині та між установами, важливо створити справедливу методику фінансування, яка б влаштувала кожну установу.

4.2.3 Підвищення потенціалу співробітників Компетентність співробітників залучених у проекти з надання багатоканальних послуг надзвичайно важлива. Необхідні навички координації і надійного управління проектами,

50

Довідник е-врядування для місцевих органів влади України

Profile for e-governance academy

e-Government Handbook for Ukrainian Municipalities  

Practical Guidelines and Best Practices of Local e-Government.

e-Government Handbook for Ukrainian Municipalities  

Practical Guidelines and Best Practices of Local e-Government.

Advertisement